TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Áčko"


KP1 2016/2017: 1. kolo: TJ Nová Paka - Sokol Valdice 7:10 | 2. kolo: TTC Nové Město n. M. - TJ Nová Paka 7:10 | 3. kolo: Baník Vamberk - TJ Nová Paka 6:10 | 4. kolo: TJ Nová Paka - Salamandr Hradec Králové 10:3 | 5. kolo: TJ Nová Paka - Jiskra Nový Bydžov 10:4 | 6. kolo: DTJ-Slavia Hradec Králové E - TJ Nová Paka 9:9 | 7. kolo: Sokol PP Hradec Králové 2 E - TJ Nová Paka 10:6 | 8. kolo: TJ Dvůr Králové n. L. - TJ Nová Paka 10:3 | 9. kolo: Sokol Jaroměř-Josefov 2 B - TJ Nová Paka 5:10 | 10. kolo: TJ Nová Paka - TJ Trutnov - Poříčí 10:4 | 11. kolo: TJ Nová Paka - Sparta Úpice 10:5 | 12. kolo: TJ Nová Paka - TTC Nové Město n. M. 10:6 | 13. kolo: TJ Nová Paka - Baník Vamberk 10:3 | 14. kolo: Sokol Valdice - TJ Nová Paka 3:10 | 15. kolo: Salamandr Hradec Králové - TJ Nová Paka 8:10 | 16. kolo: Jiskra Nový Bydžov - TJ Nová Paka 7:10 | 17. kolo: TJ Nová Paka - DTJ-Slavia Hradec Králové E 10:7 | 18. kolo: TJ Nová Paka - Sokol PP Hradec Králové 2 E 7:10 | 19. kolo: TJ Nová Paka - TJ Dvůr Králové n. L. 10:4 | 20. kolo: TJ Nová Paka - Sokol Jaroměř-Josefov 2 B 10:2 | 21. kolo: TJ Trutnov - Poříčí - TJ Nová Paka 8:10 | 22. kolo: Sparta Úpice - TJ Nová Paka 10:8

Áčko se chopilo nečekané šance a ovládlo KP1!

Na poslední 2 zápasy sezóny vyjelo Áčko prvního dubna. Počasí lákalo sice spíše na kolo či do přírody, kalendář KP1 byl ale neúprosný. Áčko po nepochopitelném zkratu hradeckého Sokola mělo situaci ve vlastních rukou a jedna výhra jim stačila k prvenství v KP1. Tak se také stalo, dopoledne v Poříčí se mohlo začít slavit, radost zmoženým Áčkařům nezkazila ani prohra v Úpici.

V Trutnově-Poříčí řádí celou sezónu výborné duo Tuček-Černý, když oba hráči hravě atakovali 80% úspěšnost v tabulce. Debly začaly hned čárou přes rozpočet, protože na výhru dua Knap-Šmidrkal nad Hladíkem s Černým 3:1 překvapivě nenavázali Kazda s Luňákem po prohře 1:3 proti defenzivní dvojce Tuček-Vašíček (1:3). Hned první zápas proti sobě svedl lídra bodování se třetím mužem žebříčku. Honza Šmidrkal dokázal dvakrát zareagovat na prohranou sadu, v pátém setu mu však Adam Tuček utekl na 7:2. Packý obranář se nevzdal, když otočil na 8:7. Zkažená smeč z půlmetru mu však sebrala vítr z plachet a Adam Tuček se radoval z vydřené, ale zasloužené výhry 8 v pátém. Ihned ale srovnal Lukáš Knap, jenž Michalu Hladíkovi veru mnoho šancí nedal (3:0). Vedení pro Paku získal jistým výkonem Vojta Kazda, když uklohnil obranáře Vašíčka, jenže Jaroslav Černý v pěkné bitvě vyhrál všechny 3 závěry setů s Michalem Luňákem (0:3). 3:3. Honza si ve svém druhém singlu poradil s Hladíkem i přes zaváhání ve třetí sadě (3:1), na což navázal Lukáš další třísetovou výhrou nad šedesáti sezónami ostříleným Karlem Vašíčkem (3:0). Jenže poříčské komando řádilo dále, Tuček nedal sebemenší šanci Michalovi a blýskl se i mnoha fackami z forhendu (0:3) a Vojta Kazda ne nadarmo tvrdil, že J. Černý je pro něj nejlepší hráč soutěže (0:3). Honza se pak oklepal z prohrané první sady s Vašíčkem a v zápase obranářů udolal svého staršího kolegu Vašíčka 3:1. Předvolbu do Vodafone si zahrál s Lukášem Jarda Černý (7,7,7) a v krasojízdě pokračoval i Adam Tuček, který vrátil Vojtovi packou porážku i s úroky a inflací (0:3). Když Michal zkušeně porazil Hladíka 3:0, musel zkusit Honza porazit Černého na zachování šance na výhru. A tak se také stalo, Honza opět zvládl vypjaté dvě koncovky, v poslední sadě již dominoval a poslal packé do trháku (3:0). Mohlo být již téměř vymalováno, jenže Lukáš po výborném výkonu nakonec Tučkovi podlehl (2:3), a tak to bylo 8:8. Michal ještě stihl pro Pačáky nutnou výhru s Vašíčkem 3:1, a tak se jen čekalo na Vojtu, jak si poradí s Hladíkem. Jenže ouha, Vojta po zle prohrané první sadě chytil sádru na ruku a Hladík si vypracoval 4 mečboly, při kterých byl na prášky celý packý mančaft. Vojta však všechny příležitosti odvrátil, nadále již dominoval a pačtí mohli slavit výhru v KP1 (3:2).

TJ Trutnov-Poříčí - TJ Nová Paka „A“ - 8:10, Honza bral 3,5 všemi deseti (3,5/4,5), Lukáš nemohl být nespokojen (2,5/4,5) a Vojta s Michalem si připsali po dvou bodech, i když se čtyřhrou spokojeni rozhodně nebyli (oba 2/4,5).

Po výborném obědě vyrazili znavení pačtí do Úpice. Čtyřhry dopadly střídavě, Knap-Šmidrkal dokázali urvat hlavně díky prasátku v koncovce dvojku Sucharda-Oláh 3:1, debl Kocián-Brát naopak naložil od cesty Luňákovi s Kazdou 3:0. V repríze jednoho z nejtěžších letošních Honzových zápasů se Jan Oláh opět vzpouzel, Honza Šmidrkal jej však dokázal přechytračit (3:1). Michal ve druhém duelu nestačil překvapivě snadno na Suchardu, domácí materialista ale pálil ze všech stran (1:3). Ohromnou bitvu sehrál Vojta s Kociánem. Vojta nevyužil ve 4. sadě 2 mečboly a v páté byl užuž poražen, nicméně útočnou hrou srovnal na 10:10. Další dva balóny ale patřily domácímu borci (3:2). Na sběrače balónu si pak zahrál Lukáš, jenž na agresivní Brátovu hru vůbec neměl recept (3:0). Prohraná první sada se Suchardou vyburcovala Honzu ke zlepšenému výkonu a výhře 3:1, nicméně kdyby packý obranář neodvrátil 2 setboly ve druhé sadě, zápas by vypadal rapidně jinak (3:1). Silná dvojice Kocián a Brát dělala body i nadále, shodným výsledkem 3:1 porazili novopacké Michala a Vojtu. 6:3 pro domácí. Na 4:6 snižoval Lukáš, jenž se nemohl dostat do rytmu, Jan Oláh hrál výborně. Větší ochota risku tentokráte přinesla Lukášovi ovoce (3:2). Bitva jak řemen se odehrála mezi Honzou a Kociánem. Honza prohrával 1:2 na sety po sadách v koncovce, následně se štěstím vyhrál čtvrtý set a vše směřovalo do pátého. V něm novopacký obranář při mečbolu soupeře vyškrábl balón z krkolomné pozice ke hraně stolu a po svých 3 neproměněných mečbolech se radoval z cenné výhry 14 v pátém. Na 7:5 pro úpické ale upravoval Brát, nedajíce Michalovi šanci (0:3). Poté se pačtí vzepřeli, Vojta jasně porazil Oláha 3:0, Lukáš přespinoval Suchardu 3:1 a Honza po vlažném začátku otočil další pětisetový mač na 3:2 - to už to bylo 8:7 pro Paku. Věčná škoda, že Michal nedotáhl nadějně rozehraný druhý a třetí set s Oláhem, protože mu soupeř utekl na 2:1 a ač se Michal ještě v koncovce 4. sady skvěle vzepnul, na domácího hráče to nakonec nestačilo (2:3). Vojta už se asi viděl venku, když po matném výkonu prohrál se Suchardou a nečekanou porážku packých zařídil Kocián nad nevzdorujícím Lukášem.

Sparta Úpice - TJ Nová Paka „A“ - 10:8, Honza už měl více štěstí než rozumu a těšil se na konec sezóny (4,5/4,5), Lukáš měl formu celou druhou půli (2,5/4,5), Vojta již po dobrém obědě a nějakém tom pivku nestačil (1/4,5), což platilo i pro Michala (0/4,5).

V následujících týdnech přibyde ještě souhrn výkonů hráčů za celou sezónu a poté již zasloužený odpočinek od červenočerných pálek. Sportu zdar.


3.4.2017

Áčko zdemolovalo Dvůr i Jaroměř

Poslední domácí zápasy sezóny 2016/2017 odehrálo packé Áčko. Na packou půdu přijel Dvůr Králové, packý rival, kterého pačtí ještě nikdy nezdolali - v sobotu to však přišlo. Odpoledne přijel tým z Jaroměře-Josefova a odevzdaný soupeř vzdoroval jenom 80 minut, než si pačtí dokráčeli k jasné výhře.

Klíčem k úspěchu proti Dvoru jsou čtyřhry - pačtí tentokráte zabrali a vyhráli obě dvě. Nejprve dvojka Knap-Šmidrkal v koncovkách udolala Šulce s Ježem (3:0) a následně se děly věci, protože Kazda s Luňákem přivodili Krýzovi s Šulcem třetí resp. první deblovou porážku sezóny. Lukáš Knap následně pokračoval ve velké formě posledních týdnů, když rozstřílel neskutečně nepříjemného Luďka Krýzu (anťák + sendvič) 3:0. Michal Luňák se těšil na pestrou hru Rosti Ježe, ale koncovka čtvrtého setu o bytí a nebytí rozhodla o Michalově nebytí (1:3). Vojta Kazda následně porazil Petra Šulce hlavně díky univerzální hře, 3:0. Následně se také děly věci, protože Honza Šmidrkal v duelu proti jmenovci Klémovi nejprve vedl, avšak Jan Kléma si v dalších třech setech s domácích obranářem doslova vytřel podlahu, Honza padl doma poprvé v sezóně (1:3). Nejhezčí zápas dopoledne sehrála dvojice Luňák-Krýza, když se zejména v posledním setu hrál ligový stolní tenis - skvěle útočící Michal a výborně bránící Krýza si střihli koncovku páté sady. V ní Michal zvolil jeden méně vhodný servis a hostující hráč si po odvráceném mečbolu odnesl výhru 13 v pátém. Dvoubodové vedení ale vrátil packým Vojta, jenž přehrál svého oblíbeného hráče Ježe hrou pod křídlo (3:1). Honza se oklepal rychle a v náročném zápase se Šulcem mu v závěru každého setu pomohla jako přes kopírák o pásku vyhozená smeč dvorského hráče (3:0). 6:3. Lukáš držel vysoký standard, skvělou hrou s parádním bekhendem si poradil i s Klémou, tentokráte 3:1. Vojta vyrazil vstříc Krýzovi a rychle poznal, proč se nevyplatí v prvním setu zahodit skoro půltucet setbolů. Krýza hrál totiž ve druhém setu jako terminátor a ač Vojta třetí set v závěru urval, ten čtvrtý už zase v úplné koncovce nevyšel (1:3). 7:4. Následně Honza standardní obrannou hrou urval první 2 sety s Ježem, jenže následně zkušený Dvorák zapřemýšlel a bylo to již jenom 2:1 a 3:7. Honza otočil sedmi body v řadě na 10:7, jenže dvě parádní prasata koncovku prodloužila - tu si již Honza pohlídal (3:1). Opět famózní Knapča nejprve prohrál se Šulcem první sadu, aby v dalších třech ztratil jen 9 bodů - navíc s oku lahodícím stylem (3:1). 9:4. Honza rozehrál zápas s Krýzou tak jako Michal s Klémou. Honza se mohl proti hostujícímu hráči uvztekat, nicméně zabral a připsal si jedno z nejcennějších vítězství v sezóně. Michal, napsaný v zápisu před Honzou, tím pádem s Klémou vyhrát nemusel. Co by to bylo ale za hráče, kdyby nechtěl zvítězit - a to se mu také povedlo, po těsně prohrané koncovce třetí sady si po smršti spinů v té čtvrté již výhru vzít nenechal (3:1).

TJ Nová Paka „A“ - TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ - 10:4, Lukáš byl k nezastavení (3,5/3,5), Honza si příjemně zahrál (2,5/3,5 + 1/1 pod čarou), Vojta zkušeně vedl družstvo k výhře (2,5/3,5) a Michal nemohl být se svou hrou nespokojen, bod navíc by tomu ale slušel (1,5/3,5).

Odpoledne přijel tým z Josefova. Debly začaly skvěle, Knap-Šmidrkal po příšerné první sadě zabrali a Pelikuse s Diveckým 3:1 porazili, druhá dvojka Kazda-Luňák rozšvihala Vacka s Čenovským 3:0. Na začátek přišla porážka Lukáše, když Čenovský zahrál více než kvalitně, navíc Lukáš trefoval vše tyčkou. Proto se hned taky musel jít na tu tyčku (od Marlbora) ven podívat. Michal v repríze divokého duelu z Josefova nedal sebemenší šanci Vackovi (3:0). Vojta jasně smetl Pelikuse také 3:0, což si nemohl nechat líbit Honza s Diveckým (3:0). 5:1. První pořádný mač zahrál až Michal s Čenovským, když nevyužil vedení 2:0 a mladý josefovský talent trestal - zápas však parádní (2:3). Vojta následně ztratil 8 balónů s odevzdaným Vackem, jen o pár víc jich ztratil Honza s také nevzdorujícím Pelikusem. 7:1 za 50 minut. Lukáš ještě jasně vyhrál s Diveckým (3:0) a protože Vacek oznámil další zápas s Honzou skreč tak jako Pelikus s Lukášem, výhra byla pro packé jistá. Čekalo se jenom na Vojtu, zda-li zvládne porazit mladého Čenovského. Po jasné první sadě přišly dvě totálně vyrovnané, každá pro jednoho hráče. Hrál se velice pohledný zápas, Čenovský se dostal do pátého setu, kde zpočátku dominoval, nicméně zkušený Vojtěch, jemuž mával Lukáš na podporu slávistickým ručníkem, si výhru vzít nenechal (3:2) a za cca hodinu dvacet pět bylo po zápase.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Sokol Jaroměř-Josefov 2 „A“ - 10:1, Vojta se činil (3,5/3,5), Honza by ještě klidně hrál (2,5/2,5 + 1*wo), a Lukáš s Michalem se rozloučili s domácí tělocvičnou 2,5 body ze 3,5 možných.

Sezónu Áčko zakončí za dva týdny v Poříčí a Úpici.


20.3.2017

KP1: Áčko ráno výherně, odpolední souboj o čelo pro hradecké

Do Nové Paky přijely týmy z Hradce Králové, DTJ Slavia a Sokol PP. Na tyto týmy nemají pačtí dobré vzpomínky, protože na podzim si z jejich půdy odvezli jenom bod za remízu. Ráno se hrál vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro packé, postupuchtivý Sokol však odpoledne nabušil sestavu a novopačtí, bodujíce pouze ve dvou lidech, nemohli uspět.

Hradecký DTJ přijel v sestavě Málek, Chládek, Kubíček a Kolman. Debly začaly vyrovnaně, Knap-Šmidrkal zprvu jasně dominovali proti Chládkovi s Málkem, aby ve 4. sadě prošustrovali 3 mečboly a poroučeli se poraženi 2:3. Vše napravila třísetovou výhrou nad Kolmanem s Kubíčkem dvojka Kazda-Luňák. Vojta hned narazil na ligového Málka a v prvních dvou setech nevyužil 4 setboly. Třetí set již měl Málek hrající winnery i z returnu jasně ve své režii (0:3). Michal Luňák vyrazil na další mladou pušku, Martina Chládka. A držel se výborně, těsně prohraný čtvrtý set však Michalovi sebral vítr z plachet, protože v tom pátém již Chládek dominoval (2:3). Naštěstí zabral Lukáš Knap, který v pětisetové bitvě porazil nepříjemného Kubíčka. Honza Šmidrkal se postavil Ivo Kolmanovi a po brutálním setbolu od Kolmana byl zápas 1:1. Následně však Honza zabral a další dva sety bez potíží zvládl (3:1). 3:3. Michal chtěl zkusit Málka překvapit, avšak to se nepovedlo, vražedný hradecký hráč zabíjel všechno, co mu přišlo pod ruku (0:3). To samé, akorát v bleděmodrém, zažil Lukáš s Chládkem, když si za pár minut odnášel od stolu prohru 0:3. Již teď bylo jasné, že body musí jít přes starší dvojici hradeckého týmu a Honza zkusí ubránit alespoň jednoho z mladých střelců. Čtvrtý packý bod obstaral Honza v předlouhém zápase s ne a nekazícím Kubíčkem a zapsal 50. výhru v sezóně (3:1). Vojta následně zkušeně jistil výhru s druhým travařem Ivo Kolmanem (3:0). Lukáš si poté kromě prvního setu s Málkem moc nezahrál (0:3), avšak Honza splnil úkol a Chládka ubránil, navíc jasně (3:0). Dále vyrazil na steč Vojta na neoblíbeného Kubíčka, který trápí soupeře výbornými bloky a trpělivou hrou. Zápas se protáhl na více než 20 minut, když Vojta zvládl naprostou koncovku (z vedení 2:0 a následném srovnání, 3:2, 10 v pátém) a pačtí vedli 7:6. Michal následně vyzrál v zápase stylu „kdo dřív zaútočí, bere bod“ na Kolmana a pačtí byli vepředu (3:1). Pazvláštní zápas sehrál Honza s Málkem, když Honza z vedení 7:2 v prvním setu měl za pár minut průběžných 0:1 a 0:4. Následně přišla ale série, kdy Honza vyhrál z následujících 40 balónů hned 33 a radoval se z výhry 3:1. 9:6. Vojta ještě sice jasně nestačil na Chládka (0:3), ale vše dokončil Michal parádní otočkou z 0:2 s Kubíčkem, když Michal předváděl parádní plejádu úderů - zezadu ho jako správný parťák jistil Lukáš, jenž stihl přidat 10. bod ještě před Michalem (3:0 s Kolmanem).

TJ Nová Paka „A“ - DTJ Slavia Hradec Králové „E“ - 10:7, Honza drží formu (4/4,5), Vojta s Michalem splnili nelehký cíl porazit Kolmana a Kubíčka, navíc bodovali i v deblu (2,5/4,5) a Lukáš pomohl pětisetovou výhrou nad Kubíčkem + jistící výhrou (1/3,5 + 1 pod čarou).

Odpoledne přijel tým, o kterém si paní z kantýny packého bazénu musela myslet, že jede na zmrzlinku, čokoládku a na tobogán ve stylu dinosaura. Dan Janovský (r.n. 2003), Filip Jakubský (r.n. 2002), Martin Jirásek mladší (r.n.2001) a kapitán Radek Kačer (r.n. 1997) přijeli rozdat si to s packými o první flek v tabulce. Věk je u pingpongářů ze Sokola jenom číslo, když tito hráči, povětšinou přeborníci svých kategorií, mají za sebou již více tréninků než celý novopacký oddíl za dobu své existence. Úspěšnost mezi 62-85% , kterou tito chlapci disponují, to jen potvrzuje.

Čtyřhry začaly bohužel katastrofálně, dvojka Knap-Šmidrkal po velice špatném výkonu podlehla Janovskému s Jakubským a vedení 2:1 a 9:6 nestačilo ani Vojtovi s Michalem proti Kačerovi s Jiráskem. Sen o dobrém výsledku se zhroutil jako domeček z karet, plán počítal minimálně s jedním bodem z deblů. Brzy začali hradečtí úřadovat, Vojta po výborném výkonu nestačil na Jiráska 1:3, což platilo i o Michalovi s Radkem Kačerem - Michal dobře věděl, že mnoho dalších šancí na výhru v tomto zápase mít nebude. 0:4. Následně se ale ztopořil Lukáš, jenž perfektní hrou porazil Janovského 3:1. Po snad půlhodině hry se z cenné výhry nad Jakubským radoval Honza, když hostující hráč předváděl na svůj věk ohromně vyspělou hru (3:1). 2:4. Jenže Michal nestačil na druhého muže tabulky úspěšnosti Jiráska jasně 0:3, na což však hbitě zareagoval výborný Lukáš po jisté hře a výhře 3:2 nad Kačerem. Než se Honza s Janovským rozkoukal, prolétlo mu kolem pálky či těla 9 smečí a první set byl v tahu. Nejmladší hráč i nadále dával Honzovi co proto, jenže packý obranář přitvrdil na čopu a s pořádnou porcí štěstí malého útočníka porazil (3:1). To už to bylo jenom 4:5. Vojta však vyhrál s Jakubským pouze set, na hradeckého hráče vůbec nestačil (1:3). Jedním ze životních výkonů se předvedl Lukáš, jenž v nádherném zápase předváděl své umění proti Jiráskovi. Zápas dospěl až do páté sady, kde Lukáš nejprve o 3 mečboly přišel, následně jeden odvrátil spinem hranou pálky a asi 5. mečbol proměnil (3:2). Do zápasu vrátil packé definitivně Honza, když Radek Kačer nedokázal na domácího hráče najít recept (3:0). Ohromně bojoval Vojta s Janovským, i přes odvrácené mečboly ve čtvrté sadě ale nakonec v té páté padl (2:3). Michal na Jakubského neměl již vůbec co hrát (0:3). 6:8. V souboji 1. a 2. hráče úspěšnosti otočil Honza první set a dále již s Jiráskem vládl (3:0), avšak Vojta padl s Kačerem 1:3 a to samé se stalo Michalovi s Janovským a bylo po zápase. Čtyřhry mrzely více než kdy jindy.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Sokol PP Hradec Králové 2 „E“ - 7:10, Honza si užil především první dva zápasy a připsal další singlový fullhouse (4/4,5), Lukáš hrál snad nejpovedenější zápas sezóny, herně to navíc oku lahodilo (3/3,5) a Vojta doplácel na evidentní připravenost hradeckých na univerzální hráče, to samé platilo o Michalovi, který byl ublokován a ubit (0/4,5).

Hradec tedy vede tabulku o skóre a s lepším vzájemným zápasem již vedení nepustí, pačtí se budou těšit na poslední 4 zápasy povedené sezóny.


10.3.2017

Áčko ustálo těžký výlet bez ztráty bodu

Novopačtí vyjeli na půdu hradeckého Salamandru a novobydžovské Jiskry. S oběma týmy neměli pačtí doma slitování, jenže domácí prostředí je u obou těchto mančaftů velmi citelné, a tak museli pačtí zmobilizovat veškeré síly, aby oba protivníky porazili.

Čtyřhry v herně hradeckého Salamandru nezačaly šťastně, na zelených stolech s občas překvapivým odskokem si vylámaly zuby obě packé dvojice (Knap-Šmidrkal proti Malému s Hamplem a Luňák-Kazda proti Kollárovi se Švorcem) shodně 1:3 - nutno dodat, že domácí byli lepšími hráči. Honza Šmidrkal načal singly upinkanou výhrou nad Malým 3:1, Vojta Kazda ale nezvládl koncovku pátého setu s Hamplem, když odešel poražen po odvrácení celkově 9 mečbolů. Michal Luňák ale ukázal formu a Švorce porazil 3:1, na což ještě navázal Lukáš Knap se skvělými bekhendovými topspiny a slavil výhru nad Kollárem 3:0. 3:3. 18 zápasů trvala vítězná šňůra Honzy, než ji utnul Michal Hampl - standardní pětisetový zápas mezi dobře si známými soupeři skončil výhrou 11:9 v pátém setu pro domácího hráče, Honza na dělové údery nestačil. Další pětiseťák tentokráte proti Švorcovi ale již Vojta zvládl, v zápase plném zvratů zvítězil zkušený Pačák 11:8 v páté sadě. Michal řádil i nadále a Kollára 3:1 ustřílel, stejně jako Lukáš Malého a Honza Švorce. 7:4 pro packé. Jenže Vojta další pětisetový zápas bolestně z mečbolů prohrál, Štěpán Kollár hrál v poslední sadě vskutku skvěle. Výborný Michal následně řežbu o každý balón s Malým zvládl (3:2), čímž však boj nekončil, protože Lukáš po dvou excelentních sadách s Hamplem dostal v těch zbylých slušného čouda (2:3). Všem svatým mohl děkovat Honza za výhru nad Kollárem, protože otočil ze stavu 4:8 v pátém po sérii skvělých výměn. Domácí Kollár předváděl nereálné údery, když vítězné údery z brutálních Honzových čopů počítal na desítky. Štěstí v koncovce tedy tentokráte pro packého hráče (3:2, 10 v pátém). 9:6 pro Paku. Brzy to však bylo 9:8, když Vojta s Malým šanci nedostal, tak jako Michal s Hamplem (oba 0:3). Rozhodovat se tedy muselo až posledním zápasem, a hned stylově - v páté sadě. Lukáš otočil z 1:2 a v páté sadě měl navrch, avšak nevyužil 3 mečboly a bylo to 10:10. Jistější ruka Lukášova nakonec rozhodla, výhra 12:10 v páté sadě pro Lukáše znamenala výhru 10:8.

Salamandr Hradec Králové - TJ Nová Paka „A“ - 8:10, Lukáš, Michal i Honza si shodně připsali prohru s Hamplem (všichni 3/4,5) a Vojta přidal chybějící bod (1/4,5).

Do Bydžova přijeli pačtí až kousek před druhou hodinou, když zašli na výbornou svíčkovou s minimální časovou rezervou. U oběda se i přesto řešila zajímavá témata, mimo jiné možnost snědení Honzy Šmidrkala - ten však oponoval možným oslabením Áčka, takže se Honza jíst nebude. Čtyřhry tentokráte dopadly výborně, duo Knap-Šmidrkal totálně přejelo kvalitní dvojici Ornst-Jurička (3:0), Kazda-Luňák zase vybojovali až po těžkém boji výhru nad Šmídem s Vláškem (3:2). A Honza začal výborně, Standu Juričku jasně porazil (3:0). Vojta Kazda ztratil za dva sety se Šmídem 3 balóny, aby se dostal až do páté sady, kterou vyhrál 11:2 - zvláštní to utkání. Zápas koncovek a souboj čopu proti spinům těsně zvládl Michal, když Vláška porazil těsně 12 v pátém. Lukáš se s Ornstem držel dlouho, ale v páté sadě již nepříjemné hře domácího hráče podlehl (2:3). Na 6:1 ale dával Honza, jenž zvládl se Šmídem první dva sety, následně ale třetí sadu hloupě ztratil a ve čtvrté musel otáčet ze stavu 1:6 - naštěstí však úspěšně (3:1). Pačtí užuž mysleli na brzký konec, jenže jenže. Vojta svůj 6. pětiseťák dne proti Vláškovi nezvládl a odešel poražen (2:3), Michal po vyhraných dvou prvních sadách proti Ornstovi i přes výborný výkon padl také, mrzelo hlavně nevyužité vedení 2:1 a 9:6 a Lukáš nevyužil obdobně vedení 2:0 s Juričkou a parádně blokující domácí hráč vyhrál 3:2. Na 7:4 dával Honza s Vláškem, když ohromně těžký zápas, kde musel packý obranář útočit, zvládl dobře (3:1). Vojta hrál zase pětiseťák, když otočil z 0:2 na 2:2 a 5:2 s Ornstem - pak už měl slovo jenom domácí player (2:3). Michal následně nezvládl bitvu s již opravdu výborným Juričkou (1:3) a z vedení 6:1 to bylo jenom 7:6. Jenže Lukáš nedal šanci Šmídovi (3:0) a Honza, hrající na své poměry maximálně útočně, přehrál v pěti sadách Ornsta (3:2) - tím pádem to bylo 9:6 pro packé. Vojta ještě prohrál svůj 5. sobotní pětiseťák s Juričkou (2:3), ale dílo dokončil Michal výhrou 3:1 nad Šmídem.

Jiskra Nový Bydžov „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 7:10, Honza se vypořádal s těžkými soupeři a vlhkým prostředím maximálně (4,5/4,5), Michal boduje v roce 2017 hojně (2,5/4,5), Lukáš prohrál dva pětiseťáky (1,5/3,5) a Vojta hrál za den téměř maximální počet setů a odpoledne 3 rozhodující sety ztratil (1,5/4,5).


20.2.2017

Áčko krutě vrátilo Valdicím porážku

Po téměř měsíci pauzírování odehráli pačtí další zápas KP1. A zápas to byl hned pikantní, protože se utkali se Sokolem Valdice, svoji dvojičkou a katem z prvního kola. Valdičtí nastoupili v plné palbě: Milan a Martin Jiráskovi, Honza Rohlíček a Petr Kašpar.

Ani pačtí žádné změny v sestavě neudělali, a tak nastoupila obvyklá sestava Šmidrkal, Kazda, Knap a Luňák. Debly hned určily ráz utkání, Knap-Šmidrkal porazili Milana Jiráska s Kašparem 3:1. Důležitou výhru přidali Kazda-Luňák, kteří v koncovkářském duelu udolali Martina Jiráska s Rohlíčkem 3:2. A Honza Šmidrkal narazil na specialistu na obranáře Petra Kašpara a po prvním setu byli oba aktéři po dlouhých výměnách zralí střídat. Bitva o každý balón pokračovala a vygradovala v pátém setu, kde však Honza potvrdil letošní sílu a k výhře dotáhl i svůj 8. sezónní pětiseťák (3:2). Divoký obrat ze stavu 1:2 předvedl Vojta Kazda proti Martinu Jiráskovi, když nejprve zaznamenal čistý set a následně již nečekaně obrátil ze stavu 2:6 v pátém až na 11:7 (3:2). I 3. pětisetové utkání pro packé. A žně nekončily, Michal Luňák prohrával s Honzou Rohlíčkem 1:2, ale jak přes kopírák svojí bojovností urval dva poslední sety pro sebe (3:2). 5:0 pro packé. Následně však přišel Milan Jirásek se svojí strojovou hrou a Lukáše Knapa smlsnul jako rakvičku se šlehačkou k odpolední kávě (0:3). Honza narazil na svého věčného kata Martina Jiráska. První čtyři sety se hrála údržbářská hra s občasným spinem, což vedlo k zatraceně dlouhému zápasu. Překvapivě se tedy hrál již 5. pětiseťák tohoto dopoledne. Po změně stran v páté sadě Martin vyhodil 3 spiny a Honza si již zápas pohlídal (3:2). Vojta následně sehrál s Rohlíčkem pěkný zápas plný šílených rotací a nakonec zvítězil asi zaslouženě 3:1. 7:1 pro Paku. Milan Jirásek Michala v prvním dvou sadách drtil. Nahecovaný Michal se ale dostával do spinu a srovnal na 2:2. A ani v páté sadě ve svém agresivním pojetí nepolevoval a zvítězil 3:2. Na pětiseťáky 6/6 pro packé. Poté přeci jen přišla korekce, Lukáš nestačil na smršť dělových kontraspinů (spíš kontrabomb) od Kašpara a podlehl 1:3. Devátý packý bod zařizoval Honza, když mu v boji proti Rohlíčkovi pomohly i 4 bekhendové topspiny. Jednalo se o Honzy nejútočnější zápas z BH sezóny (4 topspiny/150 čopů). Vojta Kazda na Milana Jiráska neumí a v zápase, který je hrán spíše z povinnosti, dostal klasických 3:0. A protože už dlouho nebyl pětiseťák, tak si ho zahrál Michal s Kašparem. I přes vyrovnání z 2:0 na 2:2 od valdického playera nenechal skvělý Michal utéct packým unikátní bilanci pětisetových zápasů (výhra 3:2, pětiseťáky 7/7). Na vedlejším stole se mimochodem za stavu 2:2 a 3:3 kvůli konci vedlejšího zápasu nedohrál 8. pětiseťák ...

TJ Sokol Valdice „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 3:10, Honza a Michal měli štěstí a šli mu naproti (3,5/3,5), Vojta si také krásně zahrál (2,5/3,5) a Lukáš si dal k obědu kuřecí se sázeným vejcem (0,5/2,5).

Celkově tedy tvrdá výhra 10:3 s neopakovatelnou bilancí rozhodujících setů. I stolní tenis je někdy krutý.


5.2.2017

Áčko doma jistilo vedení v KP1

První zápasy v novém roce odehrálo novopacké Áčko. Do novopacké tělocvičny přijely dva týmy s rozdílným postavením v tabulce. Zatímco ještě loni divizní Nové Město nad Metují si vyžírá těsné prohry až do dna a je předposlední, Baník Vamberk se pohybuje v horní části tabulky a je naprosto v pohodě. Pačtí však měli mnohem více práce ráno, čímž jen potvrdili vyrovnanost letošní KP1.

Debly proti Novému Městu začaly střídavě, dvojka Knap-Šmidrkal po divokých průbězích setů podlehla Martinkovi s Bínem 9 v pátém, duo Kazda-Luňák však proti Koukolovi se Šrůtkem nezaváhalo. A začal boj, Lukáš Knap nestačil v otevřeném duelu na Milana Martinka 1:3, hned poté však vyrovnal parádním závěrem Michal Luňák, porazivše Milana Šrůtka 11 v pátém. Jenže Vojta Kazda nedotáhl druhý set s Romanem Bínem do konce a byl za to potrestán (1:3). Na 3:3 tak srovnával Honza Šmidrkal přesvědčivou výhrou 3:0 nad Jaromírem Koukolou. A Michal se rozjel jak buldozer, nedal šanci Martinkovi (3:0), hned však bylo nerozhodně, protože Vojta nedokázal vyhrát ani jednu koncovku se Šrůtkem (1:3). Honza šel na ranaře Bína a koncentrovaným výkonem jasně zvítězil (3:0), na to hned navázal Lukáš po desítkách fantastických bekhendových topspinů proti Koukolovi (3:0). A Vojta neměl povedené ráno, ač prohra s výborným Martinkem není nikdy ostudou (1:3). Na 7:5 upravoval Honza po další třísetové výhře nad Šrůtkem (3:0). Poslední vzdor hostí obstaral Bín, jenž přestřílel Lukáše (1:3), avšak Michal střílel jak kanón (3:1 s Koukolou), Honza až překvapivě snadno ubránil Martinka (3:0) a Lukáš si poradil se Šrůtkem (3:0).

TJ Nová Paka „A“ - TTC Nové Město nad Metují „A“ - 10:6, Michal hrál nejlepší zápas sezóny (3,5/3,5), Honza řádil bez ztráty singlového setu (4/4,5), Lukáš zabodoval standardně (2/4,5) a Vojta dělal domácí singlořech po hodně dlouhé době (0,5/3,5).

Odpoledne přimašírovala pohodová parta z Vamberka i s nehrajícím kapitánem Honzou Podolkou posílena o dopolední výhru ve Valdicích. Po deblech bylo srovnáno, Knap-Šmidrkal proti Macháčkovi s Valáškem sehráli dobrou partii (3:0), Kazda-Luňák pak po 2 vyhraných prvních sadách nestačili na Jakubce s Vrkoslavem. A singly začaly skvěle, Vojta po výborné hře porazil exligového Jakubce 3:1, ranním výkonem napumpovaný Michal porazil Martina Vrkoslava, jenž disponuje pestrou škálou úderů. Lukáš následně řádil s Valáškem (3:0) a Honza pokračoval v sérii vyhraných setů proti Macháčkovi (3:0). 5:1. Michal dále nepolevoval a po výborné hře porazil i Honzu Jakubce, a to 3:0. Lukáš si následně neporadil s Vrkoslavem (1:3) a bylo to 6:2. Po dlouhé bitvě se v duelu mezi Honzou a Milanem Valáškem radoval domácí player, avšak měl více štěstí než rozumu (3:2, 9 v pátém). Osmý bod novopackých zajišťoval Vojta s Macháčkem a definitivně se vrátil bodově na své obvyklé výsledky (3:0). V krásném útočném duelu ještě Lukáš nestačil na Jakubce (2:3), avšak Honza si se zraněním ovlivněným Vrkoslavem poradil 3:1 a Vojta celý zápas výhrou nad Valáškem (3:0) ukončil.

TJ Nová Paka „A“ - Baník Vamberk „A“ - 10:3, Honza natáhl šňůru singlových výher na 17 (3,5/3,5), Vojta musel být spokojen (3/3,5), Michal zažil nejlepší pingpongový den za poslední sezóny (2/2,5) a Lukáš přihrál do placu bod a půl (1,5/3,5).

Dva zápasy s velice sympatickými soupeři tedy pačtí zvládli a čelo soutěže uhájili.


9.1.2017

Áčko potvrdilo domácí sílu a jde do čela KP1

Novopačtí se teprve podruhé v sezóně představili doma, a to proti týmům ze druhé části tabulky, Trutnovu-Poříčí a Spartě Úpici. Oba zápasy proti sympatickým týmům nakonec novopačtí zvládli a posunuli se do čela tabulky.

Michal Luňák při forhendovém flipu proti výbornému Černému Honza Šmidrkal ubránil všech 7 soupeřů a za celý den nebyl poražen

Proti Poříčí se čekal ostrý boj hlavně kvůli dosud 90% Adamu Tučkovi a téměř 80% Jaroslavu Černému. Domácím výrazně pomohly čtyřhry, když duo Kazda-Luňák porazilo dvojici Hladík-Tuček Dušan a dvojice Šmidrkal-Knap prokázala dobrou formu vydřenou výhrou nad kvalitní dvojicí Tuček Adam-Černý. A posledně zmíněná dvojice začala výborně i v singlech, když Adam Tuček rozjel Lukáše Knapa 3:0 a Jaroslav Černý nedal šanci Vojtovi Kazdovi (0:3). Velice důležitý bod poté přidal Michal Luňák, který udolal Dušana Tučka až 10 v pátém a poprvé se představil i Honza Šmidrkal, který si poradil s Michalem Hladíkem 3:0. 4:2. Další důležitý moment přišel záhy, neboť Vojta ubojoval výhru ze 2 mečbolů 10 v pátém nad A. Tučkem. Michal následně nestačil v pěkném zápase na Černého, ale Honza nezaváhal ani napodruhé, ač jej D. Tuček zatraceně trápil (3:1). Již na 7:3 dával Lukáš, kterému chodily spiny ze všech stran a M. Hladík nestačil (3:0). Naposledy zazlobil A. Tuček, jenž si poradil 3:1 s Michalem, avšak Honza zvládl pro soupeře až krutě vyhrát všechny 3 koncovky s Černým (3:0) a Lukáš završil úspěšné dopoledne zvládnutou koncovkou pátého setu nad D. Tučkem, jenž měl dopoledne smůlu jak hrom (3:0). Zápas doklepl Vojta výhrou nad Hladíkem 3:0.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Trutnov-Poříčí „A“ - 10:4, Honza je na vítězné vlně (3,5/3,5), Lukáš měl formu a hrál pěkně, taktéž Vojta hrál velice dobře (2,5/3,5) a Michal přidal důležitý bod (1,5/3,5).

Vojta Kazda proti Tučkovi zvítězil z mečbolů soupeře Dvojice Kazda-Luňák proti Brátovi s Kociánem

Odpoledne přijeli hosté z Úpice poprvé v plné palbě. A duo Kazda-Luňák pocítilo sílu Bráta s Kociánem (1:3). Na to zareagovali 6. výhrou v řadě domácí Knap-Šmidrkal výhrou 3:0 nad Suchardou s Oláhem. První utkání nabídlo fantastickou podívanou, když Lukáš po jednom z nejlepších letošních výkonů porazil Bráta 13 v pátém. 3. bod přidal Vojta, jenž na jinak výborného Kociána dlouhodobě prostě umí (3:0). Michal posléze bolestně ztratil nadějně rozehraný mač se Suchardou 9 v pátém, takže Honza nastoupil na Oláha za stavu 3:2. A packý obranář měl namále, do stavu 0:1 a 5:9 neměl absolutně co, jenže pak se karta obrátila a Honza otočil na 3:1. Smolný zápas odehrál Vojta s Brátem, když mu nestačilo vedení 2:0 a poroučel se tak poražen 2:3. A když Libor Kocián porazil vzdorujícího Michala 3:1, bylo to již 4:4. Honza se však nedal a Suchardu porazil jasně 3:0, na což navázal Lukáš taktéž třísetovou výhrou nad Oláhem (3:0). V duelu, kde rozhodovaly 4 koncovky, se Michalovi nepodařilo přetlačit Bráta (1:3) a bylo to opět jen o bod (6:5). Následně Honza v parádním zápase dokázal vrátit Kociánovi šílené míče a po dlouhé bitvě se radoval z výhry 3:2. Na tu navázal skvělý Lukáš výhrou 3:0 nad Suchardou a na 9:6 dával Vojta, když porazil Jana Oláha. Výhru domácích a povedený den završil Honza výhrou 3:1 nad Brátem.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Sparta Úpice „A“ - 10:5, Honza si připsal fullhouse (4,5/4,5), Lukáš měl formu jako bejk (3,5/3,5), Vojtu mrzel akorát jeden zápas (2/3,5) a Michal určitě alespoň na bod měl (0/3,5).


5.12.2016

Áčko si z výletu do Dvora a Jaroměře odvezlo prohru a výhru

Ranní zápas s těžkým soupeřem ze Dvora byl těžce ovlivněn nepřítomností Honzy Šmidrkala, který místo cesty vlakem spokojeně spal v posteli a když se probudil, bylo již pozdě - ve třech to na Dvůr nikdy stačit nemůže. Odpoledne již kompletní sestava v zápase proti Jaroměři-Josefovu poznamenaným i nepříjemným incidentem jasně dominovala.

Honza Šmidrkal po dvou hodinách spánku po cestě z Portugalska v nočním deliriu zaklapl budík na telefonu a problém byl na světě. Áčko tedy nastoupilo na Dvůr v sestavě Kazda, Knap a Luňák, za domácí nastoupili Krýza, Kléma, Jež a Šulce nahradil Janovský. Po deblech to bylo 0:2, jediného debla sehrála dvojice Kazda-Luňák proti Ježovi s Janovským (1:3). Následně V. Kazda podlehl novopackému věčnému katovi Luďkovi Krýzovi 1:3, avšak Lukáš Knap se ztopořil proti Klémovi a dvorského hráče porazil (3:1). Kolo zakončil Michal Luňák, jenž nestačil na Rostislava Ježe (1:3). Po 1. singlovém wočku to bylo 1:5. Klému poté porazil v pětisetové bitvě i Vojta, avšak Rosťa Jež Lukáše doslova přežehlil (3:0) a Michal si připsal proti Janovskému nepříjemnou prohru 10 v pátém. Po druhém wočku to bylo již 2:8. Vojta si poté ještě vylepšil osobní statistiky výhrou nad Ježem, avšak Janovký seřezal Lukáše 3:0 a Krýza nakonec Michala ušoustal (1:3).

TJ Dvůr Králové n. L. „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:3, Vojta zahrál pěkně (2/3,5), Lukáš přidal bod (1/3), Michal prohrál jeden zápas pěkně smolně (0/3,5) a 3 skreče zápas dourčily (2,5*wo).

Odpoledne čekal na packé zápas v Josefově, již v kompletní sestavě. Čtyřhry se packým začínají dařit, Knap-Šmidrkal zlomili Pelikuse s Diveckým díky brutálnímu Honzově prasátku (na 2:1) poměrem 3:1, Kazda-Luňák si poté poradili v nádherné čtyřhře s Vackem a Čenovským. Singly začal Honza s Vackem a po vyhraném prvním setu již tahal v duelu s neskutečně houževnatým a jako zvíře řvoucím Vackem za kratší konec (1:3). Důležitý bod přidal Vojta, jenž otočil již prohraný zápas s Čenovským (3:2), škoda Lukáše, který již otáčel zápas s Diveckým, ale mladý domácí hráč nakonec předvedl skvělé údery (1:3). Michal si následně poradil s Pelikusem, který disponuje naprosto zlatou rukou a zabíjí jeden servis za druhým (3:1). 4:2 pro packé. A Honza si zachytal s Čenovským, kopec krásných výměn nakonec rozhodly větší Honzovy zkušenosti (3:0), jenže následně Vojta prohrál smolným způsobem ze dvou mečbolů s Diveckým (2:3), což bolelo. Tříbodové vedení vrátil packým Lukáš jasnou výhrou nad Pelikusem (3:0). Poté nastal inkriminovaný moment zápasu, kdy si Michal nenechal líbit neustálé provokace od Vacka a po Michalově proměněném mečbolu řekl packý hráč tomu josefovskému své a začala mela s domácím hráčem, která upřímně neměla daleko k forhendovému topspinu do tváře jednoho či druhého hráče. Po možná 10 minutách se situace uklidnila, domácí Vacek stále ve stavu snížené příčetnosti prohlásil, že do zápisu o utkání napíše slovní napadnutí domácího rozhodčího (brutálním slovem „vole“), avšak po čase vychladl - možná i proto, že si znechutil hlavně domácí fanoušky - spoluhráče nevyjímaje. Následně se pokračovalo ve hře, Honza hrál s Diveckým a po 4 neproměněných mečbolech, kdy domácí mladík zahrával i údery pod nohami, byl na ručník. Pátý set však packý obranář ovládl dokonale a bylo to 8:3. Na 9:3 dával Vojta proti Pelikusovi. V již klidném zápase přehrál jinak výborně hrající Vacek Lukáše a Michal nestačil na Čenovského v poměru 1:3. Zápas tak dokončil Honza udřenou výhrou 3:2 nad Pelikusem, ač poslední set byl naprosto jednoznačný (11:1).

Sokol Jaroměř-Josefov 2 „B“ - TJ Nová Paka „A“ - 5:10, Honza vytěžil maximum, Vacek byl příliš zarputilý (3,5/4,5), Vojta s Michalem bojovali jako lvi (2,5/3,5) a Lukáš mohl ještě klidně bod přidat, avšak nádherné ofenzivní údery hřály na duši (1,5/3,5).

Autentické záběry z josefovské rozepře mezi Michalem a Vackem jsou ke zhlédnutí zde:


22.11.2016

Hradečtí nasadili nedělní sestavy a Áčko za den získalo jen remízu

Hrát v Hradci Králové je vždycky velká loterie. Vzhledem k tomu, že jak DTJ-Slavia, tak Sokol má v každém svém týmu soupisku o velikosti novopackého klubu, mohli si pačtí přijet jak pro výhru, tak i pro debakl. Hradečtí, kterým se v sezóně zatím tolik nedaří, poslední říjnovou neděli neponechali nic náhodě a nebylo moc co řešit.

Na DTJ-Slavii začal zápas vesele, protože jak duo Knap-Šmidrkal (proti Málkovi s Chládkem), tak i dvojka Kazda-Luňák (proti Kubíčkovi s Daňkem) vyhrála své zápasy shodně v pěti sadách. A nástup hostí pokračoval, Honza Šmidrkal uběhal dlouhý duel s Kubíčkem (3:1), Vojta Kazda po velmi dobrém výkonu porazil Chládka 3:1 a Lukáš Knap vyhrál všechny 3 koncovky s Daňkem (3:0). 5:0 pro packé. Michal Luňák poté okusil ligovou hru Dana Málka a krom první sady nestačil (1:3). Honza poté po vyhrané první sadě přenechal iniciativu Chládkovi a ten trestal, jenže následně nasadil packý obranář hru typu totální beton a utkání otočil (3:2). Velká škoda, že Vojta nedokázal dorazit Daňka, protože ten se v pátém setu chytil a předváděl parádní hru, na kterou již Vojta neměl odpověď (2:3). Málek následně v pěkném zápase ustřílel Lukáše a bylo to 6:3 pro packé. Michal však zaválel s Kubíčkem (3:0) a Honza po jasném průběhu, kdy prohrával 0:2, zpřesnil hru a hlavně Roman Daněk přestal tolik útočit svými žihadly a to packému chytači dokonale vyhovovalo (nakonec 3:2 pro Honzu). 8:3 pro packé. Jenže Málek zničil i Vojtu 3:0, Lukáš tím samým výsledkem nestačil na Kubíčka a Michal neměl na Chládka (0:3). To už bylo hůře, protože Honza se s Málkem vůbec nechytal (1:3). Vojta následně poprvé v životě porazil Kubíčka a byla to pořádná řež (3:1) a packým chyběl bod. Jenže ani Lukášovi s Chládkem (1:3) a ani Michalovi s Daňkem (1:3) se nedařilo zastavit rozjeté hradecké, a tak se body dělily.

DTJ-Slavia HK „E“ - TJ Nová Paka „A“ - 9:9, Honza ani na víc pomýšlet nemohl (3,5/4,5), Vojta si připsal cenný skalp Kubíčka, avšak mrzela jej prohra s Daňkem (2,5/4,5) a Michal s Lukášem doplnili po bodíku (1,5/4,5).

Na případný záskok jela s packými také hvězda „B“ týmu Jakub Fejfar a hned si připsal první body za Áčko, protože v hospodě U Dvora snědl guláš s 12 knedlíky. A razilo se na Sokol. Tam na packé čekala obměněná sestava Jirásek ml, Janovský, Jakubský a Mynář. Debly dopadly nerozhodně, Šmidrkal-Knap porazili Mynáře s Jakubským a Kazda-Luňák nestačili na Janovského s Jiráskem ml. Následně vyrukoval Honza na Janovského a po rozpačitém začátku již utkání zcela režíroval (3:0). Martin Jirásek ml. však předvedl s Vojtou robotickou hru a packého všesportovce přežehlil 3:0. Lukáš následně nestačil v pěti sadách na Mynáře, ale výměny se hrály fantastické. Michal ve čtvrté sadě odvrátil 4 mečboly, avšak ten pátý v páté sadě již ne a rezultovala z toho bolestná prohra 2:3, ač po pěkném a bojovném výkonu. 2:4. Honza s Jiráskem následně kromě první sady tolik práce neměl, protože obranná hra je pro mladého hráče zatím věc nepříjemná (3:0). Vojta se poté pochlapil a připsal si třísetové vítězství nad Mariánem Mynářem (3:0). Jenže strojová vrchní hra mladých Jakubského a Janovského byla nad síly Lukáše (1:3) i Michala (0:3) a bylo to 4:6. Honza ještě bojoval, když Mynáře ubránil (3:1), avšak jak Jakubský s Vojtou, tak Janovský s již střídajícím Kubou Fejfarem slitování neměli (0:3). Michal se dále rval s Jiráskem o první dvě sady, pak však hradecký hráč přidal otáčky na své řídící jednotce a Michala porazil 3:1. Honza si poté ještě zahrál s Jakubským a slitování neměl tentokráte on (3:0), jenže Vojta podlehl 1:3 Janovskému a bylo po zápase.

Sokol PP HK 2 „E“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:6, Honza si připsal fullhouse (4,5/4,5), Vojta těžko hledal cestu jak porazit mladé Hradečáky (1/4,5), Michal neměl moc co (0/3,5), Lukáš ustřílel alespoň debla, poté se nechal střídat (0,5/2,5) a Kuba si odbyl premiéru v soutěži, avšak další body k těm poledním nepřidal (0/2).

Tabulka se tedy vyrovnala již úplně.


31.10.2016

Áčko bylo v KP1 nelítostné

Novopačtí v prvních domácích zápasech hostili Salamandr Hradec Králové a Jiskru Nový Bydžov. Roli favorita naplnili pačtí na výbornou, když ráno nastoupili pouze dva zdraví hráči a odpoledne si divizí ošlehaní domácí nenechali vnutit bydžovské materiály.

Lukáš Knap v akci se šikovným obranářem Hamplem Honza Šmidrkal vracel neskutečné míče a nenašel přemožitele

Salamandr přijel pouze ve třech hráčích, protože čtvrtý člen sestavy se účastnil veselky. Hrající debl tedy padl na dvojku Knap-Šmidrkal, která se však poroučela od stolu poražena po velmi nepřesvědčivém výkonu od dua Švorc-Kollár (1:3). Následně Lukáš Knap nastoupil na první singl proti Michalu Hamplovi. Vyrovnaný a hezký duel nakonec domácí levoruký hráč nezvládl, když se po třech nevyužitých mečbolech vracel od stolu smutný (2:3). Michal ovšem zahrál krásně se Švorcem (3:0) a bylo to 2:2. Honza Šmidrkal nastoupil na zraněného Kollára a po prvním vyhraném setu zlomil odpor hradeckého pingpongáře (3:0). Po prvním singlovém wo to bylo 4:2. Michal nestačil na nepříjemného Hampla a bylo to zase jen o bod. Honza však následně zabral a porazil ve velmi pohledném zápase Švorce, který je na obranáře jinak evidentně výborně připraven (3:1). Ke stolu se konečně dostal také Vojta Kazda, jenž Kollára nešetřil a ani set mu nenechal (3:0). Dalším soubojem byl duel dvou vrstevníků, kteří se velmi dobře znají. Zápas Honzy a Michala Hampla snad ještě nikdy neskončil jinak než pětisetovou řeží a nejinak tomu bylo i na Pace. Honza v posledním setu zpřesnil hru a Michala nakonec přehrál (3:2). Devátý bod přidal Vojta, který zkušeně přehrál snaživého Jana Švorce a rozhodující slovo měl Lukáš, na jehož pálce skončil uznáníhodný Štěpán Kollár (3:0).

Celkem tedy TJ Nová Paka „A“ - Salamandr HK „A“ - 10:3, Vojta hrál s klidem (2/2+1,5wo), Honza až na čtyřhru podal standardní výkon (3/3,5), Michal si mnoho zápasů nezahrál, formu však má (1/2+0,5wo) a Lukáš měl na pálce i M. Hampla, bod však přinesl (1/2,5+1wo).

Michal Luňák bojoval jako lev, ale na Ornsta to nestačilo Společná fotografie našeho Áčka po jasném vítězství nad Nový Bydžovem

Odpoledne dorazila bydžovská parta, usídlená v tabulce velice vysoko. Debly začaly parádně, Knap-Šmidrkal po výborném výkonu prvně jmenovaného udolali Ornsta s Juričkou (3:0), Kazda-Luňák proti Šmídovi s Vláškem ztratili set (3:1). Lukáš hned narazil na jednoho z nejlepších hráčů soutěže Ornsta a na bydžovského blokaře nevyzrál (1:3). Vojta ztratil v duelu s výborným Juričkou první dva sety, následně však zavelel k velkému obratu a slavil cenné pětisetové vítězství (3:2). Michal ovládl s nepříjemným Vláškem všechny koncovky a dokráčel k výhře 3:0. Honza zvyšoval na 5:1 v duelu s obranářem Šmídem po výhře 3:0. Vojta však na Ornsta nevyzrál (1:3) a neuspěl ani Michal, jemuž neseděl Juričkův sendvič v kombinaci s dělovým leváckým forhendem (1:3). Honza po nezdařeném druhém setu již v duelu s Vláškem vládl (3:1) a Lukáš si poradil díky silnému forhendu se Šmídem (3:1). 7:3. Michal následně nestačil na Ornsta, jenž dokázal zblokovat nemožné, a tak se o další bod pokusil Honza s Juričkou. Nádherný zápas plný parádních výměn ozdobil i Honzův skok do ohrádek při dlouhém forhendovém čopu, kdy Honza dokázal vyhrát výměnu i když ležel s nohami nahoře 3 metry od stolu. Nakonec Honza zvítězil 3:1. A protože Lukáš neměl problém s Vláškem (3:0), Vojta se bil o desátý bod se Šmídem a dobyl jej úspěšně, ač musel jít vždy přes koncovky (3:1).

TJ Nová Paka „A“ - Jiskra Nový Bydžov „A“ - 10:4, Honza byl spokojen (3,5/3,5), Vojta a Lukáš nestačili na výtečného Ornsta (2,5/3,5) a Michal navíc i na Juričku (1,5/3,5).

Příjemné sobotní výsledky završil packý tým v bazénu a po něm již následovala odměna z plzeňského pivovaru, ať už v bazénovém baru či v ústředním velitelství U Stránských.


24.10.2016

Áčko zabralo a připsalo si dvě výhry

Deštivá sobota 8.10. přivedla packé Áčko na půdu dvou silných soupeřů - exdivizního Nového Města a silného Vamberka. Áčko se však s oběma soupeři popralo na výbornou a odvezlo domů 6 bodů.

V Novém Městě to bylo po deblech nerozhodně, protože dvojka Knap-Šmidrkal po urputné řežbě udolala pár Martínek-Bín v pěti sadách, naopak Kazda-Luňák pátý set proti Koukolovi se Šrůtkem nezvládli.

Vojtěch Kazda při svém servisu na utkání v Novém Městě Michal Luňák často trápí soupeře velmi tvrdými údery

Honza Šmidrkal na začátek zvládl vyrovnaný druhý set s Koukolou a tím zápas rozhodl (3:0). Naopak Roman Bín nedal Vojtovi Kazdovi sebemenší šanci a zvítězil 3:0. A protože se po prohrách 1:3 shodně nedařilo ani Michalovi ani Lukášovi (proti Šrůtkovi, resp. Martínkovi), bylo to po prvním kole 2:4. Další odvrácené setboly Honzy, které znamenaly vedení 2:0 na sety pro packého hráče, sebraly sílu na zvrat i Bínovi. Avšak těžký zápas pokračoval, Vojta nestačil na Šrůtka 1:3 a Michalovi nestačil na Martínka ani naprosto vynikající výkon (1:3).

Pak už začali pačtí stahovat, Lukáš si poradil s Koukolou, poslední set však vyloženě vydřel (3:1) a Honza, který hrál v naprosté pohodě, vyhrál po dvou vyrovnaných prvních sadách se Šrůtkem již zcela jasně (3:1). Vojta se však nechytl ani napotřetí, Milan Martínek je totiž špičkový player (0:3). 5:7 a pačtí si řekli dost.

Nejprve Michal urval těžký souboj s Koukolou (3:1), následně zafungovaly krásné údery Lukáše, Roman Bín byl na ně tentokráte krátký. Šílenou řež sehrál Honza s Martínkem, když půlhodinový maratón rozhodla až koncovka páté sady, ve které Honzovi pomohl time-out (3:2). To už Vojta vedl nad Koukolou a zápas k výhře také dotáhl (3:0) a Michal si v pěkném mači poradil s Bínem, když Michalovi chodily jeho dělobuchy (3:2).

TTC Nové Město n. M. „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 7:10, Honza si asi po pěti letech připsal fullhouse (4,5/4,5), Lukáš válel také (2,5/3,5), Michal bojoval a dřel (2/4,5) a Vojta se ráno cítil bez chuti do pince, avšak důležitý bod přidal (1/4,5).

Odpoledne se pačtí vydali do Vamberka. Ti dokázali porazit posledního packého kata Valdice, což byl zdvižený prst pro novopačáky. Debly však odstartovaly s parádou, Knap-Šmidrkal jasně přejeli Podolku s Valáškem, duo Kazda-Luňák si připsalo cenný skalp kvalitní dvojice Jakubec-Vrkoslav (3:2). Avšak Jan Jakubec totálně zničil Honzu v prvním singlu, když Honza kromě jednoho setbolu neměl vůbec nárok (0:3) a Lukáše pěkně mrzela blbá prohra s Milanem Valáškem (ze dvou MB, 2:3). Následně Michal porazil Honzu Podolku 3:1 a Vojta již s elánem překvapivě snadno porazil Martina Vrkoslava. 4:2 pro Paku. Honza následně nastoupil na Valáška a taky hodně rychle odstoupil, protože Milan Valášek zahrál kvantum dělových smečí a Honzu totálně rozstřílel (0:3). Lukáš následně porazil Podolku 3:0, jenže jak M. Vrkoslav, tak J. Jakubec nedali Michalovi, resp. Vojtovi absolutně žádnou šanci a zničili je 3:0. V duelu jmenovců si poradil Honza s Podolkou, především promáchnutá a následně trefená smeč Honzy Podolka pobavila všechny v tělocvičně (3:0). Lukáš Knap hrál perfektně a přidal důležitý bod s Vrkoslavem (3:2). Michal ještě nestačil na výborného Jakubce, jenže Vojta doslova vydřel bod s Valáškem a bylo to 8:6 pro packé. Devátý bod zvládl Honza s Vrkoslavem, když zvládl všechny koncovky a zápas dokončil Lukáš, jenž bravurně porazil Jakubce (3:2).

Baník Vamberk „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 6:10, Lukáš hrál skvěle (3,5/4,5), Vojta zabojoval (2,5/3,5), Honza na víc neměl (2,5/4,5) a Michal je na dobré cestě (1,5/3,5).


12.10.2016

Áčku vstup do KP1 nevyšel

První říjnový den se započala nová sezóna KP1. Novopačtí, spadnuvší z divize, hned narazili na svoji dvojičku a jednoho z favoritů soutěže, Sokol Valdice. A evidentně lépe připravení valdičtí hned Pačákům ukázali, že KP1 bude letos velmi silná.

Po čtyřhrách zavládl smír, dvojka Kazda-Luňák jasně porazila Milana Jiráska s Karlem Horákem (3:0). Naopak duo Knap-Šmidrkal po vydařeném prvním setu již jen tahalo za kratší provaz a Martin Jirásek st. s Janem Rohlíčkem již byli nad jejich síly (1:3).

A Lukáš Knap hned narazil na jednoho z nejlepších hráčů soutěže, vrchem prakticky nekazícího Milana Jiráska. Debakl byl na světě po pár minutách hry (0:3). Vojta Kazda následně srovnal, když taktéž jednoznačně přehrál Karla Horáka (3:0). Jenže na Michala Luňáka vystrčil rohy Martin Jirásek (0:3) a Honza Šmidrkal v duelu jmenovců katastrofálním výkonem podlehl Honzovi Rohlíčkovi (0:3). 2:4. A bylo hůře, protože Milan Jirásek nechal Vojtovi klasických 15 bodů (0:3). Na tento stav ještě zareagoval Michal, když po pěkném výkonu porazil Horáka (3:1). Honza pokračoval v „krasojízdě“, protože nevyužil setbol na 2:1, a tak si děsně nerad musel vyslechnout výkřiky jako Stuttgart, Yasaka, Kawasaki, Subaru a Yamaha od Martina Jiráska, jenž Honzu přehrál hlavně větší trpělivostí a jistým forhendem (1:3). Velká škoda Lukáše, jenž užuž tahal za delší konec provazu v duelu s Rohlíčkem, jenže koncovka čtvrtého setu si s Lukášem nemile pohrála a byla z toho bolestná pětisetová prohra (2:3). Michal následně vzdoroval Milanu Jiráskovi jenom první set, v těch dalších již byl rozdíl markantní (0:3). 3:8 a pačtí na ručník.

Následně se drobek vzmátořil Honza, jemuž však zápas usnadnil nenahecovaný a nenatěšený Karel Horák (3:0). Opět škoda Lukáše, jenž sahal po vedení na 2:0 na sety nad Martinem Jiráskem, ale Martin ukázal ohromné zkušenosti a taky jedinečný „tah na bránu“, když se mu daří (a dařilo se) (1:3). 4:9 a domácí byli už blízko výhře. Korekce packých přeci jen přišla, Vojta si jasně poradil s Rohlíčkem (3:0), následně se k velké výhře rozchytal i Honza, když učapal Milana Jiráska (3:1) a Lukáš už dorazil bezmocného Karla (3:0). 7:9 a nastoupili Vojta a Michal. Michal se držel statečně, jenže Vojta prohrál vyloženě blbě první dvě koncovky (-12 a -13) a ve třetím setu již vskutku výborně hrající Martin Jirásek práci dokončil a hlavně jeho zásluhou Valdice vyhrály (0:3).

TJ Nová Paka „A“ - Sokol Valdice „A“ - 7:10, Vojtu mohl mrzet maximálně poslední zápas, víc vytěžit nešlo (2,5/4,5), Honza nehrál dobře a jediné pozitivum byla výhra nad Milanem Jiráskem (2/4,5), Michal naopak klidným výkonem přidal bod a mohl přidat i druhý (1,5/3,5) a Lukáš se teprve rozehrává, sezóna bude dlouhá (1/4,5).


1.10.2016

Sezóna 2015/2016 - Áčko bylo vytěsněno našlapanou divizí

Pačtí nastoupili do divize s vědomím, že pouze ve 3-4 případech bude o co hrát. V ostatních zápasech by se daly sbírat body pouze díky nekompletní sestavě některého ze soupeřů. V divizi, kde patřili mezi hlavní favority borci ze Staré Paky - však sestava Dlabola, Šajner, Vajgl a nově příchozí Pavel Kohout, jenž patří k úplné špici v divizi, dále byly ještě týmy jako Kostelec nad Orlicí se 4 ligovými hráči, taktéž hradecké DTJ posílené o španělského toreadora Sáncheze myslelo na triumf.

Rtyňské týmy jsou pro packé taktéž nehratelné, zvlášť při plné sestavě. Novopačtí jako již klasicky podlehli Jičínu, sice vždy tak nějak těsně, ale prostě podlehli. Se Sokolem PP Pačáci remizují klasicky - také letošní 2 remízy toho byly důkazem - už asi dvacet výher v řadě na packé hráče má hradecký Čepelka, jenž vždy dělá 4. S vrchlabskými je souboj vždy vyhecovaný, což letos ještě podpořila bouda na packé ve Vrchlabí, jež však byla po zásluze potrestána. Broumov byl jednou poražen, podruhé ne. Novopačtí si prohráli divizi zřejmě na zápase ve Stěžerech, kde se nesešlo nic, doma byli pačtí sežehnuti ještě mnohem více. Takže jediný, na kom se pačtí hojili, bylo Nové Město, jenž skončilo jasně poslední.

Celkem skončili Pačáci na 11. místě dvanáctičlenné tabulky, když z 22 zápasů vytěžili 4 výhry a 2 remízy. 16x odešli se skloněnými hlavami = zasloužený pád. Za Paku nastupovali výhradně Jan Šmidrkal, Vojta Kazda, Lukáš Knap a Michal Luňák.

Životní sezónu odehrál Honza Šmidrkal. Ten dokázal poprvé v životě přelézt 50% úspěšnosti, dařilo se mu s Lukášem Knapem též ve čtyřhře. Honza nastoupil k 64 zápasům a radoval se 37x, přičemž odešel poražen 27x. Celkem krásných 58% a 23. místo v divizní tabulce. Čistě defenzivní hra s trávou byla zábavná a pro soupeře rozhodně méně příjemná než hra se 2 ostrými potahy. Honza dělal také poprvé v životě 4 divizní body v jednom zápase, proti Broumovu. Oproti minulému roku posunul hru o level výš, nehrál ani tolik pětisetových bitev. Celkem těchto specifických zápasů (v 5 setech) odehrál 16, přičemž se radoval 9x a 7x odešel poražen. Letos se Honzovi podařily pěkné skalpy, když porazil 3 ze 4 staropackých playerů, což byla zároveň životní premiéra. Na příští sezónu to chce zapracovat na čopovaném forhendu a útoku z bekhendu a všechno půjde správným směrem.

Vojta Kazda je naprosto stabilní ve všech soutěžích. Nikdy nezklame a to platilo i letos. Celkem nastoupil k 67 dvouhrám a klasicky půlil vyhrané a prohrané zápasy (34:33, těsně nad 50%, 27. místo v tabulce). Bojovná allround hra zajistila Pačákům bod v krásném zápase s hradeckým Sokolem, kde Vojta předvedl památný obrat v páté sadě proti Skákalovi a zajistil tak remízu. Jestliže Honza nehrál tolik pětiseťáků oproti minulé sezóně, tak Vojta si jich zahrál požehnaně. Neuvěřitelných 24 zápasů končilo v pěti sadách. A taktéž ohromující je i výhra v 17 pátých setech - hlavně v půli sezóny Vojta z 12 po sobě jdoucích pátých sad prohrál jedinou. Tréninková morálka byla taktéž kvalitní, a tak se Vojtěch přesvědčil, že na divizi hravě má - otázkou zůstává, kdy a zda ji pačtí budou hrát.

Lukáš Knap šel letos procentuálně dolů. Pracovní vytížení zřejmě připravovalo Lukáše o síly do zápasu. Lukáš vyhrál ze 64 zápasů pouze 17x, 47x odešel poražen. Celkem tedy necelých 27% a 43. místo v úspěšnosti. Lukáš měl strašidelný začátek divize, 11 proher v řadě mu ukončila až výhra nad jičínským exsupertalentem Milanem Ročkem. Poté sbíral po celou sezónu většinou bod. Letos Lukáš doplácel na otevřenou hru, se kterou se spousta hráčů v divizi ztotožňuje. Touto hrou se Lukáš může rovnat špičce divize, ale také nemusí porážet ani nejslabší divizní hráče. Lukáš sehrál také velké číslo pětisetových bitev - rovných 20. Vyhrál jich 7, 13x odešel poražen, mnohdy nejtěsnějším způsobem. Parádním způsobem však Lukáš válel s Honzou ve čtyřhrách, kde po delší době nějaký packý divizní pár vylezl nad 50%, konkrétně na krásných 58%. 99% vítězných balónů pak samozřejmě patřilo Lukášovi. Až si Lukáš zkonsoliduje čas v práci a bude se moci více soustředit na pinec, bude zase výše, než tuhle sezónu.

Letošní čtyřkou byl Michal Luňák. Tomu sezóna od začátku nevycházela dle představ, a tak přišla na řadu i psychická krize. Michal zakončil sezónu se skóre 12:53, což dělá 18,5% a 45. místo v divizi. Letos se Michalovi nedařilo ani na legendárního Josefa Rákosníka, kterého by v KP1 v klasickém rozpoložení nemohl neporazit. Možná právě tyto dva zápasy s 81letým borcem ukázaly na letošní problémy, kterými byly hlavně vnitřní nevyrovnanost výkonů a netrpělivost. Ruku v ruce s nedostatečnými výsledky pak šla také nechuť ke hře. Michal sehrál letos 18 pětisetových bitev, přičemž 6x zvítězil a 12x odešel smolně poražen. Výkonnost jde samozřejmě ruku v ruce s Michalovým až nelidským pracovním vytížením. Troufám si tvrdit, že s Michalovými výkony v KP1 v roce 2013/2014 by packý totální útočník atakoval minimálně 40% hranici v divizi.

Sezóna je tedy za námi, nebylo moc co řešit. Příští sezóna snad bude vydařenější. Ale o tom sport je, jednou jsi dole, jednou nahoře. My už dolů jít nemůžeme, můžeme jít jen nahoru.

Ještě blahopřání staropackým pingpongářům k postupu do 3. ligy, zaslouží si to!

Sportu zdar a pingpongu zvlášť.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Áčka“ za sezónu 2015/20167.4.2016

Áčko si smlsnulo na Novém Městě

V předehrávce 19. kola si novopačtí v souboji dvou nejhorších týmů soutěže znovu vyšlápli na Nové Město nad Metují. Derniéra Honzy Šmidrkala v této sezóně dopadla parádně - jasným vítězstvím a 2 plusovými body do tabulky. A ač je tým aktuálně na nesestupové pozici, zápas s Broumovem bude bez týmové jedničky zřejmě neřešitelný.

Čtyřhry v úterní předehrávce na krásných novoměstských stolech začaly velice slibně - Kazda Luňák ovládli pátý set proti Martínkovi s Bínem a stejně si vedli i Knap se Šmidrkalem proti Šrůtkovi s Koukolou, ač vedli již 2:0. V prvním kole nastoupil Honza Šmidrkal proti Koukolovi a byl úspěšný, jasné třísetové vítězství znamenalo vedení 3:0 pro packé. Na 4:0 zvyšoval Vojta Kazda, jemuž nevadil nepříjemný Bínův styl a zvládl zápas ve třech setech (3:0). Poté přišla korekce, Lukáš Knap neudržel na stole až příliš namotaných topspinů od Bína (1:3) a Michal Luňák nestačil na v této sezóně vynikajícího Martínka, jenž má stejně výher jako celý zbytek novoměstského mančaftu (0:3). 4:2 pro Pačáky. V dalším kole singlů došlo na revanš za domácí zápas, protože Honza kontroloval zápas s Bínem a ač Roman Bín nehrál nejlepší utkání, Honza se stejně brutálně zapotil (3:1). Vojta poté parádně otočil již skoro ztracený pátý set proti Šrůtkovi, což jen dokumentovalo letošní vydařenou Vojtovu sezónu (3:2). Jenže předešlé kolo se opakovalo, Lukáš na Martínka nestačil vůbec (0:3) a Michal po dvou těsně prohraných setech s Koukolou ten třetí již odchodil (0:3). Jenže první dva jmenovaní pačtí playeři drželi vysoký standard, Honza zvládl všechny 3 koncovky s Bínem (3:0) a Vojta v krásném zápase nejprve nevyužil 2 mečboly s Martínkem aby v pátém prohrával již 2:6. Poté se však Vojtěch opět klasicky ztopořil a Martínkovi povolil již jen jediný balónek (3:2). Až poté přišel čas i pro zbylé packé hráče, Lukáš si v zápase s Koukolou pěkně pokecal, avšak těžké utkání proti sendviči zvládl (3:1) a Michal s Bínem konečně zabral a utkání v pátém setu zvládl (3:2). Vedle zatím probíhalo divoké utkání Honzy s Martínkem, kdy si Honza pletl tělocvičnu s gymnastickou soutěží a utkání ovládal, Michalův vyhraný pátý set však již byl bodem desátým.

TTC Nové Město nad Metují „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 4:10, Honza s Vojtou veleli (3,5/3,5) a Lukáš s Michalem už by rádi začali novou sezónu (1,5/3,5). Celou sezónu tak nějak vystihla i situace v autě cestou nazpět, kdy Vojta s Honzou cinkali lahváči, Lukáš tomu zpoza volantu přihlížel a Michal neměl chuť ani na jednoho lahváče.


11.2.2016

Áčko se loučí s divizí, nestačilo na Stěžery ani na Kostelec

Po 2 sezónách je pád do KP1 prakticky neodvratný. V duelu proti Stěžerům se čekala vyrovnaná bitva, avšak opak byl pravdou. Hosté nasadili potřetí v sezóně Jiřího Merkla, který si chtěl smlsnout na 2. nejslabším celku soutěže. Vyhlídky packých byly špatné i proto, že Stěžery dokázaly zázračně vyzrát nad rtyňským Béčkem v minulém kole. Odpoledne to již byl zápas o ničem, 4 ligoví hráči Kostelce byli pro packé příliš...

Čtyřhry se stěžerským týmem začaly bídně, Knap-Šmidrkal neměli na Merkla s Dufkem (0:3) a nečinila se ani dvojice Kazda-Luňák proti Rákosníkovi se Slavíkem. A bída pokračovala, Vojta Kazda na stále lepšího Dufka neměl nárok (0:3) a ráno klasicky nepoužitelný Honza Šmidrkal nestačil na roboticky hrajícího Jana Slavíka (1:3). Když Michal nestačil ani podruhé v sezóně na Josefa Rákosníka, hrajícího již snad sedmdesátou sezónu (1:3), bylo to již 0:5. Totální zmar završil Lukáš Knap prohrou 12 v pátém proti Jiřímu Merklovi. A Honza nechtěl dopustit totální debakl, jenže Lukáš Dufek Honzu první 2 sety totálně ničil. Pak však přišla klasická obranářská otočka, když se po pár vydařených Honzových úderech karta otočila a packý obranář již dále zcela dominoval (3:2). Michal však na Slavíka asi jako všichni pačtí totálně nestačil (0:3). 1:7. Lukáš si opět zahrál pátý set, Rákosníka však po ohromné dřině udolal (3:2). Na 3:7 snížil Vojta, jenž otočil z 0:2 proti Merklovi (3:2). Michal si mohl spravit náladu s Dufkem, předváděl perfektní pingpong, vedl 2:0, poté 2 sety prohrál a v pátém vedl již 9:7, avšak 4 chyby jej připravily o možnost připsat si pěkný skalp (2:3). Lukáš si následně ochutnal Slavíkovo psaníčko po celém stole (1:3) a bylo to 2:9. Prohru ještě odvrátil Vojta, jenž se s o více než 50 let starším Rákosníkem opět pekelně nadřel, avšak pátý set ve velkém stylu zvládl (3:2). To již byly rozehrány další 2 utkání, Honza s Merklem a Lukáš s Dufkem. Lukáš však duel s Dufkem jednoznačně prohrál (0:3), a tak se čekalo na Honzu, zda-li to bude 4:10 nebo 5:10. A čekání to bylo vskutku výživné, 20-balónové výměny a asi 35 minutový zápas a odhadem naběhaný kilometr přinesl Honzovi úspěch, nic neřešící samozřejmě.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Sokol Stěžery „A“ - 5:10, Vojta s Honzou prohráli jednou, na víc rozhodně nebylo (vždyť oba vyhráli po 2 pětisetových zápasech, oba 2/3,5), Lukáš měl smůlu s Merklem (1/3,5) a Michal neměl vydařené dopoledne (0/3,5).

Odpoledne již přijel mančaft naprosto špičkový, Kostelec nad Orlicí. A čtyřhry začaly pro člověka vidícího pouze zápis dosti podezřelým dojmem, protože obě packé dvojice předvedly jedny z nejlepších výkonů v sezóně a těšily se pětisetovým výhrám. Radost však dlouhá nebyla, Michal dostal od cesty od Kubrta (0:3), Lukáš trápil Lukáše Malíka pouze set (1:3). Honza si v pěkném a zábavném zápase proti Karlu Malíkovi urval set (1:3). Čest domácím v singlech tak zachránil Vojta, jenž udolal Brůnu 3:1. 3:3. Dále nicméně nebylo co řešit, Lukáš byl v zápase s Kubrtem za sběrače balónků (0:3), Honza nezvládal závěry setů s Malíkem (1:3), Vojta dostal naplácáno na prdel od Karla Malíka (0:3) a Michal podlehl Brůnovi ve čtyřech sadách (1:3). Honza následně zkusil urvat set s Kubrtem, dřel jak kůň, nicméně ani set neukudlal (0:3) a Vojta mohl jít s Malíkem do páté sady, avšak nešel (1:3). Michal pak ukončil packé trápení prohrou s Karlem Malíkem po sympatickém výkonu (0:3).

TJ Nová Paka „A“ - TTC Kostelec n. O. „A“ - 3:10, Vojta bodoval slušně (1,5/3,5), Lukáš hrál jen dva mače (0,5/2,5) a Honza hrál jeden z nejbojovnějších a nejběhavějších zápasů v životě, avšak po půlroce udělal vejce, ve kterém jej nenechal také Michal (oba 0,5/3,5).


8.2.2016

Divize: V Jičíně vyrovnaně, ale proherně, Stará Paka neřešitelná

Dalším kolem pokračovala divize mužů. Nejkratší výlet sezóny přivedl v plné sestavě hrající Novou Paku do Jičína, kde se v prvním sobotním derby čekala vyrovnaná řež. Řež bohužel vyústila v blbou, avšak zaslouženou prohru. Derby číslo dva je spíše jen čekáním na to, kolik to bude, než polemika o výhře. Stará Paka úlohu totálního favorita zvládla a míří za postupem do 3. ligy.

Honza Červenka nám v šatně zapózoval k přispění do článku

Debly začaly v Jičíně vyrovnaně, avšak papírově nečekaně. Dvojka Šmidrkal-Knap nehodlá jít pod 50%, což ukázala i ráno (3:1 nad Kříž-Sebera), zatímco papíroví favorité Kazda-Luňák nestačili na výborné Červenku se Soukupem. Jičínská herna je pro packé krajně nepříjemná, což dokázal Honza Červenka výhrou nad Honzou Šmidrkalem v poměru 3:2, když poslední 2 sety nebylo vůbec co řešit. Vojta Kazda dal poté zapomenout na první půli sezóny a přehrál Seberu 3:1. Milan Roček následně oplatil Lukášovi Knapovi prohru z první půle a zvítězil 3:1. Na něj ještě navázal Milan Kříž debaklovou výhrou nad ztuhlým Michalem Luňákem (3:0). 4:2. Honza následně očekávaně prohrál se Seberou, když dokázal utrhnout jediný set a na ručník nebyl jen Honza, ale i celý tým, protože Roček Vojtu nešetřil (1:3) a jako kamarád, kterému se zželelo nad nebohým soupeřem se nezachoval ani Milan Kříž, jenž pokořil Lukáše 3:1. 7:2 pro domácí. Následně však byla hrozba rychlého konce odvrácena, když Michal přestřílel Červenku 3:1 a Honza, jenž už se smiřoval s velkým Vejcem, nečekaně a spíš úplně nevědomky otočil zápas s evidentně na cigaretou jíti chtícím Milanem Ročkem (3:2). Asi ve stém duelu Kříže s Vojtou si připsal do statistik vítězný zářez packý player, jenž 8 v pátém Kříže přepinkal a snížil na 5:7. Škoda, že Lukáš nedokázal porazit Červenku, který však hrál velký zápas a perfektními výkony domácím vyhrál zápas (1:3). Co všechno lze prohrát, pocítil Michal, jenž nad Seberou totálně debaklovým způsobem vyhrál set první, ve druhém pokračoval v nastoleném trendu až do stavu 10:4, který ovšem nedokázal využít (-11), a ač dokázal v následujícím setu opět pokořit trávu Petra Sebery, ve čtvrtém dostal čouda a v pátém přišel krutý trest v zápase, jenž měl upřímně řečeno skončit 3:0 - ale na kdyby se nehraje a Sebera nemá náhodou 45% úspěšnosti. 5:9. Konec oddálil Honza, když Milanu Křížovi létal topspin přes pásku ven a tráva mu nechutnala (3:1), jenže Honza Červenka završil parádní dopoledne výhrou 3:0 nad Vojtou. Pod čarou ještě stihl Lukáš urvat Seberu, takže skóre zápasu vypadalo alespoň kosmeticky lépe.

TJ Jičín „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:7, Honza by se za vejce nemohl divit, avšak co dokáže se sebevědomím pár vyhraných míčů si pocítil sám pěkně (2,5/4,5), Vojta urval standard, avšak na ještě bod navíc měl (2/4,5), tenká hranice mezi úspěchem a neúspěchem v zápase nebyla na Michalově straně (1/3,5) a Lukáš si alespoň spravil náladu výhrou již pod čarou nad Seberou (1,5/4,5).

Po obědě v kanceláři u Stránských jeli pačtí do Staré Paky proti velmi dobře známé partě vynikajících pingpongářů, když mezi 4 nejlepšími hráči podle úspěšnosti jsou hned 3 staropačtí. Zápas sledovala parádní návštěva, protože po stolním tenise následovala schůze staropackých fotbalistů, a tak se šla většina pozvaných podívat na vraždění neviňátek. A debly nabídly krásné bitvy, Kazda-Luňák dřeli jako koně, ale na Šajnera s Vajglem neměli (1:3). Dvojka Knap-Šmidrkal si věděla rady s Dlabolou a Kohoutem jen po stav 2:1 a 10:8, a neproměněné mečboly stály packé hráče celý mač (2:3). 0:2. Luba Šajner ve svižné hře rozstřílel Michala 3:0, avšak poslední set se hrálo 30 výměn. Vojta vyrovnal proti levákovi Kohoutovi na 1:1, jenže poté se Pavel Kohout rozhodl, že kazit už nebude a tak se i stalo (1:3). 0:4. Honza slíbil Lukášovi za výhru nad Vajglem 3 plné škopky dvanáctky, a tak Lukáš hrál jak pominutý, jenže jak nevyšla možnost dát na 2:0 na sety, přišel trest a Lukáš mohl na 1,5 litru Gambrinusu 12° zapomenout. Radost z ušetřených peněz byla na Honzovi patrná, dokonce až tak patrná, že mu ji nezkazil ani Péťa Dlabola, se kterým Honza sehrál parádní zápas, při kterém měl více štěstí na své straně novopacký obranář. Honza se tak radoval ze zatraceně cenné (avšak nic neřešící) výhry nad špičkovým hráčem (3:1). Pavel Kohout následně ztrestal i Michala, jenž se však rval jako lev (1:3). 1:6. Vojta vydržel s Vajglem v tempu 3 sety, pak však přišla smršť neskutečných bomb Pavla Vajgla (1:3). Nádherný zápas sehrál Lukáš s Dlabolou. Tento zápas vygradoval až v pátém setu a radoval se staropacký player (2:3). Honza se však ještě chtěl předvést a proti Lubovi Šajnerovi se mu to povedlo, když po smršti prasátek a chycených spinů dokázal novopacký hráč vyhrát i své druhé utkání (3:1). 2:8. Pavel Vajgl však Michala k ničemu výraznějšímu nepustil (3:0) a taktéž i Petr Dlabola, jenž zápas s unaveným Vojtou zakončil ve velkém tempu (3:0).

TJ So Stará Paka „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:2, Honzovi oba zápasy sedly (2/2,5), Lukáš si krásně zahrál s Péťou Dlabolou (0/2,5) a Vojta s Michalem se odebrali na schůzi probrat záležitosti staropackého fotbalu (oba 0/3,5).


25.1.2016

Hradecký trip přinesl remízu, Áčko se ale lepší

Netradičně, již od 8 ráno, resp. od pravého poledne rozehráli pačtí partie v Hradci Králové. Zatímco hradecké DTJ je 2. týmem tabulky a doma je nehratelné, se Sokolem hrají pačtí vždy vyrovnanou partii. Po vyrovnaných průbězích zápasů brali pačtí alespoň odpoledne bod navíc.

DTJ Slavie Hradec Králové má pro letošní sezónu klíčového hráče ne z Čech, ale hned ze Španělska. Francisco Javier Sanchez, plnící si studijní povinnosti, je nejlepším hráčem domácího celku. Čtyřhry dopadly dle očekávání - dvojice Trojan-Mrázek přehrála Luňáka s Kazdou až příliš jasně, silné duo Šumpík-Sanchez nedalo líznout dvojici Knap-Šmidrkal. Následně chtěl Honza Šmidrkal oplatit Jiřímu Mrázkovi domácí prohru, sebral se z 0:2 až na mečbol v pátém, avšak ten si lehce prohrál a po naprosto famózním mečbolu od obou aktérů zahrál top úder Jiří Mrázek, a na to už zareagovat nešlo (2:3). Sanchez následně ukázal Vojtovi, kdo je v duelu španělským hřebcem, a po jasné výhře 3:0 zvyšoval již na 4:0 pro domácí. Michal však zavelel alespoň k odporu proti Pozníkovi, kterého přežehlil 3:0, což domácí hráč nemohl přenést přes srdce. Šumpík však strojovou hrou nedal šanci Lukášovi (3:0) a bylo to zase o 4 body. Honza chtěl v duelu studentů zakousnout španělského soka, avšak po vyhraném prvním setu přepnul Sanchez na vyšší level (1:3). Vojta snížil na 6:2, když s přehledem přejel Pozníka 3:0. Následně zavoněl debaklem duel Michala se Šumpíkem, když domácí stroj předvedl ligové zkušenosti v plné parádě (3:0). Hroznou řežbu předvedl Lukáš s Mrázkem, když pomstil Honzu, odvrátil mečboly a pátý set ovládl (3:2). 7:3 pro domácí. Honza si urval první bod v nehezkém utkání proti Pozníkovi (3:1) a přidal čtvrtý bod hostí. 8. bod pro domácí zajistil Šumpík, jenž ukázal Vojtovi, jak se proměňují koncovky (3:1). Michal byl ve formě a snížil na 8:5 v duelu s Mrázkem, když balón létal po stole řádnou rychlostí (3:2), Sanchez si pochutnal na Lukášovi (3:0). Vojta prošustil vedení 2:0 s Mrázkem, to bolelo (2:3) a bylo rozhodnuto, čekalo se akorát na dříve začínajícího Honzu. Ten sehrál svůj klasický půlhodinový duel a po promarněných mečbolech odvracel v páté sadě také jeden a poté již svůj 3. v zápase proti Šumpíkovi proměnil (3:2). Sympatických 6:10.

DTJ Slavia HK „D“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:6, Michal chodí trénovat a boduje (2/3,5), Honza si vrátil promarněný mečbol, a tak byl na svých (2/4,5), Lukáš si bod udělal (1/3,5) a Vojta mohl klidně 2 dělat, herně to je však naprosto v pořádku (1/4,5).

Po dobrém obědě U Dvora už čekal na Pačáky mladý tým Sokola HK, jež již několik sezón táhne výborný Čepelka. Debly začaly parádně a se štěstím, Knap-Šmidrkal by si prohru v duelu s Kačerem a Huškem vyčítali díky laxnosti, štěstí však bylo na jejich straně (+10 v pátém), mečboly odvrátila dvojka Kazda-Luňák a Čepelku s Koubkem překvapivě po skvělé hře porazila (12 v pátém). Čepelka však na Vojtu umí a platilo to i tentokráte (3:1). Poté se na Honzovo přání hrály jeho zápasy na jednom stole, takže bylo více prostoru. V duelu s Koubkem sice předváděl snad strop svých možností, avšak domácí hráč se zatraceně zlepšil (2:3). Ještě štěstí, že Michal urval 9 v pátém Kačera, protože Lukáš podlehl Huškovi 8 v pátém, čímž se domácí dostali opět na remízu. Následně však Vojta hrající úplně bez chyb překvapivě snadno udolal Koubka 3:0, na což na jednom stole zareagoval Honza jasnou výhrou nad Kačerem. 5:3 pro packé. Michal měl na pálce 6:3 s Huškem, avšak domácí mlaďas se od stavu 1:2 trefoval už jenom na stůl a bylo vymalováno. Když si Čepelka poradil bez problémů i s Lukášem (3:0), bylo srovnáno. Ne na dlouho, protože Honza ubránil po naběhaných kilometrech Huška (3:0) a Vojta si poradil s Radkem Kačerem bez problémů (3:0). V přehozeném utkání šel Honza hrát rovnou s Čepelkou, avšak ten trestá jakoukoliv chybu a navíc disponuje zlatou rukou, Honza totálně nestačil (1:3). Na 8:6 zvyšoval výborný Vojta s Huškem (3:1) a vzhledem k tomu, že R. Kačer musel odjet na 3. ligu, hráli pačtí o výhru. Jenže Lukáš nestačil na Koubka v zápase, který mohl skončit třeba 3:0 pro packého hráče, avšak nevyužité setboly stály Lukáše celý mač (1:3). Jeden z nejlepších Michalových zápasů se odehrával na dvojce proti Čepelkovi. Michal vedl díky famózní hře 2:2 a 8:3, zkušený mazák Čepelka však změnil taktiku a byla z toho nejbolestnější možná prohra (-10 v pátém). 8:8. Hned poté šel Michal na věc znovu, proti Koubkovi. V prvních setech jakoby Michal nemohl dostat z hlavy předchozí zklamání, a když se zmohl na odpor a po spoustě odvrácených mečbolů mohl srovnat na 2:2, přišly Koubkovy chvíle a bylo to 9:8 pro domácí a vlastně i 9:9, protože Radek Kačer měl v posledním duelu wo.

Remíza zasloužená, možná bylo na víc, ale bylo možno i prohrát.

TJ Sokol HK 2 „D“ - TJ Nová Paka „A“ - 9:9, Vojta byl vynikající (3,5/4,5), Honza zahrál standard a na víc neměl (2,5/4,5), komu nebylo líto Michala, ten zápas neviděl (1,5/4,5) a Lukáš se necítil dobře (1*wo + 0,5/3,5).


11.1.2016

Áčko si připsalo nečekanou a veledůležitou výhru nad Vrchlabím

Po domácí lekci 3:10 z počátku sezóny jeli pačtí do Vrchlabí načít druhé kolo trochu lépe. Pačtí svolili hrát utkání až od 12:30, což se jim poté mohlo pekelně vymstít, protože domácí přichystali na packé překvapení v podobě ze zápasu vrchlabského "B" týmu přijezdivšího Kamila Kotucze. Pačtí se však semkli a kolektivním výkonem domácí tým porazili.

Michal Luňák podal velmi solidní výkon Vojtovi se tuto sezónu daří na výbornou

Čtyřhry dopadly nerozhodně jak na body, tak na překvapivé výsledky. Debl Knap-Šmidrkal prokázal solidní formu a poradil si překvapivě s Brázdou a Studeckým v poměru 3:1. Naopak Kazda-Luňák nezvládli roli jasného favorita proti Hauschwitzovi s Matěáskem, hráčem „A“ okresu a po neproměněném mečbolu přišel trest za ustrašený výkon (2:3). Honza Šmidrkal převážil misky na packou stranu výhrou nad Matěáskem 3:0, přičemž za výhru mohl děkovat akorát variabilnímu servisu, který byl jedinou miskou na vahách pro hostujícího obranáře. Formu má také Vojta Kazda, který po dřině a velmi dobrém výkonu porazil v této sezóně vynikajícího Pavla Hauschwitze. Michal Luňák ovšem na Adama Brázdu neumí a platilo to i tentokráte (0:3). Jak zrádný je vyhraný první set a jasné vedení ve druhém speciálně proti Ivanu Studeckému pocítil Lukáš Knap, jenž mohl jít do trháku 2:0, ovšem místo toho taktický mistr Studecký ovládl dvě koncovky a v posledním setu již byl totálně dominantní (1:3). 3:3. Honza si na Hauschwitze příliš nevěřil, po těsně vyhrané první sadě přišel debakl ve druhé. Nicméně po zlepšeném výkonu v setech 3 a 4 se Honza v kombinaci s dobrou obranou vrhl sem tam i do útoku a slavil úspěch, 3:1. Vojta je letos pětisetovým králem, s Brázdou bojoval o každý míč a rozhodující trhák si packý hráč vypracoval až v závěru, což byla nejideálnější doba (3:2). Poté všechny přítomné překvapil nadupaný Michal v divoce se vyvíjejícím utkání se Studeckým, když Michal urval ztracený set ve třetí sadě a v naprosté koncovce urval i ten poslední. Vývoj utkání (10,-10,-10,-10) hovoří za vše. To již byl na place připravený Kamil Kotucz, nová posila domácích. V zápase doslova ligových parametrů porazil domácí Kotucz Lukáše až rozdílem 2 balónků, 9 v pátém. Zápas však naprosto znamenitý. 6:4 pro packé. Honza hrál v naprosté pohodě a nedal šanci nezvykle chybujícímu Adamu Brázdovi (3:0), což ještě potvrdil opět výborný Vojta výhrou nad Studeckým jak jinak, než v pátém setu. 8:4. Avšak začalo drama. Kotucz jasně zametl s Michalem (3:0), podobný világoš dostal i Lukáš od Hauschwitze. V posledním kole singlů v maximálně vyrovnaném zápase vyhrál Honza nad Studeckým první set, další dva prohrál a poté, co ve čtvrtém obrátil již krajně nepříznivých 6:9, vedl Honza v pátém již 8:5. Avšak Studecký využil rozhození Honzy od místního experta a asi i po zásluze zvítězil 9 v pátém. Špunty do uší příště povinná výbava, léky na posílení nervů by také neuškodily. Posila Kotucz následně sjel i Vojtu (3:1) a bylo to 8:8 a hrálo se o všechno. Lukáš předvedl ve druhém setu s Brázdou parádní otočku z 5:10 a tím vyřadil Brázdu ze hry a zajistil packým minimálně remízu (3:0), a tak se oči všech upínaly k Michalovi. Ten nevyužil s Hauschwitzem vedení 2:0 a 7:4 a v páté sadě to již vypadalo na sádru po dvou zkažených returnech. Jenže poté přišla odměna za Michalovu dřinu na tréninku posledních týdnů, skvělými spiny se Michal dostal do vedení a to už nepustil, čímž si od packých vysloužil uznání za předvedený výkon.

TTC KB Vrchlabí „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 8:10, Honza se škrábe k 60% a bude se zaměřovat na uzavření se před světem ve vyhecovaných koncovkách (3,5/4,5), Vojta hraje jak kanec již delší dobu (3/4,5), Michal zahrál skvělý zápas a sklidil ovoce za trénink (2/4,5) a Lukášův mač s Kotuczem by si zasloužil místo na ČT4 Sport místo 3. opakování kvalifikace na mistrovství Polska v golfu. Body přijdou.


23.12.2015

Výlet do Rtyně dopadl dle očekávání, pačtí se ctí odjeli s prázdnou

Dlouhý trip do Rtyně přinesl packým souboje s vesměs ligovými hráči, kteří berou divizi jako možnost ověřit si svoje ohromné zkušenosti. Po velice dlouhých zápasech nakonec tyto zkušenosti proti statečně bojujícím Pačákům stačily.

Ráno nastoupila klasická sestava Kazda, Šmidrkal, Knap a Luňák do boje proti rtyňskému Áčku. Za Áčko nastupuje extraligový Martin Koblížek, což představovalo motivaci packých zahrát si proti špičkovému pingpongáři. Za rtyňské nastoupili kromě Martina Koblížka ještě jeho otec Oldřich, obranářů král, bratr Michal a Martin Valta. Čtyřhry dopadly opět nerozhodně, Kazda-Luňák podlehli M. a O. Koblížkovým 0:3, dvojka Knap-Šmidrkal poté porazila Valtu s Michalem Koblížkem 3:1. A brzo bylo zle, protože Honza prohrát s Valtou rozhodně neměl, když nechal soupeře rozehrát se k velkému výkonu (1:3). Vojta zahrál krásně s O. Koblížkem, nakonec byl ale ubráněn (1:3). Lukáš následně předvedl železné nervy, když urval Michala Koblížka 13 v pátém. Hru kočky s myší předvedl Martin Koblížek s Michalem Luňákem (3:0). 4:2. Honza se lepšil, na víc než dva sety s O. Koblížkem to však nestačilo (2:3), Vojta po úspěšných koncovkách přehrál Michala Koblížka 3:0. Martin Koblížek přeříznul i Lukáše (3:0), následně však Michal ustřílel Valtu (3:1). Když Honza po takticky zvládnutém pátém setu zvítězil nad Michalem Koblížkem, bylo to již jen 5:6. Jenže a jenže, Martin Koblížek ztratil set s Vojtou, víc však ne (1:3), Lukáš podlehl výborně vracejícímu Valtovi 0:3, Michal na Oldu Koblížka po vyrovnaných dvou prvních setech již neměl (1:3), a tak si Honza alespoň krásně zahrál s Martinem Koblížkem, se kterým urval alespoň set.

Baník Rtyně v Podkrkonoší „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:5, kolektivní výkon podali novopačtí - Lukáš vyhrál asi to jediné, co mohl (1,5/3,5), Michal s Vojtou vajíčko také neudělali (1/3,5) a Honza byl na tom vlastně dost podobně, akorát mohl ještě bodík urvat (1,5/4,5).

Po obědě se šlo znovu na stejné místo činu, tentokráte na Béčko, které má kvalitu na všech postech vysokou a stejnou. Již čtyřhry odhalily pravděpodobný ráz utkání - nejen ve sportovním směru. Knap-Šmidrkal podlehli Kubečkovi s Valčíkem 1:3, stejně jako Kazda s Luňákem Martinovi a Kábrtovi. Obě čtyřhry provázelo šílené hulákání většiny domácího týmu i po nepodstatných bodech, které packé dosti rozčilovalo. Honza začal s Martinem, jemuž podlehl po boji 2:3. Na vedlejším stole nevyužil Michal vedení 2:0 s Valčíkem a v pátém setu již nestačil (2:3). Oba zápasy ovlivnilo nekonečné a zatraceně nepříjemné hulákání V. Kubečka, jenž dosáhl svého - oba Pačáky vytočil a zápas jim znechutil. Vojta následně dokázal urvat pátý set s Kábrtem, což mohl ještě podpořit Lukáš, tomu však nestačily ani 2 mečboly na Kubečka a pátý set prohrál. 5:1. Honza se poté klepal proti Valčíkovi, protože nevyužil vedení 2:0 na sety a rozhodoval až pátý set. Tam však chyboval hostující hráč mnohem méně (3:2). Zatracená škoda, že Michal nevyužil 2 mečboly s Kábrtem, protože mohlo být skóre vyrovnanější, než 2:6 (2:3). Následně Vojta smetl Kubečka (3:0), Lukáš po nejlepším a nejkrásnějším výkonu dne porazil Martina a Honza si poradil jasně s Kábrtem. Michal však nezvládl nepochopitelné chování Kubečka (zběsilé házení ručníkem po vyhraném setu, nekonečné řvaní) a po třetím setu podal soupeři ruku na skreč (1:3). 5:7. Škoda, že Vojtovi nevyšel závěr s Martinem, který ovšem zahrál vysoký standard (1:3). Lukáš na Valčíka neměl (1:3). Michal ještě dále nestačil na Martina, a tak se čekalo na Honzu, zdali to bude 5:10 nebo 6:10. Po parádní bitvě s již naprosto férovým Kubečkem odvrátil Honza 4 mečboly a hned svůj první proměnil, takže 12 v pátém vyhrál a byl spokojen alespoň za cenný skalp.

Baník Rtyně v Podkrkonoší „B“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:6, Honza zahrál slušně (3/4,5), Vojtu mrzela prohra s Martinem, formu však má (2/3,5), Lukáš mohl o bod víc uhrát, herně je to však výborné (1/3,5) a Michal byl znechucen řádně (0/4,5).

Na závěr tedy nutno dodat, že ve Rtyni jsou fantastičtí pingpongáři, jenže možná přílišná konzumace piva zapříčinila fakt, že pačtí odjeli pořádně znechuceni, vytočeni. My na takové prostředí zvyklí nejsme, nechceme ani vědět, kam až by všechno vyeskalovalo, kdyby byl zápas ještě vyrovnanější. O to více oceníme hráče, kteří se za stolem chovají podobně jako mimo něj, protože po zápase to byla již opět stará známá rtyňská parta.


9.12.2015

Áčko si připomnělo radost z vítězství, a to hned dvakrát!

Poprvé v sezóně se blýsklo novopacké Áčko. Zatímco ráno se body proti Broumovu příliš nečekaly, odpoledne přijel soupeř z chvostu tabulky. Pačtí se konečně ztopořili a urvali dokonce maximální počet bodů.

Michal Luňák potrápil i ty nejlepší hráče, dopoledne však ještě nebodoval Honza Šmidrkal opět divočel a dopoledne neměl přemožitele

Novopačtí nastoupili v plné polní, tedy Kazda, Šmidrkal, Luňák a Knap. A po čtyřhrách byl stav nerozhodný, když Knap-Šmidrkal nedokázali urvat koncovky prvních dvou setů a podlehli Gombarčíkovi s Dražinovským 0:3. Náladu jim ale zlepšili Kazda s Luňákem, kteří porazili Kollerta s Vodalem 3:1 a zahřál hlavně výkon Michala Luňáka. Singly začaly střídavě, Lukáš Knap po výborném výkonu podlehl ještě lepšímu Gombarčíkovi 1:3, na což zareagoval Vojta Kazda pětisetovou výhrou nad Kollertem. Michal Luňák poté jasně nestačil na Dražinovského (0:3), na 3:3 však v nervózním zápase plném chyb upravil Honza Šmidrkal, jemuž pomohla proti V. Vodalovi i pořádná porce štěstí. Vojta sice první 2 sety s Gombarčíkem prohrál, následně však změnil taktiku založenou na útoku do protipohybu a po řežbě slavil velmi cenné pětisetové vítězství proti 5. muži celkového hodnocení soutěže. Michal si následně i díky smolné koncovce první sady neporadil s dobře hrajícím Kollertem. 4:4. A následoval další infarktový zápas, Honza po prohraném prvním setu dokázal prohrát s Dražinovským i set druhý ze stavu 10:4 a nic nenasvědčovalo zvratu, zvlášť když si T. Dražinovský vypracoval 3 mečboly. Ty však Honza servisem a obranou odvrátil, set ovládl, následně vyhrál i čtvrtý set a v pátém setu se radoval ze šťastné výhry nad objektivně lepším soupeřem (3:2). Lukáš si prožil proti Vodalovi to stejné (mimo mečbolů) a po prohraných prvních 2 setech již ve třech zbylých dominoval a zařídil tak vedení 6:4 pro Paku. Na 6:5 ještě snižoval Gombarčík vydřenou výhrou nad Michalem, to však bylo z hostující strany vše. Honza nejprve uchytal po opět zlepšeném výkonu Kollerta (3:1), Lukáš zaúřadoval s Dražinovským (3:0), a když Vojta bravurně zvládl i svůj 3. pětisetový zápas s Vodalem, bylo to již 9:5. Honza si poté připsal díky taktickému výkonu i svůj 4. vyhraný singl nad Gombarčíkem, který již byl evidentně znaven, jinak si není možné jasných 3:0 pro Honzu vysvětlit.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Slovan Broumov „A“ - 10:5, Vojta Kazda započal parádní den (3,5/3,5), premiérový životní 4 bodový zápas prožil Honza (4/4,5), Lukáš také divočil (2/3,5) a Michal neměl ty správné soupeře pro svoji hru, a tak alespoň burcoval zbytek týmu (0,5/4,5).

Vojta Kazda se stal historicky prvním hráčem novopackých, který v divizi neztratil během dne ani jeden zápas Lukáš Knap je parádně rozehraný a dokazuje to i v divizi

Odpoledne přijel tým Nového Města nad Metují. Čtyřhry dopadly na jedničku s hvězdičkou, Knap-Šmidrkal si zavolali do Vodafone proti Koukolovi se Šrůtkem (7,7,7), o set více dřeli Kazda s Luňákem proti Martínkovi s Bínem. Lukáš zahájil singly naprosto nádherným zápasem proti Martínkovi, koncovka pátého setu se však nezdařila (2:3), Michal si následně poradil se Šrůtkem 5 v pátém (aby byla pětisetová rovnováha). A přišla i první Honzova prohra, protože Roman Bín zahrál tak, jak už proti Honzovi dlouho nikdo ne, klobouk dolů (1:3). Dvoubodovou výhodu dal týmu Vojta po dřině s Koukolou (3:1). 4:2. Michal dřel a hrál skvěle s Martínkem, nejlepším hráčem hostí, na výhru to však nestačilo (2:3). Oklepat se ze své prohry pak zvládl Honza proti Šrůtkovi, ač 3:0 bylo zatraceně kruté - Šrůtkova taktika převzatá od Bína taktak neslavila úspěch. V zápase na jednu ránu vyhrál neporazitelný Vojta s Bínem, ač tento match moc hezkých pingpongových zážitků nepřinesl. Lukáš se také chytil, když kromě nevydařeného 2. setu měl zápas s Koukolou pod kontrolou (3:1). 7:3. A následoval divoký zápas Honzy s Martínkem přesně podle předlohy útočník - obranář (první 4 sety - +13,-9,+1,-8). Rozhodovat se tak muselo v páté sadě, kde si oba hráči sáhli na dno svých sil a dno měl nakonec hlouběji Honza, jenž urval pátý set díky několika balónům plachtícím přes půl tělocvičny 11:5. Vojta přidal bod devátý s nevyzpytatelným Šrůtkem po pěkné řežbě (3:1) a zápas ukončil Lukáš stylově v pěti sadách výhrou nad Bínem.

TJ Nová Paka „A“ - TTC Nové Město nad Metují „A“ - 10:3, Vojta se činil, za celý den neprohrál ani jediný match, a tak mu patří cena hráč dne a krásný večer v restauračním zařízení U Stránských (3,5/3,5). Lukáš s Honzou řádili také a zasloužili se dohromady o pět bodů (oba 2,5/3,5). Michal si užil radosti z výhry jak ve čtyřhře, tak i ve dvouhře a doplnil součet bodů na 10 (1,5/2,5).

Fotogalerie z utkání proti TJ Slovan Broumov „A“ a TTC Nové Město nad Metují „A“ na Google+


16.11.2015

Další bitva prohraná, Áčko je na ručník

Áčko vyjelo na zápasy do Stěžer a Kostelce nad Orlicí. Zatímco ráno se dala čekat alespoň důstojná role novopackých, odpoledne již na půdě ligového Kostelce nebylo vůbec o čem a brzo bylo vymalováno.

Vojta Kazda bojoval s Rákosníkem na 5 setů a nakonec zvítězil Lukáš Knap zahrál velmi dobře a poradil si i s výborným Janem Slavíkem

Ale zpět k rannímu zápasu. Klasická packá sestava Šmidrkal, Kazda, Luňák a Knap nastoupila proti stěžerským Šancovi, Slavíkovi, Dufkovi a nestárnoucímu legendárnímu Josefu Rákosníkovi. Deblu Kazda-Luňák se nedařilo a proti dvojici Slavík - Rákosník si připsali jasnou prohru 0:3. Tu ihned vylepšili Knap se Šmidrkalem, kteří stejným poměrem porazili Šance s Dufkem a těšila i předvedená hra. Jenže první kolo přineslo horor, bankrot a tragédii, protože Honza Šmidrkal nestačil na Honzu Slavíka 11 v pátém, když domácí jednička Slavík odvrátila 4 mečboly. Vojta Kazda si ještě dlouho po zápase s Šancem (2:3) rval vlasy, protože věděl, kdo měl být v zápase pánem. Lukáš Knap poté podlehl stále a stále lepšímu Lukáši Dufkovi 2:3, což znamenalo 3. prohraný pětiseťák v řadě. Ještě hůř si musel připadat Michal Luňák v duelu s o 55 let starším Josefem Rákosníkem, když Michal neproměnil v každém setu alespoň jeden setbol a nedáš-dostaneš platilo i v tomto případě (0:3). 1:5 a akcie packých v troskách. Poté se přeci jenom hosté nadechli, Honza urval takticky zápas proti Šancovi (3:1), Vojta sice i z vedení 2:0 a 8:5 ošklivě prohrál s Dufkem (2:3), jenže Lukáš si proti Rákosníkovi zahrál dobrou stovku topspinů, než domácí legendu přehrál (3:2). Michal neměl kromě prvního setu se Slavíkem co hrát (1:3). 3:7 a domácí již měli jasně spočítanou výherní matematiku. Tu ale dokonale narušilo 3. kolo singlů - Honza po kvalitním výkonu učapal Dufka 3:0, Vojta nechal za stolem duši, než Rákosníka přehrál (3:2), Lukáš fantasticky a překvapivě porazil Slavíka (3:2) a Michal si připsal nejcennější možnou výhru se šancem (9 v pátém pro Michala). 7:7. A Honza se opět rozjel a po snad nejmenším počtu zkažených topspinů v kariéře proti obranáři porazil Rákosníka 3:0 a obrátil na 8:7 pro packé. Jenže a jenže, Slavík přejel Vojtu (jenž mohl litovat prvních 2 setů) 3:0 s hrálo se o všechno. Lukáš však trochu překvapivě podlehl výborně hrajícímu Šancovi 2:3 a Michal měl s Dufkem přetěžkou práci (0:3) a bylo po zápase.

Sokol Stěžery „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:8, Honza byl blízko k fullhousu, 3 body se však počítají (3,5/4,5), Lukáš ze 4 pětiseťáků polovinu vyhrál a hrál dobře (2,5/4,5) a Michal s Vojtou nepřidali kýžený dopočet bodů do 10 vyhraných zápasů, hlavně Vojtu mrzely 2 zápasy (oba 1/4,5).

Do Kostelce si jeli pačtí pro nakládačku. A tak se i stalo, Kazda-Luňák projeli s Malíkem a Kubrtem jasně (0:3), dvojka Knap-Šmidrkal vzdorovala proti Brůnovi s Ježkem o set více (1:3). Bod měl na krku Vojta, když vedl s Brůnou již 2:0 na sety, ale poté Brůna předvedl, zač je toho loket a i s přispěním brutálního vepře v koncovce 4. sady celý zápas otočil (2:3). Honza vzdoroval Malíkovi jenom ve druhém setu, jinak jasně nestačil (0:3). 0:4. Lukáš si poté sesbíral pár balónů s Kubrtem (0:3) a když Michal nevyužil setboly na 2:2 proti Ježkovi (1:3), nebylo již vůbec co řešit. Karel Malík poté po bitvě přehrál Vojtu 3:1. A body se sypaly pro domácí dál, Kubrt rozšmelcoval Honzu 3:0, Ježek pro změnu Lukáše (3:0). Zápas nakonec dokončil Brůna výhrou nad Michalem v poměru 3:1.

TTC Kostelec nad Orlicí „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:0, pačtí podali kolektivní výkon a uznali, že Kostelec je prostě jinde (všichni 0/2,5).


8.11.2015

Áčko dřelo, na body však nedosáhlo

4. a 5. kolo východočeské divize přiválo do Paky těžké soupeře - jičínské Áčko a neřešitelné staropacké Áčko. Ráno Pačáci hrdinně vzdorovali až do posledního balónu, odpoledne však přijel tým svou kvalitou připomínající spíše průměrný tým 3. ligy.

Naše dvojice Knap-Šmidrkal vybojovala proti Jičínu pětisetovou bitvu Vojta Kazda předvedl kvalitní výkon

Jičín přijel v sestavě Roček, Kříž, Červenka, Sebera a na čtyřhru přijel i Jiří Soukup. A čtyřhry nedopadly zle, protože dvojka Knap-Šmidrkal vyhrála třetí pětizápasový zápas v řadě, tentokráte nad Červenkou se Soukupem 8 v pátém. Pětisetová rovnováha ale fungovala i tentokráte, když Kazda s Luňákem nevyužili šance a prohráli bolestně 9 v pátém. Za stavu 1:1 nastoupil Honza Šmidrkal proti Milanu Ročkovi mladšímu a k překvapení všech okolostojících lidí si připsal vydřenou a překvapivou výhru 3:1. Lukáš Knap poté ještě nezlomil prokletí koncovek a prohrál s Milanem Křížem 1:3. Michal Luňák dále nestačil na velmi nepříjemného Petra Seberu. Po první rundě bylo nakonec srovnáno, když Vojta Kazda hlavně servisem přehrál Honzu Červenku 3:1. A přišlo překvapení číslo 2, Lukáš si po skvělé hře poradil s Ročkem 3:0 a připsal si tak první výhru v soutěži. Michal však následně jasně nestačil na Kříže a bylo opět srovnáno. Jičínští opět vedli díky skvělému Seberovi, jenž i díky uprasenému 3.setu přetlačil Vojtu 3:1. Zareagovat tak musel Honza, který v duelu jmenovců upinkal toho jičínského, Červenku (3:1). Michal mohl jít s Ročkem do vedení, spousta nevyužitých setbolů v prvním setu však zákonitě přinesla zmar (0:3). Na 6:6 tak vyrovnával Vojta v duelu s Křížem, tedy v duelu, ve kterém již nemohl nikdo toho druhého ničím překvapit (3:1). A přišla klasika, protože Honza vyhlásil osobní bankrot proti travařům (jasných 0:3) a bylo hůř, Lukáš si nedokázal vysvětlit, proč na Červenku tak neumí (1:3) a Vojta v divokém zápase (11:2, 1:11, 4:11, 14:16) podlehl 1:3 Ročkovi. 6:9. Pačáci se ale nevzdali, Honza předvedl jeden z nejlepších zápasů v životě proti Křížovi (3:1), Lukáš konečně porazil Seberu (3:0) a všechno bylo na Michalovi. Ten však ani s Červenkou set neudělal a odešel poražen.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Jičín „A“ - 8:10, Honza bránil a běhal jako divý (3,5/4,5), Lukáš se vzchopil (2,5/4,5), Vojta byl zklamaný hlavně z prohry se Seberou, body však zase udělal (2/4,5) a bez tréninku nejsou body a bez nich není chuť do hry, což poznal Michal dobře (0/4,5).

Vojta s Michalem odešli z obou čtyřher poraženi Honza Šmidrkal byl k nezastavení a uchytal i ty nejkvalitnější divizní soupeře

Staropacká enkláva přijela bez Luby Šajnera, za kterého zaskočil Honza Herber. Čtyřhru si pěkně zahráli Honza s Lukášem, na Dlabolu s Herberem to nestačilo (1:3), Vojta s Michalem neměli na Kohouta s Vajglem vůbec (0:3). Lukáš pak skoro urval bod, v pěti setech po slibném výkonu nestačil v souboji leváků na Kohouta. Vojta poté zakusil sendvič Vajgla a vše šlo jako po másle (1:3 a 0:4 na zápasy). Perfektní výkon předvedl Petr Dlabola proti Honzovi, s tím skutečně nešlo nic dělat (0:3). Michal si neudělal radost ani proti Herberovi (1:3), první bod tak udělal až Honza. Ten v divném souboji přehrál se ztrátou 9 bodů na jednu ránu hrajícího Vajgla. 1:7. Michal neměl s Dlabolou co (0:3), bodem si tak zlepšil náladu až Lukáš - výhrou nad Herberem v pěti sadách. Honza si ještě krásně zasportoval s Kohoutem (1:3), pětisetová prohra Michala s Vajglem pak zápas ukončila.

TJ Nová Paka „A“ - So Stará Paka „A“ - 2:10, Lukáš bod ukudlal (1/2,5), Honza také (1/3,5), Vojta neměl s kým jej uhrát (0/2,5) a Michal mohl jeden urvat, ani to se však bohužel nekonalo (0/3,5).

Fotogalerie z utkání proti TJ Jičín „A“ a So Stará Paka „A“ na Google+


27.10.2015

Áčko vydřelo první bod v sezóně

2. a 3. kolo východočeské divize přiválo do Nové Paky silné hradecké týmy - DTJ a Sokol PP. Ráno neměli Pačáci nárok a i přes velmi dobré výkony prohráli, odpoledne se však již dařilo lépe a urval se alespoň bod.

Lukáš Knap hrál se všemi soupeři velmi vyrovnaně, avšak dnes si vybral kopec smůly Michal Luňák v zápasu s ligovým Šumpíkem měl navrch, avšak neudržel svou výkonnost do konce zápasu a prohrál o dva míčky

S DTJ HK se čekal rychlý proces, avšak čtyřhry ukázaly, že by tomu tak být nemuselo - duo Šmidrkal-Knap si poradilo s Mrázkem a Trojanem 3:1 a nechybělo mnoho, aby bylo ještě lépe - od stavu 2:0 a 9:9 pro Kazdu s Luňákem však začala dominovat druhá dvojice (Šumpík-Obrdlík) a bylo srovnáno. Dvouhry načal Honza Šmidrkal s Viktorem Šumpíkem a po vydařeném výkonu se radoval z cenného skalpu 3:1. Michal Luňák však nestačil na Obdrdlíka (0:3) a bylo zase srovnáno. Lukáš Knap odstartoval celodenní pech pětisetovou prohrou s Mrázkem, na což zareagoval Vojta Kazda a jasně si poradil s Luďkem Trojanem 3:0. 3:3. To však bylo z packé strany skoro vše. Michal po skvělém výkonu nevyužil 2 mečboly se Šumpíkem a prohrál i třetí ranní packý pětiseťák. Lukáš pak opět v koncovkách podlehl Obrdlíkovi 1:3, na což ještě zareagoval výborný Vojta, jenž porazil Mrázka 3:1. 4:5. Jenže Honza prostě s obranným potahem na dalšího materialistu vyzrát neumí a byl z toho totální debakl 0:3. Lukáš následně nevyužil vedení 2:0 a 8:4 se Šumpíkem a opět prohrál pětisetový zápas. Packá pětisetová elegie pokračovala dále, protože Vojtovi nestačilo v pátém setu ani vedení 7:1 s Obrdlíkem a podlehl 13 v pátém. A když Jiří Mrázek vyučil Honzu ve hře na brutálně přesné a sidespinové forehandy (0:3), nebylo o vítězi pochyb, zvlášť když Michalovi nestačily ani další mečboly s Trojanem a prohrál i šestý packý pětiseťák ...

TJ Nová Paka „A“ - DTJ Slavia HK „D“ - 4:10, Vojta hrál skvěle, mohl dělat snad i 4 body (2/3,5), Honza urval první body sezóny a nehrál zle (1,5/3,5), Lukáš prokletí nezlomil (0,5/3,5) a Michalovi chyběl 2x jeden jediný balónek (0/3,5).

Vojta Kazda hrál a vyhrával ve velké pohodě a v pořádné formě Společně naše Áčko vybojovalo bod za remízu proti velmi silné sestavě hradeckého Sokola 2

Odpoledne přijel Sokol PP. A na radnici se vztyčila vlajka novopackého klubu, rozezvučely se sirény a vyjely alegorické vozy, protože pačtí vyhráli oba dva debly v poměru 3:2 (jak duo Knap-Šmidrkal nad Kačerem se Skákalem, tak i Kazda-Luňák nad Čepelkou s Jakubským). A bylo lépe, Michal po parádní hře nedal šanci Jakubskému (3:0) a uvedl se i Vojta cennou výhrou 9 v pátém nad Kačerem. Lukáš se i přes snahu opět na výhru nedoškrábal a zase v pěti setech podlehl Skákalovi. Zábavným komparzem a zpestřením sobotního dne hrou typu „seber míček a podej a já tě zase ustřelím“ byl pro hradeckého Čepelku Honza (ještě mírných 1:3). 4:2. Vojta však měl formu jak řemen a nad Jakubským urval i 2 koncovky (3:0) a zvýšil na 5:2. Jenže Lukášovi se prostě nedařilo a podlehl Kačerovi (1:3), na což nejlepším způsobem odpověděl Honza jasnou výhrou nad jinak velmi šikovným Skákalem, jemuž Honzova hra evidentně nesvědčila. Hradec se však nevzdal, Michal neměl na Čepelku (0:3) a Lukáš stále nemohl zlomit herní nepohodu, takže podlehl i Jakubskému (1:3). Honza však s mladšími hráči umí a navíc Radek Kačer není na útočení zvyklý, z čehož rezultovala výhra 3:0. 7:5. Poté se utkání lámalo, Michal nevyužil vedení 2:0 se Skákalem a odešel od stolu poražen, Vojta na výborného Čepelku neumí (0:3) a bylo vyrovnáno, 7:7. Honza však ještě převážil misky na packou stranu, když natáhl počet vyhraných setů v řadě na 9 (3:0 s Jakubským). Michal však nevyužil setboly na klíčových 2:0 na sety a prohrál s Kačerem 1:3, a když Lukáš totálně nestačil Čepelkovi (0:3), musel Vojta se Skákalem uspět. Za stavu 1:2 a 2:7 byly packé akcie v troskách, Vojta však předvedl vynikající obrat a šlo se do pátého setu. Vojta ještě prohrával 2:5 a 5:7, avšak poté, co před zraky všech přítomných v tělocvičně předvedl dokonalých posledních 6 míčů, serval ze sebe triko a točíce jej nad hlavou poletoval po tělocvičně.

TJ Nová Paka „A“ - Sokol PP HK 2 „D“ - 9:9, Vojta byl man of the match (3,5/4,5), Honzovi vyhovovaly herní styly všech hráčů kromě Čepelky (3,5/4,5), Michal mohl možná urvat ještě více (1,5/4,5) a deka spadla na Lukáše, jenž přidal pštrosí vejce (0,5/4,5).

Fotogalerie z utkání proti DTJ-Slavia Hradec Králové „D“ a Sokol PP Hradec Králové 2 „D“ na Google+


11.10.2015

Áčko začalo sezónu tragicky

Poslední zářijový víkend se rozjela divize mužů. Na Pačáky čekal soupeř v podobě TTC KB Vrchlabí, tedy soupeř, se kterým by měli Pačáci bojovat o sestup či nesestup. Realita však byla jiná, domácí nestačili a mají co napravovat.

Honza Šmidrkal se opět postaral o divácky nejatraktivnější zápasy, avšak vítězné nebyly Lukáš Knap předváděl kvalitní stolní tenis, ale nezvládl koncovky důležitých setů

Tým nastoupil v klasické sestavě Kazda, Knap, Luňák a Šmidrkal. Čtyřhry dopadly poměrně solidně - Kazda s Luňákem jasně vyhráli nad Vitvarem s Hauschwitzem (3:0). Už tradičně je však prokletím pátý set dvojice Knap-Šmidrkal, kteří proti Studeckému s Brázdou opět nezvládli úplnou koncovku a prohráli 9 v pátém. Následně si Lukáš Knap připomněl výsledek ze čtyřhry, což ve finále znamenalo, že prohrál s A. Brázdou 9 v pátém, další velmi nepříjemná prohra. Honza Šmidrkal pocítil, že ani mít natrénováno proti materialistům nestačí, takže s Ivanem Studeckým také vinou dvou brutálních prasat v úplných koncovkách 1. a 2. setu prohrál 1:3. Poté se domácí trošku zmátořili, Michal Luňák přestřílel Hauschwitze 3:1 a Vojta Kazda otočil zápas s Vitvarem ze stavu 0:2. 3:3. Honza poté výkonem nehodným ani OP1 podlehl Brázdovi (1:3), Michal se nechal upinkat Studeckým (1:3) a když jasně prohrál i Vojta s Hauschwitzem (0:3), nebylo moc co řešit. Zvlášť ještě, když Lukáš Knap nestačil po pěkném výkonu, ale bídných koncovkách na Vitvara (1:3). Packý žalozpěv podtrhovaly i příšerné koncovky setů, když Michal proti Brázdovi první vyhrál, ale místo aby šel do trháku 2:0, tak 2. koncovku projel, což rozhodlo o osudu celého zápasu (1:3). Vojta poté opět klasicky v koncovkách podlehl Studeckému (1:3), což už asi ani nemotivovalo Lukáše, aby se pokusil o zvrat proti Hauschwitzovi (0:3).

Michal Luňák hrál bez nervů a připsal si jednu výhru Zkušený Vojta Kazda otočil proti Vitvarovi z 0:2 na sety, avšak to bylo dnes jeho jediné vítězství

TJ Nová Paka „A“ - TTC KB Vrchlabí „A“ - 3:10, Vojta Kazda ani Michal Luňák vejce neudělali, což jim ale příliš úsměvu na tváři nepřidělalo (1,5/3,5), Honza Šmidrkal v duelech s materialisty shořel jak nepoužitý toaletní papír (0/2,5), Lukáš Knap sice zle nehrál, k bodům to ale nevedlo a přidá do kasičky 25 Kč (0/3,5).

Fotogalerie z utkání proti Vrchlabí na Google+

29.9.2015

Áčko úkol splnilo a divizi udrželo

Sezóna 2014/2015 byla velmi zajímavá. Velmi rychle totiž packým došlo, že je čeká souboj o záchranu v divizi. Do této skupiny se vyselektovaly 3 týmy: Pačáci, Sokol Železnice a Sparta Úpice. Packým však k záchraně paradoxně pomohly až vlivy vnější, nepingpongové. Po domácí prohře se Železnicí to již vypadalo na ručník, hosty však vyřadila ze hry o záchranu také nemožnost nasazovat šikovného Čamra, který byl na hostování a zaskakoval za zraněného Honzu Rohlíčka. Co je to však za problémy ve srovnání s Úpicí, jejichž nejlepší hráč Milan Novotný se stal účastníkem velmi vážné autohavárie. Za tohoto hráče již Úpice náhradu neměla. Hlavní však je, že se Milan Novotný pomalu, ale jistě zotavuje.

Za packé po celou sezónu nastupovala stabilní čtveřice Vojtěch Kazda, Jan Šmidrkal, Lukáš Knap a Michal Luňák, tedy čtveřice, která si vybojovala postup do divize po roční anabázi v KP1. Z Pačáků, ostatně jako každý rok, vyzařovala stabilnější forma. Jakýkoliv soupeř z TOP TEN divizní úspěšnostní tabulky představoval neřešitelný problém a se zbytkem startovního pole sehráli pačtí vyrovnané bitvy. Celkem se letošních bojů o postup do ligy (či o setrvání v divizi) zúčastnilo magických 101 hráčů. Z nich pouhých 42 hráčů odehrálo dostatečnou porci zápasů (38), aby byli zahrnuti do hlavní tabulky. Packé zdobí týmová vyrovnanost: všichni borci se vešli do 10 míst divizní tabulky, konkrétně mezi 23. - 32. místo.

Packou stálicí je Vojta Kazda. Vojtovi nevadí, zdali hraje KP1 nebo divizi, všude si svoji půlku zápasů vyhraje. Letošní sezónu se sice nedostal přes 50 procent, nicméně tuto metu oblizoval. Vojtův univerzální styl letos slavil úspěch ve 47,69% případů, což stačilo na 23. místo. To odpovídá skóre 31:34. Vojta podržel hlavně v těžkých zápasech o udržení, kdy vždycky udělal alespoň to minimum, co bylo nutné pro výhru celého týmu. Vojta je také (a to má společné s Honzou Š.) specialistou na mladé soupeře, kteří hrají divizi - jako jediný mlaďoch ho překvapil Lukáš Dufek ze Stěžer. To, co Vojtovi letos chybělo, byly výhry v pátých setech. Tento specifický set sehrál Vojta proti různým soupeřům hned 14x a pouze 4x se radoval z pětisetové výhry, tedy pro pingpongáře výhry nejcennější. Se skóre 4:10 v pátých setech se však určitě dá něco dělat.

Nejúspěšnější divizní sezónu v životě sehrál Honza Šmidrkal. Ten se v tabulce úspěšnosti vytáhl až na 24. místo, takže se Vojtovi pěkně přilepil na zadek. Paradoxně bez větší tréninkové praxe se Honzovi podařilo udrbat 47,46% utkání se skóre 28:31. Největší letošní Honzovou zbraní byla klasická obrana, do těchto čísel se podepsala také změna potahů. Tento experiment, kdy Honza v půlce sezóny po 10 letech s ostrými potahy v afektu po prohraném utkání (díky hezkým, ale čitelným čopům, které rozhodly pátý set utkání), nakonec vyšel. Honzovi se s obrannou travičkou hrálo lépe, soupeře častěji uprcával a tak nakonec skončil sám s potahem, který vždycky nenáviděl. Ke zlepšeným číslům také přispělo na něj nevídané procento úspěšnosti vyhraných pětiseťáků, kterých Honza hrál hned 19!! Se skóre 13:6 letos patřil jistě k tomu lepšímu, co divize nabídla. Uvidí se však až za rok, co s Honzou provedou silnější a vyspělejší soupeři v nabušené divizi.

Nejkrásnějším stylem se již dlouho praktikuje Lukáš Knap. Ten měl letos také povedenou sezónu, kdy skončil na 27. místě divizní tabulky. Lukáš měl letos sehraných 68 dvouher se skóre 30:38 a úspěšností 44,12%. Lukášovi vyšla lépe první půle sezóny, ta druhá byla krapet horší, což bylo možná způsobeno enormním pracovním vytížením v packé parfumerii. Lukášova levačka slavila úspěch třeba proti královi pingpongového dělostřelectva Karlu Gombarčíkovi ml. z Broumova či jako první v sezóně sebral set ligovému Švábovi. Lukášovo skóre 8:3 v pátých setech ukazuje na vysokou psychickou odolnost tohoto 22letého playera. Lukášovým problémem se ukázaly být zápasy s papírově slabšími soupeři, v tabulce je k vidění možná 5-6 takových zápasů, které by nemusely (a vzhledem k Lukášovým kvalitám ani neměly) skončit tak, jak skončily. I tak je však Lukáš příslibem a stálicí pro další sezóny a je jen otázkou času, kdy překoná 50% hranici v divizi.

Na 32. místě se umístil Michal Luňák. Ten se také dostal přes 40% hranici, 40,35% je počinem odpovídajícím skóre 23:34. Michal má výhodu, že jeho styl může při jeho formě platit prakticky na kohokoliv. Naopak když den není, tak je to s bodovým příspěvkem horší. Michal začal letošní sezónu pěkně zostra - pochutnal si na Gombarčíkovi, na Brůnovi. Poté přišla část slabší, nicméně tu si Michal vynahradil povedeným závěrem soutěže. Michal sehrál 13 pětisetových bitev a připsal si v nich krásných 8 vítězství. Michalovi se dařilo hlavně na hráče praktikující jednotvárnější styl nebo na hráče materialisty. Naopak velikým problémem byly duely s univerzály rozhazující balóny ze strany na stranu, tam již úspěšnost nebyla taková, jakou by si Michal jistě představoval. Michal se také potýká s ohromným pracovním vytížením, což jde ruku v ruce se sníženou tréninkovou morálkou. Když Michal do příští sezóny vylepší bojovnost v závěrečných fázích i hůře se vyvíjejících zápasů, 50% také překoná.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Áčka“ za sezónu 2014/2015


22.3.2015

Áčko zakončilo sezónu výhrou

Poslední zápas této sezóny zavedl packé do vrchlabského TTC hotelu, kde sídlí místní klub. Jak pačtí, tak vrchlabští jsou již dávno zachránění, takže se mohlo utkání odehrát v pohodovém prostředí. Výhodu plné sestavy využili dokonale pačtí a oplatili Vrchlabákům domácí prohru.

Lukáš knap nestačil ani na jednoho z Brázdových Michal Luňák doplatil na absenci tréninků

Za Vrchlabí nenastoupilo trio Horák, Alinče, Studecký, což dávalo packým větší šanci na úspěch a také se upřímně řečeno uvolnila atmosféra z obou stran. Jediným hráčem základní sestavy byl tedy Adam Brázda, kterého doplnil jeho otec Martin a poté museli vrchlabští sáhnout po dvou hráčích z okresu A. Čtyřhry dopadly tak nějak nemastně neslaně, Kazda-Luňák zvítězili nad Polanským se Svobodou a na to odpověděli domácí Brázdovi, kteří v pěti sadách porazili dvojku Knap-Šmidrkal. A hned se i domácí ujali vedení, protože Martin Brázda po prohraném první setu hru srovnal, ba byl i dokonce lepší a zaslouženě Honzu 3:1 porazil. Na to musel pochopitelně zareagovat Vojta, protože soupeř Polanský hraje o 3 soutěže níže. A taky zareagoval, po výhře 3:1 bylo srovnáno. Následně Lukáš nedal jedinou šanci Svobodovi, jenže na 3:3 srovnal Adam Brázda, který nedal Michalovi čuchnout (3:0). Poté si spravil chuť Honza, který Polanského bez větších potíží přepinkal (3:0), vedení 5:3 pro packé zařídil Vojta, jenž zvládl Svobodu. Adam Brázda byl však k neudržení, Lukášovi nepovolil ani set a bylo to zase jen o bod. Důležitý šestý bod zařídil Michal výhrou nad Martinem Brázdou 3:0, již na 7:4 zvyšoval Honza, který uprcal domácího Svobodu. Jenže Adam Brázda se vskutku urval ze řetězu, nedal líznout ani Vojtovi (3:0), krásný zápas mezi Lukášem a Martinem Brázdou ovládl ten starší z dvojice hráčů (3:1), velikým překvapením byla výhra Polanského nad Michalem 8 v pátém a bylo srovnáno na 7:7. Poté však zaúřadoval Honza, který po výborném výkonu porazil Adama Brázdu, obzvláště setbol druhého setu zahraný v nelidské póze a znamenající po příšerné plachtě dokonce vítězný míč z dobrých 5 metrů stál za to (3:0 pro Honzu). Poté již domácí neměli síly na zvrat, na 9:7 dával Vojta, jenž zahrál s Brázdou starším velezkušeně (3:0), dílo dokončil a sezónu všem přítomným ukončil v zápase Knap - Polanský úder do sítě domácího hráče (3:0 pro Lukáše).

Vojta Kazda předvedl svůj stabilní výkon Lukáš Knap byl bezpochyby v dobré náladě

TTC Koberce Brázda Vrchlabí "A" - TJ Nová Paka "A" - 7:10, Vojta si zahrál krásně (3,5/4,5), Honzu potěšila hlavně výhra nad Adamem Brázdou (3/4,5), Lukáš prohrál s oběma Brázdovými a asi byl rád za konec sezóny (2/4,5), no a Michalovi se příliš nedařilo (1,5/3,5).

Fotogalerie z utkání proti Vrchlabí na Google+


14.3.2015

Záchrana Áčka v divizi je po sobotě zase reálnější

"A" tým sehrál ve dvou týdnech již 4. zápas, když ráno narazil na neřešitelný Jičín a jasně mu podlehl. Veškerá očekávání a naděje se ale soustředily na odpoledne, kdy se kompletní družstvo vydalo vstříc jedné z klíčových bitev roku v Železnici. Po hodinách tvrdého boje se pačtí mohli radovat ze třetí výhry v sezóně.

Vojta Kazda na ligového Kohouta umí zahrát, avšak v Jičíně odešel od stolu poražen Jiří Soukup se zúčastnil i několika Paralympijských her

V Jičíně na packé čekala sestava Kohout, Kříž, Červenka a Soukup. Hlavně Pavel Kohout je letos naprosto mimo packé možnosti, takže se proti Jičínu zrovna dobře nehraje. Čtyřhry dopadly po novopacku (0:2), takže se hned první na řadu vydal Honza Šmidrkal proti Soukupovi a ve čtyřech sadách jej udolal. Dvoubodové vedení vrátil domácím Milan Kříž, jenž porazil Vojtu Kazdu 3:1, nejvíc asi mrzela prohra Lukáše Knapa s Honzou Červenkou v pěti sadách, Michal si následně uhrál na Kohouta alespoň set, což v konečném součtu stejně stačit nemohlo. 5:1 a v přetopené jičínské herně se vypařovaly i packé naděje na nečekané body. Na 6:1 zvyšoval Kříž, Honza nevyužil vedení 2:0 a několik nadějných stavů na ukončení zápasu mu vzaly těsné auty nebo prostě celkový herní nesoulad s obranným potahem. Druhý packý bod přidal záhy Vojta, jenž nedal šanci Červenkovi. Jenže Kohout si s Lukášem zahrál hru „Zavolej do Vodafone“ a po setech 7, 7, 7 jej vyprovodil ze stolu. Následně zabodoval i Michal, který přetlačil Soukupa 3:1 a snížil na 3:7, to ale již bylo opravdu vše, neboť Červenka po prohraném prvním setu prostě svou inteligencí Honzu přechytračil (3:1), Vojta s Kohoutem nevyužil možnost vést 2:1 na sety a pykal (3:1 pro domácího borce) a Lukáš završil vejce proti Soukupovi (1:3).

TJ Jičín "B" - TJ Nová Paka "A" - 10:3, Michal zahrál svoje (1/2,5), Vojta s Honzou možná pokukovali po bodíku navíc (1/3,5) a Lukáš si Jičín moc nepochvaloval (0/3,5).

V krásně zrekonstruované sokolovně v Železnici se Pačákům podařilo týmově semknout a zvítězit Lukáš Knap v klíčových chvílích potvrdil roli jedničky týmu

To hlavní však přišlo odpoledne. Krásně zrekonstruovaná železnická tělocvična, jako jedna z prvních hotových etap celkové revitalizace místní školy, byla dějištěm boje o holé přežití. A domácí bez dvou hráčů základní sestavy zalepili tuto mezeru okresním obranářem Jaroslavem Kalouskem. Debly už vypadaly lépe, prohru dua Kazda-Luňák (proti Vyskočilovi s Horákem) kompenzovali Knap-Šmidrkal výhrou nad Frýbou a Kalouskem. A po prvních singlech se hostům nedýchalo lehce, Vojta prohrát s Frýbou nechtěl, ale 0:7 z pátého setu už dotáhnout nedokázal (2:3), Karel Horák poté v krásném zápase plném dlouhých obranářsko-útočných výměn Honzovi všechny 3 koncovky vyfoukl (3:0 pro Karla). 3:1 pro domácí. Následně v zápase „must win“ nezklamal Michal, jenž domácího Kalouska ve 4 setech ustřílel a hlavně pomohl Lukáš, jenž porazil Petra Vyskočila 3:1, a hlavně-Lukášova hra byla vynikající. 3:3. Poté Vojta překvapil i sám sebe, když nasázel Horákovi ve čtvrtém setu kanára (3:1) a Honza po snad půl hodině hry vyútočil (!!!) body proti Kalouskovi (3:1) a zvýšil na 5:3 pro packé. Železnice má však bojovného ducha, a tak Vyskočil po první prohrané sadě ty další už Michalovi nedal (3:1) a vskutku mimořádně hrající Frýba naprosto deklasoval Lukáše a bylo srovnáno. A přišly zlomové okamžiky utkání, nejprve Vojta porazil Kalouska 3:1, poté Honza ukázal kus obranářského umu a připsal si osobní veliké vítězství nad Vyskočilem v pěti sadách a zvýšil na 7:5. Michal poté předvedl nevídaný zápas, když urval těsně první dvě koncovky, aby si nechal srovnat kanárem (!!) na 2:2 na sety a prohrával již 5:9 v pátém setu. Jenže pak přišlo Michalovo bumbumbum a šesti naprosto dokonalými ranami zápas otočil a osmý bod Pačákům přihrál. Lukáš si poté jasně (a velmi pohledně pro diváka) poradil s Karlem Horákem a bylo to 9:5 pro packé. Železnice však znova zakousala, protože Vojta si neporadil s Vyskočilem (1:3), Honza čekal proti Frýbovi od sebe víc, klobouk dolů však před soupeřem (1:3) a Michal si neporadil s Horákem (1:3). Za stavu 9:8 tak Lukáš Knap vyloženě musel, když se mu postavil antitopspin Jaroslava Kalouska a Lukáš se svojí role zhostil s bravurou, protože vyhrál na míče 33:10 a zápas tak ukončil.

Sokol Železnice "A" - TJ Nová Paka "A" - 8:10, Lukáš chytil formu jak hrom ve správný čas (3,5/4,5), Honza byl maximálně spokojen s výhrou týmu, nespokojen se dvěma prohrami, ale velmi šťasten za dvě udřené výhry (2,5/4,5), Vojta porazil, koho nečekal a neporazil, koho čekal, že porazí, takže byl zmaten (2/4,5) a Michalův zápas s vynikajícím Frýbou byl zřejmě klíčovým momentem celého utkání (2/4,5).

Po zápase měl připravené pro všechny hráče i diváky parádní pohoštění Karel Horák, jenž letos oslaví 45. narozeniny. Osud železnického Áčka je po sezóně více než nejasný, nicméně parta, jako je ta železnická, je skvělá. Celkově odpoledne proběhlo v nejlepším možném duchu, protože se hrál krásný vyrovnaný vyhecovaný zápas a po boji se všichni sešli na pódiu u stolů prohýbajících se pod náporem výborného jídla a pití. Za toto pozvání Karlosovi moc děkujeme a přejeme železnické partě jen to nejlepší do dalších sezón.

Fotogalerie z utkání proti Jičínu a Železnici na Google+


20.1.2015

Áčko vydolovalo ultradůležité body nad Sokolem HK, Stěžery opět nehratelné

Áčko přivítalo rok 2015 dvojbitvou se Sokolem HK 2 "D" a Sokolem Stěžery "A". A ráno přišla pomoc shůry, když Hradec přijel oslaben o nejlepší hráče a Pačáci jej nemilosrdně ztrestali. Odpoledne však již přijela stěžerská pohodová enkláva a natřela domácím hráčům zadnice.

Vojta Kazda trefoval neuvěřitelné míče Honza Šmidrkal si velmi rychle zvyká na vroubkovaný potah

Vzhledem k tomu, že ráno do packé tělocvičny nakráčeli pouze 3 hráči hradeckých v plné síle a jeden značně znevýhodněný nevolností, měla packá čtyřka Šmidrkal, Kazda, Knap a Luňák nečekanou šanci na body. A začalo se dobře, protože Kazda-Luňák porazili dvojku Mynář-Koubek 3:0, druhý debl vyhrála dvojce Knap-Šmidrkal nad Kačerem s Čepelkou. A bylo lépe, Honza Šmidrkal vyzkoušel počtvrté v kariéře a poprvé v mistrovském utkání obranný potah a slavil těsnou, velmi těsnou výhru nad Vojtou Koubkem. V tomto zápase se také ukázaly pro obranáře ne tak neznámé situace, když Honza vedl ve 3. setu 9:0 (!!), ale set udrbal až po dvou odvrácených setbolech. Nakonec Honza slavil výhru v řádné bitvě v poměru 12 v pátém setu. Michal Luňák již zvyšoval na 4:0, když v pěti sadách ustřílel po velmi pěkné hře Mariána Mynáře. Vojta Kazda se předvedl velmi kvalitně, když Radka Kačera ve 4 sadách udolal, čímž zvýšil na 5:0. Šestý bod domácích vybojoval Lukáš Knap nad Čepelkou. Poté přeci jen přišla hradecká korekce, Michal jasně nestačil na šikovného Koubka, jenže šestibodové vedení vrátil zpět domácím Vojta, který si krásně zahrál s Mynářem a jako bonus jej i porazil. Na 7:2 snižoval Kačer, jehož nepříjemný sendvič Lukáš prostě nezkousl. Bod č. 8 zařídil Honza proti Čepelkovi, takže se výhra blížila kvapem. Následně ještě zazlobil Koubek, přehravše Vojtu ve 4 sadách, jenže Lukáš udržel pevné nervy a Mynáře udržel na uzdě (3:1) a celkově rozhodoval Honza, který po prvních 2 vyrovnaných setech v duelu dvou materialistů lidově řečeno ušoustal R. Kačera.

TJ Nová Paka "A" - Sokol HK 2 "D" - 10:3, Honza si lepší premiéru s travičkou ani přát nemohl (3,5/3,5), Vojta zahrál standardně velmi dobře (2,5/3,5), Lukáš si také kvalitně zahrál (2,5/3,5) a Michal přidal taktéž svoji část (1,5/2,5).

Lukáš Knap znovu prokázal přednosti své hry Michal Luňák hraje nejstylovější stolní tenis

Odpoledne to již bylo jiné kafe, Stěžery disponují týmem jak řemen, navíc disponují jedinečnou osobností se jménem Josef Rákosník. A čtyřhry byly naprosto standardní (čti tragické), protože ani Knap-Šmidrkal se Slavíkem a Rákosníkem a ani Kazda-Luňák proti Kodymovi s Dufkem neměli nárok. Následně dostal Honza nařezáno jak malý Honzík od o 59 let staršího soupeře, Josef Rákosník Honzovi vrátil domácí prohru i s úroky, navíc dosti debaklózně. Michal následně nestačil na vskutku výborného Kodyma a to již bylo skóre 0:4. Korigoval Lukáš, který v bitvě dvou Lukášů udolal toho stěžerského Dufka 3:1. Vojta po 3 prohraných koncovkách prohlásil, že když vidí obličej Slavíka, tak už ví, že prohrál (0:3), na 2:5 dával Michal, který přehrál Rákosníka dosti jasně. Jenže Lukáš prohrál další 2 těsně koncovky s Kodymem a po prohře 0:3 nebyl nadšen. 7. bod hostí zařídil Dufek, který překvapivě, ne však nezaslouženě, porazil Vojtu 3:1. A aby toho nebylo málo, Honza byl pingpongově znásilněn Slavíkem (0:3) a na ukazateli skóre bylo vidět jasných 2:8. 3. bod domácím přiklepl Lukáš Knap, jenže po obrovské řežbě udolal Rákosníka 8 v pátém, na to však zareagoval Kodym, jenž Vojtovi povolil jediný set. S vejcem se nechtěl smířit Honza a ani tentokráte se s ním nakonec nesmířil a zabojoval proti Dufkovi (3:1), což však zpozoroval po vlažnějším začátku Slavík, který následně Michala přežehlil 3:1.

TJ Nová Paka "A" - TJ Sokol Stěžery "A - 4:10, Lukáš měl formu (2/3,5), Michal s Honzou si připsali po bodíku (1/3,5) a Vojta nějak neměl proti takto silnému soupeři potřebnou motivaci (0/3,5).

Fotogalerie z utkání proti Sokolu HK 2 a Stěžerům na Google+


12.1.2015

Áčko na nejdelším zájezdu nepřekvapilo

Novopacký tým se vydal na skoro 100 km dlouhou štreku do Broumova, aby oplatil místním borcům domácí porážku. Opět se však nesešla forma všem naráz, a tak Áčko klasicky padlo. Odpolední zápas v Kostelci byl vzhledem k pracovním povinnostem packých pouhou formalitou.

Vojtovi se v Broumově dařilo Lukáš Knap a jeho nepříjemný servis opačák

Debly se poměrně vydařily - Kazda s Luňákem sice nestačili na Dražinovského s Gombarčíkem, dvojka Šmidrkal-Knap však druhou půli zahájila krásně, když porazila Ďoubka s Vodalem. A co se nedělo za věci nevídané, Pačáci šli do vedení! Vojta Kazda totiž ve 4 sadách přechytračil naprosto nevyzpytatelného Vodala, 2:1 pro hosty. Hned se však vše vrátilo do starých kolejí (Pačáci prohrávají), což znamenalo, že Lukáš Knap nestačil 1:3 na nechutně vysoké a namotané topspiny Jiřího Ďoubka a se svým výkonem nemohl být spokojen. Velká škoda, že Michal Luňák nestačil v rozhodujícím setu na T. Dražinovského, protože Honza Šmidrkal nemůže na Karla Gombarčíka vystrkovat růžky vzhledem k diametrálnímu rozdílu ve hře, Honza však alespoň sympaticky zabojoval (1:3). 4:2 pro domácí. Vojta poté otočil z 0:2 s Ďoubkem a snad se vrátil na vítěznou pětisetovou vlnu, Lukáš však poté nestačil na Dražinovského 1:3. Na výprask Michala od Gombarčíka ještě stihl zareagovat Honza, jenž vrátil Vodalovi domácí porážku i s úroky (3:1). 6:4 pro Broumováky. Vojta poté nedotáhl slibné vedení proti Dražinovskému do konce, více než toto utkání však zamrzely zbytečné spory mezi domácími a Pačáky. Na 8:4 dával Gombarčík, který totálně zneuctil Lukáše. Avšak pačtí se ještě nevzdali, Michal zaznamenal 10. výhru v sezóně nad Vodalem v poměru 3:1, Honza následně v pěkném a velice dramatickém utkání otočil z 5:9 v pátém setu proti Ďoubkovi 6 úspěšnými balóny v řadě a po tomto počinu si hezky zahulákal. Jenže to už bylo úplně vše, protože Vojta neměl na nezastavitelného Gombarčíka a Lukáš završil své snad první 4 bodové vejce prohrou s Vodalem.

Michal Luňák se pekelně soustředí na příjem

Slovan Broumov "A" - TJ Nová Paka "A" - 10:6, Honza zahrál solidně a od příště už nejspíš vyzkouší ojebat soupeře trávou (anebo taky ne) - tak jako tak bojoval a nevzdal nic (2,5/3,5), Vojta měl na dosah 3 bodíky a je klasicky naprosto stabilní (2/4,5), Michal již výhru potřeboval, navíc mohl přidat ještě jednu a na divizi rozhodně má (1/3,5) a Lukáš zjistil, že bez toho pověstného „něčeho navíc“ mu ani jeho kouzelná levačka není k ničemu (0,5/4,5).

Fotogalerie z utkání proti Broumovu na Google+


22.12.2014

Sobota před druhým adventem Áčku body nepřinesla

Áčko se ráno vydalo napospas osudu se jménem Hostinné a ač vzdorovalo, tak si hosté odvezli jasně všechny body. Odpoledne se proti Vrchlabí čekala bitva jak řemen a ta taky přišla, když Pačáci odcházeli po těsné prohře od modrých stolů zatraceně napruzení.

Vojtěch Kazda se cítil proti Švábovi naproto bezradným Duo Kazda-Luňák proti ligovému Švábovi s Dymákem nedokázalo vyhrát

Hostinné má ve svém kádru 2 hráče úplně jiné dimenze, Richarda Švába a Romana Belopotočana, kteří by měli spíše hrát ve druhé či první lize. Dle toho také dopadly čtyřhry, když duo Kazda-Luňák podlehlo Švábovi s Dymákem ve čtyřech sadách, Knap-Šmidrkal zase nestačili na Belopotočana s Pavlatou 0:3. A Michal Luňák první bod packých nepřidal, když podlehl šikovnému a s nádherným stylem hrajícímu Lukáši Dymákovi 1:3. Honza Šmidrkal si trhal chlupy až na zadnici po promarněných celkem 11 setbolech ve všech třech prohraných sadách proti Belopotočanovi (nakonec 1:3). Nutno je však poznamenat, že Roman Belopotočan přistoupil k zápasu stejně jako průměrný Američan k dokumentu o zdravé stravě (jinými slovy to trošku flákal). Vojta Kazda se Švábem byl odevzdaný již předem a tomu taky odpovídal výsledek 0:3. 0:5 a vypadalo to na fofrzápas. Pak však Lukáš Knap v pěti setech přehrál Pavlatu a Honza Šmidrkal po velmi nadějném výkonu porazil kamaráda a věčného rivala Lukáše Dymáka 3:1. 2:5. Jenže Vojta proti Belopotočanovi neměl sebemenší šanci a zase to bylo o 4 body. Poté zahrál famózně v prvním setu Lukáš, jenže poté mu dal Šváb za vyučenou a bylo to 1:3. Michal si zlepšil den výhrou nad Pavlatou 8 v pátém a Vojta si ráno prodloužil smutnou sérii proher o dva balónky v pátých setech, když Lukáš Dymák zvítězil 13 v pátém. Lukáš Knap si s Belopotočanem už vůbec neškrtl a hotovo bylo hned záhy, když Michal neměl šanci se Švábem.

TJ Nová Paka "A" - TJ Tatran KRPA Hostinné "B" - 3:10, Honza bojoval, běhal, skákal a čopoval (1/2,5), Lukáš s Michalem porazili Pavlatu a hráli pěkně (1/3,5) a Vojta odnesl poprvé v sezóně Černého Petra (0/3,5).

Honza Šmidrkal nutí svou hrou soupeře útočit až do vypětí všech sil Lukáš Knap podlehl v zápasu krásných výměn a v souboji dvou leváků Adamu Brázdovi

Odpoledne přijelo Vrchlabí, jeden z našich méně oblíbených soupeřů, a to rozhodně nezmiňuji nepříjemnost v podobě herní složky jednotlivých hráčů. Čtyřhry opět tragické, 2 pětisetové prohry obou deblových packých dvojek Pačáky moc nepovzbudily, 2 sporné momenty, především černé podání totálně zamítnuto duem Horák-Alinče, také ne. A bylo hůř, Lukáš smolně podlehl Brázdovi (1:3), Adam Brázda však hrál výborně. Honza poté nekvitoval s úplným nadšení debakl od Alinčeho, který vlastní, ostatně jako všichni vrchlabští, nepříjemný sendvič. Poté Michal zaválel jak divý, když porazil Studeckého v pěti sadách a poskytl první impulz pro již zoufalé Pačáky. Vojta totiž poté přežehlil Horáka 3:0, Honza po velmi bojovném výkonu skalpoval Brázdu v pěti setech. A když Michal krásně, překrásně otočil s Alinčem z 5:9 na 11:9 v pátém, bylo srovnáno 4:4. Jenže potom Vojta po sakra dlouhé době podlehl Studeckému 1:3, což napravil Lukáš jasnou výhrou nad Horákem. 5:5. Jenže Michal na Brázdu neměl (1:3), taktéž jako Vojta na Alinčeho (0:3). Na 6:7 tak musel dávat Lukáš, který úžasnou hrou vyřídil Studeckého 3:0. Honza si však poté zažil jedny z nejhorších chvil v pingpongové kariéře, když nejprve prohrál s Horákem 8 v pátém, aby Vojta konečně urval koncovku v páté sadě (s Brázdou 11 v pátém), na což opět zareagoval hostující Alinče (3:0 nad Lukášem) a poté přišel epilog Honzy, který zase v pěti setech nestačil Studeckému a bylo po zápase a Honza by nejradši vypil žalem sud dvanáctky.

TJ Nová Paka "A" - TTC KB Vrchlabí "A" - 7:10, Michal hrál velmi, velmi dobře a body udrbal, ba dokonce by vyhrál i potřetí (2/3,5), Vojta s Lukášem splnili očekávání (2/4,5) a co dodat k Honzovi, který sice dřel jak vůl, ale bodový přínos nebyl dobrý (1/4,5) a cítil se pod psa.

Závěrem bych chtěl poznamenat, že atmosféra zápasu nebyla ani trošku přátelská, že se hráči hádali, provokovali. Zmíním sebe, když jsem o zápase párkrát anglicky vyjádřeno „lost my cool“. Zmíním sporný moment ve čtyřhře, který možná rozhodl set. Zmíním celkovou nepříjemnou atmosféru, ve které hrát nebylo o radosti ze hry, ale spíše o pokusu někomu tuto hru znepříjemnit. Naštěstí takových zápasů není mnoho...

Fotogalerie z utkání proti Hostinnému a Vrchabí na Google+


7.12.2014

Divize: Áčko konečně vyhrálo

Novopacké Áčko se konečně dočkalo. Nejprve sice ráno dle očekávání utrpělo debakl, ten však Pačáci rádi vyměnili za triumf v Úpici a sezóna bude ještě zajímavá.

Duo Kazda-Luňák vybojovalo letošní druhou výhru v Divizi Lukáš Knap těží z kvalitního servisu, který je v Divizi základem úspěchu

A ve Rtyni se začalo vyrovnaně, Kazda-Luňák si připsali druhou výhru v sezóně, když porazili Valčíka s Koblížkem M., zato vyloženě deblové duo Knap-Šmidrkal si připsalo už snad 7. porážku v řadě, když nestačilo na Oldřicha Koblížka s Martinem. Nádherný zápas sehrál Vojta Kazda s Valčíkem, bohužel nedotáhl do konce vedení 2:0 a padl 2:3. Lukáš Knap s Martinem neměl sebemenší šanci, domácí hráč hrál výborně. Honza Šmidrkal poté nestačil na Michala Koblížka, když si pěkně drbal hlavu za nevyužitý setbol a vyhozenou nalitou bekhendovou smeč při setbolu na 2:1 na sety, nakonec padl v pěti setech s chutí sežrat pingpongové ohrádky. Michal Luňák s obranářem Koblížkem neměl po prvních dvou vyrovnaných setech již co nabídnout, což se proti obranářům rovná automaticky prohře. 5:1 pro Rtyni. Následně přidal 2. packý bod Vojta, jenž Martinovi nedal čuchnout a po skvělém představení plném prasátek zvítězil 3:0. Již na 3:5 z packého pohledu snižoval Lukáš Knap, který takříkajíc „pohlídaně“ přehrál Michala Koblížka 11 v pátém. Souboj dvou obranářů ovládl Oldřich Koblížek, který Honzovi po vyrovnané hře nakonec sebral všechny sety, Honza si alespoň připsal do své soukromé kolonky poznámku, že se zařadil mezi výjimečné hráče, kteří bránili i proti tuplovanému obranářovi. Na 7:3 zvyšoval Valčík, Michal neměl sebemenší šanci s výsledkem cokoli dělat. Vojta poté zatraceně smolně a podruhé během dopoledne v pěti sadách podlehl M. Koblížkovi, což nekvitoval s úplným nadšením. A když si Lukáš totálně vylámal zuby na O. Koblížkovi a Honza udělal vtipný komparz a sběrače balónů Valčíkovi, nebylo co řešit a šlo se na oběd s myšlenkami na odpolední důležitý match.

TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší "A" - TJ Nová Paka "A" - 10:3, Vojta sehrál velmi solidní partii (1,5/3,5), Lukáš byl rád za jednu těsnou výhru (1/3,5), Michal si udělal jeden set v singlech (0,5/2,5) a Honzu mrzela zbytečná porážka s M. Koblížkem (0/3,5).

Po vydatném obědě ve Rtyni, kde jsme byli velmi překvapeni totální vstřícností číšníků, u kterých jsme se popravdě řečeno obávali orientace, jsme vyrazili do nedaleké Úpice na šlágr kola. Místní tým je těžce oslaben o Milana Novotného, který utrpěl minulý týden vážná zranění při autonehodě. Tímto přejeme Milanovi za celý oddíl brzké dání se do kupy.

Vojta Kazda zažil přespříliš smůly v jednom dni Michal Luňák přispěl k týmovému vítězství jedním bodem

A hned na počátku se stala mimořádná věc, protože debl pár Knap-Šmidrkal uškubal první výhru v sezóně nad Suchardou se Smékalem (3:0). Nicméně vedení 2:0 pro packé je zatím jenom fata morgána, protože Kazda s Luňákem podlehli ve 4 sadách Brátovi s Kociánem. A začala tuhá řež, Vojta porazil Smékala 3:1, jenže Lukáše totálně zneuctil domácí střelec Brát. Stejně se vedlo (spíše nevedlo) Michalovi, který nedostal s Kociánem ani čuchnout. Ještě štěstí, že Honza po sérii konečných prasátek v pátém setu ubránil Suchardu, čímž vyrovnal na 3:3. Na 4:3 pro domácí upravoval Brát, který v parádním zápase přehrál Vojtu v pěti sadách, pro Vojtu to byla již třetí taková hnusná prohra dne. Vyrovnával Lukáš, jenž v duelu totálně ofenzivních playerů porazil Kociána. Domácí ale kousali dál, Michal nevyužil dvousetové vedení se Suchardou a šel od stolu poražen 4 v pátém a pořádně naštván. Na 5:5 srovnával Honza, který naprosto jasně učopoval Smékala a Pačáci se nadechovali ke tvrdé ofenzivě. První vedení v zápase přistrčil hostům Vojta, protože v divokém zápase se mu podařilo ublokovat Kociánovy dělové rány a slavil výhru 3:1. A do trháku se šlo doopravdy, neboť Lukáš zničil Suchardu 3:0 a Michal proti Smékalovi vyloženě musel (3:1). Na 6:8 z pohledu domácích před pěknou kulisou snižoval Brát, který Honzu v pátém setu již přejel. Nutno dodat, že domácí borec otáčel z 1:2 na sety a 8:9. Poté však trefil vše, na co sáhl a nebylo co řešit. Na 9:6 pro packé dával Vojta, jenž jednoznačně přehrál Suchardu a bod desátý a pro Pačáky dosud pocit nepoznaný zařídil Lukáš, který v nervózním zápase udřel Smékala až v pěti setech.

TJ Sparta Úpice "A" - TJ Nová Paka "A" - 6:10, Lukáš zahrál divoce a bodoval hojně (3,5/4,5), Vojta taktéž, přičemž měl i na plný počet (3/4,5), rozhodně se neztratil Honza, jenž bojoval jako lev (2,5/3,5) a Michal zařídil alespoň nutný bod a bude regenerovat, aby našel chuť ke hře (1/3,5).

Za 3 týdny si to doma budeme mašírovat na Hostinné a Vrchlabí, hlavně druhý jmenovaný tým si to s námi rozdá v pořádné bitvě. Dopoledne bude spíše zajímavé srovnání divizních hráčů a dvou druholigových.

Fotogalerie z utkání proti Rtyni v Podkrkonoší a Úpici na Google+


24.11.2014

Další krach Áčka, bárka se potápí

Předsváteční sobota 16. listopadu byla dalším hracím dnem divize královéhradeckého kraje. Ráno nastoupil na packé borce oslabený Jičín, který stejně Pačáky zneuctil, odpoledne se však body čekaly, protože přijela poslední Železnice. Po porážce však zbyly domácím jen oči pro pláč a chuť se řádně zdunět v restauračním zařízení.

Vojta Kazda se během dne rozehrál do výborné formy Lukáš Knap s talentovaným Čamrem využil své zkušenosti z divizní soutěže

Čtyřhry proti Jičínu dopadly naprosto tradičně, Luňák-Kazda podlehli Křížovi s Gebauerem ve čtyřech sadách, bídně se stále prezentuje duo Knap-Šmidrkal, které tentokráte udělalo radost dvojici Kohout-Harcuba. V prvním kole singlů snížil Lukáš Knap, jenž po klasicky krásném představení porazil Milana Kříže 3:1, Honza Šmidrkal však v domácím prostředí boduje podobně často, jako se mění roční období, takže si Jiří Gebauer vysloužil čtyřsetovou výhru. Michal Luňák dále naprosto nestačil neomylnému forhendovému dělostřelci Pavlu Kohoutovi, takže na 2:4 musel korigovat až Vojta Kazda, který udrbal výhru nad Harcubou v pěti setech. Jenže to mělo být na delší dobu vše, Honza po bojovném výkonu podlehl Křížovi 1:3, Michal na Gebauera stejným poměrem také nestačil. Sedmý jičínský bod přidal Kohout, jenž sejmul Vojtu 3:0. Poté zahřál domácí příznivce u srdce Lukáš, jenž otočil 1:7 v pátém setu proti Harcubovi a deset v pátém zvítězil. 3:7. To již bylo bohužel úplně vše, jelikož Michal podlehl Křížovi, Vojta po sadách (4,-9,-9,-9) Gebauerovi a když prohrál i Lukáš se vskutku vynikajícím Kohoutem, šly packé akcie na hodnotu akcií amerických podniků těsně po 24. říjnu 1929 (Krach na newyorské burze).

TJ Nová Paka "A" - TJ Jičín "A" - 3:10, Lukáš je zpět ve formě (2/3,5), Vojta nebyl úplně spokojen s výkonem (1/3,5), Honza sice nehrál zle, jeho bodový přísun týmu však byl totálně nulový (0/2,5) a Michal prostě nestačil (0/3,5).

Odpoledne přijela parta ze Železnice. Čekalo se citelné oslabení o Rohlíčka, jaké však bylo překvapení, když místo Rohlíčka nenastoupil hráč nižší soutěže, ale mladý Čamr, ze kterého šel při pohledu na jeho rozehru strach.

A čtyřhry příště necháme snad už úplně bez komentáře a psát o nich budeme jen v případě, že by stav nebyl 0:2- Kazda-Luňák neměli proti Vyskočilovi s Horákem šanci, tu naopak měli Knap-Šmidrkal proti Frýbovi s Čamrem, šeredně špatně s ní však naložili a opět odešli od stolu poraženi, ba co je horší, odešli prakticky zoufalí nad aktuální situací.

hra Honzy Šmidrkala byla opět pro diváky nejatraktivnější podívanou Michal Luňák má ze všech našich hráčů nejrychlejší útočné údery, avšak nedostatek tréninku je znát v jeho herní nejistotě

V první rundě po famózní bitvě přehrál Lukáš Čamra 3:1, Michal na Vyskočila nestačil poměrem 1:3. Další zápas doložil totální zoufalství Honzy, když dokázal odvrátit neskutečně mečbol proti Frýbovi, aby při svém mečbolu dostal vepře, na kterého by byli pyšní i v tom nejlepším vepříně. Po dvou Frýbových dalších bodech šel Honza od stolu řádně nalomen. 1:4. A bylo jen hůře, Vojta nestačil na Karla Horáka, Vojta se však na sebe po tomto duelu řádně zlobil, protože šancí měl více než dost. Michal následně podlehl (jak jinak než ve čtyřech setech) Čamrovi a Honza dostal od Petra Vyskočila podobnou nakládačku, jakou by dostal v baru Modrá Ústřice oblečen do prostříhaných kožených kalhot. 1:7 a mračna se stahovala. Následně však přišla zajímavá korekce, protože Vojta přepinkal Frýbu 3:1 a Lukáš nechal Karlovi Horákovi také jenom jeden set. Následně se po Nové Pace rozezněl gong a spustil se příkladný ohňostroj, protože Honza zvítězil nad Čamrem po jistém výkonu, tento fakt ještě vyšperkoval Vojta, který božským stolním tenisem přejel Vyskočila, Lukáš už stahoval na rozdíl pouhopouhého jednoho bodu, když nedal šanci Frýbovi. 6:7. Michal neměl však den ani omylem, takže Horákovi podlehl lehce a jasně, na 7:8 dával Vojta, jenž znovu po výborné hře porazil Čamra. Hrozná škoda, že Lukáš nedotáhl pár zajímavých náskoků v setech proti Vyskočilovi, 0:3 však hovoří jasně a ještě větší škoda, že Michal po totálně „koncovkářských“ sadách podlehl Frýbovi, protože na stole číslo 2 měl Honza právě 4 setboly na vedení 2:1 na sety nad Horákem a byl již mentálně a psychicky připraven se porvat o remízu.

TJ Nová Paka "A" - TJ Sokol Železnice "A" - 7:10, Lukáš je vynikající hráč a lze v brzké době očekávat nabídku na jeho přestup od ostatních velkoklubů jičínského okresu (3/4,5), Vojta sehrál výbornou partii taktéž (3/4,5), Honza měl možná trošku více smůly než by bylo záhodno, protože bojoval až do roztrhání trenýrek (1/3,5), Michala možná limitoval nepříjemně zraněný palec z minulého mistráku, nejvíc tomu však chybělo pověstné Michalovo zakřičení „sů!!“ po vyhraném bodu (0/4,5).

Již za týden si to porazíme do Rtyně a do Úpice a jelikož nám trošku hoří koudel, tak budeme chtít hlavně odpoledne bojovat. To, co se od nás očekává, je bojovnost, herní kvalita je v 95% případů na straně odmala trénovaných divizních protihráčů. Čert vem výsledek, když se bude bojovat a všichni v týmu se budou hecovat. A ač jsme aktuálně nejjasnější kandidát na sestup, tak rozhodně nic nevzdáme a zkusíme se sestupu vyhnout. A když se mu nevyhneme, tak se pokusíme okamžitě postoupit zpět. A o tom tenhle sport je.

Fotogalerie z utkání proti Jičínu a Železnici na Google+


17.11.2014

Hradecký výjezd přinesl nečekaný divizní bod

1. listopad byl ve znamení dalších soubojů divizních mančaftů. Packé áčko vyjelo na hradecký trip, když se ráno utkalo se Sokolem HK 2 „D“ a odpoledne dorazilo do nedalekých Stěžer. Očekávání dvou příšerných debaklů se naštěstí nenaplnilo, ba dokonce ráno sehráli Pačáci skvělou partii a Sokol HK 2 „D“ o bod okradli.

Dvojice Kazda-Luňák vybojovala v Hradci čtyřhru Lukáš Knap si v zápasu vybral kopec smůly

Čtyřhry skončily nerozhodně, tandem Knap-Šmidrkal nestačil na Čepelku s Koubkem 1:3, naštěstí pro Paku kontrovali Kazda s Luňákem, kteří přehráli Mynáře s Hýblem 5 v pátém. Kaňkou na utkání bylo zranění Michala Luňáka, který při svém dělovém topspinu trefil kloubem na palci hranu stolu a ošklivě si tento palec poranil. Singly nezačaly dobře, Čepelka přejel Michala dokonale, na 2:2 srovnal Vojta, který v duelu koncovek přetlačil domácího Hýbla 3:1. Následně Mynář porazil Lukáše, nechavše mu jediný set, Honza však mladého Koubka ukudlal, ušmudlal a ublokoval a po úspěšném mečbolu si pěkně zařval (3:1). 3:3. Hýbl poté svým nepříjemným servisem jasně přehrál Michala (3:0), na 4:4 však opět dorovnal výborný Vojta, na jehož pálce skončil Mynář (3:1). Poté již zabral i Lukáš, v pěti setech po zápase plném neskutečných výměn udolal Koubka, na 5:5 však srovnával Čepelka, kterému Honza odpor vskutku nekradl (0:3). A schylovalo se k dramatu jak řemen.

Michal také kvůli svému zraněnému prstu neporazil Mynáře (0:3), Vojta však opět dorovnal, jelikož hrál jako knížepán a Koubka 3:1 přechytračil. Dále však nebyl k zastavení domácí Čepelka, kterému set neukradl ani Lukáš, poté však Honza fantasticky otočil ztracený zápas s Hýblem ze stavu 0:2 a nepoložilo ho ani to, že mu soupeř za stavu 10:9 v pátém pro Honzu naložil od cesty prasátko, za které by se nemusel stydět ani majitel vepřína. 7:7. Následně Michal ukázal, že je tvrďák a i s pálkou ve čtyřech prstech přehrál 7 v pátém Koubka, který si tedy vybral smůly opravdu kopec. Škoda, že Vojta nedotáhl stav 2:1 s Čepelkou do dobrého konce, ač Vojta sehrál 2 sety opravdu neskutečně. 8:8. Lukáš však neměl štěstí na koncovky s Hýblem a prohrál 3:1, a tak za stavu 9:8 pro domácí proti sobě nastoupil Marián Mynář a Honza Šmidrkal. Honza brzy prohrával 2:1 a 5:1, poté 8:4 a domácí se již těšili na všechny body. Za stavu 10:8 pro domácího borce odvrátil Honza první mečbol několika zdánlivě ztracenými bloky po brutálních útocích Mynáře, druhý po hnusném prasátku také, následně přidal ještě 2 body a s pobídkou Vamos Pinca se šlo do pátého setu. Na otočce ještě Honza 5:2 tekl, poté však předvedl prakticky bezchybné bloky a čopy a po snad 25 minutách tuhého boje s ohlušujícím řevem zápas ukončil a remízu tentokráte zařídil.

Sokol 2 HK "D" - TJ Nová Paka "A" - 9:9, Vojta hrál jak z partesu (3,5/4,5), Honza napravil minulé propadáky (3/4,5), Michal zabojoval i se zraněným palcem (1,5/4,5) a Lukáš měl spíše více smůly, protože výkon zlý rozhodně nebyl (1/4,5).

Odpoledne se již celá enkláva přesunula do Stěžer. Tam na hosty čekala pozměněná sestava bez Merkla, zato s Lukášem Dufkem. Většina Pačáků se však těšila nejvíce na legendu největšího kalibru, čerstvě 80letého Josefa Rákosníka, který stále dokazuje svoji výjimečnost, ač jeho vrstevníci svoje kariéry ukončili třeba již před 30 lety.

Legenda českého stolního tenisu, čerstvě 80letý Josef Rákosník Vojta Kazda se na vítězství s veteránským mistrem světa v kategorii M75 řádně nadřel

Čtyřhry však nedopadly dobře, duo Knap-Šmidrkal se stále trápí, Dufek s Kodymem je porazili 3:1, jediný set si také udělala dvojice Kazda-Luňák proti Rákosníkovi se Slavíkem. Jenže brzy bylo srovnáno, protože Honza dokázal v pěti setech udolat stále se lepšícího Dufka a Vojta po vyhraných 2 setech sice okusil výjimečnost Josefa Rákosníka, který srovnal na 2:2, Vojta však již další set nedopustil a Rákosníka přehrál. Jenže to byl bohužel předposlední záchvěv naděje, Lukáš na vynikajícího Kodyma neměl (1:3), Michal na Slavíka už tuplem ne (0:3). Horší však byl Michalův palec, který už definitivně vypověděl službu, a tak Michal musel zbylé zápasy stylem w.o. pustit. Poté Honza zažil malé Vánoce, když poprvé v životě porazil Rákosníka, nutno dodat, že opět v pěti setech a opět po brutálním boji, 4:3 pro domácí. Jenže Vojta poté podlehl 3x po setech jdoucích do nejužší koncovky Kodymovi a Lukáš měl se Slavíkem po báječné hře ale pitomé pětisetové prohře oči pro pláč. Michalovo wo znamenalo vedení již 7:3. Poté Honza okusil, jak se Kodym stále zlepšuje a Honza zjistil, kde je jeho výkonnostní strop, do kterého právě u Kodyma narazil (0:3). A nevedlo se ani Vojtovi, jehož Slavík svoji strojovou hrou zničil a po posledním Michalově wo už nebylo o čem a mohlo se jet domů.

Sokol Stěžery "A" - TJ Nová Paka "A" - 10:3, Honza měl den a zjistil, že bojovat se musí pořád (2/3,5), Vojta měl těžké soupeře (1/3,5), Lukáš neměl potřebnou porci štěstí (0/2,5) a Michalovi všechna čest, že to se zraněným palcem alespoň zkusil (0/1,5 + 2x wo).

Za 2 týdny si to packé Áčko rozdá s Jičínem a Železnicí.

Fotogalerie z utkání proti Sokolu 2 HK D a Stěžerům na Google+


3.11.2014

Áčko nezvládlo domácí zápasy

Po dokonalém debaklu packé rezervy ve Staré Pace, přišly na řadu první domácí zápasy v plné sestavě. Do Nové Paky přijely týmy z Broumova a Kostelce nad Orlicí. Ráno se čekala vyrovnaná záležitost, ale vzhledem k tomu, že ne každý chytil správnou formu, se utkání prohrálo. Odpoledne to již byla z packé strany proti silnému Kostelci jen formalita, a tak domácí se stále bez bodu potácejí na samém dně divizní tabulky.

Michal Luňák se nezalekl ani jednoho z nejlepších divizních hráčů - Gomgarčíka Honza Šmidrkal využívá prostorů tělocvičny nejvíce ze všech hráčů

Broumov přijel bez ligového Kleprlíka a výborného Dražinovského, což bylo světélko naděje někde daleko v tunelu. Jenže čtyřhry dopadly tragicky, duo Knap-Šmidrkal podlehlo Vodalovi s Ďoubkem 1:3, druhá dvojice Kazda-Luňák zase nestačila na Gombarčíka s Čepelkou. Velký den si odstartoval Michal Luňák, který v pěti setech udolal ostrostřelce Karla Gombarčíka. Vojta Kazda po špatném výkonu podlehl 1:3 Ďoubkovi. Vojty špatný výkon však nebyl nic v porovnání s tragikomickým, smutným a hlavně neskutečně špatným výkonem Honzy Šmidrkala, kterého Vladimír Vodal dokonale vystřílel ze stolu. Na 2:4 z domácího pohledu snížil Lukáš Knap, jenž přehrál Jana Čepelku jednoznačně 3:0. Jenže Karel Gombarčík se již rozehřál a smáznul Vojtu Kazdu 3:0, výkon Honzy proti Ďoubkovi by se v dobách před rokem 89 trestal vyloučením z KSČ a zákazem rodinných příslušníků studovat školu (0:3). Vladimír Vodal svým smečostylem vyprovodil ze stolu i Lukáše, a to naprosto bez okolků (3:0), a to už se packá bárka začala povážlivě potápět. Nejlepší hráč dne Michal si v bitvě koncovek poradil i s Čepelkou (rozdílem třídy 10 v pátém), čímž snížil na 3:7. Honza poté nastoupil proti Gombarčíkovi v psychickém rozpoložení blízkém klinické smrti a po další prohře již vymýšlel, z jakého okna vyskočit, na 9:3 z pohledu hostí zvyšoval Ďoubek, jenž nedal Lukášovi šanci. Poté přeci jen přišla korekce, Michal hrál jak knížepán a Vodala 3:1 porazil, Vojta s Čepelkou neztratil ani set a Lukáš otočil již zdánlivě ztracený zápas s Gombarčíkem a vyhrál 10 v pátém. Užuž se schylovalo ke dramatu, ale Michal Luňák svůj třetí pětiseťák dne do konce nedotáhl, a tak se z výhry své (3:2) i celkové radoval Ďoubek a s ním celý broumovský mančaft.

TJ Nová Paka "A" - TJ Slovan Broumov "A" - 6:10, Michal byl skvělý, vynikající (3/4,5), Lukáš hrál taktéž dobře (2/4,5), Vojta neměl úplně den (1/3,5) a než sledovat Honzův výkon by bylo lepší si pustit 4. opakování 2589. dílu seriálu Ulice (0/3,5).

Vojtěch Kazda hrál odpoledne mnohem lépe Lukáš Knap pocítil tréninkovou absenci

Odpoledne již přijel jeden z nejtěžších soupeřů - Kostelec nad Orlicí. Čtyřhry dopadly obdobně jako ráno (2* debakl), jenže hned na to bylo srovnáno, Michal pokračoval v krasojízdě a smáznul Brůnu 3:0, Vojta zase porazil 3:1 Lukáše Malíka, což bylo veliké překvapení. Jenže poté nastoupil kazišuk dne Honza a dostal s Ježkem solidní rychtu (0:3), Lukáš jednoznačně nestačil na Karla Malíka. A bylo jen hůře, Vojta podlehl po boji Brůnovi (1:3), Honza si udělal alespoň set na Lukáše Malíka a hra se začínala mírně lepšit. 2:6. Jenže ani Lukáš s Ježkem, ani Michal s Karlem Malíkem set nepřidali, a rázem to bylo 2:8 a Pačáky by nezachránil ani Petr Korbel. Poté přišlo něco nevídaného, Honza porazil 3:1 Brůnu a byla to událost vskutku velikých rozměrů, které chyběl jen ohňostroj, tančící černošky a pouťové atrakce. Zpět však do reality, Lukáš blbě prohrál s L. Malíkem (1:3) a Michal si zahrál další pětisetový souboj (s Ježkem), 8 v pátém však prohrál.

TJ Nová Paka "A" - TTC Kostelec nad Orlicí 3:10, Vojta nezklamal (1/2,5), Michal hrál opět dobře (1/3,5), Honza hru trochu zlepšil, ale jedna vlaštovka jaro nedělá (1/3,5) a Lukáš neměl formu (0/3,5).

Fotogalerie z utkání proti Broumovu a Kostelci nad Orlicí na Google+


19.10.2014

Áčko je nakonec divizní!

Překvapivou zprávu se dozvěděl novopacký "A" tým, který minulou sezónu zakončil na nepostupovém druhém místě, hned za Dvorem Králové. Ten ovšem dlouho váhal s rozhodnutím okolo postupu, až se rozhodl, že postup přenechá druhému týmu tabulky, právě Pačákům.

To ovšem také znamená, že příští sezóna nebude bojem o postup, ale bojem o udržení v soutěži. Snad se vše povede!


2.7.2014

Áčko zvládlo sezónu s grácií, tahounem Lukáš Knap

Po delší pauze a již s chladnou hlavou po nevydařeném konci sezóny se pustíme do bilancování ročníku 2013/2014 KPI. Tým TJ Nová Paka obsadil nádherné druhé místo, které ovšem mohlo býti i postupové, jelikož se Pačáci střetli v posledním zápase sezóny o přímý postup se Dvorem Králové - leč neúspěšně. Mužstvo pravidelně reprezentovali 4 hráči - Lukáš Knap, Vojta Kazda, Michal Luňák a Honza Šmidrkal. Mužstvo jednou doplnil také nezničitelný terminátor Igor Fejfar. Ten si ze sedmi dvouher připsal dvě výhry a pět porážek, ze dvou čtyřher si připsal spravedlivě po výhře a prohře.

Naprosto fenomenální sezónu má za sebou Lukáš Knap. Ten za celou sezónu nasbíral poměr singlových výher ku prohrám 51:16, ve čtyřhře 14:6. To mu vyneslo báječnou pátou příčku (76,12% úspěšnosti) v celkovém hodnocení celé KPI ! Lukáš si půlce sezóny zahrál na neporazitelného, když mezi 13. říjnem 2013 a 29. březnem 2014 našel v 47 utkáních přemožitele jen 5x. Lukáš tak zřejmě potrhal historické packé rekordy v nějaké z krajských soutěží. Celou sezónu těžil z nádherné útočné hry se spoustou topspinů, bloků, výborné obranné hry i zatraceně silné psychiky. I proto je statistika dosti zarážející - Lukáš ze svých 16 pětisetových zápasů vyhrál přesně půlku (což ne úplně odpovídá jeho silné psychické stránce). Může být však příští sezóna ještě lepší? Minimálně stejná ano.

Sezóna se také vyvedla Honzovi Šmidrkalovi - vždyť skončil s 65,71% vyhraných utkání na pěkném 13. místě tabulky. Poměr výhra/prohra se zastavil u Honzy na číslech 46/24. Honzovi se také letos poměrně dařily čtyřhry - skóre 15:7 je dosti solidní. Honza se po celou sezónu prezentoval vyrovnanými a stabilními výkony (ani jedno vejce v sezóně) a jen potvrzoval, že právě KPI je soutěž pro něj, jelikož jeho výkonnostní strop je zřejmě v této soutěži a ne v divizi - tam už byl nad stropem, snad dokonce až na komíně. Honza v letošní sezóně zlepšil psychiku, pálka za celou sezónu prakticky nelétala, peprné výrazy však už k tomuto hráči patří, jelikož tento hráč těžce nemá rád prohry. Honza odehrál 19 pětisetových bitev, hned ze 12 vyšel jako vítěz - snad 4 zápasy obrátil z mečbolů - i toto číslo má rostoucí tendenci. K tomuto výsledku mu pomáhá pazvláštní hra, která je mixem tenisu a stolního tenisu, tuhá obrana a také rychlé nohy. Údery moc k rozebírání nejsou - přeci jen bekhend je čopovaný, forhendový topspin předbíhají nehybné předměty a blok má rozptyl půl metru. Mixem toho všeho však vzniká hra dosti nepříjemná. Jedna věc tomu však tuto sezónu chyběla - umění udělat 3-4 body proti nejsilnějším týmům a potáhnout tým. To se vskutku tolikrát nezdařilo. Nabízí se však otázka: jak to bude dále? Povinnosti vysoké školy přicházejí na pořad dne stále častěji. Příznivější prognóza? Pocit z výhry je pro Honzu pocitem stále jen těžko překonatelným.

Packou trojkou v tomto roce byla stálice Vojta Kazda. Vojta už hezkých pár let po sobě zažívá naprosto stabilní sezónu, kde si svých 60% odpinká. Je ovšem fakt, že první půle nebyla od Vojty nejsilnější. Jenže to by ani nebyl on, aby svoji klasickou statistiku nadprůměrnou druhou půlí nedohnal. Vojta sehrál 64 singlů, z nichž jich 40 vyhrál a 24 prohrál. Za to mu patří v pelotonu konečné 21. místo a úspěšnost 62,5%. Deblová statistika 12:10 je spíše průměrná a určitě se dá zlepšit. Vojta má ve hře ohromnou výhodu - čím lepší soupeř, tím lépe hraje i on sám. To se ukázalo také v posledním zápase ve Dvoře, když prohrál pouze jednou. V jeho osobě má mužstvo také nekončící příliv humoru, což je pro tým velice důležité. Když zbilancujeme pětisetová utkání, tak jich Vojta odehrál 16 s úspěšností lehce nadpoloviční - 9:7. Paradoxem je, že se Vojtovi daří proti lepším i horším hráčům úplně stejně, výhra s někým z top 5 či prohra s relativně slabšími soupeři k pingpongu prostě patří. Všichni pevně doufají, že Vojta příští sezónu překoná hranici 70% a potáhne mladý tým opět do bojů o postup do divize.

V podstatě jako nováček se v Áčku objevil tahoun"B" mužstva Michal Luňák - a hned ve své první sezóně v KPI si vedl skvěle - vždyť skončil v tabulce na 24. místě s více než nadpoloviční úspěšností. Michal odehrál v sezóně 65 utkání, z nichž 35 ovládl a 30x odešel poražen (53,85%). Čtyřhrová bilance 12:10 lze k jeho potenciálu ještě určitě vylepšit. Mít v týmu Michala znamená také to, že žádný soupeř nebude na Novou Paku dělat 4 body. Buď ho přehraje Lukáš Knap, přechytračí Vojta, ujebe Honza nebo totálně rozstřílí Michal. Michal totiž dokázal porazit většinu z top ten hráčů soutěže, což ovšem také znamená to, že prohrál spoustu zápasů se soupeři procentuelně méně úspěšnými. Michal těžil ze svého brutálního útoku z obou stran a také perfektního dotahování zápasů. Ruku v ruce s tímto stylem jde ovšem také fakt, že vedení v setu o šest balónů toho také moc neznamená. Negativním jevem, který se vyskytoval počas sezóny, byla Michalova občasná náladovost a mrzutost po prohraných duelech, kdy už Michal neměl skoro ani chuť hrát. Až se i toto podaří vymýtit, tak bude tento mimořádně nadaný hráč okupovat příčky první desítky. Michal sehrál 18 pětisetových utkání, ze kterých odešel 10x jako vítěz a 8x se sklopenou hlavou jako poražený.

Tímto je sezóna 2013/2014 uzavřená a celý tým se sejde znovu až v září při trénincích na sezónu 14/15. Doufejme, že příští sezóna bude úspěšnější, než ta letošní, a to nejde jenom o "A" tým. Packému béčku se totiž sezóna vydařila asi podobně, jako parlamentní volby SPOZ v minulém roce. O tom se však rozepíše Martin Sochor. Sportu zdar.


4.5.2014

Sen zůstal snem, Áčko na postup nedosáhlo

Počasí si s pingpongáři tuto sezónu pohrálo, opět totiž byl krásný jasný den a chuť do stolního tenisu není v tomto počasí maximální. Každopádně podmínky mají všichni stejné a novopačtí se vydali na poslední zápasy sezóny do Libchyně a Dvora Králové nad Labem. S vědomím, že pokud by novopačtí ráno v Libchyni vyhráli, tak se odpoledne utkají v superfinále o postup do divize, se plná sestava vydala vstříc osudu. A co se v koutku duše očekávalo, to se také stalo, protože ranní zápas patřil packým, ale odpolední, ten rozhodující, již ovládli Dvoráci, kteří rázně utnuli packé divizní choutky.

Sestava Knap, Šmidrkal, Kazda, Luňák a doprovod a morální opora Jakub Oravec začala v libchyňské malé herně obstojně. Nejprve sice duo Knap-Šmidrkal ochutnalo také prohru, přičemž především Honza Šmidrkal nepředvedl optimální výkon (0:3 proti dvojici Ducháč-Mach), ten ovšem vykompenzovali parádně hrající Kazda s Luňákem, kteří v pěti setech udřeli výhru nad Jankem a Matoušem. Michal Luňák výjimečně při neútočném úderu Honza Šmidrkal používá svůj backhand na 90% svých úderů A Lukáš Knap hned potvrdil famózní formu druhé půlky, proti Machovi příliš problémů neměl, Michal Luňák skalpoval Janka (v pěti setech), a když Vojta Kazda po krásném obratu z 0:2 na 3:2 proti velmi solidně hrajícímu Ducháčovi a Honza Šmidrkal také utěšeným výkonem sebral všechny sety Matoušovi, bylo to již 5:1 pro hosty. Na 6:1 zvyšoval Lukáš, který v pěkném zápase svou útočnou hrou dokázal, že ani hra s levorukým hráčem typu Janka mu problémy nedělá. První singlový bod urval pro domácí až Ducháč, který předvedl proti Michalovi dokonalý obrat v pátém setu. A Vojta měl obracecí den, protože z 0:2 dokázal vyhrát i proti Matoušovi, který vyniká tvrdými fackami z obou stran, osmý bod hostí přidal Honza, jenž měl ale s Machem plné ruce práce (3:2). Třetí a čtvrtý bod domácích přidali Ducháč, který dokázal jako jen málo hráčů ve druhé půli soutěže porazit Lukáše, Michal nestačil na již rozehraného Matouše. A konec se blížil, Vojta s Machem krom jednoho setu zbylé dokonale ovládl (3:1), poté sice v komickém zápase plném hlášek a paúderů oplatil Janko Honzovi domácí prohru, jenže to bylo pro domácí již marné, protože Matouš se na poslední zápas již necítil a přenechal tak 10. bod a tudíž i výhru celého týmu Lukášovi.

TJ Sokol Libchyně - TJ Nová Paka "A" - 5:10, Vojta Kazda byl perfektní (3,5/3,5), Lukáš Knap zabodoval klasicky skvěle (2/3,5+1x w.o), Honza byl spokojen, neboť ani tentokráte nepropadl (2/3,5) a Michal neměl v malé herně prostor na lepší výkon (1,5/3,5).

Odpoledne se tedy šlo do superfinále, Dvůr nastoupil v plné sestavě (Jež, Krýza, Kléma, Šulc). Optimální herna musela vyhovovat snad všem, tudíž se daly očekávat pěkné souboje jako vrchol sezóny 2013/2014 KP1. Čtyřhry dopadly nerozhodně, dvojice Knap-Šmidrkal po jednom z nejlepších výkonů v roce přehrála Šulce s Ježem, to Kazda-Luňák proti Krýzovi s Klémou neměli sebemenší nárok. A hned začátek napověděl, jak se bude utkání vyvíjet, domácí Jež s neskutečnou porcí štěstí (ale také umu) odvrátil 5 mečbolů a ovládl celý zápas proti Lukášovi, Michal si na Klému stačil udělat pouze 13 balónů. Král obratů Vojta obrátil z 0:2 i třetí zápas, ke kterému v sobotu nastoupil, a Krýzu nakonec udolal. Jenže Honza pocítil sílu Šulce, vyrovnané sety Honza prohrál, ani nevěděl jak, a nakonec se po bitvě poroučel k lavičce jako poražený a mimořádně smutný, protože sám věděl, že tento zápas vyhrát měl, jelikož mu soupeř stylem dokonale vyhovuje. 4:2 pro domácí. Lukáš Knap i přes skvělou hru odpoledne tolik nebodoval Vojta Kazda dokázal obrátit hned 3 zápasy ze stavu 0:2 A bylo zle, protože Lukáš neudržel vedení 2:0 s Klémou a v pěti setech, po skvělém výkonu od obou představených, prohrál. A další pětisetový zápas ovládl Krýza, na kterého Michal sice recept našel, jenže v rozhodujících chvílích byl pingpongový Pánbůh asi na procházce, takže Michal odešel také poražen. Na 7:2 zvyšoval Šulc, který parádní hrou smetl ze stolu Vojtu, na 8:2 pak Jež, se kterým si Honza sice parádně zahrál, pár šílených míčků také předvedl, jenže co je to proti dokonalým koncovkám domácích... Třetí bod hostí konečně přidal Lukáš, pětisetová krásná bitva už prostě jinak dopadnout nemohla (ač byl odvrácen mečbol, ač utkání skončilo 11 v pátém pro Lukáše), protože Lukáš si za odpoledne vybral smůly dost. Bod číslo 9, čti rozhodující (Pačáci museli zvítězit, remíza nestačila) přidal Šulc, na kterého Michal neměl. Korigoval ještě Vojta, jasně a zkušeně porazil Ježe, totálně vytočený Honza zapomněl na slušnost a v prvním setu nepovolil Klémovi ani míček, poté se sice síly vyrovnaly, jenže vlhkost v herně byla proti Klémovi a Honza tak ani z 22. utkání sezóny neodešel bez bodu. Dílo zkázy však dokončil Šulc, na jehož pálce skončil nejen Lukáš, ale i celá sezóna KP1.

TJ Dvůr Králové n.L "B" - TJ Nová Paka "A" - 10:5, Vojta zahrál výborně (2/3,5), Honza byl velmi, velmi smutný, že nepřispěl více (1,5/3,5), Lukáš si vybral celý kotel smůly a bodoval nejméně za celou sezónu (1,5/4,5) a Michal formu a klid na poslední mistrák prostě nechytil (0/3,5).

Na závěr bych tedy chtěl pogratulovat Dvoru Králové k postupu do divize, zvítězili zaslouženě. Tento zápas - jako jeden z TOP v kariérách jednotlivých hráčů - ukázal krom nesporných plusů, jako např. zlepšená hra každého jednotlivce či více koncentrace i před zápasem, i nějaké ty mínusy, jako byla např. neúplná podpora hrajících hráčů od těch právě nehrajících či menší psychická odolnost při nejvypjatějších zápasech. Až se toto vše dokáže eliminovat, může mužstvo na divizi samo brzy dosáhnout.


3.4.2014

Áčko čeká zápas roku

Sobota 29.3 se stane dnem, kdy se rozhodne o postupujícím z KP1 do divize. Pačáci ráno vyrazí do Libchyně, která poslední zápasy nehrála v plné sestavě. Jenže domácí tým bude jistě chtít Pačákům oplatit venkovní porážku, takže se o sestavě necháme překvapit. V případě plné domácí sestavy by však hosty čekal složitý oříšek. V případě vítězství se již Pačáci přesunou do Dvora Králové n.L, se kterým svedou přímou bitvu o postup do divize. Krásné rozlosování soutěže, ne? Pačáci si vezou na tento trip šňůru 9 výher v řadě, domácí Dvůr je však za celou sezónu stále neporažen. Fortuna favorizuje ráno hostující tým (1-2,10 0-2,70 2-1,75) a odpoledne věří více domácím (1-1,65 0-2,30 2-2,25). Kdo s koho?


28.3.2014

8. a 9. výhra v řadě a Áčko bude hrát přímý zápas o postup

Spojení pingpongová sobota a krásné počasí nebylo narušeno ani tentokráte, a tak se domácí "A" tým za slunečního svitu vydal do haly ZŠ Husitského, pro letošní sezónu naposledy. A ač se ráno čekal tuhý boj, nekompletní sestava hostí domácí smršti čelit nemohla, zato odpoledne Pačáci čekali snadnější sousto a pekelně se přepočítali, neboť hradečtí vzdorovali do posledních chvil. Výhry se ovšem domácí taktéž dočkali.

Ranní zápas s Chlumcem byl těžce ovlivněn absencí Cudlína, třetího muže bodování KP1, který nenastoupil prý proto, že je Chlumec již zachráněný. Honza Šmidrkal výjimečně při útočném úderu Lukáš Knap zažívá životní sezónu Faktem ovšem je, že Chlumec měl ještě reálnou šanci před tímto zápasem celou KP1 vyhrát. Domácí (Knap, Šmidrkal, Kazda, Luňák) začali parádně, tandem Luňák-Kazda přehrál bratrské duo Mrázek Vladimír-Mrázek Jiří 3:0, taktéž ve velké pohodě hrající Knap-Šmidrkal, kteří Pilnému s Kyceltem také set nepovolili. A bylo stále veseleji, Lukáš Knap, ač zmožen dlouhou noční šichtou, přetlačil doposud nejlepšího hráče celé soutěže Jiřího Mrázka v pěti setech. A poté se již přepisovaly zažité pořádky, Michal Luňák poprvé v životě porazil Pilného (3:1), na 5:0 zvýšil Vojta Kazda, který nedal po zkušeném výkonu šanci Vladímíru Mrázkovi a na kanárových 6:0 upravil Honza Šmidrkal, který proti Kyceltovi s přehledem vyhrál. Korekci stavu nemohl zařídit nikdo jiný, než Jiří Mrázek, Michal nicméně vzdoroval více než statečně (2:3). A poté se již packý kolotoč rozjel znovu, protože Honza s Vl. Mrázkem neztratil ani set, zastínit Honzou se nicméně nenechali nakonec ani Lukáš (3:0 s Kyceltem) ani Vojta (3:0 s Jiřím Mrázkem), který celé střetnutí ukončil.

TJ Nová Paka "A" - TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou "A" - 10:1, Vojta Kazda ztratil jediný set (3,5/3,5), Lukáš Knap hraje stále na vysokém levelu, Honza Šmidrkal hrál také v pohodě (oba 2,5/2,5) a Michal Luňák prohrál pouze s Mrázkem, což není ovšem prachžádná ostuda (1,5/2,5).

Odpoledne dorazil mladý tým Sokola HK 2E. A jak jsou důležité čtyřhry, pocítili Pačáci i na konci utkání, nejprve dvojice Šmidrkal-Knap vyhrála 6. čtyřhru v řadě, jasně nad duem Pleskač-Jakubský. Michal Luňák se svým nepříjemným servisem Vojta Kazda má svůj backhand vskutku namotaný A posléze se znovu zadařilo i stále se zlepšujícím Kazdovi s Luňákem, kteří udolali Kačera s Kopeckým v pěti setech. Na 3:0 zvyšoval Lukáš, jenž přeútočil v krásném zápase nepříjemného Kačera 3:1. Čtvrtý domácí bod přidal Michal, na jehož pálce skončil mladý (12 let), velmi talentovaný Jakubský. A poté už začalo přituhovat. Vojta nestačil na výborného Kopeckého (0:3), Honza neměl v pátém setu s Pleskačem dostatek pověstného štěstíčka. 4:2. Ještě, že Michal po tuhé, již skoro ztracené bitvě rozesmutnil Kačera (3:1), jelikož Vojta překvapivě nezvládl po 2 jasně vyhraných setech zápas s Jakubským a Honza pocítil sílu Kopeckého, který domácího defenzivního hráče po zásluze porazil (1:3). To už se domácím dýchalo ztuha. Jenže ti se také mohou vždy opřít o Lukáše, jehož levácký topspin sebral všechny sety i Pleskačovi. 6:4. Ale Vojta Kazda nechal formu na obědě u Stránských a podlehl i Kačerovi (0:3), což znamenalo, že Honza s Jakubským již musel. A tak se také stalo, Honza mladého hráče možná naposledy v životě porazil, hradecká drobotina se totiž zlepšuje šíleným tempem. Na 8:6 zvýšil naprosto fantastický Lukáš, který si poradil po parádní hře i s Kopeckým. Za hosty ještě snížil Pleskač, který eliminoval útok Michala, ale na vedlejším stole si Honza po zlepšené hře poradil s Kačerem a přidal devátý bod. A utkání po téměř 3 hodinách ukončil Lukáš, jenž zkompletoval bodovou sbírku výhrou nad Jakubským.

TJ Nová Paka "A" - TJ Sokol HK 2 "E" - 10:6, Lukáš Knap hraje divizní hru (4,5/4,5), Michal Luňák hrál také výborně (2,5/3,5), Honza Šmidrkal nic navíc nepřidal, bodoval však obstojně (2,5/4,5) a Vojta Kazda den neměl, vzhledem k výsledku mu to však vadit nemohlo (0,5/3,5).


12.3.2014

V KP1 se schyluje k pořádným bitvám

V sobotu 8.3. přivítá packé Áčko v posledních domácích zápasech postupně týmy z Chlumce nad Cidlinou a Hradce Králové. A oběma týmům mají domácí co vracet - vždyť na nich v podzimní části soutěže získali Pačáci pouhý bod! Nejdřív se sice povedla vybojovat remíza v Chlumci, jenže poté, co Hradec naprosto výjimečně nasadil nejsilnější sestavu, v táboře Pačáků nadšení nezavládlo. Jenže teď je tu jiná konstelace, na Chlumec bude na rozdíl od podzimu připraven ve famózní formě hrající Lukáš Knap, hradečtí zase ven nevozí maximálně kvalitní sestavu. Souboj packých s Chlumcem nabídne duel druhého se třetím, proti hradeckým se zase čekají krásné bitvy s hradeckými útočníky.

Domácí tým ve složení Lukáš Knap, Honza Šmidrkal, Vojta Kazda a Michal Luňák tedy udělá maximum pro zisk důležitých bodů a opětovný postup do divize.


6.3.2014

Derby oplaceno i s úroky a Áčko útočí na čelo

Dle krásného sobotního počasí se dalo usoudit, že se odehraje další kolo KP1. A nebylo to jen obyčejné kolo, byla to dvojička, k tomu ještě dvojička s okresním soupeřem Jičínem a bitva o čelo. Náboj by tedy byl. Pačáci nicméně nic náhodě neponechali a Jičínu porážku z podzimní části i s úroky vrátili.

Plná polní Knap, Šmidrkal, Kazda a Luňák si již od čtvrt na devět brousila zuby na jičínské borce, kteří nastoupili v sestavě Kříž, Gebauer, Červenka a Soukup. A začátek utkání byl jako pohlazení na duši, když duo Šmidrkal-Knap nedalo šanci Soukupovi s Červenkou, to samé platilo i o druhé domácí dvojici Kazda-Luňák, která si takto smlsla na Křížovi s Gebauerem. Skvělý start nepotvrdil Michal Luňák, kterého ve čtyřech setech přestřílel Milan Kříž, ještě štěstí, že Vojta Kazda, který už naladil formu k 90% obvyklých výkonů, v pátém setu odvrátil 3 mečboly s Gebauerem a utkání po kvalitní hře otočil. 3:1. A za pár chvil to již bylo 5:1, protože Lukáš Knap nenechal Honzovi Červenkovi ani set, to samé platilo i o zápase Honzy Šmidrkala se Soukupem, které skončilo jasným skóre 3:0 pro domácího obranáře. Vojtěch Kazda motá servis Michal Luňák se postavil jičínskému Křížovi Packý válec se točil dál, Vojta v koncovce pátého setu přehrál i Kříže, kterému tak oplatil dvě předchozí porážky, Lukáš Knap po skvělém výkonu eliminoval servis i těžko chytatelný forehand po lajně Gebauera tak dokonale, že jičínskému útočníkovi nepovolil ani set. Už na 8:1 zvýšil Honza, který protentokráte Honzu Červenku ubránil, nutno dodat, že hostující Červenka neměl formu naladěnou dokonale. Poté přišla korekce již tak dosti hrozivého skóre, jelikož Michal nestačil v pěti setech na kvalitně bránícího Soukupa, Lukáš sám poznal, že s hráčem jako je Kříž se promarnit jasné vedení v setu nevyplácí, a ač zvítězil na míče, tak prohrál všechny koncovky a tudíž i 3 sety. Poslední hostující bod zajistil Gebauer, který po tuhém boji hlavně v prvních čtyřech setech v tom pátém Honzu již přestřílel. 8:4. Jenže Michal přidal po zlepšené hře devátý bod s Červenkou a bod desátý přidal nejlepší hráč domácích Vojta, který myšlenky hostujících na případný pokus o zvrat brzy vzal.

TJ Nová Paka "A" - TJ Jičín "B - 10:4, krásnou sobotu si zařídil Vojta Kazda (3,5/3,5), Lukáš Knap prohrál akorát s Křížem, nicméně to se vzhledem k jeho nedělním narozeninám odpouští, Honza byl také spokojen, jak s výkonem, tak s výsledkem (oba 2,5/3,5), Michal přidal důležitý devátý bod, nicméně ví, že umí zahrát i lépe.

Honza Šmidrkal a Lukáš Knap si vychutnali pocit vítězství

10.2.2014

Již v sobotu velké derby s Jičínem

Po delší pauze sehraje novopacký "A" tým, okupující druhé místo KP1, souboj o další body do tabulky s jičínským "B" družstvem, které je čtvrté. Novopačtí z posledních 8 zápasů 7 vyhráli, soupeř z okresního města naopak v posledním duelu nestačil na borce z Vamberka. Mezi týmy je bodový rozdíl pouhých 3 bodů, což bude zajisté znamenat velikou bitvu. Domácí sestava by měla zůstat beze změn, v té hostující zřejmě nastoupí Jiří Gebauer, jenž v základní sestavě nahrazuje Petra Fejtka. Krásné bude sledovat rozmanitost jednotlivých stylů hry, kdy každý může porazit každého. Jak si povede Lukáš Knap, jenž má v posledních měsících mimořádnou formu? Koho přestřílí Michal Luňák dělovými údery? Jak zareaguje na rozlišné styly naprostý univerzál Vojta Kazda, který se s každým soupeřem utkal již snad padesátkrát? Povede se Honzovi Šmidrkalovi za pomoci tuhé obrany a rychlých noh ubránit nějakého protivníka?

To vše a ještě více zodpoví derby.


TJ Nová Paka "A" - TJ Jičín "B"
V sobotu 8.2.2014 od 9:00 v hale ZŠ Husitská.


3.2.2014

Pořádná dřina v KP1 pro další dvě výhry

V sobotu 11. ledna se odehrálo další kolo KP1. Ráno hostili Pačáci v klasické sestavě (Knap, Šmidrkal, Luňák a Kazda) poslední KPST Hradec Králové a zpotili se více, než očekávali, odpoledne přijel DTJ Slavia Hradec Králové a pořádná řež vyvrcholila. Domácí nicméně oba zápasy zvládli a dokázali si, že umí vyhrávat, i když není vše na jejich straně.

obr obr Čtyřhry proti KPST dopadly tragicky, duo Knap-Šmidrkal na Cibora s Pospíšilem ani napodruhé v sezóně nemělo, tandem Kazda-Luňák se proti Rákosníkovi s Ludvíkem nezmohl dokonce ani na set. A bylo hůře, Vojta Kazda nestačil na výborně hrajícího Cibora, nepříjemnou sérii tak musel utnout Michal Luňák, který až v pěti setech vyzrál na Pospíšila. Ohromné štěstí, že Honza Šmidrkal v zápase s Rákosníkem odvrátil při mečbolu soupeře v těžce nepingpongové pozici konec utkání a celé ho ještě otočil (3:2 pro Honzu). Novopacký válec Lukáš Knap se přes Ludvíka přepinkal vcelku jasně a bylo srovnáno. Jenže hostující Cibor si vychutnal i Michala, a tak vyrovnávat musel Honza, jenž přehrál Pospíšila. První vedení domácích v zápase zařídil kdo jiný než Lukáš (3:0 s Rákosníkem), na 6:4 zvyšoval Vojta jasným poměrem s Ludvíkem. Jenže hostující borec Cibor rozdrtil i Honzu, a tak se soupeř opět přiblížil, naštěstí již naposledy, jelikož Lukáš přehrál Pospíšila, Vojta si poradil s Rákosníkem a Michal s Ludvíkem. Perfektním výkonem podtrhl, a vítěznou sérii nepřerušil Lukáš ani s Ciborem a bylo hotovo.

TJ Nová Paka "A" - KPST Hradec Králové - 10:5, Lukáš Knap si připsal 17. singlovou výhru v řadě (4/4,5), zbytek týmu zahrál kolektivně, nikdo jako obvykle nepropadl (Kazda, Šmidrkal, Luňák 2/3,5).

obr obr Odpoledne dorazil tým ze břehu Labe, DTJ HK. Po čtyřhrách bylo alespoň vyrovnáno, Šmidrkal-Knap vyhráli nad Trojanem s Paclíkem za 10 minut 3:0, duu Kazda-Luňák se již toliko nevedlo, zvláště 3 mečboly v pátém setu proti Kubíčkovi a Chládkovi velmi bolely a jakoby předzvěstily, že smůly si vyberou domácí ještě dost. Honza totiž po pěti naprosto jasně vyhraných setech v řadě proti Kubíčkovi (v Hradci a v Nové Pace až do vedení 2:0 na sety) jakoby ztratil koncentraci, hostující hráč toho okamžitě potrestal a Honzu poté již jasně přehrál. Druhý bod pro domácí přinesl Vojta, jenž přehrál mladého hráče s vytříbenou technikou Chládka. Následně Michal přestřílel obranáře Paclíka, jenže po 17 zápasech skončila vítězná série Lukáše, který nevyužil vedení 7:2 v pátém setu nad Trojanem a okusil dlouho nepoznanou hořkost porážky. Opět z vedení 2:0 se stejným hráčem (Kubíčkem) prošustroval vedení i Vojta a na domácí šly mrákoty, protože na 5:3 pro hosty zvyšoval Chládek, na kterého Michal nestačil. Lukáš si spravil chuť s Paclíkem, který měl viditelně obtíže se světelnými podmínkami (jasně 3:0), další katastrofální zápas sehrál Honza, jenž poprvé v životě nestačil na Trojana a po bídném výkonu smutně opouštěl plac. 4:6. Na obrat zavelel Michal, který zvládl veledůležitý souboj s Kubíčkem, vyrovnával Lukáš, jenž přehrál jednoznačně Chládka. Do vedení domácí dostal již uklidněný Honza, který upinkal Paclíka a na 8:6 zvyšoval Vojta, který dotáhl bitvu s Trojanem do vítězného konce. Jenže ani 2 mečboly nestačily Lukášovi proti Kubíčkovi, na což zareagoval Honza, který ubránil Chládka a radoval se z výhry. 9:7. Jenže Vojta po nemastném výkonu neustřílel Paclíka, a tak měl na svých bedrech všechno Michal. Ten proti Trojanovi předvedl spousty nechytatelných topspinů z obou stran, na což se prostě reagovat nedá a bylo po dlouhém zápase.

TJ Nová Paka "A" - DTJ-Slavia HK "D" - 10:8, blýskl se Michal (3/4,5), body přidali i Lukáš a Honza (2,5/4,5) a dvě dvouhry do kolonky vítězné si připsal Vojta (2/4,5).

Po takřka měsíční pauze bude 8.2. následovat domácí šlágr s Jičínem, kde půjde vskutku o hodně.


13.1.2014

O víkendu další útok na čelo KP1

Áčko přivítá o víkendu soupeře z našeho krajského města, Hradce Králové. Ráno bude kompletní domácí tým (Knap, Šmidrkal, Luňák, Kazda) čelit nájezdu KPST Hradec Králové, který je ale zatím na poslední příčce krajské tabulky a v zápase bude jasný outsider. To odpoledne přijede tým z klidného středu tabulky, DTJ Slavia HK "D". V tomto zápase se budou snažit domácí zopakovat výkon z palubovky hradeckých, kdy si Pačáci odvezli cennou výhru 10:6.

Pokud domácí v obou zápasech zvítězí, budou v tabulce nejhůře druzí. Začátky utkání jsou klasicky v 9:00 respektive ve 14:00.


10.1.2014

Áčko si poradilo i s Vamberkem a Kostelcem

Novopacký "A" tým se vydal na nejdelší možnou štreku celé soutěže, když zavítal až k Orlickým horám, konkrétně do Vamberka a Kostelce nad Orlicí. Vamberk nastoupil v maximální možné sestavě, nápodobně i Kostelec, ale hosté předvedli, že to s útokem na nejvyšší příčky myslí vážně a zvítězili v obou střetnutích.

obr obr Ráno čekalo na Pačáky nemilé překvapení v podobě hrajícího Tauera, který příliš často nenastupuje a také minimálně prohrává. A čtyřhry byly hned fuška, Kazda-Luňák dostali nařezáno od dua Vrkoslav-Macháček, tandem Šmidrkal-Knap ze sebe musel dostat maximum, aby přehrál dvojici Tauer-Valášek v pátém setu. Po čtyřhrách tedy nerozhodně. Lukáš Knap prohrál od 13.10. pouhopouhé dva zápasy a válí dál, s domácím Macháčkem si poradil 3:1. Na herně vyspělejšího, méně kazícího a celkově o několik levelů lepšího Tauera neměl Honza Šmidrkal nárok (3:0 pro domácího hráče) a bylo zase srovnáno. Na 3:2 pro hosty upravil Michal Luňák, jenž přestřílel Valáška, Vojtu Kazdu mrzely nevyužité setboly na 2:0, nakonec prohrál s Vrkoslavem 1:3. Fantastický obrat z 0:2 předvedl Lukáš s Tauerem, když krásná výměna střídala ještě lepší a co víc, Lukáš zápas dotáhl do vítězného konce. A poté se již hostující mašina rozjela na plné obrátky, Honza porazil Valáška 3:0, Michal střílel hlavně z backhandu proti Vrkoslavovi úplné nesmysly (3:1 pro Michala), Vojta rozdrtil Macháčka. Na 8:3 zvyšoval bezchybný Lukáš, jenž povolil Valáškovi pouze set, další otočený zápas z mečbolů předvedl Honza, který měl s Vrkoslavem také pořádnou porci štěstí v koncovce (10 v pátém pro Honzu). Bod číslo 10 přihrál hostům Michal, který si poradil 3:0 s Macháčkem a utkání tak uzavřel. Utkání se hrálo v bojovné, ale pohodové atmosféře, a tak to má být.

TJ Baník Vamberk "A" - TJ Nová Paka "A" - 3:10, kdo porazí Lukáše Knapa, tak bude muset předvést opravdu něco navíc (3,5/3,5), Michal Luňák hraje také v naprosté pohodě (3/3,5), Honza Šmidrkal předvedl maximum, co předvést mohl (2,5/3,5) a Vojta Kazda se toliko jako ostatní nezpotil (1/2,5).

obr obr Odpoledne po pětikilometrovém přejezdu a obědě se již hrálo v Kostelci nad Orlicí, týmu ze spodní části tabulky, který disponuje jednou z nejlepších heren v kraji. Čtyřhry dopadly jednoznačně, duo Knap-Šmidrkal má formu (3:0 nad Balousem a Jakubcem), dvojice Kazda-Luňák také nezahálela (3:1 proti domácím Kršiakovi s Malíkem). A bylo lépe a lépe, Lukáš smetl Malínského 3:0, podobným výsledkem si poradil také Honza s Malíkem v duelu obranářů. V zápase, který by nezainteresovaným ve stolním tenise, nevědivše o zápase, připomínal svým hlukem a zvuky spíše ZOO Dvůr Králové (tak velké zaujetí a takový zápal do hry hráči předvedli) se po nervydrásajícím konci radoval Michal, jenž porazil obranáře Balouse 10 v pátém. Na 6:0 zvýšil Vojta, který oplatil mladému a šikovnému Kršiakovi domácí porážku, sedmý bod přidal Lukáš, který smetl i Malíka. Pešek tedy padl na Honzu, který nevyužil za stavu 1:2 na sety vedení 10:7 a po zásluze tak pykal, zbylých 5 balónů totiž ovládl soupeř Balous. Jenže spoluhráči se nezalekli a hned Michal přidal s Kršiakem 8.bod, taktéž Vojta Kazda s Malínským na place příliš času nestrávil, a tak šel utkání rozhodnout Lukáš, na kterého nasadili již Jakubce, jenž střídal Balouse. Po spoustě famózních výměn, po kterých by měli diváci chuť dělat mexické vlny (jenže diváků moc nebylo, takže se vlna nekonala) zvítězil Lukáš, pro kterého to bylo již 26.vítězství z posledních 28 dvouher, se skóre 3:2 na sety duel ukončil. To s potěšením kvitoval i na vedlejším stole hrající Honza, který by jinak s největší pravděpodobností dostal od Kršiaka co proto.

TTC Kostelec nad Orlicí "B" - TJ Nová Paka "A" - 1:10, Lukáš Knap je boží (3,5/3,5), skvěle zahráli také Michal a Vojta (2,5/2,5), nejméně bodující hráč, takzvaný čulda, byl protentokráte Honza (1,5/2,5).


5.1.2014

Přátelský zápas se Starou Pakou přinesl novopackým školu hrou

Předposlední den roku 2013 domluvil kapitán Vojta Kazda přátelský duel s pár kilometrů vzdálenou Starou Pakou, jakožto zpestření v zimní pauze v soutěži. Tým Staré Paky patří dlouhodobě mezi nejužší špičku divizní tabulky, několikrát se již i podíval do třetí ligy, kde vždy smolně sestoupil. Do Staré Paky přijela klasická novopacká squadra Kazda, Knap, Šmidrkal a Luňák. Za domácí se postavili jedni z nejlepších divizních hráčů Petr Dlabola a Luba Šajner, které doplnili taktéž obtížní protivníci Kortus a Herber. Kurz na hosty se tak houpal mezi 30 a pro jednoznačnost nevypsáno.

A hned čtyřhry ukázaly, zač je toho hostům, hrajícím o soutěž níže, loket. Šmidrkal-Knap nestačili na Šajnera s Kortusem, Kazda-Luňák pro změnu na Dlabolu s Herberou shodně 1:3. A skóre pro domácí rostlo závratně, Honza Šmidrkal nestačil 9 v pátém na Petra Dlabolu, Vojta Kazda na Kortuse, Lukáš Knap prohrál s Herberou a Michal Luňák neměl na Lubu Šajnera. V utkání hraném na maximum možných zápasů nakonec Nová Paka uhrála 4 body, o které se postarali Lukáš Knap, který bodoval hned dvakrát (porazil Petra Dlabolu a Petra Kortuse), Michal Luňák přestřílel Kortuse a Vojta Kazda si poradil s Herberou. Honza svedl alespoň pěknou bitvu s Lubou Šajnerem, ale ani mečbol v pátém setu mu nestačil, a to, že se neproměnit mečbol proti hráči Lubových kvalit nevyplácí, poznal Honza hned. 14:4 pro Starou Paku je sice výsledek jednoznačný, ale z pohledu tréninkového to byla pro hosty perfektní změna a ideální průprava do bojů o čelo KP1.


31.12.2013

Áčko při skóre 20:1 ovládlo Poříčí i Rtyni

Velice vydařený, až nečekaně úspěšný dvojzápas má za sebou packý "A" tým. Nejprve ráno nadělilo oslabenému Poříčí kanára, odpoledne se schylovalo k podobnému výsledku, nicméně soupeř alespoň čestný bod uhrál.

obr obr

Trutnov-Poříčí se při neúčasti Rozporky opírá hlavně o kvality univerzála Adama Tučka, jehož eliminovat byla také jedna z podmínek úspěchu. Packý tým v plné palbě (Knap, Šmidrkal, Kazda, Luňák) začal zostra a ovládl obě čtyřhry 3:0. Začátek jako z hororu prožil Honza Šmidrkal s obranářem Vašíčkem, když Honza prohrával 0:2, ale poté se vzmátořil a ovládl vcelku jasně všechny zbylé sety. Útočný stolní tenis Michala Luňáka s Vořechovským také slavil úspěch, Michal zvítězil 3:1 a zvýšil vedení hostů na 4:0. Na 5:0 zvyšoval ve formě hrající Lukáš Knap, který porazil Kratochvíla 3:0. Nejnapínavější zápas dopoledne sehrál Vojta Kazda s Adamem Tučkem, když krásný souboj plný dlouhých výměn ovládl packý hráč. Honza si dále poradil i s Vořechovským, jasnou záležitostí již byly i všechny zbylé zápasy, Lukáš nedal šanci unavenému Adamu Tučkovi, Vojta ztratil jenom 8 bodů s Vašíčkem a ještě výhru do tabulky úspěšnosti přidal Honza, který si ještě před koncem zápasu Vojty poradil s Kratochvílem.

TJ Trutnov-Poříčí "A" - TJ Nová Paka "A" - 0:10, kolektivně dobře zahrál a povinnost bodovat splnil celý tým (Kazda, Knap, Šmidrkal, Luňák 2,5/2,5).

obr obr

Odpoledne již čekal tým ze Rtyně, kterého se Pačáci dosti obávali. Jenže čtyřhry byly opět na packé straně, Luňák-Kazda rozdrtili Valtu s Klimešem, Šmidrkal-Knap po zlepšeném výkonu urvali výhru nad dvojicí Dědek-Kábrt. Lukáš Knap v prvním kole dvouher otočil s Klimešem, Honza Šmidrkal ubránil obranáře Valtu 3:1 a na zápasy to bylo již 4:0. Naprosto famózní obrat předvedl Michal Luňák, když otočil s Kábrtem ze stavu 0:2 a 2:2 a 3:8 a po sérii fantastických topspinů slavil úspěch za bojovnost. Vojta Kazda si poté poradil s nepříjemným soupeřem Dědkem, který zásadně nedává najevo emoce, což je pro spoustu hráčů dosti nepříjemné. Již na 7:0 zvyšoval Lukáš, jenž dal Valtovi pocítit svůj tvrdý levácký forehand. Jeden z nejlepších zápasů v životě sehrál Honza proti silnému Kábrtovi, když ubránil většinu tvrdých topspinů soupeře a v pátém setu povolil soupeři pouhý 1 míček. Čestný domácí úspěch zařídil Dědek, který Michalovi povolil jediný set, ač to dlouho vypadalo na Michalovu jasnou záležitost. Devátý bod pro hosty zařídil Vojta v pěti setech nad Klimešem a dílo zkázy dokonal Lukáš, který v koncovkách uhrál Kábrta.

Baník Rtyně v Podkrkonoší "B" - TJ Nová Paka "A" - 1:10, Lukáš Knap je momentálně neporazitelný (3,5/3,5), Honza Šmidrkal zahrál nad svoje možnosti, Vojta Kazda se již vrací do staré formy (2,5/2,5) a Michal Luňák si připsal alespoň parádní skalp Vratislava Kábrta.


15.12.2013

Áčko zakončí rok výletem do Poříčí a do Rtyně

Na vysokých příčkách by rádo zakončilo sezónu packé Áčko. V cestě jim při prvních zápasech odvetné části soutěže a zároveň posledních zápasech kalendářního roku 2013 stojí tým z Poříčí, jež je zatím na samém chvostu tabulky a odpoledne nevyzpytatelný tým ze Rtyně, který disponuje rozsáhlou soupiskou, a to že ve Rtyni se nevyhrává, poznali Pačáci již párkrát na vlastní kůži. Pokud tým okolo Vojty Kazdy zvítězí v obou utkáních, zakončí rok nejhůře na třetím místě. Vzhůru do boje!!


12.12.2013

KP1: 7 hodin dřiny pro výhru a remízu

Mimořádně náročný den prožilo packé Áčko. Ráno přijel tým z Libchyně, který není v tabulce výš jen kvůli dvěma kontumacím, kádr je jinak dosti kvalitní. Pačáci ovšem zaváleli a soupeř odjel s prázdnou. Odpoledne se zase dostavil dosavadní lídr tabulky a remízový král Dvůr Králové n. L. "B", který potvrdil své remízové zaměření a packou domácí neporazitelnost také nezničil.

obr obr

Klasicky složený tým Kazda, Knap, Luňák a Šmidrkal se tentokráte postaral o málo vídaný kousek (z domácího pohledu) a ovládl obě čtyřhry. Knap-Šmidrkal přejeli Janka s Matoušem a Kazda-Luňák urvali výhru nad duem Ducháč-Mach až v pátém setu. Na jedničku se postavil Honza Šmidrkal a hned slízl pořádný debakl od Matouše, Michal Luňák si s Jankem také neškrtl. Jenže Vojta Kazda porazil 3:1 Ducháče a na 4:2 pro hostitele utkání zvyšoval Lukáš Knap (3:1 s Machem). Michalovi se nepodařilo urvat první singlový set ani s Matoušem a z pohledu hostů opět vyrovnával Janko, když si Vojta udělal jediný set. A skóre se přelévalo dále, L. Knap perfektní hrou porazil Ducháče, a když Honza přehrál Macha, bylo to zase o dva body pro domácí (6:4). Správný thriller pokračoval, Vojta s Matoušem prohrál po prvním vyhraném setu jasně zbylé 3, Lukáš bohužel nestačil na Janka (taktéž 1:3) a Honza chtěl sežrat pálku, trenýrky i ručník poté, co neproměnil mečbol na Ducháče a podlehl mu 11 v pátém. 6:7. Na 7:7 vyrovnal Michal, když v koncovce pátého setu s Machem prokázal více odvahy, tradičně vynikající Lukáš jako jediný (což je u něj již pravidlo) porazil hostující jedničku, Matouše a na 9:7 zvýšil Honza, kterému nepříjemná hra Janka seděla více, než ostatním spoluhráčům a v důležitém zápase vyhrál 3:1. Jenže Michal dostal s Ducháčem co proto, a tak již podruhé během poslední doby musel o vítězi utkání rozhodnout Vojta Kazda. Ten se ovšem úkolu zhostil výborně a Machovi po prvním prohraném setu vrátil vše i s úroky.

TJ Nová Paka "A" - TJ Sokol Libchyně - 10:8, Lukáš Knap standardně vynikající (3,5/4,5), Honza Šmidrkal mohl ještě bod přidat, Vojta Kazda si zahrál hezky (oba 2,5/4,5) a Michal Luňák ráno neměl přesnou mušku (1,5/4,5).

obr obr

Po krátkém obědě se šlo hned na další souboj. Dvůr, jako lídr tabulky, přijel s ambicemi nejvyššími, a hned čtyřhry tomu odpovídaly, protože dvojice Knap-Šmidrkal na Klému s Krýzou v pátém setu nestačila a tandem Kazda-Luňák smolně (ač 1:3) prohrál s duem Šulc-Jež. A hned první zápas měl co nabídnout, Honza Šmidrkal prohrál první dva sety 0 a 3, aby odvrátil ve třetím setu mečbol a celé utkání s Šulcem k úžasu přihlížejících dotáhl do vítězného konce (11 v pátém pro Honzu). Vzápětí vyrovnal Michal Luňák, který již seřídil mušku (3:1 s Klémou). Lukáš Knap se s Rostislavem Ježem moc nepáral a přehrál ho (3:1), jenže Vojtu Kazdu sežehl herně mimořádně nepříjemný soupeř Krýza, který používá sendvič a antitopspin. 3:3. V dalším utkání Michal podlehl v pěti setech Šulcovi, ale pomstili jej jak Vojta (s Klémou 3:1), tak i Lukáš, jemuž zřejmě (pro ostatní nepochopitelně) hra Krýzy vůbec nevadila, z čehož pramenil výsledek 3:0. Jenže Honzu si podal na stříbrném podnose Jež, hra Honzy místy připomínala tragikomické divadelní představení (0:3). 5:5. Skvělým výkonem se blýskl Vojta, který přehrál Šulce, smolné utkání si vyžral také Lukáš, jenž nestačil 9 v pátém na Klému. Totální debakl Honzy s Krýzou netřeba moc rozmazávat (0:3). To to již bylo 6:7 a domácí se nadechli k závěrečnému náporu. Michal rozstřílel Ježe, Lukáš s pomocí svatých i nesvatých, hlavně však brutálních prasátek, přehrál Šulce 14 v pátém a jako většinou, i tentokráte se v závěru do protihráče zakousl Honza a odnesl to v tomto případě Kléma (3:1). 9:7. Ranní situace se opakovala úplně přesně, Michal ani tentokráte 10. bod nepřidal, protože Krýza rozbořil a znechutil hru i jemu a opět to měl vše na svých bedrech Vojta. Ale ouha, Vojta se již necítil po náročném týdnu i dnu ve své kůži a hostující Jež přihrál hostům bod navíc za remízu.

TJ Nová Paka "A" - TJ Dvůr Králové n. L - 9:9, Lukáš Knap drží tým nad vodou (3/4,5), kolektivní výkon podaly zbylé 3 články týmu (Kazda, Šmidrkal, Luňák 2/4.5).

A pohled na tabulku? Úžasně vyrovnaný. Pačáci figurují na třetím místě, bod za Dvorem, dva body za Chlumcem, bod před Jičínem, dva před Sokolem HK.


4.12.2013

Útok na čelo KP1 Áčku hrubě nevyšel

Sobotní ráno bylo v očekávání souboje lídra soutěže z Chlumce a ve formě hrajících Pačáků. Odpolední duel zase byl pro tým z Podkrkonoší velikou neznámou, jelikož Sokol HK2 "E" mění sestavu častěji než mění svou předpověď počasí ČHMI. Ráno se ještě bod urvat podařilo, jenže odpoledne nastoupil Hradec v síle maximální, což znamenalo prohru a pouhé 3 body ze sobotních 5 chtěných.

obr obr

Zápas začal pro hosty v sestavě Šmidrkal, Kazda, Luňák a Fejfar tragicky, dvě smolné prohry v pátých setech (jednou z vedení 2:0, podruhé ze 2 mečbolů) moc Pačáky nepovzbudily. Jenže za chvíli již bylo vyrovnáno, protože Honza Šmidrkal jasně přehrál Pilného 3:0 a Michal Luňák Vl. Mrázka udolal ve 4 setech. Následně ale Igor Fejfar po statečném výkonu podlehl J. Mrázkovi a Vojta Kazda na Cudlína po prvním vyhraném setu neměl. Na 3:4 z pohledu hostů snížil Honza, který si tak zkomplikoval utkání s Vl. Mrázkem, že byl velice rád za udřenou výhru 9 v pátém. Jenže Jiří Mrázek dal co proto Michalu Luňákovi a v úžasném zápase neproměnil Igor Fejfar na Cudlína mečbol, a tak domácí vedli 6:3. Na obrat zavelel Vojta vítězstvím nad Pilným, Honza ani sám nevěděl, jak otočil duel s Jiřím Mrázkem na 3:2 pro hostujícího obranáře a na 6:6 dokonce vyrovnal Michal, jenž po skvělém představení přetavil duel s Cudlínem ve výhru. Packá jízda pokračovala i dále, Igor vyhrál 3:1 nad Pilným (zejména koncovka 4. setu byla neskutečná) a na 8:6 zvýšil Vojta, jenž přehrál Vl. Mrázka. Jenže Honza si s Cudlínem ani nezahrál a dostal pořádnou čočku, obdobně dopadl i Michal s Pilným. Devátý hostující bod přidal Igor jasnou výhrou nad Vl. Mrázkem, ale Vojta Kazda výhru nezajistil, protože byl nad jeho síly domácí Jiří Mrázek.

TJ Sokol Chlumec n.C. "A" - TJ Nová Paka "A" - 9:9, Honza Šmidrkal zahrál solidně (3/4,5), každopádně stabilně si zahrály zbylé 3 články týmu (Kazda, Luňák, Fejfar 2/4,5).

obr obr

Odpoledne se jelo do malé herny Sokola HK2 "E". Místní herna je bohužel místem těžce poddimenzovaná, což každopádně nahrává všem domácím útočným hráčům, kteří rádi využijí možnosti zabít balónek směrem ke zdi ke vzteku hráče hostujícího. Postavení v tabulce těžce neodpovídá možnostem hradeckých, jenže Pačáci si kalich hořkosti vypili až do dna, protože se výjimečně nehrála divize, a tak domácí nastoupili v plné palbě. Čtyřhry skončily nerozhodně, Fejfar-Šmidrkal překvapivě porazili Málka s Kopeckým, duo Kazda-Luňák nestačilo na Hampla s Pleskačem. Jak jinak než v 5 setech skončil zápas mezi Michalem Hamplem a Honzou Šmidrkalem a vítězně z něj vyšel protentokrát domácí borec, jelikož Honzovi nenahrálo (mimo jiné) ani prostředí, kde by se zpotil i somálský utečenec. Na 3:1 pro domácí zvýšil Pleskač, na nějž Igor neměl (3:0). Sérii nezlomili ani Vojta Kazda (0:3 s Málkem) ani Michal, který v koncovce pátého setu podlehl Kopeckému. Čestný singlový bod přihrál hostům Honza, který porazil Pleskače, jenže domácí Kopecký (proti Igorovi) a Málek (proti Michalovi) byli neomylní. 3. hostující bod zařídil Vojta, jenž smetl Hampla, jenže to již bylo z packé strany vše. Tadeáš Kopecký nedal Honzovi šanci a zvýšil na 8:3, Málek rozdrtil i Igora a Michal bohužel nedotáhl zápas s Michalem Hamplem do vítězného konce (2:3). Otrávené utkání tak skončilo.

TJ Sokol HK2 "E" - TJ Nová Paka "A" - 10:3, Honza Šmidrkal se nějak propinkal utkáním (1,5/3,5), Vojta Kazda zřejmě radost ze hry také neměl (1/2,5), Igorovi se nepodařilo prolomit hradecký val (0,5/3,5), tak jako Michalovi (0/3,5). S nadějí, že se Hradec takhle sejde alespoň ještě jednou proti nějakému konkurentovi packých v tabulce, opustila celá squadra Hradec Králové.


18.11.2013

Mise opět úspěšná, Áčko válí

Dušičkovou typicky podzimní sobotu přijely do Nové Paky týmy ze střední, resp. ze spodnější části tabulky, Baník Vamberk a TTC Kostelec nad Orlicí. Bitva se čekala hlavně ráno, avšak opak byl pravdou a domácí se dosti nadřeli. 2 výhry ovšem zůstaly doma, což znamená posun na druhé místo tabulky.

obr obr

Vamberk přijel oslaben o Tauera, což katapultovalo šance domácích na úspěch do výšin. Domácí, v klasické sestavě Kazda, Šmidrkal, Luňák a Knap, začali tradičně volněji, dvojka Kazda-Luňák podlehla deblu Vrkoslav-Valášek v pěti setech, kdežto do formy se dostává duo Šmidrkal-Knap, které smetlo Podolku s Macháčkem 3:0. Velký den odstartoval Lukáš Knap jasnou výhrou nad Vrkoslavem, Michal Luňák v pěti setech udolal Valáška, a když Vojta Kazda přetlačil Macháčka a Honza Šmidrkal s pomocí všech svatých i nesvatých ubojoval koncovku pátého setu s Podolkou, bylo to již 5:1. Druhý bod hostí přidal Vrkoslav, když nedal packému ranaři Michalovi šanci, jenže dále Vojta těsně a po lítém boji přehrál Valáška, sedmý bod na stranu domácích přidal Honza, který ubránil Macháčka a povedenou sérii dokončil L. Knap, na nějž hostující borec Podolka nestačil. Bod číslo devět přidal V. Kazda výhrou 3:0 nad Vrkoslavem, a ač byl H. Šmidrkal zesměšněn 3:0 prudkými ranami od Valáška, rozhodl o vítězi duelu Lukáš Knap, jenž s bravurou přehrál Macháčka.

obr obr

TJ Nová Paka "A" - Baník Vamberk "A" - 10:3, krásně zahrál Lukáš Knap (3,5/3,5), do formy jak řemen se dostává Vojta Kazda (3/3,5), Honza Šmidrkal musel konstatovat, že na nejlepší hráče KP1 by jeho předvedený výkon nestačil, bodoval nicméně solidně (2,5/3,5) a Michal Luňák stabilizoval výkony a hraje velmi dobře (2/3,5).


To odpoledne přijel soupeř z Kostelce. Čtyřhry konečně klaply dle packých představ, Kazda-Luňák si poradili s Malínským a Balousem, Šmidrkal-Knap se vyhoupli přes polovinu vyhraných čtyřher výhrou nad Malíkem a Kršiakem. Na 3:0 zvyšoval strojově hrající Lukáš, na nějž za celý třísetový zápas hostující jednička, obranář Balous, recept nenašla. Michal si poradil 3:0 s mladým Kršiakem a nic nenasvědčovalo dramatu. Jenže Honza poprvé v sezóně nezvládl pátý set a hlavně, smutněji, tragickou hrou s minimem kvalitních úderů vnutil po zásluze výhru soupeři (Malínskému). Vojta nicméně uklidnil domácí vydřenou výhrou nad Malíkem. 5:1. Takové vedení ovšem již brzy vzalo za své, protože Michal nepřestřílel Balouse (1:3) a než se udivený Vojta vzpamatoval, tak se již Tomáš Kršiak těšil z cenného skalpu (Vojta prohrál 2:3). 5:3. Na 6:3 zvýšil probuzený Honza, kterému pro tentokrát nevadil nepříjemný potah soupeře Malíka (3:0). Bod 7 přiklepl do domácí sbírky L. Knap po svém jediném boji dne, když Lukášovi tvrdě oponoval Malínský. Vstup do 3. série dvouher domácím nevyšel, Vojta podlehl dle svých slov „dle očekávání“ Balousovi 7 v pátém, velmi těžký direkt, již druhý podobný v jednom utkání, schytal H. Šmidrkal, který promrhal 3 mečboly a odešel ode stolu s Kršiakem zarmoucen, zklamán a zamyšlen. 7:5. Osmý bod nepřidal nikdo jiný, než muž zápasu Lukáš Knap (3:0 s Malíkem), Michal následně smetl Malínského a tíhu desátého bodu na svých bedrech unesl Honza, který nejlepším výkonem dne po parádní bitvě ubránil Balouse.

obr

TJ Nová Paka "A" - TTC Kostelec n.O. "B" - 10:5, skvělý den, se ztrátou pouhopouhých 2 setů, zažil Lukáš Knap (3,5/3,5), Michal Luňák klasicky nezklamal (2,5/3,5), Honza Šmidrkal byl mrzutější po dvou zbytečných prohrách (2,5/4,5) a ke Stránským se zřejmě již asi od půl 4 odpoledne těšil Vojta Kazda (1,5/3,5).


Hráčem dne byl jednomyslně jednočlennou porotou zvolen Lukáš Knap, který v průběhu dne ztratil pouhé dva sety. Gratulujeme.

obr

3.11.2013

Áčko vyplenilo Hradec Králové

Odlišní soupeři čekali netradičně v neděli na Pačáky v KP 1. Ráno zavítali do herny KPST, které bude bojovat spíše o záchranu, kdežto odpolední soupeř DTJ HK myslí na umístění nejvyšší. Hosté, za něž již mohl nastoupit už jen s mírnými obtížemi hrající Vojta Kazda, ovšem předvedli, že je potřeba s nimi také počítat a vezou z Hradce všechny body.

obr obr

KPST Hradec Králové vyrukovalo na tým ve složení Kazda, Šmidrkal, Knap a Luňák v nejostřejší možné sestavě (Cibor, Pospíšil, Rákosník, Ludvík). Čtyřhry toho moc nenapověděly, jelikož debl Kazda-Luňák na Rákosníka s Ludvíkem vyzrál, opačně se vedlo duu Knap-Šmidrkal, kteří zatím marně hledají formu ze závěru sezóny a na Cibora s Pospíšilem neměli. Na post číslo 1 se v prvním kole dvouher postavil Honza Šmidrkal, na dvojku v paralelně hraném zápase Lukáš Knap. Honza otočil zápas s Ludvíkem ze stavu 1:1 a 6:10 a radoval se z udřené výhry 3:1, Lukáš Knap rozdrtil Pospíšila 3:0. A když Michal Luňák v zápase plném tvrdých výměn přehrál Rákosníka a Vojta Kazda otočil zápas s Ciborem (oba dva výhra 3:1), nebylo o favoritovi zápasu pochyby. Na 6:1 zvyšoval Honza Šmidrkal, který ubránil Pospíšila (3:0), sedmý bod přidal Lukáš Knap, na kterého nestačil pro změnu Rákosník. Mírnou korekci skóre zařídil Cibor, na jehož antitopspin Michal nestačil (3:1), Vojtův zápas s Ludvíkem se kvůli pracovním povinnostem domácího borce nekonal. Devátý bod přidal v pohodě hrající Honza, když Rákosníkovi povolil jeden set a jelikož další skreč zápasu od Ludvíka již znamenala konec utkání, tak se čekalo jenom na výsledek utkání Cibor-Knap, které ovládl domácí hráč (3:0).

KPST Hradec Králové „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 3:10, blýskl se Honza Šmidrkal (3/3,5), Vojta Kazda se nenadřel a pošetřil nohu na odpoledne (2,5/2,5, z toho 1x w.o.), Lukáš Knap si odehrál standard, který je vysoko (2/3,5) a Michal Luňák také prohrál jen jednu dvouhru (2,5/3,5, z toho 1x w.o.).

obr obr

To odpoledne na hosty čekal tvrdý oříšek, spíše ořech, kterým bylo DTJ Hradec Králové „D“. Čtyřhry byly spíše úspěchem pro hosty, nerozhodný stav zařídil tandem Knap-Šmidrkal, kteří porazili Paclíka s Trojanem. Hned první zápas proti sobě svedl dva obranně založené hráče, Paclíka a Šmidrkala. Honza se po vedení 2:0 a nevyužitém mečbolu za stavu 2:1 a 10:9 už už viděl poražen, jenže neděle mu z pohledu koncovek velmi přála, a tak po odvráceném mečbolu vyhrál 15:13 v pátém setu. Na 2:2 srovnával domácí Kubíček, který neměl s Lukášem Knapem slitování (3:1). Další ohromnou bitvu sehrál Michal Luňák a i jemu se zadařilo, když Trojana po tvrdých topspinech 11 v pátém porazil. A již na 4:2 zvyšoval Vojta Kazda, domácí Daněk nestačil. Následně Honza po dobrém výkonu smetl Kubíčka 3:0 a rozparáděné Pačáky ještě víc rozpumpoval Lukáš Knap jasnou výhrou nad Trojanem. 6:2. Po střídání Daňka přišel na plac domácí Píše, který se hned uvedl jasnou výhrou nad Michalem, a když Vojta nedotáhl slibně rozehraný duel s Paclíkem do konce, schylovalo se k dramatu. Jenže Honza měl den a poradil si i s Trojanem, perfektně zahrál i Lukáš, který přehrál Píšeho, po famózním výkonu se radoval z výhry nad Paclíkem ranař Michal Luňák a bylo to 9:4. Pátý bod domácích přidal Kubíček výhrou nad Vojtou (opět smolně v pátém), Honza se již spíše viděl v šatně a po nemastné hře nestačil na Píšeho, jenže konečné uklidnění přinesl Lukáš, který Paclíka po prvních 2 vyrovnaných setech přehrál.

DTJ-Slavia Hradec Králové „D“ - TJ Nová Paka „A“ - 6:10, Honza Šmidrkal předvedl jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu, famózně zahrál a kvantem leváckých topspinů soupeře zahrnul také Lukáš Knap (oba 3,5/4,5), Michal Luňák je také ve veliké pohodě (2/3,5), důležitým bodem přispěl také Vojta Kazda, který má 3 týdny na regeneraci a poté se soupeři nebudou stačit divit (1/3,5).

Honza Šmidrkal

14.10.2013

Derby se Áčku nepovedlo

Opět krásný sobotní den byl svědkem očekávaného derby mezi kluby TJ Nová Paka a TJ Jičín "B". Novopačáci, kteří nemohli počítat s maximálním výkonem zraněného Vojty Kazdy, se bohužel v napjatější atmosféře na výhru nezmohli a sobota jim tak zhořkla.

obr obr

Čtyřhry začaly děsivě, ani set a hned skóre 0:2, když Kazda s Luňákem nestačili na Červenku se Soukupem a dvojice Šmidrkal-Knap, především po tragikomickém vystoupení prvního jmenovaného, podlehla duu Kříž-Fejtek. A bylo jen hůře, Petr Fejtek otočil zápas s Lukášem Knapem (3:1 pro domácí), Jiří Soukup přetlačil v koncovce limitovaného Vojtu Kazdu (11:8 v pátém setu), Honza Šmidrkal si nechal doslova vyprášit kožich od Milana Kříže, když si neudělal ani set, načež Honza Červenka povolil packému Michalu Luňákovi jediný set. Poté přišla alespoň menší korekce skóre, premiérový bod hostům přiklepl Lukáš Knap, porazivše Soukupa. Hrozivých 1:6 na zápasy z pohledu packých. Vojta Kazda druhý bod hostům nepřidal, jelikož s Křížem zápas nedohrál pro zranění, a tak tento bod urval Honza Šmidrkal, jenž především díky servisu přehrál Červenku. Na 3:7 snižoval Michal Luňák, který díky drtivému forehandu dotáhl zápas s Fejtkem do vítězného konce. Veliká škoda, že Lukáš Knap nedorazil po skvělých prvních dvou setech Kříže, protože (po skreči Vojty) jak Honza Šmidrkal, tak Michal Luňák své duely s Fejtkem, resp. se Soukupem ovládli. Na konečných 10:5 pro domácí tak upravil Červenka, na nějž Lukáš Knap v pátém setu nestačil.

obr obr

TJ Jičín "B" - TJ Nová Paka "A" - 10:5, Michal Luňák a Honza Šmidrkal odehráli pěkná utkání (2/3,5), Lukáš Knap přispěl jedním bodem (1/4,5) a že se zraněním hrát nelze, pocítil Vojta Kazda (0/3,5 - 2x prohra kontumačně).

Honza Šmidrkal

6.10.2013

Áčko se vydá do Jičína

Do nedalekého Jičína se v sobotu vydá packý elitní tým. Oba věční rivalové své dva úvodní zápasy vyhráli, tudíž se dá očekávat napínavá bitva. Otazník visí nad startem packého kapitána Vojty Kazdy, který laboruje se zraněnou nohou. Dále budou připraveni Honza Šmidrkal, Lukáš Knap a Michal Luňák. Oponovat jim budou domácí Soukup, Červenka, Kříž a Fejtek. Porazí někdo z hostujících šikovného Červenku? Přechytračí Pačáci antitopspin Jiřího Soukupa? Padne Milan Kříž? I tyhle otázky budou zodpovězeny.

Honza Šmidrkal

4.10.2013

Výborný vstup do sezóny v podání „A“ týmu

Po delší době krásný sobotní den nemohl znamenat nic jiného, než že se opět rozběhla krajská soutěž mužů ve stolním tenise. Od devíti hodin Pačáci přivítali překvapení loňského ročníku KP1, Trutnov-Poříčí a od 14:00 dorazilo do nové haly družstvo ze Rtyně. Ani jeden hostující tým však na kvalitně hrající domácí nestačil, a tak si domácí všechny body přivlastnili.

Tým z Poříčí loni příjemně překvapil čtvrtým místem v KP1, což bylo pro domácí varování. Čtyřhry dopadly nerozhodně, dvojice Luňák-Kazda přehrála duo Libnar-Tuček, kdežto packý druhý tandem Knap-Šmidrkal si po prohře 2:3 s hostujícími Vašíčkem a Rozporkou po dvou promarněných mečbolech rval vlasy. V první sérii Lukáš Knap nepotěšil Adama Tučka, když otočil stav 8:10 v pátém setu, nezklamal ani Honza Šmidrkal, když překonal obranáře Karla Vašíčka 3:0. Na 4:1 z pohledu domácích zvyšoval Michal Luňák, který si poradil s Radkem Libnarem, stav korigoval hostující Bohuslav Rozporka, na nějž překvapený Vojta Kazda recept nenašel. Oběma soupeři (Honzou Šmidrkalem a Adamem Tučkem) očekávaný duel ovládl Honza, když překonal strašáka v podobě koncovek setů a vyhrál 3:0. A ač hned následující souboj mezi Michalem Luňákem a Karlem Vašíčkem ovládl soupeř (3:1), Vojta Kazda (s Libnarem) a Lukáš Knap (s Rozporkou) vrátili výhodu na domácí stranu. V nastoleném trendu pokračovali domácí až do konce, Michal Luňák jasně porazil Adama Tučka, Vojta Kazda zvládl souboj s Vašíčkem (3:1) a výhru domácích pečetil Lukáš Knap, který porazil 3:0 Libnara.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Trutnov-Poříčí „A“ - 10:3, blýskl se Lukáš Knap (3/3,5), nezahálel ani Honza Šmidrkal (2/2,5) a po jedné prohře si připsali Vojta Kazda a Michal Luňák (2,5/3,5).

Po obědě dorazil tým z daleké Rtyně v Podkrkonoší. Čtyřhry již dopadly skvěle, bez ztráty setu propluly zápasem obě dvojice. Jenže vedení domácím dlouho nevydrželo, Honza Šmidrkal dostal „čočku“ s Vratislavem Kábrtem a Lukáš Knap nestačil také jasně na Michala Koblížka. Misku vah překlopil na packou stranu Michal Luňák, který po lítém boji uhrál Martina Valtu 10 v pátém, Vojtěch Kazda si poté s přehledem poradil se Zbyškem Klimešem. Na 5:2 zvyšoval Honza Šmidrkal, který v krásném zápase plném zvratů zvítězil 12:10 v pátém setu nad Koblížkem, šestý bod přidal Michal Luňák, který překvapil a překonal Kábrta 3:1, už na 7:2 upravil Vojta Kazda (3:1 s Valtou). Poté následovala korekce skóre v podání hostí, Lukáš Knap smolně nestačil na Klimeše (-10 v pátém),Michal Luňák taktéž v pátém setu podlehl Koblížkovi a už na 5:7 snižoval Kábrt, který přehrál Vojtu Kazdu. Jenže to již bylo ze strany hostí téměř vše, protože Lukáš Knap smetl Valtu, Honza Šmidrkal porazil po dobrém výkonu Klimeše a na vítězství domácích po skalpu Kábrta od Lukáše Knapa už nemohla nic změnit ani prohra Vojty s Koblížkem.

TJ Nová Paka „A“ - TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší „B“ - 10:6, Michal Luňák a Honza Šmidrkal zopakovali dobrý ranní výkon (2,5/3,5), Vojta Kazda a Lukáš Knap svými důležitými body také přispěli (2,5/4,5).

Honza Šmidrkal

30.9.2013

Bilance divizní sezóny: Lukáš Macák neměl konkurenci

Konečné pořadí mužstev ještě sice není kompletní, některá družstva, jako zrovna packý tým, už ovšem odehráno mají, tudíž není od věci shrnout procentuelně, jak se komu letošní sezónu dařilo.

Životní sezónu, kterou v podstatě Pačákům zařídil setrvání v divizi, měl Lukáš Macák. Lukáš dělal několikrát v sezóně pro packý tým naprosto nevídané 4 body v jednom zápase, svou parádní hrou přehrál i například Jana Slavíka, 9. muže celkového hodnocení. Lukáš již atakoval hranici 80%, ale soupeři na konci sezóny byli proti, a tak si tento player připsal v 16 odehraných utkáních jasně aktivní bilanci 39-17, což dělá 69,64%.

Stejnou porci procent, jako ve všech předchozích divizních sezónách, si připsala stálice oddílu, Vojtěch Kazda. Vojta předváděl po celou sezónu vyrovnané výkony, kdy si zahrál krásné zápasy hlavně s prostřední částí tabulky (cca 15-30. místo). Vojta sehrál také 14 pětisetových zápasů, se skóre 6-8 potvrdil i tady neutrálnost. Skóre za tuto sezónu se tedy zastavilo na 32 výher a 36 proher v 21 odehraných zápasech, což činí 47,06%.

Honza Šmidrkal se popravdě řečeno celou sezónou protrápil, absolutní tréninkový výpadek se někde musel projevit, bohužel i nerozhodnost mezi styly (útok/obrana, ostré potahy/obranné potahy??) hrála svoje. Honza sehrál za sezónu 17 pětisetových utkání s mírně pasivním skóre 8-9, což je ovšem úspěch kvůli Honzově slabší psychické odolnosti, která se již ale s postupujícím časem v divizi lepšila. Ze všeho vyplynulo podobné skóre jako loni, 18-33 v 19 odehraných soubojích, nějakých 35,29% jistě žádná sláva není.

Lukáš Knap předváděl po celou sezónu parádní útočné výkony, které ovšem často nedokázal dotáhnout do konce. Hráč kamenné tváře odehrál dokonce 18 utkání, kde rozhodovaly koncovky, a to se skóre 7-11. Lukáš, ač měl z týmu nejméně procent, měl však momenty, které Honza Šmidrkal ani náhodou neměl, a to byla momentální parádní forma, kterou dokázal porazit všechny protihráče a rozhodnout tak celý zápas. Lukáš odehrál 18 střetnutí, s bilancí 17-35 mu patří úspěšnost 32,69%.

obrHonza Šmidrkal

21.3.2013

Smutné zakončení divizní sezóny

obr obr
Typicky krásnou sobotu se v mrazivém počasí vydal oslabený "A" tým na nejdelší štreku sezóny, do Broumova, resp. do Dvora Králové. Bez největší hvězdy týmu Lukáše Macáka neměli Pačáci sebemenší šanci na úspěch, což se také ukázalo jako pravdivé, a tak do Nové Paky putovaly pouze 2 body za účast, ovšem také na setrvání v soutěži stačící.

Po hledání herny v Broumově-Olivětíně za pomoci několika GPS a předchozí 100minutové jízdě konečně dorazila trojka udatných Pačáků (Kazda, Knap, Šmidrkal) do herny v areálu textilky Veba. Tam na místní čekal extraligový Michal Kleprlík, jehož porazit by se rovnalo pravděpodobnosti úspěchu ODS v příštích volbách. Jediná dvojice Knap-Šmidrkal vyfasovala tandem Gombarčík-Kleprlík a ač kluci první set ovládli, v následujících třech setech byli krátcí, 0:2. obr obr Na 3:0 zvýšil vrchní dělostřelec Karel Gombarčík, Lukáš Knap nestačil, následně ovšem Vojta Kazda po dobré hře porazil Dražinovského, čímž snížil na 1:3. Honza Šmidrkal proti Ďoubkovi předvedl málo bojovnosti a hlavně umu, jasná prohra se Honzovi opravdu nelíbila. Po ohromném boji navýšil vedení domácích Tomáš Dražinovský, Lukáš Knap se ale již těšil spíše na kouřící tyčinku, než na pátý set, Vojta Kazda následně podlehl Ďoubkovi. Poslední bod hostí přidal Honza Šmidrkal, když přehrál šikovného Vodala. 8:2. A když Lukáš Knap naprosto nestačil na Ďoubka a Vojtu Kazdu porazil snad v životním zápase Vodal, odebrali se hosté do šatny na točeného olivětínského Opata.

Slovan Broumov "A" - Nová Paka "A" - 10:2, Honza Šmidrkal s prázdnou neodjel (1/2,5), tak jako Vojta Kazda (1/3), Lukáš Knap už sezónu ukončil (0/3,5).

Po dlouhé cestě do Broumova hráli Pačáci poslední zápas sezóny ve Dvoře Králové. Jediná dvojka Knap-Šmidrkal získala bod za výhru 3:1 nad Krýzou a Klémou, poté se ještě hosté drželi, Vojtěch Kazda v krásném zápase přehrál Šulce, Lukáš Knap sice nestačil na Klému, ale na 3:3 (když přičteme skreč) srovnal Honza Šmidrkal utrápenou výhrou nad Krýzou. Vojtěch Kazda ještě zabojoval, Kléma šanci nedostal. A obdobně, Lukáš Knap jasně nestačil na Krýzu, ale vedení hostům zpět vrátil Honza Šmidrkal, když překvapivě zvládl další pětisetový zápas s Rostislavem Ježem. To již ale bylo bohužel z packé strany vše, Vojta Kazda už těžce nemohl a Krýza jej za to potrestal, Lukáš Knap vedení 9:6 v pátém setu nevyužil a s Ježem prohrál. A když zápas nezvládl ani Honza Šmidrkal, sehrál poslední packý zápas sezóny Vojta Kazda, pětisetová prohra zakončila packý den.

Dvůr Králové nad Labem "B" - Nová Paka "A" - 10:5, Honza Šmidrkal nesehrál zlý zápas (2,5/3,5), Vojta Kazda také zabodoval (2/4) a Lukáš Knap odložil pálku na poličku a nechá ji tam do října (0,5/3,5).

Honza Šmidrkal

18.3.2013

Sezóna skončí úspěšně, Áčko se udrží

obr obr Předposlední dvojici zápasů sehrál packý divizní tým, v typicky pingpongový krásný slunečný čas, v sobotu. Cíl byl jasný, porazit Úpici a stvrdit tak tím packý nesestup, odpoledne moc propíráno nebylo, Baník Rtyně je totiž naprosto jinde, než domácí borci. A jak se očekávalo, tak také vše dopadlo, jelikož Úpice odjela z Paky s prázdnou a Rtyně naopak s plnou.

Dopoledne přijel typickou domácí sestavu (Macák, Kazda, Knap, Šmidrkal) prověřit jasný sestupující, tým z Úpice. Čtyřhry daly perfektní základ, a tak se skóre pohnulo na 2:0 pro domácí. Netypicky na jedničce nastupující Honza Šmidrkal poté nezopakoval úpickou výhru nad Novotným, tento bývalý supertalent tak Honzu, také díky jeho množství donebevolajících chyb, porazil. Lukáš Knap perfektně smetl Suchardu, a když Vojtěch Kazda dostal naloženo od Bráta a Lukáš Macák nedal šanci Hofmanovi, bylo skóre po první sérii 4:2 pro domácí. Následně v nádherném zápase Lukáš Knap přebombardoval Novotného, Vojta Kazda přejel Suchardu, Lukáš Macák přehrál Bráta, a když vyhrál dokonce i Honza Šmidrkal, porazivše Hofmana, bylo prakticky rozhodnuto (8:2). obr obr Poté ještě přišla mírná korekce skóre, Vojta nestačil na Novotného, Lukáš Macák si udělal hezký den, když přehrál jasně Suchardu, což znamenalo 9:3. Honza Šmidrkal ještě vymazal s Brátem dvousetové manko, ale opět díky tragickým netaktickým chybám odešel od stolu se skloněnou hlavou, takže rozhodnout musel skvělý Lukáš Knap, jenž přestřílel i Hofmana.

TJ Nová Paka „A“ - Sparta Úpice „A“ - 10:4, Lukášové zahráli jako z partesu a do klubové kasičky nic nepřidali (Macák, Knap 3,5/3,5), Vojta Kazda už myslel na konec sezóny a Honza Šmidrkal si obě utkání pohnojil perfektně sám (oba 1,5/3,5).

obr Odpoledne již přijel těžký kalibr, tým ze Rtyně. Dvojice Knap-Šmidrkal překvapivě po skvělém výkonu přehrála Kábrta s Valčíkem, Kazda-Macák si jasně poradili s tandemem Martin-Koblížek. To již ale hosté zmobilizovali všechno své umění a bylo hůře. Vojta Kazda sice ještě přehrál velmi netakticky hrajícího Kábrta, Oldřich Koblížek ale Lukáše Knapa ubránil, Petr Martin naložil neskutečný debakl Honzovi Šmidrkalovi, který se po výprasku tvářil jako houskový knedlík, Lukáš Macák takový výprask s Valčíkem asi také nečekal, 3:3. Výborný Lukáš Knap si s Kábrtem poradil ve čtyřech setech, Honza Šmidrkal svůj obranářský vzor Koblížka nepřehrál, Lukáš Macák ještě odvrátil 4 mečboly ve čtvrtém setu, ale v pátém již na Martina nestačil, Vojta Kazda po kvalitním výkonu nestačil na Valčíka. 4:6. Vratislava Kábrta porazil v pěti setech dokonce i Honza Šmidrkal, a jako přes kopírák, trio Koblížek, Martin, Valčík domácí s větší či menší porcí štěstěny přehrálo (Macák, Kazda, Knap). Na 6:9 ještě snížil Lukáš Macák, když přehrál odevzdaného Kábrta, desátý bod, a také poslední soutěžní divizní míček v tělocvičně gymnázia, však přidal Olda Koblížek, Vojtěch Kazda jasně nestačil.

Nakonec tedy TJ Nová Paka „A“ - Baník Rtyně v Podkrkonoší „A“ - sympatických 6:10, skvělou čtyřhru a skalp Kábrta si připsali mladíci (Knap, Šmidrkal 1,5/3,5), taktéž po bodíku přidaly i dvě největší opory týmu (Kazda, Macák 1,5/4,5).

V dohledné době budou do videogalerie přidána videa z těchto utkání, tak si to rozhodně nenechte ujít.

Honza Šmidrkal

3.3.2013

Áčko dostalo při krkonošském výletu nařezáno

Pačáci si vyjeli na jediný únorový zápas na relativně krátký výlet do Hostinného, resp. do Vrchlabí, tedy na půdu soupeřů, které Pačáci doma porazili. S body se každopádně příliš nepočítalo, ale s takovými debakly, jaké hosté utrpěli, již vůbec ne.

obr obr Ráno na Pačáky nastoupil hostinnský tým v čele s nehratelným Rudou Štroblem, ochuzený o zraněného Bartoše. Čtyřhry dopadly excelentně, vést po nich 2:0 se za poslední léta povedlo asi tolikrát, jako má prstů 3x trestaný somálský zloděj. Poté již ale tak veselo nebylo, Lukáš Macák nestačil v souboji Lukášů na Dymáka, Vojta Kazda si neporadil s Kalvachem, jehož hra byla pro Pačáky velkou neznámou. Jediný úspěšný byl Lukáš Knap, protože porazil Pavlatu, jehož hra připomíná dělostřeleckou přehlídku. O prohře Honzy Šmidrkala s Rudou Štroblem není třeba hovořit. To byl ještě stav vyrovnaný, 3:3. A bylo už jen hůře, rozjetý Kalvach překvapil i Lukáše Macáka, Vojta Kazda nemá dlouhodobě Pavlatu herně úplně v oblibě (1:3), pěkný souboj nabídl tradičně pětisetový střet Lukáše Dymáka a Honzy Šmidrkala, leč Honza prostě na Lukáše v závěru nestačil, Lukáš Knap na Rudu Štrobla neměl. 3:7. A hororu konec nebyl, Lukáš Macák velmi velmi smolně podlehl Pavlatovi, Vojta Kazda si s Rudou Štroblem moc nezahrál a poslední hřebíček do packé rakve zatloukl Lukáš Dymák, když porazil packého Lukáše Knapa.

Tatran Hostinné „B“ - TJ Nová Paka „A“ - 10:3, jediný nevejcař byl Lukáš Knap (1,5/3,5), zbytek týmu vejce přidal (Kazda, Macák 0,5/3,5, Šmidrkal 0,5/2,5).

obr obr Po dobrém obědě už mašírovala packá družina do Vrchlabí. Tam na rozdíl od domácí packé výhry nastoupil Nikola Tisoňů. A čtyřhry se vůbec nepovedly, 0:2 nebyl dobrý začátek. Hned v první sérii snížil parádním výkonem Lukáš Macák, když nedal šanci Ivanu Studeckému, který řešil dilema, s jakou ze svých 5 pálek nastoupit. Na 2:2 vyrovnal Lukáš Knap, skvěle porazil Adama Brázdu. Asi nejneuvěřitelnější zápas v životě sehrál Honza Šmidrkal, který prohrával s Horákem již 0:2, ale dokázal vyrovnat na 2:2. V páté sadě Honza prohrával 1:9 (!!), ale po sérii topspinů a chyb soupeře získal 10 bodů v řadě a Horáka přetlačil. Na 3:3 vyrovnal domácí Tisoňů, Vojtěch Kazda šanci neměl. Následné zápasy nepřinesly veliké bitvy, Adam Brázda vyhrál všechny 3 koncovky s Lukášem Macákem, Lukáš Knap Horáka neustřílel, Honza Šmidrkal dostal „čočku“ s Tisoňů, Vojta Kazda prohrál poprvé v životě se Studeckým a když Horák přehrál jasně, ale překvapivě Lukáše Macáka a Nikola Tisoňů dal ochutnat své umění Lukáši Knapovi, nebylo o vítězi pochyby. Za stavu 3:9 prohrával Honza Šmidrkal se Studeckým již 0:2 na sety, načež se Vojtěch Kazda odebral do sprchy. To ale ještě netušil, že Honza pomalinku zápas otáčí, a když ho Honza otočil, musel již osprchovaný, navoněný a vyparáděný Vojta Kazda zpět do propoceného oblečení, aby jasně prohrál s Brázdou. Tento den kvitovali jednomyslně všichni Pačáci jako „velmi sympatický“.

TTC Koberce Brázda Vrchlabí „B“ - Tj Nová Paka „A“ - 10:4, za hosty zařádil Honza Šmidrkal (2/3,5), Lukáš Macák neměl poprvé od začátku sezóny den (1/3,5), Lukáš Knap porazil nepříjemného Brázdu (1/3,5) a Vojta Kazda 2 vejce za den asi nepamatuje (0/3,5).

Honza Šmidrkal

18.2.2013

Zvláštní divizní sobota vyzněla pro "A" tým úspěšně

Ráno totiž Áčko přivítalo, v pouhých třech lidech, neřešitelný DTJ Hradec Králové, což znamenalo jasnou a rychlou prohru, odpoledne si zase přesilovku zahráli Pačáci, když porazili zdecimovaný tým hradeckého Sokola D.

obr obr

Ranní zápas byl pouze formální záležitostí, Lukáš Macák totiž být přítomen z pracovních důvodů nemohl, Honza Šmidrkal zase jel radši pomoci packému "B" týmu do Lázní Bělohradu. Zaskakovat tedy musel Tomáš Fišar, čtvrtého se sehnat nepodařilo. Jediná dvojice Kazda-Knap si tedy vylosovala dvojici Lamr-Paclík. Vzhledem k síle soupeře byl nějaký bodový zisk podobně pravděpodobný jako úspěch Jany Bobošíkové v prezidentské volbě. A hned čtyřhra se nevyvedla dle představ, již zmíněný tandem prohrál s duem Lamr-Paclík. Následně ještě Vojta Kazda zaválel, když porazil hradeckého Švorce, to již ale bylo ze strany domácích vše. Tomáš Fišar totiž po solidním výkonu nestačil na Kotlanda, Lukáš Knap dostal "šišku" s Lamrem, Tomáš Fišar bohužel prohrál se Švorcem. Lukáš Knap posléze těsně podlehl Paclíkovi a rychlý zápas dokončil hostující Lamr, když porazil bojovného Vojtu Kazdu.

Nová Paka "A" - DTJ Slavia HK "C" - 1:10, Vojta Kazda si udělal radost (1/2,5), Lukáš Knap ani Tomáš Fišar se neprosadili (0/2,5).

Po domluvě se začalo druhé utkání hrát již v 11:00, to již dorazil Honza Šmidrkal, k týmu se připojil ještě Martin Sochor. Hosté byli oslabení velikou marodkou a také přebory mládeže. Kazda-Knap nepřehráli hostující Hampla s Frízelem, druhá čtyřhra se pro změnu nehrála. Honza Šmidrkal se poté uvedl, když porazil Radka Frízela, Lukáš Knap prohrál s Michalem Hamplem, kdežto Vojta Kazda přehrál Drábka. Po první sérii tedy 4:2. Po té další již bylo prakticky rozhodnuto, Lukáš Knap ve střeleckém souboji s Frízelem uspěl, Vojta Kazda po sérii nechutných prasátek nazval soupeře (Hampla) darebákem, výhra z toho ovšem kápla, Martin Sochor poté otočil stav zápasu s Drábkem z 0:2 na 3:2. Devátý hřebíček do hradecké rakve přitloukl Vojta Kazda (3:0 s Frízelem), hřebíček ještě mírně povytáhl hostující Michal Hampl, na kterého packý Martin Sochor nestačil, takže ten poslední musel přišpendlit Honza Šmidrkal výhrou nad Zbyňkem Drábkem.

Nová Paka "A" - Sokol Hradec Králové 2 "D" - 10:3, Vojta Kazda se rozvášnil (3/3,5), Honza Šmidrkal jakbysmet (2/2 + čtyřhra a dvouhra wo), Martin Sochor cenný divizní bod také utrhl (1/2 + čtyřhra a dvouhra wo) a Lukáš Knap s prázdnou také z tělocvičny neodešel (1/2,5).

Honza Šmidrkal

20.1.2013

Závěr roku přinesl Áčku alespoň remízu

Poslední hrací sobotu roku 2012 uzavřeli Pačáci, opět s výhodou domácího prostředí, duely s neřešitelným Sokolem 2 Hradec Králové a Stěžery. Ranní zápas nepřinesl žádné překvapení, což znamenalo druhý debakl od vedoucího družstva soutěže, odpolední tříapůlhodinový thriller vítěze neměl.

Ráno nastoupili domácí v okleštěné sestavě, bez lídra Lukáše Macáka, který se šetřil na odpolední zápas. Premiéru si tedy za Lukáše odbyl béčkař Martin Sochor. Průběh zápasu byl očekávaně totálně v režii hostí, dvojka Knap-Šmidrkal nestačila na Brože se Zemanem, Sochor-Kazda si také ani set na Čepelku s Pozníkem neuhráli. A dále už skóre nabíhalo tempem raketovým, počítadlo skóre se otáčelo tak rychle, že ani záclony za počítadlem neměly dostatek času se nehýbat. Lukáš Knap prohrál se Zemanem, Martin Sochor se těžko mohl měřit s juniorským reprezentantem Brožem, Honza Šmidrkal by Pozníka porazil možná na Playstationu, přesto set udřel, Vojta Kazda s Čepelkou příliš čuchnout nedostal. Martin Sochor si udělal radost setem nad Zemanem, Honza Šmidrkal si myslel, že čopovaný bekend na soupeře (Brože) stačit bude, marně, Vojta Kazda s Pozníkem utkání skrečoval a Lukáš Knap na Čepelku moc šancí neměl.

Všehovšudy Nová Paka "A" - TJ Sokol 2 HK "C" - 0:10, všichni domácí se pod výkon podepsali vejcem (Šmidrkal, Sochor, Kazda, Knap 0/2,5), dva vyhrané sety na vítězství většinou nestačí...

obr obr To odpoledne si domácí brousili zuby na Stěžery, za které nemohl nastoupit zraněný bomber Adam Prousek, který přijel alespoň jako podpora. Začátek zápasu připomínal horor, 0:2 po čtyřhrách a 0:6 na sety! Dvojka Knap-Šmidrkal nestačila hlavní měrou Honzy Šmidrkala, který sehrál zápas popsatelný bez vulgarismů jen obtížně, na dvojku Rákosník-Slavík, velmi špatný výkon podali i Kazda-Macák, nestačíce na Kodyma se Součkem. Na odpolední zápas byl přítomen z taktických důvodů i Michal Luňák, který měl hrát první zápasy, Honza Šmidrkal měl být připraven na zbytek. Zpět ke dvouhrám, 2:0 hostům nestačilo, na 3:0 zvýšila legenda stolního tenisu, Josef Rákosník, který ve svých 78 letech porazil Vojtu Kazdu, Michal Luňák na Slavíka nestačil, 0:4. Pačáci mohli děkovat všem Svatým za výhru Lukáše Knapa nad Součkem 9 v pátém, která by již znamenala definitivum nad zápasem, na 2:4 snížil kdo jiný, než Lukáš Macák, když přehrál Kodyma. Další série již byla veselejší, Michal Luňák po famózním výkonu rozstřílel Rákosníka, Lukáš Knap sice na Slavíka dle očekávání nestačil, jenže jak Lukáš Macák se Součkem, tak Vojta Kazda s Kodymem vrátili domácí definitivně do hry. 5:5. A mohlo být ještě veseleji, Lukáš Knap ovšem Josefa Rákosníka ani ze stavu 7:3 v pátém nepřehrál, naopak Lukáš Macák, který by podle svých slov měl v případě vítězství nad Slavíkem krásné Vánoce, se ani sám nestačil divit, jak mohl soupeři nechat jenom 11 balónků, další parádní výkon Lukáše. Hostující Souček měl v sobotu velikou smůlu, poprvé v životě ho přehrál, a jak jinak, než v pěti setech, Vojta Kazda, nastoupivší Honza Šmidrkal sice vedl nad Kodymem 2:1 na sety, ale poté prostě vyhořel a asi po zásluze prohrál. 7:7. Osmý bod domácím přisoudil pestrou hrou neporazitelný Lukáš Macák, když ani hostující legenda nemohla jeho úderům čelit (sety ovšem velmi, velmi těsné). Vojta Kazda překvapivě vedl nad Slavíkem 2:0, další sety ovšem taktak do konce nedotáhl a schylovalo se k ohromnému dramatu. Honza Šmidrkal nastoupil proti Součkovi, první dva sety urval, vedení 7:1 ve třetím ale nepochopitelně neudržel, následné 4 mečboly nevyužil, to samé se opakovalo ve čtvrtém setu (opět -14), za což si Honza hodil ručník na hlavu a nechápavě zíral na svou nemohoucnost. Ani blázen by již pak v páté sadě za stavu 5:7 na Honzu díky jeho nepřesné hře nevsadil, Honza ovšem s porcí štěstí a risku 6 bodů v řadě získal a zápas vyhrál. Remíza by tedy byla, mohlo být ale ještě lépe, Lukáš Knap nevyužil vedení nad Kodymem 2:1 a s porcí štěstí zase na druhé straně Lukáš prohrál. Remíza tedy byla zpečetěna a žádný z týmu si jistě nestěžoval.

obr Nová Paka "A" - Stěžery "A" - 9:9, naprosto perfektní výkon a další, v divizi a hlavně v Nové Pace často nevídané, čtyři body, sladčí ještě o pocit, že Lukáš ani ve Stěžerech neprohrál, předvedl ve své životní formě hrající Lukáš Macák, který ukázal svou silnou zbraň, psychiku, když otočil mnoho setů ze setbolů soupeře, které by již znamenaly problém. Lukáš si tedy udělal krásné Vánoce (4/4,5), Vojta Kazda se lehce trápil herně, bodově to již tak zlé nebylo (2/4,5), Michal Luňák splnil, co se od něho chtělo a Rákosníka porazil (1/2), Honza Šmidrkal asi porouchal nervovou soustavu domácích při posledním zápase, naštěstí to vyšlo (1/2,5) a Lukáš Knap si nepotykal s jedinou výjimkou s pátými sety, výkon zlý nebyl, rozhodla připravenost a natrénovanost (1/4,5).

Honza Šmidrkal

24.12.2012

Půlka sezóny divizního Áčka - skvělé umístění, zrádné body

Kdo by si jen před sezónou dokázal představit, že se Pačáci budou vyhřívat po půli soutěže na krásném čtvrtém místě? Asi nikdo. Jenže při pohledu na tabulku to vypadá více než dramaticky. Za Pakou se jako smečka vlků ženou prakticky všechny zbylé týmy, žádný nijak super výrazně nezaostává. Bude to tedy, jako každý rok, boj o bytí a nebytí, který ovšem, pokud Pačáci ještě alespoň dvakrát vyhrají, nabude jasných rysů.

A jak se dařilo packým borcům? Lídr mužstva je díky své skvělé hře a mimořádné psychické odolnosti Lukáš Macák, který se drží na překrásné sedmé příčce divizní tabulky úspěšnosti, se svými takřka 75% vyhraných soubojů.

Na body Lukáše navazuje také Vojta Kazda, který se nepotýká s výpadky formy, 22. místo a takřka 53% vyhraných soubojů mluví za vše.

Lukáš Knap poslední utkání nehrál, drží si svých 35%, které ještě určitě půjdou zlepšit.

Honza Šmidrkal je letos spíše nešťastníkem a někdy i pátým kolem od vozu, když kvůli školním povinnostem není v zápasovém tempu a prakticky všechny pětisetové bitvy (a že jich bylo!) kvůli slabší psychické odolnosti prohraje. I proto Honza okupuje až 40. příčku v divizi, chabých 27% je pro tuto pozici dostatečným vysvětlením.

Na dva zápasy pomohl i Igor Fejfar, kterému je jedno, zda vezme pálku do ruky v sobotu, v lednu nebo v červenci. Igor pomohl bodem k důležité výhře v Úpici.

Michal Luňák zaskakoval poslední dva zápasy za Lukáše Knapa a připsal si alespoň jednu, ale předůležitou výhru nad broumovským Ďoubkem, čímž Pačákům zajistil bod.

A co dále? V sobotu 22.12., v den, kdy už Mayové s divizním utkáním nepočítali, se Pačáci doma utkají se Sokolem 2 Hradec Králové „C“, což bude patrně velmi náročné na záda při ohýbání se pro prohrané míčky, odpoledne přijede do Paky enkláva ze Stěžer s mimořádnou osobností, 78-letým Josefem Rákosníkem, který úplně neplní roli českého důchodce a ubrání nemožné. Honza Šmidrkal mu touží, ještě před dovršením soupeřovic osmdesátky, uzmout první set v životě. Půjde to?

Honza Šmidrkal

20.12.2012

Až nečekaně složitá divizní sobota přinesla pouze šťastný bod

První prosincový herní víkend přivítali domácí, opět bez pracujícího Lukáše Knapa, hosty z dalekého Broumova, resp. ze Dvora Králové. Ač se oba soupeři nacházeli tabulkově pod Pačáky, předvedený výkon tomu ani za mák neodpovídal. Domácí byli tedy ráno velmi šťastni za již ztracený bod za remízu, odpoledne již byla fortuna vyčerpána dokonale a Dvůr si odvezl jasnou výhru. Pačáci, opět v neklasické sestavě (Macák, Kazda, Šmidrkal a Luňák), si ráno brousili zuby na borce z Broumova.

Čtyřhry dopadly spravedlivě, tandem Kazda-Macák bod vydřel, kdežto Honza Šmidrkal další korálek na vítěznou deblovou šňůru nepřidal, když s Michalem Luňákem v pátém setu prohráli. Po prvním kole se domácím nedýchalo ani za mák dobře! Lukáš Macák podlehl nejlepšímu hráči hostí Gombarčíkovi, Michal Luňák na Dražinovského nestačil, Honza Šmidrkal si po šíleném výkonu proti Ďoubkovi připadal jako ve zlém snu, jediný, kdo zápas zvládl, byl Vojta Kazda (3:0 s Čepelkou). Ovšem žádné dohánění nepříznivého skóre se nekonalo, alespoň prozatím, protože Michal Luňák po statečném výkonu Gombarčíka nepřehrál a tým z mizérie neprobudil díky vlastní mizérii ani Honza Šmidrkal, když na Dražinovského prostě neměl. obr obr Tým do hry vrátily stálice packého pingpongu, Vojta Kazda a Lukáš Macák, ti své boje zvládli (vs. Ďoubek resp. Čepelka). Poté následoval podobný obrázek, Honza Šmidrkal se sice zlepšil, bombardér Gombarčík ovšem šílenými ranami Honzu rozstřílel, a analogicky, Vojta Kazda s Dražinovským i Lukáš Macák s Ďoubkem Pačáky podrželi. 6:7. Michal Luňák se již blížil k výhře, ale bohužel pátý set nedopadl podle jeho představ. Do poslední série tedy vstoupili domácí s vědomím, že pro bod nesmí prohrát více než zápas. Karel Gombarčík ale potvrdil roli jedničky proti Vojtovi, 6:9, Lukáš Macák opět nezklamal a Dražinovského porazil, prozatím nuloví Michal Luňák a Honza Šmidrkal tedy museli. Honza zabral, svůj zápas rychle vyhrál, a tak tíha zůstala na Michalovi. Michal Luňák ovšem po ohromné bitvě Ďoubka 10 v pátém porazil a bod domácím přisunul.

Nová Paka "A" - Slovan Broumov "A" - 9:9, Lukáš Macák i Vojta Kazda hráli klasicky parádně (3/4,5), Michal Luňák vítězný bod vydřel (1/4,5), svůj poslední zápas vyhrál i Honza Šmidrkal, který toho nicméně více namluvil, než nahrál (1/4,5).

Odpoledne přijel soupeř z města u Labe, Dvůr Králové. Čtyřhry dopadly obdobně jako ráno, jen s rozličnými výherními dvojicemi. Na prohru dvojice Kazda-Macák zareagovalo duo Šmidrkal-Luňák a bylo srovnáno. A opět ten začátek: Vojta Kazda prohrál všechny koncovky s Foffem, Michal Luňák podlehl Šulcovi, Honza Šmidrkal proklel všechny stolnětenisové bohy za další zbytečnou prohru (s Krýzou), čest zachraňoval Lukáš Macák, jenž porazil Ježe. Další série přinesla neutrální pocity, Michal Luňák na Foffa nestačil, Honza Šmidrkal a jeho styl "se všemi hraj vyrovnaně a prohrej" opět slavil "úspěch"(2:3 s Šulcem), takže na 3:6, resp. 4:6 museli zareagovat skvělí Kazda s Macákem (proti Klémovi, resp. Krýzovi). Velmi pěkný zápas přinesl souboj Šmidrkal-Foff, když prvně jmenovaný nejspíš vlivem nízké psychické odolnosti nevyužil setboly, které jej stály minimálně set, a opět prohrál, leč s lepším pocitem. Na 5:7 ještě snížil perfektně hrající Lukáš Macák, který svou krásnou tvrdou hrou slavil úspěch proti Šulcovi. To již ale bylo vše, Pačáci tentokráte toliko štěstí v koncovkách neměli, Vojta Kazda ošklivě prohrál souboj s nepříjemnou pálkou a šikovnou rukou pana Krýzy, Michal Luňák po duelu plném zvratů nestačil na Klému, a když už ani Lukáš Macák nedokázal využít vedení 2:0 nad Foffem a podlehl, nebylo o vítězi pochyb.

obr Nová Paka "A" - Dvůr Králové "B" - 5:10, Lukáš Macák je divizní špička (3/4,5), Vojta Kazda nehrál zle (1/3,5), Honza Šmidrkal nemá momentálně soupeře (kterého by porazil) - (0,5/3,5) a Michal Luňák mohl minimálně bod urvat, něco bylo ovšem proti (0,5/3,5).Honza Šmidrkal

9.12.2012

Divize: cenná výhra v Úpici, Rtyně neřešitelná

Poslední listopadový divizní víkend vyjeli Pačáci na štreku do Úpice a do Rtyně. Úpice se nachází v tabulce úplně protipólově ve srovnání se Rtyní, i proto chtěli Pačáci nějaký bod ráno urvat. To se také povedlo a Pačáci si připsali rekordní čtvrtou výhru v řadě. To odpoledne na hosty již v pozměněné sestavě vlétli borci ze Rtyně a rázným kanárem Pačákům sérii ukončili.

Pačákům pro tentokrát chyběl Lukáš Knap, který si plnil své pracovní povinnosti. Lukáše tedy nahradil packý divoch Igor Fejfar. Čtyřhry začaly jak z říše snů, 2:0 pro Pačáky nečekal nikdo, Honza Šmidrkal tedy dál pokračuje ve vítězném čtyřhrovém tažení. Ze stavu 2:0 to bylo rychle 4:0, protože jak Lukáš Macák, tak Vojta Kazda svým soupeřům (Brátovi, resp. Kociánovi) pražádnou šanci nedali. Igor Fejfar si první výhru ještě nepřipsal, jelikož na Suchardu nestačil a Honza Šmidrkal užuž začínal zpytovat svědomí, jak se dá opět prohrát vyhraný zápas (2:0 a 5:2), ovšem s vydatnou pomocí štěstěny Honza Novotného po exkluzivním počtu prasátek porazil. 5:1. To dále se již hostům dýchalo obtížněji, Kocián sestřelil Lukáše Macáka, Vojta Kazda nestačil na Suchardu, Igor Fejfar nevyužil mečbol na Novotného a vyrovnání měl na pálce Brát, když nad Honzou vedl 2:0. Honza se ale nevzdal a k údivu všech přítomných i nepřítomných zápas otočil a vybojoval důležitý 6. bod. Domácí se ale ještě nevzdali, Lukáš Macák sice rozdrtil Suchardu, ale Vojta po šíleném zápase podlehl Novotnému a Kocián ponížil Honzovu lidskou důstojnost drtivou výhrou. To již ale bylo ze strany domácích vše, protože Igor Fejfar přetlačil Bráta a dílo dokončili pačtí tahouni Vojta Kazda a Lukáš Macák, když své těžké zápasy s Novotným, resp. Brátem zvládli. Sparta Úpice "A" - Nová Paka "A" - 6:10, Lukáš Macák má fazónu jak hrom (3,5/4,5), Honza Šmidrkal do klubové kasičky moc nepřispěl (2,5/3,5), Vojta Kazda zahrál standard (2,5/4,5) a Igor Fejfar důležitým bodem přispěl též (1,5/3,5).

To odpoledne bylo diametrálně rozdílné, Honza Šmidrkal jel pomoci vytáhnout "B"-tým z krajského suterénu, a tak šanci ve Rtyni dostali výjimečně naprosto jiní hráči, než ráno, zůstal jedině Igor Fejfar. Čtyřhry dopadly dle očekávání, tandem Čeřovský-Morávek udrbal set na nepřemožitelnou dvojku Kubeček-Koblížek, ani set nedopřáli domácí Martin-Valčík dvojici Fišar-Fejfar. Poté již skóre na plastovém počítadle narůstalo stylem raketovým, za zmínku stojí srdnatý výkon Jirky Morávka, který vyválčil první set nad Valčíkem, ale poté již rozdíl 3 soutěží vzal za své. Poslední set z našeho výběru urval Tomáš Fišar, který měl na pálce i set druhý (proti Martinovi), ale domácí hráč krizi přečkal a z výhry se náležitě radoval. Dílo zkázy uzavřel domácí Kubeček, když rozdrtil Igora Fejfara.

Baník Rtyně v Podkrkonoší "A" - Nová Paka "A" - 10:0, všichni hostující borci si připsali po setu, takže alespoň zlaté vejce z toho nebylo, to ale byla jediná potěšující zpráva odpoledne (Čeřovský, Morávek, Fejfar, Fišar 0/2,5).

Honza Šmidrkal

25.11.2012

Bombastický divizní víkend

Druhou listopadovou sobotu mohlo packé nejvyšší soutěž hrající družstvo poprvé využít výhodu domácího prostředí, kde se setkalo s týmy, se kterými by si Pačáci nemuseli jenom namáhat záda při sbírání prohraných míčků, tj. s Tatranem Hostinné, resp. s týmem Koberce Brázda Vrchlabí. To, že by se odpoledne mohl nějaký bod přikutálet, se ještě relativně předpokládat dalo, ale to, že dokonce oba týmy odjedou z Nové Paky s prázdnou, by nečekal ani nejzarytější příznivec domácích. A to se také stalo.

Ráno nastoupili na domácí borci z Hostinného, domácí nastoupili v klasické sestavě (Macák, Kazda, Knap, Šmidrkal). Znovuzrozená dvojice Knap-Šmidrkal podruhé za sebou vyhrála čtyřhru, kdežto dvojička Kazda-Macák neuspěla. Za Hostinné nastoupil neřešitelný Rudolf Štrobl, se kterým se nemůže žádný z packých hráčů měřit. Jeho údery, hraničící s černou magií, odnesl i Lukáš Macák, poté však vyrovnal Lukáš Knap, když v pěti setech porazil Pavlatu. Honza Šmidrkal nezvolil po prohře 9 v pátém (jak jinak, než ze stavu 2:0) s Bartošem úplně vhodný slovník, další pětiseťák ovšem Vojta Kazda proti Drahotskému nepustil. Za stavu 3:3 si pár míčků se Štroblem posbíral i Lukáš Knap, Honza Šmidrkal vyválčil výhru s Pavlatou, své zápasy zvládli i Vojta Kazda a Lukáš Macák. Za stavu 6:4 nastoupil na Štrobla Honza Šmidrkal, který si za případné vítězství slíbil večer s černoškou. Po dobrém výkonu, ale prohře 3:1, musel Honza na černošku zapomenout. A jak přes kopírák, Vojta Kazda i Lukáš Macák nezklamali. Když Lukáš Knap a ani Vojta Kazda (nad Drahotským, resp. Štroblem) nezvítězili, bylo o ohromné drama postaráno. Za stavu 8:7 urval důležitý bod po parádní bitvě Lukáš Macák, Lukáš Knap si ovšem vypil kalich hořkosti až do dna, protože po 7 neproměněných mečbolech se musel před soupeřem sklonit a to znamenalo, že za stavu 9:8 hrál Honza Šmidrkal o vítězství. Honza se ovšem Tomáše Drahotského nezalekl, 3:0 zvítězil a body domácím přisunul.

Nová Paka "A" - Tatran Hostinné "B" - 10:8, Vojta Kazda i Lukáš Macák hráli parádně (3/4,5), Honza Šmidrkal nakonec ze svého stínu vystoupil (2,5/4,5) a Lukáš Knap neměl v koncovce tolik potřebné štěstí (1,5/4,5).

Odpoledne přijelo do Paky těžce taktizující Vrchlabí, zdržující příjezd i hru kvůli možnosti prostřídat své hráče s hráči z jejich "C" týmu. Čtyřhry dopadly totožně, Knap-Šmidrkal tahají od přeborů úspěšnou šňůru, Kazda-Macák bohužel neuspěli. V první sérii se udály velké bitvy, L.Macák se v pátém setu proti Brázdovi nezachoval hezky (11:0), L.Knap přehrál v pátém extrémně nepříjemného (herně) Ivana Studeckého, Honza Šmidrkal po totálně prokaučovaném utkání a prohře 10 v pátém (ze stavu 2:0 a 10:7....) neříkal raději nic, V.Kazda přehrál jasně Erlebacha. 4:2 pro domácí. To další série přinesla horší zprávy, jednak přijela enkláva vrchlabských hráčů povzbudit své, vydatně na ně čekající, kamarády, a jednak Lukáš Knap prohrál blbě s Adamem Brázdou, Honza Šmidrkal na Studeckého jednoznačně neměl a Vojta Kazda opět v pátém nestačil na Horáka. Zlomit ošklivou sérii tak musel až Lukáš Macák, který nedal šanci Karlovi Voňkovi. Za tohohle stavu (5:5) se ovšem domácí vzepjali k mocnému finiši, ke kterému přispěl dobrým výkonem Honza Šmidrkal (3:0 s Brázdou), Vojta Kazda silou vůle přetlačil Studeckého, Lukáš Macák Horákovi šanci již nedal a Lukáš Knap přemohl Karla Voňku. Dílo zkázy poté dokončil ve velkém stylu ve formě hrající Vojta Kazda, když Adam Brázda šanci nedostal.

Nová Paka "A" - Koberce Brázda Vrchlabí "B" - 10:5, Lukáš Macák hraje špičkově (3/3,5), taktéž Vojta Kazda (3/4,5), Lukáš Knap prokázal kvalitu (2,5/3,5), kterou se často marně, ale alespoň snažil, prokázat Honza Šmidrkal (1,5/3,5).

Honza Šmidrkal

11.11.2012

Další víkendový výjezd Áčka nad očekávání

První sněžnou sobotu sezóny 2012/2013 se Pačáci v tradičním složení vydali do krajského města, aby se střetli v různých částech Hradce s místními týmy, DTJ "C" a Sokolem "D". Ač ranní zápas byla pouhopouhá formalita, odpoledne se Pačáci vzchopili, mile překvapili a připsali si důležité 3 body.

Po ránu se čtyřhry nepovedly, dvojička Kazda-Macák se přes domácí Šumpíka s Obrdlíkem neprobila, čerství okresní přeborníci Knap-Šmidrkal, kterým jde v soutěži čtyřhra podobně jako rovníkovým černochům bruslení, nevyužili mečbol na domácí dvojici Lamr-Paclík a prohráli smolně 13 v pátém. Za hosty snížil stále ve formě hrající Lukáš Macák (3:0 nad Obrdlíkem), to již ovšem bylo z packé strany pro tuto sérii vše, protože Vojta Kazda nestačil na Paclíka, Lukáš Knap v pěti setech podlehl Šumpíkovi a Honza Šmidrkal si zahrál na sběrače míčků proti Martinu Lamrovi. Druhá série dopadla totožně, z výhry se radoval jenom Lukáš Macák, když přehrál v pěti setech Paclíka, zbytek týmu si neuhrál ani set. Poslední zápasy již byly stylem netrap mě a doraž mě, z čehož vyplynuly hladké porážky Lukáše Macáka i Vojty Kazdy.

Celkem tedy DTJ-Slavia HK "C" - Nová Paka "A" - 10:2, Lukáš Macák divočel (2/3,5), zbytek týmu si přijel udělat hlad na oběd (Vojta Kazda 0/3,5, Lukáš Knap a Honza Šmidrkal 0/2,5).

Po klasickém obědě a přestřelce v karetním Prší (Vojta Kazda oškubal všechny) se hosté vydali do nedaleké herny Sokola Hradec Králové, kde již čekala nažhavená mladá hradecká squadra. Deblisté Knap-Šmidrkal mohli odstřelit šampaňské, poprvé vyhráli (Frízel-Chládek), Kazda-Macák nestačili na dvojku Jakubec-Brát mladší. Po první sérii se skóre pro Pačáky vyvíjelo nadmíru dobře (4:2), Lukáš Macák přehrál po dobrém výkonu Jakubce, Vojta Kazda nedal šanci mladému Chládkovi, Lukáš Knap nastartoval své úspěšné odpoledne výhrou nad Frízelem. Černý Petr tak zbyl typicky na Honzu Šmidrkala, který zaslouženě, ale po příšerné hře, nestačil na Bráta mladšího. Za domácí poté snížili Chládek (Lukáš Macák podlehl po zápase plném nečekaných zvratů 2:3), Vojta Kazda a Lukáš Knap ovšem vrátili výhodu na hostující stranu, když porazili po parádní hře Frízela, resp. Bráta. O neúspěchu z vedení 2:0 a 4:1 (nad Jakubcem, nakonec 2:3) z pohledu Honzy Šmidrkala, který se poté chtěl utopit v umyvadle na toaletách, netřeba hovořit. To bylo skóre 6:4 pro hosty. Stejný rozdíl zůstal i po zápasech Vojty Kazdy s Brátem a Lukáše Macáka s Frízelem (Vojta prohra, Lukáš výhra), to již bylo naštěstí z domácí strany skoro vše. Další hřebík do rakve domácích zatloukl Lukáš Knap, který nedal šanci Jakubcovi, poté se podruhé v sezóně zadařilo i Honzovi, když porazil Chládka. Na prohru Lukáše Macáka s Brátem každopádně odpověděl Vojta Kazda, když si poradil 3:1 s Jakubcem a zajistil hostům výhru.

Sokol Hradec Králové 2 "D" - Nová Paka "A" - 6:10, pěkný den, krásný večer a patrně krušné ráno si udělal Lukáš Knap (3,5/3,5), Vojta Kazda má též formu (3/4,5), Lukáš Macák zahrál, co potřeboval (2/4,5) a Honza Šmidrkal byl nespokojen s výkony, ale spokojen s body (1,5/3,5).

Honza Šmidrkal

28.10.2012

Áčko veze veledůležitou výhru z Jičína

1. říjnovou sobotu se packý „A“ tým (Macák, Kazda, Knap, Šmidrkal) vydal směrem okresní město, aby se utkal s místními borci, oslabenými o již exjičínskou megastar Milana Ročka. V tomto zápase si hosté nemohli dovolit klopýtnout, a tak Pačáci nic náhodě neponechali a 3 body do tabulky získali.

Úvod zápasu začal již snad tradičně - Kazda-Macák porazili dvojici Fejtek-Červenka, kdežto deblisté Šmidrkal-Knap si připsali velmi smolnou porážku 11:13 v pátém setu. První sérii zahájil Vojta Kazda vítězně, porazil Červenku 3:1, Lukáš Macák nedal šanci Fejtkovi. Lukáš Knap zvýraznil vedení výhrou nad Soukupem, kdežto na Honzu Šmidrkala už šly mdloby, když promrhal vedení 2:0 proti Ježkovi a prohrál. V další sérii už Honza Šmidrkal poprvé prolomil smůlu výhrou nad Křížem, což vítěz kvitoval velmi vybíravým oslavným slovníkem. Jediné zaškobrtnutí si připsal Lukáš Knap, když nestačil v pěti setech na Ježka, Vojta Kazda i Lukáš Macák své těžké zápasy zvládli. To již bylo skóre 7:3 pro hosty, které ještě zvýraznili Lukáš Macák a Vojta Kazda, kteří zjevně měli den. Za stavu 9:3 pro Pačáky prohrál Lukáš Knap s Křížem a v souběžně hraném utkání Honza Šmidrkal promarnil několik mečbolů, když na vedlejším stole Lukáš Macák dorazil jičínské. Zápas Honzy se tedy dohrával a Honzovi nestačily ani další 3 mečboly (celkem 8) aby Červenku porazil, a tak odešel od stolu sic neskutečně zklamán všemi blbě prohranými zápasy, ale zároveň šťasten za první výhru týmu.

Jičín „A“ - TJ Nová Paka „A“ - 5:10, Lukáš Macák se rozdivočel a je k nezastavení (4,5/4,5), Vojta Kazda si též udělal krásný den (3,5/3,5), Lukáš Knap si připsal výhru nad Soukupem a Honza Šmidrkal, ač sahal po všech bodech, zvládl jenom jeden zápas, a po utkání chtěl sežrat pálku (oba 1,5/3,5).

Honza Šmidrkal

7.10.2012

Špatný, ač předpokládaný začátek nové sezóny nejvyššího týmu

Předposlední zářijovou sobotu se packé Áčko vydalo na první zápasy sezóny 2012/2013. Tour okolo Hradce (Sokol HK „C“ a následně Stěžery „A“) se ovšem nevyvedla, a tak si Pačáci připsali do tabulky akorát 2 body za nastoupení k utkání.

Ráno se Pačáci střetli v krajském městě s místním Sokolem „C“, adeptem na postup. Již začátek zápasu naznačil, jak se bude celý zápas vyvíjet, čtyřhry skončily bez zisku setu pro hosty, Honza Šmidrkal tedy potvrdil svou celoživotní čtyřhrovou formu. V první sérii dvouher Honza jasně podlehl Zemanovi, Lukáš Knap vyválčil cenný set proti Čepelkovi a ani Vojta Kazda s Lukášem Macákem proti mladým talentům Hortovi, resp. Brožovi set neurvali. To již bylo skóre 6:0 pro domácí. Honza Šmidrkal poté ještě nezlomil bídnou bezsetovou mizérii, dalších 0:3 s Čepelkou opepřil alespoň oplzlou hláškou, Lukáš Knap si na Horta uhrál 10 míčků, Vojta Kazda až na druhý vyrovnaný set šanci proti Brožovi nedostal a kanára podtrhl Lukáš Macák smolnou prohrou proti Zemanovi (-9 v pátém).

Suma sumárum, Sokol HK „C“ - Nová Paka „A“ - 10:0, Lukáš Macák vyválčil dva sety (0/2,5), Lukáš Knap jeden (0/2,5), Honza Šmidrkal a Vojta Kazda si odnesli pštrosí vejce (bez zisku setu, pozn. red.) a v půl jedenácté už mohl celý tým obědvat.

Po obědě a karetním souboji se hrálo ve Stěžerech, kde domácí tým, posílen zkušeným Janem Slavíkem, chtěl potvrdit roli favorita. Čtyřhry dopadly již lépe, bez překvapení zůstala prohra Honzy Šmidrkala s Lukášem Knapem, Vojta Kazda a Lukáš Macák bod vydřeli. Do vedení dostal hosty Lukáš Macák, skvělou výhrou nad 78-letým mistrem světa Josefem Rákosníkem, Vojtěch Kazda velmi smolně prohrál a bylo srovnáno. Lukáš Knap opět smolně prohrál se Součkem, Honza prohrál se silným Slavíkem. Následně Lukáš Macák skvělým výkonem porazil Adama Prouska, zbytek týmu prohrál, bohužel Vojta opět v pěti setech. Za stavu 3:7 z pohledu hostí ještě dostal Pačáky do hry opět skvělý Lukáš Macák (a opět 3:0), to ovšem bylo z packé strany vše, protože Honza Šmidrkal svůj příšerný den završil, ač ziskem prvního setu dne, tak prohrou.

Stěžery „A“ - Nová Paka „A“ - 10:4, famózní Lukáš Macák neprohrál (3,5/3,5), zbytek týmu prohrál alespoň po bitvách, vyjma Honzy, který kvůli studiu na VŠ úplně přerušil trénink, a zaslouženě tak odcházel od stolu smutný a poražený, ačkoli bodově to bylo na jedno brdo (Vojta Kazda 0,5/3,5, Honza Šmidrkal a Lukáš Knap 0/3,5).

Honza Šmidrkal

23.9.2012

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright