TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Žáci"


RP Žáci 2016/2017: 1. kolo: TJ Sokol Libáň - TJ Nová Paka 2:5 | TJ Nová Paka - TJ Sokol Kopidlno 4:3 | TJ Nová Paka - TJ Sokol Rovensko pod Troskami 6:1 | 2. kolo: TJ Nová Paka - TJ Sokol Nemyčeves 4:3 | TJ Nová Paka - TJ Sokol Lány 6:1 | TJ Nová Paka - TJ Jičín 4:3 | 3. kolo: TJ Sokol Popovice - TJ Nová Paka 5:2 | TJ Sokol Chomutice A - TJ Nová Paka 7:0 | SK Miletín B - TJ Nová Paka 0:7 | 4. kolo: TJ Butoves B - TJ Nová Paka 0:7 | SK Miletín A - TJ Nová Paka 6:1 | TJ Jiskra Hořice - TJ Nová Paka 4:3 | 5. kolo: TJ Nová Paka - TJ Sokol Chomutice B 5:2 | TJ Nová Paka - TJ Lázně Bělohrad 4:3 | TJ Nová Paka - TJ Butoves A 4:3

Naši žáci z kroužku DDM mají za sebou vcelku úspěšnou premiéru v regionální soutěži

Talentovaný Šimon Kadavý již objevuje zajímavé servisy Dvojice Kadavý-Buďárek při čtyřhře

Po několika letech velmi úspěšného působení našich dorostenců v soutěži RP dorostu, máme letos pro změnu zastoupení v soutěži žáků. Na naší soupisce jsou Šimon Kadavý, Petr Fojt, Tomáš Buďárek a Adam Krupka, kteří všichni navštěvují také úterní kroužek DDM, vedený Vojtou a Jakubem. V prvním kole soutěže si poměřili síly s celky z Lán, Valdic a ze Studence u Horek. Soutěž se hraje ve třech hráčích na 7 zápasů (každý 2 dvouhry a čtyřhra).


V prvním sbírání soutěžních zkušeností naši žáci obstáli a se dvěma výhrami 7:0 a jednou prohrou 2:5 se Studencem jsou po prvním kole odehraných utkání na 4. místě z 15 týmů. Držme jim palce v jejich začínající kariéře a doufejme, že u tohoto krásného sportu s námi zůstanou až do dospělosti.

Jakub Oravec

27.10.2015

Naši starší žáci na krajských přeborech družstev stříbrní!

V neděli ráno se vydali naši nejmladší členové oddílu, pod vedením trenéra Vojty Kazdy, reprezentovat náš okres na krajské přebory družstev do Českého Meziříčí, aby zde změřili své kvality s dalšími sedmi zástupci regionálních oblastí. Celou akci řídil jako hlavní rozhodčí pan Kozák, který nám je z asociace stolního tenisu nejvíce znám, díky spolupráci při turnajích, pořádaných naším oddílem.

obr Turnaj odstartoval dvěma skupinami po čtyřech družstvech, ve kterých se týmy utkaly systémem „každý s každým“ a do finálové skupiny následně postupovala 2 družstva z každé skupiny, jimž se počítala vzájemná utkání ze skupiny. Náš tým ve složení Vydra, Štefan a Číla jako první nastoupil proti žákům z Vrchlabí, kteří ač dělali, co mohli, naši kluci je doslova „přežehlili“ 4:0. Tento výsledek ještě zopakovali proti Hostinnému, které je s oddílem z Vrchlabí v mládežnické spolupráci. Z těchto dvou utkání jistě stojí za zmínku jeden z mladých vrchlabských žáků, který psychicky neustál „výprask“ od všech našich kluků a pálka létala z jeho ruky s narůstajícím bodovým mankem čím dál tím častěji, přičemž nechyběly ani decilitry slz. Po těchto dvou takřka povinných vítězstvích následoval debakl pro změnu v opačném ražení, když proti nám nastoupil známý monopolní Sokol 2 HK „A“, ve kterém účinkoval například třináctiletý Buben, který má v divizní soutěži skóre 15:4 a jako ligový supertalent nenašel na těchto přeborech přemožitele, stejně jako další jeho spoluhráči. Ze skupiny jsme tedy postoupili z 2. místa za neřešitelným Sokolem Hradec a následoval souboj s prvními dvěma týmy ze skupiny druhé

Společně s Pačáky a Sokolem 2 HK „A“, se utkali o první 4 místa také žáci ze Stěžer a z SK Dobré, známém především pro širokou základnu dívčích talentů. Jako první kluci naběhli ve velkém stylu na Stěžery, které se pyšnily třemi velmi vyrovnanými hráči a ve skupině dokázaly porazit a zároveň vyřadit hradeckou rezervu ze Sokola. Tomáš Vydra však jako nastoupivší jednička nedal šanci svému soupeři, když dokázal naplno využít především svůj forhend a kvalitní boční servis, a když se přidal s výhrou i bojovně naladěný Dominik Štefan, vedli jsme již 2:0. Michal Číla bojoval v krásném pětisetovém zápase a ukazoval, že umí zahrát stejně kvalitně, jako jeho spoluhráči, avšak v koncovce smolně prohrál, a tak zraky všech směřovaly k důležité čtyřhře, která následovala. V té naše dvojice Vydra-Štefan využila zkušenosti ze soutěže dospělých a zodpovědně si dokráčela k vítězství. Když poté Tomáš ve svém druhém zápase trefil, co mohl, výhra 4:1 byla doma a díky výhře Stěžer ve skupině nad družstvem SK Dobré, již tato výhra znamenala 2. místo, za předpokladu, že tým Hradce nepodlehne týmu Stěžer, což by bylo možné leda v případě, že by celý hradecký kádr spadl ze schodů a zlomil si ruce (v případě Bubna i ruku nehrající, neboť několikrát ukázal, že jako levákovi mu nedělá problém zahrát kvalitní topspin pravačkou). Proti SK Dobré jsme tak mohli odehrát utkání s vidinou jasných stříbrných medailí, avšak kluci nehodlali nikomu nic darovat zadarmo a v poměru 4:1 na zápasy si poradili i s tímto týmem.

Opět jsme ukázali, že naše mládež je stabilně velmi kvalitní a že nám nedělá problém uspět i na krajské úrovni, velká gratulace týmu Vydra-Štefan-Číla!

Jakub Oravec

26.2.2013

Pačáci ovládli okresní přebory staršího žactva

Maximální úspěšnost měli pačtí mladíci v Jičíně, když se oba borci dostali do finále a v něm měl navrch papírový favorit Tomáš Vydra. Michal Číla se tedy stal vicepřeborníkem okresu, což je v konkurenci 15 starších žáků jistě povzbuzující výsledek, jelikož packá nadvláda v mládežnických kategoriích již tahá dlouhou sérii. Jako bonus přidal tento tandem ještě výhru ve čtyřhře. Gratulujeme!

Honza Šmidrkal

26.11.2012

Naše žáky dělil jeden vyhraný zápas od postupu na MČR!

V neděli ráno se vydali naši nejmladší okresní přeborníci Vydra, Štefan a Číla, společně s koučem Vojtou na krajské přebory mladšího žactva, konané v Hradci Králové, na území domácího Sokola. Přeborů se zúčastnilo celkem 6 nejlepších okresních týmů: Stěžery, Sokol Hradec, Dobré, České Meziříčí, Jaroměř a Nová Paka. Systém soutěže byl nastavený na dvě tříčlené skupiny, ze kterých dva týmy postoupily do skupiny finálové. Kluci jednoznačně vyhráli skupinu v poměru 8:0 na zápasy a do finálové skupiny postoupili společně s oddíly Dobré, Stěžery a Jaroměř. Jaroměř hoši také rozstříleli 4:0, a tak šli zaslouženě do finále s týmem SK Dobré, které má v týmu republikovou jedničku mladších žáků, divizního Rozínka. Ten byl pro naše mladíky příliš velkým soustem, a tak jsme defakto již ze začátku prohrávali 0:3. Nátlak povinnosti vyhrát všechny ostatní zápasy nad papírově slabšími soupeři bohužel neustál náš mladíček Michal Číla, tudíž se Tomáš Vydra ani nedostal k zápasu a kluci prohráli 2:4. Přesto je druhé místo na krajských přeborech družstev krásným výsledkem a opět jsme ukázali, že naše mládež, jak žáci tak dorost patří v kraji na špici (Připomeňme nedávné druhé místo našich dorostenců na krajských přeborech družstev ve Voděradech). Trpěnlivost trenéra, píle a chuť trénovat nám opět nese ovoce i na krajské scéně, a tak nezbývá než gratulovat. Dobře kluci!

Jakub Oravec

12.4.2011

Uragán našich nemilosrdných žáků řádil i v play-off

V sobotu 2.4. se naši žáčci naneštěstí pro ostatní dostavili na play-off starších žáků konaném v Jičíně. Mezi nejlepší čtyři se spolu s našimi mladíky probojovaly také celky Jičína, Bělohradu a Nemyčevse. Nová Paka byla v těchto bojích velkým favoritem po celkové jasné první příčce v základní části, kdy měli kluci ze 100 zápasů prohraných pouze 14 setů! Svou roli potvrdili i v Jičíně, když ponechali soupeřům do sbírky trofejí pouhé 4 sety a vítězstvím třikrát 10:0 si ve standardním složení Vydra, Štefan a Číla dokráčeli v sezóně 2010/11 pro zasloužené zlaté medaile. Gratulujeme!

Jakub Oravec

10.4.2011

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright