TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Céčko"


RP1 2016/2017: 1. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Jičín C 10:8 | 2. kolo: TJ Sokol Kopidlno A - TJ Nová Paka C 11:7 | 3. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Sokol Stará Paka C 8:10 | 4. kolo: TJ Jiskra Hořice B - TJ Nová Paka C 13:5 | 5. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Sokol Lány A 12:6 | 6. kolo: TJ Sokol Chomutice A - TJ Nová Paka C 5:13 | 7. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Sokol Radim A 12:6 | 8. kolo: TJ Lázně Bělohrad A - TJ Nová Paka C 13:5 | 9. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Jiskra Hořice A 7:11 | 10. kolo: SK Miletín A - TJ Nová Paka C 4:14 | 11. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Sokol Libáň A 14:4 | 12. kolo: TJ Jičín C - TJ Nová Paka C 12:6 | 13. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Sokol Kopidlno A 12:6 | 14. kolo: TJ Sokol Stará Paka C - TJ Nová Paka C 9:9 | 15. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Jiskra Hořice B 5:13 | 16. kolo: TJ Sokol Lány A - TJ Nová Paka C 10:8 | 17. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Sokol Chomutice A 12:6 | 18. kolo: TJ Sokol Radim A - TJ Nová Paka C 6:12 | 19. kolo: TJ Nová Paka C - TJ Lázně Bělohrad A 5:13 | 20. kolo: TJ Jiskra Hořice A - TJ Nová Paka C 16:2 | 21. kolo: TJ Nová Paka C - SK Miletín A 9:9 | 22. kolo: TJ Sokol Libáň A - TJ Nová Paka C 12:6

Sezóna 2015/2016 - Céčko ve kvalitně obsazené RP 1 obsadilo 7. příčku

Několik faktorů, které se sešly v jedné sezóně naráz, přispělo ke značnému zkvalitnění nejvyšší okresní soutěže. Zmiňme určitě tým Staré Paky „B“, který pro návrat do krajské soutěže mohl počítat i s Herberem, a to díky posílení Áčka o Pavla Kohouta, když k tomu připočteme vynikající formu Krtičky a bodové stálice Krutského s Budinou, máme jasného adepta na postup. Do Lázní Bělohrad přestoupil zkušený Petr Grym, který společně s Michalem Petřivým a stále se zlepšujícím Kubou Fejfarem, které doplňoval nadějný Filip Klejch, byli dalším z posílených týmů soutěže. Za Hořice je nutno zmínit značné zlepšení Martina Zeleného, který měl kolem sebe další výborné hráče, jakými jsou bezesporu Roman Polák, Jirka Zelený, ale i zaskakující Kvapil bodoval nadprůměrně. Z RP 2 postoupily Chomutice, které posíleny o Štěpánka, doplňujícího Chotěbor Tomáš, Břeský a Kubík patřily také mezi favority. Za Libáň příjemně překvapil svými výkony mladík Kuzma, který se stal stálicí týmu, když jednoznačně výsledkově převyšoval nejen Vernera, ale i Mádleho. Z našeho pohledu se tedy jednalo o jasný cíl, důstojně odehrát sezónu a udržet se v soutěži, což se nám povedlo.

Rozlosování soutěže pro nás nedopadlo úplně nejšťastněji, v prvních třech kolech nás čekaly postupně týmy Libáň, Kopidlno a Stará Paka, což skončilo třemi prohrami a na morálce našeho týmu to jistě nic pozitivního nepřidalo. Následně jsme však překvapili výhrou na horké půdě v Jičíně, což odstartovalo 5 kol, z nichž jsme ztratili pouze 3 body za remízu s Miletínem a prohru v Bělohradě. Průběh naší sezóny byl velmi zajímavý, neboť dalších 6 zápasů skončilo 6 prohrami v řadě, ale z těch posledních 6 jsme vytěžili další 4 výhry, a tak z toho bylo konečné 7. místo z 11 za 7 výher, jednu remízu a 12 proher, což vzhledem k letošní kvalitě soupeřů můžeme považovat za úspěch.

Kapitánem týmu byl Jakub Oravec (53,75%), který měl celou sezónu jako na houpačce, stejně jako posledních několik sezón. Podařilo se mu vyhrát s většinou nejlepších hráčů soutěže (Herber, Petřivý, Grym, Fejfar, Tomášek, Zelený, …), ale zároveň i prohrát s hráči, které by už měl porážet, což jasně vypovídá o velkých prostorech ke zlepšení v psychice, která je alfou a omegou stolního tenisu. Toto potvrzuje i fakt, že Jakubova tréninková morálka je stoprocentní, a to samo o sobě nestačí.

Horst Stoklas (55,22%) kvůli pracovní vytíženosti několik kol neodehrál, avšak když hrál, byl na něho spoleh, jeho styl je nezaměnitelný a poradil si s nadpoloviční většinou soupeřů. Pokud v příští sezóně navštíví více než 2 tréninky, jistě je schopný bez problémů bodovat ještě více.

Jirka Stuchlík (40%) mezi nás zapadl perfektně a spoustu hráčů donutil svou hrou k bezradnosti a pokloně před jeho umem ovládání rotací míčku. Jeho tréninková morálka byla ukázková, pokud není nemocný, o trénink se nenechá připravit ničím.

Míra Virag (35,82%) doplňuje naši partu a nikdy se s ním nenudíme ani my, ale ani soupeř, a to především díky jeho vytříbenému slovníku, který nám bohatě zásobuje Hlášky z utkání. Začátek sezóny měl Mirďa slabší, což se změnilo výměnou velmi ohraných potahů. V důležitých utkáních byl mnohdy klíčovým hráčem, což poukazuje na jeho zkušenosti. Pokud by navštěvoval tréninky, jistě by jeho úspěšnost byla ještě lepší.

Ve dvou utkáních nám pomohl také Jarda Hanuš (12,5%), který překvapil „skalpem“ Tomáše Chotěbora a ke dvěma utkáním jsme doslova ukecali také „Terminátora“ Igora Fejfara (62,5%), který terminoval 5 soupeřů z 8. O 3 soutěže výše jsme nechali nahlédnout Pavla Ostena a Jardu Nožičku, kteří sice v odehraném utkání nebodovali, ale soupeřům nedali ani míček zadarmo a podali sympaticky bojovný výkon.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Céčka“ za sezónu 2015/2016
Jakub Oravec

3.4.2016

Céčko v souboji se silnými Hořicemi nepřekvapilo

V předposledním kole nejvyšší okresní soutěže se naše „C“ utkalo s Hořicemi, na jejichž půdě jsme utrpěli nepříjemný debakl 17:1. Sestava hostů byla totožná jako v první půli soutěže (Polák, Zelený Jiří, Zelený Martin, Kvapil). Dali jsme si za cíl být v domácím prostředí důstojnějším soupeřem, než tomu bylo v předešlém nepovedeném utkání.

Hned úvodní čtyřhry přivedly do utkání napínavé momenty, neboť byly obě hrány na 5 setů. Duo Oravec-Stuchlík těsně podlehlo dvojici Zelených, avšak Stoklas-Virag po bojovném výkonu přehráli Poláka s Kvapilem, 1:1. Do úvodního kola dvouher jsme se soupeřem dokázali stále držet krok, když Jirka Stuchlík naprosto suverénním výkonem porazil Martina Zeleného a Jakubovi se dařilo s Kvapilem, Horst však nestačil na Poláka a Mirďa s Jirkou Zeleným uhrál pouze set, 3:3. Druhé kolo soupeř ukázal, že třetí příčka v tabulce mu patří právem a čtyřmi výhrami v řadě si vytvořil klíčový náskok. Jirka i Horst proti Zeleným prohráli o pár míčků v rozhodujícím setu, což je velká škoda, ale takový je stolní tenis, 3:7. Třetí kolo nám soupeř sice neutekl, avšak ani my jsme jej nedokázali dotáhnout, Horst vyzrál na Jirku Zeleného a Jakub na Martina, přičemž oba v pětisetovém dramatu, zatímco Mirďa se nechytal proti výbornému Polákovi a Jirka si nevěděl rady s Kvapilem, 5:9. Poslední kolo zaznamenal bod za domácí pouze Jakub, který porazil Jirku Zeleného bez ztráty setu, Mirďa, Jirka a Horst na soupeře nestačili, a tak jsme vyklidili tělocvičnu se skóre 6:12.

Jakub Oravec (3) nestačil pouze na Romana Poláka, Horst Stoklas (1,5) nebyl daleko ke druhému bodu, Jirka Stuchlík (1) prohrál dokonce dva pětiseťáky a Mirďa Virag (0,5) po návratu z Egypta stále čeká na první bod ze dvouhry.

V posledním kole letošní sezóny vyrazíme do Chomutic, které jsou sice nováčkem soutěže, avšak díky kvalitní sestavě aktuálně na 4. příčce.

Jakub Oravec

14.3.2016

Céčko si výhrou v Lánech upevnilo 8. příčku v tabulce

Polévka Přidej vejce, hlavní ingrediencí Mirďa Virag

V neděli ráno se vypravilo packé „C“ do nejméně oblíbené herny z našeho regionu. Ano jsou to Lány, kde na jedné straně máte starý Artis po pás a na té druhé pro změnu téměř u kolen, nemluvě o teplotních rozdílech mezi prostory méně či více vzdálenými tamějším kamnům, jež na první pohled nahánějí pohyblivějším hráčům hrůzu, neboť doslova sousedí s levým stolem. Po převléknutí v šatně, která mě přinutila se zamyslet, zda by mi nebylo tepleji venku, jsme nastoupili za zelené stoly, které „zažily“ mnoho let komunismu a mimo jiné i doby, kdy bylo Mrtvé moře ještě marod. Po pár míčcích rozpinku jsme se mohli pustit do čtyřher.

Zatímco Jirka Stuchlík s Jakubem si vůbec nevěděli rady se střelci Davidem a Martinem Vokrouhleckými, Mirďa s Horstem vybojovali těsnou výhru nad Zdeňkem Vokrouhleckým s Ulrychem, který si od svého parťáka vyslechl slušnou spršku nadávek a rozhořčených komentářů, stav tedy 1:1. V prvním kole dvouher jsme však na soupeře naběhli namotivováni uskočit o nějaký ten bod hned na začátku, a to se také povedlo, když Jakub nedaroval ani set svému neoblíbenému soupeři Martinovi Vokrouhleckému, Horst si v pěti poradil s Martinovým bratrem Davidem a Jirka si zařádil na jednom metru čtverečním prostoru proti Ulrychovi. Za domácí tak bodoval pouze Zdeněk Vokrouhlecký, kterému alespoň řádně vynadal známý kliďas Mirďa Virag, 2:4. Ve druhém kole jsme náskok udrželi díky výhrám Horsti a Jirky, zatímco Jakub ani Mirďa si neuhráli na domácí ani set, 4:6. Třetí kolo bylo opět bez vítěze, což však domácí značně znervózňovalo, neboť jsme si sáhli již na 8 bodů, Jakub zabodoval s Ulrychem a Jirka Stuchlík si 10 v pátém pohlídal i Martina Vokrouhleckého, což ho vyburcovalo k oslavnému výkřiku v čínštině, 6:8. Poslední kolo jsme dotáhli své vedení do vítězného konce, když Jakub, Horst a Jirka převálcovali své soupeře 3:0, zatímco polévku Přidej vejce od Maggi si vysloužil i svou čtvrtou prohrou Mirďa, který se ještě viděl na dovolené v Egyptě, 7:11.

Výhra v Lánech je pro nás velmi cenná, neboť zde bojujeme vždy především sami se sebou, o to více si ceníme naší krásné moderní haly se špičkovými stoly. V dalším utkání nás čekají doma silní Hořičáci, kteří nám v první půli řádně nařezali.

Jakub Oravec

10.3.2016

Céčko si doma poradilo s Radimí

V lehce pozměněné sestavě, kdy Mirďu Viraga nahradil „Terminátor“ Igor Fejfar, jsme se doma střetli s týmem TJ So Radim „A“, kde jsme po boji zvítězili těsně 8:10. Sestava hostů byla Breuer, Stříbrný, Myšík, Míka. Soupeř je v tabulce za námi, a to na sestupové 10. příčce, a tak jsme byli odhodlaní předvést vítězný výkon.

Terminátor Igor Fejfar

Po čtyřhrách byl výsledek neuvěřitelných 2:0 pro nás, Horst s Igorem spolu přehráli v pěti setech dvojici Breuer-Stříbrný a Jakub s Jirkou vydřeli i přes nepříznivý vývoj zápasu těsnou výhru 10 v pátém proti Myšíkovi s Míkou. Do prvního kola dvouher jsme vlétli ve velkém stylu a zvýšili vedení na 6:0, Jakub odvracel s Breuerem hned 3 mečboly, ale nakonec přetavil pátý set ve svůj 6. vyhraný pětiseťák v řadě. Jirka Stuchlík nedal šanci Myšíkovi, Horst vyzrál na Stříbrného a Igor se postupně rozehrával proti dobře hrajícímu Míkovi, jehož porazil přes velmi těsné koncovky všech tří vyhraných setů. Z rychlého vedení domácích se Radim nedokázala otřepat ani v dalším kole, když z hostů zvítězil pouze Breuer v napjatém finiši 5. setu nad Jirkou Stuchlíkem, Horst přechytračil Myšíka, Igor neztratil set se Stříbrným a Jakub porazil Míku, 9:1. Třetí kolo dopadlo nerozhodně, což nám za tohoto stavu vůbec nevadilo, když vítězný 10. bod Pačákům zajistil výborný Igor, který Myšíkovi ve třech setech povolil pouze 8 míčků a od soupeře přijímal krom gratulace také poděkování za udělenou lekci. Jedenáctý bod pak přidal Jakub a zároveň tak prodloužil svou pětisetovou vítěznou „šňůru“ na číslo 7. Horst nestačil na Breuera a Jirka Stuchlík byl doslova přestřílen Míkou, 11:3. Poslední kolo dvouher již bylo vše rozhodnuto, a tak se Horst rozhodl šetřit síly do svého náročného zaměstnání, když proti Míkovi nenastoupil. Igor překvapivě neuhrál ani set na výborně hrajícího Breuera, ale Jakub s Jirkou přidali další dva body, a tak jsme celkově zvítězili se slušným skóre 13:5.

Jakub Oravec (4,5) se cítil za stolem dobře, což se odrazilo i na výsledcích jeho zápasů, Igor Fejfar (3,5) chytil pálku do ruky poprvé od prvního utkání v Libáni a ukázal, že Terminátoři trénink nepotřebují, Horst Stoklas (2,5/3,5) uhrál svůj standard a v bodovém přídělu na něho bylo opět spolehnutí a Jirka Stuchlík (2,5) zahrál velmi dobře a jeden míček ho dělil od ještě lepšího skóre.

Na další utkání zajíždíme tuto neděli do herny v Lánech, která nám při naší domácí rozmlsanosti působí značné aklimatizační problémy, a to úplně ve všech parametrech.

Jakub Oravec

2.3.2016

Report „Céčka“: Jičín, Miletín, Bělohrad

Po delší odmlce jsem se opět odhodlal sepsat časově úsporný report z více utkání našeho „C“. Po pauze v 15. kole jsme se utkali postupně se soupeři TJ Jičín „C“, SK Miletín „A“, TJ Lázně Bělohrad „A“.

K domácímu odvetnému utkání s Jičínem, kde se nám podařilo zvítězit, jsme nastoupili v sestavě Oravec, Stuchlík, Stoklas, Virag. Soupeř byl odhodlaný nám svou domácí porážku oplatit, což se mu bohužel pro nás podařilo, a to celkem snadno. V silné sestavě Harcuba P., Rajm, Doule, Tintěra nám naložili 5:13, když kromě Horsta (3), nikdo z našich příliš nevzdoroval. Jirka Stuchlík (1) přehrál alespoň leváka Tintěru, to samé se povedlo i Mírovi Viragovi (1) a Jakub Oravec (0) předvedl přesný opak posledního výkonu proti Staré Pace a pouze kroutil hlavou nad svými „výkony“.

V 17. kole jsme vyrazili na utkání do Miletína, se kterým jsme v první půlce remízovali, a to až po infarktové koncovce (viz článek ze 17.11.2015). V naší základní sestavě jsme čelili soupeři, jehož složení Novák, Rychtera a Bezvoda je celosezónní stálicí, což vůbec neplatí o 4. hráči, kde Miletín vždy musí doplňovat o hráče z nižších soutěží, což jim samozřejmě škodí v konečných výsledcích. Tentokráte se rozhodli nasadit pro nás neznámého Mečíře, který do té doby nenastoupil ještě k žádnému utkání letošní sezóny.

Vývoj tohoto utkání byl pro nás po celou dobu velmi negativní, neboť jsme prohrávali už 6:2, 7:5, 8:7, avšak díky výbornému finiši, jsme nakonec dokázali zvítězit 8:10 a na půdě soupeře jsme „uloupili“ všechny 3 body do tabulky, a to velmi důležité! Za zmínku stojí předposlední psaný a jako poslední dohrávaný zápas mezi Novákem a Viragem, kde Mirďa prohrával 6:8 a 8:10 v pátém a přesto dokázal tento zápas přetavit v náš vítězný bod! Za toto si Mirďa vysloužil od týmu last minute povolenku na dovolenou v Egyptě, na kterou se vypravil hned následující ráno. Bodově se prosadili nejlépe Mirďa Virag (3) a Horst Stoklas (3), následováni Jakubem Oravcem (2,5), který nezvládl těsné koncovky ve vyrovnaných zápasech s Novákem a Bezvodou a Jirka Stuchlík (1,5) také přispěl celkové týmové výhře.

V dalším kole, a to již 18., jsme hostili utkání proti Bělohradu „A“, který přijel v sestavě Petřivý Michal, Grym, Fejfar Jakub a Klejch Filip. Z naší sestavy chyběli hned dva hráči, a to Míra Virag, užívající teplé počasí v Egyptě a Horsťa Stoklas, jehož pracovní vytížení je nevyzpytatelné. Nahrazeni tak byli hráči našeho „D“, konkrétně Jardou Nožičkou a Pavlem Ostenem, kteří jsou hvězdami soutěže RP4 (A).

Vývoj utkání směřoval jasným směrem, a to k vítězství hostů, kteří jsou mezi třemi nejlepšími celky soutěže. Jakub si sice nejprve udělal radost otočkou s Grymem ze setavu 0:2 a odvrácením mečbolu 9:10 v pátém, ale vhledem k celkovému vývoji byly všechny tyto body nepodstatné. Jakubovi (3) se utkání vcelku vydařilo, když se mu povedla odveta hned se dvěma soupeři, kteří jej v Bělohradě pokořili a své zkušenosti proti šikovnému Klejchovi zúročil Jirka Stuchlík (1). Za zmínku jistě stojí bojovné výkony Jardy Nožičky (0) s Petřivým, nad kterým vedl 2:0 na sety (!) a pořádně zatopil pod kotlem také Pavel Osten (0) Jakubovi Fejfarovi, který již soupeři stihl několikrát pohrozit spálením pálky, obsahující antitopspinový potah, ale přesto zvítězil v pátém. Soupeř si tedy odvezl jasné vítězství 4:14.

V dalším kole nás tento pátek doma čeká TJ So Radim „A“, která je předposledním týmem tabulky a jistě budeme chtít doma uspět.

Jakub Oravec

21.2.2016

Céčko nejprve jasně prohrálo v Kopidlně a následně sympaticky potrápilo vedoucí Starou Paku

Nedělní ráno, dne 17.1., naše „C“ vyrazilo k odvetnému utkání do Kopidlna, kde bylo v nových prostorách stejné budovy přivítáno domácími borci (Matuna, Procházka, Pekárek, Tomášek). Vývoj utkání byl jednoznačný, když se v nejlepší formě z našich řad ukázal Mirďa Virag (2/3,5 + 1 WO), následován Horstem Stoklasem (1). Jirka s Jakubem bohužel naprosto vyhořeli (oba 0), a tak se se skóre 4:14 odebrali Pačáci k obědovému posezení do restaurace U Stránských.

Další týden v domácím prostředí nás již čekal mnohem zajímavější vývoj utkání. Dorazil k nám soupeř ještě složitější, a to lídr tabulky ze Staré Paky, kde jsme utrpěli v první půli sezóny naprostý debakl. Hosté postrádali ve své sestavě jedničku Krtičku (Herber, Krutský Jiří st., Kamler, Budina, Pánek Tomáš), avšak toho nahradili kvalitně a stále byli jasným favoritem.

Po čtyřhrách byl stav utkání 1:1, když dvojice Oravec-Stuchlík kvalitním výkonem přehrála silné duo Herber-Krutský. První kolo se nám podařilo zvládnout na výbornou, prohrál pouze Mirďa s Krutským, kterému za jeho sendvič na bekhendu řádně nadal a delegovaní notáři nestíhali zapisovat hlášky do naší sekce Hlášky z utkání, která se v podstatě v drtivé většině věnuje právě panu Viragovi. Jirka Stuchlík nadprůměrným výkonem přehrál bojovníka Kamlera, Horst nedaroval ani set televizní hvězdě Budinovi, jehož smeče jsou nechytatelné a Jakub si poradil s Pánkem, 4:2. Ve druhém kole nás Stará Paka dotáhla, když bodoval pouze Jakub, který byl tím šťastnějším v souboji s Budinou, 5:5. My jsme však svou kůži nechtěli za žádnou cenu darovat lacino a i po třetím kole bylo skóre nerozhodné, Jakub vyzrál 3:1 na střídajícího Herbera a Mirďa se postaral i o třetí bod, který jsme uhráli přes pana Budinu, 7:7. Do posledního kola tedy byly karty stále otevřené, avšak z našich vyhrál pouze Jakub nad Krutským, a tak si Stará Paka odvezla všechny 3 body za vítězství 10:8, které pro nás bylo velmi kruté.

Jakub Oravec (4,5) byl ve formě, Jirka Stuchlík (1,5) odehrál utkání důstojně, Horst Stoklas (1) dnes stačil pouze na Budinu a Mirďa Virag (1) také.

V dalším utkání nás čeká doma Jičín, ze kterého jsme si v první půlce odvezli 3 body za vítězství a jistě to budeme chtít zopakovat.

Jakub Oravec

1.2.2016

Céčko nezvládlo domácí utkání s Libání

V pátek večer se utkalo novopacké „C“ s Libání „A“, která byla před tímto utkáním pouze dva body před námi, a tak se jednalo o přímý souboj o 6. místo v tabulce nejvyšší okresní soutěže. Pačáci byli v sestavě Stoklas, Oravec, Stuchlík, Virag a hosté přijeli v sestavě Horák, Mádlo, Verner a Kuzma, takže oslabeni o svého nejlepšího hráče Vaníčka, kterého však šikovný mladík Kuzma zastoupil velmi dobře.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Jakub s Jirkou zvládli koncovku pátého setu proti dvojici Mádlo-Verner, avšak Horst s Mirďou po 4 setech boje podlehli Horákovi s Kuzmou. Mirďa si tak velmi brzy mohl pěkně zanadávat a připravit se na první kolo dvouher.

Do dvouher jsme vstoupili dobře, z našich řad nevyzrál pouze Jirka Stuchlík na Horáka po šílených setech (14, -1, -6, 11, -1), ujali jsme se tedy vedení 4:2. Druhé kolo byl ale propadák, Jirka se nestačil divit kvalitám hry mladého Kuzmy, Horsta dělily 3 míčky od výhry v pátém setu s Horákem, Jakub na Mádla umí, avšak dnes to vůbec nepotvrdil a Mirďa prohrál 11 v pátém s Vernerem, zato však vyhrál jednoznačně v nepublikovatelných nadávkách, rázem jsme tak prohrávali 4:6. Třetí kolo, ve kterém jsme potřebovali soupeře přehrát, začal Horst prohrou s Kuzmou, následně sice Jakub otočil nepříznivý stav 0:2 s Horákem a Mirďa porazil Mádla, avšak Jirka si neporadil s Vernerem, a tak to bylo před posledním kolem stále o dva body, 6:8. Remízu si soupeř zajistil hned v první dvouhře, kde Jakub absolutně nezvládl koncovky setů, kdy ve všech 3 prohraných setech měl několik setbolů, přesto s Kuzmou prohrál 1:3, vítězství pak hostům zpečetil Horák, který nedal šanci nepříčetnému Mirďovi. Jirka Stuchlík byl pokořen i Mádlem a esteticky upravit skóre ještě dokázal Horst po pěti setech boje s Vernerem, 7:11.

Jakub Oravec (2,5) opět nebyl spokojený se svými výkyvy hry v průběhu zápasů, Horst Stoklas (2) měl blízko ke třem bodům a podal svůj stabilní výkon, Mirďa Virag (2) zahrál také kvalitně a Jirka Stuchlík (0,5) se dnes vyhnul sekci Vejcařů jen díky vyhrané čtyřhře.

V dalším utkání zajíždíme na půdu silného soupeře do Kopidlna, ale rozhodně domácím nic nedáme zadarmo a budeme bojovat do posledního míčku.

Jakub Oravec

13.1.2016

Céčko zakončilo polovinu sezóny prohrou

V úterní předvánoční dohrávce hostilo naše „C“ silného nováčka soutěže z Chomutic, jehož složení Břeský, Chotěbor T., Štěpánek, Kubík jasně napovídá, že se nejedná o žádný průměrný tým okresní soutěže, ale naopak o tým svou kvalitou směřující spíše na krajskou úroveň stolního tenisu. Z naší základní sestavy chyběl pracovně vytížený Horst Stoklas, který byl však nahrazen bojovníkem Jardou Hanušem.

Po vyrovnaných čtyřhrách jsme se soupeři drželi krok, dvojice Oravec-Stuchlík porazila Kubíka s Břeským rozdílem dvou míčků v páté sadě, což se bohužel nepodařilo dvojici Virag-Hanuš, která naopak v rozhodující sadě o pouhé tři míčky podlehla kvalitnímu soupeři.

Následovalo první kolo dvouher, které žádné překvapení nepřineslo, za Pačáky vybojoval jediný bod Jirka Stuchlík, který si poradil s neméně zkušeným Kubíkem až v koncovce pátého setu, 2:4. Ve druhém kole měl rozehraný Jirka doslova na lopatě i „Freddieho“ Břeského, s nímž nevyužil vedení 2:1 na sety a prohrál až velmi těsně (9) v pátém, Mirďa vyzrál na Kubíka a Jakub sice ve své premiéře zápasu s Chotěborem vyhrál první set 11:3, pak však začal dělat zbytečné chyby a svým nevyrovnaným výkonem dokráčel k prohře 1:3. Jarda se Štěpánkem bojoval, seč mu síly stačily, avšak zkušenosti soupeře rozhodly, a tak se nám hosté vzdálili o další body, 3:7. Třetí kolo jsme zabrali, když nám soupeři vzali pouze jeden bod, o který se postaral Freddie proti Mirďovi, a tak jsme před posledním kolem zdramatizovali utkání, 6:8. Pak už bohužel úřadovali pouze hosté, Jakub sice ve vyrovnaném utkání s Freddiem vedl 2:1 a ukázal, že na tohoto soupeře umí, ale nakonec v koncovce (9) pátého setu prohrál, tudíž bylo téměř rozhodnuto hned po první dvouhře. Soupeř neponechal nic náhodě a zvítězil i ve všech třech ostatních zápasech, a tak s konečným skóre 6:12 poputovaly 3 body za vítězství do Chomutic.

Jirka Stuchlík (2,5) měl velice blízko ke třem bodům a především jeho jednoznačná výhra (5,5,5) nad Štěpánkem ukázala, jak kvalitním je hráčem, Jakub Oravec (1,5) podal velmi nevyrovnané výkony a v prvních dvou zápasech vůbec nezvládl udržet herní tempo, Mirďa Virag (1) vybojoval bod, avšak již se dostává ke svým stabilním kvalitním výkonům a Jarda Hanuš (1) překvapil vítězstvím nad silným Chotěborem a ukázal, že v „pralesní“ soutěži našeho „D“ je ho velká škoda.

Po vánoční pauze nás čeká doma Libáň, s níž určitě chceme uhrát lepší výsledek, než jsme odehráli v úvodu sezóny na půdě soupeře.

Jakub Oravec

28.12.2015

Céčko v Hořicích bez šance

Nedělní ráno se naše „C“ vydalo na půdu velmi těžkého soupeře do Hořic, které jsou společně se Starou Pakou největším favoritem na postup do krajské soutěže. Podle toho se také vyvíjelo celé utkání, ve kterém domácí zvítězili jednoznačně 17:1 a ukázali svou sílu. Z Pačáků vybojoval bod pouze Mirďa Virag, který si poradil s Martinem Zeleným, ostatní se velkou měrou podíleli na propagaci sekce Vejcařů. Jakubovi dokonce přítelkyně doporučila nějakou dobu popíjet nápoj Coca Cola Zero.

V posledním kole nás čekají v úterní dohrávce Chomutice, které jsou také jedním z nejsilnějších týmů letošní RP1.

Jakub Oravec

17.12.2015

Céčko jasně přehrálo Lány

V devátém kole RP1 naše „C“ odehrálo domácí utkání proti Lánům „A“, kde potřebovalo vybojovat 3 body. Do utkání nastoupili naši v sestavě Oravec, Stoklas, Stuchlík, Virag, hosté pak v sestavě Vokrouhlecký Zdeněk, Martin a David, Ulrych.

Po čtyřhrách byl stav 1:1, v pátém setu vybojovali svou letošní první výhru Horst Stoklas s Mirďou Viragem, zatímco Jakub a Jirka nezvládli koncovky setů, a že nevyužívat setboly se nevyplácí, jim ukázali matadoři Ulrych se Zdeňkem Vokrouhleckým. Následovalo však parádní první kolo domácích, kde se Láňáci zmohli celkem pouze na 2 vyhrané sety, a tak jsme rychle vedli 5:1. Vynikající vývoj utkání pro Pačáky pokračoval i druhým kolem, po kterém jsme vedli už 9:1 a zaskočení hosté již byli ve velkých problémech. Rozdíl mezi naší tělocvičnou a jejich hernou je markantní, u nás nemohli těžit ze svého malinkého prostoru, kde hrají na jeden úder a výhoda domácího prostředí se zde dá porovnat s umístěním hravého štěňátka do africké divočiny. Hned v prvním zápasu 3. kola dvouher nám zkušený Horst zajistil celkové vítězství, když si poradil s Martinem Vokrouhleckým v poměru 3:1 na sety. Jakubovi se podařilo otočit zápas s Davidem ze stavu 0:2 a Mirďa nedal šanci Ulrychovi, bod hostů tak zaznamenal pouze Zdeněk Vokrouhlecký, který vyzrál na Jirku Stuchlíka, jemuž nesvědčí obranáři s materiálem na pálce, 12:2. Poslední kolo skončilo 2:2, což nás však vůbec netížilo, neboť znamenalo jednoznačné vítězství 14:4 a tím pádem i 3 body do tabulky a upevnění 7. příčky našeho „Céčka“.

Horst Stoklas (4,5) nedaroval soupeři ani bod a po zásluze bude zapsán do novin, Jakub Oravec (4) odehrál celkem slušně, což po nevydařených koncovkách zápasů v Radimi dost potřeboval, Mirďa Virag od výměny potahů hraje jako vyměněný a Jirka Stuchlík (2) týmu přispěl dvěma body a potvrdil svou výkonnostní stabilitu.

V dalším utkání nás čekají tuto neděli silné Hořice, které jsou jedním z favoritů na postup do krajské soutěže, tudíž se budeme snažit uhrát slušný výsledek.

Jakub Oravec

11.12.2015

Céčko zvládlo thriller v Radimi a po těsném vítězství je v tabulce sedmé

Po prohře na půdě těžkého soupeře Lázně Bělohrad, jsme zavítali k nováčkovi soutěže, a to do Radimi. Naším cílem bylo zvítězit, ale očekávali jsme velmi vyrovnaný boj, což průběh utkání také potvrdil. Domácí nastoupili ve své standardní sestavě Breuer, Stříbrný, Myšík, Míka, stejně tak u nás neproběhly žádné změny (Oravec, Stoklas, Stuchlík, Virag).

Po čtyřhrách byl stav 1:1, když bylo velmi blízko i k vedení 2:0, dvojice Oravec-Stuchlík nedarovala Myšíkovi s Míkou ani set a Stoklas-Virag prohráli smolně až o dva míčky v pátém setu. Za nerozhodného stavu jsme tak přešli do prvního kola jednotlivců, kde soupeř ukázal svou sílu v domácím prostředí, Jakub nevyužil vedení 2:1 na sety a po dramatické koncovce pátého setu (9) nestačil na Stříbrného a Míka si v souboji posledních dvou hráčů úspěšnosti poradil s Mirďou 3:1, Jirka vyzrál v pěti setech na Myšíka a Horst také v pěti přehrál Breuera, 3:3. Ve druhém kole nám soupeř bodově utekl, když z našich zvítězil pouze Mirďa nad Stříbrným, Jakub zahrál prachmizerně proti Myšíkovi, Jirka potvrdil, že na Breuera zkrátka neumí a Horstovi neseděl střelecký styl Míky, 4:6 pro domácí. 3. kolo již šlo do tuhého a Pačáci začali bohužel opět smolně, Jakubovi se podařilo otočit proti Breuerovi ze stavu 0:2 na 2:2 a 10:7, pak ještě 11:10, ani 4 mečboly mu však nestačily k vítězství, ze kterého se radoval zkušený domácí borec. Jirka Stuchlík naštěstí potvrdil svou formu proti Míkovi, ale Horst nevyhrál ani set proti Stříbrnému a ještěže Mirďa zvládl koncovku pátého setu s Myšíkem, neboť případná prohra by již znamenala jistou remízu pro domácí. To se však nestalo, a tak jsme před posledním kolem prohrávali 6:8 a již nezbyl prostor k chybám. V tom si hned v úvodu pohrál s nervy svých spoluhráčů psychicky nalomený Jakub, který po dvou prohraných „pětiseťácích“ o dva míčky nedokázal využít mečbol nad Míkou za stavu 2:0 a 10:9, což domácí dokonale využil a vybojoval si možnost zvítězit v pátém setu. V tom naštěstí vévodil již od začátku Jakub a po promarněném druhém mečbolu za stavu 10:7 již ten třetí využít dokázal a naše naděje na vítězství tak stále žila. Následoval zápas Jirky Stuchlíka, který si nebral servítky ani se zlepšujícím se Stříbrným, Horst poté zvládl dramatickou koncovku 4. setu s Myšíkem a rázem jsme 9:8 vedli a oči všech směřovaly ke klíčovému duelu mezi Breuerem a parádně rozehraným Mirďou Viragem. Mirďa začal velmi dobře a po kvalitním výkonu mu patřil první set, následovaly však dvě těsně ztracené koncovky a Breuer tak rázem vedl 2:1. Další koncovka však patřila pro změnu Mirďovi, který hlasitě podporován svými spoluhráči naběhl do rozhodujícího setu ve velkém stylu a rychle vedl 8:0, když mu tam, jak sám říká, „spadlo všechno do čeho křápnul“. Breuerovi se sice ještě podařilo tento set lehce zdramatizovat, avšak Mirďa svůj luxusní náskok zúročil dokonale a po vítězství 11:6 se stal hrdinou večera, 10:8 a všichni přítomní se mohli přesunout o místnost vedle k utkání Evropské ligy mezi Bragou a Libercem.

Jirka Stuchlík (3,5) hraje parádně, Mirďa Virag (3) konečně ukázal, co v něm je a nové potahy mu znatelně pomohly ke zlepšení, Horst Stoklas (2) zahrál svůj standard a k celkovému výsledku také velmi pomohl a Jakub (1,5) si vybral opravdu špatný den a ještě dlouho bude svým spoluhráčům vděčný za jejich výkony v tomto důležitém utkání.

Náš tým opět ukázal svého týmového ducha a velkou vyrovnanost, kdy horší výkon jednoho hráče může být nahrazen výborným výkonem dalších spoluhráčů. Další kolo odehrajeme tento pátek doma proti Lánům, které bychom jistě také chtěli porazit a udržet je tak v tabulce pod námi.

Jakub Oravec

29.11.2015

Céčko potrápilo favorizovaný Bělohrad

Páteční večer vyrazila novopacká sestava Oravec, Stoklas, Stuchlík, Virag do bažantnické herny v Bělohradě, kam týmy jezdí již s pocitem, že výhra je velmi nepravděpodobná. Domácí jsou totiž se svým prostředím tak sžití, že je velmi těžké zde bodovat. Tým TJ Lázně Bělohrad „A“ nastoupil v sestavě Petřivý Michal, Grym Petr, Fejfar Jakub, Klejch Filip a střídající Šulc Milan.

Čtyřhry rozhodly o počátečním skóre 1:1, dvojice Oravec-Stuchlík přehrála v 5 setech mládežnickou dvojici Fejfar-Klejch, Stoklas-Virag celkem jednoznačně nestačili na „lišáka“ Gryma se střelcem Petřivým. První kolo domácí neprohráli ani jednu dvouhru, když nejblíže měl k výhře z novopackých Jakub, s Jakubem Fejfarem vedl za stavu 2:2 10:7 a 11:10, ani 4 mečboly mu ale k vítězství nestačily, a tak bylo skóre 5:1 pro domácí. Ve druhém kole jsme však tahali za delší část provazu my, a to po třech vyhraných pětisetových zápasech. V úvodu Jakub konečně pokořil Michala Petřivého 11:8 v pátém poté, co za stavu 2:1 a 10:7 nevyužil 3 mečboly a již to vypadalo, že Michal bude opět tím šťastnějším, Jiří Stuchlík si nevěděl rady s chytrou hrou Gryma, Horst o dva míčky v 5. zvítězil nad šikovným Klejchem a Mirďa s úplně novými potahy pokořil o 3 míčky Jakuba Fejfara, který se od té chvíle potýkal s problémy s kolenem, 6:4. Třetí kolo začal Jakub jasnou prohrou s Grymem, Jirka Stuchlík Klejchovi nedaroval ani set a Horst 11 v 5. nadělil Fejfarovi 2. prohru v řadě. Velkou příležitost k vítězství promarnil Mirďa s Michalem Petřivým, nad kterým vedl 2:2 a 9:3, pak bohužel prohrál 8 míčků v řadě a Michal ukázal, že má nervy ze železa a ne nadarmo je pravidelně ve špičce úspěšnosti RP1, 8:6 a domácí si tak udrželi dvoubodový náskok před posledním kolem. V tom již bodoval pouze Jakub proti Klejchovi, když těsně zvítězil díky koncovce 5. setu, a když trojice Stuchlík, Stoklas a Virag nevyhrála ani set, mohli se všichni přítomní přesunout do místní oblíbené restaurace, kde se vše velmi poctivě probralo u zlatavého moku, 11:7.

Jakub Oravec (2,5) měl blízko ke třem bodům, Horst Stoklas (2) také zabojoval, Jiří Stuchlík (1,5) na silnou trojici domácích nestačil a Mirďa Virag (1) dělal bod proti velmi kvalitnímu soupeři s novými potahy, které si velmi pochvaloval, tudíž se u něho jistě blýská na lepší časy.

V dalším kole vyjíždíme do Radimi, která je letošním nováčkem soutěže, a tak zde jistě budeme chtít zvítězit.

Jakub Oravec

22.11.2015

Céčko vydřelo remízu s Miletínem na poslední chvíli

Páteční večer je domácím termínem novopackého „C“, kam nyní zavítal SK Miletín „A“ ve složení Rychtera, Bezvoda, Novák a zaskakující Karel. Domácí se sešli ve standardní sestavě Oravec, Stoklas, Stuchlík, Virag. Oba týmy jsou ve spodní části tabulky, kde se při letošní silné konkurenci týmů myslí především na udržení, a tak se dalo očekávat velmi vypjaté a vyrovnané utkání, kde se bude bojovat o každý bod.

Smolně začali bohužel Pačáci, když nezvládli koncovky setů Stuchlík-Oravec proti Novákovi s Rychterou (1:3) a ještě blíže bodům měli Stoklas-Virag, kteří prohráli s dvojicí Bezvoda-Karel až o dva míčky v rozhodujícím setu, 0:2 znamenalo velmi nepříjemný start do utkání pro domácí. V prvním kole dvouher se nám podařilo rychle vyrovnat stav, když z naší čtveřice prohrál pouze Mirďa Virag, a to těsně (8) v pátém s Rychterou, 3:3. Druhé kolo však bylo bodově příjemnější pro hosty, kteří si tím opět vypracovali náskok, z našich zvítězil pouze Jakub 3:0 nad Karlem, stav 4:6 pro nás znamenal další bodové manko. Ve druhé polovině zápasů si „Áčko“ Miletína dokázalo dvoubodový náskok udržet, neboť Horst překvapivě podlehl v pěti setech Karlovi a Mirďovi Novák povolil pouze set, Jakub s Rychterou odvrátil nepříznivý stav 0:2 na sety a Jirka Stuchlík potvrdil svou formu výhrou 3:1 s levorukým Bezvodou, 6:8 a začínalo být zle. Remízu si hosté zajistili hned úvodním zápasem posledního kola, Horst v něm totiž nestačil celkem jednoznačně na chytře hrajícího Rychteru a za stavu 6:9 jsme tak již nesměli ztratit ani dvouhru pro zisk druhého bodu za nerozhodný stav utkání. Stylově 11:9 v pátém započal naši stíhací jízdu Mirďa Virag proti Karlovi, Jirka Stuchlík třetím bodem v utkání ukázal Novákovi, že v Jičíně nedělal 4,5 bodu jen tak nadarmo, a tak směřovaly zraky všech k utkání dvou leváků - Jakuba a Davida Bezvody. Když hráč hostů vyhrál úvodní dva sety jednoznačně 11:3, byli již Pačáci na ručník, který si i Jakubovi spoluhráči posadili smutně kolem hlavy, Jakub se však k překvapení všech dokázal ještě zkoncentrovat, i když to není zrovna jeho silná stránka a po následujících vyhraných koncovkách dvou setů v poměru 11:9 se šlo v zápasu o remízu do rozhodujícího setu. Tam měl navrch opět Bezvoda, a to až do stavu 8:4, kdy se Jakubovi zadařilo vyhrát se štěstím pár těžkých míčků a po odvrácení takřka ztracené výměny neskutečným prasátkem, se dostal i k mečbolu. Ten první sice ještě nevyužil, avšak následoval druhý za stavu 12:11 a ten již Jakub zužitkoval a s pokřiky až do ochraptění ve velké euforii celý zápas otočil k nadšení všech domácích, kteří jen nevěřícně kroutili hlavou, 9:9 (39:38 na sety).

Jakub Oravec (4) se cítil v herní pohodě a dokázal otočit 2 zápasy ze stavu 0:2, Jirka Stuchlík (3) se parádně rozehrává a v nejvyšší okresní soutěži mu již patří slušný respekt od soupeřů, Horst Stoklas (1) sahal po dvou bodech, ale soupeři byli proti a Mirďa Virag (1) vybojoval svou letošní druhou výhru v sezóně a rozhodl se konečně vyměnit své úplně vymlácené potahy.

Jakub Oravec

17.11.2015

Céčko zvítězilo v Jičíně a odrazilo se ode dna tabulky

Po třech prohrách v řadě se značně frustrované „C“ vydalo na derby do Sportovního areálu Jičín, a to s odhodláním vybojovat vítězství, i když domácí tým po prvních třech zápasech dvakrát vyhrál a bylo nám jasné, že to nebude vůbec jednoduché. Naše sestava byla standardní (Stoklas, Oravec, Stuchlík, Virag), zatímco domácím chyběl silný Pavel Harcuba (Kříž Milan st., Doule, Tintěra, Augustin), což nám dávalo větší naději na úspěch.

Po čtyřhrách byl stav utkání 1:1, Jakub s Jirkou konečně zahráli podle svých představ a vybojovali pro „Céčko“ letošní první vítězství ve čtyřhře, zatímto Horst s Mirďou jasně 0:3 nestačili na Douleho s Křížem. Do prvního kola dvouher se nám podařilo vstoupit velmi dobře, když trojlístek Oravec-Stuchlík-Stoklas neztratil ve svých zápasech ani set a nedařilo se pouze Mirďovi, který prohrál 1:3 s Doulem, stav tedy 2:4 z pohledu domácích. Ve druhém kole jsme si dvoubodový náskok udrželi, když Jakub přehrál 3:1 Tintěru v souboji leváků a Jirka Stuchlík se rozhodl neprohrát set ani proti mladému Augustinovi, Horst Stoklas sice smolně promrhal vedení 10:6 v pátém setu s Doulem a Mirďa Virag prohrál s Křížem 7 v pátém, avšak jelo sa dál, 4:6. Ve třetím kole se nám podařilo odskočit soupeři o další bod, když prohrál pouze Mirďa s Tintěrou, a to opět až v rozhodujícím setu, 5:9 a Pačáci si již chystali zapomenuté oslavné chorály po dlouhém období proher. Do posledního kola dvouher jsme šli s tím, že nám stačí vyhrát alespoň jednu dvouhru, o což se postaral ve velké pohodě hrající Jirka Stuchlík proti Křížovi, kterému nedaroval ani set a stal se tak postrachem města pohádek. Jakub sice s Doulem zaváhal za stavu 1:1 a 10:7, kdy neproměnil 3 setboly a následně prohrál těsně i set čtvrtý, Horst vyzrál na Tintěru, Mirďa již za rozhodnutého stavu odpinkal zápas s Augustinem a s výsledným skóre 7:11 jsme si přivezli z horké půdy v Jičíně všechny 3 body!

Jirka Stuchlík (4,5) zahrál na jedničku s hvězdičkou a s žádnými soupeři si nebral servítky, Jakub Oravec (3,5) odpočatý po soutěžní pauze zahrál lépe než v předchozích zápasech, Horst Stoklas (3) je naše bodová stálice a opět to potvrdil a Mirďa Virag (0) se stal osamoceným lídrem tabulky Vejcařů se dvěma kousky.

V dalším kole nás doma čeká tento pátek třináctého soupeř z Miletína, který je v tabulce za námi, a tak jistě budeme chtít potvrdit dobrý výkon z Jičína a bodové skóre ještě vylepšit.

Jakub Oravec

9.11.2015

Céčko ve Staré Pace utrpělo debakl

Hráči novopackého Céčka zleva: Jiří Stuchlík, Miroslav Virag, Jakub Oravec, Horst Stoklas

Ve třetím kole RP 1 se naše „C“ vydalo na horkou půdu do Staré Paky, kde s tamějším „B“ neočekávalo žádné valné výsledky, avšak alespoň na čestné bodíky jsme si věřili. Opak byl však bohužel pravdou. Naše sestava byla standardní (Stoklas, Oravec, Stuchlík, Virag), stejně tak krajská sestava domácího celku (Krtička, Herber, Krutský Jiří st., Budina).

Nebudu se rozepisovat o všech kolech, protože výsledek 18:0 značí jednoznačný průběr utkání a nevím co více bych k tomu napsal. Snad jen to, že tímto slavnostně zahajujeme sekci Vejcařů pro sezónu 2015/2016.

Nyní máme jedno kolo pauzu a pak nás čeká utkání v Jičíně, kde jsme v minulé sezóně po boji remizovali 9:9.

Jakub Oravec

16.10.2015

Céčko doma na Kopidlno nevyzrálo

Ve druhém kole RP 1 naše „C“ odehrálo domácí utkání s Kopidlnem „A“, což je jeden z nejsilnějších celků soutěže. Domácí byli ve své základní sestavě Stoklas, Oravec, Stuchlík, Virag, hosté přijeli v sestavě Matuna, Procházka, Tomášek, Pekárek.

Po čtyřhrách byl stav utkání 0:2, což sice u nás není nic překvapivého, avšak velice nám to škodí v celkových výsledcích utkání a máme zde velký prostor ke zlepšení. Do prvního kola navíc soupeři vlétli jako velká voda a vedli rychle 0:5. Vzdoroval pouze Jakub, který otočil zápas s Procházkou ze stavu 0:2 na sety, 1:5. Druhé kolo zaznamenal z našich řad bod pouze Horst, který vyzrál na Matunu, Jakub nezvládl zápas s Pekárkem, jehož herní styl mu jinak vyhovuje a podlehl mu v pěti setech, zatímco Jirka Stuchlík s Mírou Viragem neuhráli proti soupeřům ani set, 2:8. Ve třetím kole opět bodoval pouze Horst, který tentokrát dokázal porazit Tomáška, a to o dva míčky v pátém setu, tudíž měl celý zápas jasně pod kontrolou. Jakubovi nestačilo ani vedení 2:0 na sety s Matunou, Mirďa si alespoň pěkně zanadával na materiál Pekárka a Jirku přehrál Procházka, to byl již stav utkání 3:11 a o vítězi tedy bylo definitivně rozhodnuto. V posledním kole dvouher jsme alespoň „zkrášlili“ výsledek utkání, když Jakub přehrál Tomáška 3:1, Mirďa porazil Matunu a pro potěšení mu sdělil: „Já vůbec nic nehrál, vyházel ses sám“, Jirka jako jediný vyzrál na Pekárka a Horst nedal šanci Procházkovi, 7:11 a Jirka s Mirďou se alespoň vyhnuli zapsání do síně slávy v sekci Vejcařů pro letošní sezónu.

Horst Stoklas (3) zatím podává stabilní výkony a v této soutěži může porazit kohokoliv, Jakub Oravec (2) prohrál dva pětisetové zápasy a stále má velké herní výkyvy, kterými si prohrává hodně zápasů, Jirka Stuchlík (1) dnes také neměl svůj nejlepší den a Mirďa Virag (1) je značně limitován zraněním své hrající ruky.

I když celkový výsledek nevypadá jako jednoznačné vítězství soupeře, vývoj utkání bohužel jednoznačný byl a Kopidlno si odvezlo tři body bez větších nervů. Jelikož nás v dalším kole čeká Stará Paka „B“, jež sestoupila z krajské soutěže, nemáme ani nadále moc dobré vyhlídky ke stoupání tabulkou. Soutěž je však teprve na začátku, a tak rozhodně neztrácíme hlavu.

Jakub Oravec

12.10.2015

Céčko v Libáni nespasil ani „Terminátor“ Igor Fejfar

V prvním kole nejvyšší okresní soutěže vyrazilo naše „C“ do Libáně, ze základní sestavy nám chyběl zraněný Mirďa Virag, avšak nahrazen byl velmi kvalitně, neboť účast v tomto utkání nám potvrdila legenda našeho oddílu, Igor Fejfar, pro svou strojově přesnou a nekompromisní hru přezdívaný také jako „Terminátor“. Sestava domácích byla standardní, a to Vaníček, Horák, Mádlo, Verner a pro poslední kolo střídající mladík Kuzma.

Čtyřhry dopadly tzv. „novopacky“, když jsme nevyhráli ani jednu a prohrávali tak rychle 0:2. Po prvním kole dvouher si soupeř udržel dvoubodové vedení, když Igor překvapivě nevyhrál ani set proti Vaníčkovi, Jirka Stuchlík nestačil na Horáka, Jakub otočil nepříznivý vývoj zápasu s Mádlem ze stavu 0:2 na 3:2 a Horst Stoklas si poradil s Vernerem, 2:4. Druhé kolo začalo opět překvapením, protože Igor tentokrát nevyzrál ani v jednom setu na Horáka, když se k tomu navíc přidaly ještě pětisetové prohry Jirky Stuchlíka s Mádlem a Jakuba s Vernerem a Vaníček vyzrál na Horsta, skóre bylo rázem 2:8. Třetí kolo jsme sice vyhráli 3 zápasy ze čtyř, když prohrál pouze mizerně hrající Jakub s Vaníčkem, avšak čtvrté kolo patřilo opět hostům, když vítězný bod novopackým přidal pouze Igor s Vernerem, a tak je celkové skóre 6:12 pro naše „Céčko“ hořkým vstupem do nové sezóny.

Igor Fejfar (2) potvrdil, že i velmi kvalitní hráči, kteří mají na vyšší soutěž, mají bez tréninku problémy, Horst Stoklas (2) měl velmi blízko ke třem bodům a že hrál velmi dobře potvrdil i fakt, že dnes jako jediný porazil Horáka, Jakub Oravec (1) hrál velmi vystresovaně a bojácky, což se bohužel odrazilo i na jeho výkonech a Jiří Stuchlík (1) nedal ani jediný míček soupeři zadarmo, avšak na víc než jeden bod to dnes nestačilo.

V příštím utkání nás doma čeká další silný soupeř, kterým je bezpochyby Kopidlno „A“, tak se budeme snažit o nápravu zpackaného kola prvního.

Jakub Oravec

5.10.2015

Bilance „C“ v RP1: Sezóna plná zvratů a boje o udržení pro nás dopadla šťastně

Tým TJ Nová Paka „C“, který v letošní sezóně odehrál svá utkání v různých sestavách, především kvůli časově zaneprázdněnému Jiřímu Morávkovi ze základní sestavy, zažíval v průběhu sezóny krušné chvíle. Naštěstí jsme do svých řad mohli přivítat tahouna týmu „D“, zkušeného Jiřího Stuchlíka, který i v nejvyšší okresní soutěži ukázal, že se jen tak něčeho nezalekne a byl naším plnohodnotným členem sestavy, mnohdy i klíčovým hráčem. Vzhledem ke dvěma sestupujícím týmům z krajské soutěže, letos padají ve všech okresních soutěžích tři týmy místo dvou, což značně zamíchalo kartami, které se již zdály být rozdané.

Sezónu 2014/2015 jsme sice zahájili domácím vítězstvím s Miletínem, avšak následovala šňůra pěti proher v řadě a psychika našeho týmu byla na velmi nízké úrovni. Po domácí remíze se silným Jičínem, jsme však začali předvádět mnohem vyrovnanější výkony a dalších 5 kol již pro nás znamenalo 11 bodů za 3 výhry a 2 prohry. Od té doby již byly výsledky jako na houpačce, avšak s ohledem na letošní silnou základnu týmů, je celková bilance 7 výher, 4 remízy a 11 proher úspěchem a motivací k dalšímu zlepšení pro následující sezóny. Ze základní sestavy „C“ navíc hned tři hráči ze čtyř nenavštěvovali tréninky, a tak nemohl nikdo z nás očekávat boje o umístění mezi nejlepšími týmy. Je nutné podotknout letošní velmi dobré výkony některých jedinců v soutěži, kteří v předešlých sezónách nedosahovali takových výkonů, jmenovitě například mladý Jakub Fejfar z Bělohradu, jeho spoluhráč Milan Šulc, kopidlnští Matuna s Pekárkem, valdický Milan Novotný a další. Také tito hráči svými herními výkony ovlivnili celkový průběh sezóny.

Kapitánem „C“ byl letos opět Jakub Oravec, který se snažil své přípravě dát maximum, což dokazuje stoprocentní tréninková docházka (až na jeden trénink, během kterého byl na pracovní cestě v Bukurešti). Jakubovi se podařilo alespoň trochu zlepšit psychiku, za což vděčí především legendě Petru Korbelovi a donedávna ještě reprezentačnímu trenérovi mužů, Tomáši Demkovi, jejichž soustředění navštívil v rámci předsezónní přípravy v srpnu v Ostravě. Oproti předešlé sezóně, kdy v této soutěži vyhrál 45 zápasů a 43 prohrál (51,14%), se mu podařilo svou bilanci zlepšit, a to se skóre 52:35 (59,77%). Stále však ve své hře vidí velké prostory ke zlepšení, a to především v servisu a příjmu, které jsou alfou a omegou stolního tenisu.

Horst Stoklas byl u většiny utkání našeho týmu, a jak je zkušeným hráčem jen dokazuje fakt, že nepotřeboval trénovat k tomu, aby dokázal vyhrát 39 zápasů z 67 (58,21%). Horst má zkušenosti i z krajské soutěže, neboť byl dlouhodobě členem „B“ týmu v soutěži KP2. Jeho hra, založená na ostrém čopu a kvalitním bloku u stolu, se jeví jako velmi efektivní a dokáže zaskočit nejednoho silného soupeře. Horst pro příští sezónu přislíbil větší tréninkovou účast (rovná se více než 1 trénink za sezónu), tak uvidíme, jistě by to znamenalo pro soupeře ještě větší problémy.

Třetím nejúspěšnějším hráčem našeho týmu se stal Jirka Stuchlík, který jako celosezónní náhradník dokazoval, že se rozhodně necítí být náhradníkem a se skóre 30 výher a 34 proher (46,88%) velmi pomohl k celkovému umístění týmu. Jirka zaznamenal velké herní pokroky a nezalekl se žádného soupeře, ba naopak se stal postrachem soutěže, a to především díky aktivnímu příjmu, citu pro míček a vysokým rotacím, jimiž oplývá jeho aktivní hra. Je zapotřebí říci, že také Jirka navštěvoval skoro všechny tréninky a jeho přístup k týmu je velmi zodpovědný.

Čtvrtým členem naší nejčastější sestavy byl celý rok Miroslav Virag, který odehrál všech 88 dvouher, s celkovým skóre 41:47 (46,59%). Míra se staral celou sezónu o velmi zábavnou atmosféru, neboť jeho slovník je velmi vytříbený a především díky němu máme tolik materiálu k vytvoření sekce „Hlášky z utkání“ na našem webu www.pinecnp.info. I přes Mirďovu zápasovou „agresi“, nebyl žádný ze soupeřů nijak pohoršen, neboť Mirďův přístup k zápasům nelze brát jinak, než s humorem. Přesvědčte se sami na našem webu či návštěvou některého z našich utkání.

Jirka Morávek, který měl být žebříčkově celou sezónu dvojkou týmu, odehrál pouze zlomek utkání, s celkovým skóre 7:13 (35%), avšak jelikož velmi příjemně překvapil Jirka Stuchlík, tak jsme i bez Jirky dokázali udržet tým ve stejné soutěži i pro příští sezónu.

Poděkování patří také dalším hráčům našeho oddílu, kteří odehráli pár dvouher v našem týmu, a to Jardovi Hanušovi (1:11) a Dominiku Štefanovi (1:7). Na závěr je třeba říci, že největším problémem našeho týmu jsou čtyřhry, což platí pro celý oddíl. Naše herní pohoda je v tomto případě asi jako u myši s epileptickým záchvatem na výstavě koček. Málo vyhraných čtyřher je dáno především naprosto nulovým tréninkem této disciplíny, což bychom jistě v příštích sezónách měli napravit. Nejvíce čtyřher se podařilo vyhrát dvojici Oravec-Stuchlík (8:7), dvojice Stoklas-Virag vyhrála pouze 3 čtyřhry z 16.

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Céčka“ za sezónu 2014/2015


Jakub Oravec

22.3.2015

Céčko se chytilo stébla proti poslední Železnici

V pátek večer vyjel tým TJ Nová Paka „C“ (Stoklas, Oravec, Virag, Stuchlík) do zbrusu nově opravené Sokolovny v Železnici, aby se utkal s tamějším „C“ (Jiřiště, Kalousek, Kabela, Vraštil) o velmi důležité body. Bohužel se nám zatím letos vůbec nedaří a před tímto zápasem jsme měli velmi negativní bilanci 1 výhry, 1 remízy a 7 proher.

Čtyřhry dopadly standardně „po novopacku“, když jsme prohrávali hned ze začátku 0:2. Naší výhodou však je, že nás to vůbec nepřekvapí, tudíž také nerozhodí. Hned v prvním kole jsme však soupeři ukázali, že jsme přijeli bodovat o všechny tři body, když postupně vyhráli všichni čtyři naši borci a dostali jsme se tak do vedení 4:2. Ve druhém kole si pouze Jirka Stuchlík neporadil s dobře hrajícím Kabelou, proti kterému nevybojoval ani set, avšak to nás vůbec nemuselo trápit, neboť Horst porazil Jiřištěho, Jakub Vraštila a Mirďa Kalouska, 7:3 a z domácích byla cítit nervozita. Ve třetím kole podlehli v pětisetových bitvách svým soupeřům Jirka a Mirďa, což však pro domácí znamenalo pouze udržení bodového manka, 9:5. V posledním kole nám stačilo ze 4 zápasů vyhrát 1. Když však Horst prohrál překvapivě s Vraštilem 0:3 a Jirka nastupoval proti svému neoblíbenému soupeři Kalouskovi, začínalo přituhovat. Jirka však v koncovce pátého setu (8) zařídil jako zkušený hráč 10. bod, ke kterému ještě přispěl Jakub, který v prvním kariérním zápasu proti Jiřištěmu vybojoval těsně koncovku (9) pátého setu, prohra Mirdi proti Kabelovi nás tak vůbec nemusela mrzet, neboť týmového vítězství, které jsme si dali jako jasný cíl, jsme společně dosáhli, 11:7.

Jakub Oravec (4) cítil jako kapitán zodpovědnost v tomto utkání nezklamat a naštěstí se mu to povedlo, Horst Stoklas (3) standardně spolehlivě zabodoval, Mirďa Virag (2) měl ve dvou pětisetových zápasech kopec smůly a zahrál také velmi dobře a Jirka Stuchlík (2) jako „celoroční náhradník“ prokazuje neustále své kvality.

Další herní víkend je z důvodů konání Regionálních přeborů dospělých volno ve všech soutěžích, a tak se v posledním kole první půle utkáme s Nemyčevsí „B“ v přímém souboji o 9. místo tabulky, neboť jsou před námi o pouhý bod. Jedná se o druhé velmi důležité utkání v řadě, a tak doufejme, že opět uspějeme.

Jakub Oravec

11.12.2014

Céčko si v derby s naším krajským Béčkem ostudu neudělalo

V americko-kanadský Černý pátek, se utkaly po dlouhé době v jedné soutěži dva naše týmy, jelikož TJ Nová Paka „B“ v loňské sezóně smolně sestoupila z krajské soutěže. Očekávalo se vyhrocené utkání hráčů, kteří spolu mají odehraných a natrénovaných nespočet hodin, tedy alespoň ti, kteří se ukážou v tělocvičně. Zatímco „Béčko“ nastoupilo ve své plné sestavě (Sochor, Fišar, Růžek, Grof), „Céčko“ mělo ze základní sestavy pouze 2 hráče (Oravec, Virag), které doplnili Štefan a Hanuš.

Céčko svými výkony a odhodláním příjemně překvapilo

Hned ve čtyřhrách potvrdilo „B“ své kvality a ujalo se vedení 2:0, i když dvojice Fišar-Růžek se značně natrápila (9 v 5.) na výhru nad duem Štefan-Hanuš. V prvním kole dvouher se postaral o překvapení Dominik Štefan, který porazil Lukáše Grofa 3:1 a potvrdil své zlepšení oproti předešlým sezónám. Ostatní 3 zápasy však úřadovali hráči „Béčka“ a vedli tak rychle 5:1. Ve druhém kole jsme si již s „Céčkem“ vedli trochu lépe, když Mirďa Virag obrátil s Romanem Růžkem nepříznivý stav 0:2 a rozdílem třídy (9 v 5.) zvítězil. Zároveň Jakub překvapivě zdolal Martina Sochora 3:0, přičemž Martin měl do té doby úžasnou bilanci 30 výher a 1 porážku. Jarda Hanuš však nezvládl zápas dvou „tahačů internetu“ a s Lukášem Grofem si uhrál pouze set, Dominik Štefan prohrál o 2 míčky v pátém setu nad Fišarem a z jeho hry rozhodně nebyla znát žádná nervozita z kvalitního soupeře, 3:7. Do třetího kola jsme šli opět s vidinou přinejmenším řádně potrápit favorita a opět se nám povedlo uhrát dva body, když Jakub povolil Romanovi vyhrát pouze jeden set a Mirďa ve druhém zápase v řadě vyhrál o dva míčky v pátém, tentokráte byl nešťastníkem kapitán Lukáš Grof. Dominik Štefan potrápil i Martina Sochora v pěti setech (8), avšak na výhru to nestačilo. Jarda Hanuš s Tomášem Fišarem neměl šanci, 5:9. Teoretickou šanci na uhrání remízy držel v posledním kole při životě Jakub, který přehrál „Grofika“ 3:0. Zbylí 3 spoluhráči však na soupeře nestačili, když Dominik ve třetím zápasu v řadě prohrál o pár míčků v pátém setu, tentokrát s Romanem, Jarda nad Martinem uhrál pouze set, stejně jako Mirďa nad Tomášem, celkový stav utkání tedy 6:12 z pohledu domácího „Céčka“.

Jakub Oravec (3) se v derby rozehrál k celkem slušnému výkonu a nestačil pouze na Tomáše Fišara, jehož hra mu nesvědčí, Mirďa Virag (2) ukázal železné nervy hned dvakrát, Dominik Štefan (1) měl na dosah vítězství nad všemi soupeři, avšak zkušenosti starších hráčů mu dnes více nedovolily a Jarda Hanuš (0) zaznamenal v jednom týdnu tzv. vejcařský hattrick (završený o 2 dny později v Chomuticích), když po dvou nulových příspěvcích na konto „Déčka“, přispěl stejnou měrou i o soutěž výše.

V týmu „Béčka“ nezaváhal Tomáš Fišar (4,5), jehož herní styl na jeden úder sklízí v RP1 úspěch, Martin Sochor (3,5) si sice hodil s pálkou po prohře s Jakubem, avšak lídrem žebříčku nadále zůstává, Roman Růžek (2,5) se také řádně navztekal a nedávná změna potahů v probíhající sezóně mu prozatím herně nesvědčí, Lukáš Grof (1,5), jako kapitán týmu, od svých spoluhráčů „schytal“ vlnu kritiky a tzv. rundě v našem „kanclu“ se vyhnul pouze díky neúčasti.

Jakub Oravec

3.12.2014

Céčko se dalšími dvěma prohrami dostává do problémů

Po vysoké domácí prohře z druhého kola, kdy jsme byli nuceni nastoupit proti Valdicím ve třech, následovaly bohužel další dvě prohry na stolech hostů, když jsme nejprve nestačili v poměru 7:11 na Libáň a následně si na nás spravilo chuť družstvo Hořice „B“, které bylo o týden dříve doslova zpacifikováno naším „Béčkem“ (17:1), zatímco nám dovolili domácí pouhé čtyři body.

V utkání s Libání se čekal vyrovnaný boj především se třemi kvalitními hráči (Vaníček, Horák, Mádlo), které doplňuje méně úspěšný Verner, jehož „skalp“ jsme si dali jako povinnost. Po čtyřhrách byly karty rozdány na obě strany, neboť sehraná dvojice Oravec-Stuchlík obrátila zápas ze stavu 0:2 a zařídila náš první bod. V prvním kole bohužel uspěl pouze Mirďa Virag, když si poradil s Vernerem, domácí se tak dostali do vedení 4:2. Ve druhém kole se Horstovi podařilo porazit v pěti setech Horáka a Jirka Stuchlík vyzrál na Vernera, drželi jsme si tak naději na získání bodů, 6:4. Třetí kolo dopadlo také vyrovnaně, což byla velká škoda, jelikož Mirďa prohrál s Horákem o pouhé 2 míčky v pátém setu, body z našich řad přidali Horst proti Mádlemu a Jakub proti Vernerovi, 8:6. V posledním kole však zabodoval pouze Horst s Vernerem, když Jakub nedokázal dohrát zápas s Vaníčkem, přesto že měl 3 mečboly a i přes rychle prohrané první dva sety se tak z výhry mohl radovat domácí borec, Libáň tak zvítězila 11:7, když vyhrála tři pětisetové zápasy z pěti, a to v těsných koncovkách.

Horst Stoklas (3), bohužel jako jediný z našeho týmu, porazil více hráčů než Vernera a až do posledního kola tak udržoval naděje našeho týmu o získání více než jednoho bodu za účast v utkání, Jirka Stuchlík (1,5) jako náhradník opět nezklamal a přispěl týmu výhrou nad Vernerem, Jakub Oravec (1,5) utkání nezvládl po psychické stránce, neboť zápas s Vaníčkem měl pevně ve svých rukou a stejně to nedopadlo, Mirďa Virag (1) sice bodově nebyl příliš úspěšný, avšak když vezmeme v potaz jeho hru a to, že s Vaníčkem i s Horákem prohrál až v koncovkách pátých setů, je zřejmé, že měl pouze pořádný kopec smůly, který ho dělil od daleko lepšího bodového přídělu týmu.

O týden později v Hořicích, opět ve stejné sestavě, jsme tak měli na čase zabodovat, avšak domácí (Zelený Jiří, Zelený Martin, Zemánek, Šotek) na nás nastoupili takovým způsobem, že bylo velmi těžké vůbec pomýšlet na body.

Čtyřhry byly jasně v režii domácích, když pouze Horst s Mirďou uhráli alespoň set. Dvě prohrané pětisetové „přestřelky“ v prvním kole nás však dostaly ještě více do kolen, neboť jsme prohrávali 6:0, ani jsme nevěděli jak. Jirka Stuchlík měl proti Šotkovi mečboly, které bohužel nedokázal využít, Horst doplatil na horší start v zápasu s Martinem Zeleným a pátý set už byl jasnou záležitostí domácího mladíčka. Ve druhém kole přidal náš bod pouze Horst, který svými bloky á la Waldner vyškolil Šotka. Jakub měl dobře rozehraný zápas s Jirkou Zeleným, avšak ani vedení 2:0 na sety mu nezabránilo prohrát zápas v koncovce (9) pátého setu, jak jinak. Po dvou kolech tak domácí měli zajištěnou remízu, 9:1. Třetí kolo bylo bohužel znovu plně v režii domácích a náš jediný bod vybojoval Mirďa proti Šotkovi, 12:2 po třech kolech bylo jasnou záležitostí domácích. V posledním kole, které již bylo z hlediska výsledku naprosto nepodstatné, si týmy rozdělily body, když Jirka Stuchlík ve třech setech vyškolil Martina Zeleného a poslední bod nám domácí darovali, neboť Šotek se rozhodl do posledního zápasu proti Jakubovi nenastoupit, což spustilo vlnu posměšků ze strany Pačáků vůči Jakubovi, neboť jako jediný nevyhrál zápas, i když ve čtvrtém kole neměl ani šanci to zkusit, konečných 14:4 bylo na zkažení čtvrteční nálady pro náš tým tak akorát.

Horst Stoklas (1) v tomto utkání určitě očekával více bodů na své pálce, Mirďa Virag (1) dnes také neměl svůj den, Jirka Stuchlík (1) jako jediný vyzrál na dobře hrajícího Martina Zeleného a Jakub Oravec (1 x wo) „zazářil“ ve třetím utkání za sebou a upadá do značné pingpongové deprese.

Jakub Oravec

26.10.2014

Céčko s těžkým soupeřem ve třech nemělo šanci

Ve druhém kole RP1 náš tým TJ Nová Paka „C“ hostil tým TJ So Valdice „B“, který přijel ve své nejlepší sestavě: Harcuba Petr, Novotný Milan, Novotný Zdeněk a Bilanský Přemysl. V naší sestavě zaskakoval, za pracovně vytíženého Jirku Morávka, protentokrát Jarda Hanuš a v tělocvičně jsme se tudíž sešli v sestavě Stoklas, Oravec, Virag a Hanuš. Těsně před utkáním však Horst musel opustit tělocvičnu kvůli pracovním povinnostem, a tak jsme na silného soupeře, z obce proslavené svou věznicí, zůstali ve třech, což samozřejmě nevěstilo nic dobrého pro možný vývoj výsledku.

Jakub Oravec a Jarda Hanuš spolu po dlouhé době odehráli čtyřhru Jak by pan Virag sám pravil - Mirďa to je řezník

Prohrávat 0:5 ještě před úvodní čtyřhrou jistě na psychice ani jednomu z nás nepřidalo, i když dvojice Oravec-Hanuš bojovala statečně a ve vyrovnaných setech nakonec prohrála 1:3 proti Milanu Novotnému s Bilanským, 0:2. Hned první kolo dvouher přineslo značné drama, když Jakub s Milanem Novotným vedl již 2:0 a 9:8, když zvládl vyrovnané koncovky (9,9) prvních dvou setů, avšak následující průběh patřil bohužel zkušenému hostujícímu borci, který obrátil utkání na svou stranu a zvítězil 11:7 v pátém. Mirďa Virag vyhrál v pátém setu (8) proti druhému z bratrů Novotných, i když také vedl 2:0, a to celkem hladce (4,4), avšak Zdeněk ještě zápas velmi zdramatizoval, oba Novotní tedy prokázali velmi silnou psychiku za stolem. Jardovi nedal šanci Harcuba a Horst 0:3 wo, po prvním kole dvouher jsme tedy prohrávali 1:5. Ve druhém kole Jakub neuhrál s Harcubou ani set a Mirďa prohrál s Milanem Novotným v koncovce (10) pátého setu, Jarda nestačil na dobře hrajícího Bilanského a Horst 0:3 wo, tudíž jsme prohrávali již 1:9 a soupeř měl jistou výhru. Ve třetím kole jsme uhráli alespoň dva čestné body, když Jarda přehrál Zdeňka Novotného a Jakub vyzrál na Bilanského, Mirďovi bylo proti Harcubovi povoleno pouze 7 míčků, Horst 0:3 wo, 3:11 po třetím kole pro nás znamenalo velmi krutý vývoj utkání. V posledním kole Jarda vedl nad Milanem Novotným 2:1 na sety, příchod jeho přítelkyně mu však moc štěstí nepřinesl, a tak v pátém setu (8) bohužel prohrál a Novotný tak vyhrál všechny své zápasy těsně v pěti setech. Jakub po mizerném výkonu prohrál se Zdeňkem Novotným a Mirďa s Bilanským předvedl sympatický výkon, Horst 0:3 wo, konečné skóre tedy 4:14 z pohledu domácích Pačáků.

Jarda Hanuš se v nejvyšší okresní soutěži neztratil Pohled zblízka na nový oddílový dres TJ Nová Paka, stolní tenis - Jakub nejspíše přemýšlel nad svou křečovou hrou

Mirďa Virag (2) po změně potahů odehrál velmi dobře, Jarda Hanuš (1) jako náhradník neměl daleko ke dvěma bodům, tudíž si zaslouží velkou pochvalu, Jakub Oravec (1) po prvním kole vedl úspěšnost a udělal dobře, že si to vyfotil, neboť se to s jeho výkonnostními výkyvy již nestane (kurz 86 Fortuna) a Horst Stoklas se bohužel akorát lehce rozpinkal a opustil tělocvičnu.

Ve třetím kole nás čeká silná Libáň, která doma dokáže porazit kohokoliv, domluvený termín předehrávky utkání je čtvrtek 16.10.2014.

Jakub Oravec

14.10.2014

Céčko vstoupilo do nové sezóny vítězstvím

Mirďa Virag si se soupeři nebere servítky

V pátek večer náš „C“ tým hostil družstvo SK Miletín „A“, které mělo být v tomto utkání pořádajícím, avšak miletínská Sokolovna je v rekonstrukci, a tak jsme samozřejmě díky své velké tělocvičně a 8 stolům mohli bez problémů vyhovět výjimce i přes to, že se zároveň v tělocvičně odehrávalo utkání našeho „B“ s celkem TJ Jičín „C“, přičemž si ještě další členové našeho oddílu mohli zatrénovat. Z naší základní sestavy chyběl Jirka Morávek, kterého nahradil „spinner“ Jirka Stuchlík (Stoklas, Oravec, Virag, Stuchlík). Hosté pak dorazili bez své jedničky Aleše Nováka, a to konkrétně v sestavě Bezvoda, Rychtera, Rézmüves, Hladký.
Čtyřhry dopadly nerozhodně, Oravec-Stuchlík v pěti setech zdolali Bezvodu s Rychterou a Stoklas-Virag na Hladkého s Rézmüvesem nestačili. V prvním kole jsme se ujali vedení, neboť poražen od stolu odešel pouze nerozehraný Mirďa Virag, který prohrál s Hladkým, 4:2. Druhé kolo si týmy rozdělily po dvou bodech, když Jirka Stuchlík nevyzrál na vroubkovaný potah Hladkého a Mirďa ve vyrovnaném zápasu prohrál s Rychterou, takže jsme si drželi těsný náskok 6:4. Jakub při svém bekhendu Na Horstovi není tréninková pauza vůbec znát Ve třetím kole jsme dokázali soupeři ještě poodskočit, když prohrál pouze Horst, který překvapivě v pěti setech nestačil na Rézmüvese, 9:5. V posledním kole nám tak stačil pouhý bod k celkové výhře, což jsme neponechali náhodě a přidali jsme body 3, prohrál pouze Mirďa s Rézmüvesem, celkových 12:6 je tak pro nás výborným vstupem do sezóny. Pozdvihnout musím výborný výkon Jirky Stuchlíka, který jako náhradník prohrál pouze jeden zápas a ukázal, že se v nejvyšší okresní soutěži rozhodně neztratí.Jakub Oravec (4,5) především díky zlepšené psychice dnes neprohrál, avšak stále má na čem pracovat, Jirka Stuchlík (3,5) nevynechá jediný trénink a na jeho hře je to rozhodně vidět, Horst Stoklas (3) bude patřit mezi nejlepší hráče soutěže i bez tréninku a Miroslav Virag (1) je se svou hrou i se svou pálkou zatím nespokojený, avšak podílel se na dalším rozšíření nové sekce „hlášky z utkání“.

V příštím kole nás doma čeká silný tým TJ Sokol Valdice „B“, kde působí i bývalý přeborník okresu Petr Harcuba.

Jakub Oravec

5.10.2014

Céčko po slabších výkonech posledních kol zakončí sezónu na 8. příčce nejvyšší okresní soutěže

V posledních dvou utkáních letošní RP1 nás čekaly týmy Valdice „B“ (Novotný Zdeněk, Novotný Milan, Harcuba Petr, Bilanský Přemysl a střídající Kryl Jaroslav) a Hořice „B“ (Polák Roman, Zelený Martin, Zemánek Vladimír, Šotek Jan).

S prvním ze soupeřů jsme měli výhodu domácího prostředí, avšak kvůli naprostému výpadku Jakuba a Romana, kteří dohromady uhráli pouze bod ze čtyřhry, jsme nakonec prohráli 8:10, což je velká škoda, neboť Jakub nevyužil mečbol s Milanem Novotným ani s Jardou Krylem.

Jirka Morávek se v tomto utkání vytáhl a zahrál velmi dobře, stejně jako Lukáš Grof (oba 3,5). Jakub Oravec a Roman Růžek (oba 0,5) bohužel tento den neměli hrát stolní tenis, neboť jejich výkon byl mizerný.

Na poslední výjezd této sezóny jsme tedy vyrazili do města trubiček, a to v sestavě Růžek, Morávek, Virag, Oravec. Soupeř se pohyboval celou sezónu na 2. až 3. místě tabulky, tudíž jsme věděli, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Se soupeřem se nám celkem dařilo držet krok, avšak za stavu 7:6 už nám domácí povolili pouze jeden bod, a tak jsme odjeli domů s jedním bodem a výsledkem 11:7 pro domácí. Překvapením pro nás byl mladý Martin Zelený, kterého dokázal porazit pouze Jirka Morávek v koncovce pátého setu, tyto body nám v konečném zúčtování velmi chyběly.

Jirka Morávek (3) byl ke konci sezóny k nezastavení, Roman Růžek odehrál dobré zápasy, Jakub Oravec (oba 2) doplatil ve dvou zápasech na svůj špatný příjem a Mirďa Virag (0) pohrozil ukončením své stolnětenisové kariéry.

JO

26.3.2014

Céčko v Lánech nepotvrdilo roli favorita

V neděli dopoledne naše „C“ čekala cesta do sousední vísky Lány, kde jsme se utkali s týmem „A“. Sestava domácích byla Ulrych a trojice Vokrouhleckých (David, Martin, Zdeněk). Za nás nastoupili Grof, Stuchlík, Oravec a Virag. Rozdíl oproti našim rozměrům a novým stolům je v prostorách soupeře jednoznačný, a tak to bylo domácí prostředí se vším všudy.

Hned po čtyřhrách byli domácí ve vedení 2:0, když jsme uhráli pouhý set. V prvním kole Jakub z nepochopitelných důvodů nedokázal dohrát zápas se Zdeňkem Vokrouhleckým za stavu 9:4 v pátém, a tak naše body zařídili pouze Lukáš s Mirďou, 4:2. Druhé kolo pro nás dopadlo ještě o něco hůře, neboť bodovat dokázal pouze Mirďa, který v těsné koncovce pátého setu vybojoval bod s nevyzpytatelným Ulrychem, 7:3. Ve třetím kole se Lukáš s Jirkou postarali alespoň o to, aby nám soupeř neutekl definitivně, když si bodově oba týmy připsaly stejným dílem, 9:5. V posledním kole bychom však potřebovali vyhrát veškeré zápasy k zisku remízy, což se nepovedlo, neboť Jakub ani ve čtvrtém zápasu nedokázal zvítězit po velmi mizerném výkonu s Martinem Vokrouhleckým, přičemž Mirďa nestačil na Zdeňka, a tak se domácí mohli radovat z výhry 11:7.

Lukáš Grof (3) zahrál dobře, Jirka Stuchlík ukázal domácím, že jim v této soutěži může naprosto bez problémů konkurovat, Mirďa Virag (2) připsal také do svých statistik 2 výhry a Jakub Oravec (0) nepředvedl za lánskými stoly absolutně nic, což je u něho v Lánech normální.

JO

13.3.2014

Céčko rezervě Bělohradu povolilo pouze dva body

V úterý večer se uskutečnila dohrávka 19. kola nejvyšší okresní soutěže, ve které se utkalo naše „C“ s Bělohradem „B“. Domácí sestava byla pozměněna (Grof, Oravec, Virag, Stuchlík), stejně tak i hosté nebyli ve svém klasickém složení (Zívr, Hoza, Ordáň, Brykner).

Ve čtyřhrách přálo štěstí domácím, neboť obě čtyřhry jsme získali díky šťastnější koncovce pátého setu, 2:0. V prvním kole prohrál z Pačáků pouze Mirďa, když v pěti setech nezdolal Hozu, kterému hrál do karet jeho obranný potah, který je vždy pro Mirďu postrachem a důvodem k ostrým slovním výrazům, 5:1. Na začátku druhého kola Jirka Stuchlík po boji podlehl Zívrovi, čímž však hosté vyčerpali své plusové body, neboť následujících 11 výher v řadě nám zajistilo velmi hladké vítězství, zatímco hostům z Bělohradu moc do smíchu nebylo a jejich návrat domů jistě připomínal hru na tichou poštu.

Lukáš Grof (4,5) se zapotil pouze s Ordáněm, který zahrál překvapivě dobře, Jakub Oravec (4,5) otáčel hned dva zápasy z nepříznivého stavu 1:2 na sety, Jirka Stuchlík (3,5) byl sice nasazeným náhradníkem, avšak na jeho hře to nebylo vůbec znát a Mirďa Virag (3,5) byl překvapen, jaké výměny zvládl zahrát pan Brykner (ročník 1941), kterého porazil o pouhé 3 míčky v 5. setu.

JO

5.3.2014

Céčko vybojovalo remízu se silnou Libání

V pátek večer se očekával velký boj mezi domácí Novou Pakou „C“ a Libání „A“, která dokáže svým herním stylem porazit jakéhokoliv soupeře z nejvyšší okresní soutěže. Naše sestava byla ve složení Růžek, Morávek, Oravec, Virag, sestava hostů pak Vaníček, Horák, Mádlo, Verner a střídající Kuzma.

Po čtyřhrách byl stav 1:1, dvojice Růžek-Oravec totiž nevyužila vedení 9:6, ani mečbol za stavu 10:9 v pátém, proti zkušeným Vaníčkovi s Horákem a důležitý start do utkání tak skončil nerozhodně. První kolo dvouher Jakub vybojoval bod s Horákem, se kterým za stavu 0:3 v pátém setu vyhrál 10 míčků v řadě, další bod pak přidal Roman, který přehrál Mádla, 3:3. Druhé kolo opět bodovali pouze Roman s Jakubem, když Jakub sice ztratil vedení 2:0 na sety s Vaníčkem, avšak pátý set mu vyšel a zvítězil 11:7, Roman si poradil s Vernerem, 5:5. Ve třetím kole Jirka porazil Vernera a Jakub s Mádlem odvrátil 2 mečboly, ke kterým se hostující hráč dostal i přes nepříznivý stav 0:2 na sety, 7:7. Poslední kolo začalo pro nás velmi špatně, Roman totiž nedokázal najít protizbraň na Vaníčka, stejně jako Jirka na Horáka. Jakub však porazil střídajícího Kuzmu a Mirďa v nervy drásajícím zápasu přehrál v pátém setu Mádla, na jehož osobu se následně sesypala velká kritika od spoluhráčů, 9:9.

Jakub Oravec (4) zvládl 3 pětisetové zápasy v řadě, Roman Růžek (2) nenašel recept na výjimečnou hru soupeřů, Jirka Morávek (1,5) splnil povinnost s Vernerem, což sice Mirďa Virag (1,5) nedokázal, zato bod vybojoval se silným Mádlem.

JO

26.2.2014

Céčko vybojovalo výhru s Kopidlnem

Při pořádání krajských přeborů žen v Nové Pace, se uskutečnilo také 17. kolo utkání RP1, mezi Novou Pakou „C“ a Kopidlnem „A“. U silného soupeře se nám podařilo těsně zvítězit a na domácích palubovkách se očekával také velký boj o každý bod, což se nakonec potvrdilo. Za domácí nastoupili Růžek, Morávek, Oravec, Virag, hosté dorazili v sestavě Procházka, Tomášek, Matuna a Kohut.

Hned čtyřhry napověděly velkému dramatu, když dvojice Růžek-Oravec zvítězila v pátém setu 15:13, zatímco Morávek-Virag nevyužili několik mečbolů a nestačili na Procházku s Tomáškem 16:18 v pátém. První kolo dopadlo lépe pro nás, prohrál pouze Jirka po pětisetovém boji s Tomáškem, 4:2. Ve druhém kole prohráli Jirka s Mirďou také v pátých setech, a tak se nám nepodařilo zvýšit těsný náskok, 6:4. Ve třetím kole Roman výborně odvrátil 4 mečboly s Kohutem, což byl jeden z klíčových momentů utkání, bod přidal také Jakub, který po ztrátě dvousetového vedení s Procházkou, zvládl pátý set, 8:6. Poslední kolo bylo, stejně jako předchozí dvě, jako přes kopírák, když vyhráli Roman s Jakubem a výhra 10:8 byla doma.

Roman Růžek (4,5) využívá zkušenosti z krajské soutěže, Jakub Oravec (4,5) také neztratil, Mirďa Virag (1) přidal velmi důležitý bod a Jirka Morávek (0) si alespoň užil náš bufet a tělocvičnu plnou holek.

JO

21.2.2014

Céčko nedalo šanci Miletínu

V pátek večer jsme ve své domácí hale uvítali soupeře z Miletína, který bojuje o záchranu v soutěži s týmy z Lán a s Bělohradem „B“. V naší sestavě nechyběli Morávek, Růžek, Oravec a Virag, hosté dorazili v sestavě Novák, Bezvoda, Rézmüves a Rais.

Čtyřhry jsme zvládli bez ztráty jediného setu, a tak jsme rychle vedli 2:0. V prvním kole jsme pokračovali bez prohraného setu až do posledního zápasu, ve kterém Roman prohrál 1:3 s Novákem, 5:1. V kole druhém prohrál pouze Jakub s Bezvodou, když nedokázal využít 2 mečboly ve čtvrtém setu, to už jsme vedli 8:2. Už v polovině třetího kola bylo o vítězi rozhodnuto, když náš desátý bod zařídil Roman s Bezvodou, prohrál pouze Mirďa s Novákem, čímž se z utkání stala exhibice, 11:3. Poslední kolo prohrál pro změnu pouze Jirka Morávek s Bezvodou, a tak celý tým přispěl k výhře stejným dílem, 14:4.

Roman Růžek, Jakub Oravec, Jirka Morávek a Mirďa Virag (všichni 3,5) odehráli velmi dobré utkání a potvrdili s tímto soupeřem roli favorita.

JO

14.2.2014

Céčko zvítězilo v Lánech

V neděli dopoledne vyjelo na 15. kolo RP1 naše „C“ (Růžek, Morávek, Virag, Oravec), aby se pokusilo vyzrát na Lány „B“, které jsou sice poslední, ale jejich domácí prostředí nelze nikde jinde nasimulovat ani za podpory nejmodernějších prostředků, tudíž mají doma vždy velkou výhodu. Domácí si na nás připravili sestavu Forman, Stuchlík, Zahradník, Vokrouhlecký Jiří.

Náš start do utkání nebyl ideální, obě čtyřhry jsme totiž ztratili v pěti setech, což je v konečném zúčtování vždy ošemetné. Navíc v prvním kole dokázali z našich bodovat pouze Jirka Morávek, který vyzrál na Stuchlíka, a Míra Virag nedal šanci Zahradníkovi, 4:2. Ve druhém kole se nám konečně zadařilo, neboť jsme zvítězili ve všech čtyřech zápasech a rázem jsme byli ve vedení, 4:6. Hned zkraje třetího kola sice Roman nestačil na Vokrouhleckého, ale ostatní vyhráli, a tak jsme měli již slušnou šanci v utkání zvítězit, 5:9. Jelikož si ve čtvrtém kole poradili s domácími všichni kromě Mirdi, byly body naše, 6:12.

Jirka Morávek (4) zahrál výborně, Mirďa Virag (3) byl také spokojený, Jakub Oravec (3) nezvládl koncovku pátého setu s Vokrouhleckým a Roman Růžek (2) si pochvaloval rychlé střízlivění.

Ilustrační fotografie lánské haly
JO

6.2.2014

Céčko v derby se Starou Pakou dle očekávání neúspěšné

Páteční večer se měl nést v duchu vyhroceného derby, avšak zvrhnul se spíše v demoliční derby, neboť Stará Paka našemu týmu nedala šanci a ukázala, že ve své aktuální sestavě (Herber, Krtička, Budina, Krutský Jiří st.) patří do jiné soutěže. V naší sestavě se po dlouhé době vyskytl Jirka Morávek, se kterým nastoupili Růžek, Oravec a Virag.

Hned čtyřhry naznačily, že bod za účast v tomto zápasu nám bude povoleným maximem, Růžek-Oravec vybojovali náš jediný set a do prvního kola dvouher jsme šli tedy za stavu 0:2. Následovaly další 3 výhry hostů, když pouze Roman vyzrál v pěti setech na Krtičku, 1:5. Ve druhém kole opět bodoval pouze Roman, když tentokrát na jeho pálce skončil poražen Krutský, 2:8. Pouze třetí kolo jsme soupeře alespoň bodově vyrovnali, Roman byl totiž k nezastavení a pocítil to i pan Budina, přičemž Jakub překvapivě porazil Herberu, o vítězi však bylo rozhodnuto, 4:10. Poslední kolo bylo navíc zcela v režii Staropačáků, kteří si došli za jasným vítězstvím všichni stejným dílem, a to po 3,5 bodech.

Roman Růžek (3) nestačil pouze na divizního Herberu, kterého sice Jakub Oravec (1) porazil, avšak ostatní soupeře již nepřekonal. Jirka Morávek (0) a Mirďa Virag (0) si po zápase mohli potřást rukou, i když oba neměli daleko alespoň k jedné výhře.

Značně negativní skóre ovlivnily také naše prohrané pětisetové zápasy, na které jsme prohráli 2:4. Příští klání se bude konat v nedělní dopoledne v sousedských Lánech, které bojují o předposlední místo se svým „Áčkem“.

JO

29.1.2014

Céčko nestačilo na silný Bělohrad

V pátek večer naše „Céčko“ vyrazilo do Lázní Bělohrad, aby se porvalo o nějaké body s tamějším „A“, které je již delší dobu jedním z nejsilnějších celků nejvyšší okresní soutěže. Domácí na nás nastoupili ve své nejsilnější sestavě, a to otec a syn Petřiví a Šulcovi. V našem celku nechyběli Grof, Růžek, Oravec a Virag.

Čtyřhry dopadly nerozhodně, tandem Grof-Oravec vybojoval výhru až v koncovce (10) pátého setu proti Milanu Petřivému s Honzou Šulcem, avšak Růžek-Virag nestačili na Michala Petřivého s Milanem Šulcem jednoznačně ve třech setech. Hned v 1. kole ukázali favorizovaní domácí svou sílu, když z našich bodoval pouze Lukáš Grof proti Milanu Šulcovi, 4:2. Ve 2. kole se opět dařilo pouze Lukášovi, když tentokrát vyzrál na Milana Petřivého, 7:3. Ve 3. kole měl Lukáš blízko i k vítězství nad Michalem Petřivým, avšak nakonec byl šťastnějším domácí, když zvítězil 15:13 v 5. setu. Naše body tentokrát přidali Roman a Jakub, kteří si poradili s Honzou, resp. Milanem Šulcovými, 9:5. V posledním kole zápas lehce zdramatizovali Lukáš s Romanem, kteří vyzráli na své soupeře a zkorigovali skóre na 9:7, avšak Jakub s Mirďou svým soupeřům nestačili, a tak bylo o vítězi rozhodnuto, 11:7.

Lukáš Grof (3,5) zahrál výborně a velmi málo mu chybělo ke čtyřem bodům, Roman Růžek (2) si poradil s oběma Šulcovými, Jakub Oravec (1,5) týmu moc nepomohl a Mirďa Virag (0) si stále zvyká na svou razantní změnu potahů.

Po soutěžní pauze, během které náš oddíl pořádá regionální přebory dospělých, budeme hostit tým Staré Paky, který doposud neokusil hořkost porážky.

JO

15.1.2014

Céčko si neporadilo s třetí Nemyčevsí ani v domácí odvetě

V pátek večer odstartovalo druhou polovinu nejvyšší okresní soutěže naše "C", které hostilo silnou Nemyčeves "B". Hosté neponechali nic náhodě a přijeli v plné sestavě (Tomáš Trč, Ondřej Brett, Michal Voldán a Radek Pažout). V naší sestavě byl zastoupen studijně zatížený Jirka Morávek (Grof, Růžek, Oravec, Virag).

Po čtyřhrách bylo skóre nerozhodné, neboť dvojice Grof-Oravec přehrála Voldána s Pažoutem, avšak Růžek-Virag nestačili na soupeře smolně v pěti setech. Po prvním kole zůstal stav nerozhodný, Roman si poradil s Brettem a Lukáš přehrál v pěti setech Voldána, zato Mirďa si proti Trčovi stihl pouze řádně zanadávat a Jakub nemá na Pažouta protizbraň, 3:3. Ve druhém kole jsme si vypili kalich hořkosti až do dna, trojice Růžek-Oravec-Grof prohrála v koncovce 5. setu, k čemuž pouze 1 vyhraný set Mirdi znamenal čtyřbodový náskok hostů, 3:7. Ve třetím kole jsme potřebovali pořádně zabrat, Jakub sice odvrátil mečboly s Trčem, stejně jako Roman s Voldánem, avšak k těmto dvěma bodům se Lukáš s Mirďou nepřidali, 5:9. K vybojování remízy bychom tedy museli předvést stejný kousek, jako soupeř ve druhém kole, což se nám bohužel nepodařilo, Mirďa sice vybojoval v pěti setech výhru nad Brettem, avšak ostatní se museli sklonit před lepším soupeřem, 6:12.

Roman Růžek (2) měl velmi blízko ke třem bodům, když ho dělily pouhé 2 míčky od výhry nad Trčem, Lukáš Grof (1,5) byl v utkání limitován bolestí břicha, což se podepsalo na jeho výkonu, Jakub Oravec (1,5) měl blízko k výhře nad Brettem, avšak nepodařilo se, Mirďa Virag (1) také neměl svůj den, a tak si alespoň nemáme co vyčítat, neboť jsme jako kolektiv dokráčeli svými podprůměrnými výkony k prohře.

JO

9.1.2014

Céčko zakončilo letošek výsledky 10:8, 9:9, 8:10

V 9., 10. a 11. kole se naše „Céčko“ utkalo postupně s týmy Lány „A“, Valdice „B“ a Hořice „B“, z čehož průběh ani jednoho ze zápasů rozhodně nebyl nudný. Na domácí půdě zachraňoval výhru s Lány stále se zlepšující Roman Růžek, v silných Valdicích se o vítězi nerozhodlo a na druhé Hořice nám stačilo k remíze opravdu málo, ale takový je stolní tenis a také proto jej máme rádi.

Do 9. kola, proti Lánům, jsme nastoupili v sestavě Virag, Morávek, Oravec a Růžek, soupeř pak dorazil s trojicí Vokrouhleckých, které doplňoval Ulrych. Průběh utkání byl zajímavý především v tom, že naše vedení 8:3 dokázal soupeř stáhnout na 9:8 a o náš 10. bod se přetahoval Roman Růžek se Zdeňkem Vokrouhleckým, který měl na našeho svěřence mečbol, avšak Roman, také díky zkušenostem z krajské soutěže, vše ustál a dokráčel za vítězstvím.

Roman Růžek (4) zahrál na výbornou, Jakub Oravec (3) musí ještě zapracovat především po psychické stránce, neboť se nechá za stolem rozhodit takřka čímkoliv, Jirka Morávek (2) přidal důležité body a Mirďa Virag (1) zažil pětisetovou smůlu.

v 10. kole jsme navštívili vězeňskou tělocvičnu ve Valdicích, kde jsme od začátku tahali za kratší konec, takže byla remíza u silného soupeře úspěchem.

Lukáš Grof (3) nestačil pouze v 5. setu na zarputilého Harcubu, stejně tak Roman Růžek (3), Mirďa Virag (2) zvládl skvěle hned 2 pětisetové koncovky a Jakub Oravec (1) byl nejslabším článkem týmu, když nedokázal dohrát zápas s Milanem Novotným ani za stavu 2:0 na sety.

V posledním kole roku 2013 nás čekaly druhé Hořice, jejichž síla spočívá především ve vynikajících výkonech Romana Poláka, který měl doposud pouze jednu prohru v soutěži. K jeho bodům přispívají však i spoluhráči Šotek, Zemánek a Martin Zelený. Naší sestavou v posledních dvou kolech zamíchala zaneprázdněnost Jirky Morávka, kterého v tomto utkání nahradil zkušený Jirka Stuchlík. Až do stavu 4:4 se skóre měnilo jako na houpačce, následovala však velmi smolná prohra Mirdi proti Zemánkovi, když hostující hráč dotáhl pětibodové manko v pátém setu a připravil tak našeho hráče jak o výhru, tak o prkno, které nepřežilo Mirďův zátěžový test. Poté přišla bodová převaha z naší strany, a tak měl Mirďa možnost vybojovat remízu proti mladému Zelenému, s nímž dokázal odvrátit stav 0:2 a 9:10 na 2:2 a 7:0, avšak Mirďovi dnes nebylo přáno, a tak si tým Hořic odvezl, díky úžasnému obratu Zeleného, všechny body.

Lukáš Grof (3) připravil Polákovi druhou porážku v této soutěži, Jakub Oravec (2) dnes na víc bodů prostě neměl, Jirka Stuchlík (1,5) tým skvěle doplnil a Mirďa Virag (1,5) měl dnes herně na 3 body, a tak mu byl doporučen na posílení nervů pytlík ořechových jader.

JO

16.12.2013

Céčko jasně přehrálo rezervu Bělohradu

V pondělní dohrávce 8. kola jsme vyrazili do Lázní Bělohrad, kde na nás čekalo družstvo „B“, ve složení Zívr, Hoza, Ordáň a Kordík. V naší sestavě se k trojici Grof, Oravec a Morávek, přidal Jirka Stuchlík, aby nahradil pracujícího Mirďu Viraga.

Po čtyřhrách jsme poprvé v sezóně vedli, když Grof-Oravec nedali šanci Hozovi s Ordáněm a dvojice Stuchlík-Morávek vyzrála na Zívra s Kordíkem. První kolo dvouher bylo naprosto v naší režii, Lukáše sice překvapivě potrápil Hoza a Jakub uzavřel zápas se Zívrem až 17. bodem čtvrtého setu, zatímco oba Jirkové soupeřům nedali šanci a skóre bylo rázem 0:6. Ve druhém kole jsme pokračovali s výhrami až do stavu 0:8, v 9. zápasu si totiž Jirka Stuchlík neporadil se Zívrem, avšak další bod přidal Jakub na naši stranu, když vyzrál na nevyzpytatelnou hru Hozy a za stavu 1:9 tak bylo v podstatě rozhodnuto o vítězi. Vítězný bod nám zajistil hned v úvodu třetího kola Lukáš Grof, který přestřílel Kordíka, a tak nás nemusely tížit prohry Jirky Morávka se Zívrem, potažmo „Spíni“ s Hozou, v souboji leváků pak náš další bod přidal Jakub, 3:11. Čtvrté kolo sice proběhlo za rozhodnutého stavu, avšak nikdo nedal nikomu nic „zadarmo“, a tak nebyl jistě překvapením pětisetový souboj jedniček obou týmů, mezi domácím Pavlem Zívrem a naším Lukášem Grofem, ze kterého vzešel jako vítěz náš borec. V tomto posledním kole z našich řad nebodoval pouze Jirka Stuchlík, který v pěti setech nestačil na levorukého Ordáně.

Krajský Lukáš Grof (4,5) dnes zvládl dva pětisetové zápasy a potvrdil, že v této soutěži nemá moc soupeřů. Jakub Oravec (4,5) odehrál utkání s chladnou hlavou, což se projevilo i na jeho výkonu, Jirka Morávek (3,5) má již v nejvyšší okresní soutěži patřičné zkušenosti a Jirka Stuchlík (1,5) předvedl také sympatický výkon a týmu pomohl.

V pátečním domácím utkání nás čeká tým TJ So Lány „A“, který se prozatím trápí na dně tabulky.

JO

26.11.2013

Céčko na silnou Libáň nestačilo

V neděli odpoledne naše „C“ vyjelo za soupeřem do Libáně a všem bylo jasné, že nás nečeká žádná procházka růžovým sadem. Soupeř neponechal nic náhodě a postavil na nás sestavu Vaníček, Horák, Mádlo, Verner. Naše družstvo nepostrádalo posily z krajského „Béčka“, Lukáše Grofa a Romana Růžka.

Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný, dvojice Grof-Oravec vybojovala cenný bod v koncovce (10) pátého setu nad Vaníčkem a Horákem, 1:1. Vyrovnanost přetrvala i do prvního kola dvouher, kde Lukáš nedal šanci Vaníčkovi a Mirďa si poradil v pěti setech s Vernerem, zatímco Roman nestačil na Horáka a Jakub nevyužil setboly hned ve třech setech po sobě a podlehl Mádlovi 1:3, stav utkání byl tedy 3:3. Ve druhém kole se soupeř bohužel dostal do vedení, když jediný náš bod zaznamenal Lukáš proti Vernerovi, 6:4. Třetí kolo bylo plně v režii Libáně, a tak si domácí tým zajistil celkové vítězství, 4:10. Poslední kolo nepoznalo vítěze, neboť Lukáš porazil střídajícího Kuzmu a Jakub si poradil s Vernerem, 12:6.

Lukáš Grof (3,5) v tomto utkání potvrdil roli naší jedničky, Jakub Oravec (1,5) hrál se soupeři poprvé a nedokázal si se třemi z nich poradit, Mirďa Virag (1) již před utkáním tušil, že ho soupeři „rozeberou svým materiálem na pálce“ a Roman Růžek (0/2,5 + 2x wo) se v průběhu svého druhého zápasu zranil a do dalších dvou tak nemohl vůbec nastoupit.

V příštím utkání vyrazíme na pondělní dohrávku do Lázní Bělohrad, kde se utkáme s „Béčkem“ tohoto oddílu.

JO

22.11.2013

Céčko v silném Kopidlně potřetí za sebou vítězné

V pátek večer se vydala naše nejčastější sestava Grof, Virag, Oravec a Morávek do Kopidlna, kde se čekal boj o každý bod, což se také potvrdilo, neboť domácí Matuna, Hladík, Tomášek, Procházka a střídající Kohut byli zcela jistě favority tohoto utkání, avšak naše bojovnost vzala za své a všechny body jsme si odvezli do Nové Paky.

Úvodní čtyřhry nic nenapověděly, Virag-Morávek totiž Hladíka s Kohutem porazili, avšak Grof-Oravec, přes veškerou snahu, na Procházku s Tomáškem recept nenašli, 1:1. Hned první kolo dvouher přineslo velké drama, Lukáš Grof sice nedal šanci Tomáškovi a Jirka Morávek celkem jasně nestačil na silného Hladíka, ale zápas Jakuba s Procházkou přinesl velké drama až do úplného konce, stejně tak jako nekonečný boj Mirdi a domácího Matuny. V prvním případě Jakub za stavu 1:2 a 8:10 dokázal sice vyhrát 4 míčky v řadě, přičemž psychickou výhodu využil hned při vstupu do pátého setu a vedl již 7:3, avšak následovala řada míčků zahraných hranou pálky, nekvalitní příjmy soupeřova podání a zkušený Procházka tak dokázal vyhrát v rozhodujícím setu 11:8. Ve druhém zmiňovaném nervy drásajícím zápasu se hoši přetahovali v koncovce pátého setu až do stavu 19:19, přičemž mečboly se střídaly jak barvy na semaforu, naštěstí pro nás nakonec Mirďa dokázal zvítězit, 3:3. V kole druhém potvrdil Lukáš Grof roli jedničky proti Procházkovi, značně rozladěný Jakub si poradil s Kohutem, který střídal Matunu a Jirka nestačil na Tomáška. To Mirďa Virag byl při chuti a proti Hladíkovi nevzdával ani za stavu 0:2 na sety, přičemž třemi vyhranými sety v řadě zajistil našemu týmu vedení, 4:6. Ve třetím kole jsme si udrželi dvoubodové vedení především díky spolehlivému Lukášovi Grofovi, který se však s Kohutem překvapivě potrápil a vyhrál až v koncovce (9) pátého setu, stejně tak patří zásluha Jirkovi Morávkovi, který sice po vedení 2:0 na sety nad Procházkou následující dva sety smolně, vždy přes prasátko soupeře, ztratil, ale vedení 7:0 v pátém setu již ztratit vyžaduje umění, které ovládá jiný hráč našeho oddílu, a tak si Jirka bezpečně došel za vítězstvím, 6:8. V posledním kole jsme potřebovali vyhrát alespoň dvě dvouhry, abychom na tamější horké půdě „ukořistili“ 3 body, což se nám povedlo, neboť Lukáš Grof v krásném zápasu jedniček nezaváhal ani s Hladíkem, když ukázal pevné nervy a zvítězil (9) v pátém setu, Jakub Oravec oplatil Tomáškovi loňskou smolnou prohru a vybojoval zároveň 10. vítězný bod, přičemž bod 11. ještě přidal Jirka Morávek proti Kohutovi, a tak nás vůbec nemuselo trápit, že Mirďa Virag si neporadil s Procházkou, 7:11.

Na půdě týmu, který již okusil i sílu krajské soutěže a v loňské sezóně skončil na druhém místě, jsme s body nepočítali, a tak je pro nás tato třetí výhra v řadě příjemným povzbuzením do dalších bojů v nejvyšší okresní soutěži. V následujícím kole nás, na domácích stolech, čeká nevyzpytatelná Libáň, tak neváhejte a přijďte nás podpořit!

Videa z utkání naleznete v naší videogalerii „C“ a také na našem Youtube kanálu Pinecnp.

JO

11.11.2013

Céčko veze z Miletína všechny body

V neděli ráno se vypravil náš „C“ tým, v lehce pozměněné sestavě, do Miletína, jehož hráči byli tímto šibeničním, avšak oficiálním termínem utkání značně rozhořčeni, neboť divoké sobotní večery nejspíše nejsou výjimkou ani v tomto městečku. Domácí nastoupili k utkání v sestavě Novák, Rychtera, Hladký, Rais, zatímco naše výprava se vydala na nedělní výlet v sestavě Růžek, Virag, Morávek a Oravec.

Čtyřhry vedení ani jednomu z celků nezajistili, neboť Virag-Morávek soupeřům nedali šanci, avšak Růžek-Oravec proti silnější polovině soupeřova týmu, Novákovi s Rychterou, nezvládli pátý set a z vítězství se tak radovat nemohli, 1:1. Hned v prvním kole jsme soupeři nasadili vysoké tempo, když Jakub do zápasu s Rychterou vlétl ve velkém stylu a v prvním setu si domácí borec nepřipsal ani jeden vyhraný míček. Zbylé dva sety již byly vyrovnanější, avšak vítězství Jakuba Dan zabránit nedokázal. Za domácí dokázal bodovat pouze Aleš Novák, který nejtěsnějším rozdílem (10) porazil v pátém setu Romana Růžka, 2:4. Druhé kolo bylo plně v naší režii, když nejsilnějšího Nováka zdolal Jirka Morávek 9 v pátém, 2:8. K celkovému vítězství nám z následujících 8 zápasů stačilo zvítězit dvakrát, což jsme splnili již ve třetím kole, kdy zaváhal pouze Roman Růžek proti Hladkému, a tak nám vůbec nemuselo vadit, že jsme v posledním kole uhráli pouze jednu dvouhru, Jirka Morávek totiž neprohrál ani ve svém posledním zápasu, 6:12.

Jirka Morávek (4,5) zvládl toto důležité utkání na výbornou a po krajském Lukášovi Grofovi si drží nejlepší herní bilanci v „Céčku“. Mirďa Virag (3,5) zdolal v pěti setech Nováka, avšak s Rychterou si, kromě jednoho vyhraného setu, pouze zanadával, z těch publikovatelnějších výtek např.: „kdybys aspoň něco hrál, ale já se vyházím sám“. Jakub Oravec (3) nestačil v pětisetové bitvě Novákovi a Roman Růžek (1) po oslavách úspěšného krajského dne, zapomněl nejen ráno vstát, ale provázel ho také herní výpadek, způsobený velkým počtem barů mezi tělocvičnou a Romanovým bydlištěm.

Výhra v Miletíně pro nás znamená druhou výhru v řadě a udržení se v poklidnějším středu tabulky, v kole příštím nás však čeká velmi těžký soupeř, kterým je bezpochyby Kopidlno.

JO

4.11.2013

Céčko ve Staré Pace bez šance

Čtvrteční večer patřil předehrávce novopackého „C“, proti „Béčku“ Staré Paky. Domácí Staropačáci několik let soutěžili v krajské soutěži, avšak v předešlé sezóně sestoupili, a tak jsou momentálně s Bělohradem, který sestupoval také, adepty na špici tabulky. Naši sestavu tvořili Grof, Virag, Morávek a Oravec, sestavu domácích pak Herber, Krtička, Krutský starší a Budina.

hned po čtyřhrách jsme prohrávali 2:0 a náskok domácích rostl velice rychle. V prvním kole sice Lukáš Grof ve vyrovnaném pětisetovém zápasu zdolal pana Budinu, ale ostatní celkem jasně prohráli, 5:1. Druhé kolo bylo velmi podobné kolu prvnímu, jediný bod šel opět přes pana Budinu, se kterým si tentokrát v pěti setech poradil Jirka Morávek, 8:2. Po třetím kole bylo o vítězi rozhodnuto, neboť jediný bod zaznamenal Jakub, a to přes Martina Budinu, který byl z řad domácích „nejhratelnějším“ soupeřem, 11:3. V posledním kole měl pana Budinu Mirďa Virag, který však v pěti setech domácímu hráči podlehl, a tak jsme zpět do Nové Paky odjeli s velmi nepříznivým skóre 15:3.

Lukáš Grof (1) dnes na trojlístek silných soupeřů nenašel recept, což platí i o Jirkovi Morávkovi (1) a Jakubovi (1) jakbysmet. Mirďa Virag (0) se zatím stále seznamuje se svými novými potahy, které jsou oproti jeho původním velmi rozdílné.

Jakub Oravec

18.10.2013

Céčko dokráčelo týmovým výkonem k prohře s Bělohradem

V pátek večer odehrálo naše „Céčko“ utkání se silným Bělohradem „A“, který ještě v loňské sezóně úřadoval v krajské soutěži. Hosté nic neriskovali a přijeli „v plné palbě“ (otec a syn Petřiví, otec a syn Šulcovi). Naše sestava zůstala od prvního kola stejná (Grof, Virag, Morávek, Oravec).

obr obr

Konečně se nám podařilo vyhrát alespoň jednu čtyřhru, za což vděčíme dvojici Virag-Morávek, která lépe zvládla koncovku pátého setu, proti Honzovi Šulcovi s Milanem Petřivým. První kolo pomyslné misky vah nepřevážilo na ničí stranu, když Jakub s Mirďou na své soupeře nestačili, zatímco Jirka s Lukášem zabodovali, 3:3. Ve druhém kole nám již soupeř odskočil, když bodoval pouze Mirďa s Honzou Šulcem, 4:6. Také třetí kolo jsme nezvládli, když náš jediný bod zařídil pro změnu Jakub a opět nám výhru „daroval“ pouze mladý Šulc, 5:9. V posledním kole jsme tedy potřebovali proti papírovým favoritům téměř zázrak, který se nekonal, když bod zařídil pouze Lukáš Grof, také proti Šulcovi, který v tomto utkání bodovat nedokázal, 6:12.

obr obr

Lukáš Grof (2) měl staršího ze Šulců „na lopatě“, avšak prasátka dnes přála spíše hostujícímu celku a nejen u Lukáše zaúřadovala v nepravou chvíli. Mirďa Virag (1,5) předvedl sympatický výkon, avšak na 3 ze 4 soupeřů to dnes nestačilo, Jirka Morávek (1,5) předvedl pěknou hru především proti „materialistovi“ Milanu Petřivému, který však vypjaté situace zvládl lépe a Jirku k výhře nepustil. Jakub Oravec (1) měl slušně našlápnuto proti Michalu Petřivému, avšak v důležitých momentech chyboval v jednoduchých úderech, jako je smeč a „zářez na pažbě“ si tak s tímto silným soupeřem nemůže udělat.

Jakub Oravec

13.10.2013

Céčko na půdě silného soupeře jednobodové

Ve čtvrtek předehrávalo naše „Céčko“ na netradičním kobercovém povrchu v Nemyčevsi, kde na nás čekala velmi silná sestava tamějšího „B“: Pažout Radek, Trč Tomáš, Voldán Michal, Brett Ondřej. Naši sestavu tvořili Grof, Virag, Morávek a Oravec.

Čtyřhry byly naprosto v režii domácích, když dvojice Grof-Oravec nestačila na Voldána s Pažoutem a dvojice Trč-Brett sebrala body pro změnu Jirkovi s Mirďou. S dvoubodovým mankem jsme tak nastoupili ke dvouhrám, kde Lukáš s Mirďou své soupeře porazili a srovnali tak stav utkání na 2:2. Následně však Jakub neměl šanci proti kvalitně servírujícímu Pažoutovi a Jirka Morávek nestačil na Tomáše Trče. Poté už si domácí hlídali průběh celého utkání a k žádnému velkému zvratu nás nepustili, když z našich bodoval pouze výborný Lukáš Grof a jeden z našich bodů ještě přidal Jirka Morávek, který si poradil s Michalem Voldánem. Utkání tak skončilo 12:6 ve prospěch domácích, kteří z tohoto utkání zaslouženě vytěžili 3 body.

Z našich hráčů odehrál bezchybně Lukáš Grof (4), který zažil naprostou kuriozitu proti domácímu Pažoutovi, když v koncovce 5. setu za stavu 7:9 vybojoval 2 míčky ze svého podání a následně soupeř servisy „pod stůl“ a „za stůl“ koncovku zápasu Lukášovi v podstatě daroval. Mirďa Virag (1) porazil levorukého Voldána, avšak po utkání byl spokojen, neboť jeho razantní změna potahů, jak sám říká, mu sedla a „ono to půjde“. Jirka Morávek (1) měl nervóznější začátek, který jistě zapříčinila tréninková absence, ale po pár setech už byl jeho výkon na zajeté koleji z minulé sezóny. Jakub (0) dnes na soupeře prostě nestačil a do utkání svými výkony zapadl asi jako Sněhurka do filmové série Rambo. Doplatil především na mizerný příjem, který se kvalitou zároveň velmi podobal jeho servisu.

Jakub Oravec

4.10.2013

Bilance našeho „C“ v RP1: Konečné čtvrté místo úspěchem

Krátké shrnutí našeho „C“ týmu v RP1. V konečném pořadí jsme skončili na čtvrtém místě, oproti první polovině jsme se zlepšili o dvě místa kupředu. V našem týmu nastupovali hráči: Roman Růžek, Miroslav Virag, Tomáš Fišar, Jiří Morávek – který odjel na konci ledna za studiem do zahraničí a nahradil ho Martin Sochor. V tomto článku se dozvíte ve stručnosti kdo, jak hrál z mého pohledu a v následné tabulce uvidíte jeho úspěšnost v soutěži RP1.

Roman Růžek odehrál minulou sezonu ještě v RP3 - přeskočil před sezonou soutěž RP2 a zamířil si to rovnou do RP1. Romanovi, když to chodilo, tak dokázal porazit kohokoliv. Celkově odevzdával vyrovnané výkony a samozřejmě ho postihnul i nějaký ten výpadek, ale získával zkušenosti, které se mu dále budou hodit do dalších sezón. O vyrovnanosti jeho výkonů svědčí bilance z 20 zápasů 40 výher a 40 proher – což je přesných 50% (28. až 31. místo v úspěšnosti soutěže).

Miroslav Virag, alias největší šoumen týmu, odevzdával vyrovnané výkony. Mirďa jednoznačně nabuzoval svůj tým jeho pověstnými hláškami. Jeho největší hrozbou byli „materialisti“. Jakmile zavětřil tento potah u soupeře, tak jsme o tom byli hned informováni a připravil se s nimi o zbytečné prohry, i když na ně herně měl. Jeho bilance potvrzuje vyrovnanost výkonů - z 19 zápasů, 38 vyhrál a 38 prohrál, což odpovídá 50% (28. až 31. místo v úspěšnosti soutěže).

Martin Sochor byl týmu jednoznačně posilou a zúročoval své zkušenosti z KP2 v naší soutěži. Povedlo se mu porazit jedničku v úspěšnosti soutěže Jana Červenku z prvního Jičína a připravit mu tak jednu z jeho dvou proher celé sezony, ale také se mu pár zápasů nepovedlo. Celkově odehrál 12 zápasů, měl bilanci 39 výher a 9 proher = 81,25% (5. místo v úspěšnosti soutěže).

Jirka Morávek jako kapitán týmu přispíval také do bodového výsledku týmu velmi pravidelně. Svými výkony dokázal porazit v zápase všechny svoje soupeře, ale i zbytečně někdy ztratit. Do svého odjezdu stihnul odehrát 12 utkání s bilancí 25:23, což odpovídá 52,08 % (25. místo v úspěšnosti soutěže).

Tomáš Fišar dokázal hrát s kýmkoliv v této skupině. Ze začátku sezony měl formu, která úderem nového roku odešla, a hlavně v zápasech druhé poloviny se od něj očekávalo víc. Prohrál dost zápasů se soupeři, které by měl porážet. Jeho celková bilance z 18 zápasů byla 58 výher a 14 proher, což znamenalo úspěšnost 80,56% (6. místo v úspěšnosti soutěže).

Celkově jsme mohli i možná myslet na lepší výsledek v tabulce, ale černá série tří těsných proher 10:8 za sebou, se soupeři nad námi, nás o to připravila. Každý z týmu si vybral slabší chvilku v nějakém zápase, kdy se mu nedařilo – ale s tím se musí počítat > nejsme stroje. Celkově nás zdobila dobrá parta, ale ta se rozpadá do příští sezony. Do soutěže výš odchází na stálo Martin Sochor a doplňuje ho Tomáš Fišar a tým bude doplněn nejlepším hráčem z „D“ týmu.

obr

Tomáš Fišar

25.3.2013

Céčko zlomilo sérii porážek 10:8 a odnesla to Butoves

V pátečním podvečeru jsme zavítali do Butovse, která na nás nastoupila v sestavě (Vích, Palička, Hlawatschke Aleš a Žďárský). Po úvodních čtyřhrách byl nezvykle stav 1:1. Roman s Tomášem svoji čtyřhru proti Paličkovi se Ždárským nezvládli, zato Mirďa s Martinem ano, proti Hlawatschkemu a Víchovi, a tím jsme prolomili naši sérii proher.

Roman zahrál skvěle, poradil si se všemi soupeři a jak sám řekl: „Poprvé jsem dělal dneska 4 za céčko“ - tak doufáme, že v tom bude pokračovat a přidá další čtyřbodové zápasy. Mirďa podlehl pouze materialistovi Paličkovi – jinak ostatní zápasy zvládl s grácií jemu vlastní a přítomné diváky opět pobavil vtipnými hláškami ze svého reportoáru. Martin zahrál dobře a podlehl Hlawatschkemu v koncovce pátého setu a také Ždárskému. Tomáš vybojoval výhru v koncovce pátého setu proti Hlawatschkemu a to ho snad konečně nakoplo a ostatní zápasy zvládnul s přehledem.

Perličkou zápasu bezesporu bylo, že největší hlášku ze sebe nevysunul Mirďa, ale domácí Palička v zápase s Martinem, když reagoval na jeho úspěšný bekhendový topspin: „Mít zuby, tak tě za todle asi kousnu“.

Celkově jsme Butovsi oplatili domácí porážku 10:8 i s úroky a vyhráli jsme 14:4. Naše body: (Růžek a Fišar 4, Virag 3,5, Sochor 2,5).

Tomáš Fišar

3.3.2013

Černá série proher Céčka 10:8 pokračuje

V pátečním podvečeru zavítal do naší herny vedoucí tým tabulky Jičín „B“ ve složení (Kříž st., Červenka, Rejha a Doule).

V úvodních čtyřhrách se nám nedařilo - Tomáš s Romanem podlehli Červenkovi s Křížem 3:1 a Mirďa s Martinem prohráli v pátém setu s Rejhou a Doulem. Martin zahrál velmi dobře a podlehl pouze v prvním zápase nejlepšímu hráči soutěže Červenkovi. Roman odehrál dobrý zápas - prohrál s Červenkou a v posledním zápase nevyzrál ani na Rejhu. Mirďa porazil pouze Rejhu - ostatním hráčů podlehl, ale v zápase proti Doulemu padl až v koncovce pátého setu. Tomáš zvládnul zápasy s Rejhou a Doulem a podlehl v pátých setech, jak Červenkovi, tak i Křížovi a tento zápas ho musí mrzet.

Celkově to byla opět prohra pro náš tým 10:8, což už je třetí v řadě. Snad to v příštím zápase prolomíme a získáme nějaké body navíc. Naše body: (Sochor 3, Fišar a Růžek 2, Virag 1.)

Tomáš Fišar

25.2.2013

Céčko po velkém boji v Kopidlně těsně prohrálo

V pátek večer vyjelo „Céčko“ bez nemocného Fišara (Virag, Sochor, Růžek, Oravec) do Kopidlna (Hladík, Procházka, Tomášek, Kohut), které je aktuálně na 2. příčce tabulky, avšak v první polovině od nás utrpělo na našich stolech vysokou porážku 16:2.

obr obr Čtyřhry, které nejsou zrovna oporou našeho týmu, pro nás dopadly velmi špatně, a tak jsme rychle prohrávali 2:0. V prvním kole zaznamenal z našeho týmu bod pouze Martin Sochor, který si pohrál s Kohutem jako kočka s myší a ve svém zápasu nedopustil žádné drama. Zbytek týmu se však bodově nepřidal, když hned 2 pětisetové „přestřelky“ nedopadly vítězně pro Růžka s Procházkou, ani Viraga s Tomáškem a Jakub neměl šanci proti Hladíkovi. Skóre se nám podařilo o něco vylepšit v kole druhém, když s porážkou od stolu odešel pouze Roman Růžek, kterému proti Hladíkovi nebyl také povolen ani set, 6:4 pro domácí. Následující kolo jsme tedy na dorovnání bodového manka potřebovali opět zvítězit alespoň třikrát, což se jen „o fous“ nepovedlo, když Jakub nezvládl s Tomáškem koncovku 5. setu (12) v zápasu plném krásných výměn a vypjatých chvilek, kdy oba zúčastnění, vyburcovaní diváky, křičeli z plna hrdla při svých vyhraných míčcích. obr obr Když Roman překvapivě nestačil ani na Kohuta, skóre již bylo 8:6 a situace pro nás začala být kritická. Do posledního kola jsme tedy šli s tím, že na výhru nesmíme zaváhat ani jednou a v případě pomýšlení na nerozhodný výsledek, bychom museli soupeři povolit už pouze 1 bod. Ani jedna z těchto variant nám bohužel nevyšla, když Martin v pětisetové přestřelce, ač dělal, co mohl, nestačil na Hladíka, a když Roman prohrál i počtvrté v řadě, o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Že Mirďa i Jakub nepovolili soupeřům ani set už bohužel nebylo nic platné, a tak jsme na půdě soupeře prohráli podruhé za sebou těsně 10:8, i když jsme na sety zvítězili 34:35.

Martin Sochor (3) si poradil se soupeři velmi dobře a velká škoda je jeho prohra s Hladíkem, na kterého si díky kladné bilanci věřil, avšak náskok soupeře v 5. setu se mu již nepodařilo dotáhnout. Mirďa Virag (3) jako jediný porazil Hladíka, avšak smůlu v pětisetovém zápasu si vybral také, a to se zarputilým bojovníkem Tomáškem. Jakub Oravec (2) měl celkem formu a jeden míček ho dělil od prvního tříbodového přídělu „C“ týmu v letošní soutěži, Roman Růžek (0) si dnes vytáhl černého Petra celé sezóny a poprvé se letos bodově neprosadil ani v jednom zápase.

V tabulce si nadále držíme 5. příčku, avšak na rozdíl pouhého bodu nás dotáhl tým Libáně. V příštím kole se doma utkáme se zatím suverénním Jičínem, který, i přes klopýtnutí v Nemyčevsi, oplývá luxusním náskokem čtyř bodů na druhé Kopidlno.

Jakub Oravec

17.2.2013

Céčko mělo v Hořicích na víc

V pátečním podvečeru zavítal náš „C“ tým do Hořic k zápasu s místním „B“ týmem (Šotek, Zelený Jiří, Zelený Martin a Zemánek), kterému jsme měli co vracet - konkrétně domácí prohru 11:7.

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1. Mirďa s Martinem svoji čtyřhru nezvládli a podlehli 3:1 Šotkovi s Martinem Zeleným. Tomáš s Romanem zahráli dobře a přesvědčivě vyhráli 3:0 nad Zeleným Jiřím a Zemánkem. Martin porazil jak Zeleného Martina, tak i Jiřího. To bylo z jeho strany ale vše. Překvapivě podlehl Zemánkovi a v koncovce pátého setu také Šotkovi. Mirďovi se v Hořicích vůbec nedařilo - podlehl všem, ale minimálně na to, aby uhrál bod, určitě bylo. Roman zahrál slušně - porazil Šotka a Martina Zeleného a podlehl Jiřímu Zelenému a v pátém setu také Zemánkovi. Tomáš v prvním zápase podlehl v pátém setu Jiřímu Zelenému a ostatní zápasy po vynadání si - vybojoval a vytěžil z nich 3 body pro náš tým.

Celkově jsme prohráli těsně 10:8. Je to škoda, minimálně remíza byla v našich silách. Naše body (Sochor 2, Růžek 2,5, Virag 0 a Fišar 3,5).

Tomáš Fišar

11.2.2013

Céčko zvládlo v Nemyčevsi vypjaté utkání

V pátek večer odjelo „Céčko“ v rámci 14. kola do Nemyčevse, což je jediná herna, kde je podlaha pokrytá kobercem, k čemuž nám byly jako bonus přidány nesnesitelně nízké teplotní podmínky. Náš tým se vydal na cestu v pozměněné sestavě (Fišar, Virag, Růžek, Oravec), která potrvá až do konce sezóny, neboť kapitán Jirka Morávek odcestoval do Itálie za studiem. Hosté nastoupili do utkání v sestavě: Trč Tomáš, Kubík, Bílek, Brett. Atmosféra celého utkání byla velice vypjatá a během večera nastalo několik důležitých zvratů, které se nakonec převážily na naší stranu a my si tak můžeme připsat do tabulky body za 10. výhru v soutěži.

obr obr

Do čtyřher jsme nastoupili trochu rozpačitě, za vše mluví fakt, že Mirďa Virag musel využít služby kalhot (o bundě nemluvě), které neměl na sobě 3 roky. Nesehraná spontánně hrající dvojice Virag-Oravec si s domácími Bílek-Brett nedokázala poradit, avšak Fišar-Růžek zvládli úvod na výbornou a stav byl rázem 1:1. V následujícím kole se body rozdělily také shodně na obou stranách, když si Mirďa ani Jakub proti materialistům nedokázali poradit, zatímco Tomáš s Romanem své zápasy vyhráli, i když pro Tomáše to byl proti Bílkovi zápas těžší, než by kdo mohl čekat. Poté následovala řada vítězství v pětisetových „bitvách“, která skončila úspěšně pro nás, a tak o bod přišel pouze Mirďa, který byl dnes proti všem třem materialistům dost znechucen v kombinaci s přicházejícím nachlazením, jemuž příliš nepomohla tamější zima, ale my se přesto dostali do vedení 4:9. Následovaly však 3 vítězství domácích a v posledních dvou zápasech se tedy mělo rozhodnout buď o remíze, či naší výhře. Roman hrál svůj poslední zápas proti Kubíkovi a Tomáš proti Brettovi. Obě utkání měla nečekaný vývoj, když Roman prohrával již 2:0, avšak zápas ještě otočil do vítězného konce, zatímco Tomáš v zápase celou dobu vedl, ale 4. set, po sérii nechytatelných prasátek a smolných útoků zahraných kantem, Tomáš ztratil, a tak se rozhodovalo v 5. sadě také. Tu však „Fišik“ zvládl s bravurou sobě vlastní a potvrdil naše vítězství 11. bodem.

obr obr

Koncentrovaný Tomáš Fišar (4,5) zvládl koncovky dvou pětisetových zápasů, Roman Růžek (3,5) nestačil pouze na nepříjemného Tomáše Trče, Jakub Oravec (2) jako nováček v tomto týmu utekl proti Bílkovi ze dvou mečbolů (následně si vyslechl od tohoto hráče velké množství sprostých nadávek) a Mirďa (1) jel k tomuto utkání smířený s tím, že: „Na tyhle materialisty tady prostě zahrát neumím“.

Důležité utkání na půdě nepříjemného soupeře jsme tedy zvládli a nadále se držíme v pohodlné první pětce soutěže.
TJ So Nemyčeves „B“ – TJ Nová Paka „C“ 7:11

Jakub Oravec

26.1.2013

Céčko doma udolalo Miletín

V pátečním podvečeru zavítal do naší herny nevyzpytatelný tým Miletína „A“ ve složení (Rychtera, Novák, Bezvoda a Rais). Jak Jirka s Mirďou, tak Tomáš s Romanem své soupeře ve čtyřhrách přehráli 3:1 a ujali jsme se nezvykle vedení 2:0.

Mirďa svoje zápasy zvládal s grácií i proti materialistovi Raisovi a podlehl pouze v koncovce pátého setu Novákovi. Tento hráč má velice zvláštní povzbuzování se, jako například: „Potřebuju biftek, Jedem tatarák.“ Toto povzbuzování nás velice pobavilo a nejsme na něj zvyklí, ani u našeho největšího odborníka přes jídlo (jedlíka) v oddíle.

Roman zahrál dnes dobře a porazil Raise i Nováka. S Bezvodou, jak nám sdělil, se nestihnul ani spotit a Rychterovi podlehl v koncovce pátého setu.

Jirkovi se dnes moc nedařilo a porazil pouze Raise, i když měl k nějakému tomu bodů navíc velmi blízko. Například v zápase s Rychterou, kterému podlehl v koncovce pátého setu, se jeho pálka po posledním míčku proletěla přes celou hernu do zdi, až skončila rozsypaná jako lego na palubovce.

Tomáš prohrál pouze jasně s Bezvodou, když první dva sety nevěděl kde je a míčky okolo něj lítaly s rychlostí rychlíku na trase Liberec > Pardubice a 100 % přesností. Chodil je tak pouze sbírat k ohrádce, jako houby do košíku a poté už tuto ztrátu dvou setů nedokázal dohnat.

Na konci zápasu nám Mirďa sdělil, že byl dnes jasně nejlepší a že chtěl být v novinách sám, což mu Tomáš zkazil. Celkově jsme porazili Miletín 11:7. Naše body: Virag a Fišar 3,5, Růžek 2,5, Morávek 1,5).

Tomáš Fišar

20.1.2013

Céčko vystartovalo do 2. poloviny sezony vítězně (rozdílem třídy 10:8)

Náš „C“ tým se vydal 11. 1. 2013 do vzdáleného Rovenska. Po cestě tam se rozjela debata o volbě prezidenta. Na toto téma měl Mirďa Virag jasnou odpověď: „Já na to s.ru, mně z těch č…ků jsou všichni u pr..le , m..ám na to.“ Po příjezdu do herní haly soupeře (asi se 45-minutovým zpožděním) jsme se rozehrát moc nestihli, protože domácí hráč pan Horáček byl na zápas asi moc natěšený a šlo se tedy hrát.

Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, když po konečně dobře odehrané čtyřhře zvítězili Rumča s FišMcem, zato ale Mirďa s Jirkou zahráli ne tak dobře a podlehli. Po prvním kole dvouher Rumča a Jirka svého soupeře nedokázali udolat (ps: výhoda domácího prostředí. Spadlo jim tam všechno :D ). Mirďa a FišMc svou povinnost zvládli a stav byl tím pádem 3:3. Další průběh zápasu se ale začal obracet ve prospěch soupeře, což se nám nelíbilo a po čtyřech vyhraných dvouhrách za sebou se stav srovnal. To se nám ulevilo (při přestávce mezi sety Horáček zaslechl, že je m.dal a to ho rozhodilo na tolik, že ho dokázal porazit poprvé v herní kariéře Rumča a poté ho rozebral FišMc (-0, -3 , -2 ). Potom už to vypadalo, že bychom měli soupeře bez problému udolat, ale v tu ránu jsme zjistili, že stav je 9:8 pro nás, Rumča (hrající poslední zápas, netušil, že hraje o výhru nebo remízu ) ale zápas dokázal vyhrát v 5. setu a vítězství bylo doma.

V tomto utkání se nezadařilo Jirkovi Morávkovi a bohužel si připsal oříšek = 0/4 (domácí Horáček Jirku položil úplně tím, že mu řekl, že dneska předvedl výborný výkon a ukořistil pro Paku -1 bod). FišMc, Mirďa a Rumča se podívají všichni do Jičínských novin a po dobrém výkonu všech si všichni připsali 3/4 + Rumča a FišMc 0,5 bodu za čtyřhru.

Rumča Růžek

14.1.2013

Céčko v Lánech vydřelo těsnou výhru

V pátek večer se vydalo naše „Céčko“ do Lán, kam vedla velmi zledovatělá vozovka. Tým nastoupil ve složení: Fišar, Morávek, Růžek a Oravec, který zaskakoval za Viraga. Domácí nastoupili s rodinným trojlístkem Vokrouhleckých (Zdeněk, Martin, David), které doplnil zkušený Ulrych.

Čtyřhry pro nás dopadly bídně, když Roman s Tomášem prohráli 1:3 s Vokrouhleckými D. + M. a Jirka s Jakubem, i přes vedení 1:0 a 2:1 na sety, zápas nedokázali dotáhnout zdárně do konce a v pátém setu podlehli zbývajícím soupeřům také. obr obr Do první dvouhry pak nastoupil domácí Ulrych proti Jakubovi, který odvrátil 2 mečboly v pátém setu a vybojoval tak náš první bod. Následovaly však prohry Jirky a Romana a skóre se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře. Poté však Tomáš Fišar potvrdil roli jedničky a Davidu Vokrouhleckému nedal šanci. Pak ovšem přišly opět na řadu body domácích, a to hned 3, když druhé kolo zvládl opět pouze Tomáš, 7:2 a domácí již pomalu začali počítat s výhrou. My však ukázali týmového ducha a výhrou 8 z následujících 9 zápasů jsme si zajistili těsnou výhru 10:8 a upevnění 5. pozice v půl sezónním zúčtování.

Za zmínku stojí určitě smůla domácího Ulrycha, který odehrál v utkání maximální možný počet setů (25), avšak vítězně vzešel pouze ze zmiňované čtyřhry, zatímco ve dvouhrách, až na 1 výjimku, prohrál o 2 míčky, tudíž jeho nulový příděl týmu byl o to hořčejší.

Tomáš Fišar (4) ukázal, že 4. příčka v úspěšnosti mu patří právem, Jirka Morávek (2) si poradil s utkáním, jak slovně, tak herně po svém a přidal velmi důležité body. Roman (2) po slabším startu zabral a k výhře přispěl také hodně. Jakub (2) vybojoval polovinu zápasů v koncovkách pátých setů a jako se záskokem za Mirďu Viraga s ním byl tým bodově spokojen.

Jakub Oravec

16.12.2012

Naše „Cédéčko“ s Valdicemi jednobodové

V neděli ráno naše „Céčko“ hostilo silný tým Valdice „B“, který by při případné výhře obsadil 2. příčku tabulky. Kvůli absenci Fišara, Morávka a Viraga zaskakovali hned 2 náhradníci z „Déčka“, Stuchlík a Oravec. Pomoc neúplnému týmu neodmítl ani Martin Sochor, který již pravidelně nastupuje v krajské soutěži. Hosté přijeli hned v pěti hráčích, když ke střídání byl připravený Bilanský, který nastoupil do úvodní čtyřhry a poté až, za rozhodnutého stavu, do posledního zápasu, zatímco do úvodního kola nastoupili: Harcuba, Novotný Milan, Novotný Zdeněk, Kryl.

obr obr Čtyřhry pro nás dopadly velmi bledě, když nám soupeři v obou zápasech nedovolili ani set, a tak se hosté ujali rychlého vedení 2:0. Do prvního kola nastoupil jako první Jakub Oravec v roli týmové čtyřky a proti němu stála jednička domácích, Petr Harcuba. Jakub se ze začátku vůbec nechytal a po špatných příjmech rychle prohrával 0:2 a 1:7. Poté se štěstím vyhrál několik míčků v řadě a po vyhrané koncovce 3. setu hrál jak vyměněný. V následujících dvou setech nepustil soupeře ke hře a v 5. setu dokráčel k vítězství 11:4. Poté nastoupil další náhradník, Jirka Stuchlík, jehož průběh zápasu byl takřka totožný s tím Jakubovým, když rychle prohrával 0:2 po špatných příjmech a nakonec vyhrál čtyři v pátém. V následujícím zápase neměl Roman daleko k otočení skóre, avšak síťka byla v koncovce (9) pátého setu proti. Martin Sochor, i přes náročnější sobotní večer a nedělní ráno, ukázal proti Krylovi, že na „travaře“ zahrát umí a zajistil nám tak srovnání na 3:3. Zbytek utkání byl však bohužel v režii hostů, když se stalo nepsaným pravidlem, že trojlístek Růžek-Stuchlík-Oravec své zápasy prohrál, zatímco Sochor své zkušenosti z vyšší soutěže zúročil vždy na výbornou. Svou částečnou smůlu ještě zkorigoval Roman, který proti již zmiňovanému střídajícímu Bilanskému v posledním zápase nezaváhal a zvítězil bez ztráty setu. Konečný stav utkání byl tedy 7:11 a hosté ze známé vězeňské obce si u nás „urvali“ 3 body pro vítěze.

Vynikající bilanci jediné prohry v soutěži dnes potvrdil Martin Sochor (4), který svou roli velké opory zvládá opravdu bravurně, a to kdykoli, kdekoli a za jakéhokoli stavu, bojovný výkon předvedl Jirka Stuchlík (1), který i přes 3 neproměněné mečboly na Harcubu bodově přispěl, Roman Růžek (1) si dnes svou pětisetovou smůlu vybral také a Jakub Oravec (1) po nadějném začátku postupně svou výkonnost ztrácel, při čemž mu rozhodně nepomohl jeho nekvalitní servis.

K poslednímu letošnímu kolu zavítá „Céčko“ do nepříjemných Lán, které poslední sezóny zachraňovali svůj „A“ tým od sestupu, avšak letos si zatím nevedou vůbec špatně.

Jakub Oravec

9.12.2012

Céčko přivezlo vítězství z horké půdy z Libáně

V pátečním podvečeru náš tým zajížděl do Libáně, která nastoupila ve složení (Horák, Vaníček, Mádlo a Verner). Po úvodních čtyřhrách jsme potvrdili naši mizérii z posledních zápasů a obě jsme prohráli. Takže zápas pro nás začínal za stavu 2:0 pro domácí mužstvo. Jirkovi se v Libáni nedařilo a porazil pouze Vernera, ale i to znamenalo důležitý bod pro náš tým. Mirďa opět počastoval přítomné svými hláškami a první zápasy jak sám nazval: Hrál proti dvěma kouzelníkům - s Vaníčkem prohrál, Horáka bez nervů :D v koncovce porazil. Následně prohrál s Mádlem a porazil Vernera. Roman předvedl nejlepší výkon sezony, jak herně, tak bodově. Chtěl si zahrát, tak hrál skoro všechno pětisetové bitvy, v kterých prohrával, ale poté vítězství převáhnul na svoji stranu. Jen na Vaníčka to nestačilo a podlehl pouze jemu také v koncovce. Tomáš také až na zápas s Vernerem hrál pětisetové bitvy, né že by chtěl být až tak dlouho u stolu, ale v každém zápase dotahoval a až v pátých setech otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch a připsal našemu týmu důležité body.

Každý bod, který jsme v Libáni uhráli, byl důležitý. Jelikož tady se jen tak nevyhrává, ale nám se to povedlo po kolektivním a vybojovaném výkonu všech a vyhráli jsme 10:8.

Naše body: (Morávek 1, Virag 2, Růžek 3 a Fišar 4)

Tomáš Fišar

2.12.2012

Céčko deklasovalo dosud neporažené Kopidlno a v následujícím kole prohrálo v jičínské sauně

V pátečním podvečeru přivítalo naše družstvo dosud neporažený tým Kopidlna A ve složení (Procházka, Tomášek, Kohut a Kodet). Martin Sochor zastoupil v našem družstvu zraněného Romana Růžka.

Poprvé v sezóně jsme vyhráli obě dvě čtyřhry, což se kladně podepsalo na celkovém výsledku. Úvodní kolo dvouher jsme všichni zvládli a průběžný stav byl parádních 6:0. Poté první bod Kopidlna zaznamenal Procházka, který porazil Mirďu v pátém setu a v následujícím kole také Tomáše. Ostatní zatím sbírali body jak na běžícím pásu a utkání se ubíralo k vynikajícímu konci. Celkově jsme deklasovali Kopidlno vysoko 16:2 a připsali si 3 body za vítězství do tabulky.

Body domácích: (Sochor a Morávek 4,5, Virag a Fišar 3,5).

Týden poté jel náš tým na horkou půdu do dosud suverénního Jičína. Zde se utkal s domácím „B“ týmem ve složení (Červenka, Pažout, Kříž st. a Rejha).

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1. Tomáš s Martinem svoji úlohu zvládli, kdežto Jirka s Mirďou prohráli. Martin potvrdil svoji formu a zkušenosti z vyšší soutěže a prohrál pouze s Pažoutem v koncovce pátého setu. Mirďovi se v Jičíně nedařilo, na lopatě měl suverénního Pažouta, ale nakonec mu podlehl v pátém setu. Ani v dalších zápasech se mu nepodařilo připsat si bodový úspěch, tak pobavil aspoň jeho typickými hláškami. Jirkovi se taky nedařilo a porazil jenom domácího Rejhu. Tomášovi také nesedělo jičínské horko a prohrál s Červenkou i Pažoutem, ostatní zápasy zvládl, ale čekalo se od něj daleko víc. Celkově jsme prohráli v Jičíně 11:7, ale bylo na víc.

Naše body: (Sochor 3,5, Fišar 2,5, Morávek 1, Virag 0)

Tomáš Fišar

20.11.2012

Céčko přišlo o svoji neporazitelnost s Hořicemi

V pátečním podvečeru zavítal do naší herny tým Hořic „B“ ve složení (Zelený ml, Zemánek, Šotek a Jelínek). Po úvodních čtyřhrách byl stav 2:0 pro hosty. Roman s Tomášem svoji čtyřhru doslova prokaučovali. Jirka s Mirďou také nepřipsali bod do kolonky vítězství.

Roman začal dobře výhrou s Jelínkem, poté ho asi zlomila prohra v pátém setu se Zemánkem a z dalších zápasů už nezaznamenal bodový úspěch, také díky problému s kolenem. Jirkovi se v pátek taky moc nedařilo a porazil pouze Jelínka. Mirďa odehrál dobré zápasy a porazil Jelínka a Zemánka. Při zápase se Zeleným jsme si všichni v herně vyslechli, jakým stylem Zelený hraje. Z hlášek, co se dají uvést: „ty hraješ strašné koblížky“ :D. Tomáš v prvním zápase a prohře se všemi styly hrajícím Zeleným se probral snu, vynadal si po i během zápasu a ostatní zápasy zvládl

Celkově náš tým utrpěl první prohru v sezoně poměrem 11:7. Naše body: (Morávek a Růžek 1, Virag 2, Fišar 3)

Tomáš Fišar

4.11.2012

Céčko udrželo neporazitelnost i v Železnici

V pátečním podvečeru zavítal náš tým do Železnice na utkání proti místnímu B týmu, který nastoupil v sestavě (Breuer, Tominec, Vraštil a Jindra) a po čtyřhře a prvních dvou dvouhrách vystřídal Tomince jako náhradník Výborný.

Po úvodních čtyřhrách byl stav 2:0 v náš prospěch. Jak Jirka s Mirďou, tak i Roman s Tomášem svoji čtyřhru zvládli a zvítězili.

Ve dvouhrách Jirka potvrdil, že má formu a bez větších problémů ve Všech zápasech zvítězil stylem jemu vlastním. Mirďa své zápasy také zvládl s přehledem, kromě posledního s materialistou Jindrou, ze kterého se doslova po… po jahodách už před zápasem. Během zápasu zjistil, že se s ním dá hrát, ale nakonec prohrál 3:2 na sety a přítomné diváky počastoval svými klasickými hláškami. Největší perličku = hlášku ale přidal domácí Breuer na svého spoluhráče Jindru v pátém setu proti Mirďovi, když mu doslova řekl: „Moc nemluv, aby ses neunavil“. Pro všechny, co vědí oč jde, nastal záchvat smíchu :D. Roman zahrál dobře, ale v koncovkách ho zdobila smůla a také jeho nachlazení hrálo značnou roli. Tomáš nezahrál nijak slavně, očekávalo se od něj více. Prohrál jak s Breuerem, tak i střídajícím Výborným. Nakonec utkání skončilo pro naše družstvo výborně a zvítězili jsme celkově 12:6.

Naše body (Morávek 4,5, Virag 3,5, Růžek 1,5 a Fišar 2,5).

Tomáš Fišar

29.10.2012

Céčko potvrdilo dosavadní neporazitelnost doma s Nemyčevsí

V páteční podvečer zavítal do naší herny tým Nemyčevse „B“, ve složení: Trč T., Kubík, Brett a Ševců. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, když Jirka s Mirďou prohráli svůj zápas 10 v pátém setu. Roman s Tomášem konečně zahráli tak, jak si řekli a vyhráli přesvědčivě 3:0.

Jirka potvrdil svou formu a prohrál pouze v pátém setu s dobře hrajícím Kubíkem. Roman zahrál výborně a prohrál jen s nepříjemným Trčem a jak to sám následně nazval: „Konečně se zadařilo ;)“. Mirďa zahrál také excelentně, prohrál jen s jeho neoblíbeným materialistou Trčem. Přihlížející pobavil opět svými hláškami. Přidal jednu perličku, když hrál 3. set s Kubíkem asi 15 minut a zeptali jsme se ho, kolik to bylo, odpověděl nám „8“, následně se opravil a řekl „teda 15“. Tomáš měl v prvním zápase s Kubíkem celý zápas lehce převahu a v nejtěsnější koncovce páteho setu zvítězil, jinak ostatní zápasy zvládl.

Nakonec si odvezla Nemyčeves přesvědčivou porážku 14:4.
Body domácích: Virag a Morávek 3, Růžek 3,5, Fišar 4,5.

Tomáš Fišar

20.10.2012

Céčko vstoupilo do sezony vítězně

V pátek večer náš tým ve složení (Virag, Morávek, Růžek a Fišar) přivítal družstvo Rovenska pod Troskami „A“ v sestavě (Vágenknecht, Kopecký, Drahoňovský, Horáček)

Po úvodních čtyřhrách svítil na ukazateli nerozhodný výsledek, když Mirďa a Jirka svoji čtyřhru jasně vyhráli, kdežto Roman s Tomášem po nematném výkonu prohráli.

Dále se zápas ubíral již od začátku v mírné domácí převaze jak za stolem tak bodově. Největší perličkou je asi zápas Virag – Kopecký. Mirďa podlehl v pátém setu Kopeckému 12:10, přestože v koncovce pátého setu vedl 10:7. Kopecký se vysokými balony ubránil a Mirďa ho počastoval svými klasickými hláškami a při podání ruky ho nazval kouzelníkem. Dále Tomáše s Vágenknechtem, kterého doslova upinkal 3:1 na sety a porazil ho poprvé a snad né naposledy. Roman si vybral svoji porci smůly v pátém setu proti Drahoňovskému, když nedokázal za stavu 9:6 dovézt zápas do vítězného konce a nemůžu zapomenout na Jirku, který hrál poslední zápas za stavu 9:8 pro domácí a rozhodoval tak o výhře, a ani o tom nevěděl.

Celkově jsme zvítězili nejtěsnějším rozdílem 10:8 o body se postarali: (Virag 1,5, Morávek 3,5, Růžek 1, Fišar 4).

Tomáš Fišar

30.9.2012

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright