TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Různé"


Jarní turnaj v Bělohradě vítězně pro packé barvy!

8.4. se konal tradiční Jarní turnaj v nádherné herně v Lázních Bělohradě. Za krásné účasti 37 hráčů bylo rozlosováno 8 skupin. Prvním nasazeným byl Pavel Kohout z ligové Staré Paky, nasazenou dvojkou byl Honza Šmidrkal. Mezi nenasazenými se již ocitl packý Jakub Fejfar, dalšími packými zástupci byli Jirka Stuchlík, všeobecně známý jako Spiňa či packý DJ Vašek Kňourek.

Skupiny nepřinesly veliké překvapení, Honza tu svoji ovládl (ač mu dal Filip Klejch co proto), Kuba Fejfar prohrál s nasazeným Kašparem a byl druhý, Spiňa s Vaškem nezískali v těžké skupině ani bod.

V útěše urval Spiner předkolo a následně se s turnajem po porážce od Adama Klejcha rozloučil, Vašek prohrál v prvním kole se Sujou.

V hlavním pavouku nejprve Honza porazil v těžké bitvě Kubicu, následně postoupil po řeži s blokařem Machanderem do semifinále. Kuba Fejfar si vedl obdobně, nejprve porazil neoblíbeného Zeleného, následně zvládl po sérii parádních výměn koncovku páté sady se Schlapplem. Los proti sobě postavil oba packé hráče dohromady a po prvním prohraném setu již Honza útočným výkonem dominoval. Do finále se proti Honzovi postavil Pavel Cibor, který využil faktu, že Filip Klejch dokázal porazit jasnou jedničku Pavla Kohouta. FInále se neslo v duchu dlouhých výměn a po několika odvrácených setbolech v prvních dvou sadách již Honza ve třetí vládl a radoval se z premiérového titulu v Bělohradě.

Čtyřhry byly hrány od počátku KO systémem. První kolo znamenalo konečnou pro Spiňu s M. Budinou, když jim stopku vystavili Michal Petřivý se Šulcem. Vašek hrál s místním borcem Hozou a také pro ně bylo první kolo konečnou, nedostali se přes Cibora s Pospíšilem.

Dvojice Fejfar-Šmidrkal nejprve porazila Šmída s Haltufem, následně ve čtvrtfinále Hanzlíka s Jenčíkem. Krásný souboj zvládli kluci v semifinále, když dokázali urvat výhru nad duem Cibor-Pospíšil v páté sadě. FInále již bylo jiné kafe, duo Kohout-Kašpar Pačáky totálně zdevastovalo, a tak se Kuba s Honzou museli spokojit se stříbrem, na víc rozhodně nebylo.

Díky za parádní turnaj, příště dorazíme zas!

Honza Šmidrkal předvedl svou obrannou hru Jirka Stuchlík se chystá na svůj namotaný topspin Momentka z deblu Šmidrkal-Fejfar Vyhlášení jednotlivců, mezi nimiž jsou dva Pačáci

19.4.2017

12. ročník Vánočního pinku patřil dvojici Kazda-Fišar, šipkařské umění předvedl Lukáš Grof

Již podvanácté se novopačtí stolní tenisté sešli hned po Štědrém dnu a jako vždy to byl den plný zábavy, sportu a obžerství. Zatímco obhájce titulu v šipkách Jirka „Spíňa“ Stuchlík mezi účastníky nechyběl, poslední vítěz pince Šmidra se ze zdravotních důvodů dostavit nemohl. Veškeré aktivity spojené se sportem, jídlem a alkoholem odstartovaly oficiálně okolo třinácté hodiny za účasti 12 Pačáků.

Ve stolním tenisu se již tradičně losovaly dvojice ze dvou košů (A+B a C+D). Jelikož bylo tentokrát pouze 6 dvojic, systém dvou skupin jsme zaměnili za jednoskupinový, což se také projevilo na výsledném čase ukončení turnaje, když poslední zápasy byly dohrávány až po více než 12 hodinách od zahájení. Na 6. místě skončila dvojice Jakubů (Fejfar a Oravec), která pětkrát v řadě prohrála 1:2. Zatímco Jakub O. všechny své zápasy vyhrál, Jakub F. proti soupeřům ze silnějšího koše neuspěl a smolné výsledky tak vždy dovršila prohra v deblu, poukazující na nesehranost těchto dvou pánů. Předposlední místo pak patřilo dvojici Luňák-Růžek, která si nebrala servítky s žádnými ze soupeřů a jako jediná dokázala porazit vítěznou dvojici. Na bramborové medaile dosáhli Sochor s Jardou Erlebachem, který již sice nehraje za náš oddíl, avšak vždy je vítaným hostem na této akci. Na bronzový stupínek stanuli Grof a Virag, jejichž výkony (stejně jako všech ostatních) byly značně ovlivněny nadměrnou konzumací výborného jídla a piva. Druzí skončili Knap se Stuchlíkem, kteří byli až do poslední chvíle jasnými adepty na výhru, plány jim však překazila dvojička Kazda-Fišar, která takticky zvládla závěr, když se Vojta stihnul parádně vyspat na lavičce a kluci tak mohli slavit svůj první triumf na tomto prestižním turnájku dvojic.

Šipky byly časově mnohem lépe zvládnutelné, a tak byly v průběhu celého večera pestrým doplňkem pingpongové soutěže, to však nic neubírá na jejich celkovém významu. Ze standardního vyřazovacího pavouka se postupně prokousala čtyřka Grof, Fišar, Erlebach, Kazda. Poslední vítěz Jirka Stuchlík doplatil na těžké první kolo, ve kterém narazil na neméně zkušeného Vojtu a po napínavém boji byl vyřazen ještě takříkajíc před setměním. V semifinále Grof-Fišar doplatil „Fišik“ především na Lukášovo domácí „házeníčko“, kdy jsme ho při jeho výkonech podezřívali, že neodejde z domu, dokud nenahází aspoň deset dvacítek. Druhé semifinále patřilo Vojtovi, který Jardovi ukázal svá záda také díky dřívějším zkušenostem s touto hospodskou hrou. Finále však opanoval Lukáš Grof, jehož Vojta značně počastoval řádkou hlášek, jako např.: „Jo tak ty bohužel házíš úplný nesmysly“, „S tím si zajdi k Lukavcovi, ať ti tu hnátu zasádruje“ a podobně.

Vánoční pink byl doprovázen také karetními souboji ve známé hře Prší, kterou vyhrál skoro vždy (pokud zrovna nehrál něco jiného) Tomáš Fišar a vydělal si tak v podstatě na celý večer zábavy. Tolik tedy ke 12. ročníku této povedené akce.

Jakub Oravec

13.1.2017

5. ročník turnaje neregistrovaných v režii Lukáše Kracíka, dámám velela Jitka Šídlová

Třicítka amatérských hráčů a jedenáctka amatérských hráček stolního tenisu se sešla po okresních přeborech registrovaných. Mezi favority pánské soutěže patřil zajisté bývalý hráč novopackého oddílu Lukáš Kracík, dále pes obranář Martin Vondráček či tenista Patrik Matouš. Pozornost publika pak lákaly například souboje Jardy Pecha, fanklub složený z packých fotbalistů pak měl Dan Wojcik. Ve jmenování by se dalo pokračovat ještě dlouho.

Trnitou cestu pavoukem si poté klestili nejlépe 4 hráči: Adam Štryncl, jenž musel zdolat Kubu Zvelebila a Jardu Mandíka, Patrik Matouš se svým nezaměnitelným tenisovým stylem porazil postupně Honzu Honců a stopku mu nevystavil ani Martin Vondráček, poté staropacký Kuba Blažek, který prošel přes dvojici Fejfar a Šídlo a Lukáš Kracík, který porazil Lubora Gaudla a Dana Wojcika.

V prvním semifinále zvítězil po bitvě Patrik Matouš nad Adamem Štrynclem, druhé semifinále mezi Lukášem Kracíkem a Kubou Blažkem si přivlastnil prvně jmenovaný, který těžil hlavně z kvalitních rotací. Krásné finále rozhodovala 5x úplná koncovka a nakonec se v krásném souboji radoval Lukáš Kracík, jenž porazil Patrika Matouše 10 v pátém. Duel o bronz zvládl Kuba Blažek.

V singlu žen se nejlépe vedlo čtveřici Zahradníková, Milická, Šídlová a Samšiňáková. Klára Zahradníková porazila Gernatovou, Erika Milická Hanku Dytrychovou, Šídlová si poradila s Bílkovou a Samšiňáková s Karešovou. První semifinále ovládla Erika Milická, která udolala Kláru až v pěti sadách, rodinný souboj poté vyhrála Jitka Šídlová v duelu s Evou Samšiňákovou. Finále nabídlo souboj prkýnka s trávou a navrch měla překvapivě Šídlová, která hrála totálně bez rotace a to Milické nesvědčilo. Třetí skončila Klára Zahradníková.

Soutěž čtyřher byla společná pro muže i ženy a do finále se dostala dvojice Kracík-Vondráček, kteří porazili Fandu Matějku s Kubou Blažkem. Druhá finálová dvojice byla Matouš-Gaudl po výhře nad Adamem Štrynclem a Klárou Zahradníkovou. Duel o titul zvládla lépe dvojka Kracík-Vondráček a bronz nakonec brali Matějka s Blažkem.

Díky za krásný turnaj a příště na shledanou.

5. ročníku turnaje neregistrovaných se zúčastnilo celkem 41 hráčů a hráček Hana Dytrychová při svém servisu Martin Vondráček holduje pasivnímu stylu stolního tenisu Připravené ceny pro všechny vypsané kategorie, včetně putovního poháru pro hlavní soutěž mužů Ani děvčata si nedarovala žádný míček zadarmo Láďa Fejfar zužitkoval občasné návštěvy stolního tenisu k postupu ze skupiny

Fotogalerie 5. ročník turnaje neregistrovaných 1/2
Fotogalerie 5. ročník turnaje neregistrovaných 2/2


7.11.2016

Pěkné okresní přebory vyplenili staropačtí

5. listopadu se uskutečnily v prostorách tělocvičny 1. ZŠ Komenského Nová Paka okresní přebory jednotlivců ve stolním tenisu. Zúčastnilo se celkem krásných 40 hráčů do mužské kategorie, zástupkyně něžného pohlaví měly také svou kategorii a byly pouze 4.

Z novopackých se zúčastnili Jakub Oravec, Jirka Stuchlík, Šimon Kadavý, Kuba Fejfar, Mirďa Virag, Michal Luňák, Martin Sochor, Honza Šmidrkal, Vojta Kazda a Lukáš Knap. Ze skupin se podařilo prokousat hned 7 hráčům, Jirka Stuchlík doplatil na těžkou skupinu s Lubošem Krtičkou a Lukášem Knapem, Šimon Kadavý sbíral první zkušenosti na poli dospělých a Kuba Oravec neprošel ze skupiny kvůli prohrám s Adamem Klejchem (LB) a Petrem Fejtkem (Jc).

Hlavními favority turnaje byli bezesporu třetiligoví Petr Dlabola a Pavel Kohout ze Staré Paky. Kuba Fejfar však málem přivedl v úžas všechny okolo, když taktak prohrál souboj vyřazovací části s Pavlem Kohoutem 2:3. Mirďa Virag zase nestačil na Lubu Krtičku. Lukáš Knap si vyžral druhé místo ve skupině až do dna, protože hned narazil na Petra Dlabolu a v krásném zápase mu podlehl. Martin Sochor po výhře nad Rudou Vzorkem (Hc) nestačil v pěkném mači na Petra Dlabolu, Michal Luňák poté ve čtvrtfinále v ryze packém souboji nestačil na Vojtu Kazdu 2:3. Honza Šmidrkal porazil Adama Klejcha i Lubu Krtičku a do semifinále se také doškrábal.

V semifinále proti sobě stály dvojice Kohout-Šmidrkal a Dlabola-Kazda. Pavel Kohout ničil Honzu brutálním forhendem a také na hranici sil makajícího packého hráče porazil 3:1. Vojta Kazda nevyužil několik nadějných vedení a poroučel se s Petrem Dlabolou poražen taktéž 1:3, ale šance určitě byly. V souboji o třetí místo měl v duelu spoluhráčů navrch Honza. Finále již nabídlo podívanou plnou krátkých výměn a tvrdých úderů. Bitva vygradovala až v samotném možném konci hry, a protože Pavel Kohout poslední forhend zahrál za stůl, mohl Péťa Dlabola slavit titul okresního přeborníka již poněkolikáté.

Ve čtyřhrách se do semifinále dostaly celkem dle očekávání dvojice Kazda-Luňák, Kohout-Dlabola, Knap-Šmidrkal a Gebauer-Krtička. Duel prvních dvou jmenovaných dvojic ovládli staropačtí hráči jasně 3:0, taktéž si však vedla packá sehraná dvojka Knap-Šmidrkal. Finále nabídlo velkou spoustu zajímavých výměn, krásných bloků Lukáše, doběhnutých míčků Honzy, nechytatelných mord P. Kohouta a ukázkové hry P. Dlaboly. Po dlouhé řeži se radovala z titulu okresních přeborníků dvojice Kohout-Dlabola, na packé playery zbylo stříbro.

OP 2016 - stupně vítězů jednotlivci muži OP 2016 - stupně vítězů čtyřhry OP 2016 - stupně vítězů smíšené čtyřhry OP 2016 - stupně vítězů jednotlivci ženy Dvojice Šmidrkal-Knap po loňském vítězství skončila druhá Ředitel turnaje Vojta Kazda skončil až před branami finále

Fotogalerie OP 2016 1/2
Fotogalerie OP 2016 2/2


7.11.2016

Regionální přebory a turnaj pro neregistrované

Již zítra 5. 11. se odehraje v Pace veliká pingpongová akce. Ráno totiž přijedou desítky registrovaných hráčů na okresní přebory. Titul obhajuje Jiří Gebauer v singlech, ve čtyřhrách pak zase packá dvojice Jan Šmidrkal-Lukáš Knap. Hned poté se načne turnaj neregistrovaných, kterého se zúčastní předběžně 40-45 hráčů. Titul nebude obhajovat již registrovaný hráč Pavel Osten, ani deblová speciální dvojice Milan Zeleňák-Lukáš Jebavý. Turnaje se zúčastní například skalní fanoušek novopackého fotbalového oddílu Jarda Pech, všesportovec Sváťa Ulrych či dva vynikající tenisté Patrik Matouš a Daniel Knoflíček.

Novopacká hala je připravená na sobotní pingpongovou událost

4.11.2016

Jubilejní 40. ročník bělohradského turnaje vyhrál náš nový člen Jakub Fejfar!

V sobotu 24. září 2016 se odehrál již 40. ročník bělohradského turnaje, který se obvykle hraje na jaře po ukončení sezóny, avšak bělohradští mají od léta zbrusu novou hernu, a tak se rozhodli termín posunout na září, kdy turnaj zároveň posloužil jako součást přípravy na novou sezónu.

Turnaje se zúčastnilo 38 hráčů z celého kraje i mimo něj a z našeho oddílu se letos dostavili pouze 2, oba s křestním jménem Jakub. Turnaj se hrál systémem 6 skupin po 5 a 2 skupin po 4 hráčích, přičemž z každé skupiny postoupili 2 hráči mezi nejlepších 16. Zbytek nepostupujících si ještě zahrál „pavouka“ útěchy a od polední hodiny byly na řadě také tradiční čtyřhry.

Zatímco Jakub Fejfar procházel turnajem jako nůž máslem, Jakub Oravec si zkomplikoval cestu za postupem hned úvodním zápasem ve své pětičlenné skupině, když sice odvrátil proti domácímu Ordáňovi 3 mečboly za stavu 0:2 a 7:10 a další 3 v koncovce pátého setu, sám však 3 své mečboly nedokázal využít a ten soupeřův sedmý byl již pro Jakuba posledním míčkem. Jako druhý nasazený ve skupině již tedy nesměl nic prohrát, což se mu nepodařilo kvůli prohře s Fejtkem a jako 3. ve skupině už mohl nastoupit pouze do útěchy.

Jakub Fejfar však zužitkoval stovky hodin na tréninku na jedničku, když se ve vyřazovací části dostal přes Jirku Zeleného z Hořic, Petra Fejtka z Jičína, Ivana Studeckého z Vrchlabí, aby ve finále porazil dalšího Vrchlabáka Vitvara po divoké koncovce 21:19 ve 4. setu, kdy Jakub využil až svůj 9. mečbol.

Do soutěže čtyřher se Jakubové přihlásili společně, avšak hned v prvním kole vypadli proti domácí zkušené sehrané dvojičce Petřivý Michal a Šulc Milan v poměru 1:3 na sety.

Turnaje se sice letos nezúčastnila řada ligových a divizních hráčů, jako jsou Pavel Kohout, Luboš Šajner či naši Honza Šmidrkal s Vojtou Kazdou, avšak díky účasti hráčů z Vrchlabí bylo přesto pole hráčů kvalitní a v zastoupení soutěží tak nechyběla ani zmiňovaná Divize.

Nutno podotknout, že celým turnajem nás provázela velice přátelská atmosféra a díky novému skvělému zázemí, které má oddíl TJ Lázně Bělohrad, si troufnu říci, že byla tato událost pro všechny zúčastněné opravdovým zážitkem.

Nejúspěšnější hráči 40. ročníku turnaje v Lázních Bělohradě
Jakub Oravec

27.9.2016

Pačáci odehrají sezónu 2016/2017 v pěti soutěžích dospělých a v jedné soutěži žáků

S měsícem září sice odchází léto, avšak přichází sezóna toho nejlepšího sportu, kterým je bezpochyby stolní tenis. Předchozí sezóna pro náš oddíl oficiálně skončila poněkud pochmurně, když „Áčko“ smolně sestoupilo z Divize do KP1, „Béčko“ skončilo na sestupové příčce v KP2, a tak jej měla čekat také nižší (okresní) soutěž a „Déčko“ po napínavém průběhu utkání podlehlo Popovicím v boji o postup z RP4. Velká porce štěstěny nás však potkala v případě posledních dvou zmiňovaných družstev, neboť „Béčku“ se podařilo získat soutěž zpět díky rozpadu Jánských Lázní a „Déčko“ získalo postup do RP3 i ze třetího místa díky nedostatečnému počtu týmů. Vzhledem k tomu, že nemusíme mít pevné soupisky „B“ a „C“ v jedné soutěži a zároveň „D“ získalo postup do RP3, založili jsme po roční odmlce opět náš „E“ tým, který bude sloužit především účelům, kvůli kterým byl před lety stvořen, a to k získávání zkušeností naší mladší generace hráčů v doprovodu zkušenějších dospělých.

Náš nejsilnější „A“ tým zůstává nadále ve složení Kazda, Šmidrkal, Knap, Luňák a zahraje si po dvou letech opět KP1, ve které bude patřit mezi adepty na postup zpět do Divize. Velký výkonnostní posun zaznamenal především Honza Šmidrkal, který v okresním žebříčku skončil na krásném 4. místě za trojicí ligových Staropačáků, což vypovídá za vše. Vděčí za to především vroubkovanému potahu, se kterým se již velmi dobře sžil, k čemuž mu jistě pomohly také tréninky na pražské Kotlářce.

Tým „B“ se v základní sestavě z poloviny obměnil, neboť krom přestupu Jakub Fejfara do našeho oddílu, se také poprvé do základu krajského týmu dostal Jakub Oravec, a tak nyní Jakubové doplňují Lukáše Grofa s Martinem Sochorem. Cíl týmu je jasný, vylepšit si reputaci z předchozí sezóny a udržet se v soutěži krajského přeboru 2. třídy.

Také „Céčko“ vstoupí do nejvyšší okresní soutěže v lehce obměněné sestavě, kapitánskou pásku převzal po Jakubovi Jirka „Spinner“ Stuchlík, kterého doplňují Mirďa Virag, Horst Stoklas a Tomáš Fišar. Jistě zde bude pravidelně nastupovat také Roman Růžek. „C“ tým od svého založení neopustil práh RP1, a tak je i pro letošek jistě cílem dosažení této mety.

Základní sestavou našeho „D“ bude letos čtveřice Roman Růžek, Jarda Hanuš, Jarda Nožička a Míra Vavrinec, jejichž úkolem bude v RP3 prvním rokem udržet tuto soutěž, k čemuž by jim měl značně pomoci Roman, který je zvyklý hrát o 3 soutěže výše.

Obnovené „E“ bude řádit za stoly v základním složení Pavel Osten, Vašek Kňourek, Jan Knap a Roman Vydra, avšak na soupisce má tento tým i zmiňované žáky (Kadavý, Fojt, Krupka, Buďárek), jež si budeme v průběhu sezóny takříkajíc „oťukávat“. Ambicemi může být v soutěži RP4 jedině postup, neboť není kam spadnout, což se dá jistě označit za výhodu.

Soutěž žáků odehrají v regionálním přeboru samozřejmě naši žáci, kapitánem je ostřílený Šimon Kadavý, kterého doplňuje trojlístek Petr Fojt, Adam Krupka a Tomáš Buďárek. Ve své loňské soutěžní premiéře skončili pánové na 9. místě z 15 družstev, a tak bychom jistě uvítali letos vstup do prestižní „jičínské osmičky“, pokud však bude tým mladíčků ambiciózní, nabízejí se boje o zajímavější pozice.

Termíny utkání jsou již dané pro všechny soutěže, o čemž se můžete přesvědčit také v naší sekci Rozpisy. Nezbývá mi než popřát všem týmům hodně sportovních úspěchů a také štěstí, které je u sportu potřeba.

Jakub Oravec

14.9.2016

Regionální žebříček úspěšnosti stolních tenistů 2015/2016

Níže naleznete kompletní žebříček úspěšnosti stolních tenistů jičínského regionu za sezónu 2015/2016. Hráči oddílu TJ Nová Paka jsou barevně zvýrazněni.Jakub Oravec

24.6.2016

11. Vánoční pink v režii dvojice Šmidrkal-Oravec, šipky ovládl Jirka Stuchlík

8 dvojic vesměs novopackých hráčů se sešlo tradičně 25.12. ve vrchovinské bývalé škole. Nechybělo celé Áčko, přítomno bylo kompletní Béčko, takřka celé Céčko a polovina Déčka. Úbislavičtí Jarda a Pavel Erlebachovi jsou na packém pinku vždy také vítáni, a tak dorazili zakončit pingpongový rok 2015.

16 hráčů je dokonalý počet pro turnaj, takže byly vylosovány 2 skupiny po 4 dvojicích. Dvojici tradičně tvoří hráč Áčka či Béčka a tu poté doplňuje Céčkař či Déčkař. Ze skupiny „A“ se suverénně prokousala vrchovinská dvojka Luňák-Virag, jenž bez ztráty zápasu ve skupině tvořila jednoho z hlavních adeptů na titul. Druhým postupujícím z „A“ skupiny byl béčkocéčkový mix v podobě Tomáše Fišara a Jirky Stuchlíka, známého pod přezdívkou Spiner. Ze skupiny „B“ se do semifinále z prvního fleku prokousali Jakub Oravec a Honza Šmidrkal, kteří měli cestu zatraceně trnitou, protože museli hrát vždy rozhodující čtyřhru a tu 3x v řadě ovládli v pátých setech (jednou 10, podruhé 9, potřetí 5). Dvojici doplňovali Lukáš Knap s Kubou Fejfarem, kteří se však spíše v průběhu věnovali záležitostem s talířem a půllitrem.

1. semifinále tedy vytvořily dvojice Knap-Fejfar a Luňák-Virag. Dvouhry vítěze neurčily, Michal přehrál Lukáše a Kuba Fejfar si za výhru nad Mirďou Viragem vyslechl věci neslýchané. Ve čtyřhře měla navrch dvojka Luňák-Virag, která tím postoupila do finále. Druhé semifinále proti sobě svedlo dua Šmidrkal-Oravec a Fišar-Stuchlík. Honza si poradil s Tomášem Fišarem a pořádnou a vyhecovanou řež si zahráli Kuba Oravec proti Spinerovi. J. Oravec ve vyrovnaném pětisetovém souboji Spinera porazil, čímž zajistil sobě i Honzovi finále.

Souboj o třetí flek ovládli L. Knap s K. Fejfarem nad Fíšou a Spinerem. Finále nabídlo souboj přežraného Honzy s podobně nadlábnutým Michalem. Honza byl rád, že nehodil koláč, ale na výkonu to znát nebylo, z čehož rezultovala výhra 3:1. Dílo dokončil Kuba Oravec, jenž vyhrál nad Mirďou z již téměř prohraného zápasu ze stavu 0:2 a poté ještě 1:2 a 4:8.

V šipkách se urodilo velké překvapení, když Spiner v semifinále několika brutálními hody vyřadil Vojtu Kazdu. Druhé semifinále zvládl jasně Michal Luňák, jenž Martina Sochora doslova přešipkoval.

Finále pak nabídlo naprosto unikátní a nevídanou podívanou, protože po dvou vyrovnaných sadách to bylo nerozhodně. Ve třetí sadě se děly věci: Michal posledním možným hodem zahrál na remízu a hrálo se stylem náhlá smrt, kdo bude blíže prostředku. Spiner se přiblížil středu krásným hodem na 3 políčka, Michal Luňák však nelenil a k udivení všech zahrál naprosto totožný hod. Tím pádem se muselo rozhodnout až ve druhém rozstřelu. Spiňa se přiblížil opět na 3 políčka a Michalův také pěkný hod se musel přezkoumávat - po odborném zkouknutí se Michal přiblížil na 4 políčka, čímž krásný mač prohrál.

Po celý turnaj bylo k dispozici famózní jídlo, doslova žrádlo, v podobě kančí kýty, pečeného i vařeného vepřového kolene a tataráku. Na zapití slušně posloužilo 60 litrů packé nefiltrované jedenáctky a nějaký ten litr rumu. Děkujeme hlavním organizátorům - Vojtovi Kazdovi a Michalovi Luňákovi - za prvotřídní gurmánské zážitky a na dvanáctý pink příští rok se budou opět všichni těšit.

Společné foto s vytrvalými účastníky Vánočního pinku 2015

28.12.2015

Na přeborech zlatý Gebauer, dvojka Knap-Šmidrkal ovládla čtyřhru

Poslední říjnový den se v Hořicích konaly okresní přebory jednotlivců. Za účasti 40 hráčů z rozličných oddílů celého Jičínska bylo pořadateli Milanem Ročkem a Václavem Nidrlem rozlosováno 8 skupin po pěti hráčích.

Z packého oddílu se zúčastnili Vojta Kazda, Honza Šmidrkal, Lukáš Knap, Martin Sochor, Jakub Oravec, Jirka Stuchlík a Jarda Hanuš. Přítomen byl také Jakub Fejfar, jenž hostuje v Nové Pace na střídavý start. A packým se vedlo dobře, Honza, Lukáš, Martin a Vojta postoupili z prvních míst, první dva jmenovaní dokonce bez ztráty sady. Kuba Oravec si vydřel postup až minitabulkou, ve které pro něj hrálo pozitivní skóre. Spiňa si postup vysloužil zdařilým vystoupením ve skupině, Kuba Fejfar postoupil také. Jaroušek Hanuš se ze skupiny nedostal, a tak si to namířil rovnou směr Vidochov.

1. Gebauer, 2. Kohout, 3. Knap a Šmidrkal 1. Knap-Šmidrkal, 2. Kazda-Sochor, 3. Kohout-Gebauer

Vyřazovací část již přinesla ztráty, Soša ztroskotal na výborně hrajícím Petru Grymovi, Spiňa podlehl po statečném boji Romanu Polákovi, Kuba Fejfar měl přetěžkého soupeře - Lukáše Knapa, a tak se s turnajem rozloučil též. Kuba Oravec chtěl prolomit brány osmifinále, zvlášť když dostal z druhého místa hratelného Michala Petřivého. Po dobré hře přišlo vedení 5:1 v pátém setu, které však Michal Petřivý rychle smazal a po pár nevydařených Kubových spinech zápas otočil. Vojta Kazda si poradil s mladým Martinem Zeleným. Honza roli favorita proti dalšímu tenistovi - Filipu Klejchovi - splnil a zvítězil 3:0. Ve čtvrtfinále již šlo do tuhého, Lukáš jasně zvítězil nad M. Petřivým, Honza v pohledném zápase plném dlouhých výměn porazil Poláka. Jenže Vojta již ve čtvrtfinále musel čelit Jiřímu Gebauerovi a nakonec jeho strojově přesným topspinům podlehl. Semifinále proti sobě svedlo dvojice Knap-Kohout a Šmidrkal-Gebauer. Lukáš dostal pořádně naloženo (0:3), Honza vzdoroval až do samotného konce, když nedotáhl vedení 2:1 na sety do konce. Od té doby však J. Gebauer prakticky nezkazil nic a poslal Honzu do bojů o bronz. Ve finále nakonec překvapivě zvítězil Gebauer nad mírně unaveným Pavlem Kohoutem. Zápas o bronz se nakonec neodehrál, a tak byli bronzoví oba Pačáci.

Dvojice packých tvořili Knap-Šmidrkal, Kazda-Sochor a Oravec-Stuchlík. Duo Oravec Stuchlík ztroskotalo v pěti sadách v prvním kole na Fejfarovi s Milanem Šulcem. Dvojka Sochor-Kazda přešla ve čtvrtfinále přes Vzorka se Zeleným až 10 v pátém, poté předvedla největší překvapení turnaje, když udolala po skvělém závěru Kohouta s Gebauerem a prošla tak až do finále. Divizní parťáci Knap-Šmidrkal v prvním kole zvítězili nad Milickým s Jirkou Morávkem mladším 3:0, stejně dopadlo i čtvrtfinále proti Milanu Petřivému s Ordáněm. Ještě suverénněji postoupili do finále proti Grymovi s Michalem Petřivým a došlo tak na packé finále. V tom Lukáš s Honzou předvedli zdařilý výkon, na který neměli ani Vojta Kazda s Martinem Sochorem odpověď, a po další výhře 3:0 ovládli nejsuverénnějším možným způsobem regionální přebory.

Děkujeme pořadatelům za krásný turnaj a blahopřejeme všem medailistům i všem ostatním k předvedené hře.

Fotogalerie z OP Hořice 2015 na Google+


2.11.2015

Schůze přiblížila začátek sezóny

21.8. se konala členská schůze novopackého stolnětenisového klubu. Přítomni byli zástupci všech - nově 4 - týmů. Pro nedostatek hráčů bylo zrušeno „Déčko“, čímž ztratili pačtí pingpongáři zastoupení v OP 2. Vše ostatní zůstává podle plánu: „Áčko“ se zkusí zachránit v divizi, „Béčko“ by mělo hrát střed tabulky KP 2, „Céčko“ totéž o soutěž níž a „Déčko“ v OP 4 nám možná nachystá rozmanitá překvapení. Dále byl diskutován stav tělocvičny, ve které bude na podzim docházet k propojení bazénu právě s tělocvičnou. Schůze se zúčastnilo kompletní „Áčko“ a minimálně jeden zástupce z každého dalšího týmu. První trénink se uskuteční v pátek 4. září a poté se celý kolotoč soutěží roztočí znovu.

Hodně zdaru v nové sezóně.


24.8.2015

Regionální žebříček úspěšnosti stolních tenistů 2014/2015

Níže naleznete kompletní žebříček úspěšnosti stolních tenistů jičínského regionu za sezónu 2014/2015. Hráči oddílu TJ Nová Paka jsou barevně zvýrazněni.Jakub Oravec

4.5.2015

Bělohradský turnaj ovládl Pavel Kohout, Vojta Kazda zlatý v deblu

staropacký Martin Budina a jeho americký úsměv Honza Šmidrkal i přes menší prostory předváděl svůj obranný um

Již po 39. se konal tradiční Velikonoční turnaj konaný v Lázních Bělohrad. Sešlo se 28 hráčů ze všech různých koutů hlavně královéhradeckého kraje, nicméně mezi zúčastněnými byl třeba i hráč z Mostu. Do startovní listiny se zapsala také pětice hráčů packého oddílu - Vojta Kazda, Honza Šmidrkal, Kuba Oravec, Míra Virag a Jirka Stuchlík. Turnaj probíhal skupinově (3 skupiny po 6 a dvě po 5), a tak se kolem deváté hodiny skupiny rozehrály. Vojta Kazda svoji skupinu bez problémů vyhrál, totéž platilo i o Honzovi Šmidrkalovi. Kuba Oravec se přes pomalejší rozjezd rozjel k pěknému výkonu a postoupil z druhého místa. Naopak pešek zbyl na Jirku Stuchlíka a Mirďu Viraga, který alespoň každému hráči, jenž proti němu nastoupil, kvalitně nadal. Po skupinách se šlo na vyřazovací část, kam postoupilo 16 nejlepších. Tam skončil turnaj pro Kubu Oravce, jenž nestačil na Machandera 0:3. Honza Šmidrkal si poradil po kvalitní obranné hře se staropackým Krtičkou, Vojta Kazda se na postup proti Hanzlíkovi docela nadřel. Co čert nechtěl, ve čtvrtfinále poslal krutý los na sebe oba packé hráče. Navrch měl Vojta Kazda, který v pohledném a dlouhém zápase prokázal svoje umění přizpůsobit hru na jakýkoliv styl a Honza již po prvním vyhraném setu tahal jen za kratší konec provazu (3:1 pro Vojtu). Dále také postupovali jičínský Pavel Kohout, mostecký Macháček a staropacký Luba Šajner. Do finále vystavil Vojtovi stopku Pavel Kohout, Luba Šajner zase nestačil na Macháčka. Finále nabídlo duel dvou útočníků, nicméně navrch měl Pavel Kohout, jenž jen stvrdil výbornou sezónu. Souboj o třetí místo ovládl Luba Šajner, na kterého Vojta tentokráte neměl.

Mezi letošními účastníky nechyběl ani ligový Lubomír Šajner Domácí duo Hoza s Václavíkem. Především Roman Hoza se každoročně podílí na zábavném poturnajovém programu hrou na kytaru a letos také na ukulele

Čtyřhry se hrály skupinově a Pačáci postoupili ze skupiny hned 4. Již ve skupině skončil turnaj pro obávané duo Virag-Milický, přičemž na jejich soupeřích nezůstala o zápasech nit suchá. Sehraná dvojice Stuchlík-Oravec se dostala hned ve čtvrtfinále na Machandera s Macháčkem a navrch měla druhá zmiňovaná dvojice. Krásný zápas sehráli Honza Šmidrkal s Kubou Fejfarem (LB) proti staropackým Šajnerovi s Budinou, když staropacká favorizovaná dvojice vyhrála až 9 v pátém a ukončila tak klukům turnaj. No a packý zlatý výsledkový hřeb zařídil Vojta Kazda, jenž s Lubošem Krtičkou přestál i 2 mečboly proti duu Šajner-Budina a celý turnaj tato dvojice nakonec ovládla.

Díky pořadatelům za krásný turnájek, příští sezónu snad Pačáků přijede ještě více.

Fotogalerie z 39. ročníku Jarního turnaje v Lázních Bělohrad na Google+


29.3.2015

Turnaj v Butovsi ovládl Jiří Soukup, Pačáci se neztratili

Memoriál Karla Formánka, tak je nazvaný novoroční turnaj stolních tenistů všech kategorií, který se hraje v Butovsi v místní hospůdce Butovance. Hráčů se sešlo 24 v úrovni od 4. okresu do divize, z toho 3 zástupci packého oddílu, Jakub Oravec, Jirka Stuchlík a Honza Šmidrkal. Jirka Stuchlík postoupil díky dobrému skóre ze skupiny i z třetího místa, nicméně poté v osmifinále narazil na Jiřího Soukupa a bylo vymalováno. Kuba Oravec byl ve skupině druhý, poté si připsal jeden z největších dosavadních skalpů, když v pěti setech udolal v osmifinále lišáka Petra Gryma. Ve čtvrtfinále mu vystavil stopku atlet a univerzál Karel Horák po výsledku 3:0. Poslední z packých zástupců Honza Šmidrkal si poprvé vyzkoušel travičku naostro a poměrně se mu dařilo, když ovládl skupinu a v osmifinále vyřadil domácího divocha Stanislava Stoklasu. Ve čtvrtfinále Honza neproměnil 2 mečboly na Miroslava Cinibulka a mohl se začít balit, spokojen s výsledkem, ale s rozporuplnými pocity, zda-li mu tráva bude stačit na divizi. Turnaj celkově ovládl jičínský Jiří Soukup před Miroslavem Cinibulkem, bronz bral Karel Horák.
4.1.2015

Jubilejní 10. pink ovládla dvojice Kazda-Virag

Již podesáté hostila bývalá vrchovinská škola akci s názvem Vánoční pink, kde se ve dvoučlenných týmech utkávají dvojice závodních pingpongářů ve stolním tenise. Jako doplňková disciplína se již tradičně hraje turnaj v šipkách. Jako každý rok jsou ale tyto hry a soutěže spíš k doplnění a pro pobavení k dobrému pivu a klasicky vynikajícímu jídlu (tatarský biftek, vepřové koleno). Za tyto přípravy děkujeme hlavně Vojtovi a Michalovi, kteří udělají každý rok kvantum práce pro spokojenost ostatních.

A zpět k výsledkové části, 8 dvoučlenných skupin se utkalo o 4 postupová místa ze skupiny. Do semifinále postoupily po převelmi vyrovnaných bojích dvojice Oravec-Grof, Luňák-Hanuš, Knap-Stuchlík a Kazda-Virag. Nejlépe se v této konkurenci dařilo duu Kazda-Virag, kteří ve finále udolali povedenou dvojku Knap-Stuchlík. Souboj o bronz vyzněl lépe pro tandem Grof-Oravec, kteří přejeli pár Luňák-Hanuš, Jakub Oravec prodal svou kvalitu, když neztratil za celý turnaj ani set. V poli poražených skončily dvojice Fišar-Jaromír Erlebach, Šmidrkal-Stoklas (Honza testoval novou trávu a moc se nedařilo), alkodvojka Růžek-Nožička a také dvojice výčepní a jeho host v podání úbislavického Pavla Erlebacha a Martina Sochora.

Turnaj v šipkách neovládl nikdo jiný než všeuměl Vojta Kazda, který ve finále porazil Michala Luňáka. 10. pink je tedy za námi a troufnu si přidat tvrzení, že nikdo z pinku neodcházel ve špatné náladě.
31.12.2014

Vánoce jsou tu zas

Vánoce jsou tu zas,
nastal pro pingpongáře krásný čas,
semtam pivo, Bailey's, někdy rum,
ať nezapomenem náš sportovní um.

Po Novém roce však
rozjede se znovu ten vlak
soutěží regionálních i krajských
a my opřeme se do míče
jako v kečupovně do jablíček rajských
a po špatném balónu budeme řvát Dopí*e.

Forhend pod stůl, bekhend do sítě,
no já bych si snad do své řitě
strčil trsy banánů,
jak já nesnáším hrát po ránu!

Každé vítězství je však
balzámem na duši i na mysl,
cítím se jak nadržený drak
a hned zas rád vidím ten kulatý nesmysl.

A proto ten sport hrajem rádi,
jednou jsi nahoře a jednou zas dole,
hlavně když jsme v týmu kamarádi
a u piva si řeknem Na zdraví, ty vole!


24.12.2014

Průběžné porovnání hráčů TJ Nová Paka v sezóně 2014/2015

Níže vidíte žebříček hráčů našeho oddílu, který obsahuje veškeré údaje k výpočtu žebříčkových bodů. Průběžný stav bude pravidelně aktualizován dle odehraných utkání. Tabulka je rozdělena do dvou stránek, doporučuji stáhnout dokument a otevřít v Excelu.Jakub Oravec

20.12.2014

V plánovaném derby okresního přeboru je favorit jasný

Letošní ročník máme po dlouhé době dva týmy v jedné soutěži (RP 1), a to konkrétně „Béčko“ (Sochor, Fišar, Grof, Růžek) a „Céčko“ (Stoklas, Oravec, Virag, Morávek, Stuchlík). Zatímco jedni válcují jednoho soupeře za druhým, ti druzí vytěžili z posledních 4 utkání pouze bod navíc za překvapivou remízu s Jičínem. O tom, který z týmů je favoritem, tedy není pochyb a spíše než o to kdo zvítězí, je otázkou kolik to bude. Kartami by mohl lehce zamíchat fakt, že se všichni hráči mezi sebou dokonale znají a slabiny a silné stránky každého z nás jsou všemi navzájem přečtené jako ve slabikáři.

Ilustrační fotografie novopackého derby

Zatímco TJ Nová Paka „B“ poslední dobou nevydává reporty z utkání, neboť pověřený „pisálek“ Martin Sochor již považuje vítězství svého týmu za rutinu, kapitán týmu TJ Nová Paka „C“ nepíše články z důvodu naprosté frustrace z výsledků svého týmu. Tímto se oba omlouváme pravidelným čtenářům rubriky novinek za aktuální nedostatek materiálu ke čtení.

Oficiální termín utkání je vyhlášen na 28.11.2014 v 18:15. Předprodej lístků se nepodařilo zajistit kvůli přetížení serverů sázkových kanceláří, takže „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. S kulisou fanoušků se hraje podstatně lépe, tudíž uvítáme každého fandu tohoto nejlepšího sportu na naší tribuně, která většinou bohužel zeje prázdnotou, pouze občas se zde mihne některý z hráčů, jemuž vylétne do patra míček.

Jakub Oravec

25.11.2014

Regionální žebříček úspěšnosti stolních tenistů již k dispozici

Níže naleznete kompletní žebříček úspěšnosti stolních tenistů jičínského regionu za sezónu 2013/2014. Hráči oddílu TJ Nová Paka jsou barevně zvýrazněni.Jakub Oravec

4.6.2014

Krajské přebory pro Martina Koblížka

Sobotní den byl ve znamení krajských přeborů jednotlivců. 48 hráčů se setkalo na 9 stolech a hlavní pořadatel Vojtěch Kazda a hlavní rozhodčí pan Kozák měli plné ruce práce. Dva pačtí zástupci, Honza Šmidrkal a Vojtěch Kazda se do pavouka neprobojovali, jelikož Honza měl v noci na sobotu větší formu na baru v sále u Militkých a po herním projevu, připomínajícím osobní bankrot, si Honza neudělal ani set a se slovy, že nebude kazit nikomu čtyřhru, se odebral domů. Vojtěch Kazda si ani přes pěkné výkony žádný skalp krajského soupeře nepřipsal. Další spřízněný hráč, staropacký Lubomír Šajner, smolně vypadl až na součet míčků také ve skupině. Do semifinále se probojovali hradečtí Šlapák, Martin Koblížek, Michal Lebeda mladší a Oldřich Koblížek, který famózně ubránil několik prvoligových a třetiligových hráčů. Semifinále nabídlo duely Martin Koblížek - Lebeda a Oldřích Koblížek - Šlapák. A došlo v obou případech na parádní a dlouhé bitvy, Martin Koblížek s porcí štěstí v závěru přehrál oddílového kolegu Michala Lebedu, zápas provázelo po celou dobu velice profesorské chování Martina Koblížka, které bylo pro všechny přihlížející velikým zklamáním. Druhé semifinále pokračovalo pohádkou Oldřicha Koblížka, který uchytal dalšího prvoligového hráče Šlapáka. Oba duely skončily shodně 11:9 v sedmém (hrálo se na 4 vítězné sety) setu. Takže finále ve znamení duelu otec-syn, které nenabídlo nic zajímavého. Hrobová atmosféra po celé konání finále toho byla jasným důkazem. Čtyřhru ovládl v ještě hrobovějším tichu tandem Brož-Koblížek Martin, který porazil další mladé hradecké hráče Horta s Brátem.

Přebory mužů tedy pro letošní rok u konce.


17.2.2014

4. turnaj neregistrovaných se opět vydařil

V sobotu 18.1.2014 náš oddíl pořádal již počtvrté turnaj pro všechny neregistrované nadšence stolního tenisu, kteří si tento krásný sport z velké většiny nemají pořádně kde zahrát, a tak není divu, že si cestu do haly Komenského našlo přes 60 hrajících lidí. Herní podmínky byly na špičkové úrovni, při které se v dopoledních hodinách odehrál Regionální přebor dospělých. O kvalitním zázemí svědčí i fakt, že náš oddíl je v této sezóně bohatší o 4 stoly české reprezentace ve stolním tenisu.

Po prezenci většiny přihlášených se začaly hrát čtyřčlenné skupiny v mužské kategorii a dvě šestičlenné v kategorii žen. Mezi zúčastněnými byli i lidé z Prahy, Chlumce nad Cidlinou, Hradce Králové či Hořic. Velmi nás těší, kam až se naše propagace dostala. V mužské kategorii postupovali z každé skupiny 4 hráči, což dělalo při 8 skupinách ve vyřazovací části 32 míst, klasickým systémem na jednu porážku.

Do čtvrtfinále se v mužích dostali: Kovář, Kraus, Matouš, Matějka, Černík, Osten, Jebavý a Blažek. Mezi 4 se pak probojoval bývalý hráč Pavel Osten, který si poradil s Černíkem, dvojnásobný vítěz turnaje Jebavý vyzrál na Blažka, hořický Kovář porazil Krause a posledním semifinalistou byl šikovný tenista Patrik Matouš, který vyřadil z bojů o vítězství Matějku.

V semifinále Kovář přehrál Matouše a v naprosto vyrovnaném pětisetovém zápasu využil své zkušenosti Pavel Osten, který si poradil i s Lukášem Jebavým, a tak bylo finálové klání mezi Ostenem a Kovářem, přičemž domácí Osten zvládl zápas lépe a mohl se tak radovat z vítězství.

V kategorii žen vyhrála Erika Milická, před Laďkou Brendlovou (dříve Hanušovou) a Věrou Šmidrkalovou.

Odehrály se také čtyřhry mužů a žen, i když původně byla plánována pouze jedna kategorie, avšak pro velký zájem se ředitel turnaje Vojtěch Kazda rozhodl kategorie rozdělit, a tak si holky zahrály systémem každý s každým. Vítězkami v kategorii žen se staly Monika a Věra Šmidrkalovy, zatímco v mužích zvítězilo duo Jebavý-Zeleňák, přičemž Milan Zeleňák se nenechal zaskočit hned po vítězství naším oddílovým reportérem Honzou Šmidrkalem, video naleznete zde.

Děkujeme všem zúčastněným i všem přihlížejícím, kteří vytvořili skvělou diváckou kulisu. Budeme se těšit na další turnaj, o kterém budete jistě včasně informováni. Veškeré výsledky a fotografie z turnaje budou v brzké době zobrazeny i na našich stránkách, do té doby vám budou k dispozici přiložené odkazy na externí úložistě.

Odkazy: Finále čtyřhry mužů, Fotografie, YouTube kanál Pinecnp, Vyřazovací části všech kategorií

JO

24.1.2014

Okresní přebory ovládl Milan Jirásek

V sobotu 18.1.2014 se uskutečnily každoročně pořádané okresní přebory, které tentokráte hostil novopacký oddíl pod taktovkou hráče i hlavního organizátora Vojty Kazdy. Za veliké účasti přesahující 50 hráčů se odehrály krásné zápasy, jejichž aktéry byli i hráči pořádajícího oddílu. Zajímavé byly i zápasy ve skupině, ze které postoupil i dříve novopacký Jarda Erlebach, jenž přehrál v přímém boji o postup Martina Budinu, dohrávajícího zápas s torzem pálky. Do čtvrtfinále se probojovali 3 domácí hráči, Michal Luňák, jenž předtím po skvělém výkonu porazil hráče 3. ligy Nikolu Tisoňů. Ve čtvrtfinále se také ocitl Lukáš Knap, který si v osmifinále vyšlápl na Petra Vyskočila. Vojta Kazda, jakožto 3. domácí zástupce ve čtvrtfinále, nedal v osmifinále šanci Petru Fejtkovi z Jičína. Do čtvrtfinále se také probojovali Luboš Šajner, jičínský Gebauer, staropacký Krutský a železnický Rohlíček, který si v osmifinále smlsnul na Honzovi Šmidrkalovi.

Čtvrtfinále: Los byl nemilosrdný, Lukáš Knap šel na zřejmě nejlepšího hráče, Milana Jiráska, a příliš šancí nedostal, zkušenější Jirásek si perfektní hrou Lukáše pohlídal. Los proti sobě svedl packé Vojtu Kazdu a Michala Luňáka a zafungoval faktor, že tito hráči spolu odehráli už stovky zápasů, takže se neměli čím překvapit, čehož dokonale využil Vojta. Do semifinále se dostali Jan Rohlíček, na něhož Jiří Krutský st. nestačil, Luboš Šajner se zkušeně přepinkal přes Gebauera.

Semifinále: Jan Rohlíček vedl 1:0 a 7:4 nad Milanem Jiráskem, jenže osud byl proti a Rohlíček zlomil pálku. Po debatě dovolil Milan Jirásek, aby si Jan Rohlíček pálku vyměnil a poté již úřadoval právě Jirásek, jenž byl prvním finalistou. Druhým finalistou se stal Luboš Šajner, který po pěkném souboji vyřadil domácího Vojtu Kazdu.

Finále: Před nevídanou diváckou kulisou, která byla způsobena příchodem hráčů následujícího neregistrovaného turnaje, se proti sobě postavili Milan Jirásek a Luboš Šajner. Luboš Šajner, diváckou kulisou mocně povzbuzován, ani tentokráte nedotáhl tažení na přeborech do vítězného konce a musel se sklonit před prakticky bezchybným Milanem Jiráskem.

Čtyřhra: Semifinále: V semifinále se proti sobě postavila domácí dvojice Knap-Šmidrkal, kteří ve čtvrtfinále po super výkonu vyřadili bratry Jiráskovi, a Kazda-Vyskočil. Druhá dvojice naprosto dokonale eliminovala veškeré snahy prvně jmenovaných a jednoznačně postoupila do finále. Ve druhém semifinále si dvojice Kohout-Tisoňů poradila s duem Šajner-Luňák.

Finále: Hala byla na straně dua Kazda-Vyskočil, ti se proti Kohoutovi s Tisoňů probojovali až ke dvěma mečbolům, ani tato výhoda ovšem nestačila, a tak se z vítězství radovali Tisoňů-Kohout.

Stupně vítězů dvouher Regionálních přeborů 2014 v Nové Pace Stupně vítězů čtyřher Regionálních přeborů 2014 v Nové Pace


Odkazy: Výsledky, Fotografie 1, Fotografie 2, YouTube Pinecnp


21.1.2014

Vítězem Vánočního pinku se stala dvojice Virag-Grof

7 hrajících dvojic se zúčastnilo letošního Vánočního pinku konaného tradičně ve Vrchovině. Absolutním vítězem se stal Lukáš Grof, jenž ke triumfu ve dvojicích s Mirďou Viragem přidal i obě vítězství v turnaji v šipkách, což je v rámci tohoto turnaje unikát. Na druhém místě se umístilo duo Sochor-Oravec, které jen o skóre předčilo tandem Šmidrkal-Nožička. Nutno dodat, že Jarda Nožička v konkurenci hráčů z vyšších tříd dosáhl hned na 4 vítězství. Za předvedené kulinářské umění je třeba poděkovat hlavně rodině Luňákových, Lukáši Grofovi a Vojtovi Kazdovi, kteří připravili všem zúčastněným perfektní kulinářský zážitek.

Celkové pořadí:
1. Grof-Virag
2. Sochor-Oravec
3. Šmidrkal-Nožička
4. Luňák-Hanuš
5. Stoklas-Růžek
6. Knap-Erlebach
7. Kazda-Zemánek

Foto vítězů 9. ročníku Vánočního pinku, včetně našeho hlavního kameramana

28.12.2013

Další Vánoční pink před námi

Den po Štědrém dnu se uskuteční již tradiční Vánoční pink. Účast bude tentokráte velice hojná, kvalita hry bude ze začátku také maximální, jelikož z týmů "A" ani "B" žádné absence hlášené nejsou. Pro letošní rok je připraveno opět nezměrné množství jídla a pití, srnčí guláš, srnčí pečeně, ovar a tatarský biftek jsou dostatečným lákadlem, 2 připravené sudy Velkopopovického Kozla 11° snad také. Letošní pink bude pro jistotu monitorován kamerou, aby se oddíl vyhnul nepříjemné situaci předešlých let, kdy si prakticky nikdo ze zúčastněných nepamatoval, s kým hrál ve dvojici, natož pak jak v turnaji dopadl. Šťastné a veselé :) .


24.12.2013

Školení a doškolení rozhodčích licence „C“ lze nyní přes internet!

Dle nové směrnice ČAST č. 4/2013 se lze od 1. 6. 2013 vyškolit či doškolit, a to přes e-learningový kurz. Využijme tuto možnost a nenechme si zbytečně propadnout licence!

Je dobře, že vedení ČAST jde touto cestou, neboť se ušetří spousta času a finančních prostředků (cestování, strava na místě školení, platba lektorů apod.). Sdělení můžete šířit mezi své pingpongové přátele. Veškeré informace naleznete zde.

Jakub Oravec

25.9.2013

Krajské soutěže startují již příští týden

Už 28.9. se znovu rozběhne kolotoč krajských soutěží, kde má Nová Paka tradičně dvojí zastoupení.

Novopacké Áčko bude tuto sezónu válčit v KP1, jelikož by v divizi po (snad dočasném) odchodu Lukáše Macáka hrálo druhé housle. Divizi bude místo packých hrát mužstvo Úpice. Jako první prověří packý "A" tým squadru z Trutnova-Poříčí, následně odpoledne sehraje duel se Rtyní v Podkrkonoší. Zápasy tradičně začínají v 9:00, resp. ve 14:00 premiérově v nové sportovní hale na sídlišti. Za Áčko budou letos válčit Vojtěch Kazda, Lukáš Knap, Honza Šmidrkal a Michal Luňák, do zálohy bude připraven ještě celý "B" tým.

Packé Béčko si letos odkroutí další sezónu v KP2, kde jistě bude bojovat o horní část tabulky. Tým okolo Michala Luňáka, Horsta Stoklasa, Martina Sochora a Tomáše Fišara se, stejně jako "A" tým, představí 28. září doma (ano, "A" i "B" tým hrají domácí zápasy společně) proti Nemyčevsi, resp. proti Hořicím. Mistrovská sezóna bude tímto odstartována.

Honza Šmidrkal

21.9.2013

Tréninky zahájeny

Do packé kroniky se datum 3.9.2013 zapíše ozdobným písmem jako den, kdy domácí borci poprvé vyzkoušeli halu ZŠ Husitská jako svou domovskou. TJ Nová Paka nyní disponuje 8 špičkovými stoly Joola, čímž se tento klub svými podmínkami výrazně přiblížil mnohem větším a věhlasnějším oddílům. Na první trénink dorazilo 12 hráčů, kteří si vesměs halu pochvalovali. Sezóně ZDAR!

obr obr obr
Honza Šmidrkal

4.9.2013

Rozpisy všech našich soutěží k dispozici na našich stránkách

Stolně-tenisová sezóna již klepe na dveře a k ní neodmyslitelně patří také potřebné rozlosování všech soutěží. Toho jsme se konečně dočkali, a tak již známe oficiální termíny a pořadí, v jakém se utkáme se svými soupeři z regionu, resp. kraje.

V naší sekci Rozpisy naleznete jak odkazování k rozlosování na serveru STIS, tak tabulky s rozlosováním přímo na našich stránkách. V průběhu soutěže bude tato sekce opět pravidelně aktualizovaná a k výsledkům se tedy vždy dostanete také z našich stránek, k těm neoficiálním (bez zápisu) pak zpravidla ještě dříve, než je tomu na serveru STIS.

Jakub Oravec

22.8.2013

Pinecnp.info – Aktualizace dat pro sezónu 2013/14

Každý rok přizpůsobuji náš web nadcházející sezóně a není tomu jinak ani letos. Ve všech sekcích, kromě rozpisů, máme nyní aktualizované informace, a to včetně změny adresy naší tělocvičny, která je pro nás všechny jistě změnou příjemnou. Nezbývá mi, než popřát všem příjemný zbytek léta a na viděnou v září, za našimi 8 modrými stoly :-).

Jakub Oravec

31.7.2013

Žebříček úspěšnosti 2012/13 pro náš region již k dispozici!

Rok se s rokem sešel a po konci letošní sezóny je tu opět regionální žebříček úspěšnosti, a to především díky trpělivé práci Honzy Červenky a Vaška Nidrleho, kterým tímto děkuji.

Na vrcholu žebříčku vystřídal Petra Dlabolu jeho spoluhráč, Pavel Vajgl, který si ve 3. lize zajistil dost zvučné jméno, když překonal hranici 60% úspěšnosti. Na druhém místě se objevil Luboš Šajner, jenž měl zpočátku sezóny velkou smůlu v pětisetových zápasech, avšak postupně jeho forma gradovala a nakonec, také díky novým potahům, které mu ideálně sedly, vybojoval ve 3. lize 48,10% zápasů, což mu žebříčkově stačilo na 2. místo, právě před loňským lídrem a spoluhráčem, Petrem Dlabolou. To byl tedy trojlístek staropackých střelců a teď již k našemu oddílu

Skvělou formu zaznamenal Lukáš Macák, který se celkově umístil na 5. místě, a to i přes absenci okresních přeborů. Naším druhým nejúspěšnějším hráčem je, jak je tomu zvykem, Vojta Kazda (9), který na okresních přeborech zažíval životní formu a nelámal si hlavu ani s takovými soupeři, jakými jsou Martin Jirásek, nebo Rejha a na krk si po zásluze pověsil stříbrnou medaili. Žebříčkového zlepšení dosáhl, i přes tréninkový deficit, Honza Šmidrkal (15), jehož obranářský um v našich krajích netřeba představovat. Honza totiž nastoupil na vysokou školu v Praze, a jak to tak bývá ve velkých městech, sehnat volné místo k trénování je takřka nemožná záležitost. Naši divizní čtyřku pak uzavírá levoruký Lukáš Knap, který po nástupu do práce také příliš času na tréninky nenašel, a tak je jeho 18. místo velkým úspěchem.

„Béčko“ mělo letos velmi nestabilní výkony a především také soupisku, měnící se jako vystresovaný chameleon. Zpočátku totiž kvůli pracovnímu vytížení chyběl Michal Luňák (27), který je základním stavebním kamenem, a tak tým na výhry narážel asi jako Afričané na vodu. Roli jedničky tak mnohdy přebíral Martin Sochor (28) a nevedl si vůbec špatně – svými 50% týmu velmi pomohl. Když už šlo do tuhého a hrozil sestup do okresní soutěže, byl povolán novopacký terminátor, Igor Fejfar (n), který si celkem hravě poradil se všemi soupeři. V týmu občas hrál i tahoun „Céčka“, Tomáš Fišar (35), který jistě pocítil velký rozdíl těchto soutěží. Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na „čopera“ Horsťu (45), který se netrápí žádným soupeřem a v průběhu sezóny neustále potvrzoval, že porazit může kohokoli.

V „Céčku“ si, krom zmiňovaného Tomáše, dobře vedl i Roman Růžek (55), který soupiskou přeskočil „Déčko“ a tento krok se ukázal být velmi rozumným, neboť Roman si nelámal hlavu s žádným z okresních matadorů a předčil veškerá očekávání, a to i přes tréninkovou absenci z důvodů studia. Za dva a někdy dokonce za tři týmy, nastupoval pravidelně Mirďa Virag (64-65), mnohdy přezdívaný také škubánek. Mirďa zakončil sezónu v „Céčku“ přesně poloviční úspěšností a týmu také velmi pomohl k celkové 4. příčce. Před odletem do Itálie a také zároveň před odletem pálky napříč celou naší tělocvičnou, si vůbec nevedl špatně ani Jirka Morávek (72), který odcestoval po půli sezóny za studiem.

Životní formu zažíval Jirka Stuchlík (82), a to se samozřejmě projevilo i na umístění, kde si „Spinner“ polepšil hned o 14 příček. Pokud přeskočíme třemi týmy herně vytěžovaného Mirďu Viraga, tak je dalšm na řadě Jakub Oravec (86), který si oproti loňsku polepšil o 17 příček, avšak kdybychom spočítali, kolik hodin Jakub věnoval tréninkům, tak toto zlepšení rozhodně není úměrné jeho snažení. Jarda Hanuš (117-118) si polepšil o 18 příček a jeho výkony nejlépe odpovídají slovu nevyzpytatelné, neboť Jarda se dokázal zbláznit a porazit skvělé hráče, avšak zároveň stejně jednoduše dokázal prohrát s hráči slabšími.

Zbývá nám „Éčko“ a v něm si nejlépe vedl Tomáš Vydra (108), který si polepšil o neuvěřitelných 60 příček za pouhý rok a právem byl vyhlášen skokanem roku v předešlém článku shrnutí tohoto týmu. Krom Cardy a Tomáše zde účinkovali také Jarda Erlebach (147), Dominik Štefan (178), Michal Číla (218-219) a Míra Vavrinec (226), který doplatil na svou „materialistickou“ taktiku a stal se také naším skokanem roku, avšak v opačném a rozhodně méně příjemném ražení (-105 příček).

Celý žebříček opět poskytujeme online, a to na serveru Scribd. Tolik tedy k umístění našich hráčů v regionálním žebříčku Jičínska, nashledanou v sezóně 2013/14!

Jakub Oravec

24.5.2013

Tradiční Vánoční pink ovládla dvojice Šmidrkal-Erlebach

Ve Vrchovině se ve sváteční čas sešli příznivci stolního tenisu, dobrého jídla a pití, aby si poměřili síly stylem Davis Cup právě v pingpongu a také sólo způsobem v šipkách. Na Vánočním pinku byl také poprvé po třech letech opět přítomen Honza Šmidrkal, který v roce 2009 prohrál s alkoholem hladce ve třech setech a další roky poté měl zákaz.

obr Hráčů se sešlo dvanáct, dvojic se tedy rozlosovalo šest. Rozlosování dopadlo následovně: Vojtěch Kazda-Jakub Oravec, Martin Sochor-Jarda Hanuš, Lukáš Knap-Lukáš Grof, Honza Šmidrkal-Jarda Erlebach, Tomáš Fišar-Roman Růžek a Michal Luňák-Mirďa Virag. V tomto turnaji opadá kvalita hry s přibývajícím časem, právě kvůli tomu mají navrch ti alkoholově zdrženlivější. Turnaj překvapivě nejvíce sedl dvojici Šmidrkal-Erlebach, která přes úvodní porážku s dvojicí Luňák-Virag vyhrála vše, druhé místo obsadili Lukášové Grof a Knap, bronzový flek připadl Vojtovi Kazdovi a Jakubu Oravcovi. Bramborovou medaili si odnesli Michal Luňák s Mirďou Viragem, pátý flek připadl na Tomáše Fišara a Romana Růžka, což znamenalo, že konečné pořadí uzavřeli Martin Sochor s Jardou Hanušem. Po turnaji v šipkách se ještě vyznamenal Jakub Oravec, který by mohl uzavřít smlouvu s korejským rapperem PSY při pohledu na jeho variantu rapperova megahitu Gangnam Style.

Honza Šmidrkal

27.12.2012

Přes 10 000 návštěv!

obr obr Dle služby Google Analytics k nám od ledna 2011 zavítalo 1939 unikátních návštěvníků a počet přístupů na naše stránky přesáhl deset tisíc!


Dostali se k nám i uživatelé z 24 cizích zemí, z čehož u většiny se předpokládá vstup tzv. robotů vyhledávačů. Doufám, že jste všichni spokojeni především s množstvím informací, kvůli kterým stránky běží. Snad bude i nadále narůstat návštěvnost a obliba našeho webu obdobným tempem :-).

Jakub Oravec

3.12.2012

Drobné úpravy našich stránek nově umožňují přímý přístup k informacím serveru STIS

Informační server pro stolní tenisty STIS je tou nejpropracovanější databází ze všech sportovních databází v ČR. Nově umožňujeme přístup k veškerým informacím o výsledcích našich družstev a hráčů na tyto stránky od ČAST přímo z hypertextových odkazů (vždy černý text, který po najetí myši změní barvu písma na bílou), tudíž naleznete konkrétní data přehledně na našich stránkách a nemusíte nic vyhledávat v této rozsáhlé databázi.

Zápisy všech našich týmů ke všem odehraným utkáním, včetně termínů dalších utkání, naleznete v sekci Rozpisy. Výsledky a Úspěšnost jednotlivců soutěží, kterých se účastníme, naleznete také na stránkách našeho oddílu. Profily našich hráčů naleznete v odkazech „ukrytých“ ve jménech hráčů v sekci Družstva.

Jakub Oravec

15.11.2012

Okresní přebory mužů nadmíru úspěšné

Slunečnou sobotu 13.10.2012 se uskutečnily okresní přebory mužů ve městě trubiček, v Hořicích. Na tomto turnaji nemohla samozřejmě chybět celá packá enkláva, konkrétně Vojtěch Kazda, Lukáš Knap, Honza Šmidrkal, Martin Sochor, Tomáš Fišar, Jakub Oravec a Roman Růžek. Na turnaj nedorazila staropacká třetiligová squadra (např. takřka neporazitelný Péťa Dlabola nebo levoruký dělostřelec Luba Šajner), což ovšem ještě neznamenalo, že by Pačáci měli míti nějaké žhavé medailové naděje. Na svou šanci totiž čekali valdičtí bratři Jiráskové, exjičínský Rejha, valdický Gebauer, jičínský Kříž či domácí Vyskočil, což ještě zdaleka nebylo všechno.

Ve skupinách proběhlo všecko bez ohromných překvapení, Honza Šmidrkal odvrátil mečbol s miletínským Bezvodou a druhé místo ve skupině po těsné prohře s Křížem uškudlal. Vojtěch Kazda neměl ve skupině práci, takže vyhrál, Lukáš Knap sehrál extrémní zápas s Gebauerem (0:2 a 6:10, 1:2 a 2:8), aby vše otočil a skupinu ovládl, Martin Sochor si splnil cíl, když ze skupiny také postoupil, přetěžkou skupinu odnesl Tomáš Fišar, Roman Růžek na postup ze skupiny měl, ale koncovky nezvládl, Jakub Oravec bohužel těžkou skupinu odnesl též. V pavouku již Honza Šmidrkal po zásluze nestačil na Martina Jiráska, který se po prvním nevydařeném setu vzchopil a za hecování sebe sama slovy Kawasaki! Honzu přehrál, Martin Sochor nestačil koncovkami na domácího Vyskočila, Lukáš Knap přehrál Rudu Vzorka a když Vojta Kazda v pátém setu přebouchal přetěžkého Rejhu, tak ve hře zbyli 2 Pačáci. Lukáš Knap v dalším kole již nestačil na strojově hrajícího Milana Jiráska, Vojta Kazda pomstil Honzu a vyřadil po skvělém výkonu Martina Jiráska. V semifinále se již Vojta utkal s valdickým Gebauerem, kterého po bitvě a parádní atmosféře přehrál 3:2 a mohl se těšit na své historicky první finále okresních přeborů. Ve finále již Vojtova jízda skončila, před Milanem Jiráskem se nesklonit nešlo, i tak ale Vojta dosáhl perfektního výsledku.

V soutěži čtyřher se představili Pačáci ve složení Kazda-Horák (Železnice), Růžek-Sochor, Šmidrkal-Knap a Fišar-Oravec. Vojta Kazda s Karlem Horákem překvapivě prohráli ve čtvrtfinále s dvojicí Kříž-Červenka, dvojice Růžek-Sochor se do čtvrtfinále taktéž prokousala, a ve čtvrtfinále skončila i dvojka Fišar-Oravec s dvojicí Vzorek-Zemánek. A co poslední nejmenovaná dvojice? Deblisté Knap-Šmidrkal si nejdříve poradili s dvojkou z Jičína (Zikmund-Fedor), ve čtvrtfinále už na ně čekal těžký oříšek v podobě jičínsko-valdického páru Fejtek-Gebauer, což ale Pačáci s bravurou také zvládli (3:1), v semifinále by již ale na Pačáky vsadil málokdo, dvojice Jirásek Milan-Rejha byla velmi těžký oříšek, což Pačáci pocítili na vlastní kůži, když za stavu 0:2 na sety odvrátili 5 mečbolů, následující set získali také a ovládli dokonce i poslední set! Ve finále se tedy pár Knap-Šmidrkal utkal s domácími Vyskočil-Štěpánek, a Pačáci si již nesmírnou šanci utéct nenechali, 3:1 zvítězili a přebory tak ovládli.

Turnaj měl perfektní přátelskou atmosféru, a tak se jistě vydařil.

Honza Šmidrkal

14.10.2012

Hromadná objednávka od našeho sponzora

Náš oddíl chystá společnou objednávku z e-shopu Korbela a Hrnčiříka, kteří jsou letos našimi sponzory již druhou sezónu, i přes nejnižší ceny na českém trhu, nám nabízí až 15% slevu na nákup zboží. Čím víc toho koupíme najednou, tím větší výhody získáme, tak se ozvěte Vojtěchu Kazdovi.

Jakub Oravec

23.8.2012

Soupisky aktualizovány

Dnes byly na našich stránkách pozměněny soupisky týmů pro nadcházející sezónu, která začne 22. září krajskými soutěžemi.

Jakub Oravec

16.8.2012

Rozlosování soutěží pro sezónu 2012/13 doplněno

Na nově zaběhlých stránkách STIS, které nahradily databázi pinec.info, se již objevila rozlosování soutěží pro nadcházející sezónu. Dnes jsem aktualizoval Rozpis a kromě hypertextových odkazů na stránky asociace, naleznete na našich stránkách i tabulky s rozlosováním, které poslouží jako případná záloha při přetížení serveru STIS.

Jakub Oravec

9.8.2012

Žebříček úspěšnosti pro jičínský region za uplynulou sezónu již k dispozici

Překvapivě o něco dříve, než je tomu zvykem, vyšel žebříček úspěšnosti jednotlivců za sezónu 2011/12. Prvenství pro letošní rok patří staropacké zlaté ruce Péťovi Dlabolovi, který letos v divizi skončil na 3. místě s úspěšností 86,3%, hned v závěsu za extraligovým Štrofem (98,04%) a bývalým lídrem 1. ligy, současným trenérem extraligového DTJ, Martinem Lučanem (92,16%). Petr svou převahu na Jičínsku jen potvrdil listopadovým vítězstvím na OP, pořádaném naším oddílem, když v semifinále, proti našemu ve formě hrajícímu Vojtovi Kazdovi, dokázal otočit nepříznivý stav z 1:2 a 0:6 a ve finále pak porazit svého spoluhráče, levorukého střelce Lůbu Šajnera, který zažil skvělý den především díky porážce Milana Ročka ml. v semifinále.

A teď již k našim. Skvělou sezónu má za sebou Lukáš Macák (7.), který dokázal letos v divizi porazit několik zvučných jmen, mezi nimiž byli i ligoví hráči Hrunka, Lánský, Martin, Jirásek Milan, Vajgl, Roček, nestárnoucí obranář Rákosník a mnoho dalších. Skvěle se letos blýskl i Vojta Kazda (9.), který se do okresní desítky dostal také díky 3,5 bodům za již zmiňované 3. místo na OP v domácím prostředí. Oproti loňsku si polepšil také levák Lukáš Knap (14.), který si především svým skvělým servisem a výborným útokem ze střední vzdálenosti dokázal v této soutěži vydobýt za uplynulé sezóny slušný respekt i od starších a zkušenějších hráčů. Čtvrtým hráčem našeho Áčka byl letos kouzelník Honza Šmidrkal (19.), mnohdy přezdívaný „srnec", především pro svou neuvěřitelnou obratnost v obraně a i přes svou občasnou nervozitu v o 2 soutěže vyšší premiéře, si v okresním žebříčku udržel svou pozici.

Za B-tým se nejlépe vedlo Lukáši Grofovi (27.), v závěsu za ním je pak Michal Luňák (28.), který i přes absenci tréninků kvůli pracovnímu vytížení dokázal zúročit svůj talent a tyto dva „držáky" týmu skvěle doplňovali mladý Martin Sochor (37.), který si v některých zápasech svou neuvěřitelnou variabilitou a jedinečným stylem hry vysloužil velký údiv jak z řad spoluhráčů, tak u hlavou nevěřícně kroutících přihlížejících diváků a nejčastěji také Horst Stoklas (45.), který svými bloky a ostrými čopy dokázal zaskočit nejednoho aspiranta na nejlepšího hráče soutěže. Boj o vítězství v krajské soutěži přibližně v půli sezóny vzdal supertalent Adam Svoboda, který podlehl své životosprávě, kombinující problémy legendy J.O. Waldnera ($), Igora Fejfara (‰) a hawaiských bubeníků (\|/).

Za Cé se letos v dobrém světle předvedli, krom již zmiňovaných Sochora a Stoklase, také Bc. Jirka Morávek (61.) a showman Míra Virag (78.-79.).

V Déčku se nejlépe dařilo Tomáši Fišarovi (67.), který si oproti loňsku polepšil o jednu příčku, za ním pak skončil zkušený matador Jirka Stuchlík (96.), nepoučitelný Jakub Oravec (103.), skokan roku Míra Vavrinec (ze 194. na 121.) a naopak pád roku, maratonec Jarda Hanuš (z 99. na 135.).

Zbývá náš věkovým součtem velmi mladý tým E, ve kterém krom Vavrince zářil také Jarda „Bill" Erlebach (137.), mladíčci Tomáš Vydra (168.) a Dominik Štefan (170.). Méně než 25% utkání pak odehráli Rumča Růžek (n), který překvapil například porážkou Hladíka, ještě roztancován hned po příchodu z Phoenix Pecka a zkušenosti sbírající Michal Číla (n).

Celý žebříček Vám poskytujeme k online nahlédnutí, sportu zdar a pinci zvlášť.

Jakub Oravec

7.5.2012

Jarní turnaj v Bělohradě se vydařil, Pačáci zlatí ve čtyřhře

Počasí stolnímu tenisu vyloženě přálo, zima, pošmourno, přeháňky. Tak se Pačáci, ve složení Kazda, Šmidrkal, Oravec, Růžek a staropacký striptér Budina, vydali do areálu Bažantnice, do bělohradské maličké herny. Dvojice Oravec a hlavně Šmidrkal se velmi obávala, aby se neopakovala situace z roku 2010, kdy se zmínění po brzkém skončení turnaje věnovali činnosti, popsatelnou pouze slovy Nezřízené pití tvrdého alkoholu. Honza Šmidrkal tehdy dorazil záhadně domů ve stavu nelidském a loňského ročníku se z těchto důvodů účastnit nemohl. Jakub Oravec dopadl trochu lépe. Ale teď již k turnaji.

Turnaje se zúčastnil vynikající počet 31 hráčů, taktéž kvalita byla velice dobrá. (1x bývalá 3. liga, 2x divize, 2x KP1, 5x KPII, nespočet OPI..). K hlavním favoritům na vítězství tedy patřili pochopitelně bývalý ligista Macháček, packý Vojta Kazda, železnický šutér Karel Horák, potažmo i Honza Šmidrkal.

Skupiny, 1 sedmičlenná a 3 osmičlenné, se dohrály díky většímu počtu zájemců až relativně pozdě, Honza Šmidrkal svou sedmičlennou skupinu se štěstím bez porážky vyhrál, Vojta Kazda měl neskutečnou smůlu, když mu stačil v posledním zápase ve skupině set na postup, dva na vítězství ve skupině. Porážka 0:3 (i přes setboly) v nejdůležitějším zápase tedy pochopitelně dost bolela. Jakub Oravec se prezentoval velmi slušně, 4. místo ve skupině plné hráčů vyšších soutěží potěšilo, Roman Růžek skončil se 2 výhrami na 6. místě ve skupině.

Vyřazovací část přinesla notně tvrdší horní polovinu pavouka, Honza Šmidrkal obrátil zápas s Moravákem Machandrem a vítězstvím 9 v pátém se prokousal do semifinále. Tam však jeho pouť skončila, jelikož narazil na mosteckého ranaře Macháčka, který krásný zápas rozhodl ve svůj prospěch. Honza ještě unaveně prohrál souboj o třetí místo s liškou podšitou, Petrem Grymem. Turnaj vyhrál překvapivě reprezentant KPST Pospíšil, který porazil již vyřízeného Macháčka.

Hrála se také soutěž čtyřher. Tam se postupně rozehrávala dvojice Kazda-Šmidrkal tak, až celý turnaj vyhrála. Zejména finále bylo exhibicí Vojty Kazdy, když si Honza Šmidrkal připadal jako páté kolo u vozu, jelikož Vojtěch zejména v prvním setu zabil všechno, co mu pod ruku přišlo. Druhá packá dvojička Oravec-Růžek po sympatickém výkonu podlehla pozdějším semifinalistům, synovi a otci Zeleným.

Tak skončil 36. ročník Jarního turnaje v lázeňském městě. Trojice Oravec, Šmidrkal a Růžek odjela radši ihned po skončení hraní, aby se zamezilo jistým „neočekávaným“ komplikacím.

Honza Šmidrkal

31.3.2012

Krásné KP jednotlivců v Hostinném

V sobotu za pravého zimního počasí proběhly KP jednotlivců dospělých v Hostinném. V mužské kategorii se doklouzali do městečka s moderní halou i Pačáci Honza Šmidrkal a Jakub Oravec, kteří sehráli všechny soutěže. Ovšem jak Honza, tak ani Jakub ze skupin nepostoupili, ve čtyřhře po statečném boji podlehli ligovým hráčům. Honza Šmidrkal ovšem nakonec na pohár dosáhl, když v mixu s Hankou Jakubcovou (mimochodem 1.liga) ukudlal semifinále a jen o dva míče jim uteklo finále, když podlehli Hančiným sourozencům, bratrovi a dvojčeti Blance.

Vyřazovací část se již nesla v duchu favoritů, Luba Šajner ze Staré Paky nestačil na jedničku Šlapáka, Honza Herber nestačil zase na Šumpíka. Ve čtvrtfinále přišly na řadu krásné souboje jako např. Lukáš Foff vs Miloš Šlapák (0:3), neskutečně hrající Vojtěch Štrof vs Koblížek Martin (3:0) či další spolufavorit David Palkovský splnili úlohy favoritů. Semifinále nabídlo již souboje na 4 vítězné sety, k vítězství Štrofa 4:1 nad prvoligovým Novotným je netřeba dodávat komentář, parádní bitva Šlapák X Palkovský dopadla lépe pro hráče Vrchlabí (4:2 pro Palkovského). Finálový souboj nabídl nevídaný obrázek v podobě prohrávajícího, ovšem s nepochopitelným klidem hrajícího Vojty Štrofa proti Palkovskému. Díky koncovce pátého setu si Palkovský vítězství již vzít nenechal a slavil titul přeborníka.

V ženách byla jednoznačnou favoritkou Simona Šlehobrová z TJ Dobré, úlohu také potvrdila, když nedala šanci v semifinále ani partnerce Honzy v mixu Hance Jakubcové. Šlehobrová také s Rozínkovou získaly titul přebornic kraje ve čtyřhře, druhá byla dvojčata Jakubcova. Mix vyhráli bez překvapení Lukáš Foff se Simonou Šlehobrovou.

O finálové kovy čtyřhry mužů se podělily dvojice Šlapák-Koblížek a Štrof-Lučan, když semifinalista dvouhry Šlapák s mládežnickým reprezentantem Koblížkem udolali dvojici extraligového trenéra a hráče z dělnické tělovýchovné jednoty v poměru 4:1 na sety a odvezli si do svého, dnes početně přečnívajícího oddílu, titul krajských přeborníků ve čtyřhře.

Jan Šmidrkal
&
Jakub Oravec

22.1.2012

Shrnutí půlročního vystoupení

Je tu takřka nový rok, a tak by bylo záhodno udělat menší resumé zatím poloviny letošního ročníku.

Nejvíc v oku i nejvíc, o čem by se asi mělo mluvit, je jednoznačně situace „A“ týmu. Je víc než jasné, že Nová Paka bude muset o záchranu bojovat již prakticky jen s jedním týmem, Stěžery. Pačáci figurují o skóre před právě tímhle týmem, jasně poslední je Vrchlabí. V první půli došlo na zbytečné ztráty hlavně s Jičínem, kdy domácí nevyužili vedení 9:5, poté přišla jediná výhra ve Vrchlabí, za zmínku samozřejmě stojí i blbá prohra s Hostinným (z 3:9 na 8:9, 8:10 kon.výsledek) a také smolná prohra v Hradci proti DTJ. Neuvěřitelné dejavu přišlo v prvním kole druhé části, kdy se Jičíňákům s Pačáky povedlo naprosto to samé, jako doma Pačákům s borci z Jičína, jen z opačného pohledu. Do roku 2012 tak vstupuje Áčko s jasným cílem - porazit doma Vrchlabí a zkusit urvat body ve Stěžerech, což bude asi pořádný thriller. Samozřejmě Áčko musí také zabrat proti ostatním týmům ze spodní šestky, jelikož horní šestka je letos opravdu pro tým z Podrkonoší výkonnostně nedosažitelná. Udržení, či sestup?

To v Béčku je situace jiná, po katastrofálním začátku přišlo rapidní zlepšení. První 4 kola s pouhou jednou remízou přineslo packým víc než varování před vyrovnanou KPII. Poté ovšem přišel skalp dosavadního lídra z Lánova, který Novou Paku asi v lásce již opravdu nemá, v Hostinném bohužel zasáhla do bojů divize, tak zase rychle zpátky na zem. Po dvou výhrách přišel tvrdý náraz ve Stěžerech, za který nastoupil i možná klíčový hráč v divizní bitvě s Áčkem Černohorský, jenomže od té doby přišly velice ceněné skalpy jasného vedoucího Poříčí a Chlumce a je jisté, že Pačáci i přes vyrovnanost nebudou mít potíže hrát klidný střed tabulky, teoreticky můžou skončit klidně druzí, záleží na sestavě. Po prvotním trápení se rozehrál Michal Luňák, a když někdo nemůže, skvěle ho zastoupí Horst Stoklas. „B“ je zatím třetí, na Poříčí ztrácí nedostižných 9 bodů, na druhý Lánov 3, jenže na osmého v tabulce má náskok pouhých 3 bodů. Přesto nikdo o poklidné sezóně pro „B“ nepochybuje.

Céčko se již pár sezón drží v poklidu v regionálním přeboru, kde letos suverénním způsobem válí klan Petřivých a o jejich postupu do KPII pochybuje málokdo. Tým okolo Horsta Stoklasa a Martina Sochora letos sbírá výsledky prapodivné rozmanitosti, výjimkou nejsou debakly jak od novopackých, tak ani pro ně samé (16:2 výhra v Rovensku, 1:17 prohra ve Valdicích atd.). Poslední 3 duely ovšem „C“ zvládlo, povětšinou jasným způsobem. S udržením tedy nebude jediný problém, a ač se může zdát, že současné 8.místo není žádný šlágr, o místo za nimi je již bodová propast 6 bodů, na záchranu mají náskok 9 bodů, což je navíc při formě Staré Paky a Lánů víc než výmluvný náskok. Naopak, „C“ může mířit výš a kromě Bělohradu je schopno porazit všechny týmy. Tady bude také klid.

Regionální přebor druhé třídy má svého zástupce z packých řad také, Déčko letos překvapivě hraje velmi dobře. Celé soutěži vévodí jasně Nemyčeves, a tak se pravděpodobně vyplní pro Nemyčeves neúčastnická díra po postupivším Áčku do KPII. Každopádně druhé Kopidlno či třetí Lány budou asi hráče z herny s přibitým kobercem řádně prohánět. Ohromný vliv na chod „D“ má Tomáš Fišar, který si zatím drží solidní bilanci, zaskakující Míra Vavrinec se úctyhodně prosazuje i v této soutěži. Poslední výsledky ukazují, že Déčko je schopné zahrát s kýmkoli, smolná prohra s lídrem z Nemyčevse to potvrzuje. Nový rok začne „D“ proti Úbislavicím, takže se dá čekat vyhrocený zápas, každopádně i jiné zápasy nabídnou zajímavou podívanou. Pačáci mají ovšem ne úplně zaručený sedmibodový náskok na nesestup, což ze současného pátého místa a s vědomím silného mužstva mohou sledovat s úsměvem.

Z regionálních zástupců by mělo mít největší problémy Éčko, ale tým okolo dvou starších a dvou mladých ukazuje, že se s tímto údělem smířit nechce. Tým se po hrůzném začátku vzpamatoval a nyní se již nachází v relativním středu tabulky. Pačáky dělí od sestupu pouhých 5 bodů, což není mnoho, ale jelikož Míra Vavrinec si drží svou fazónu a mladí se zlepšují ne krokem, ale skokem, tak by současné 8. místo již mělo být odrazovým můstkem i do vyšších pater tabulky. Bude to boj, ale měl by dopadnout.

Toť půlroční shrnutí, snad všechny týmy zůstanou v oných soutěžích, kde se prezentují letos. Do nového roku pinci zdar!

Honza Šmidrkal

31.12.2011

Okresní přebory registrovaných i neregistrovaných úspěšně za námi

V sobotu se uskutečnily okresní přebory dospělých, konané v hale 1.ZŠ Nová Paka. Hojných 48 účastníků a kvalitní zastoupení dávalo v předzvěst, že hráči i diváci budou svědky zajímavých soubojů. V soutěži dvouher se rozhodovalo až o čtvrtém místě, trio Roček, Dlabola a Šajner je v okrese takřka bezkonkurenční. To se také ukázalo, když v prvním semifinále vyhrál po perfektním výkonu Luba Šajner (Stará Paka) nad Milanem Ročkem (Jičín) nečekaně 3:0, v dalším semifinále porazil Petr Dlabola (Stará Paka) domácího Vojtu Kazdu po boji až v pátém setu. Ve finále si Petr Dlabola poradil se svým týmovým parťákem Lubošem Šajnerem 3:1 a po právu a vyrovnaných vynikajících představení mohl slavit titul okresního přeborníka. Ve čtyřhře se zrodilo semifinálové překvapení v podobě účasti bělohradských okresních hráčů Petřivého ml. a Šulce Milana, ti však podobně jako dvojice Roček-Kohout zůstali před branami finále. Finále čtyřhřy obstaraly dvojice Dlabola-Šajner (SP) proti jičínsko-valdickému páru Gebauer-Kříž ml. Žádné překvapení se ale nekonalo, a tak všechna nejlepší umístění brala Stará Paka, zde v podobě okresních přeborníků Petra Dlaboly a Luby Šajnera.

Odpolední program představoval kromě zajímavých zápasů také zápas s alkoholem, kterého se vypilo neuvěřitelné množství. Novinkou pro letošní rok bylo rozdělení do dvou kategorií, mužské a ženské, přičemž čtyřhra zůstala smíšená. 32 hráčů v mužské kategorii a 8 v ženské bylo ještě umocněno desítkami fanoušků v místním hledišti. Ženské kategorii zavládla Laďka Hanušová, když prohrála snad jediný set za 7 zápasů, druhá se umístila Jiřina Šepsová a na třetím místě skončila Ivana Horáčková.

V mužské kategorii po taktickém boji zvítězil obhájce loňského finále Lukáš Jebavý, když porazil jednoznačně po jedinečných smečích trávou 3:0 Jiřího Zemánka, jenž v semifinále porazil překvapivě střelce Lukáše Kracíka. Před branami finále skončil také bomber Jarda Nožička, jehož ještě v souboji o 3.místo zdolal Lukáš Kracík. Finále čtyřhry se stalo kořistí pro dvojici Vondráček-Kracík po vítězství nad Vydra-Kalivoda. Nejvíce fanoušků ovšem přitáhla dvojice Janda-Štefan, když první jmenovaný při čtvrtfinále čtyřhry již prakticky díky alkoopojení nemluvil, ale sklidil za svou mírnou hru bez smečí veliký ohlas.

Kategorií sama pro sebe se stal souboj o modrého slona, jehož mohl získat pouze největší alkoholik večera. Souboj se již od začátku soustředil prakticky na dvojici Celjak-Janda, ovšem po nástupu Pavla Celjaka kolem půl desáté večerní Martin Janda upadl do těžkého komatu, při kterém opustil tělocvičnu duchem nepřítomen v poloze vlající list v nezbytném doprovodu kamarádů. Pavel Celjak tedy svým výkonem předčil všechna očekávání (přes 2 litry rumu) a mohl se radovat ze zisku modrého slona.

Honza Šmidrkal

13.11.2011

V sekci rozpisy již naleznete aktuální hodnoty

Je nová sezóna a karty zápasů pro všechny naše soutěže již byly rozdány, a tak v sekci Rozpisy naleznete aktuální rozpisy zápasů pro všechny naše mužské soutěže.

Jakub Oravec

1.10.2011

Aktualizována databáze výsledků soutěží a úspěšností jednotlivců pro letošní sezónu

Pro letošní rok byly přesunuty veškeré výsledky ze stolního tenisu z pinec.info na poněkud nepřehledný server ČAST stis.ping-pong.cz. Od dnešního dne můžete opět využít pro lepší přehlednost odkazů z našich stránek pro naše soutěže a to v sekcích Výsledky a Úspěšnost.

Jakub Oravec

1.10.2011

Spuštěna subdoména nere.pinecnp.info

Dnešním dnem byly oficiálně spuštěny webové stránky pro právě vznikající nereligu pořádanou naším oddílem. Postupně budou obměňovány a plněny informacemi, především pak pro potenciální hráče této neregistrované soutěže. Pod bannerem našeho sponzora naleznete také banner www.nere.pinecnp.info, který Vás přímo přesměruje na tyto stránky.

Jakub Oravec

25.7.2011

Naskýtá se nám možnost prvotřídního 7-denního soustředění v Hodoníně

Náš oddíl se každoročně v celkem hojném počtu účastnil letního soustředění v Sadské u Poděbrad, které se pro nás začíná stávat stereotypem, a tak přišel náš jednatel oddílu Vojta s návrhem zkusit něco nového. Přišla nám nabídka na kvalitní letní přípravu v Hodoníně (tréninkové středisko mládeže), za účasti těch nejkvalifikovanějších trenérů, v čele s Janem Medveckým (licence A, 1.liga), Alenou Vachovcovou (licence B, vítězka extraligy, reprezentační hráčka ČR na mistrovstvích Evropy, Světa a Olympiády 2004 v Aténach), Natalií Horák (licence B, extraliga) a dalších ligových hráčů. Příprava by probíhala dvoufázově v nové nejmodernější hale v republice i v Evropě. Cena soustředění dokonce nižší než na Sadské a to 3900 Kč. V ceně je zahrnuta plná penze, tréninky, fitness a sauna! Bližší info zde. Prosím zájemce o diskusi na toto téma do naší návštěvní knihy, fóra, či skupiny na facebooku (TJ Nová Paka stolní tenis).

Jakub Oravec

17.5.2011

Třídenní akce na srubu se vydařila

Dlouho plánovaného víkendu na samotě u lesa se letos zúčastnilo o něco méně lidí, avšak „grády“ rozhodně nepostrádal. Páteční večer jsme usedli k velkému plátnu a u Vojtovi přípravy voňavého guláše se zvýšenou ostrahou před Jakubem, jsme společně fandili našim hokejistům v jejich vydařeném zápase proti Slovensku. Atmosféra byla neuvěřitelná, když cibule lítala vzduchem po vstřelení našeho prvního gólu. Jak se blížila noc, přišel na řadu náš oblíbený poker, ve kterém zaznamenal „hattrick“ ostřílený karetní hráč Vojtěch. Zpěv ptáků a rozetnívání nám sdělovalo, že je na čase jít spát. Sobotní ráno jsme si jako rozcvičku dali rozkládání hasičských překážek pro přijíždějící dobrovolnice a pokračovali v zajímavých diskuzích na venkovní lavičce. V odpoledních hodinách jsme se začali věnovat nohejbalu, který byl letos jen exhibičního charakteru a ve 4 ráno se dostalo i na penalty. Po generálním úklidu jsme se odebrali postupně domů, avšak vzpomínka na vydařenou akci nám zůstává.

Jakub Oravec

10.5.2011

Nově přidána sekce o vzniku našeho oddílu

Na 1. máje přibyla na naše stránky do karty „Oddíl“ další zajímavá záložka s názvem „Historie oddílu“, psaná pamětníkem našeho oddílu panem Burkertem, kterému tímto velmi děkujeme. Článek vypovídá o situaci a vzniku stolního tenisu v našich končinách a přiložené fotky z této doby, mezi kterými mimochodem uvidíte i naše první logo, nastiňující tehdejší atmosféru a sportovního ducha. Pod tímto článkem najdete další zajímavý článek o vzniku stolního tenisu jako takovém, tak rozhodně neváhejte zavítat do nové záložky :-).

Jakub Oravec

2.5.2011

Pingpongová rozlučka se sezónou bude 6. - 8. května

Stejně jako severoameričané dodržují každý rok Den díkuvzdání, novopačtí pingpongáři se loučí se sezónou na vidochovském srubu. Ten se bude letos konat v triatlonickém stylu, tedy od pátku 6. do neděle 8. května za účasti naší nerozlučné party, jídla a sudu(ů). V programu jsou samozřejmě tradiční „srubácké“ sporty v čele s nohejbalem, fotbalem včetně penalt, šipkami a opět nebudou chybět ani karty. Těšíme se na brzkou shledanou.

Jakub Oravec

22.4.2011

Návštěvnost neustále stoupá

Dle statistik google analytics můžeme usoudit, že návštěvnost našich stránek si udržuje v průměru velmi slušnou hladinu. Pod příkazem „site:“ máme na googlu zaindexovaných 118 stránek, což znamená velmi slušnou pravděpodobnost „vygooglit“ si nás. V době psaní tohoto článku bylo na našich stránkách již 1630 návštěvníků ze statistiky Toplist. Přikládám odkaz na výpis přehledu návštěvnosti z doby od 1.2.2011 do 18.4.2011.

Jakub Oravec

19.4.2011

Jan Šmidrkal přestupuje do bundesligové Borussia Düsseldorf!

Honza letos zažívá skvělou formu, když na juniorském republikovém turnaji dokázal porazit ligového hráče, nenechali němečtí hledači talentů nic náhodě a okamžitě se začli zajímat o našeho skvělého hráče. Dnešním dnem byl Honza draftován do nejlepšího bundesligového týmu Borussia Düsseldorf-TTC. Zde bude mít možnost tréninku s nejlepšími evropskými hráči v čele s Timo Bollem, Christian Süßem a Patrickem Baumem. Zároveň získal možnost dostudovat a odmaturovat na sportovním gymnáziu nedaleko tréninkového střediska přímo v Düsseldorfu. Tímto přeji Honzovi hodně štěstí jak v Bundesligové soutěži, tak v evropské lize mistrů, do které se tento tým pravidelně dostává z první příčky.

Jakub Oravec

1.4.2011

Chat po ruce hned pod logem našeho sponzora

Pro lepší přehled a větší využitelnost naší vlastní chatovací místnosti, jsem přidal do pravého sloupce v oblasti pod bannerem Sten marketingu informační panel chatujících, včetně možnosti přímého vstupu. Chat je vhodný například k domlouvání akcí, či jen tak „na pokec“. Vítáni jsou samozřejmě i noví návštěvníci našich stránek.

Jakub Oravec

27.3.2011

Tisíc návštěv našich stránek za 3 měsíce!

Od 2. ledna 2011 počítám návštěvnost našich stránek a za 3 měsíce se již toto číslo vyhouplo na tisíc přístupů (počítaných každý den od znovu), což je v této kategorii webových stránek krásné číslo, které doufám poroste dál. Výpis ze statistiky google analytics je následující: Návštěvy - 1000, Absolutní unikátní návštěvníci - 205, Zobrazení stránek - 3261, Průměrná doba na webu - 00:12:10, Průměrná zobrazení stránky - 3,35, Nové návštěvy - 20,04%. Statistika prohlížečů jasně hovoří pro Mozillu Firefox, na druhém místě je Apple Safari a na třetím Internet Explorer. Poměr mezi novými a vracejícími se návštěvníky je 20:80. Nejvíce lidí se k nám dostane z odkazujících stránek (49,43%), poté je přímá návštěvnost (27,24%) a jako třetí jsou vyhledávače (23,33%). Doufám, že jste s naším webem spokojeni jak po grafické, tak po administrativní stránce.

Jakub Oravec

8.3.2011

Zajímavosti

Kdyby všech 6 smolných proher našeho éčka skončilo remízou, je tým na pohodovém 4. místě, v případě výher dokonce na místě druhém, 3 body za vedoucí Nemyčevsí.

Včerejší krajské přebory družstev starších žáků, které měl v režii mladý ligový hráč Jakub Hrunka, skončily pro naše mladíčky krásným 4. místem. 1. byl Sokol HK2 B (áčko nominováno na ČR rovnou), 2. SK Dobré A, 3. Sokol HK2 C.

Skokanem letošní sezóny je Jaromír Hanuš, který si v OP3 polepšil v úspěšnosti oproti loňsku o 34,76% a je v této soutěži na 4. místě se 77,94%.
V okresní soutěži starších žáků jsou v úspěšnosti jednotlivců i čtyřher na prvních příčkách seřazeni naši mladíčci Štefan, Vydra a Číla se 100%, Dominik Štefan z 24 zápasů dokonce ještě neztratil ani set! To poukazuje na naše výborné zázemí pro hráče v „inkubačním“ věku a především na kvalitní trenérskou práci Vojtěcha Kazdy.

Jakub Oravec

7.3.2011

Pingpongářské koulení

Pomalu se stává tradicí, že pár dnů po Novém roce se hráči sejdou a jdou si zakoulet kuželky, kapku odlišný sport od bowlingu. Dorazilo nás 14, a tak to byla záležitost delšího rázu, což ovšem nikomu zdaleka nevadilo. Výsledky: 1. Erlebach 254 (levačkou 145), 2. Kazda 252 (232; 230), 3.Šmidrkal 219 (206), 4. Luňák 199 (177), 5. Sochor 196 (193), 6. Hanuš 191 (176), 7. Fišar 183, 8. Grof 174 (163), 9. Stuchlík 158 (156), 10. Knap 148, 11. Růžek 140 (133), 12. Oravec 138, 13. Svoboda 133 (114), 14. Morávek 107. Podle výsledků je zřejmé, kdo se koulení jak věnuje (Erlebach, Kazda, Šmidrkal), kdo hraje bowling (Sochor, Luňák), komu semtam prostě spadne i něco navrch, jak předvedl začátečník Jarda Hanuš se svými 191, Tomáš Fišar koulel také kvalitně, Lukáš Grof ztrácel mušku s přibývajícími litry Gambrinusu v sobě, Jirka Stuchlík si užil chvíle slávy při spadnuté devítce na 31.hodu, na čtveřici Knap, Růžek, Oravec, Svoboda se hladina také podepsala, i když Jakub Oravec předvedl neskutečné dvojnásobné zlepšení oproti minulému roku (krásných 61) a pole uzavírá Jirka Morávek, který byl tak nadržený na učení, že téměř ani nedokoulel. Kuželkám zdar a pinci zvlášť.

Honza Šmidrkal

12.1.2011

Nová funkce - online uživatelé

Chtěl bych Vám představit novou červenou lištu v pravé horní části, která zobrazuje počet uživatelů, kteří jsou právě na našich stránkách. Pokud uvidíte, že je online více uživatelů, můžete se zastavit v chatovací místnosti "na pokec".

Jakub Oravec

3.1.2011

Vydařený vánoční pink za námi

Již po šesté se na 1. svátek vánoční konal náš vánoční pink ve vrchovinské hasičárně. Účast byla opět hojná a akce se parádně vydařila. Na programu byl turnaj v šipkách, pokeru, v prší a samozřejmě v pinci. Celým dnem nás provázela skvělá vánoční atmosféra společně s cukrovím a výborným uzeným rovnou z udírny a vyvrcholením bylo vyhlášení turnaje v šipkách a stolním tenisu dvojic. Šipky vyhrál po finálovém boji s Mírou Viragem Jarda Erlebach a turnaj v pinci vyhrála dvojice Stoklas-Oravec. Už teď se můžeme těšit na další akci s naší bandou pingpongářů.

Jakub Oravec

30.12.2010

Okresní přebory u nás

V sychravých dnech 6. a 7. listopadu se konal okresní přebor jednotlivců v nové hale ZŠ Husitská. Novinkou letos bylo zavedení turnaje neregistrovaných, který slavil velký úspěch. Ale popořadě - 39 hráčů bojovalo od rána o titul okresního přeborníka. Vítězství ve dvouhře (a následně i ve čtyřhře) si připsal jičínský Milan Roček, který letos neměl konkurenci. Ve finále porazil staropackého Petra Dlabolu, jenž ovšem odehrál poslední zápasy s bolestí. Před branou finále skončili ještě Lubomír Šajner a Martin Jirásek. Soutěž čtyřher ovládli jičínští Milan Roček s Honzou Červenkou, kteří porazili po boji ve finále dvojici Šajner - Luňák.

Po skončení turnaje registrovaných mohl začít turnaj neregistrovaných. Toho se účastnilo hned 38 hráčů a hráček. Bylo velice zajímavé sledovat pokroky každého jednotlivce zápas po zápasu. Vítězem se stal Petr Klazar, který porazil Lukáše Jebavého nejtěsnějším způsobem, po odvrácení několika mečbolů. Na bronzovém místě skončil Tomáš Kracík. Čtyřhu ovládla dvojice všeumělů Vondráček - Matějka po vítězství nad párem Kracík - Gaudl. Turnaj se vydařil po všech stránkách, účast byla opravdu velice hojná a nenastal žádný větší problém. I proto se snad můžeme těšit i příští rok na další okresní přebor v Nové Pace!

Honza Šmidrkal

7.11.2010

Další kola za námi

Výsledky některých našich týmů jsou zatím poněkud rozpačité, avšak jiným se daří na výbornou. TJ Nová Paka "A" - Rtyně v P. "A" 2:10 (Macák 1/2.5, Kazda 0.5/2.5, Čeřovský 0.5/3.5, Knap 0/2.5), TJ Nová Paka "A" - Úpice "A" 10:3 (Čeřovský 3.5/3.5, Macák 3/3.5, Kazda 2.5/3.5, Knap 1/3.5 (2/4.5)). Naše "béčko" zatím bez ztráty kytičky kráčí KP2kou jako by se nechumelilo. V této soutěži se v těchto kolech dobře předvedl zaskakující Martin Sochor, který proti Vrchlabí "C" dělal 1,5 a proti Lánovu "A" dokonce veledůležitých 2,5 bodu. Vrchlabí "C" - TJ Nová Paka "B" 3:10 (Luňák 3.5/3.5, Grof 3/3.5, Šmidrkal 2/3.5, Sochor 1.5/3.5), Lánov "A" - TJ Nová Paka "B" 6:10 (Luňák 3.5/4.5, Šmidrkal 3/4.5, Sochor 2.5/4.5, grof 2/4.5). "Céčko" doma porazilo rezervu Hořic 10:8 (Šmidrkal 3.5, Sochor 2.5, Stoklas 3, Morávek 1) a v Jičíně prohrálo se silným napůl divizním týmem 2:10 (Sochor, Morávek 1). "Déčko" se zatím těžce chytá, když sice ve druhém kole porazilo doma Úbislavice "A" 12:6 (Virag 3.5, Oravec 3, Stuchlík 2.5, Sochor 2/2, Hanuš 1/2.5), ale v dalších dvou kolech podlehlo Bělohradu "C" 4:14 (Sochor, Stuchlík 2) a Nemyčevsi "B" 8:10 (Stuchlík 3, Hanuš 2, Virag 2, Oravec 1). "Éčko" si zatím vybírá smůlu a to plnýmy doušky. Má na kontě jednu remízu a tři prohry 8:10. Tabulky a úspěšnost hráčů si můžete prohlédnout v sekcích Výsledky a Úspěšnost (doplněna letošní sezona).

Jakub Oravec

26.10.2010

První kolo za námi

Všechny naše týmy mají za sebou první kolo soutěží. Některým se zadařilo a některým bohužel ne. "Áčko" doma odehrálo velmi těžký zápas se Starou Pakou "A" a nakonec prohrálo 3:10. Za naše dělali po bodu Lukáš Knap (který ve svém prvním divizním utkání naběhl na soupeře jako lavina a porazil Petra Kortuse(!) 9 v pátým a poté smolně prohrál 10 v pátým s Petrem Dlabolou) společně s Vojtou Kazdou a Martinem Čeřovským. Naše "Béčko" hrálo pro změnu na půdě "B týmu" Staré Paky, kde jsme vyhráli 2:10 (Šmidrkal 3.5/3.5, Luňák 3/3.5, Grof 2.5/2.5, Svoboda 1/2.5). TJ Nová Paka "C" nastoupila v prvním kole proti Popovicím "A" a vyhrála 12:6 (Šmidrkal 4.5/4.5, Sochor 2.5/4.5, Stoklas 2.5/4.5, Morávek 2.5/4.5). "Déčko" hrálo s Kopidlnem "B", kde prohrálo 13:5. Všichni naši hráči dělali po bodu (Jaromír Hanuš a Jakub Oravec vyhráli čtyřhru). Naše "E" družstvo plné mladíčků společně s kapitánem Erlebachem smolně prohrálo 8:10 s týmem Popovice "B". Žáci překvapili, dělali ve své premiéře v mužské soutěži po bodu a půl :-) (Erlebach 4.5/4.5, Číla-Vydra-Štefan 1.5/4.5).

Jakub Oravec

Soupisky pro sezonu 2010/2011

Po naší tradiční schůzi před začátkem soutěže jsou již známé všechny soupisky. Naše "A" družstvo zaznamená po delší době změnu, kde po ukončení kariéry Igora Fejfara nastupuje náš nejúspěšnější dorostenec Lukáš Knap. Tímto mu přeji úspěšný start do divize. Áčko tedy ve složení: Vojtěch Kazda (C), Lukáš Macák, Martin Čeřovský a Lukáš Knap.

Béčko je také po dlouhé době v jiném složení. Místo Horsta Stoklase a Lukáše Knapa jsou v základní sestavě další "mladíčci" Adam Svoboda a Jan Šmidrkal, kteří byli v poslední sezoně úspěšnými tahouny "C" týmu v Regionálním Přeboru mužů. Béčko má Nyní sestavu: Lukáš Grof (C), Michal Luňák, Adam Svoboda, Jan Šmidrkal.

Céčko bude mít letos složení: Horst Stoklas (C), Martin Sochor, Tomáš Fišar, Jiří Morávek.

Déčko bude ve složení: Jiří Stuchlík (C), Miroslav Virag, Jakub Oravec a Jaromír Hanuš.

Éčko bude v sestavě: Jaromír Erlebach (C), Miroslav Vavrinec, Roman Růžek a trojice "žáčků" Vydra-Číla-Štefan.

Jakub Oravec

Naše okresní soutěže opět registrované

Po hlasování vedení se stávají opět všechny soutěže registrovanými. Jedná se o OP2, OP3, OP4.

Jakub Oravec

Letní pauza

A máme tu do konce září volno pro další letní aktivity a přípravy na sezonu :-). Můžeme se soustředit třeba na tenis, fotbal, florbal, nebo ležení u vody a nabírání sil na sezonu :-). Určitě bychom neměli zanevřít ani na běhání a více než vhodné je letní soustředění, kde se hráči velmi dobře připraví a určitě se nebudou nudit.

Jakub Oravec

Shrnutí sezony

Zakončení sezony můžeme považovat za úspěšné. Naše "Áčko" předvedlo stabilně skvělé výsledky v divizní soutěži a nakonec skončilo na 8. místě. Příští sezonu k nám z 3. ligy sestoupí Baník Rtyně "A", Kostelec n.O. "A" a Jičín "A". Naše družstva "B","C" a "D" byla letos ve vyšší soutěži a s tímto úkolem se naši hráči vypořádali bravurně."Béčko" a "Céčko" do poslední chvíle dokonce bojovali o postup do vyšší soutěže, kdy "B" družstvo v soutěži KP2 skončilo nakonec na krásném 3. místě a "C" v soutěži RP dokonce na místě druhém, kde první Lázně Bělohrad "A" odstoupili od postupu a postup tak jde k nám! Ne příliš povedenou sezonu letos zažilo naše "E" družstvo, které do poslední chvíle bojovalo o nesestup. Nakonec ale skončilo na 8. místě a v soutěži OP2 zůstává i nadále. V mládežnických soutěžích naše mládež předvedla svou převahu, když dorostenci vyhráli RP a starší žáci nakonec skončili na 4. místě kvůli nemoci mladého Dominika Štefana, u kterého je poslední dobou cítit znatelné zlepšení.

Jakub Oravec

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright