TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Béčko"


KP2 2016/2017: 1. kolo: TJ Nová Paka B - Sokol Stará Paka B 10:8 | 2. kolo: TJ Jičín B - TJ Nová Paka B 5:10 | 3. kolo: Sokol Nemyčeves B - TJ Nová Paka B 3:10 | 4. kolo: TJ Nová Paka B - Sokol Stěžery B 10:6 | 5. kolo: TJ Nová Paka B - KPST Hradec Králové 8:10 | 6. kolo: Sokol PP Hradec Králové 2 F - TJ Nová Paka B 10:6 | 7. kolo: DTJ-Slavia Hradec Králové F - TJ Nová Paka B 9:9 | 8. kolo: Sokol Chlumec n. C. - TJ Nová Paka B 9:9 | 9. kolo: Jiskra Nový Bydžov B - TJ Nová Paka B 5:10 | 10. kolo: TJ Nová Paka B - TTC KB Vrchlabí B 10:8 | 11. kolo: TJ Nová Paka B - Tatran Hostinné C 6:10 | 12. kolo: TJ Nová Paka B - Sokol Nemyčeves B 10:3 | 13. kolo: TJ Nová Paka B - TJ Jičín B 8:10 | 14. kolo: Sokol Stará Paka B - TJ Nová Paka B 10:2 | 15. kolo: Sokol Stěžery B - TJ Nová Paka B 6:10 | 16. kolo: KPST Hradec Králové - TJ Nová Paka B 8:10 | 17. kolo: TJ Nová Paka B - Sokol PP Hradec Králové 2 F 10:6 | 18. kolo: TJ Nová Paka B - DTJ-Slavia Hradec Králové F 10:8 | 19. kolo: TJ Nová Paka B - Sokol Chlumec n. C. 8:10 | 20. kolo: TJ Nová Paka B - Jiskra Nový Bydžov B 5:10 | 21. kolo: TTC KB Vrchlabí B - TJ Nová Paka B 10:8 | 22. kolo: Tatran Hostinné C - TJ Nová Paka B 10:4

Béčko vybojovalo v posledních dvou kolech 4 body a přezimuje na 3. místě

Novopacké krajské týmy odehrály za celou polovinu soutěže pouze dvě soboty doma, což je s ohledem na výsledky po půlce soutěže („Áčko“ ve vedení KP1, „Béčko“ třetí v KP2) slibně rozjetá sezóna :-). Zatímco „A“ si v prosincových kolech doslova smlsnulo na týmech z opačné části tabulky, nás čekal mnohem tvrdší oříšek v podobě Vrchlabí „B“ a klasicky pouze na nás „nabušeného“ Tatranu Hostinné „C“. Zatímco dopoledne z toho byla po více než 4 hodinách boje těsná výhra, odpolední na půl divizní sestava Hostinného na nás byla příliš velkým soustem, ačkoliv se hraje mnohem lépe o špičku tabulky než o udržení, jak tomu bylo poslední sezóny zvykem k nelibosti Pačáků.

Jakubovi O. nestačily na Horáka ani 4 mečboly Lukáš Grof na Drahotského nestačil

Vrchlabí na nás přijelo v pětičlenné sestavě Horák, Vitvar, Brázda, Šín a Matěásko. Za jeden z klíčových momentů utkání se dá jistě označit výhra obou čtyřher, což se nám povede, jak by pravil Zdenda Izer, „jednou ve středu a jednou v dubnu“. Dvoubodové vedení také znamená uklidnění mančaftu, který využil pozitivních vlivů a vyhrál i další 3 dvouhry, přičemž nebylo daleko ke čtyřem. Jakub O. totiž nevyužil proti Horákovi hned 4 mečboly, i když ten první za stavu 2:1 a 10:9 soupeř zlikvidoval nechytatelným tzv. „double vepřem“, kdy nejprve míček zavadil o síťku, aby se následně mohl otřít o zadní hranu stolu. Napínavý set nakonec Jakub prohrál 16:18 a v tom pátém už se propracoval pouze k 8 míčkům, když zkušený Horák dotáhl svůj obrat k vítězství, 5:1. Ve druhém kole dvouher nás hosté stáhli na rozdíl dvou bodů, když Martin nevyužil několik mečbolů proti Vitvarovi a pouze Lukáš porazil Šína, 6:4. Ve třetím kole pro změnu Lukáš zažil houževnatost Horáka, když prohrál i po vedení 2:0 na sety (10 v 5.), body však naštěstí dělali Jakub F. s Brázdou a Martin se střídajícím Matěáskem, který nahradil Šína, 8:6. O infarktový závěr se postarali hosté vyrovnáním, když nejprve Jakub F. nevyužil ani vysoký bodový náskok v posledním setu a prohrál s Vitvarem nejtěsnějším možným způsobem, podobně smolně také Lukáš s Brázdou, když sice stáhl dvousetové manko, ale po velmi smolném pátém setu odcházel od stolu se skloněnou hlavou. Za stavu 8:8 tedy nastoupily dvojice Sochor - Horák a Oravec - Matěásko. Zatímco Martin vyprovodil soupeře od stolu po třech setech (také díky řádce prasátek, která donutila Horáka upustit bezmocně pálku na podlahu), Jakub po vyhraných dvou setech následující dva prohrál, avšak povedený začátek rozhodujícího setu Jakuba nakopl k lepšímu výkonu a nedal již soupeři šanci (11:3 v 5.). Po čtyřech hodinách a deseti minutách boje s těžkým soupeřem jsme se tak mohli radovat z těsné výhry 10:8, mezitím jsme se však také museli v „hygienicky nouzovém režimu“ přesunout na oběd, na který jsme měli pouze pár minut.

TJ Nová Paka „B“ - TTC KB Vrchlabí „B“ - 10:8, Martin Sochor (3,5/4,5) si s nikým nebral servítky a pouze Vitvar mu doslova utekl z lopaty, Jakub Fejfar (2,5/4,5) si zápas s Vitvarem tak trochu prohrál sám, Lukáš Grof (2,5/4,5) hned třikrát bojoval na 5 setů a pouze jednou úspěšně a Jakub Oravec (1,5/4,5) jako čtyřka týmu přidal počtvrté z pěti vítězný bod v závěru a spoluhráči mu bylo povoleno „zasloužené večerní pivko“.

Martin Sochor zapózoval fotografům Martin Sochor zachycen při svém forhendovém topspinu proti Sixtovi

Odpoledne to však byla jiná písemka. Pokud jsme si mysleli, že ráno čelíme těžkému soupeři, nevěděli jsme ještě, s čím narukuje Hostinné. Nejenže přijel Lukáš Dymák, který ví jaké to je mít 70% úspěšnost v Divizi, hosté neponechali nic náhodě a přijeli i s Drahotským, který letos ještě v KP2 nenastoupil, neboť ve stejných termínech hraje pravidelně divizní soutěž. Doplněni Láďou Dymákem a ostříleným Sixtou tak byli jasným favoritem na zisk bodů z novopacké tělocvičny. Po čtyřhrách jsme drželi krok díky výbornému výkonu Martina a Kuby F., kteří se nenechali zastrašit Lukášem Dymákem se Sixtou. První kolo dvouher jsme ještě udrželi vyrovnané utkání díky výhrám Martina nad Lukášem Dymákem, jehož svým stylem „Tele Tele Kopečkovic“ Martin doslova zaskočil a Lukáš byl ještě následujících pár minut po prohře a pár kopancích do čehokoliv v šatně bílý jako stěna, druhý bod pak přidal Jakub F. suverénním způsobem nad Sixtou, 3:3. Ve druhém kole ještě potvrdil svou formu Martin, když v pátém setu pokořil i druhého z Dymáků, následovala však série 6 proher v řadě, o které si raději přečtěte v rozpisu z utkání, nemám co bych k tomu dodal. Alespoň v dalších dvouhrách zabodovali Martin se Sixtou a Jakub F. s Láďou Dymákem. Lukáš Grof pak nestačil po sympatickém výkonu 11 v 5. Lukášovi Dymákovi a bylo po zápase.

TJ Nová Paka „B“ - Tatran Hostinné „C“ - 6:10, Martin Sochor (3,5/3,5) byl k nezastavení, Jakub Fejfar (2,5/4,5) zahrál také výborně, Jakub Oravec (0/3,5) na odpolední soupeře nestačil a Lukáš Grof (0/4,5) vyvěsil pomyslný prapor v sekci Vejcařů, kde prozatím jako jediný reprezentuje „Béčko“.

Jakub Oravec

12.12.2016

Béčko jako první ukořistilo body na půdě Chlumce a Bydžova

V 8. a 9. kole KP2 nás čekaly týmy, o nichž jsme věděli, že doposud všechna svá domácí utkání celkem jednoznačně vyhrály. Nejprve jsme zavítali do herny Sokola Chlumce nad Cidlinou, kde se Pačákům dlouhodobě nedaří a každý bod navíc je zde pro nás velmi cenný. Odpoledne jsme pak čelili nováčkovi soutěže, kterým je Jiskra Nový Bydžov „B“.

V Chlumci se začalo zhurta, dvojice Grof-Oravec si hned v prvním setu proti Martinovi Kyceltovi se Skřivanem zahrála napínavý set, který skončil až 20:18 pro domácí, další dva sety také v koncovce zvládli domácí, a tak jsme prohrávali 0:1. Martin Sochor s Kubou Fejfarem však na Petra Kycelta s Jiřičkou stačili v pěti setech, a tak počítadlo ukazovalo po čtyřhrách stav 1:1. V úvodu dvouher však na domácí stačil pouze „Soša“, který Skřivana přetlačil až v pátém setu, 2:4. Další kolo však bylo ve stejném poměru v režii Pačáků, když Martin porazil Pavla Kycelta, Kuba F. Petra Kycelta a Lukáš Martina Kycelta. Jakub O. v dobře rozehraném zápasu se Skřivanem ztratil třetí set po dvou setbolech (13:15), což dost pomohlo domácímu k celkovému vítězství 3:1, bylo srovnáno na 5:5. Třetí kolo však opět napodobili domácí výkon z úvodu, když náš bod vybojoval pouze Martin s Petrem Kyceltem, 6:8. Jistou remízu si domácí zajistili hned následujícím zápasem, ve kterém Martin i po odvrácených mečbolech ve třetím a čtvrtém setu podlehl nakonec dobře hrajícímu M. Kyceltovi. Následně však své kvality za stolem ukázal Jakub F., když vyprovodil od stolu Skřivana, Lukáš brnkal na nervy všem přítomným v pětisetové řeži s Pavlem Kyceltem a zraky všech tak směřovaly k zápasu Kycelt Petr – Oravec, kteří rozhodovali o celkovém dělení bodů. Domácí borec má na bekhendové straně obranný potah, který Jakubovi svědčí, avšak disponuje také arsenálem nepříjemných točivých úderů, což je v kombinaci s nesmírnou houževnatostí a bojovností těžkou překážkou k vítězství. V infarktovém zápasu plném zvratů nejprve Jakub vedl 2:1 na sety, avšak po prohraném čtvrtém setu již prohrával 1:4 a 2:6. Přes dobře načasovaný Time Out, který soupeř příliš nečekal a po několika výkřicích a plném soustředění, tzv. „flow“, Jakub dokázal skóre otočit a pátý set dotáhl (9) do vítězného konce. Pačáci tak vcelku spokojení odjížděli na oběd až po více než 3 a půl hodinách boje.

So Chlumec n. C. „A“ - TJ Nová Paka „B“ - 9:9, Martin Sochor (3,5/4,5) odehrál dobrý zápas, Jakuba Fejfara (2,5/4,5) mrzela těsná prohra s mladým Kyceltem, Lukáš Grof (2/4,5) cítil oproti předchozím kolům zlepšení formy a Jakub Oravec (1/4,5) si spravil chuť až na závěr druhým remízovým bodem za sebou.

Odpoledne jsme byli odhodlaní zvítězit s vidinou vedení tabulky KP2. Ve čtyřhrách opět bodovali z našich řad Martin s Kubou F., kteří porazili dvojici Kraus a Vidra, na jehož jméně se matrikář parádně vyřádil. Druhá domácí dvojice Vízek-Kynčl byla na Jakuba s Lukášem příliš velkým soustem, a tak to bylo opět 1:1. Na rozdíl od dopoledního utkání jsme si domácí nenechali hned v úvodu utéct a skóre zůstalo nadále vyrovnané, Martin s Jakubem F. zůstali na vítězné vlně i ve dvouhře proti Vidrovi, potažmo Kynčlovi, stejně tak však navázali na svůj „výkon“ ze čtyřhry Lukáš s Jakubem O., jimž hra Vízka a Krause neseděla, 3:3. Martin se držel bez porážky i nadále, když využil svou šikovnost proti Kynčlovi a Jakub F. statečně vzdoroval Vízkovi, s nímž doposud držel 3. místo v tabulce úspěšnosti se 76%, avšak domácí v posledním setu Kubovi utekl a dotáhl zápas do vítězného konce. Lukáš pak po napínavém průběhu přestřílel obranáře Krause, disponujícího trávou stejnou jako má náš pes obranář „Šmidra“ a že nemá rád Jakub O. sendvičový potah, si potvrdil s Vidrou, jemuž nevzal ani set, 5:5. Jedním z klíčových bodů utkání byla výhra Martina nad domácí jedničkou Vízkem, jenž za stavu 9:10 v pátém setu zasmečoval vysoký míček těsně za stůl, což nás dostalo do varu a vítězstvím i v dalších čtyřech zápasech jsme dotáhli utkání do kýženého vítězství. Jakub F. si pohrál s obranářem Krausem, Lukáš Grof vyhrál i svůj další „pětiseťák“, tentokrát nad Vidrou, Jakub si spravil chuť na Kynčlovi a když k nezastavení rozjetý Martin upinkal Krause, mohli jsme jet domů spokojení se získanými pěti body ze šesti možných.

Jiskra Nový Bydžov „B“ - TJ Nová Paka „B“ - 5:10, Martin Sochor (4,5/4,5) byl po celý den základním pilířem úspěchu, Jakub Fejfar (2,5/3,5) je již v krajské soutěži sebevědomým hráčem a je to znát, Lukáš Grof (2/3,5) byl jako kapitán se svým týmem spokojený a Jakub Oravec (1/3,5) opět přispěl alespoň bodem.

Po devíti odehraných kolech má naše „Béčko“ 21 bodů a ve velmi vyrovnané tabulce je na děleném prvním místě společně se Starou Pakou, Vrchlabím a Stěžery. V posledních utkáních první poloviny soutěže se tak doma utkáme právě s Vrchlabím a Hostinným o celkové prvenství.

Jakub Oravec

21.11.2016

Béčko v Hradci Králové pouze remízovalo stejně jako „A“

V sobotu se rozjel náš tým do Hradce Králové, kde nás čekaly nevyzpytatelné týmy Sokol PP HK 2 „F“ a DTJ-Slavia HK „F“. Platí to samé, co již psal Honza Šmidrkal k utkáním KP1, soupisky těchto velkých týmů jsou tak početné, že můžeme lehce vyhrát, ale také lehce prohrát. Pačákům se však téměř vždy „poštěstí“ hrát na nejsilnější sestavy Hradce, čemuž tak bylo i nyní.

V dopoledním utkání nás čekal Sokol, o kvalitě nastoupené sestavy soupeře svědčí jistě fakt, že dva z hráčů nastoupili následující den i na naše „Áčko“. Do čtyřher šli Mynář s Matyášem Lebedou proti Martinovi s Jakubem F. a první bod byl náš (3:1), dvojice Janovský-Bláha však nedala šanci Lukášovi s Jakubem O., a tak bylo rychle srovnáno. Hned v úvodu ukázal Janovský proti Sochorovi, že v této soutěži toho moc neprohraje (3:1), bodoval pouze Jakub F. proti Mynářovi, Lukáš nestačil na mladíčka Lebedu (rok narození 2005) a Jakub O. si neporadil se zvláštním herním stylem Bláhy, 4:2. Druhé kolo otočil Jakub F. zápas s Lebedou ve svůj prospěch, ale ostatním se tak nedařilo, a tak zůstal nadále jediným z našich, kdo na Sokole bodoval, 7:3. Následně Martin Sochor zvrátil skóre s Lebedou, kterého kombinací obranných úderů a všemožných rotací přinutil k beznaději, následované pláčem, Jakub F. se nemazlil ani s Bláhou a už to bylo jen o dva body. Jenže Lukáš a Jakub proti Janovskému a Mynáři neuhráli ani set a utkání se tak rychle chýlilo ke konci, 9:5 pro domácí. V posledním kole ještě Martin porazil Bláhu v zápasu dvou „stylařů“ a Lukáš vedl nad Mynářem už 2:0 na sety, avšak Jakubovi Fejfarovi Janovský překazil neskutečnou šňůru 11 výher v řadě a debaklem proti třetímu hráči úspěšnosti (7, 1, 3) ukázal, že by měl hrát úplně jinou soutěž, 10:6.

Sokol PP HK 2 „F“ - TJ Nová Paka „B“ - 10:6, Jakub Fejfar (3,5/4,5) je svými výkony zatím jednoznačnou jedničkou týmu, Martin Sochor (2,5/4,5) po nervóznějším začátku zahrál kvalitně a Jakub Oravec s Lukášem Grofem na své soupeře nestačili po podobně nepřesvědčivých výkonech (oba 0/3,5).

Po skvělém obědě v restauraci U Dvora, jak je tomu v Hradci u „A“ i „B“ zvykem, jsme se vydali na DTJ-Slavii s informací, že naši sousedé ze Staré Paky zde vybojovali cennou remízu. Začali jsme velice smolně, dvojice Grof-Oravec vedla nad Kubíčkem a Režným 2:0 na sety, avšak domácí následující tři sety vybojovali pro sebe, zatímco Kolman s Obrdlíkovou vedli 2:0 na sety proti Sochorovi s Fejfarem, ale vyhráli až 10 v pátém a bylo to 2:0 pro domácí. Martin ve své první dvouhře porazil Režného a Jakub F. po výborném výkonu silného Kubíčka, Lukáš však neporazil svou neoblíbenou soupeřku Lucku Obrdlíkovou, která nám byla po několik let trenérkou na soustředění v Sadské u Poděbrad a Jakub nevyužil vedení 2:1 na nepříjemného travaře Kolmana, 4:2. Následovala prohra Martina s Kubíčkem a výhra Jakuba F. nad Obrdlíkovou. Velká škoda, že Lukáš prohrál v pětisetové řeži s Kolmanem, zatímco Jakub O. Režného o dva míčky pokořil, 6:4. Třetí kolo jsme konečně prolomili tvrze domácích, kteří si drželi dvoubodový náskok, pouze Jakub O. nestačil na Kubíčka, 7:7. V naprosto vyrovnaném utkání se tedy šlo do posledního kola, ve kterém Martin po dvacetiminutovém výpadku světel nedotáhl dobře rozehraný zápas s Kolmanem do vítězného konce a o pouhé dva míčky odešel od stolu poražen. Jakub F. dovršil svou odpolední neporazitelnost porážkou Režného, ale Lukáš byl naprosto beznadějný proti Kubíčkovi, a tak si Jakub O. mohl zopakovat roli, kterou již znal z utkání proti KPST, a to sice boj o remízu. Soupeřkou mu byla Lucka Obrdlíková, která disponuje arsenálem tvrdých úderů a umí hrát chytře. Jakub však naštěstí zápas zvládl a po výhře 3:1 jsme se mohli radovat alespoň z remízy 9:9. Jistě nás můžou mrzet obě těsně prohrané čtyřhry a fakt, že jsme ze sedmi „pětiseťáků“ vyhráli pouze dva.

DTJ-Slavia HK „F“ - TJ Nová Paka „B“ - 9:9, Jakub Fejfar (4/4,5) byl opět famózní, Jakuba Oravce (2/4,5) mrzela prohra s Kolmanem, Martin Sochor (2/4,5) měl velmi blízko ke třem bodům a Lukáš Grof (1/4,5) se na sebe jako kapitán zlobil, ale bojovnost mu nikdo odepřít nemůže.

Jelikož jsme nebyli jediný z vedoucích týmů, který ztrácel body, stále si držíme pěkné druhé místo v tabulce. Po třítýdenní pauze nás čekají venku Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov „B“.

Jakub Oravec

4.11.2016

Béčko zaznamenalo první prohru

V sobotních domácích utkáních se novopacké „B“ utkalo nejprve se silným Sokolem Stěžery „B“ a následně s KPST Hradec Králové. Dopoledne byli jasným favoritem hosté, zatímco odpoledne jsme si brousili zuby na tři body, výsledky však dopadly obráceně, což jen potvrzuje jak je stolní tenis nepředvídatelným sportem.

Jakub Oravec si odpoledne vylepšil svůj bodový rekord v kraji Lukáš Grof nedá ani míček zadarmo

Proti Stěžerům jsme začali bídně, ve čtyřhrách naše dvojice nevybojovaly ani set a rychle jsme prohrávali 0:2. V prvním kole zůstal náskok hostů dvoubodový po prohře Jakuba O. s Novákem a Lukáš se řádně zapotil hned v úvodu proti legendárnímu 82letému Josefu Rákosníkovi, na kterého i přes kvalitní hru nestačil (1:3). Jakub F. však vyzrál na Drašnara a Martin zahrál kvalitně proti Částkovi, 2:4. Ve druhém kole dvouher jsme opět nedokázali náskok stáhnout, Jakubové sice porazili své soupeře, ale Lukáš s Martinem proti Novákovi a Drašnarovi neuhráli ani set a Stěžery se nebezpečně blížily k vítězství, 4:6. Třetí kolo dvouher však bylo zcela v naší režii, Jakub F. nejprve vybojoval pětisetový zápas proti Novákovi, Martin doslova „uškudlal“ Rákosníka, Jakubovi O. skvěle seděla hra Drašnara a Lukáš vybojoval další bod v koncovce 5. setu proti střídajícímu Šancovi, 8:6. Za modré stoly šli Martin a Jakub O. proti Novákovi a Rákosníkovi s vidinou příležitosti ukončit toto utkání plné zvratů. Nejprve Martin zvládl porazit kvalitně hrajícího Nováka a následně Jakub ve třech setech stačil na Rákosníka a Pačáci mohli slavit 4. výhru v řadě!

TJ Nová Paka „B“ - Sokol Stěžery „B“ - 10:6, Jakub Fejfar (3/3,5) nepocítil hořkost porážky a již z něho definitivně opadla prvopočáteční nervozita, Martin Sochor (3/4,5) zahrál kvalitně a prokázal své zkušenosti z krajské soutěže, Jakub Oravec (3/4,5) po vlažném začátku překonal svůj bodový rekord v krajském utkání a Lukáš Grof (1/3,5) bojoval jako vždy do posledního míčku, ale nestačil na skvělého obranáře a na Nováka.

Jakub Fejfar má famózní formu Martin Sochor se umí přizpůsobit všem soupeřům

Odpoledne nás čekal tým KPST Hradec Králové, který sice doposud neměl ani jednu výhru, ale také má za sebou nejtěžší soupeře v soutěži a KP2 již dokázal i vyhrát. Čtyřhry jsme opět prohráli, i když Jakub O. s Lukášem až v koncovce 5. setu, což je nám však ve výsledku k ničemu, 0:2. Průběh byl stejný jako dopoledne i po prvním kole dvouher, které skončilo nerozhodně po prohrách Lukáše a Martina (s Ciborem a Příborským), Jakub O. porazil i druhého z Rákosníků (synovce) a Jakub F. nedaroval Ludvíkovi ani set, 2:4. Jak přes kopírák pokračovalo utkání dál, Lukáš s Jakubem O. vedli ve svých zápasech 2:0 na sety, ale přesto oba prohráli, zatímco Jakub F. a Martin Rákosníka s Ludvíkem celkem jednoznačně „smetli ze stolu“, 4:6. Třetím kolem se už bohužel pro nás zápas od toho dopoledního značně lišil, Jakub F. sice po skvělém výkonu přidal další bod i proti Ciborovi a Lukáš si poradil se střídajícím levorukým Pospíšilem, ale Jakub O. byl bez šance s Příborským a Martin Sochor zažil pomstu synovce Rákosníka, 6:8. Poslední kolo bylo pořádnou hrou na nervy všech zúčastněných, senzačně dokázali vyhrát koncovky pětisetových bitev Jakub F. i Lukáš proti Příborskému s Rákosníkem, avšak Martinovi se odpoledne vůbec nevedlo a zkušeným Ciborem byl vyprovozen od stolu velmi rychle. Zraky všech tak směřovaly k zápasu dvou leváků, naprosto ztuhlý Jakub však velmi rychle prohrával 0:2 a 8:10 a i přes vyhraný 3. set již zápas nedokázal otočit, a tak jsme poprvé prohráli, a to tím nejtěsnějším možným způsobem, 8:10.

TJ Nová Paka „B“ - KPST Hradec Králové - 8:10, Jakub Fejfar (4/4,5) zahrál opět senzačně a za celý den neprohrál ani jednu dvouhru, Lukáš Grof (2/4,5) hned dvakrát nedotáhl vedení 2:0 na sety, Martin Sochor (1/4,5) se na sebe velmi zlobil a Jakub Oravec (1/4,5) měl ve svých rukou remízu, avšak zápas vůbec nezvládl.

K dalším utkáním zajíždíme již tuto sobotu do Hradce Králové, kde se utkáme se Sokolem 2 a DTJ.

Jakub Oravec

28.10.2016

Béčko po třech kolech vede KP2!

Druhá říjnová neděle byla pro naše „B“ termínem pro 2. a 3. kolo krajské soutěže 2. třídy. Tým se vydal za soupeři v sestavě Sochor, Grof, Fejfar, Oravec. Nejprve jsme odehráli utkání v Jičíně, který si na nás připravil sestavu Soukup, Fejtek, Rajm, Augustin a po dobrém obědě jsme se vypravili do Nemyčevsi, kde nás přátelsky přivítali ve složení Pažout, Veselý, Hlawatschke, Brett.

V Jičíně jsme po čtyřhrách vedli 2:0, dvojice Sochor-Fejfar nejprve nedala šanci Soukupovi s Augustinem a Grof-Oravec otočili nepříznivé skóre 0:2 na sety a rozdílem dvou míčků nakonec porazili duo Rajm-Fejtek. První kolo dvouher jsme náskok ještě zvýšili díky výhrám Martina nad Augustinem, Jakuba F. nad Fejtkem a Jakuba O. nad Rajmem. Lukáš si sice nevěděl rady s chytrou hrou Soukupa plnou bloků, ale vedení 5:1 bylo pro nás velmi dobrým startem do utkání. V dalším kole dvouher soupeř rychle stáhl na 3:5, když nejprve Petr Fejtek přehrál Martina a následně Jakub F. v koncovce 5. setu nevyzrál na zkušenějšího Soukupa. Lukáš však následně rozstřílel Rajma a Jakub v herní pohodě dokráčel k vítězství nad Augustinem, 7:3. Hned v úvodu 3. kola potvrdil svou kvalitu Soukup, když nebyl poražen ani Martinem, ale výhry Jakuba F. nad Rajmem a Lukáše nad Augustinem nás mohly uklidnit, neboť vedením 9:4 jsme měli utkání jednoznačně ve svých rukou. Dopolední boje mohl ukončit Jakub O. v zápasu s Fejtkem, svůj mečbol v 5. setu ale nevyužil a od stolu musel odejít jako poražený. Mezitím však Martin nedaroval ani set Rajmovi a jasným vítězstvím ukončil dopolední utkání, ve kterém jsme zvítězili na půdě silného Jičína v poměru 10:5.

TJ Jičín „B“ – TJ Nová Paka „B“ 5:10, Martin Sochor (2,5/4,5) odehrál důstojné utkání a ke třem bodům mu chybělo pár míčků, Lukáš Grof (2,5/3,5) je ve velké formě, z Jakuba Fejfara (2,5/3,5) definitivně opadla prvotní nervozita a Jakub Oravec (2,5/3,5) byl míček od stoprocentního výkonu a snad již definitivně prolomil bariéru mezi okresní a krajskou soutěží.

Do odpoledního utkání jsme nastoupili sebevědomě a opět jsme po čtyřhrách vedli 2:0, tentokrát se role obrátily a těsnou pětisetovou bitvu vybojovala dvojice Sochor-Fejfar proti Veselému s Pažoutem, Lukáš s Jakubem O. měli proti Brettovi a Hlawatschkemu jasně navrch a již se slušně sehrávají. Po prvním kole jsme stejně jako v Jičíně vedli už 5:1, pouze Jakub v souboji leváků proti Veselému nezvládl důležité koncovky setů, zatímco Martin, Jakub F. a Lukáš si postupně poradili s Brettem, Hlawatschkem a Pažoutem. Průběh byl jako přes kopírák i po druhém kole dvouher, které skončilo smírně 2:2, když Lukáš a Jakub O. přidali důležité body až po pětisetových bojích proti Veselému a Brettovi, 7:3. S odhodláním co nejdříve ukončit další výborně rozehrané utkání zvítězili všichni 3 Pačáci v předposledním kole dvouher (Sochor – Pažout, Fejfar – Veselý, Grof – Brett), a tak jsme na legendárním „létajícím koberci“ v Nemyčevsi zvítězili jednoznačně 10:3 a jako jediní v soutěži jsme zatím bez ztráty bodu!

Sokol Nemyčeves „B“ – TJ Nová Paka „B“ 3:10, Lukáš Grof (3,5/3,5) bojoval jako správný kapitán a soupeřům nedaroval ani bod, Martin Sochor (2,5/3,5) odehrál další dobré zápasy, Jakub Fejfar (2,5/3,5) byl proti Pažoutovi dva míčky od plného počtu bodů a Jakub Oravec (1,5/2,5) si zatím drží slušnou formu i mimo trénink, což je příjemná změna.

V sobotu 22.10. budeme hostit silné Stěžery „B“ a velezkušené KPST, zatímco společně s námi v tělocvičně bude bojovat naše „Áčko“ a také staropacké „B“, jež má dočasně uzavřenou svou domácí tělocvičnu.

Tabulka KP2 (A) 2016/2017 po třech kolech
Jakub Oravec

10.10.2016

Béčko vstoupilo do KP2 těsnou výhrou

V dohrávce prvního kola KP2 se odehrálo v úterní večer derby mezi Novou Pakou „B“ a Starou Pakou „B“. Domácí nastoupili v sestavě Sochor, Grof, Fejfar, Oravec, hosté přijeli ve složení Krtička, Herber, Budina, Pánek.

Čtyřhry pro naše dopadly bídně, neboť ze dvou zápasů jsme dokázali uhrát pouze set a je jasné, že tuto disciplínu potřebujeme řádně natrénovat, 0:2. V prvním kole dvouher si hosté udržovali dvoubodový náskok, když si Jakub Oravec nevěděl rady s Krtičkou, Lukáš si poradil s Herberem a Martin přehrál Budinu, avšak Jakub Fejfar se přizpůsobil hře Pánka, což pro něj znamenalo prohru ve čtyřech setech, 2:4. Do druhého kola jsme šli s odhodláním stáhnout náskok soupeře, což se nám také povedlo, nejprve sice Lukáš dostal na frak od Krtičky, avšak Martin a Jakubové své soupeře přehráli shodně 3:1 a náskok Staré Paky byl rázem dorovnán, 5:5. Třetí kolo bodoval za hosty pro změnu pouze Herber, který pokořil Jakuba Fejfara, zatímco Martin svým herním stylem vyzrál na doposud suverénního Krtičku a Jakub Oravec s Lukášem si poradili s Budinou a Pánkem, skóre 8:6 tak pro nás znamenalo získat v posledním kole 2 body pro celkové vítězství. Začali jsme bohužel dvěma prohrami, když Jakub Fejfar nepřechytračil ve formě hrajícího Krtičku a Jakub Oravec sice stáhl manko 2 setů s Herberem, avšak koncovka pátého setu přidělila osmý bod staropackým. Skóre se tedy srovnalo a posledními dvěma dvouhrami se mělo rozhodnout o všem. Když Lukáš nedal šanci Budinovi, stejně jako Martin Pánkovi (oba 3:0), první výhra v nové sezóně byla doma a my se mohli radovat z vydřené výhry 10:8.

Martin Sochor (4) na sobě nenechal znát dosavadní tréninkovou absenci a zahrál perfektně, Lukáš Grof (3) jako stálice týmu vytěžil další řádku bodů, Jakub Oravec (2) ve své premiéře v základní sestavě „B“ zahrál bez nervů a sahal i po třech bodech a Jakub Fejfar (1) přidal veledůležitý bod k celkovému vítězství a jistě ho v příštích zápasech uvidíme bodovat i více.

Na další zápasy zajíždíme již tuto neděli do Jičína a Nemyčevsi, kde budeme jistě chtít „ukořistit“ nějaké ty body navíc.

Základní sestava TJ Nová Paka B pro sezónu 2016/2017
Jakub Oravec

5.10.2016

Sezóna 2015/2016 - Béčko po roce opět sestupuje

Po minulé sezóně strávené v okresní soutěži byl cíl pro letošek jasný - udržet se v KP2. Tým byl kompletní, plný nadšení a elánu, navíc posílen o střídavě startujícího Jakuba Fejfara z Lázní Bělohrad. Bohužel již při prvním zápase přišla facka v podobě debaklu s Hostinným 0:10, která tak nějak nastínila průběh celé sezóny. Hráči se těžko srovnávali s vyšší kvalitou soutěže. Již v polovině jsme věděli, že šance na záchranu je téměř mizivá, ale i přes tento fakt jsme se snažili býti důstojnými soupeři až do konce.

Náš tým zvítězil pouze dvakrát, doma nad Chlumcem nad Cidlinou 10:3 a venku s céčkem Stěžer 2:10. V těchto dvou zápasech fungovalo vše jak mělo. Celkem 3 zápasy skončily remízou (Stěžery B, Nemyčeves B, Jičín B) a 17krát jsme tahali za kratší konec. Poslední místo a tedy sestup do okresní soutěže jsou zasloužené.

Loňský vítěz bodování okresní soutěže, Martin Sochor, nenavázal na svoje předešlé výkony. Přestože ve většině utkání uhrál nejvíce bodů, stále to bylo málo k tomu, aby vyburcoval svůj tým k lepším výkonům. Jeho silná stránka, pětisetová utkání, se stala jeho noční můrou. Zvítězil pouze v 6 z 23. Celkově obsadil 21. příčku v bodování soutěže, vyhrál 42 zápasů a jako poražený odešel celkem 34krát. Konečných 55,26% je skoro totožných s předloňskou sezónou v této soutěži.

Dvojka týmu Lukáš Grof zaznamenal mírné zlepšení oproti předloňské sezóně. Lukáš zlepšil pohyb a hlavně bekhend, který donedávna používal jen minimálně a potrápil nejednoho kvalitního soupeře. Za zmínku stojí výhra nad celkovým vítězem bodování Lukášem Dufkem ze Stěžer, se kterým dvakrát svedl pětisetovou bitvu. Dále porazil i třetího hráče bodování, mladíka Adama Huška ze Sokola HK. Obsadil 25. příčku s úspěšností 48,57% (34/36).

Týmová trojka Tomáš Fišar zažil opravdu černou sezónu. Již od začátku soutěže se mu nedařilo. V zápasech se potýkal s hojnými počty kiksů, a tak jeho agresivní hra nedosahovala kýženého úspěchu. Častokrát také chyběl kvůli zápasům v sálové kopané. Sezónu zakončil s 20,59% (7/27).

Čtyřka týmu Roman Růžek se letos také trápil. Jeho pohledná vrchní hra bohužel nebyla tolik efektivní jako v okresní soutěži. U Romana je stále co zlepšovat, zejména v pohybu za stolem. Skončil s 18,18% (8/36) na chvostu žebříčku soutěže.

V několika zápasech nám pomohl také Jakub Fejfar, šestnáctiletý talent z Lázní Bělohrad, který u nás pravidelně trénuje. Jeho debut v krajské soutěži se vcelku povedl, porazil například 2. hráče úspěšnosti Pavla Cibora. Také ukázal, že do této soutěže určitě patří a dovolím si říct, že kdyby nebyl omezen jen 10 starty za sezónu, mohli bychom důstojně bojovat o záchranu v soutěži. Odehrál 9 utkání, získal 44,83% (13/16).

Sezóna nám tedy skončila, všichni doufáme, že se z ní poučíme a hlavně na ni rychle zapomeneme. I přesto bych chtěl poděkovat svému týmu a vlastně celému oddílu za příjemné chvíle strávené za stolem.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Béčka“ za sezónu 2015/2016Martin Sochor

13.4.2016

TJ Nová Paka „B“ - úkol splněn

Letošní sezóna byla pro naše Béčko tak trochu jiná. Vždy se náš tým držel na vrchních pozicích 2. krajské soutěže. Loni ale náš tým, vinou všech možných zranění, sestoupil a tím pádem úkol pro letošní rok byl jasný - postoupit.

Od prvních kol bylo jasné, které týmy si to rozdají o postup. Kandidáti byli celkem tři: Naše „Béčko“ s jasným cílem postoupit, dále Lázně Bělohrad, kteří v průběhu měli takřka totožné výsledky jako náš tým a také Kopidlno. Boj to byl urputný, všechny tři týmy se několikrát prostřídaly na vedoucí pozici a celkově dominovaly celé soutěži. Nakonec vše dobře dopadlo a náš „B“ tým bude příští rok hrát opět 2. krajskou soutěž.

Za náš tým pravidelně nastupovali Martin Sochor, Lukáš Grof, Roman Růžek a uzdravený Tomáš Fišar. Na několik zápasů nám vypomohl zkušený hráč „Áčka“ a vedoucí oddílu Vojtěch Kazda. O zaslouženém postupu svědčí i fakt, že tři naši hráči skončili v TOP10 úspěšnosti soutěže.

Jako jednička týmu nastupoval, stejně jako loni, Martin Sochor. Své role se zhostil na výbornou. Z celkových 87 odehraných dvouher odešel pouze 7krát poražen (91.95%) a jako jediný hráč v soutěži s úspěšností přes 90% skončil na 1. místě v žebříčku soutěže. Ukázal i dobrou psychickou odolnost v pětisetových utkáních (14:3). Martin těžil hlavně ze svého všestranného stylu a také znalostí svých soupeřů. Pro něho to byla zatím nejvydařenější sezóna a doufejme, že se bude zlepšovat i nadále.

Dvojka týmu byl Tomáš Fišar, který se vrátil po zranění kotníku. Po dlouhé pauze měl do hry veliký zápal. Kromě jednoho nevydařeného zápasu, kde Tomáš nebodoval, odehrál velice dobrou sezónu. Skončil na 5. místě v žebříčku s 56 výhrami a 18 prohrami (75,68%).

Týmová trojka a kapitán Lukáš Grof také neodehrál špatnou sezónu. Vyhrál 61 utkání, z 23 odešel poražen (72,62%) a skončil na 7. místě v žebříčku. Lukášovi se pomalu ale jistě vrací stará forma, do které, jak sám avizoval, musí shodit přebytečná kila, která nabral při rekonvalescenci po plastice kolenních vazů. Celý tým Lukáše plně podporuje.

Čtyřkou týmu byl Roman Růžek, který tým skvěle doplňoval. Na začátku sezóny bohužel vyměnil potahy, které vůbec neseděly stylu jeho hry. Ihned v polovině sezóny je vyměnil zpátky a hned začal opět předvádět svůj stolní tenis. Roman skončil na 14. místě v žebříčku s bilancí 50 výher a 24 proher (67,57%).

Našemu týmu velmi pomohl v důležitých utkáních Vojtěch Kazda, který vyhrál 21 utkání a prohrál pouze jediné a to v Bělohradě, s druhým hráčem žebříčku Michalem Petřivým.

Jediným problémem našeho kádru je tradiční novopacká nemoc, a to jest čtyřhra. Budeme se snažit o nápravu a zařadíme tuto činnost do našich tréninkových plánů.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Béčka“ za sezónu 2014/2015


Martin Sochor

26.3.2015

Demolice zn. „Hořice“

V pátek 17.10. nastoupilo naše Béčko proti "B" týmu Hořic. Očekával se těžký a vyrovnaný zápas, opak byl ale pravdou. Naši borci nastoupili ve standardní sestavě Lukáš Grof, Martin Sochor, Tomáš Fišar a Roman Růžek. Hosté přijeli v sestavě Zemánek Vladimír, Zelený Jiří ml., Zelený Martin a Kvapil Antonín.

Hned na začátku náš tým provedl menší změny. Po ne zrovna úspěšných čtyřhrách se tým rozhodl změnit dvojice a to dát dohromady dvojici parfumérů (Fišar/Růžek) a dvojici tahounů týmu (Sochor/Grof). Změna se ukázala jako výborný tah. Lukáš s Martinem své soupeře vyřídili jasně 3:0. Voňavé duo promrhalo vedení 2:0, ale v pátém setu se sebrali a vybojovali 11:9 v pátém druhý bod. Celý zápas diktovali tempo domácí, jedinou kaňku na bílém papíru měl na svědomí Lukáš, když prohrál ve vyrovnaném utkání se Zemánkem 11:9 v pátém. Martin svoje pětisetové utkání zvládl, i když to vypadalo, že každý set hraje pokaždé někdo jiný (1,-10,8,-2,8). Tomáš si chtěl zahrát a své pětiseťáky zvládl (11:8 se Zeleným M., 11:9 se zeleným J.). Roman nedaroval nikomu ani set, své zápasy vyhrál suverénně 3:0. Naši borci tedy zvítězili 17:1 a nadále pokračují v krasojízdě do krajské soutěže.

Martin Sochor dnes podal standardní výkon (4,5/4,5). Tomáš Fišar, i přes jeho nespokojenost, stoprocentní (4,5/4,5). Romana Růžka by dnes neporazil ani sám velký Ma Long (4,5/4,5). Lukáš Grof ztratil svojí neporazitelnost a tým mu to pěkně nechal sežrat. Přesto chvályhodný výkon (3,5/4,5).

Náš tým je stále na druhé pozici, o skóre za bělohradským Áčkem, a příští zápas odehraje v pátek 24.10. od 18:30 doma s týmem z Železnice.

Martin Sochor

24.10.2014

Béčko v Lánech bez větších komplikací

V neděli večer, 12.10., se naše Béčko vydalo na horkou půdu do Lánů. Náš tým, který přijel ve standardní sestavě (Lukáš Grof, Martin Sochor, Tomáš Fišar a Roman Růžek), spíše připomínal uličku hanby, jelikož sobotu strávil Roman na koncertu kapely Škwor, Tomáš slavil své šestadvacáté narozeniny, Martin se též účastnil, navíc i nedělního úklidu, kde milerád vypomohl s úklidem zbylého piva. Jediný stoprocentně připravený byl kapitán a řidič Lukáš. Domácí nastoupili v sestavě 3x Vokrouhlecký (Zdeněk, Martin, David) a Ulrych.

Začátek utkání byl pro náš tým tradičně špatný. Béčko se tradičně potýká se špatnou čtyřhrou, což ukázkově předvedla dvojice Růžek/Sochor, která uhrála pouhých 12 bodů. Dvojice Fišar/Grof statečně bojovala, bohužel zradila je koncovka v prvních dvou setech (12:14, 11:13) a prohráli 1:3. K první dvouhře nastoupil Roman proti Martinu Vokrouhleckému. Romanovi nefungovala jeho hlavní zbraň, forhend, a soupeř toho dokázal náležitě využít. Roman prohrál jasně 0:3 a náš tým prohrával již 0:3. Dále už ale byl zápas jasně v režii našeho Béčka. Nejprve Lukáš nedal moc šancí Davidu Vokrouhleckému (3:0). Poté Tomáš s Martinem vyhráli bez větších problémů své zápasy a srovnali stav na 3:3. Jediným dalším bodem domácích byla výhra Ulrycha nad Tomášem, kdy domácí hráč za stavu 2:2 a 10:9 ukončil zápas konečným vepřem. Tomáš už letos prohrál druhý zápas, kdy dostal více jak 10 prasat, doufejme, že tento smutný trend nebude přetrvávat dále. Náš tým tedy zvítězil v Lánech 14:4.

Lukáš Grof zatím ukazuje, že si post kapitána týmu zaslouží (4/4,5), Martin Sochor, i přes lehkou opičku, neprohrál (4/4,5), Romanovi Růžkovi chvilku trvalo, než se probral, pak ale zahrál velmi dobře (3/4,5), Tomáš Fišar předvedl slušný výkon, bohužel opět doplatil na řeznické kvality soupeře (3/4,5).

Náš tým je v tabulce zatím o skóre druhý za bělohradským Áčkem, příští zápas sehraje doma s týmem z Hořic, v pátek 17.10. od 19:00.

Martin Sochor

15.10.2014

Béčko vykročilo správnou nohou

V pátek 3.10. začalo naše Béčko boj o postup do krajské soutěže, ze které loni smolně vypadlo. Loňská sezóna byla pro náš tým velké neštěstí. Zranění klíčového hráče Tomáše Fišara a bez vazů v koleni hrající Lukáš Grof, i to byla předzvěst možného pádu do okresní soutěže. Letos je ale vše jinak, Tomáš se vrátil zcela zdravý a Lukáš má již po operaci, a tak se Béčko mohlo pustit do bojů o postup. Jako první zápas jsme hostili tým z Jičína a tento zápas měl ukázat, jak je tým připravený bojovat o vyšší soutěž.

Domácí nastoupili v tradiční sestavě, Sochor, Grof, Růžek a Fišar, hosté přijeli v sestavě Doule, Tintěra, Gebauer Jan a Sebera. Začátek utkání byl velice vyrovnaný, čtyřhra Sochor/Růžek famózně otočila první set proti dvojici Sebera/Doule ze stavu 2:8 na 11:8. To ale bylo bohužel vše, naši borci si nedokázali poradit s materiálem, se kterým Sebera hraje. Naopak dvojice Grof/Fišar ukázala sílu v koncovce a po setech 9,13,11 zvítězila 3:0. Po čtyřhrách, za vyrovnaného stavu 1:1, nastoupil Lukáš Grof proti Seberovi, zápas to měl být vyrovnaný, ale Lukáš soupeře bleskurychle přejel 3:0. Naopak Tomáš Fišar se proti Doulemu trápil, navíc soupeři pomohla velká porce konečných vepřů (cca 15), a tak prohrál 0:3. Za stavu 2:2 nastoupili Roman Růžek proti Gebauerovi a Martin Sochor proti Tintěrovi, oba dva zápasy byly velmi vyrovnané. Roman ukázal mentální odolnost a zvítězil v pátém setu 15:13, Martin byl zaskočen soupeřovým výkonem a po kiksu z obíhaného topspinu prohrál v pátém setu 14:12. Stav byl 3:3 a vypadalo to na velmi vyrovnané utkání. Opak byl naštěstí pravdou, naši borci již měli vše pod kontrolou. Tomáš prohrával proti Seberovi již 0:2 a 2:7, přesto se vzchopil a nakonec zvítězil 3:2, Roman bez větších problémů porazil Douleho 3:0. Martin se proti Gebauerovi dlouho nemohl dostat do rytmu, nakonec ale v pátém setu zvítězil hladce 11:3. Lukáš proti Tintěrovi poblokoval skoro všechny jeho útočné výpady a zvítězil 3:1. Dále domácí pokračovali v krasojízdě, pokaždé povolili soupeři maximálně set, až na poslední zápas, ve kterém Roman trochu podcenil za stavu 2:1 Tintěru, který se chytil a zvítězil. Upravil tedy konečné skóre na 14:4 pro domácí.

Kapitán Lukáš Grof, který o prázdninách podstoupil plastiku kolenních vazů, hrál grandiózně, soupeřům povolil pouhé 2 sety (4,5/4,5). Je vidět, že chirurgové odvedli dobrou práci a doufejme, že jeho výkony budou takto konstantní celou sezónu. Tomáš Fišar byl po návratu se svým výkonem velice spokojen (3,5/4,5), Roman Růžek předvedl krásný stolní tenis (3,5/4,5), Martin Sochor, i přes ustrašený začátek, uhrál svoje (3,5/4,5). Za hosty nejlépe Aleš Tintěra (2/4,5).

Další zápas sehraje náš tým v neděli 12.10. na horké půdě kulturního domu v Lánech, kde domácí překvapili nejednoho soupeře.

Martin Sochor

9.10.2014

Smolná dvojička pro naše Béčko

V sobotu 8.2. se náš "B" tým utkal na domácí palubovce se soupeřem z Hostinného, který přijel na předešlé zápasy oslaben. Pomohl tak našim soupeřům na konci tabulky k většímu bodovému zisku, a proto naši borci nastupovali do zápasu s kapkou zloby ve svých tělech. Domácí nastoupili v tradiční sestavě, Martin Sochor, Lukáš Grof, Roman Růžek a Horst Stoklas. Hosté přijeli téměř v plné síle, sestava Drahotský, Voňka, Kalvach a Buchar představovala pro náš tým velmi těžkou písemku.

Naši borci však vtrhli do zápasu jako raketa středního doletu a takřka neuvěřitelně vyhráli obě dvě čtyřhry. Dvojice Sochor/Růžek zvítězila nad favorizovanými Drahotským a Voňkou 3:0, přičemž v posledním setu málem trestuhodně nevyužila 3 mečboly a třetí set vybojovala až za stavu 18:16. Zato dvojice Grof/Stoklas ukázala kvalitu a hosty ve složení Kalvach/Buchar přežehlila 3:0, poměrem 3,9 a 3. Bohužel novopacká raketa středního doletu byla zřejmě severokorejské výroby, protože hosté vzápětí otočili. První zápas hrál Lukáš Grof s Kalvachem a v prvním setu neuvěřitelně otočil nepříznivý stav 2:9 na 12:10, poté však přestal hrát svoji hru a bohužel ani nedbal na rady Martina, který celý zápas počítal, aby hrál kratší servis a přijímal soupeřův servis vrchem, nikoliv spodem, tak nakonec prohrál 1:3. Dále pak Roman prohrál jasně s Voňkou 0:3, stejným způsobem si poradil Drahotský s Horstem. Martin Sochor pak povinně zvítězil nad Bucharem 3:1. Stav byl tedy 3:3 a hosté pokračovali v krasojízdě, Roman si s Kalvachem moc nezahrál a dostal 0:3, Horst svedl nádhernou bitvu s Voňkou, ve které ale doplatil na tréninkové manko a v pátém setu prohrál 7. Dále Martin přišel o třízápasovou neporazitelnost a prohrál s Drahotským po vyrovnaných setech 7,10,9 0:3. Lukáš pak porazil Buchara 3:2, přičemž za stavu 2:0 pro něj nastal herní kolaps, ze kterého se naštěstí v pátém setu dostal a vyhrál ho 11:1. Stav 4:6 nebyl pro naše zrovna příznivý a bohužel ani další fáze zápasu se nevyvíjela zrovna nejlépe. Horst prohrál s Kalvachem 0:3, Martin s Voňkou 1:3 a Lukáš s Drahotským 1:3. Roman předvedl s Bucharem podobný výkon jako Lukáš, vedl 2:0, poté neudržel vedení 8:1 a prohrál 12:10, ve čtvrtém 11:8 a nakonec v pátém vybojoval výhru 3:2 poměrem 11:5. Na ukazateli svítil stav 5:9 a musel by se stát zázrak, aby naši borci urvali alespoň bodík navíc. Dobře začal Martin, který poprvé v životě porazil Kalvacha a to 3:1. Poté zabojoval Lukáš a překvapivě porazil Voňku 3:1. Roman bohužel na zkušenějšího Drahotského nestačil 1:3, a tak domácí prohráli 7:10.

Martin Sochor nezahrál úplně optimálně, ale jak sám slíbil, tak „pod pade nešel“ (2,5/4,5), Lukáš Grof zahrál slušně, po vajíčku z posledního zápasu se celkem oklepal (2,5/4,5), Roman Růžek splnil, ale navíc nepřidal (1,5/4,5), Horst Stoklas hrál po dlouhé době a tréninkové manko se na jeho výkonu podepsalo (0,5/3,5). Náš tým stále zůstává na 9. pozici s náskokem dvou bodů před týmem z Bernartic. Příští zápas sehraje Béčko 8.3., doma se soupeři z Jánských Lázní a Vrchlabí.

MS

11.2.2014

Béčko vybojovalo plný počet bodů

V sobotu 25.1. se Béčko vydalo na dva nejdůležitější zápasy této sezóny, ráno do Bernartic a odpoledne do Úpice. V minulém kole naši borci vybojovali důležitou výhru s Chlumcem 10:8, která náš tým posunula na průběžné deváté místo tabulky. Aby si náš manšaft tuto pozici udržel, potřeboval zvítězit v obou dvou utkáních.

Ráno se Béčko vydalo do Bernartic, venkovní teplota čítala -11 stupňů, teplota v autě byla díky nefungujícímu termostatu o dva stupně nižší. Sestava byla tentokrát velmi nabitá, díky předehrávajícímu Áčku figuroval v sestavě Michal Luňák, opět jel také Igor Fejfar, který se také zasloužil o výhru v minulém kole nad Chlumcem, dále ve velké pohodě hrající Martin Sochor, řidič a stabilní hráč sestavy Lukáš Grof a jako pátý jel také Roman Růžek. Bernartice nastoupily v tradiční sestavě: Kruliš, Kroh, Podivínský a Voplatek. Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný, kdy Michal s Igorem s převahou porazili dvojici Podivínský/Voplatek 3:0. Zato Martin s Romanem ukázali, že čtyřhra není jejich nejsilnější stránkou, hlavně Martin předvedl výkon hodný zahození pálky a ukončení kariéry stolního tenisty, a prohráli 0:3. Poté začalo první kolo dvouher, kde Michal bez problémů porazil Kruliše 3:0, takřka totožný výkon předvedl Martin s Podivínským, také 3:0. Dále Igor překvapivě prohrál s Voplatkem 0:3, kdy se nemohl dostat do rytmu a kazil údery, kterými normálně soupeře ničí. Lukáš se také nepředvedl v nejlepším světle, prohrál 0:3, ve druhém setu trestuhodně nevyužil vedení 9:2. To bylo ale naštěstí od domácích vše, Michal porazil Podivínského 3:1, Martin se protrápil do vítězného konce s Voplatkem 3:2, Igor bez problémů přejel Kroha 3:0 a Lukáš překvapivě nedal Krulišovi líznout a zvítězil 3:0. V dalším kole porazil Michal Voplatka 3:1, Martin Kroha 3:1 a stejným poměrem také Igor Kruliše. Roman si ještě stačil zahrát 2 sety s Podivínským a naši tak zvítězili 10:3, plným počtem bodoval Michal Luňák (3,5/3,5), Martin Sochor splnil svoji roli (3/3,5), Igor opět velmi pomohl (2,5/3,5), Lukáš také přidal bodík (1/2).

Po výborném obědě v Penzionu Poříčí se pokračovalo dále směrem do Úpice. Oproti rannímu zápasu nastala změna v jedné čtyřhře, Martin po svém předešlém výkonu raději přenechal místo v deblu Lukášovi. Po čtyřhrách byl opět stav nerozhodný, „kolenáři“ Grof/Růžek nestačili na duo Smékal/Folc a prohráli jasně 3:0. Luňák/Fejfar hráli jako na houpačce, ale v pátém setu povolili dvojici Čáp/Míl pouhé 3 body a zvítězili 3:2. První dvouhry začali lépe novopačtí. Michal Luňák, který bojoval jak sám se sebou, tak s nepříjemnými prasaty od soupeře, porazil domácího Čápa 6 v pátém setu a Martin Sochor si poradil s Hofmanem 3:1. Domácí ale rychle odpověděli. Igor Fejfar prohrál v pěti setech se Smékalem a Lukáš Grof nestačil na obranáře Folce 1:3. V dalším kole opět začali lépe naši, když si Michal Luňák poradil s Hofmanem 3:0. Za zmínku stojí moment v prvním setu za stavu 13:13, kdy Hofman neúspěšně vrátil servis o síťku a dožadoval se bodu za prasátko, které bohužel pro něj bylo jenom v jeho hlavě. V tu chvíli v Michalovi bouchly saze a nekompromisní hrou soupeře zlikvidoval. Dále Martin Sochor si v celkem pohledném zápase poradil se Smékalem 3:1. Jako přes kopírák domácí odpověděli na dvoubodový náskok našeho týmu, Igor Fejfar prohrál v dosti vyčerpávajícím zápase s Folcem 1:3 a Lukáš Grof neměl s Čápem co hrát a prohrál 0:3. Ve třetím kole, za stavu 5:5, Michal Luňák porazil Smékala 3:1, Martin Sochor svedl neuvěřitelnou bitvu s Folcem, kdy rozhodly 3 pokažené míčky od domácího borce v pátém setu, a vydřel výhru 3:2. Poté se konečně chytl také Igor Fejfar, který hladce zvítězil nad Čápem 3:0. Lukáš Grof prožíval špatné odpoledne, proti Hofmanovi si takřka neškrtl a prohrál 0:3. Stav nyní čítal 6:8 pro naše mužstvo a dva neporažení tahouni našeho týmu mohli zápas ukončit. Michal po prvním prohraném setu s Folcem, kde se v koncovce nechal rozhodit diskuzí o tom, kdo má servis, pak následně ukázal vzorový útočný stolní tenis a další tři sety soupeře zdevastoval 2, 6 a 4. Martin měl na pálce desátý bod, který zúročil ve stylu předčíslí operátora Vodafone a vyhrál 7, 7, 5. Naši borci tedy zvítězili na palubovce Úpice 10:6 a upevnili si svoji devátou nesestupovou pozici. Michal Luňák pomohl týmu plným počtem bodů (4,5/4,5), Martin Sochor předvedl solidní výkon (4/4,5). Pokračuje tak dále ve svém úspěšném tažení druhou polovinou sezóny a prodloužil si svoji neporazitelnost již na třetí zápas v řadě. Igor Fejfar pomohl cenným bodem (1,5/3,5). Lukáš Grof hrál podle jeho slov otřesně a odvezl si z Úpice produkt kura domácího (0/3,5).

Další zápas sehraje naše Béčko 8.2. na domácí palubovce s týmem z Hostinného od 9:00. Přijďte tedy podpořit oba dva naše týmy v krajských soutěžích. P.S. : Autor se velmi omlouvá za chybějící články k předešlým zápasům "B" týmu, stojí ho to mnoho sil a sebepřemlouvání, aby se donutil vyplodit nějaký informativní a občas doufejme i trochu vtipný report z utkání, který by se svojí kvalitou mohl rovnat alespoň článkům z Achátu či jinému bulvárnímu plátku. Zároveň ho ale těší zvyšující se zájem o naše stránky, a pokud bude návštěvnost stoupat, mohly by se články o zápasech Béčka objevovat s jistou pravidelností.

MS

29.1.2014

Béčko se špičkou tabulky bez šance

Po dvou remízách na domácí půdě, čekal těžký oříšek na naše „Béčko“ v Jánských Lázních a jinak tomu nebylo ani odpoledne ve Vrchlabí, které využilo týdenní posun divizní soutěže a nasadilo tak hráče z „jiného levelu“. Výsledkem byly velmi nelichotivé výsledky, které se však daly očekávat.

obr obr

V sobotu ráno se náš tým, ve složení Grof, Sochor, Růžek a Oravec, dostavil do Svobody nad Úpou, kde má domácí prostředí lídr soutěže z Jánských Lázní, který do utkání nastoupil v sestavě Toth, Vacek, Nývlt a Hnik. Právě poslední jmenovaný vystřídal v sestavě Soukupa, a tým, který v krajské soutěži předloni sestupoval, je rázem na špici tabulky.


obr obr Sotva jsme se rozkoukali, tak domácí vedli 2:0, neboť čtyřhry jsou letos Achillovou patou „B“ týmu. V následujících utkáních nastaly pouze 2 napínavé momenty, když Lukáš Grof prohrál pětisetovou bitvu s Vackem a Martin Sochor si neporadil s Nývltem, a to také v pěti setech. V tomto utkání jsme si bohužel nemohli počítat body, neboť největším úspěchem byly Martinovy 3 sety, Romanovi s Jakubem dokonce nezbývalo nic jiného, než si napočítat vyhrané míčky, což raději neudělali.

obr obr

Po obědě, který mohli naši hráči výjimečně spojit i se snídaní, jsme se vydali do krásného prostředí hotelu TTC, abychom si napravili reputaci z nepříjemného dopoledne. Složení domácího celku (Alinče, Vitvar, Brázda M. a Hauschwitz) však bylo proti a tato divizní skvadra nám nedala šanci.


obr obr Čtyřhry již byly vyrovnanější než dopoledne, avšak body zůstaly na straně domácích. Po prvním kole to již bylo 6:0, když jediný náš set zaznamenal Lukáš Grof proti Brázdovi. Ve druhém kole se Martin postaral o první vyhraný zápas tohoto dne, když v pěti setech přehrál Vitvara, avšak ostatní se k němu nepřidali, a tak za stavu 9:1 bylo téměř rozhodnuto. Ve třetím kole sice Lukáš napodobil výkon Martina proti Vitvarovi, avšak Martin nestačil, v krásném zápasu těsných koncovek setů, na Alinčeho a případný další potřebný bod domácích jistil Brázda, který nedal šanci Romanovi, 10:2.

Tento krajský víkend byl pro „Béčko“ výsledkově neřešitelný, a tak musíme doufat ve vzpruhu v domácích utkáních, která nás čekají v sobotu 30. listopadu, proti Salamandru a DTJ Hradec Králové.

JO

24.11.2013

Smůla se lepí na paty Béčku i nadále

V sobotu 19.10. se naše Béčko vydalo na 4. a 5. utkání této sezóny. Po domácích prohrách 7:10 s Nemyčevsí, 6:10 s Hořicemi a po výprasku 2:10 v Hostinném, vyjel náš tým s vysokými ambicemi urvat nějaké ty body. Ráno vyrazil náš tým do Nového Bydžova s nadějí na nějaký ten lepší výsledek, která ale uhasla hned po úvodních čtyřhrách. Celkově vzato to byl zatím nejhorší zápas Béčka v dosavadním průběhu sezóny, kde jediným bodem zachránil čest našeho týmu Lukáš Grof, který si přidal ještě bodík do statistik za výhru pod čarou. Utkání skončilo nevalně 10:1 pro Nový Bydžov.

Odpoledne zajeli naši borci do Chlumce nad Cidlinou, kde byla veliká šance na první výhru v této sezóně. Naše sestava Sochor, Grof, Luňák, Růžek, přijela v dobrém rozpoložení. První letošní čtyřhru vybojovali Luňák s Grofem v pátem setu 11:9 proti dvojici Šustr-Kycelt Petr. Růžek se Sochorem bohužel neuhráli ani set proti dvojici Kycelt Pavel-Skřivan. Že bude zápas vyrovnaný napověděly už první zápasy, Lukáš Grof nevyužil dva mečboly za stavu 2:1 a 10:8 proti Šustrovi a nakonec prohrál ve třetím setu. Michal Luňák bez problémů vyhrál nad Petrem Kyceltem 3:0. Velmi zvláštní zápas odehrál Martin Sochor proti domácímu Skřivanovi, kdy se nemohl dostat do své hry a soupeři daroval první dva sety 11:7. Následně ve 3. Setu, za stavu 9:2 pro domácího hráče, přestal Martin kompletně útočit a důchodcovskou hrou dokonal obrat 11:9. Další dva sety již jasně svojí rozvážnou hrou dominoval (11:5, 11:3) a zvítězil 3:2. Roman Růžek bohužel svůj první zápas s Pavlem Kyceltem prohrál. Zápas byl ve všech aspektech velmi vyrovnaný, Michal Luňák plnil roli jedničky velice svědomitě, přičemž postupně likvidoval jednoho soupeře za druhým. Menší problémy měl až v posledním zápase se Šustrem, ale jeho tvrdou hrou nakonec vyhrál 11:7 v pátém. Lukáš Grof mezitím vybojoval dva body výhrou nad Skřivanem a ve velice vypjatém utkání výhrou 12:10 v pátém setu nad Pavlem Kyceltem. Za stavu 8:8 nastoupili na palubovky Martin Sochor proti Petrovi Kyceltovi a Roman Růžek proti střídajícímu Martinu Kyceltovi. Roman, znaven po pátečním "taxikaření" pro jednoho nejmenovaného člena našeho oddílu, se nezmohl bohužel ani na set, a tak případný bod za remízu měl na své ruce Martin. Martin bojoval statečně, dokonce vedl 2:1 na sety, ale bohužel únava se dostavila také u něho, takže náš tým opět prohrál, tentokrát těsně 10:8.

Michal Luňák potvrdil post jedničky (4,5/4,5), Lukáš Grof zahrál standardně (2,5/4,5), Martin Sochor, s bolestivým zápěstím a noční směnou v nohách, se snažil ze všech sil, dnes mu ale nebylo přáno (1/4,5), Roman také doplatil na nevyspalost (0/4,5).

Příští utkání odehrají naši borci v sobotu 2.11. na domací půdě, s týmy Jiskra Bernartice "A" a Sokol Úpice "B".

Martin Sochor

26.10.2013

Béčko vkročilo do nové sezóny dvěma prohrami

Společně s „A“ týmem odehrálo svá první domácí utkání také naše „Béčko“. Do naší zbrusu nové haly dopoledne zavítal tým Nemyčevse (Grym, Kašík, Kazda, Trč Roman ml.), odpoledne pak „Áčko“ Hořic (Vzorek, Zelený Jiří ml., Veselý, Zemánek), které se, po odchodu jedničky Vyskočila, dobrovolně vzdalo KP1.

Úvodní čtyřhry dopadly pro domácí velmi bledě, dvojice Sochor-Fišar podlehla Romanu Trčovi s Petrem Kazdou a Grof-Růžek si v pětisetové bitvě nedokázali poradit s Kašíkem a Grymem. První kolo dvouher skončilo vyrovnaně, když Lukáš Grof s Martinem Sochorem na své soupeře vyzráli, zatímco Roman s Tomášem soupeřům po boji podlehli. Druhé kolo opět nepoznalo vítěze, neboť Tomáš s Lukášem si poradili s Kazdou, resp. Trčem, avšak Romanovi nedal šanci zkušený Grym a Martin neproměnil dva mečboly proti Kašíkovi a prohrál (14 v pátém). Třetí kolo opět výsledkem nezamíchalo, když Martin nedal šanci Grymovi a Tomáš zvládl koncovku pátého setu s Trčem, ale Romanovi s Lukášem se vyhrát nepodařilo. Do čtvrtého kola tedy kluci vstupovali s mankem dvou bodů a k zajištění remízy potřebovali „urvat“ 3 body. Nejprve Martin nestačil na rozdivočeného bojovníka Kazdu a soupeři tak měli jisté dva body. Poté Lukáš Grof doslova sestřelil překvapeného Gryma a Roman Růžek ukázal Trčovi, že s obranáři si nebere žádné servítky. Zraky všech se tak upnuly na klíčové utkání domácího Tomáše Fišara, proti doposud neporaženému Kašíkovi. Zápas byl plný zvratů, až se dospělo ke koncovce pátého setu. V něm tahal za kratší konec hráč hostí, když si Tomáš svým dělovým forhendem vydobyl náskok 10:8. Kašík však bohužel dokázal odvrátit oba mečboly a zajistil Nemyčevsi nejtěsnější možné vítězství.

Nejvíce se v utkání dařilo Lukášovi (3), který tak po dlouhé pauze kvůli zranění kolene ukázal, že je zpět ve své formě. Po dvou bodech pak přispěli Martin s Tomášem a svou premiéru v „Béčku“ si sympatickým výkonem odbyl náš „Rumča“ Růžek (1).

Odpoledne, po dobrém obědě z naší kancelářské pobočky U Stránských, jsme si brousili zuby na Hořice. Naše sestava zaznamenala drobnou úpravu, neboť Tomáš Fišar si odjel plnit své fotbalové povinnosti a byl nahrazen Jakubem Oravcem. Čtyřhry dopadly opět katastrofálně, když Grof-Růžek nestačili v pěti setech na dvojici Zemánek-Vzorek a sehraností příliš neoplývající Sochor-Oravec podlehli ve třech setech Veselému se Zeleným. Za opětovného stavu 0:2 tedy bylo třeba zabrat ve dvouhrách. Lukáš Grof nedal šanci Vzorekovi, Jakub však z nepochopitelných důvodů nedokázal dohrát zápas s Veselým za stavu 2:0 na sety. Roman následně nestačil na Zeleného a Martin v koncovce pátého setu zdolal Zemánka, náskok hostí tak zůstal při starém. Druhé kolo dopadlo opět remízou, když Jakub se Vzorkem sice divočel, avšak výsledek byl nulový, Roman v krásném zápase přehrál Veselého, Martin podcenil Zeleného a nechal si utéct vítězství za stavu 2:0 na sety a Lukáš porazil jednoznačně Zemánka. Třetí kolo opět nepoznalo vítěze a jen potvrdilo fakt, jak důležité jsou body ze čtyřher. Roman v něm nevyzrál na Vzoreka, Martin si šikovně poradil s levákem Veselým, Lukáš přehrál Zeleného a Jakub opět prohrál i se čtyřkou soupeře, Zemánkem a byl zralý na ručník. Do posledního kola se tak šlo za stejných podmínek, jako v dopoledním utkání, avšak rychlý konec veškerých domácích nadějí, zařídili Vzorek s Veselým, kteří porazili Martina s Lukášem, a tak nám nemohlo pomoci ani střídání Jakuba, za kterého naskočil do utkání Michal Luňák z právě dohraného utkání „Áčka“. Soupeři si tedy odvezli výhru 6:10 a krutě bezbodová pingpongová sobota tím pro náš „B“ tým skončila.

Svou výkonnost opět potvrdil Lukáš Grof (3), Martin Sochor (2) napodobil bodový příspěvek z dopoledne, Roman Růžek (1) si své uhrál a ukázal, že do „Béčka“ se nominoval zaslouženě, což se rozhodně nedá říct o náhradníkovi - Jakubovi (0/3,5).

Jakub Oravec

30.9.2013

Bilance „B“ v KP2

Naše „B“ mužstvo začalo letošní sezónu ve velké nejistotě. První zádrhel na startu nového ročníku byl v absenci jedničky Michala Luňáka, plnícího roli automechanika v mezinárodních závodech autocrossu, v prvních třech utkáních. Zřejmě proto náš tým utrpěl překvapivou porážku 6:10 se sousední Starou Pakou na domácí palubovce. Další problém nastal, když si jeden z pilířů Béčka, Lukáš Grof, během letní přestávky na fotbalovém utkání ošklivě zranil koleno, tudíž se s jeho loňskými 60% letos nedalo počítat. Lukáš alespoň týmu pomáhal v roli manažera a řidiče. Všichni doufáme v jeho brzký návrat alespoň v druhé půli sezóny příští. Díru v sestavě jsme se snažili všemožně zalepit hráči z třech našich ostatních kádrů (A,C,D), dva zápasy si také zahrál dlouholetý packý hráč a legenda Igor Fejfar. Přes špatný začátek nakonec „B“ tým vybojoval 7. místo, bohužel je to zatím nejhorší výsledek tohoto celku v KP2.

Jednička týmu Michal Luňák byl v průběhu sezóny oporou. Ve většině utkání nasbíral nejvyšší počet bodů z hráčů Béčka. Mezi jeho největšími úspěchy bylo vítězství nad hradeckými Pleskačem (3. v úspěšnosti) a Kubíčkem (9.). Mohl dále přidat další skalpy hráčů Top 10, vrchlabského Hauschwitze (5.) a chlumeckého Pilného (6.), ale bohužel se mu nepodařilo udržet náskok 2:0 na sety. Michal se s tímto problémem potkal i v některých dalších zápasech (s chlumeckým Kyceltem a bělohradským Michalem Petřivým). Michal zakončil sezónu na 15. místě s 16 zápasy, s bilancí 33 výher a 19 proher, z toho 18 pětisetových zápasů s bilancí 8:10 a konečnými 63,46% si oproti loňskému ročníku přilepšil o 3%. Jak sám prozradil, rád by chtěl navázat výkony z prvního roku v této soutěži, kdy se umístil mezi deseti nejlepšími. Bohužel jeho pracovní vytíženost tomu moc nepomáhá.

Týmová dvojka Martin Sochor na začátku sezóny vyměnil herní náčiní a bylo to znát hlavně v okresní soutěži A. V krajské soutěži se snažil doplňovat Michala a to se mu, i přes 4 vajíčka (Sokol HK 2 E, Vrchlabí, Hostinné, Nemyčeves), vcelku povedlo. Mezi jeho největší letošní úspěchy patří výhra nad hradeckým Hamplem (2.), nemyčevským Kazdou (12.) a vrchlabským Brázdou (14.). Mohl přidat i dvě vítězství nad nemyčevským Grymem (11.), bohužel, i přes vysokou atraktivitu těchto zápasů, nezvládl koncovky pátých setů (druhý zápas dokonce vedl 2:0). Martin bohužel měl i řadu neúspěchů, prohry se slabšími soupeři, například se staropackým Krustkým ml. , stěžerským mladíkem Dufkem či s nemyčevským Trčem ml., se kterým naposledy prohrál na turnaji v žákovských letech, se mu vryly do šedé kůry mozkové. Výkonnostní výkyvy tohoto hráče jsou nedostatkem tréninku z důvodu studia na VŠ. Martin zakončil sezónu na 27. místě s 21 zápasy se stejnou bilancí výher a proher (33), z toho 24 pětisetových zápasů s bilancí 12:12 a konečnými 50% si od loňského roku polepšil o 7%. Martin ještě plně nevyužil svůj potenciál, doufejme, že zlepší svůj tragický backhand a bude se nadále herně rozvíjet.

Trojka Horst Stoklas velmi dobře plnil svoji roli. Svoji promyšlenou pomalejší hrou překvapil nejednoho soupeře. Mezi jeho letošními úspěchy jsou výhry nad Kubíčkem (9.), Kazdou (12.), pohlídaná výhra 3:0 nad Grymem (11.) v poměru 12,10,13 a v neposlední řadě s, divizi hrajícím, Vitvarem (17.). Horst ukončil sezónu na 33. pozici s 21 zápasy s bilancí 23 výher a 39 proher, z toho 11 pětisetových zápasů s bilancí 5:6 a konečnými 37,10% se sice, oproti loňským 52,17%, zhoršil, ale oproti loňskému roku odehrál 3krát více zápasů.

Čtvrtým hráčem v týmu byl pokaždé někdo jiný. Nejvíce zápasů odehrál Tomáš Fišar. Tomáš byl v letošní sezóně hlavní opora „C“ týmu. Tento hráč s velice agresivní hrou se blýskl svým výkonem v Hostinném, kde vybojoval jako jediný 3 body a zachránil náš tým od totálního herního debaklu tohoto herního dne (prohra 0:10 a 3:10 ve Vrchlabí respektive Hostinném). Tomáš odehrál 8 zápasů s bilancí 7 výher a 16 proher, z toho 8 pětisetových zápasů s bilancí 4:4 a s konečnými 30,43% si oproti loňským 33,33% lehce pohoršil. Tomáš díky svým výkonům v okresní soutěži A (80,56%) bude příští sezónu plnohodnotným hráčem našeho mužstva.

Dalším hráčem, který doplnil polorozpadlý tým, byl náš divizní „Koji Matsushita“ Honza Šmidrkal. Honza využil svoje divizní zkušenosti a o body okradl například 2. hráče úspěšnosti Hampla. Naopak překvapivě prohrál s chlumeckým Šustrem, přesto svými výkony velmi pomohl našemu mužstvu. Odehrál 5 zápasů s bilancí 14 výher a 4 prohry, z toho 3 pětisetové zápasy s biláncí 2 výhry a 1 prohra a s konečnými 77,78% si polepšil oproti loňsku o 7%.

Pěti zápasy přispěl také špílmachr Déčka Jirka Stuchlík. I přes ne zrovna přívětivou bilanci, 1 výhra a 10 proher, nechal Jirka na palubovce všechno a předváděl koukatelný stolní tenis. Především bych vyzdvihl jeho výkon v Chlumci, kde nejprve smolně prohrál se Skřivanem a poté neudržel vedení 2:0 a 10:8 se Šustrem, kde přitom sehrál několik velmi dlouhých výměn, při kterých domácí tým chtěl vařit vodu na kávu.

Několika zápasy ještě přispěli Miroslav Virag, Jiří Morávek, Roman Růžek, dva zápasy absolvovala i novopacká žijící legenda Igor Fejfar, který prohrál jen 3 sety a nehrající kapitán, řidič a manažer Lukáš Grof, kterému při pohledu na hru brněla ruka. Bohužel Lukáše, známého svojí hrou založenou na dobrém pohybu, omezovalo zraněné koleno a i přes svoji snahu nevyhrál ani jeden zápas. Celý novopacký oddíl přeje Lukášovi brzký návrat za zelené stoly, a že pomůže Béčku k návratu do horních pater tabulky.

Toť vše k letošní sezóně „B“ družstva.

obrMartin Sochor

26.3.2013

Béčko o víkendu se smíšenými pocity

V sobotu se B-tým, který se pohybuje těsně nad sestupovými místy v tabulce, vydal na dva těžké venkovní zápasy do Bělohradu a Nemyčevse. Čekali na nás dva zástupci našeho okresu v krajské soutěži, se kterými jsme vždy hráli vyrovnané dlouhé zápasy, ovšem tentokrát bylo vše jinak.

V chladném ránu jsme se vydali do nedalekého Bělohradu posílení o Honzu Šmidrkala, kterého nám uvolnil pro tento zápas A-tým. Domácí nastoupili pro nás trochu v nečekané sestavě bez Michala Petřivého, v sestavě byli: Jan Šulc, Milan Šulc, Milan Petřivý a Pavel Zívr. obr obr V úvodních čtyřhrách jsme se dostali do vedení 0:2, když Michal s Horstikem porazili v poměru 1:3 Honzu Šulce a Milana Petřivého. Honza s Martinem se trochu trápili, ale nakonec zápas s Milanem Šulcem a Pavlem Zívrem dovedli do vítězného konce v poměru 2:3. Poté se zápas vyvíjel k naší spokojenosti celkem jasně a velmi rychle dospěl ke skóre 0:9. Poté Horstik nestačil na Milana Petřivého, ale Honza neponechal nic náhodě, přidal poslední potřebný bod a zápas dovedl k vítěznému konci v poměru 1:10.

Takže Honza Šmidrkal 3,5, Michal Luňák 2,5, Martin Sochor 2,5 a Horst Stoklas 1,5.

obr

Po dobrém obědě a s trochu pozměněnou sestavou, kdy Honzu Šmidrkala nahradil Miroslav Virag, jsme se vydali na náš odpolední zápas do Nemyčevse, kde nás čekala sestava: Roman Trč ml., petr Grym, Martin Kašík a Petr Kazda. Již úvodní čtyřhry naznačily, že zápas nebude nic lehkého. Martin s Mirďou nestačili na Kazdu s Trčem v poměru 3:1 a Michal s Horstikem po velkém boji prohráli s Kašíkem a Grymem 3:2. Poté Michal porazil hladce Petra Kazdu v poměru 0:3. Bohužel to bylo na dlouhou dobu vše a domácí tým se dostal do hrozivého vedení 9:1. Michal ještě přidal svůj 2. bod v zápase, když porazil Romana Trče 1:3, ale bohužel zápas ukončil Petr Grym, který porazil v pátém setu Martina. Zápas skončil pro nás nepěkným výsledkem 10:2.

Takže Michal Luňák po dobrém výkonu 2, bohužel ostatním v týmu se moc nedařilo - Horst Stoklas, Miroslav Virag a Martin Sochor 0.

Lukáš Grof

21.1.2013

Posílené Béčko ovládlo derby

obr obr

Znovu se rozjela i krajská soutěž mužů, kde Novou Paku reprezentuje "B" tým. Pačáci se tentokráte v důležitém záchranářském souboji vydali do sousední Staré Paky, aby jí oplatili porážku ze svého domácího prostředí. Tým posílený o Honzu Šmidrkala překvapení nedopustil, a tak si Béčko po delší době opět tři body připsalo.

Sestava Šmidrkal, Luňák, Sochor a Stoklas začala utkání na výbornou, dvojice Luňák-Stoklas i přes velmi dlouhé koncovky druhého, resp. třetího setu, utkání zvládla, dosud neporažení Sochor-Šmidrkal i přes katastrofální výkon domácí Budinu s Krutským Jiřím starším v pátém setu přehráli. Honza Šmidrkal v duelu proti Martinu Budinovi nepředpokládal tak hladký průběh (3:0), Michal Luňák otočil neřešitelných 1:7 v pátém setu s Jiřím Krutským mladším. To již bylo ale pro hosty z první série vše, Jiří Krutský starší Martina Sochora znemožnil, Horst Stoklas s Lubošem Krtičkou porážku také utržil. obr obr Dále Honza Šmidrkal se štěstím v zápase šílených setů (od těžkých koncovek po jasných 11:1) mladého Krutského přehrál, Michal Luňák otci Honzového protihráče nedal žádnou šanci. Na 3:6 ještě snížil Luboš Krtička, když přehrál Martina Sochora, ale to již bylo ze strany domácích vše. Sedmý bod přidal Horst Stoklas, když porazil Martina Budinu, Honza Šmidrkal s Jiřím Krutským starším přidal osmý, Michal Luňák po nejhezčím zápasu dne s Krtičkou přidal devátý a Martin Sochor konečně, po pětisetové bitvě s Budinou, zápas uzavřel.

obr obr

Tedy, Stará Paka "B" - Nová Paka "B" - 3:10, Honza Šmidrkal sice nic zmínkyhodného nepředvedl, body ovšem urval (3,5/3,5), taktéž jako Michal Luňák (3,5/3,5), Horst Stoklas přidal bodík (1,5/2,5) a Martin Sochor formu nepotkal (1,5/3,5).

Honza Šmidrkal

14.1.2013

Béčko prohrálo s vedoucím týmem

Ve čtvrtek v podvečer jsme předehrávali v Hradci Králové 13. kolo. Naším soupeřem byl vedoucí tým naší soutěže Sokol 2 Hradec Králové „E“, který proti nám nastoupil v sestavě (Zeman, Pauliš, Pleskač a Kačer). Náš tým nastoupil v sestavě (Luňák, Stoklas, Sochor a Fišar).

obr obr Úvodní čtyřhry se našemu týmu nepodařily. Michal s Horsťou podlehli v pátém setu Pleskačovi s Paulišem. Tomáš s Martinem podlehli Zemanovi s Kačerem. Michal porazil jednoznačně Kačera i Pleskače a podlehl Zemanovi, jako každý z nás, kdo na něj narazil. Martin porazil Pauliše, podlehl smolně Kačerovi v pátém setu a prohrál již se zmiňovaným Zemanem. Horsťovi se nedařilo a podlehl Paulišovi, Pleskačovi i v pátém setu Kačerovi. Tomáš podlehl jednoznačně Pleskačovi i Zemanovi. Následně aspoň vrátil domácí porážku Paulišovi.

Celkově jsme podlehli vedoucímu týmu 10:4. Naše body: (Luňák 2, Sochor a Fišar 1, Stoklas 0).

Tomáš Fišar

14.12.2012

Béčko dvakrát venku prohrálo

Sestava béčka cestovala na dvojzápas jen z poloviny kompletní. Stabilní členy Stoklase a Sochora doplnili z jiných družstev Fišar a Stuchlík. V sobotu dopoledne nás čekal ve vrchlabské herně domácí favorizovaný „C“ tým ve složení (Voňka Karel ml, Brázda Martin, Hauschwitz Pavel a Vitvar Roman).

obr Čtyřhry se nepovedly podle našich představ, jak Tomáš s Horsťou, tak i Martin se Spínkou ve svých čtyřhrách neuspěli. Následně se začal domácí tým prosazovat a připisovat si bod po bodu. Našemu týmu se nedařilo a po dvou kolech dvouher bylo hotovo a my jsme se mohli maximálně tak podívat na zápas divize, ve kterém domácí „B“ mužstvo hostilo vedoucí tým divize, Rtyni.

Ve vrchlabské herně jsme neuhráli ani bod a odjížděli jsme s debaklem 10:0 (Stuchlík, Sochor, Stoklas a Fišar 0 z 2,5). Následně jsme se snažili výsledek z Vrchlabí hodit za hlavu a po obědě jsme vyrazili na zápas do Hostinného s místním „C“ týmem ve složení (Sixta, Kalvach, Buchar a Doubek).

Po úvodních čtyřhrách byl stav vyrovnaný 1:1. Tomáš s Horsťou svoji čtyřhru prohráli, naproti tomu Martin se Spínkou vyhráli. Martinovi se v Hostinném nedařilo, dvakrát dotáhnul ztrátu 2:0 na sety proti Doubkovi a Sixtovi, ale v pátém setu prohrál. Spínkovi asi taky nesvědčil zdejší taraflex v domácí herně a dvakrát prohrál. Pustil do hry Lukáše Grofa, který šel zkusit odehrát mistrovský zápas po vážném zranění kolene. Horsťa prohrál se Sixtou i Kalvachem, nad travařem Bucharem vedl 2:0, ale Buchar, jako polit živou vodou, celý zápas otočil. Tomáš porazil Buchara a nad Doubkem a Kalvachem otočil zápasy ze stavu 1:2 na sety na 3:2.

Celkově jsme utrpěli prohru 10:4. Naše body: (Sochor 0,5 z 3,5, Stoklas 0 z 3,5, Stuchlík 0,5 z 2,5, Grof 0 z 1, Fišar 3 z 3,5).

Tomáš Fišar

11.12.2012

Svatomartinská neděle pro Béčko z poloviny úspěšná

Po nevydařeném startu sezóny, také díky absenci dvou stabilně hrajících borců, zraněného Lukáše Grofa a Michala Luňáka, si naši borci dali za úkol dostat se ze sestupových příček. První krůček se povedl již 27.10., kdy naši borci překvapivě porazili výběr z Nemyčevse 10:7. Dalším krokem měl být první letošní venkovní zápas B týmu, netradičně hraného v neděli na Svatého Martina, se Sokolem Hradec Králové F a Sokolem Stěžery B. Náš tým si také přivezl posilu z A týmu, novopackého "Matsushitu" Honzu Šmidrkala.

Ranní zápas se jevil jako nevyzpytatelný, jelikož s velkou hradeckou základnou hráčů mohl nastoupit kdokoliv. To se také potvrdilo v prvních zápasech, kde vedle standardních hráčů Drábka a Hampla nastoupili mladíci Karel Brát ml. (15 let), který již loni vyškolil většinu našeho A týmu v divizní soutěži, a Vlastimil Buben (13 let). Po čtyřhrách bylo skóre nerozhodné, když Honza Šmidrkal a Martin Sochor zvládli s přehledem zápas s Drábkem a Hamplem. Naproti tomu debloví specialisté Michal Luňák a Horst Stoklas si proti mladíkům udělali dohromady 15 bodů. Dále se hra vyvíjela ve prospěch domácího mužstva. Zajímavý zápas předvedl Michal Luňák s Brátem, kde ve druhém a třetím setu měl "ligovou chvilku" a získal oba dva sety ve svůj prospěch. Poté ale podlehl dvakrát 11:4. Výsledek zápasu se zastavil na 10:5. Honza Šmidrkal vybojoval 2,5/4,5, Martin Sochor zahrál standart (1,5/3,5), Michal Luňák i přes reprezentační chviličku vybojoval 1/3,5. Horst Stoklas nebyl zrovna v nejlepším rozpoložení a připsal si vajíčko.

Po vydatném obědě se tým vyhecoval a dal si za úkol vyhrát druhý zápas. Stěžery nastoupily v sestavě: Přemysl Šanc, Martin Hrbek, Lukáš Dufek, Tomáš Kvasnička. V přátelském prostředí domácích Stěžer naši borci začali výborně. Po úvodních čtyřhrách bylo skóre 0:2, kdy Martin a Honza potvrdili svoji deblovou souhru a Michal s Horstem vybojovali těsnou výhru 12 v pátém setu. První kolo se vydařilo hned Martinovi a Honzovi, bohužel Michal nevyužil vedení 2:1 a 9:7 nad Šancem a Horst se po vzoru ranního zápasu opět trápil, prohrál jasně s Hrbkem. V druhé várce zápasů se Honza potýkal s problémy ve své obraně, ale přesto svůj zápas s mladým Dufkem dotáhl do vítězného konce. Martin za stavu 1:1 měl s Šancem 3 setboly, které bohužel nevyužil a poté v pátém setu prohrál 11:3. Zato Michal s Horstem se činili a oba dva vyhráli vcelku hladce. Dále náš celek kontroloval hru, prohrál již jen Honza s výborně hrajícím Šancem, který se po zápase našemu týmu svěřil se svojí tréninkovou metodou forehandového topspinu na lajnu. Náš tým tedy zvítězil v poměru 4:10 a po zápase jsme si společně s domácími připili na Svatého Martina. Rozbor utkání posléze proběhl v Nové Pace v hospůdce Na Růžku :).

Martin Sochor

15.11.2012

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright