TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Éčko"


RP4 (A) 2016/2017: 1. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Nemyčeves E 11:7 | 2. kolo: TJ Sokol Radim B - TJ Nová Paka E 10:8 | 3. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Lázně Bělohrad E 6:12 | 4. kolo: volno | 5. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Rovensko pod Troskami C 8:10 | 6. kolo: TJ Sokol Roškopov - TJ Nová Paka E 2:16 | 7. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Železnice C 7:11 | 8. kolo: TJ Sokol Stará Paka D - TJ Nová Paka E 9:9 | 9. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Jiskra Hořice D 12:6 | 10. kolo: SK Miletín C - TJ Nová Paka E 6:12 | 11. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Úbislavice C 9:9 | 12. kolo: TJ Sokol Nemyčeves E - TJ Nová Paka E 13:5 | 13. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Radim B 7:11 | 14. kolo: TJ Lázně Bělohrad E - TJ Nová Paka E 7:11 | 15. kolo: volno | 16. kolo: TJ Sokol Rovensko pod Troskami C - TJ Nová Paka E 10:8 | 17. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Roškopov 8:10 | 18. kolo: TJ Sokol Železnice C - TJ Nová Paka E 12:6 | 19. kolo: TJ Nová Paka E - TJ Sokol Stará Paka D 11:7 | 20. kolo: TJ Jiskra Hořice D - TJ Nová Paka E 2:16 | 21. kolo: TJ Nová Paka E - SK Miletín C 15:3 | 22. kolo: TJ Sokol Úbislavice C - TJ Nová Paka E 11:7

Shrnutí sezóny TJ Nová Paka „E“

Sezóna pro tým TJ Nová Paka „E“ byla trochu neznámou. Do nejnižší soutěže RP4 (A) jsme vstupovali hlavně s chutí si zahrát a mít radost ze hry. Je pravda, že každý ve skrytu duše věřil v dobré umístění, neboť nižší soutěž už není. Po několika prvních zápasech jsme ale zjistili, že to zas tak jednoduché nebude.

Naše hra byla postavena na zkušeném pardálovi Mírovi Vavrincovi a staronovém hráči Pavlu Ostenovi. Tuto dvojici doplňoval bojovník a střelec Jarda Nožička. Zbytek týmu tvořili Honza Knap, Roman Vydra a ke konci sezóny také Vašek Kňourek, který po několikaleté odmlce začal zase hrát.

Pavel Osten (49:11 – 81,67%) svoji úlohu splnil na výbornou a přispěl největší měrou k tomu, kde jsme se v tabulce celý rok pohybovali. Pavlovou zbraní je především kvalitní servis, se kterým mají problémy i hráči z vyšších soutěží, když se k tomu přidají jeho zkušenosti a „antitopspinový“ potah, není divu, že obsadil celkovou 6. příčku úspěšnosti jednotlivců.

Míra Vavrinec (32:17 – 65,31%) Pavlovi úspěšně sekundoval a byl velmi platným členem pro tým. Míra naopak svým servisem často strádá, neboť míček po jeho servisu občas skončí v síti či za stolem. Tento fakt však nic nemění na tom, že si Míra v této soutěži nebral servítky s žádným ze soupeřů, čehož je důkazem jeho celkové 13. místo v žebříčku.

V týmu se neztratil ani Jarda Nožička (27:23 – 54%), který se blýskl také skalpy vítězů úspěšnosti jednotlivců obou rozdělených soutěží, když vystavil stopku jak chomutickému Kučerovi (52:4 – 92,86%), tak valdickému Krylovi (51:3 – 94,44%), s nímž mohl poměřit síly v souboji o celkové umístění týmů.

Zbylými členy týmu byli Honza Knap (12:29 – 29,27%) a Roman Vydra (12:32 – 27,27%). Vašek Kňourek se připojil až koncem sezóny, ale i on je příslibem platného hráče pro příští sezónu, neboť se postupem roku rozehrával k čím dál tím lepším výkonům a nechyběl na většině tréninků, když mu to studijní povinnosti dovolovaly. Jednoho utkání se zúčastnil také Jiří Zemánek (2:2 – 50%), který dopomohl k domácímu vítězství nad Roškopovem.

Takže nakonec 4. místo ve skupině pro nás bylo solidním vstupem do této soutěže, nehledě na prohru o celkové umístění o 7. - 8. místo s družstvem TJ Sokol Valdice „C“. Pro příští sezónu je určitě co vylepšovat, hlavně hra proti některým povrchům („tráva“, „sendvič“, „anťák“) a dohrát vítězně pětisetové zápasy, které nám často utekly jen o pár míčků.

Všem hráčům děkuji za předvedené výkony a práci pro tým.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Éčka“ za sezónu 2014/2015


Roman Vydra

30.3.2015

Novopacké „E“ na vlně - tentokrát potopilo Popovice!

Již potřetí za sebou, novopacké služebně nejmladší družstvo stolních tenistů, udrželo domácí neporazitelnost. Ve složení Vondráček, Zemánek, Nožička a Štefan, odehráli velice zajímavý zápas. Čtyřhra Vondráček-Zemánek smetla soupeře bez ztráty setu. Bohužel Nožička se Štefanem nestačili smolně na druhou dvojici 1:3 (-10!;-10!;). Vondráček poté vyprovodil Olejarčíka 3-0, ale na druhém stole Jarda nestačil na Málka. Jirka Zemánek, ve vlažném tempu, prohrál s Tomim 3x -7 a ne nadarmo pokřikoval po hale: „oko bere“. Konečně se ukázaly hodiny tréninku Jardy Nožičky, když bez ztráty setu porazil kapitána soupeře, Šamka. „Mašina“ Jirka Zemánek se vždy pomalu rozjíždí, jeho zápas proti Olejarčíkovi zatím vstupuje do rekordu týmu, když vyhrál ve čtvrtém setu 18. zápas, který ale rozhodl celý večer, teprve přicházel, a kdo jiný ho měl na svědomí? Jirka po dvou prohraných setech opět přepnul na další rychlost a otočil na 3-2 proti Málkovi. Když si pak Dominik, který je tuto sezonu pro tým obrovským přínosem, poradil s Olejarčíkem, bylo vymalováno. Co se ale nestalo? Po menších oslavách, za již rozhodnutého stavu, se všichni viděli na jiných místech, než v hale a prohráli všechny zbylé zápasy. Stav 10:8 je ale rozhodující.

Největší pochvalu, jako vždy, snese Dominik (3), Martin svou kobercovou hrou opět soupeře otrávil (3,5), Jirka, přes menší soustředěnost, ale i s novou raketou, opět splnil (2,5), Jarda bojoval a díky jeho jedné výhře slavíme vítězství (1).

Ve středu se chystáme do Úbislavic „A“, které pomýšlí na postup. V plánu je posílení kádru o „muže z trabantu“, uvidíme, jestli to bude správný tah.

Martin Vondráček

26.11.2013

První vítězství Éčka 15:3 nad Železnicí „D“

obr obr

Velkým přínosem je návrat dvou mladých odchovanců novopackého stolního tenisu do sestavy (Štefan D., Číla M.), kteří téměř nechybovali. První jmenovaný si neporadil pouze s velice atraktivně vypadající Zdenou Tajčovou, v ostatních zápasech již dominoval. Michal, který neprohrál jediný zápas, byl bezchybný. Velkou pochvalu sklidil hlavně za poslední zápas, za již rozhodného stavu, proti Ježkové, kde za stavu 0:2 dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. Téměř nestárnoucí Jirka Zemánek se nenechal mladíky zahanbit a bez jediné porážky byl zvolen, společně s Michalem, nejlepším hráčem zápasu. Hlavně jeho výhry 3x 3:2 ukazují, že vůli pro stolní tenis má zmáknutou. Kapitán týmu Vondráček snad ani ne, že by neměl den, ale protihráči na jeho „koberec“ našli hodně brzo recept. Těší ho ale hlavně výhra nad Tajčovou, kde, i se silně rozhozeným soustředěním, upinkal výhru (zápas připomínal dětský tenis na betonových stolech, na sídlišti Studénka).

obr obr

Ještě jednou bych chtěl poděkovat mladíkům, kteří pomohli potápějící se lodi. Dík patří i dalším hráčům: Honzovi Knapovi st., Jardovi Nožičkovi a Romanu Vydrovi, kteří, i přes roli náhradníků, tým celou dobu podporovali. Odměnou jim je dnešní výlet do Sobotky :-).

Martin Vondráček

8.11.2013

Nečekaná prohra Éčka v Úbislavicích „B“ 7:11

Podle slov trenéra se jelo do Úbislavic pro první body. Ne nadarmo hecoval tým v autě výroky o splnění 4,5 bodů. Každý měl za úkol splnit své maximum. Po Jirkovi se chtělo 2,5, což se mu podařilo splnit a pochvalu dostává hlavně za zvládnutou pětisetovou bitvu. Od Jardy Nožičky se očekávaly též dva body, bohužel po odehrání čtyřhry a dvou dvouher se nechal raději vystřídat :-(. Nutno ale podotknout, že slabší soupeři by ho ještě čekali. U Honzy Knapa bych rád pochválil alespoň to, že se v každém zápase zapotil. Roman Vydra sice dře, maká, nesmírně trénuje, ale ani to nestačilo na uhrání jediného setu.

Vondráček 4,5, Zemánek 2,5, Vydra 0, Nožička 0/2,5, Knap 0/2

Rád bych podotkl pár výroků ze včerejška:
Od soupeřů: „ Co to tam máš za sr**ku?“, „Příště si tam taky nalepím koberec“, „S tímhle jdi do p*dele“.
Od spoluhráčů: „Bolí mě koleno :-)“, „Mně nevadí prohrávat :-)“, „Nemůžu se proti té ženské soustředit :-)“.

Po menší diskuzi s týmem a po výhružkách některým hráčům, se bude muset pár z nás více zaměřit na fyzickou zátěž (medicinbal, opičí dráha) a psychickou pohodu (chození po žhavých uhlících, pití vlastní moči).

Martin Vondráček

25.10.2013

Další prohra amatérů z „E“ - 3:15 s Bělohradem „D“

Již třetí zápas a opět prohra na domácí půdě proti Lázním Bělohrad „D“.

Tentokrát svou neporazitelnost ztratila dvojice Vondráček-Zemánek ve čtyřhře, když podlehli 2:3 dvojici Stehlík-Jüngling. První bod udělal až Vondráček za stavu 0-6, a to proti Stehlíkovi, kterému nedal sebemenší šanci. Spravil si tak sebevědomí, protože v zápase proti Pavlovi Jünglingovi neměl domácí borec šanci. Příjemným překvapením bylo vítězství Jirky Zemánka proti Pavlovi Jünglingovi 3:0. Bohužel většinou bodující Jarda Nožička vyšel na prázdno. Roman Vydra se střídal s Honzou Knapem, ale ani tato změna nepřinesla žádný úspěch.

Za zmínku stojí ještě poslední zápas na zápise: Vondráček - Vít (3:2). Po přesvědčivých prvních setech se Martinovi rozklepala kolena a začal hrát opatrně :-). Bitvě, která sama trvala přes půl hodiny, přihlíželi i trénující hráči novopackého „C“ a „D“ týmu. Skandovalo se, hulákalo a fandilo, jako by šlo o postup na MS.

Ve čtvrtek se chystáme zajet do Úbislavic pro lepší výsledek. Jak všichni víme, venku v přilehlých hospodách se nám daří více

Martin Vondráček

23.10.2013

Éčko zavítalo do Nemyčevsi

Služebně nejmladší tým novopackých stolních tenistů včera odehrál v Nemyčevském divadle, které je zároveň propojeno s neskutečně prokouřenou hospodou, velice zajímavé duely.

Hned v úvodu ukázala dvojice Vondráček-Zemánek svou „deblovou kvalitu“ a čtyřhru ovládla bez ztráty setu. Bohužel opačným způsobem dopadla druhá čtyřhra, do které tentokrát nastoupili Nožička-Knap st. Hned na začátku bylo hodně bouřlivě. Za účasti několika diváků (5), vybojoval první bod Vondráček proti Trčovi st. (3:2 - 13 v pátém), který to neunesl hlavně psychicky a po odehrání dvouhry prohlásil: „DNES KONČÍM“. Nedalo mu to a nastoupil do další dvouhry proti Nožičkovi. Za stavu 2:0 na sety a 8:0 na míčky se z naprosto nepochopitelných důvodu Jarda zbláznil a dokázal celý duel otočit a vyhrát 2:3. Jak asi všichni víte, pro pana Trče stolní tenis skončil… Jestli navždy, dozvíme se v odvetě. Své první ostré duely odehrál i Knap st., bohužel ale ještě musí potrénovat, stejně jako Jirka Zemánek, který tentokrát bodoval „pouze“ s 1,5b. Největší překvapení pro kapitána bylo vystoupení Jardy Nožičky, který odehrál pěkné zápasy. Škoda jen, že mu v posledním duelu scházely zkušenosti na téměř nechybující servis Bílka.

Nemyčeves „C“ - Nová Paka „E“ 11:7 (Vondráček 3,5, Nožička 2, Zemánek 1,5, Knap st. 0)

Martin Vondráček

10.10.2013

Novopacké „E“ odehrálo svůj první ostrý zápas

Bohužel doplatilo na svou nezralost a prohrálo s Rovenskem „B“ 6-12 (Vondráček 3,5, Zemánek 1,5, Vydra 0,5, Nožička 0,5).

Po vyhraných úvodních čtyřhrách to vypadalo na velké překvapení, ale bohužel „zázrak“ se nekonal. Nutno podotknout, že výsledek je možná hodně krutý, vždyť pět zápasů jsme prohráli 2-3 a pouze jeden vyhráli. Nevadí, budeme se rvát dál :-).

Martin Vondráček

8.10.2013

Bilance „E“ v RP3: Tomáš Vydra skokanem roku

V konečném hodnocení týmů samozřejmě nesmíme zapomenout ani na naše „Éčko“, které se celý rok potýkalo s problémy kolem složení sestavy. V jednu chvíli dokonce bojovalo o udržení se v soutěži, avšak konečné 8. místo je, vzhledem k průběhu sezóny, jistě úspěchem. Tento tým slouží v našem oddílu, již od samého počátku, především jako „mládežnická farma“, neboť žákovské a dorostenecké soutěže vždy byly pro naši mládež procházkou růžovým sadem, a tak bylo potřeba získávat zkušenosti také v soutěži dospělých, ve které se prosadit není zdaleka tak jednoduché. V příštím roce bude „E“ obsazeno především nejlepšími hráči naší Nereligy, kteří se rozhodli přejít do soutěže registrovaných.

Jedničkou týmu byl letos Tomáš Vydra (72,37%), který patřil v této soutěži mezi nejlepších 10 hráčů úspěšnosti (8.). Jeho zlepšení oproti předešlé sezóně je krásných 30,7%, čímž mu patří první příčka mezi všemi našimi hráči.

Na druhém místě v týmu, dle úspěšnosti, figuroval Jarda Hanuš (57,58%), který pravidelně nastupoval hned za dva týmy naráz, tudíž má za sebou slušnou porci odehraných zápasů a v soutěži RP3 byl před 2 lety dokonce 4. hráč žebříčku s 75%. Jarda se trápil na začátku soutěže, kdy se mu bodově vůbec nedařilo, avšak vše dohnal ve druhé polovině, kdy z jeho strany nebyly výjimkou ani 4 body.

Třetím v úspěšnosti je Jarda Erlebach (51,72%), který si, oproti minulé sezóně, drží procentuelně úspěšnost na takřka totožné úrovni. Jarda odehrál v soutěži většinový podíl utkání a již pár let je jedním z tahounů týmu.

Čtyřkou týmu je, dle bodových úspěchů, Dominik Štefan (38,57%), který si oproti předešlé sezóně pohoršil o necelá 4%, avšak ve dnech své zápasové formy se může chlubit svou bojovností a silnou psychikou, která mu pomohla v nejedné koncovce pětisetových zápasů. I tento hráč má na kontě čtyřbodové úspěchy, bohužel však také bodové výpadky.

Spolu s Dominikem se v týmu často objevil Michal Číla (20,75%), který loni v „E“ týmu nastoupil pouze k šesti utkáním s nelichotivou bilancí 1:21, tudíž je jeho zlepšení velmi patrné a určitě má tendenci se, vzhledem ke svému věku, zlepšovat dále.

Na 8 utkání zaskočil také Míra Vavrinec (13,79%), jemuž jistě nevyhovuje jeho aktuální herní styl a mnohdy v zápasech hledá protizbraň na soupeře marně. V loňské sezóně měl Míra 61,36% úspěšnosti, avšak po změně obranného potahu, kvůli neustále se zvyšujícímu počtu potahů zakázaných, Míra marně hledá adekvátní náhradu. Tento hráč dokáže zahrát pěkné údery, avšak občas se ocitne v přehnaném „laufu“ a série zkažených servisů u něho není výjimkou. I přesto však dokázal porazit kvalitní hráče i o soutěž výše a do týmu neodmyslitelně patří.

Všichni hráči odvedli v rámci svých možností jistě to, co bylo v jejich silách a všichni se podíleli na udržení „Éčka“ v této těžké sezóně. Mladíci Vydra-Štefan-Číla by však jistě neměli usnout na vavřínech z mládežnických úspěchů a nezanevřít na tréninkovou morálku, neboť, jak sami časem poznají, přechod do dospělé kategorie již procházkou růžovým sadem není v žádném případě.

obr

Jakub Oravec

26.3.2013

Éčko remízově

Nedělní dopoledne patřilo také hráčům packého „E“ týmu, který si zajel do Hořic. Po čtyřhrách nic jasného nebylo, 1:1 naznačilo vyrovnaný průběh celého zápasu. Michal Číla sice v pěti setech nestačil na Jaroše, ale trio Erlebach-Štefan-Vydra uspělo a šlo do vedení 4:2. Poté se zápas tahal jako žvýkačka, po sedmém zápase vystřídal Michala Čílu maratonec Jarda Hanuš a hned se uvedl dokonalým obratem a výhrou nad Samkem. Po sérii naprosto jasných zápasů na jedné či druhé straně, domácí zápas otočili a šli do vedení 9:7. Darovat soupeři všechny body ale odmítli mladíci Štefan a Vydra výhrami nad Jelínkem, resp. Samkem, a tak se body dělily.

Hořice „C“ - TJ Nová Paka „E“ - 9:9, Tomáš Vydra řádil jako divoch v pralese (3,5/4,5), Dominik Štefan zahrál slušně (2,5/4,5), Jarda Erlebach také nezklamal (2/4,5), Jarda Hanuš splnil roli náhradníka uspokojivě (1/2) a Michal Číla přes nešpatný výkon nebodoval (0/2,5).

Honza Šmidrkal

4.3.2013

Éčko rozdrtilo Miletín

18. kolem pokračoval také článkově opomíjený „E“ tým, který se pohybuje ve spodnějších patrech tabulky. Mužstvo ve složení Vydra, Štefan, Erlebach a Hanuš ovšem tentokrát zuby zatnulo. Čtyřhry byly dobrým základem, 2:0 se neodmítá. Dominik Štefan poté přidal třetí bodík, když v pěti setech přehrál Miloše Petra. Soupeř ještě zazlobil, v porovnání s mladíky Štefanem a Vydrou veteráni Hanuš a Erlebach své zápasy nezvládli. Když Tomáš Vydra v pěti setech přehrál Hladkého a Jarda Erlebach smetl Miloše Petra, šli domácí do trháku. Ten sice ještě pozastavil hostující Razmuves, když porazil Jardu Hanuše, to již bylo ale ze strany hostí vše. Následujících 10 (!) bodů totiž patřilo domácím, a tak se mohli Pačáci zase radovat z výhry a posunu k osmému místu.

Nová Paka „E“ - Miletín „B“ - 15:3, za domácí zářilo mládí (Štefan, Vydra 4,5), Jarda Erlebach jistě 3,5 body nepohrdl, jediný asi trochu zklamanější byl Jarda Hanuš, který by jistě svých 58% rád vylepšil.

Honza Šmidrkal

3.3.2013

Éčko přežehlilo Hořice

Packý „E“ tým, snad v nejsilnější možné sestavě, a to Roman Růžek, Míra Vavrinec, Jarda Erlebach a Tomáš Vydra si to doma rozdal o velmi důležité body s předposledními Hořicemi. Ani packý tým se ovšem nenachází zrovna na výsluní, proto se čekal tužší boj. Již čtyřhry ovšem napověděly, jak se bude zápas vyvíjet, jak Erlebach-Vavrinec, tak Růžek-Vydra si vítězství pohlídali. Bez jediné i pětisetové komplikace si pačtí snadno pohrávali s hořickými, překvapil Tomáš Vydra debaklovou výhrou nad Jelínkem. Za stavu 7:0 neudržel Roman Růžek vedení 2:0 nad Zeleným, aby prohrál rozdílem třídy, 10 v pátém. Další 4 pětisetové bitvy ovšem domácí nepustili a mohli se radovat jak z výhry, tak z notného vylepšení skóre.

Nová Paka „E“ - Hořice „C“ - 17:1, za domácí se zaskvěly opory jmen Vavrinec a Erlebach, Tomáš Vydra si připsal také první plnohodnotný výkon v sezóně (4,5), Roman Růžek kromě již zmíněné prohry další zápas neztratil (3,5).

Honza Šmidrkal

2.2.2012

Éčko statečně vzdorovalo suverénovi

Packý „E“ tým hostil velmi našlapaného soupeře - bez ztráty kytičky procházejícího soutěží suveréna z Miletína. Tým ve složení Erlebach, Vavrinec, Štefan a Vydra začal špatně, ztráta hned 4 prvních zápasů byla jasným varováním před sílou soupeře. Poté však přišlo snížení na 3:4, potěšila výhra Míry Vavrince nad Novákem. Od stavu 4:7 přišel pro hosty šok v podobě vyrovnání, výraznou měrou se o to zasloužil i Jarda Erlebach, který do tohoto stavu vyhrál hned 3 své dvouhry. Za skóre 7:7 bohužel spadla mlha na Pačáky a s jedním setem z posledních 4 utkání na výhru pomýšlet nemohli.

Nová Paka „E“ - Miletín „A“ - 7:11, Jarda Erlebach kromě utkání se silným Novákem neprohrál (3), Míra Vavrinec buď těsně vyhrál, nebo jasně prohrál, mohl být tudíž spokojen (2), Tomáš Vydra a Dominik Štefan na kýžené alespoň 2 body nedosáhli (1).

Honza Šmidrkal

19.1.2012

Éčko Nemyčevsi příliš nevzdorovalo

Ve středu předehrál packý „E“ tým. Tým ve složení Erlebach, Vavrinec, Štefan a Vydra začal celkem dobře, vždyť po čtyřhrách byl stav vyrovnaný. Skóre bylo vyrovnané až do stavu 4:4, poté Dominik Štefan podlehl po cíleném rozhození od Hrdého a zápas se zlomil. Pačáci již nic víc vymyslet nedokázali, a tak si Nemyčeves odvezla všechny body.

Nová Paka „E“ - Nemyčeves „C“ - 6:12, za domácí zabodovali mazáci Jarda Erlebach s Mírou Vavrincem (2,5), mládí šlo tentokráte stranou, Dominik Štefan již nenašel správnou notu (1) a Tomáš Vydra si připsal oříšek.

Honza Šmidrkal

9.12.2011

Éčko stoupá tabulkou

Po opatrném začátku se nám rozehrál packý „E“ tým. Naposledy si doma smlsl pro Éčko nevídaným debaklem nad Kopidlnem. Již začátek napověděl, kdo že to bude v tomto zápase pánem a po sérii jasně vyhraných zápasů (až na 3 pětisetové vítězné bitvy) se dostal tým ve složení Erlebach, Štefan, Vavrinec a Vydra do vedení až hororového, 15:0. Následovaly dvě korekce od hostí, kdy Tomáš Vydra prohrál souboj s Alexandrem a Míra Vavrinec v pěti setech prohrál s Machulou. Tečku na 16:2 (+posun na 7.místo) a završení kvalitního výkonu přidal Dominik Štefan (4,5), který má z celého packého týmu nejlepší bilanci, zahanbit se nedal Jarda Erlebach (4,5) a Míra Vavrinec s Tomášem Vydrou zahráli též velmi dobře (3,5).

Honza Šmidrkal

6.12.2011

Éčko překvapivě skalp druhé Radimi

V dalším kole soutěže OP III na sebe narazily týmy z opačných pólů tabulek - Nová Paka „E“ ovšem velice mile překvapila a Radim odjela s prázdnou.

Čtyřhra již vypadala jistěji, jedním jasným vítězstvím ukázali domácí, že to Radim nebude mít jednoduché. Dalších 5 výher v řadě kvarteta Vavrinec, Erlebach, Štefan a konečně i Růžek ovšem určilo ráz utkání. Devátý bod přidal po bitvě nervů a servisů v koncovce Míra Vavrinec, když zvítězil 16 v pátém nad Míkou. Poté ovšem následovaly ještě 2 další domácí vítězné zápasy, po kterých se na ukazateli skóre blýskalo cenných 11:7 pro domácí.

Zápas jak řemen odehrál Míra Vavrinec, kterému se letos velice daří (4,5), mile překvapil také Dominik Štefan, když zaváhal jen jednou (3), Roman Růžek přišel na to, že jeho spin bývá většinou konečná pro protihráče až relativně pozdě (2) a Jardovi Erlebachovi utkání příliš nesedlo (1,5).

Honza Šmidrkal

29.10.2011

Éčko konečně výherně

Tým „E“ ve složení Erlebach, Vavrinec, Štefan a Vydra zamířil do víceúčelové tělocvičny do Hořic, aby se zde utkal s místním „C“ týmem. Začátek utkání byl z packého pohledu konečně trochu příjemnější, jelikož dvojice Erlebach-Vavrinec svou čtyřhru dotáhla do vítězného konce. Utkání se po sérii pětisetových bitev neustále přelévalo ze strany domácích na stranu hostí, až domácí vedli 8:7, což neznačilo nic dobrého. Hráči ale ukázali bojovného ducha, a když jako první v utkání dokázali za tohoto nepříznivého skóre urvat více než 2 výhry za sebou, v tomhle případě tedy 3, odvážela si Nová Paka spokojeně konečně 3 body a posun v tabulce.

Konečnému výsledku v poměru 8:10 ve prospěch Pačáků přispěli zejména do formy se dostávající Jarda Erlebach a také výrazně zlepšující se Míra Vavrinec (oba 3,5), nesmíme ovšem zapomenout na Dominika Štefana, který si uhrál své 2 body (2) a sice jedním, ale zato o to důležitějším bodem se připomněl Tomáš Vydra (1).

Honza Šmidrkal

20.10.2011

Éčko si připsalo další prohru

Stále se nedaří našemu třetiokresnímu týmu, který doposud ještě nezažil radost z vítězství. Do herny přijel tentokrát druhý tým Rovenska pod Troskami, na kterého se chtěli Pačáci vytáhnout. Tým ve složení Vavrinec, Erlebach, Číla (Štefan) a Vydra ovšem nezvládl obě čtyřhry a se zápasem bylo těžké něco udělat. Ze stavu 0:3 ještě domácí dokázali zkorigovat na 4:5, ovšem poté již úřadovali hlavně hosté, kteří zápas dovedli až do výhry o 4 body.

Takže: Nová Paka „E“ - Rovensko pod Troskami „B“ 7:11, za domácí se nejvíce dařilo Dominiku Štefanovi (2/2), který vystřídal Michala Čílu, Dominik uhrál obě dvě dvouhry. Jarda Erlebach a Míra Vavrinec (2) se také neztratili, když si připsali 2 výhry, Tomáš Vydra uhrál bodík jeden a již zmíněný Michal Číla (0/2,5) podlehl zkušenostem řádově o 3-5 dekád starším hráčům.

Snad příště.

Honza Šmidrkal

16.10.2011

Apokalypsa v Miletíně, aneb Éčko opět proherně

V předehrávce druhého kola jelo Éčko ve složení Vavrinec, Erlebach, Vydra a Štefan do životu nebezpečné miletínské sokolovny, aby zapomnělo na minulou prohru s ženstvem Železnice. Už po čtyřhrách ale bylo po nadějích, manko 0:2 se těžko dohání. Škoda, že mladíci prohráli svou čtyřhru 11 v pátém, ale na kdyby se nehraje.

Za stavu 0:7 zabejčil Míra Vavrinec, drtivě přehrál 7 v pátém Pavla Karla. Tento hráč byl také jedinou obětí packých hráčů, když jej porazili ještě Jarda Erlebach a Dominik Štefan. Černý Petr zbyl na Tomáše Vydru, který nejspíš doplatil na tréninkový deficit. Nutno ovšem dodat, že soupeř slušně posílil, zejména přestup Rychtery z Hořic byl brán ve světě stolního tenisu podobně, jako přestup Torrese do Chelsea v tom fotbalovém a možná proto se soupeř vyhřívá na prvním místě tabulky.

Takže, Miletín „A“ - Nová Paka „E“ 15:3 (Erlebach, Vavrinec, Štefan 1, Vydra ořech). V dalším kole proti Rovensku pod Troskami tedy bude co napravovat.

Honza Šmidrkal

9.10.2011

Éčko proherně

Ne nejlépe odstartoval OP III. třídy náš „E“ tým. Tým je specifický věkovými rozdíly - mlaďásci Štefan a Číla ovšem směle konkurují kozákům Erlebachovi a Vavrincovi.

Na packé palubky přijelo mužstvo Železnice. Termín mužstvo je ovšem zavádějící, jelikož za Železnici nastoupily 3 zástupkyně něžného pohlaví a jeden šťastlivec, Jiří Vraštil.

Zápas se po vyrovnaných čtyřhrách změnil v jasnou záležitost hostí, když jejich náskok narostl až na 11:4, v závěru došlo pouze ke korekci. Naši podali alespoň pěkný kolektivní výkon: nikdo neudělal oříšek. Nová Paka „E“ - Železnice „C“ 7:11 (Vavrinec 2,5, Štefan 2, Erlebach 1,5, Číla 1).

Honza Šmidrkal

4.10.2011

Výprava E-týmu skončila pod Troskami

Ve čtvrtek 24.3. Zavítalo naše „Éčko“ k poslednímu zápasu do dalekého Rovenska pod Troskami. Zvídavý kapitán Jarda „Billi“ Erlebach vyšťoural na internetu zápis ze zápasu Úbislavic s Butovsí, se kterými jsme se tahali o sestupové pozice. Jelikož Úbislavice prohráli, bylo jasné, že skončíme na třetím místě od konce, i kdybychom prohráli, a to by mělo znamenat udržení ve skupině. Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě (Erlebach, Růžek, Vavrinec, Hanuš) a po úvodních čtyřhrách bylo skóre vyrovnané 1:1. To bylo ale na dlouho vše, co náš tým předvedl. Velice mizerně hrající Jarda Hanuš tentokrát nepomohl týmu jediným bodem a závěr sezóny ukončil krásným ÓČKEM. Bohužel ho následoval i Míra Vavrinec se stejným počtem vyhraných zápasů. Jarda Erlebach ukořistil soupeři alespoň jeden bod. Za pochvalu stojí pouze výkon Romana Růžka, který dokázal s nově sestavenou pálkou zařídit dva body. Na závěr sezóny si tedy připíšeme do tabulky nelichotivý výsledek 4:14 a celkové 10. místo.

Jakub Oravec

26.3.2011

Éčko si remízou udrželo nesestupovou pozici

V neděli 6.3. hostilo naše Ečko tým Ubislasvic B. Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě. I když Roman Růžek naspal po svojí oslavě 16tých narozenin zhruba 3 hodiny :-), vinou J. Hanuše nastoupil po trochu hektickém dojednávání v neděli v 9:15 v plné síle s jedním zalepeným okem a cca 3,8 promilemi. Již od začátku byla znát tradiční obrovská rivalita mezi sousedními týmy. Po tradičně prohraných čtyřhrách a dvou odehraných zápasech jsme prohrávali 0:4. Bilanci mírně zkorigoval Jarda Hanuš, takže po prvním odehraném kole byl stav 1:5. S tím jsme se ovšem nesmířili a bojovali jsme jako lvi do totálního vyčerpání, zvláště pak u Jardy Erlebacha, který dokázal porazit favorizovaného „blytkaře Trenéra“ a i když po zápase připomínal chrta, který právě doběhl pětikilometrový závod, poradil si i se dvěma ze tří Vítů. Oslavenec Roman přesto že viděl několik míčků při hře, přispěl na naše konto jedním bodem proti Zdenku Vítovi a měl výborně nakročeno i na Trenéra, nad kterým bohužel neudržel vedení 2:0 a prohrál v pátém setu. Romanovi chybělo trochu štěstí a především zkušeností se soupeřovým potahem na hranici regulérnosti. Je to škoda, ale na trávy prostě v našem týmu příliš hrát neumíme. Přesto mu patří velké poděkování a uznání za to, že dokázal bez předchozí domluvy nastoupit. Přejeme mu do dalších let jen samé úspěchy, pevné zdraví a nervy. Další oslavenec Míra Vavrinec, který také trápí soupeře vroubkovaným potahem, dělal v neděli důležité dva body, takže před posledním zápasem J. Hanuš vs Zd. Vít se náš tým díky kolektivnímu výkonu mohl opřít o první vedení v průběhu zápasu a to 9:8. Také Mírovi patří přání pevného zdraví, úspěchů a precizních servisů! Jarda po třech vyhraných předchozích zápasech ovšem tento zápas nezvládl a prohrál proti papírově slabšímu soupeři celkem jasně 1:3. Byla z toho nakonec pro nás celkem smolná remíza, která nám nic nezaručuje, ale zároveň dává solidní naději na udržení ve skupině. Velký dík patří Jirkovi Stuchlíkovi za podporu a pomoc při počítání. Zakončím tedy tento článek slovy Petra Čtvrtníčka: „No nic, vole, pudem dál, budeme bojovat, vono to nějak dopadne...!“ (Hanuš 3, Erlebach 3, Vavrinec 2, Růžek 1 + 2‰)

Jarda Hanuš

8.3.2011

Éčko doma týmovým duchem k veledůležitému vítězství s Kopidlnem

Páteční večer patřil hráčům našeho éčka, kteří přivítali C-tým Kopidlna, aktuálně 5. v tabulce. Začátek utkání zvládli naši svěřenci na výbornou, když vyhráli obě čtyřhry (jednu 10 v pátém) a měli tak skvěle našlápnuto k výherní vlně. V průběhu utkání došlo k několika zvratům, až se konečné skóre zastavilo na 10:8 pro domácí! Že byl výkon domácích kolektivní prací, o tom svědčí především fakt, že všichni naši hráči vybojovali 2,5 bodů. Je třeba pochválit mladíčka Tomáše Vydru, který zvládl i vypjatou koncovku ve svém třetím zápase 8 v pátém, což jak se ukázalo byl klíčový bod (Hanuš, Erlebach, Vydra, Vavrinec 2,5).

Jakub Oravec

27.2.2011

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright