TJ Nová Paka, stolní tenis - Filtr článků "Déčko"


RP3 2016/2017: 1. kolo: TJ Sokol Kopidlno B - TJ Nová Paka D 9:9 | 2. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Butoves A 10:8 | 3. kolo: TJ Sokol Popovice B - TJ Nová Paka D 12:6 | 4. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Rovensko pod Troskami B 4:14 | 5. kolo: TJ Sokol Libáň B - TJ Nová Paka D 17:1 | 6. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Chomutice C 9:9 | 7. kolo: TJ Sokol Železnice B - TJ Nová Paka D 11:7 | 8. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Lázně Bělohrad D 3:15 | 9. kolo: SK Miletín B - TJ Nová Paka D 15:3 | 10. kolo: TJ Sokol Úbislavice B - TJ Nová Paka D 9:9 | 11. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Jičín D 3:15 | 12. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Kopidlno B 9:9 | 13. kolo: TJ Butoves A - TJ Nová Paka D 9:9 | 14. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Popovice B 14:4 | 15. kolo: TJ Sokol Rovensko pod Troskami B - TJ Nová Paka D 8:10 | 16. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Libáň B 11:7 | 17. kolo: TJ Sokol Chomutice C - TJ Nová Paka D 6:12 | 18. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Železnice B 10:8 | 19. kolo: TJ Lázně Bělohrad D - TJ Nová Paka D 6:12 | 20. kolo: TJ Nová Paka D - SK Miletín B 11:7 | 21. kolo: TJ Nová Paka D - TJ Sokol Úbislavice B 9:9 | 22. kolo: TJ Jičín D - TJ Nová Paka D 11:7

Sezóna 2014/2015 – TJ Nová Paka „D“

Již na startu sezóny, při pohledu na tabulku soupeřů, bylo jasné, že to nebude jednoduchá sezóna. Týmy vesměs silné a silnější, fyzicky i psychicky odolné. Tak hurá do nich, ať to dopadne nějakým tím správným směrem. Šlo to ztuha, avšak pokud hrál tým v plné sestavě: Jiří Stuchlík, Dominik Štefan, Tomáš Vydra, Jaromír Hanuš, podařilo se nám vyhrát. Bohužel pouze třikrát. Největším naším problémem bylo dát se dohromady. Nedlouho po začátku sezony se u Tomáše Vydry vyskytlo bolestivé a vleklé zranění zad, které ho vyřadilo nadobro až do konce. Nevídali jsme ho ani na trénincích. Když pak ještě zhruba v polovině soutěže proběhlo u Dominika Štefana nevysvětlitelné pohnutí mysli, a to rozhodnutí skončit se hrou v polovině rozjeté soutěže kvůli přípravě na fotbal, bylo vymalováno kompletně. Nebýt těchto komplikací, mohli jsme v klidu a pohodě hrát střed tabulky a neklepat se před koncem soutěže jak „startka bez filtru“. Jenže kdyby byly v pr*eli ryby ...! Při vymýšlení hráčů z ostatních novopackých týmů, kteří jsou schopni a ochotni nastoupit jako legionáři v našich barvách, jsem si mnohokrát vzpomněl na svá mladá léta, když jsem se pokoušel lepit papírové vystřihovánky. Taky to nešlo. Nebýt široké členské základny, chuti a ochotě pomoci v krizi, ale hlavně morální podpory a pomoci od Jirky Stuchlíka, je dost možné, že poslední náš zápas, který neodehrála tužka, byl 21.12.2014 v Bělohradě. Celou sezónu se nám ale podařilo odehrát se ctí s konečným 8. místem, kdy s Železnicí „C“ máme pouze lepší skóre a nakonec i soutěž udržet.

Jirka Stuchlík (48:36 – 57,14%) - Nejlepší hráč a tahoun týmu „D“, jehož kvality měli možnost pocítit i hráči RP1, odehrál celou sezonu vyrovnaně, svědomitě a jenom potvrdil stabilní formu a psychickou odolnost. Svými hláškami přispíval k nezapomenutelné atmosféře při zápasech, ale hlavně po nich. Jeho tréninková morálka je takřka ukázková.

Tomáš Vydra (6:10 – 37,5%) - odehrál kuli zranění pouze 4 zápasy a pak z důvodu zranění zad nenastoupil. Můžeme pouze doufat, že se dokáže zotavit k úplnému zdraví a ke stolnímu tenisu se vrátí.

Dominik Štefan (22:22 – 50%) - Dokud hrál, nehrál špatně. Bohužel gesto, které předvedl, nelze nazvat jinak než nesportovní a nekolektivní.

Jaromír Hanuš (35:48 – 42,17%) - Vejcař roku Nové Paky. Za sezónu předvedl pár vydařených zápasů, bohužel ty horší převyšovaly. Mnohokrát mu chyběla chuť vítězit a snad se i celkově hýbat za stolem. Hlavně v začátku sezony se jeho prokletím stával desátý bod, i když měl třeba 5 setbolů, k vítězství se nepropracoval. Zřejmě by měl trochu zapracovat na psychice a pravidelně omývat přirození „vlažnó vodó“. Konec sezóny měl již o něco lepší, tak jak to u něj bývá zvykem.

Tomáš Fišar (17:3 – 85%) - stabilní hráč „Béčka“, který z důvodu zranění v minulé sezoně mohl být napsán na soupisky nižších týmů. Vždy, když se za náš tým vydal změřit síly se soupeři, byl jeho bodový příděl hodně znatelný. Je na něm znát, že z RP1 je zvyklý na trošku jiný styl hry, což se někdy ukázalo jako problém. S jeho třemi body bylo ale možné počítat vždy, když mu časový rozvrh dovolil nastoupit.

Miroslav Vavrinec (5:35 – 12,5%) - Nejčastěji zaskakující hráč, který pokud nebyl nemocný, ochotně vypomohl proti jakémukoliv soupeři. Jeho bodový příděl nebyl sice až tak veliký, ale pár jich taky přidal a soupeře dokázal potrápit. Tréninků se také zúčastňoval v dostatečné míře.

Pavel Osten (5:27 – 15,63%) - i on velice často hasil požár, který propukal na soupisce „Déčka“ a na jeho jedovatý servis zavzpomíná nejeden soupeř. Nějaký ten bodík nám také připsal.

Jaroslav Nožička (3:9 – 25%) - opět hráč novopackého týmu „E“, který byl několikrát naverbován do našich řad a problém pro něho nebyl i vyměnit si v práci směnu, jen abychom zápas odehráli. Svoje první body v RP2 si také připsal.

Václav Kňourek (0:8 – 0%) - na soupisku byl dopsán v době největší nouze a hned byl vhozen do vody, aby plaval. Po šestileté „ping-pongové“ pauze to sice nebyla kdovíjaká plavba, ale neutopil se a o to s větší chutí a nadšením odehrával zápasy, ať již to bylo za tým „D“, nebo za „E“.

Závěrem zbývá poděkovat všem zaskakujícím hráčům, kteří dopomohli k čestnému udržení RP2, soupeřům za jejich výkony a pogratulovat vítězi!

Pohled na tabulku úspěšnosti našeho „Déčka“ za sezónu 2014/2015

Jaromír Hanuš

25.3.2015

Déčko udělalo radost Úbislavicím

Středeční výlet do blízkých Úbislavic, kde by se podle tabulky měli pro náš tým „D“ nacházet nějaké body, se nepovedl. Kvůli stálému zranění Tomáše Vydry zaskočil zachraňovat situaci Míra Vavrinec a zbytek sestavy byl tradiční: Jirka Stuchlík, Dominik Štefan a Jaromír Hanuš.

Po rozehrání začal zápas úvodními čtyřhrami, což bylo pro novopacký tým, který je zvyklý na prostornou tělocvičnu, asi jako když strčíte slepému hůl do kbelíku. Míra s Dominikem podlehli dvojici Jirka Morávek - Pavel „Mazák“ Erlebach 0:3 (sety sice 8,9 a 9, ale to nám je platné jako vládní vojsko v Itálii), Jirka s Jardou neudrželi vedení 2:0 nad dvojicí Pavlína Plecháčová - Jaromír Erlebach a prohráli v pátém setu 11. Stav byl tedy 2:0 pro hosty a my jsme měli co napravovat. Toho se nejlépe zhostil nejmladší člen našeho týmu Dominik, který dokázal porazit zkušeného Jirku Morávka i s jeho nepříjemným „anťákem“. Na to ale na vedlejším stole odpověděl Mazák, který překvapivě zřídil Jirku Stuchlíka jak prase cvičky 3:0. Zaskakující Míra Vavrinec dokázal porazit Jardu Erlebacha, ale překvapený Jarda Hanuš, kterému povolila Pavlína Plecháčová také jenom jeden set, svůj zápas prohrál. Po prvním kole tady stav 4:2 pro Úbislavice. Ve druhém kole dokázal zvítězit pouze Dominik, který přehrál Mazáka 3:1. Zbytek týmu kolektivně prohrál se svými soupeři bez získání jediného setu. Prohrávali jsme tedy už 3:7. Další body pro nás přidal výborně hrající Dominik, na jehož formu doplatil tentokrát Jarda Erlebach. Vzápětí se k přidání bodíku ztopořil i Jirka Stuchlík, který porazil Pavlínu Plecháčovou po bitvě 3:2. Stav zápasu 7:5 pro soupeře nám dával alespoň jiskřičku naděje na vítězství, nebo alespoň plichtičku. Míru Vavrince čekalo ale velké sousto v podobě Jirky Morávka, který zvítězil 3:1. Jarda Hanuš uhrál svůj první bod proti Mazákovi a skvěle hrající Dominik přidal i ve svém čtvrtém zápase bod. Prohrávali jsme tedy už jenom o bod a za stavu 8:7 pro Úbislavice jsme doufali, že snad remíza dopadne. Dopadli jsme ale my! Na hubu a dost tvrdě, protože ani Jirka Stuchlík proti Morávkovi, ani Míra Vavrinec proti Mazákovi nedokázali zvítězit a uhráli pouze setík. Vítězství domácích bylo tedy jasné a rezignovaný Jarda Hanuš, který sice vyhrál první set nad Jardou Erlebachem, si své jednosetové vedení strčil za klobouk a odevzdaně prohrál 4,2 a 2. Celkovému vítězství Úbislavic 11:7 přihlížel neohroženě z pódia i novopacký Jakub Oravec, který pořídil během zápasu i hodnotné videomateriály pro případný rozbor naší hry. Spokojený může být Dominik, který v Úbislavicích nenašel přemožitele. Jirka Stuchlík doplatil na nutnost většího prostoru v herně, aby mohl naplno využít své záludné spiny, a tak z toho byl pouze jediný bod. Míra Vavrinec se jako náhradník snažil a svůj bod soupeři urval. Jarda Hanuš by jako kapitán týmu měl jít větším příkladem a s jedním bodem se moc chlubit a ukazovat nemůže. V pátek 21.11. nás čeká doma družstvo z Lánů, tak doufáme, že se nám povede lépe.

Jaromír Hanuš

19.11.2014

Nová Paka D - Radim A

V pátek 7.11. k nám zavítal tým TJ Sokol Radim „A“ v sestavě Breuer Jan, Stříbrný Karel, Myšík Tomáš a Míka Pavel. Náš tým nastoupil k boji v sestavě Jirka Stuchlík, Dominik Štefan, Jaromír Hanuš a za zraněného Tomáše Vydru zaskočil Pavel Osten.

Úvodní čtyřhry dopadly 1:1, když Jarda s Jirkou překvapivě zvítězili nad Breuerem se Stříbrným, kteří dosud neprohráli. Dominik s Pavlem Ostenem nestačili na dvojici Myšík - Míka. Následovala bitva krutá a nelítostná, nikdo nedal nikomu nic zadarmo a ani za prachy! Po prvním kole ukazovalo počítadlo stav 3:3. Osten prohrál se Stříbrným, Stuchlík porazil Myšíka, Štefan prohrál s Breuerem a Hanuš porazil se štěstím Míku. Následující kolo ale soupeř podřadil a nedovolil připsat na packou stranu ani bodík. My jsme se ale nevzdávali bez boje! Dominik Štefan si vyšlápl na Karla Stříbrného a porazil ho 3:2, Jarda Hanuš dotáhl svůj druhý dnešní pětiseťák do vítězného konce. Pavel Osten vzápětí nestačil na nejlepšího hráče soupeře Jana Breuera a podlehl 0:3. Jirka Stuchlík měl otěže zápasu s Pavlem Míkou pevně v rukou a zvítězil 3:0. Jarda Hanuš vzápětí porazil Karla Stříbrného 3:1 a stav zápasu tak byl před posledními třemi zápasy 7:8 a vše bylo v podstatě otevřené. Pavel Osten ale nestačil na hru Tomáše Myšíka a soupeř tak získal devátý bod. Jirka Stuchlík bojoval statečně s Janem Breuerem, ale vyhrál pouze jediný set, i když v dalších třech setech nebyl od vítězství daleko (-11, -9 a -9), a tak bylo jasné, že se body dělit nebudou a před námi se opět objevila ta část lidského těla, která je rozseknutá na dvě poloviny a každá polovina tvrdí, že ta druhá smrdí (a většinou se ne ní sedí)! V závěrečném zápase ještě Dominik kosmeticky upravil stav na 8:10, když porazil 3:1 Pavla Míku.

Jirka Stuchlík s Dominikem Štefanem zahráli solidně a připsali každý 2 body. Jarda Hanuš se asi trošku zbláznil a spíše, než „zabejčil“, tak měl štěstí a uhrál 3 bodíky. Navíc se našim povedla jedna čtyřhra, což se dá u nás považovat za úspěch. Pavel Osten bohužel nestačil na žádného ze soupeřů, a tak ho Jirka Stuchlík hned po zápase kolegiálně uvítal do síně vejcařů, kde tak už figurujeme všichni.

Jaromír Hanuš

19.11.2014

Čtvrteční výlet Déčka do Rovenska

Ve čtvrtek 9.10.2014 se náš D-tým vydal ukořistit nějaké ty bodíky do Rovesnka pod Troskami, kde nás čekalo jejich Áčko. Původní plánovaná sestava Stuchlík, Hanuš, Vavrinec, Štefan se nám po středečním fotbalovém tréninku Dominika rozpadla, a tak musel narychlo zaskočit Pavel Osten. Cesta do Rovenska se ještě navíc opravuje, takže jsme jeli cestou necestou, polem nepolem, objížďkou neobjížďkou a snad i učesaný neučesaný jsme po 45 minutách dorazili na místo.

Po úvodním rozpinkání jsme nastoupili na čtyřhry ve složení Vavrinec-Osten x Vagenknecht - Drahoňovský a Stuchlík - Hanuš x Kozák - Kopecký. A hned od začátku se soupeř ujal vedení, když náš jediný set uhráli Stuchlík s Hanušem. Z prvního kola dvouher vyšel vítězně jenom Jirka Stuchlík, který porazil Patrika Kozáka 3:1 a zkorigoval tak skóre na 5:1 pro soupeře. V dalším kole dokázal svůj zápas vyhrát opět jenom Spinka a odnesl to Kopecký. Stav byl tedy 8:2 a bylo již téměř jasné, kde mají facky hnízdo. V předposledním kole dokázal vyhrát svůj zápas Pavel Osten, který porazil v pětisetové bitvě Kopeckého. Jarda Hanuš prohrál s Kozákem 10 v pátém, Spinka šel na Vagenknechta (0:3) a Míra Vavrinec měřil své síly s Drahoňovským (také 0:3). To bylo od nás zase vše a zápas tak byl rozhodnutý. V posledním kole prohrál Osten s Vágenknechtem 0:3, Stuchlík s Drahoňovským 1:3, Vavrinec s Kozákem 2:3, a tak poslední bod přidal Jarda Hanuš, který dokázal porazit Jirku Kopeckého a odvrátil tak zapsání svého jména pod skákající vajíčko na stránkách.

Pavel Osten uhrál ceněný bod, Jirka Stuchlík 2, Jarda Hanuš pouze 1 a byl rád a Mírovi tento zápas nebylo přáno. Celkově tedy máme na kontě druhou prohru a figurujeme na samém dně tabulky. Máme se tedy od čeho odrazit a svoje výkony zlepšit. Snad nám k tomu dopomůže i účast našich mladých hráčů Vydry a Štefana, kteří by měli být žebříčkově výš, ale své kvality zatím předvádějí pouze na fotbalových trénincích.

Jaromír Hanuš

14.10.2014

Déčko zahájilo sezónu prohrou

V úterý 30.9.2014 zahájilo novopacké Déčko sezonu 2014-2015 na domácí palubovce a soupeřem jim byl tým TJ Butoves „A“. V domácí sestavě se, mimo stálých hráčů Jiřího Stuchlíka a Jaromíra Hanuše, objevili minulý rok občas RPII hrající Dominik Štefan a Míra Vavrinec, ale také (po zhruba 20-leté přestávce) Pavel Osten. Hosté přijeli v sestavě Alfréd „Fredy“ Hlawatschke, Tomáš Vích, Miroslav Žďárský, Josef Frýba a Václav Cír.

Jirka Stuchlík s Jardou Hanušem se budou muset řádně sehrát Jarda Hanuš měl formu a pocítil to i Frýba

Bez dlouhého otálení bylo utkání zahájeno úvodními čtyřhrami, které ovšem pro náš tým nedopadly vůbec dobře. Dominik s Mírou prohráli s dvojicí Vích-Cír (nejkratší jména na okrese) 3:1 a Jarda s Jirkou nedokázali najít recept na dvojici Žďárský-Frýba a v koncovce pátého setu se zastavili na osmičce. V prvním kole dokázal Jarda překvapivě zvítězit nad Fredym, následně Jirka Stuchlík prohrál s Tomášem Víchem. Největší překvapení prvního kola a celého zápasu byla premiérová výhra Pavla Ostena nad čínsky hrajícím Žďárským 3:2 (a 9 v pátým - rozdílem třídy). Dominik Štefan dlouho Josefu Frýbovi nevzdoroval a prohrál 0:3. Soupeř tedy vedl 4:2 a náš tým měl nejvyšší čas trochu se vzchopit a nepříznivé skóre trochu upravit. To se však nestalo a v druhém kole dokázal vyhrát pouze Jarda, i když Jirka Stuchlík sahal po svém prvním bodíku, ale v koncovce pátého setu prohrál 10. Pavel Osten sice potrápil Tomáše Vícha v pěti setech, ale nakonec se před jeho umem musel sklonit. Dominik prohrál se Žďárským 1:3, a tak se vylily vlny zdola a před naším týmem se objevila prdel holá a my jsme se do ní pomalu blížili. 3:7 nebylo pro nás vůbec nic růžového! Takticky jsme vystřídali a šel za nás bojovat Míra Vavrinec, který podal proti Fredymu sice vyrovnaný výkon (-7;-7;-7), ale body nepřinesl. A tak, když ve třetím kole a klimatických podmínkách v tělocvičně rovnajícím se tropickému pralesu, zvítězil pouze Jirka Stuchlík nad Josefem Frýbou, bylo o našem osudu rozhodnuto. Přesto jsme se dokázali semknout a všichni Pačáci ve čtvrtém kole svoje zápasy kolektivně prohráli. A bylo vymalováno, 4:14 pro Butoves a my jsme mohli jít doplnit tekutiny k Mazákovi.

Jarda Hanuš zahrál i pro něho překvapivě dobře a přispěl na konto dvěma body (další dva zápasy sice prohrál v pátých setech -10 a -9, ale na to se historie neptá), Jirka Spinka přihodil bodík. Bod od Pavla Ostena bylo milé překvapení a doufáme, že to letos nebyl jeho poslední. Dominik podal před písemkou z matiky neslaný-nemastný výkon a je první, kdo se objevil v nově vzniklé rubrice „vejcaři“. Střídající Míra Vavrinec nedokázal vyzrát na soupeře a ze dvou zápasů na jeho kontě nezůstal ani set. Odchod Jakuba Oravce za lepším (RP1) je pro náš tým citelně znát, a tak při příštím výletu za soupeřem do dalekého Rovenska pod Troskami (letenky rezervovány na čtvrtek) se budeme muset hodně snažit.

Jaromír Hanuš

5.10.2014

Déčko těsně porazilo Rovensko a sezónu končí páté

V pátek večer naše „D“ hostilo v posledním utkání RP2 tým Rovensko pod Troskami „A“, který má ve svém týmu nejlepšího hráče této soutěže, Tomáše Vágenknechta. Dále v týmu hrají Drahoňovský, Kopecký a Kozák. Naše sestava byla ve složení Stuchlík, Oravec, Hanuš a Štefan. Očekával se vyrovnaný boj o každý bod, což se také potvrdilo.

Čtyřhry dopadly nerozhodně, dvojice Hanuš-Štefan v pátém setu vybojovala bod nad Kopeckým a Kozákem, zatímco Jirka s Jakubem na Drahoňovského s Vágenknechtem nestačili, 1:1. V prvním kole si Dominik poradil s Kopeckým a Jakub s Drahoňovským, avšak Jarda s Jirkou nad svými soupeři neuhráli ani set, a tak skóre zůstalo shodné, 3:3. Ve druhém kole jsme již soupeři utekli, když prohrál pouze Jarda s jedničkou hostů, 6:4. Do třetího kola jsme se pustili s odhodláním náskok ještě navýšit a povedlo se, neboť prohrál pouze Jirka s Drahoňovským, když Jakub dokázal najít recept na jistou hru Vágenknechta, a tak nám již stačil k celkovému vítězství pouhý bod, 9:5. Ten v úvodu posledního kola zařídil Jakub s Kopeckým, a tak nás nijak nemusel trápit fakt, že poslední 3 zápasy soupeři vyhráli, 10:8. Tato výhra nás dostala na pěknou 5. příčku tabulky RP2. I když soupeři na 6. a 7. místě mají shodný počet bodů, tak s nimi máme lepší vzájemné zápasy.

Jakub Oravec (4) se standardně s končící sezónou dostal z herní krize, Dominik Štefan (3,5) jako zaskakující náhradník předvedl velmi bojovný výkon a ukázal, že je na tuto soutěž připraven, Jarda Hanuš (1,5) se sice vztekal kvůli svým výkonům, avšak výhra ho jako kapitána velmi těšila a Jirka Stuchlík (1) zažíval podobné pocity.

JO

27.3.2014

Déčko v Železnici vyšlo na prázdno

V pátek 14.3. se náš D-tým vydal na bojovou výpravu do Železnice, kde nás přivítalo železnické céčko v plné parádě. My jsme nastoupili v sestavě Stuchlík, Hanuš, Vydra, Štefan a jako morální podpora a taktik týmu Horáčková. Soupeř nastoupil v sestavě Kudrnáč Miloslav, Kalousek Jaroslav, Vraštil Jiří a nezvykle také Jiřiště Jaroslav.

Úvodní čtyřhry se nesly v duchu „50na50“, když Stuchlík s Hanušem nestačili na Kalouska a Vraštila a uhráli pouhý set. Zato mladší dvojice Štefan-Vydra dokázala vyzrát na Kudrnáče s Jiřištěm a nedovolila jim ani set (-9, -9, -9 z pohledu domácích. Zkrátka pohlídané).

To však bylo z naší strany prozatím vše, protože oba mladíci své zápasy v úvodním kole prohráli 0:3, Vydra s Kudrnáčem a Štefan s Kalouskem. I Jarda Hanuš prohrál s Vraštilem, když se po dvou prohraných a následně dvou vyhraných setech nedokázal ztopořit k závěrečnému tlaku a pátý set prohrál 8, za což se nezapomněl řádně pochválit. Bodoval pouze dorostenec Stuchlík, který si poradil 3:0 s Jiřištěm. Druhé kolo bylo celé v režii domácích a naše sestava si dovolila sebrat pouze dva sety, což bylo žalostně málo a ocitli jsme se tak v pěkné mizérii. 8:2 pro domácí tým to byl stav, se kterým se dá jen těžko něco udělat, a tak domácí pomalu, ale jistě, přičichávali k vůni výhry.

V úvodu třetího kola ještě prohrál Vydra s Kalouskem 2:3, takže prohra domácích už nehrozila. Zbytek naší sestavy se ale statečně opřel do svých soupeřů. Stuchlík porazil Vraštila 9 v pátém, rozdílem třídy, Štefan vykostil Kudrnáče 3:0 a Hanuš ušmudlal výhru nad nadávajícím Jiřištěm. Do čtvrtého kola jsme tedy vstupovali za stavu 9:5 pro domácí.

V úvodním zápase čtvrtého kola nestačil Vydra na Vraštila a, i přes zástupy prasat v úvodních setech, podlehl 7 v pátém a bylo vymalováno! Za náš tým následně bodoval pouze Jirka Stuchlík, který porazil Kudrnáče 8 v pátém. Zbylí dva protagonisté ale nestačili na své soupeře, když Dominik nedokázal v pětisetové bitvě najít účinnou zbraň na Jiřištěho a Jarda dokázal nad Kalouskem vyhrát pouhý set. Dílo zkázy bylo dokonáno a domácí tak oslavovali výhru 12:6!

Standardně dobře zahrál Jirka Stuchlík. Dokázal si poradit i v koncovkách pátých setů a na naše konto připsal 3 body. Dominik Štefan se také snažil, ale v celkovém součtu to bylo pouze 1,5 b. Jarda Hanuš přispěl jedním bodem a spoustou vztekání, nadávek, kopů do lahve s pitím ve stylu kung-fu a hody ručníkem na dálku. Tomáš Vydra podal celkem laxní výkon, když dokázal se Štefanem vyhrát pouze čtyřhru a z jeho strany jsme tuto sezonu viděli mnoho lepších výkonů.

V pátek nás čeká poslední zápas sezony s Rovenskem „A“, se kterým jsme u nich prohráli a máme jim tedy co vracet!

JH

21.3.2014

Déčko si poradilo s Veliší a už je páté

V pátek večer naše „D“ přivítalo v domácí tělocvičně soupeře z Veliše (Pažout Jaroslav, Pažout Vladimír, Malý, Olejarčík), kteří sice okupují poslední příčku, avšak soupeře potrápit umí. V naší sestavě hráli Stuchlík, Grof, Oravec a Vavrinec.

Začátek nám nevyšel, a tak ztráta 0:2 byla hrozbou hned v úvodu utkání. V prvním kole parádně zahrál Míra Vavrinec, který vybojoval bod s Olejarčíkem a přidali se k němu i Lukáš a Jirka. Prohrál pouze Jakub, který na Vladimíra Pažouta nedokázal najít recept podruhé v řadě, 3:3. Druhé kolo opět patřilo nám a z hostů bodoval znovu Vladimír Pažout, kterého však Míra Vavrinec značně potrápil a rozhodovalo pár míčků pátého setu, 6:4. Ve třetím kole jsme si alespoň udrželi dvoubodové vedení, neboť oba Pažouti na Jirku a Míru vyzráli, 8:6. V posledním kole jsme soupeři nenechali ani bod, i když Lukáš Grof měl na mále s Vladimírem, avšak v koncovce pátého setu byl lepším hráčem, 12:6.

Lukáš grof (4) si vylepšil bilanci hned se dvěma hráči, kterým ve Veliši nestačil, Jirka Stuchlík (3) zahrál velmi dobře, Jakub Oravec (3) v prvním zápasu dělal jednoduché chyby, Míra Vavrinec (2) „zabejčil“ a velmi nám pomohl.

JO

13.3.2014

Déčko vítězí i s Kopidlnem

Po výhře s Bělohradem si „Déčko“ poradilo i s Kopidlnem a připsalo si tak již 9. výhru této sezóny, čímž se náš tým katapultoval do první poloviny tabulky RP2, neboť bodové rozdíly mezi týmy na 4. až 9. místě jsou velmi malé. Naši sestavu tvořili Stuchlík, Oravec, Štefan a Vydra, přičemž nehrající kapitán Jarda Hanuš se ujal role psychické podpory týmu. Hosté přijeli v sestavě Palička, Pekárek, Novák M. a Novák L.

Čtyřhry dopadly velmi dobře, obě naše dvojice dokázaly zvítězit a vedení 2:0 nám zajistilo vysoké sebevědomí do bojů o další body v utkání. V prvním kole ztratil bod pouze Jirka Stuchlík, který nedokázal vyzrát na antitopspinový potah Paličky, v souboji dvou zkušených borců, 5:1. V dalším kole soupeř získal body na mladší části našeho týmu, když Palička v pětisetové přetahované zdolal Dominika a Tomášovi vůbec nevyšly poslední dva sety s Pekárkem, i když 2:1 vedl, stejně jsme však vedli 7:3. Třetí kolo skončilo znovu vyrovnaně, když tentokrát nestačil Jirka na Pekárka, se kterým v Kopidlně zachraňoval remízu a Tomáš překvapivě nezdolal M. Nováka, 9:5. V posledním kole nám stačilo získat bod, s čímž se však náš tým rozhodně nechtěl spokojit a získal pro jistotu body 3, Josef Palička na Tomáše Vydru zahrál účinně a připsal si tak svůj třetí bod, 12:6.

Jakub Oravec (4,5) prošel utkáním bez ztráty setu, Dominik Štefan (3,5) zahrál velmi dobře a neměl daleko ke čtyřem bodům, Jirka Stuchlík (2,5) se sebou nebyl spokojen, avšak důležité body přidal a Tomáš Vydra (1,5) po skvělém výkonu s Bělohradem tentokráte rozhodně neodcházel z tělocvičny s chladnou hlavou.

JO

4.3.2014

Déčko si smlsnulo na Bělohradu

V pozměněné sestavě (Grof, Stuchlík, Vydra, Štefan) odehrálo domácí utkání naše Déčko, společně s týmem „C“, který bojoval s Libání na druhé straně tělocvičny. Tým okolo zkušeného Jirky Stuchlíka přivítal hosty z Bělohradu „C“ (Šulc Jiří, Fejfar, Rybalo, Václavík), který v předešlém kole překvapil porážkou druhé Železnice „B“.

Ve čtyřhrách si dvojice Stuchlík-Grof poradila se Šulcem a Rybalem ve třech setech i přesto, že spolu nemají takřka nic odehráno. Zato sehraní dorostenci Vydra-Štefan na Fejfara s Václavíkem recept nenašli, 1:1. V prvním kole ztratil z domácích bod pouze Dominik, který neprolomil pětisetovou smůlu s o rok mladším Fejfarem, zatímco náš druhý zástupce mladší generace zvládl koncovku pátého setu se Šulcem na výbornou, když zvítězil 12:10 a stav byl 4:2. Do druhého kola jsme nastoupili ve velkém stylu a bod ztratil opět pouze Dominik, když znovu v pátém setu nestačil na Šulce, 7:3. Třetí kolo bylo plně v režii domácích borců a Dominik prolomil pětisetové trápení porážkou Václavíka 15:13 právě v rozhodujícím setu a zároveň to byl také bod desátý, 11:3. V posledním kole už hosté pouze upravili své nepříznivé skóre na konečných 13:5, když Dominik nestačil na Rybala a Lukáš Grof překvapivě nepřehrál Šulce.

Jirka Stuchlík (4,5) byl nekompromisní, Tomáš Vydra (4) si spravil chuť po předešlém neúspěchu v Radimi, Lukáš Grof (3,5) si opět potvrdil, že OP2 není procházka růžovým sadem a Dominik Štefan (1,5) přispěl desátým bodem ke kolektivní výhře.

JO

27.2.2014

Déčku Radim vůbec nesedí

Utkání s celkem, na kterém jsme doma vyhořeli, opět skončilo v náš neprospěch, a tak se pro nás tento soupeř stal značně neoblíbeným. Sestava domácích byla stejná jako v prvním utkání (Myšík, Míka, Stříbrný, Gebauer), v naší sestavě byli Hanuš, Stuchlík, Oravec a Vydra.

Po čtyřhrách jsme prohrávali 2:0, když jsme uhráli dohromady pouhý set. V prvním kole se nám podařilo soupeře přehrát a bod ztratil pouze Tomáš, 3:3. Druhé kolo jsme však bohužel nezvládli, když bodoval pouze Jakub proti Míkovi, a tak nám domácí opět utekli, 6:4. Ve třetím kole jsme opět podali vesměs špatný výkon, když bod urval pouze Jirka s Míkou, 9:5. Poslední kolo pak bylo dokonce zcela v režii domácích, když Jakub nestačil na Myšíka o dva míčky v pátém setu a Jirka s Gebauerem prohrál také v pátém, 13:5.

Jirka Stuchlík (2) si odehrál svůj standard, Jakub Oravec (2) byl ze své hry značně zklamaný, Jarda Hanuš (1) si párkrát hodil ručníkem, jak je jeho dobrým zvykem a Tomáš Vydra (0) se v tomto utkání herně trápil.

JO

21.2.2014

Déčko si poradilo se Žlunicemi

Čtvrteční večer jsme se vydali do celkem vzdálených Kozojídek, ze kterých byla překvapena i satelitní navigace. Kapitán Jarda Hanuš rozhodl, že pojedeme v pěti (Stuchlík, Oravec, Hanuš, Vydra, Štefan), přičemž v průběhu utkání vystřídáme. Domácí, vyzbrojeni topením, připomínajícím dvouproudový motor Rolls-Royce Pegasus z letounu Harrier, křídou na úpravy středové čáry stolu a igelitovou stěnou, dělící kulturní dům na dva hrací prostory, nastoupili v sestavě Němeček, Libánský, Haken, Smutný.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, když dvojice Stuchlík-Oravec nedala šanci domácím Smutný-Haken, mladíci Štefan-Vydra však nezvládli proti Němečkovi s Libánským koncovku 5. setu. Nic jsme nenechali náhodě a pustili se do soupeře již od prvního kola, ve kterém ztratil bod pouze Tomáš Vydra v souboji s Němečkem, který je z domácích nejlepším hráčem, 2:4. Ve druhém kole jsme opět přišli pouze o bod, Dominik ztratil vedení 2:1 a 9:3 s Hakenem a nakonec prohrál 9 v pátém, 3:7. Ve třetím kole zápas zdramatizovali domácí, přes které bodoval pouze Jakub, a tak byl zápas rázem vyrovnaný, 6:8. Když v prvním zápasu posledního kola Tomáš Vydra nestačil na zkušeného Němečka, domácí již začali kalkulovat s možnou výhrou, avšak následující 3 zápasy jsme získali my, a tak smutní domácí zůstali s myšlenkou na vítězství pouze u teorie, 7:11.

Jakub Oravec (4,5) i s trochou štěstí neprohrál, Jirka Stuchlík (3,5) nestačil pouze na Němečka, Tomáš Vydra (2) se v soutěži začíná rozehrávat, Dominik Štefan (1/1,5) potvrdil v utkání svou herní zarputilost a pomohl k vítězství, Jarda Hanuš (0/2) vystřídal za Dominika, avšak zvítězit nedokázal.

JO

14.2.2014

Déčko těsně nestačilo na druhou Železnici

V pátek večer naše „D“ hostilo Železnici „B“, které jsme „odklidili“ soupeře ze 3. a 4. příčky, nad kterými jsme dokázali zvítězit v předešlých dvou kolech. Jelikož divizní Karel Horák již nepatří na soupisku železnického „B“ týmu, byly naše šance na úspěch značně vyšší, nakonec to bohužel těsně nevyšlo. V naší sestavě byli Stuchlík, Oravec, Hanuš a Varinec, hosté dorazili v sestavě Breuer, Výborný (otec dlouholetého reprezentanta Richarda Výborného), Jindra a Tominec.

Po čtyřhrách byl stav skóre 1:1, Stuchlík-Oravec vybojovali cenný bod v koncovce pátého setu nad dvojicí Výborný-Tominec, zatímco Vavrinec-Hanuš bohužel uhráli pouhý set. Vyrovnanost zůstala i po prvním kole, kdy Jakub porazil Breuera a Jirka ukázal Výbornému variace svých nevyzpytatelných rotací. Ve druhém kole nám bohužel soupeř bodově utekl, když za domácí bodoval pouze Jakub proti Jindrovi, jehož průměrná věta se skládala ze dvou (sprostých) slov, 4:6. Třetí kolo bohužel dopadlo stejně, když opět bodoval pouze Jakub s Tomincem, a tak soupeř vedl již 5:9. V posledním kole stačil soupeři jeden bod, který zajistil Breuer proti Vavrincovi hned v prvním zápasu, a tak nám nebylo nic platné, že jsme zbývající 3 zápasy vyhráli, 8:10. Zajímavým momentem byl zápas mezi Jakubem a Martinem Výborným, kdy hostující borec vedl 2:0 na sety a bezradného Jakuba přehrával svým kvalitním servisem, situace se však otočila a Jakub vedl v pátém setu 5:1, pak však Výborný vyhrál 9 míčků v řadě, čímž otočil na 5:10, vzápětí ale 7 vyhranými míčky v řadě Jakub odvrátil 5 mečbolů a k nepochopení všech přihlížejících v tomto bláznivém zápasu zvítězil.

Jakub Oravec (4,5) se probojoval k plnému počtu bodů, Jirka Stuchlík (2,5) odehrál svůj zodpovědný standard, Jarda Hanuš (1) zachraňoval svou bilanci doslova za pět dvanáct, když v posledním zápasu porazil Jindru o 2 míčky v pátém setu a Míra Vavrinec (0) si alespoň pěkně zanadával.

JO

5.2.2014

Déčko si po vítězství v Butovsi vysloužilo přízvisko štika soutěže

Podruhé v tomto týdnu zasáhlo „Déčko“ do druhé nejvyšší okresní soutěže, když tentokrát vyrazila naše výprava do sebevědomé Butovse, která byla doposud v tabulce čtvrtá, jeden bod za Chomuticemi. Domácí nastoupili ve svém nejsilnějším složení (Hlawatschke Alfréd a Aleš, Žďárský, Vích), stejně jako my (Grof, Stuchlík, Oravec, Hanuš). Domácí si nepřipouštěli porážku, avšak nakonec jim nic jiného nezbývalo.

Po čtyřhrách začalo utkání v podstatě od nuly, neboť Stuchlík-Oravec využili svou sehranost proti Alešovi Hlawatschkemu s Víchem, ovšem Grof-Hanuš spolu nastoupili poprvé v životě a po vyrovnaném boji nakonec soupeři nestačili v pátém setu. Hned v prvním kole Žďárský, držící pálku tzv. penholderem, vyzrál překvapivě na Lukáše Grofa, který v pátém setu sice vedl 8:4, avšak poté už jen přihlížel „asijské smršti“. Naše body zařídili Jirka s Jakubem, když především Jirka zaslouží poklonu za otočení zápasu ze stavu 0:2 proti „Freddymu“, jehož vymlácené potahy Jirka přirovnal k odlepeným bačkůrkám, 3:3. Druhé kolo bylo v naší režii, když pouze Jakub nestačil na Aleše Hlawatschkeho, o drama se však postaral Lukáš, který s „Freddym“ odvrátil 3 mečboly za stavu 2:2 a 7:10 a zvítězil, 6:4. Třetí kolo nepoznalo vítěze, když Lukáš s Jakubem nezaváhali, duo Jirka s Jardou však na rodinnou dvojici uhrálo pouze po setu, 8:6. V posledním kole pro nás bylo jasným cílem vybojovat 2 body. O první se postaral nekompromisní Jirka, který Žďárskému nedovolil ani pomyslet na případné vítězství. Druhý bod jsme očekávali od krajského Lukáše, který však opět pocítil zrádnost herních stylů této soutěže, i přes srovnání nepříznivých 0:2 na sety, nakonec v pátém setu nestačil na vyhecovaného Aleše Hlawatschkeho. Historie se opakovala posledním zápasem utkání, kdy se proti sobě po půl roce postavili Vích a Hanuš, opět byl šťastnějším první jmenovaný, a tak všichni přihlíželi zápasu mezi „Freddym“ a Jakubem, který neudržel vedení 2:0 na sety a rázem prohrával v pátém setu 3:6 a 7:8. Jakub nakonec zápas zvládl a za hrobové atmosféry domácích se náš tým přesunul o místnost vedle, oslavit těsné vítězství v hospůdce Butovanka, zatímco domácí se tiše přemístili do auta a odjeli domů.

Jirka Stuchlík (3,5) byl postrachem domácích, Jakub Oravec (3,5) hrál v rámci svých možností, Lukáš Grof (2) po utkání konstatoval, že si pěkně zahrál a Jarda Hanuš (1) přispěl důležitým bodem. Nutno vyzdvihnout výborný výkon domácího Aleše Hlawatschkeho, na kterého tentokrát nestačil nikdo z nás.

V dalším kole hrajeme s druhou Železnicí „B“, kterou bychom také rádi porazili, neboť umístění soupeře pro nás není žádnou překážkou.

JO

17.1.2014

Déčko vyzrálo na třetí Chomutice

V úterní dohrávce 13. kola RP2 naše „D“ odehrálo domácí utkání proti Chomuticím „A“. Tento tým vyniká dvěma jednoznačně nadprůměrnými hráči soutěže, Jardou Břeským a Mírou Kubíkem, kteří doposud okupovali 3. a 4. příčku žebříčku úspěšnosti, doplněni Jónem a Kučerou. V naší sestavě se podruhé objevil Lukáš Grof, což podstatně zvyšovalo naše šance na úspěch, nechyběli však ani Stuchlík, Oravec, Vydra a střídající Hanuš.

Čtyřhry se nám vůbec nepovedly, když ani jedna z našich dvojic nedokázala vybojovat jediný set, 0:2. Hned v prvním kole jsme dokázali srovnat skóre, když prohrál pouze Tomáš Vydra, který si nedokázal poradit proti materiálu na pálce Jóna, 3:3. Ve druhém kole jsme opět slavili především úspěch, i když Lukáš Grof měl na mále proti Kubíkovi, kterého přehrál až v koncovce (9) pátého setu, a tak pouze Tomáš nestačil na Břeského, 6:4. Třetí kolo zvládli Jakub s Lukášem, zatímco střídající Jarda nevyzrál na chytrou hru Kubíka a Jirka Stuchlík nedokázal zopakovat loňskou porážku jinak suverénního Břeského, 8:6. V posledním kole jsme potřebovali vybojovat alespoň 2 body, což se povedlo hned z úvodu, když Lukáš nedal šanci Jónovi a Jarda zvládl koncovky setů v zápasu s Kučerou. Navíc Jakub vyzrál i na Břeského, a tak hosté bodovali pouze přes Jirku Stuchlíka, který nestačil na Kubíka, 11:7

Jakub Oravec (4) dnes neztratil ani set, Lukáš Grof (4) zvládl hned dvě dramatické koncovky pátých setů proti silnější polovině soupeřů, Jirka Stuchlík (2) přispěl důležitými body, což platí i u Jardy Hanuše (1/2). Tomáš Vydra (0/2,5) má rozhodně na Jóna zbraně, avšak nebylo mu přáno.

JO

15.1.2014

Déčku poslední kolo v tomto roce nevyšlo

Ve středeční předehrávce, za husté mlhy a sychravého počasí, se Pačáci, v sestavě Stuchlík, Oravec, Hanuš, Vydra, vydali na jednu z delších cest do Rovenska pod Troskami, aby se utkali s týmem, který byl dlouhou dobu celkem nejvyšší okresní soutěže. V sestavě domácích nechyběl Vágenknecht, který neprohrává, tudíž bylo naším cílem uhrát co nejvíce bodů na trojici Kozák-Kopecký-Drahoňovský.

Čtyřhry dopadly katastrofálně, nevyhráli jsme ani jeden set a rázem byl stav 2:0. Do prvního kola jsme nastoupili s nutností dohnat manko ze čtyřher, avšak Tomáš s Jardou na soupeře nestačili, a tak si domácí drželi náskok, 4:2. Z druhého kola bodoval pouze Jakub, když Jirka nestačil na Kozáka v pěti setech, stejně jako Jarda na Drahoňovského, Tomáš byl bezradný proti jistotě Vágenknechta, 7:3. Ve třetím kole jsme však zabojovali a jediný bod domácím zajistil Vágenknecht, 8:6. V posledním kole však domácí opět byli silnějším týmem a celkovou výhru si nenechali utéct, jediný náš bod vybojoval Jirka, když lépe zvládl dramatickou koncovku proti Drahoňovskému a zvítězil 15:13 v 5. setu, 11:7.

Jakub Oravec (3) nestačil na Vágenknechta, Jirka Stuchlík (2) měl velmi blízko ke třem bodům, Jarda Hanuš (1) proti Drahoňovskému nedotáhl vedení 2:0 na sety do zdárného konce a Tomáš Vydra (1) vedl s Kozákem 2:1, avšak také ho soupeř nakonec porazil.

Tři ze čtyř pětisetových zápasů zvládli lépe domácí, což se ukázalo v konečném zúčtování jako rozhodující. Nyní následuje vánoční pauza a druhou polovinu sezóny zahájíme na půdě silného Jičína, kterému v průběhu soutěže přibyl na soupisku Petr Sebera, jehož dosavadní skóre 17:3 jasně naznačuje další posílení již tak silného soupeře.

JO

18.12.2013

Déčko si poradilo ve Veliši a následně i doma s Železnicí na výbornou

Poslední dvě utkání byla plně v režii našeho „D“, které mělo slabší start do letošní sezóny, avšak z posledních 4 kol dokázalo vytěžit hned 11 bodů, a tak se tým vyšvihl na 6. příčku průběžného pořadí tabulky RP2.

V 9. kole proti Veliši chyběl kapitán Jarda Hanuš, který byl nahrazen krajským Lukášem Grofem, avšak ten svůj jasně čtyřbodový potenciál v tomto utkání nenaplnil a nakonec byl tým rád za vydřené vítězství 8:10 na půdě předposledního soupeře.

Jakub Oravec (3) si hned v úvodu čtyřhry zničil svůj červený potah, když neukočíroval svou nedělní přemotivovanost, Lukáš Grof (2) překvapivě nestačil v utkání na Davida Malého, který je momentálně na 47. příčce žebříčku úspěšnosti RP2, Jirka Stuchlík (2) si neporadil se dvěma ze tří Pažoutů a Tomáš Vydra (2) sahal proti nejsilnějšímu ze soupeřů na tři body.

V 10. kole Pačáci hostili doposud čtvrtou Železnici „C“, která však dorazila bez své jedničky Jardy Jiřištěho, a to v sestavě Vraštil, Kabela, Kalousek a Kudrnáč. Naše sestava již byla standardní, když Lukáš Grof tentokrát nebyl nominován, vzhledem k pochybnému výkonu z předešlého kola.

Po čtyřhrách, které skončily pro nás standardně 1:1, jsme se nejprve dostali do jednobodového manka 2:3, avšak následujících 5 výher v řadě nám zajistilo celkem pohodlnou cestu za vítězstvím na „domácích palubovkách“, vždyť celkové skóre 12:6 tomu také nasvědčuje.

Na tříbodový průměr z každého utkání dnes zaokrouhlil Jakub Oravec (4,5), ani Jirka Stuchlík (3,5) se nenechal zahanbit, doplněn Jardou Hanušem (2) a Tomášem Vydrou (2), který neměl daleko k samým výhrám, neboť byl poražen dvakrát až v pátém setu.

Po mizerných prvních čtyřech kolech, z nichž nejlepším výsledkem Pačáků byla remíza s Butovsí, se tým před Vánocemi takříkajíc „zahojil“ a v posledním kole první půlky soutěže si může na Rovensko pod Troskami vyšlápnout s chladnou hlavou.

JO

10.12.2013

Déčko v Kopidlně remízovalo

Ve středeční večer se naše „D“ vypravilo do Kopidlna, aby se pokusilo sebrat nějaké body týmu, který nám v tabulce „dýchá na záda“. Sestava Stuchlík, Oravec, Hanuš a Štefan, která zažila svou premiéru, nakonec vybojovala proti Novákovi, Pekárkovi, Kohutovi a Hejdrychovi cennou remízu. O naprosté vyrovnanosti obou týmů nasvědčuje celkový průběh utkání.

Čtyřhry dopadly nerozhodně, neboť Stuchlík-Oravec se již začínají rozehrávat, což potvrdili 3. výhrou z posledních 4 zápasů, zatímco Hanuš-Štefan toho spolu moc neodehráli a soupeř na nich ukořistil svůj první bod. O dramatizující průběh se postaral hned v prvním kole Dominik Štefan, který s Hejdrychem otočil zápas ze stavu 0:2 na sety a k jeho důležité výhře se přidal ještě Jakub, který si poradil ve třech setech s Kohutem. Jarda s Jirkou neměli moc slibný start do utkání, a tak počítadlo ukázalo stav 3:3. Do druhého kola jsme bohužel vstoupili mizerně, když jediný náš bod zaznamenal Jirka, zatímco Jakub ve své premiéře proti Pekárkovi nezvládl koncovky setů, Jarda se s Novákem vyházel jak malý Jarda a Dominika přehrál Kohut, 6:4. Třetí kolo nabídlo souboje plné zajímavých výměn, avšak výsledkově nepoznalo vítěze, neboť Jarda s Jakubem si se soupeři poradili, nikoliv však Dominik s Jirkou, 8:6. Ve čtvrtém kole jsme si tedy nemohli dovolit „klopýtnout“, což se povedlo všem kromě Jardy, který si neporadil s levorukým Kohutem, po průběhu jsme však byli rádi za remízu, 9:9.

Jakub Oravec (3,5) si v tomto utkání neporadil s obranným potahem Pekárka, Jirka Stuchlík (2,5) však zachránil remízu v souboji právě s tímto obranářem, poslední set zápasu pak můžete shlédnout na videu. Dominik Štefan (2) si odbyl premiéru v „Déčku“ na výbornou, Jarda Hanuš (1) porazil pouze Hejdrycha.

JO

29.11.2013

Déčko přivezlo z Bělohradu 3 body s cenou zlata

obr obr

V neděli ráno vyrazilo naše „Déčko“ do Bělohradu, kde se utkalo s tamějším „C“. Naši sestavu tvořili Stuchlík, Oravec, Hanuš a Vydra, domácí pak nastoupili v sestavě Šulc Jiří, Rybalo, Václavík a Fejfar Jakub. Očekával se vyrovnaný boj o každý bod, neboť oba týmy doposud okupovaly 9. a 10. místo tabulky, s nelichotivou bilancí 1V-1R-4P.

Hned čtyřhry poukázaly na vyrovnaný boj, Stuchlík-Oravec zúročili svou sehranost, zatímco Hanuš-Vydra toho spolu moc nenahráli a potvrdilo se to i ve výsledku 0:3. Hned v prvním kole jsme soupeři odskočili, když za domácí zabodoval pouze Rybalo, který si v pěti setech poradil s Tomášem Vydrou. Další dva pětisetové souboje jsme totiž zvládli, Jarda si poradil ve vyrovnané koncovce s mladíčkem Fejfarem a Jakub vyzrál na Šulce, který prohru těžce nesl a okořenil nedělní dopoledne několika slovními obraty, které se nesly v duchu vyhroceného utkání, 2:4. Druhé kolo skončilo výsledkově stejně, avšak výsledky již byly více jednoznačné a žádná pětisetová „přetahovaná“ se nekonala, za domácí bodoval pouze Šulc, který vyzrál ve třech setech na Stuchlíka, 3:7. Už ve třetím kole jsme si zajistili remízu, když Jirka Stuchlík využil cenných zkušeností proti Fejfarovi a Jakub přehrál Rybala, 5:9. V kole posledním jsme potřebovali alespoň jeden bod k celkovému vítězství, za kterým jsme si šli od začátku utkání, a to se nám povedlo hned v první dvouhře, kde Tomáš Vydra, v souboji dorostenců, byl tím šťastnějším v koncovce (9) pátého setu proti Fejfarovi a vybojoval tak veledůležitý 10. bod Pačáků v tomto utkání. K Tomášovu bodu ještě esteticky upravil skóre Jakub, který vyzrál také na Václavíka, 7:11.

obr obr

Jakub Oravec (4,5) zažil o víkendu „pingpongový maraton“, když po pátečním tréninku nastoupil hned ke čtyřem utkáním, a to za celky B, C, D. Jirka Stuchlík (2,5) si po utkání stěžoval na své velmi sehrané potahy, které ho brzdí v absolutní likvidaci soupeřů, Tomáš Vydra (2) uhrál velmi důležité body a Jarda Hanuš (2) snad již zažehnal krizi ze začátku sezóny a jeho výkonnost se stabilizovala.

Hláškou utkání byla vyhodnocena spontánní reakce Jirky Šulce na prasátka Jakuba, v úvodní části pátého setu, která Jiří počastoval hláškou: „z 5 míčků 6 prasat, to se to pak hraje“.

JO

18.11.2013

Déčku se doma s Radimí vůbec nedařilo

V úterý večer dorazil do naší tělocvičny soupeř z Radimi, který v minulé sezóně okupoval přední příčky o soutěž níže a podařilo se mu tak postoupit k nám. Sestava hostů byla Myšík, Míka, Gebauer, Stříbrný, zatímco v naší sestavě nechyběli Stuchlík, Oravec, Hanuš a Vydra.

Po dvouhrách bylo skóre 1:1 a náš bod zajistili v pátém setu Hanuš-Vydra, přičemž Stuchlík-Oravec se vůbec nedostali do tempa a na Myšíka s Míkou nestačili ve třech setech. Hned v prvním kole jsme smolně prohráli dva pětisetové zápasy, a když se k tomu přidal naprostý herní výpadek Jakuba, soupeři náhle vedli 2:4. V kole druhém opět bodoval z našich řad pouze zkušený Jirka Stuchlík, zatímco trojice Hanuš-Oravec-Vydra na soupeře nestačila, 3:7. Do třetího kola jsme tudíž museli jít s vidinou nutnosti vyhrát minimálně 3 zápasy, což se bohužel opět nepodařilo a naším jediným bodujícím nebyl nikdo jiný, než neomylný Jirka Stuchlík, 4:10. Pouze v posledním kole dvouher jsme se soupeřem dokázali remízovat, když Jakub v dnešním dni poprvé zabodoval, proti Stříbrnému a Jarda Hanuš si poradil s Míkou, 6:12

Jediný, kdo dnes předvedl svůj standardní výkon, byl Jirka Stuchlík (3), Jarda Hanuš (1,5) se celé utkání trápil, stejně jako Jakub Oravec (1), který byl dnes úplně mimo. Tomáš Vydra (0,5) ve dvou případech prohrál v pátém setu rozdílem dvou míčků, tudíž je pro něho tato bilance velmi krutá.

V dalším utkání jedeme za soupeřem do Bělohradu, kde se utkáme s tamějším „C“. Naše morálka sice klesla do záporných hodnot, avšak za námi je teprve čtvrtina letošní sezóny a my se budeme prát dál.

JO

8.11.2013

Déčko konečně tříbodové

V úterý předehrával náš „D“ tým (Stuchlík, Oravec, Hanuš, Vavrinec, Vydra) v domácí hale, proti TJ TK Žlunicím „A“ (Němeček, Libánský, Smutný, Haken). Soupeř se již řadu sezón trápí na dně tabulky, a tak se od našeho týmu očekával plný bodový zisk.

Po čtyřhrách bylo skóre 1:1, neboť tandem Hanuš-Vavrinec na soupeře nestačil, zatímco sehraná dvojice Stuchlík-Oravec své soupeře zdolala v pěti setech. Hned po prvním kole dvouher jsme se dostali do vedení, když bod ztratil pouze střídající Tomáš Vydra, který nestačil na Němečka, 4:2. Do druhého kola jsme také „vlétli“ ve velkém stylu a opět prohrál pouze Tomáš, tentokrát s Hakenem, 7:3. Třetí kolo nám již zajistilo remízu, neboť Jirka s Jakubem své soupeře zdolali, zatímco Jarda nestačil na Němečka a Tomáš podlehl ve třech setech Smutnému, 9:5. V posledním kole jsme tedy potřebovali alespoň jednu výhru, přičemž veledůležitý 10. bod nám zajistil Tomáš Vydra, který byl jasně lepší v zápasu s Libánským. K Tomášovu bodu se navíc přidali ještě Jirka s Jardou, Jakub na neoblíbeného Němečka nestačil, 12:6.

Jirka Stuchlík (4,5) dnes s nikým nezahálel a jeho soupeři za stolem pouze čekali, co jim náš nejzkušenější hráč povolí, Jakub Oravec (3,5) ztratil svou letošní domácí neporazitelnost v tomto týmu, Jarda Hanuš (3) snad ze sebe otřepal herní nervozitu a Tomáš Vydra (1/4) se také dostává do svého herního tempa. Míra Vavrinec (0/0,5) si odehrál čtyřhru a následně svůj tým podpořil jak psychicky, tak zodpovědným zapisováním výsledků.

Utkání přihlíželo značné množství trénujících diváků, za jejichž částečné účasti se šlo utkání probrat do naší kanceláře U Stránských. Jedním z pozápasových témat byla Jardova špatně zvolená taktika, když těsně před začátkem utkání testoval kapacitu svého žaludku rohlíky s pomazánkou. V dalším z bodů diskuze nás ligový Lubomír Šajner uklidnil, že „každý nemůže hrát za prachy“. S přibývajícím počtem piv jsme se rozhodli vyhrát i následující domácí utkání s Radimí, posílenou o mladého Gebauera.

Jakub Oravec

31.10.2013

Déčko s neřešitelnou Železnicí nepřekvapilo

V pátek večer si udělalo naše „Déčko“ výlet za vysoce pravděpodobným nepříznivým výsledkem, sestava domácích hovoří za vše: Horák, Breuer, Výborný, Jindra. Naši sestavu tvořili Stuchlík, Oravec, Hanuš a Vavrinec.

Za účasti cca 7 diváků započalo utkání čtyřhrami, ve kterých na naše soupeře nastoupila lehce pozměněná sestava oproti dvouhrám, neboť Karel Horák stál po boku Tajčové, která svým sendvičem a nepříjemným servisem umí překvapivě potrápit soupeře, což si potvrdila dvojice Stuchlík-Oravec, která neudržela vedení 2:0 na sety a v koncovce (12) pátého setu utrpěla těsnou porážku. Dvojice Hanuš-Vavrinec nevybojovala ani set, a tak se mohlo přejít ke dvouhrám. Náš první, zároveň také na delší dobu jediný bod, zaznamenal Jakub, hned v úvodním střetnutí proti silnému Breuerovi, se kterým zvládl koncovky všech tří setů s chladnou hlavou a překvapeného domácího favorita tak porazil 3:0 na sety. Tento bod byl však na dlouhou dobu vše, neboť dalších 6 zápasů v řadě bylo v režii domácích. Nahecovaný Jakub sice potrápil Martina Výborného (který je mimochodem otcem slavného Richarda Výborného, dlouholeté špičky českého stolního tenisu a bývalého reprezentanta), avšak doplatil na nekvalitní příjem, neboť servisy domácího borce kvalitou značně převyšovaly průměrné podání hráčů okresního přeboru. Náš teprve druhý bod tak přidal až Jarda Hanuš, když svým velice dobrým výkonem nejprve nahlodal hru Breuera a dotáhl to do vítězství ve třech setech. Následující zápas, mezi domácím Jindrou a Jakubem, znamenal velký boj. Jakub nejprve za stavu 2:1 a 10:9 nevyužil mečbol a v koncovce pátého setu byl pro změnu „na koni“ domácí Jindra, který svým obranným potahem, tzv. „trávou“, dokáže i zaútočit, což není moc vídané a všem našim hráčům to činilo značné potíže. Jakub v 5. setu prohrával již 9:6, zvolil tak time-out a „šňůrou“ pěti míčků si dokráčel k vítězství nejtěsnějším rozdílem, 8:3. To bylo však z naší strany bodově vše, následujících 7 zápasů bylo totiž opět v režii domácích, a tak jsme si odvezli ze Železnice nepříznivý výsledek 15:3.

Jakub Oravec (2) si dnes potvrdil, že jeho velkou slabinou jsou servis a příjem, což je alfou i omegou moderního stolního tenisu a proti kvalitním hráčům se tyto nedostatky projeví ještě zřetelněji. Jarda Hanuš (1) „zabejčil“ proti Breuerovi, avšak jeho dosavadní bilance 4:12 je velmi nelichotivá a body od něho budou potřeba především u lehčích soupeřů. Jirka Stuchlík (0) dnes sice nebodoval, avšak s Výborným prohrál až v pátém setu a svými výkony jistě nijak nevybočoval z naší řady, soupeř byl prostě příliš silný. Míra Vavrinec (0) by potřeboval v koncovkách setů zachovat chladnou hlavu, neboť v tomto těžkém utkání dokázal hned dva zápasy dotáhnout do koncovky pátého setu, avšak v tomto klíčovém momentu zaznamenal v obou případech své standardní nešvary, jakými jsou zkažený servis, vedoucí ze zbrklé hry a zkoušení topspinových úderů „trávou“, jejichž pravděpodobnost úspěchu se rovná pravděpodobnosti výskytu extraligové účasti v našem okrsku.

Po čtyřech kolech tak máme velmi nelichotivou bilanci tří proher a jedné remízy, avšak soupeři, které musíme porážet, teprve přijdou, například v příštím kole proti Žlunicím, tak neváhejte a dorazte nás podpořit, již dnes (29.10.2013) předehrávka od 17:30 v nové tělocvičně 2. ZŠ Husitská, vchod od parkoviště.

Jakub Oravec

29.10.2013

Déčko s Butovsí nerozhodně

V úterý k večeru předehrávalo ve 3. kole, v domácím utkání, naše „Déčko“, které přivítalo TJ Butoves „A“ (Hlawatschke Alfréd a Aleš, Žďárský, Vích). Naši sestavu tvořilo hned 5 hráčů, neboť za Míru Vavrince po prvním kole střídal mladý Tomáš Vydra.

Čtyřhry skončily nerozhodně, Stuchlík-Oravec zdolali po dobrém výkonu „Freddyho“ Hlawatschkeho se Žďárským, avšak Jarda s Mírou na zbylé soupeře nestačili. Hned v prvním kole jsme se dostali do vedení, neboť Míra Vavrinec zaznamenal proti „Freddymu“ svou první výhru v sezóně, Jirka Stuchlík nedal šanci překvapenému Žďárskému a Jakub si poradil s Víchem. Bod hostů vybojoval Aleš Hlawatschke, který přehrál Jardu, 4:2. Druhé kolo nepoznalo vítěze, Jirka porazil neoblíbeného „Freddyho“ a Jakub jeho syna, Jarda však nezvládl koncovky důležitých setů se Žďárským a střídající Tomáš Vydra nedokázal nic vymyslet na Vícha, 6:4. Třetí kolo převážili na svou stranu hosté, když si z našich řad došel k vítězství pouze Jakub, a to proti Žďárskému, který mimochodem volí držení pálky v Evropě nezvyklém „tužkovém“ (čínském) stylu, 7:7. Případným vítězem čtvrtého kola dvouher by tedy tento tým zároveň i zvítězil, což se však nestalo, Jakub sice zlomil prokletí, které ho provázelo v utkáních s „Freddym“ a Tomáš Vydra v pětisetové přestřelce zvládl lépe koncovku proti Žďárskému, avšak Jirka si neporadil s mladým Hlawatschkem a Jarda byl tím smutnějším po vyrovnaném souboji s Víchem, 9:9.

Jakub Oravec (4,5) se zatím v této soutěži celkem drží, Jirka Stuchlík (2,5) umí zabodovat lépe, avšak jedna šťastnější koncovka pátého setu a mohlo být o bod více, Míra Vavrinec (1/1,5) přispěl důležitým bodem, což platí i o Tomášovi Vydrovi (1/3).
Jarda Hanuš (obr) po laufu z prvního kola, kdy vybojoval 3 body, stále čeká na výhru.

Jakub Oravec

16.10.2013

Déčko v posílených Chomuticích utrpělo debakl

Ve čtvrtek večer předehrávalo, ve druhém kole RP2, naše „Déčko“, ve složení: Stuchlík, Oravec, Hanuš, Vavrinec. O soupeři jsme věděli, že v něm úřaduje Jarda Břeský, který je výkonnostně úplně jinde, avšak k chomutickým se vrátil ještě Kubík, který bude také patřit mezi nejlepší hráče soutěže. Cesta k vítězství tedy byla jasná, a to povinně porazit dva slabší hráče z domácího celku a pokusit se „urvat“ nějaký ten bod i proti lepším borcům.

Čtyřhry dopadly opět velmi špatně, když ani jedna z našich dvojic nedokázala vybojovat více než jeden set, a tak jsme rychle prohrávali 2:0. Jako první nastoupili ke dvouhrám Jakub proti Kubíkovi a Jirka proti Jónovi. Zatímco „Spíňka“ nenechal soupeře ani pomyslet na výhru, Jakub rychle prohrával už 0:2 na sety. Tento stav ještě dokázal srovnat na 2:2, avšak v koncovce pátého setu využil Kubík svůj kvalitní servis, se kterým měl Jakub velké problémy. Když pak Míra Vavrinec nevyzrál v pěti setech na Kučeru a Jarda neměl šanci s Břeským, vedli domácí rychle 5:1. Druhé kolo dopadlo nerozhodně, když Jakub s Jirkou na soupeře svou hru uplatnili, zatímco Jarda s Mírou nikoliv, 7:3. Ve třetím kole jsme již nesměli zaváhat, avšak z naší čtveřice bodoval pouze Jakub, neboť Břeský vrátil Jirkovi porážku z předešlé sezóny, Kubík přechytračil Vavrince a Jón si poradil s trápícím se Jardou, 10:4. Za rozhodnutého stavu jsme tak nastoupili k poslednímu kolu, kde byli domácí opět těmi šťastnějšími, a to i přes odvrácené mečboly jak ze strany Jakuba, který vedl 10:8 v pátém nad střelcem Břeským, tak ze strany Jirky, který také nezvládl koncovku závěrečného setu, pro změnu s Kubíkem, 14:4.

Jakub (2) dnes dvakrát zaváhal v koncovce pátého setu a je to škoda, neboť z něho vyzařovala herní pohoda. Jirka (2) nedal šanci slabší části domácího celku a velmi potrápil i tu silnější, což se nedá říct o Jardovi (0), ani o Mírovi (0).

Jakub Oravec

11.10.2013

Déčko odstartovalo sezónu těsnou prohrou s Jičínem

V pátek večer jsme v domácí hale započali letošní sezónu s tradičním rivalem z Jičína, resp. s „Céčkem“ tohoto oddílu. Hosté k nám dorazili v sestavě: Doule, Kříž Milan st., Rejha Josef, Tintěra. Naši sestavu pak tvořili Stuchlík, Oravec, Hanuš a Vavrinec.

Čtyřhry jsou letos prozatím velkým problémem většiny našich týmů, a tak jistě nikoho nepřekvapí, že jsme hned z úvodu prohrávali 0:2. Velmi smolný byl však jejich průběh, neboť dvojice Stuchlík-Oravec nad svými soupeři vedla 10:8 v pátém, zatímco dvojice Hanuš-Vavrinec pro změnu 2:0 na sety, avšak obě čtyřhry nakonec dopadly ve prospěch hostů, a to s rozdílem dvou míčků v pátém setu. Následující první kolo opět dopadlo lépe pro Jičín, když z našich vyhrál pouze Jakub nad Tintěrou, 1:5. Ve druhém kole dvouher bodoval Jakub, který v pětisetové bitvě lépe zvládl úvod pátého setu proti všestrannému Doulemu a další náš bod přidal Jarda, který si poradil s Rejhou, 3:7. Třetí kolo skončilo také bodovou remízou, neboť Jakub povolil Křížovi ve třech setech pouze 12 míčků a Jarda proti Tintěrovi také neztratil ani set, 5:9. Do posledního kola jsme tak šli s tím, že si již nesmíme dovolit ani jednou prohrát, pokud chceme pomýšlet alespoň o remíze. Hned první zápas však Kříž přechytračil v souboji materialistů Míru Vavrince, a tak bylo o bodovém přídělu rozhodnuto. Následující 3 zápasy již byly v naší režii, a tak je konečné skóre 8:10 pro nás velmi frustrujícím, především kvůli čtyřem prohraným „pětiseťákům“ v úvodních šesti zápasech tohoto utkání.

Napotřetí se Jakubovi konečně bodově zadařilo (4), když ztratil ve čtyřech zápasech 2 sety, zatímco předešlý den v Nemyčevsi jeden vyhrál, blýskl se také Jarda Hanuš (3), který navíc s Křížem neproměnil 4 mečboly za stavu 2:0 a 10:6, Jirka Stuchlík (1) dnes neměl svůj den a Míra Vavrinec (0) kýženého vítězství nedosáhl ani jednou.

V prvním kole RP2 jsme tak podlehli Jičínu „C“ 8:10 a ve čtvrtek nás čeká „výlet“ do Chomutic, které mají v týmu zpravidla čtyřbodového Břeského.

Jakub Oravec

7.10.2013

Déčko v konečném zúčtování na krásném 4. místě především díky životní sezóně Jirky Stuchlíka

V neděli 24. března skončily také okresní (a ligové) soutěže, tudíž se můžeme pustit do celkového hodnocení uplynulé sezóny i v této kategorii. V našem „D“ družstvu si všichni hráči, oproti minulé sezóně, polepšili a Mirďa Virag nahradil Tomáše Fišara naprosto totožným bodovým přídělem, což vše vedlo ke zlepšení hned o 4 příčky v celkovém umístění týmů v RP2. A teď již k jednotlivcům.

Nejlépe se letos dařilo již zmiňovanému Miroslavu Viragovi (76,79%), který odehrál hned 144 zápasů, neboť nastupoval hned ve třech soutěžích naráz, přičemž se v žádné rozhodně neztratil. Mirďa v naší soutěži zúročil dlouholeté zkušenosti z RP1, ve které i letos odehrál ještě více utkání, než u nás, i přesto byl však jednou z klíčových postav našeho „Déčka“.

Velmi silnou postavou v týmu byl bezpochyby Jirka Stuchlík (65,77%), který, jak sám tvrdí, zažil jednu ze svých nejlepších sezón, což jen dokazuje fakt, že byl například jedním ze dvou hráčů, kteří si dokázali poradit s krajským střelcem Jardou Břeským, tahounem Chomutic, ale porazit dokázal po velmi dlouhé době i „Freddyho“ Hlawatschkeho a oproti loňské sezóně si v úspěšnosti polepšil o 14,77%. Navíc spolu s Jakubem Oravcem ovládl žebříček čtyřhry a ukázal oddílu, že byl zvolen Sportovcem novopacka po právu.

Třetím v úspěšnosti byl v „Déčku“ Jakub Oravec (52,27%), který, spolu s Jirkou Stuchlíkem, odehrál všechny zápasy bez výjimky a vzhledem ke střídavému startu ve staropackém „Béčku“ a občasné výpomoci v našem „C“ týmu, také odehrál notnou dávku utkání. Jakub od začátku září po konec března navštěvoval tréninky čtyřikrát týdně s výjimkou asi dvou úterků, to vše mu však stačilo pouze na 11% zlepšení oproti minulé sezóně. Jakub, jak je u něho zvykem, celou sezónu prokazoval svou nevyzpytatelnost, když z první desítky hráčů dokázal porazit hned 7, avšak stejně tak dokázal s kýmkoli ze soutěže prohrát, a tak tým nikdy nevěděl, co od něho, v tom či onom utkání, očekávat.

Čtvrtým hráčem byl Jarda Hanuš (41,46%), který si oproti sezóně 11/12 polepšil o 7,71% i přes pracovní vytížení a velmi nízké procento návštěv tréninků, a tak splnil roli čtyřky na výbornou. Zároveň mu patří velký dík za vyřizování termínů utkání a plnění úlohy řidiče na „výlety“ za soupeři.

Čas od času byl povolán i Míra Vavrinec (31,25%), který také bodově přispěl a v soutěži se určitě neztratil a ve čtyřech utkáních sbíral zkušenosti také Tomáš Vydra (22,22%), který jako tahoun „Éčka“ jistě pocítil rozdíl těchto soutěží nejvíce, avšak jeho potenciál je vzhledem k jeho věku jistě s rostoucí výkonností vysoký, a tak v příštím roce v „Déčku“ rozhodně má co nabídnout.

obr
Jakub Oravec

25.3.2013

Déčko v posledním utkání na novopackém gymnáziu pokořilo první Lány

V pátek večer hostoval náš „D“ tým lídra tabulky, a to TJ So Lány „B“, které měly před tímto utkáním obdivuhodnou bilanci 17-2-1. Soupeř přijel v plné sestavě (Vokrouhlecký Jiří, Stuchlík Petr, Zahradník Zdeněk, Čeřovský Jiří), zatímco my jsme soupeři také nehodlali nechat nic zadarmo a sestavu jsme také nabili (Virag, Stuchlík Jiří, Oravec, Hanuš).

obr obr Po čtyřhrách byl stav srovnaný, když překvapivě prohrála dvojice Stuchlík-Oravec, avšak Virag-Hanuš se dnes „kousli“ a v 5. setu přehráli silnou dvojici Zahradník-Vokrouhlecký. Poté jsme do utkání doslova vlétli ve velkém stylu a po prvním kole jsme vedli 4:2, přičemž v prvních třech dvouhrách jsme soupeři nepovolili ani set, a tak zaváhal až Virag proti jedničce hostů - Vokrouhleckému. Kolo druhé bylo dokonce celé v naší režii, když Jirka nedal šanci Zahradníkovi, Jarda Čeřovskému, Mirďa porazil rozdílem třídy (9 v pátém) Petra Stuchlíka a Jakub v laufu stačil i na Vokrouhleckého. To jsme již vedli 8:2, než se soupeř z Lán vůbec stačil v naší tělocvičně rozkoukat. Určitě jsme však nepolevovali a o vítězi rozhodlo hned následující kolo, které jsme vyhráli v poměru 3:1 na zápasy. V tomto kole Jarda nestačil na Zahradníka, avšak ostatní dokázali vyhrát, přičemž Jakub proti Stuchlíkovi otočil nepříznivý stav 1:2 na sety v dramatickém zápasu plném krásných výměn. Pouze poslední kolo dokázali vyhrát hosté, když výhrou nad Čeřovským završil svůj první čtyřbodový zápas sezóny Jakub, a tak konečné skóre vyznělo 12:6 ve prospěch našich.

Jakub Oravec (4) potřeboval 20 utkání na rozehrání, aby konečně zahrál pořádně, bohužel už však zbývá pouze jedno, Jirka Stuchlík (3) zahrál, ostatně jako vždy, velmi dobře, Jarda Hanuš (2,5) má parádní formu také bohužel ke konci sezóny a Mirďa Virag (2,5) prohrál těsně v jednom z pětisetových zápasů.

Týmu z Lán jsme tak nadělili před koncem sezóny druhou prohru a opět jsme ukázali, že můžeme vyhrát, avšak bohužel i prohrát s kýmkoli. V posledním kole nás čeká výlet do druhých Popovic, které hrají svá utkání ve třídě 1. stupně základní školy.

Jakub Oravec

17.3.2013

Déčko uteklo Bělohradu a útočí na 4. místo

obr Ve 20. kole vyrazilo naše „D“ družstvo do nedalekého Bělohradu, aby v tamější herně menších prostor předehrálo utkání s rivalským „B“ týmem. V domácím utkání jsme soupeři nadělili debakl 15:3, čímž jsme nastartovali „šňůru“ pěti proher v řadě tohoto tehdy psychicky nalomeného týmu. Po předchozím skvělém výkonu jsme si ani v Bělohradě nepřipouštěli možnost prohry, přičemž po zjištění, že ze základní sestavy nastoupili za domácí pouze 2 hráči, jsme brali výhru jako povinnost. My jsme využili možnosti přijet v plné síle (Virag, Stuchlík, Oravec, Hanuš), zatímco domácí udělali v sestavě již avizované změny (Zívr, Kordík, Stehlík, Klejch).


Čtyřhry dopadly „překvapivě“ 1:1 (Fortuna kurz 1.08), když dvojice Stuchlík-Oravec zaokrouhlila svou úspěšnost na 80%, zatímco Virag-Hanuš ke svým dvěma výhrám v sezóně třetí přidat nedokázali ani dnes. Následně Mirďu překvapivě potrápil šikovný Klejch, mezi jehož skalpy patří například Tomáš Vydra i Roman Růžek. Mirďa však po prohraném úvodním setu zvládl koncovky těch zbylých tří a k jeho výhře se přidali také Jirka a Jakub, kteří si poradili se Stehlíkem, resp. Kordíkem. Jarda Hanuš nestačil na sebevědomou jedničku domácích, Zívra, jehož hra je založena na „namotaných“ topspinech z obou stran. Druhé kolo vítěze nepoznalo, když se k výhrám Mirdi a Cardy nepřidali Jakub a ani „Spíňa“. Ve třetím kole zvládl Mirďa koncovku pátého setu proti rozehranému Kordíkovi, což se ukázalo jako velmi důležitý bod, neboť k jeho výhře se opět přidal pouze ve formě hrající Jarda, který vyzrál na nevyzpytatelný servis materialisty Stehlíka. Jirka i Jakub totiž nedokázali dotáhnout do konce ani vedení 2:0 na sety, když Jirka po těsné koncovce (12) nestačil na Zívra a Jakub za stavu 2:1 a 10:8 neproměnil proti mladému Klejchovi 2 mečboly, přičemž fakt, že jeden mečbol mu byl odvrácen o hranu stolu, ho rozhodně neomlouvá. Před posledním kolem byl tedy stav utkání 6:8 z pohledu domácích a k plnému bodovému zisku nám tak stačil v kole 4. obdobný bodový zisk, jako z kol předešlých. Tuto šanci jsme vzali všemi deseti, když jsme nezaváhali ani jednou, a tak jsme se mohli radovat z vítězství 12:6 na půdě soupeře, u kterého rozhodně nemáme kladnou bilanci, naopak jsme se již pomalu naučili do Bělohradu jezdit prohrávat.

Mirďa Virag (4) opět ukázal, že nenastupuje ve vyšších soutěžích jen tak zbůhdarma, Jarda Hanuš (3) má formu jako řemen, Jirka Stuchlík (2,5) dnes nenašel recept na mladého Kordíka a se Zívrem v koncovce pátého setu štěstí stálo u domácího hráče. Jakub Oravec (2,5) takticky nezvládl duel proti Zívrovi, se kterým má kladnou bilanci, a jak prohrát vyhraný zápas, to ukázkově předvedl proti Mladému Klejchovi.

Po výhře 12:6 jsme se „odlepili“ od Bělohradu „B“ na rozdíl 2 bodů a pokud rezerva Kopidlna zaváhá s nebezpečným Jičínem, zajistili jsme si přinejmenším do příštího kola příjemnou 4. příčku.

Jakub Oravec

8.3.2013

Déčko s Jičínem opět neúspěšné

Ve středu předehrávalo v 19. kole naše „Déčko“, proti nevyzpytatelnému Jičínu „C“, který k nám přijel překvapivě bez obranářské opory Franty Kunáška, a to v sestavě: Kříž Milan st., Rejha, Turek a Havránek. Poslední jmenovaný je teprve ročník 97 s nulovými zkušenostmi z naší soutěže, tudíž jsme již zpočátku počítali s pěti body přes tohoto mladíka, avšak plán byl zhroucen hned u čtyřher. Naše sestava byla ochuzena o pracovně indisponovaného Mirďu Viraga, kterého nahradil Míra Vavrinec.

Čtyřhry dopadly 1:1, když zodpovědně zahráli Stuchlík-Oravec, zatímco Hanuš-Vavrinec se neprosadili ani v jednom setu. Hned první kolo dopadlo bledě, když povinný bod zaznamenal z našeho týmu pouze Jakub proti žáku Havránkovi. Následně totiž Jirka Stuchlík překvapivě 0:3 nestačil na Turka a v zápase pěkných výměn si neporadil s levorukým Rejhou Jarda Hanuš. Když Kříž potvrdil roli jedničky týmu proti Vavrincovi, prohrávali jsme 2:4. Ve druhém kole překvapivě „pětiseťákem“ potrápil Jirku Stuchlíka i mladý Havránek, jehož hru zdobily skvěle zahrané míčky, následovány však jednoduchými chybami, Jarda Hanuš otočil proti Turkovi nepříznivý stav 0:2 na sety a v koncovce 5. setu (9) ještě dokázal vyhrát, avšak Vavrinec neměl šanci s Rejhou a srovnání skóre tak bylo na Jakubovi, kterého čekal zkušený Kříž. Jakub však odložil veškerý ostych stranou a překvapivě si ve třech setech poradil i s tímto levákem. Další kolo ale bohužel nedopadlo vůbec dle našich představ, když mladý Havránek porazil Jardu Hanuše 3:1 a Míra Vavrinec nezvládl koncovky setů proti Turkovi. Utkání ještě zdramatizoval rozehraný Jakub, který si do třetice poradil i s levorukým Rejhou a velkou škodou byla prohra Jirky s Křížem, která následovala. Míra Vavrinec ještě zabojoval v pětisetovém zápasu proti Havránkovi, kterého sice porazil, ale zbytek týmu se už bodově nepřidal, když psychicky nevyrovnaný Jakub nevyužil v pátém setu 5 mečbolů proti Turkovi, Jirka Stuchlík pětisetový zápas s Rejhou také nezvládl a jedenáctým bodem úspěch Jičína potvrdil Kříž proti Jardovi.

S Jičínem jsme tedy prohráli i napodruhé a pravděpodobně nás čeká propad tabulkou pod Bělohrad „B“, do kterého se vypravíme v následujícím kole. Kuriozitou utkání je jistě fakt, že z osmi zúčastněných hráčů byli 4 leváci, 3 v případě Jičína a Jakub z týmu našeho.

Celkem slušnou formu měl Jakub Oravec (3,5), který nevyužil hned 5 možností na plný bodový příděl týmu, slabší chvilku si po velmi dlouhé době vybral Jirka Stuchlík (1,5), jemuž v žebříčku úspěšnosti před tímto utkáním patřilo skvělé 13. místo. Jarda Hanuš (1) překvapivě jako jediný nestačil na mladého a nezkušeného hráče a Míra Vavrinec (1) jako náhradník splnil naše očekávání.

Jakub Oravec

28.2.2013

Déčko v boji o 4. místo s Kopidlnem nerozhodně

V sobotu večer, tedy v neobvyklém termínu, se naše „Déčko“ vypravilo do Kopidlna bojovat o body s tamějším „B“ týmem. Naše sestava byla plná (Virag, Stuchlík, Oravec, Hanuš), stejně tak jako sestava domácích (Procházka, Kohut, Brodský, Novák), a tak se dal očekávat velmi vyrovnaný boj u sousedících týmů tabulky, což jen potvrzuje konečný výsledek.

Čtyřhry dopadly nerozhodně, když Stuchlík-Oravec, jakožto vedoucí deblový pár soutěže, nechali zapomenout na smolně prohraný zápas z předešlého kola a po bojovném výkonu si poradili s dvojicí Procházka-Novák, zatímco Virag-Hanuš se dál trápí a proti dvojici Kohut-Brodský odešli od stolu bez vítězství jediného setu. První kolo pak pro nás dopadlo nepříznivě, když Jakub nestačil v pěti setech na Brodského, Jirka prohrál překvapivě hladce s domácím Kohutem a Mirďovi dnes nedal šanci Procházka. V zápase nás udržel Jarda Hanuš, který si poradil s Novákem. Druhé kolo dopadlo nerozhodně, když Jakub proti Kohutovi nedokázal dotáhnout do konce vedení 2:0 na sety a Jarda Hanuš nenašel recept na zarputilého blokaře Brodského, avšak Jirka Stuchlík připomněl všem zúčastněným, že v jeho aktuální formě je těžko k poražení a nedal šanci Procházkovi (druhému hráči naší soutěže), přičemž na sebe nedal zapomenout ani Mirďa Virag, který zvítězil nad Novákem. Ve třetím kole si opět oba týmy připsaly po dvou bodech, což stále znamenalo dvoubodový náskok domácího týmu. Velkou škodou byla těsná prohra v pětisetovém dramatu Jakuba s Procházkou, kterého o týden dříve Jakub dokázal porazit ve třech setech, Jirka a Mirďa však proti svým soupeřům nezaváhali a k Jakubově prohře se tak přidal pouze Jarda, který si nedokázal poradit s levorukým Kohutem. Do posledního kola jsme tak šli s vědomím, že prohráváme 8:6 a prostoru pro chyby již není nazbyt. Jako první nastoupil k zápasu psychicky nalomený Jakub, který třikrát po sobě prohrál v pátém setu, avšak proti Novákovi si nepřipouštěl možnost prohry a ve třech setech si došel pro vítězství. Jirka Stuchlík následně svými „zatáčkami“ a nevyzpytatelnými falšemi nedal šanci Brodskému, a když Mirďa porazil Kohuta, vedli jsme náhle 8:9, avšak jednička domácích, Procházka, nedala Jardovi šanci a konečný výsledek 9:9 můžeme považovat vzhledem k průběhu utkání za spravedlivý.

Jirka Stuchlík (3,5) je ve druhé půli k nezastavení, Mirďa Virag (3) zahrál také velmi dobře, Jakubu Oravcovi (1,5) Kohut s Procházkou oplatili prohry z předešlého týdne ve vyšší soutěži a Jarda Hanuš (1) se svým výkonem také rozhodně nebyl spokojen.

Nerozhodný výsledek tedy v tabulce žádné změny nezpůsobil a na čtvrté Kopidlno stále ztrácíme 1 bod. V následujícím kole si brousíme zuby na Jičín „C“, kterému rozhodně máme co vracet po prohře za jičínskými zelenými stoly.

Jakub Oravec

25.2.2013

Déčko v předehrávce s Butovsí úspěšné

Ve středu večer předehrávalo v domácím utkání naše „Déčko“ proti Butovsi „B“, ve které jsme vyhráli nejtěsnějším možným výsledkem. Hosté dorazili oslabeni o materialistu Stoklasu, kterého nahradil Miloslav Zhouf, se kterým dorazili Hlawatschke, Zhouf V., a Frýba. My jsme, na rozdíl od předchozího utkání s tímto týmem, nastoupili v plné síle (Virag, Stuchlík, Oravec, Hanuš).

Čtyřhry pro nás nedopadly vůbec dobře, Virag-Hanuš se nedokázali prosadit proti dvojici Hlawatschke-Zhouf M. a Stuchlík-Oravec si prohráli zápas sami, když v pátém setu za stavu 6:2 prohráli 10 míčků v řadě a z vítězství se tak mohli radovat překvapení Frýba-Zhouf V. Hned v prvním kole se odehrály 3 pětisetové „bitvy“, které jsme však dokázali proměnit v naše body, a tak jsme, po pohodlné výhře Jardy nad M. Zhoufem, rychle otočili vývoj utkání po nepovedeném úvodu. Po dalším kole jsme již vedli 7:3, když pouze Jarda Hanuš nestačil na jedničku hostí – Hlawatschkeho, přezdívaného Freddy. Ve 3. Kole si Mirďa výborně poradil s Freddym, Jakub po čtyřsetovém boji nedopustil v setu pátém (1) žádné drama s M. Zhoufem, Jirka Stuchlík nedopřál Frýbovi ani set, a tak „šly body“ opět pouze přes Jardu, který nestačil na V. Zhoufa. Poslední kolo jsme již mohli odehrát v klidu, neboť 10. bod zařídil Jirka Stuchlík již v kole předešlém, a tak jsme mohli již pouze „esteticky zkrášlit“ výsledek, což se nám relativně dobře povedlo – 3 ze 4 bodů patřily nám, a to dokonce bez ztráty jediného setu. V posledním kole byl neúspěšný pouze Jakub, který proti Freddymu dělal seč mohl, avšak v koncovkách setů se ukázal být klíčovým kvalitní příjem, kterým Jakub rozhodně neoplývá.

Mirďa Virag (4) v tomto utkání nezaváhal, i když měl s Frýbou na mále, Jirka Stuchlík (4) ukazuje, že má parádní formu, o čemž jen svědčí dnešní porážka Freddyho Hlawatschkeho, kterého, jak sám přiznal, dokázal porazit po dlouhých 15 letech. Jakub Oravec (3) po klopýtnutí z předchozího kola zahrál v rámci svých možností a Jarda Hanuš (2) ukázal, že do týmu také neodmyslitelně patří.

TJ Nová Paka „D“ – TJ Butoves „B“ 13:5, 3 body do tabulky nám již v tomto kole nikdo nevezme a držíme si tak nadále 5. příčku, zatímco nám z pozice 6. „šlape na paty“ „B“ tým Bělohradu. V dalším kole nás čeká cesta do Kopidlna, které je aktuálně o příčku nad námi.

Jakub Oravec

14.2.2013

Životní forma Stuchlíka zachránila déčku remízu

V neděli dopoledne jsme přivítali na domácích palubovkách nováčky naší soutěže, TJ So Chomutice, jejichž základním stavebním kamenem je čtyřbodový Jarda Břeský. Nastoupili jsme k utkání v plné síle (Stuchlík, Virag, Oravec, Hanuš), soupeř k nám dorazil dokonce v pěti (Břeský, Vaníček, Kučera, Jón Leoš a střídající Jón Miloš). V předešlém utkání jsme utrpěli porážku, když v tamější herně naprosto pohořel Jakub a bodově nepřispěl ani Jarda, tudíž rozhodně bylo co napravovat.

Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný, když dvojice Virag-Hanuš neudržela vedení 5. setu a podlehla těsně dvojici Jón-Břeský, přičemž především Jarda Břeský nekompromisně potrestal každý delší míček. Dvojice Stuchlík-Oravec koncovku 5. setu zvládla, když Jakub po nočním turnaji v páce na oslavě 20. narozenin našeho divizního „Knapči“ sotva udržel pálku v ruce a silou vůle se snažil zkazit co nejméně míčků. Hned do prvního zápasu prvního kola nastoupil Jakub proti Vaníčkovi, avšak nezmohl se ani na set, když zejména forhendové údery lítaly mnohdy i v řádech metrů za stůl, a tak Jakubovi nezbylo nic víc, než se jen vztekat sám na sebe, neboť, jak známo, za blbost se platí. To Jirka Stuchlík nedaroval Jónovi ani set a ukázal soupeřícímu týmu, že to s ním rozhodně nebude mít nikdo lehké. Jarda Hanuš okusil sílu krajského Břeského a na rozdíl od prvního utkání mu dnes nebyl proti tomuto hráči povolen ani set. Mirďa Virag měl celý den bezesporu výbornou náladu a své zápasy si doslova užíval, Kučeru „zařízl“ 3:2 na sety a v průběhu tohoto zápasu si ani na okamžik nepřipustil možnost prohry. V dalším kole rozstřílel Stuchlík Vaníčka a nadále si držel čisté konto i v měřítku setů, Jarda podlehl Jónovi a Mirďa po boji Břeskému, Jakub nestačil v 5. setu na Kučeru a už byl značně nalomen. Když následně Jarda nestačil ani na Vaníčka, prohrávali jsme již 4:7 a vyhlídky na úspěch byly velmi mizivé. Poté Mirďa porazil Jóna, avšak Jakub utrpěl debakl s Břeským. Naději na větší bodový zisk držel Jirka Stuchlík, který ztratil se střídajícím Milošem Jónem první set a jak důležitým hráčem v týmu je, nejen po bodové stránce, ukázal svým charakterem a burcováním nás všech – především pak Jakuba a Jardy, kteří byli znechucení sami sebou. Velká škoda je určitě překvapivá prohra Viraga s Vaníčkem, Jakub si poradil alespoň s Jónem (který následně hodil několikrát s pálkou a po utrpěném prasátku také sám se sebou o zem), Jirka Stuchlík po strhující bitvě otočil s Břeským nepříznivý stav z 0:2 na 3:2 a poslední bod potřebný k remíze přidal Jarda Hanuš, který za velmi vyburcované atmosféry dokázal vyhrát se střídajícím Jónem.

Jirka Stuchlík (4,5) zahrál dokonale, porazil Břeského jako 2. v celé sezóně a vybojoval v tomto utkání celou polovinu všech našich bodů. Mirďa Virag (2) předvedl kvalitní výkon a alespoň trochu si spravil chuť po pátečním neúspěchu v Hořicích (viz článek níže), Jakub Oravec (1,5) chystal proti tomuto týmu „bodovou pomstu“, avšak takticky nezvládl přípravu na toto utkání a oproti loňsku si polepšil pouze o bod. Jarda Hanuš (1) měl po nemoci stíženou situaci, avšak důležitý 9. bod nakonec přidal i pod psychickým tlakem, jakožto potenciální zachránce remízy na poslední chvíli.

Jakub Oravec

11.2.2013

Odveta déčka v Bělohradě nezdárná

V neděli ráno dorazilo „Déčko“ v oficiálním termínu k utkání o přímý boj o 4. místo do nepříjemného Bělohradu „C“, který je pro nás na domácí půdě téměř nehratelný. Tím spíš, pokud bereme v potaz, že naši jedničku Viraga zastupoval v tomto utkání mladíček Vydra, který nezaznamenal ani bod.

Zrozením našeho neúspěchu byly nepochybně prohrané obě čtyřhry, když dvojice Stuchlík-Oravec prohrála z 15 zápasů pouhý 3. duel. Následující kolo připadlo bodově domácím hráčům, když si na půdě soupeře dokázal poradit z našich pouze Jakub Oravec, který takticky nepustil do zápasu domácího Rybala, ostatní si však s námi poradili bravurně a my prohrávali již 5:1. Poté jsme zanechali alespoň jiskru naděje, když se opět prosadil Jakub proti Václavíkovi, přičemž Jirka Stuchlík s Hozou otočil takřka prohraný zápas ze stavu 0:2 na sety. Další kolo skončilo nerozhodně, Šulc a Hoza se prosadili za domácí, Rybalo a střídající mladíček Fejfar již na nás nestačili, avšak pořád to vše znamenalo dvoubodový náskok domácích, který se nám do konce utkání nepodařilo zlomit a konečná těsná prohra 10:8 velice zamrzí o to víc, když vezmeme v potaz fakt, že naše jednička Mirďa Virag opět nemohla na utkání kvůli plnění povinností v RP1.

Jirka Stuchlík (3) se pravidelně bodově nemýlí, Jakub Oravec (3) nezvládl koncovky setů proti materialistovi Hozovi, Míra Vavrinec (2) ukázal bojovnou vůli i v záskoku za nemocného Hanuše a Tomáš Vydra (0) platil daň za špatnou tréninkovou morálku posledních měsíců sezóny.

Jakub Oravec

3.2.2013

Déčko oplatilo Žlunicím vysokou porážku

Ve středu předehrávalo naše „Déčko“ ve večerním utkání se Žlunicemi, od nichž si v první polovině sezóny odvezlo nečekanou a velmi nepříjemnou porážku 14:4. Soupeř, brouzdající se ve spodních vodách tabulky, je velmi nevyzpytatelný a my jsme nenechali nic náhodě, nastoupili v plné sestavě (Virag, Stuchlík, Oravec, Hanuš), což, jak se později ukázalo, neslo kýžené ovoce a my oplatili soupeři (Libánský, Němeček, Haken, Smutný) porážku stejnou mincí.

obr obr

Cesta k vysokému vítězství začala hned od čtyřher, které jsme dokázali nevídaně vyhrát obě dvě, a to dokonce bez větších problémů, 3:0 na sety. V následujícím kole nastoupil k prvnímu zápasu Jakub, který si s Libánským dokázal poradit, avšak Jirka s Jardou svým soupeřům podlehli, a tak naše vedení zvýšil až náš „škubánek“ Mirďa Virag. Když v následujícím kole nestačil pouze Jarda Hanuš na Němečka, vedli jsme už 7:3. Poté jsme zaznamenali „šňůru“ pěti výher v řadě, přičemž bod vítězný zařídil Jakub proti nepříjemnému Hakenovi. Hosté se poté zmohli už pouze na jeden bod, když Jakub velmi špatnými příjmy dost ulehčil Němečkovi cestu k vítězství a my se mohli radovat z vysoké výhry 14:4 nad soupeřem, na jehož stolech podložených pivními podtácky se nikdo z nás nezmohl na víc než 1 bod (v 1. utkání chyběl Virag).

obr obr

Svou roli jedničky v našem týmu potvrdil Mirďa Virag (4,5), neuvěřitelné výměny dnes se soupeři svedl Jirka Stuchlík (3,5), formu v poslední době našel i Jakub Oravec (3,5), který se v posledním zápasu zalekl, že má na dosah 4 body od dob, kdy byl Žižka ještě svobodníkem, Jarda Hanuš (2) se v utkání trápil, ručník i PET lahev lítaly po tělocvičně jako o závod, avšak 2 body nakonec vybojoval.

Momentálně se vyhříváme na 5. Pozici a přímý boj o 4. Příčku svedeme hned v kole následujícím, a to s „C“ týmem nedalekého lázeňského města.

Jakub Oravec

24.1.2013

Déčko také zvládlo derby se Starou Pakou

V pátek k večeru se naše „Déčko“, zastupující náš oddíl v druhé nejvyšší soutěži, utkalo ve Staré Pace s tamějším „Céčkem“. Domácí nastoupili v sestavě: Vávra, Havelka, Hruška, Kuřík, zatímco my jsme dorazili ve složení stejném, jako v minulém kole, a to s Mírou Vavrincem místo Mirdi Viraga, který opět hrál o soutěž výše.

Ve čtyřhrách dvojice Hanuš-Vavrinec opět nestačila na svého soupeře, a tak se čekalo na bod ze strany našich deblových specialistů. Dvojice Stuchlík-Oravec však prohrávala 0:2 na sety, když z trávy Kuříka přiletělo na naší stranu několik nechytatelných hran a prasátek, což nás rozhodilo především po prohraném 2. setu (14). Naši se však rozhodně nevzdali a výhrou tří setů v řadě, přičemž v setu 4. jim tam „spadlo“ opravdu co mohlo (11:1), po napínavé koncovce 5. setu nakonec silou vůle přetlačili soupeře (12). Stav byl tedy 1:1, což už můžeme považovat za nepsané pravidlo našich utkání.

Úvodní kolo dopadlo na výbornou pro naše hráče, až na Jakuba, který si v koncovkách setů nedokázal poradit se zkušeným Vávrou. Jirka Stuchlík však nedal šanci Kuříkovi, Jarda Hanuš uběhal v pětisetové bitvě Havelku a Míra Vavrinec vyprovodil svými útočnými výpady překvapeného Hrušku. Další kolo pro nás bylo stejně úspěšné, když tentokrát nestačil na jedničku domácích Jarda Hanuš. Druhá polovina utkání už byla více vyrovnaná, avšak náskok se nám podařilo udržet a po výhře 11:7 se můžeme těšit na 5. místo v tabulce před Bělohradem „B“, který si neporadil se svými soupeři již v 5 utkáních v řadě.

Svou výkonnostní stabilitu opět předvedl Jirka Stuchlík (3,5), který si dnes nedokázal poradit s Vávrou, i když v domácím utkání mu nedal šanci. Jakub Oravec (3,5) dnes také nestačil pouze na Vávru, Jarda Hanuš (2) nezvládl psychicky koncovku zápasu s domácím Hruškou a náhradník Míra Vavrinec (2) přidal velmi důležité body.

Jakub Oravec

20.1.2013

Déčko do druhé půle levou nohou

V pátek večer nastoupilo k domácímu utkání, v prvním kole druhé části soutěže, naše „Déčko“, které hostilo 9. tým - TTC Veliš A. Naše sestava byla oslabená o Míru Viraga, který si plnil své povinnosti o soutěž výše, zatímco v té naší ho nahradil materialista Míra Vavrinec. Oslabení to pro nás bylo znatelné, neboť v měření sil na půdě soupeře zaznamenal Mirďa Virag 4 body, zatímco jeho zástup v utkání domácím se bodově neprosadil. Hosté přijeli takzvaně v plné palbě a sestava Pažout V. a J., Malý, Pour, byla pro nás, jak se ukázalo, velkým soustem, a tak se jen potvrdila naše nová přezdívka - Jánošíci, neboť týmům ze špičky tabulky body statečně bereme, zatímco týmům trápícím se pod námi, body velkoryse rozdáváme.

Po čtyřhrách byl stav utkání „překvapivě“ 1:1, když Jakub s Jirkou vyhráli svou desátou čtyřhru z dvanácti, zatímco Jarda s Mírou, i přes vedení 5:1 v pátém setu, vyhrát nedokázali. Další kolo pro nás bylo doslova pohromou, když Jirka s Jakubem nezvládli koncovku pátého setu a Mírovi s Jardou nebyl povolen ani set. Za stavu 1:5 jsme však dokázali vyhrát 3 zápasy v řadě, což nás dostalo zpět do hry, avšak bohužel jen na krátkou chvíli. Následovala totiž opět „šňůra“ 4 bodů pro hosty, což znamenalo nepříznivý stav 4:9. Za tohoto stavu své zápasy zvládli Jirka s Jakubem, poté však Mírovi nebylo v žádném setu povoleno více než 5 míčků proti Jaroslavu Pažoutovi a o vítězi tak bylo rozhodnuto. Poté se ještě body rozdělily mezi oba týmy, když Jirka Stuchlík nedal šanci Malému a Jarda Hanuš pohořel v pátém setu, to už však bylo, co se bodového zisku týče, jedno.

Bodově se dařilo Jirkovi Stuchlíkovi (3,5), který, po nevydařeném jedenapůlbodovém přídělu z utkání na půdě soupeře, počítal s nejhorším, Jakubovi (2,5) se stal osudným velmi špatný příjem proti oběma Pažoutům, zatímco Jarda Hanuš (1) jednoho z Pažoutů nenechal ani pomyslet na výhru, což však bylo z jeho strany vše a nedostatek tréninků vzal za své. Míra Vavrinec bojoval statečně a s notnou dávkou zarputilosti, což bylo vidět a, i přes značné nachlazení, také slyšet, bohužel však nedokázal bodovat ani přes 5 mečbolů proti Malému.

Jakub Oravec

12.1.2013

Déčko jediné porazilo Popovice

V neděli ráno sehrálo domácí a zároveň také poslední letošní utkání naše „Déčko“, v klasické sestavě (Virag, Stuchlík, Hanuš a Oravec) proti druhým Popovicím „A“ (Voldán Roman, Kazda, Málek, Tomi), které ještě loni hrály nejvyšší okresní soutěž.

Úvodní čtyřhry skončily nerozhodně, když Virag-Hanuš nestačili na Voldána s Kazdou, zatímco Stuchlík-Oravec vyhráli svůj letošní devátý zápas. Následoval průběh utkání, který připomínal narůstání skóre jako proti Bělohradu „B“ a my tak rychle vedli 4:1, když naši vítěznou šňůru zastavil v pátém setu Voldán proti Mirďovi. Poté jsme však přidali hned 7 bodů v řadě, které nám zajistily rychlé vítězství a poklidnější dohrání utkání. Hostům se ještě podařilo v koncovce utkání zkorigovat skóre na 13:5, avšak své první prohře v letošní sezóně již zabránit nemohli a zaskočeni vyrazili zpět do své obce.

obr Bojovnost jako z učebnice standardně ukázal Jirka Stuchlík (3,5), na jehož body byl spoleh v celé půli soutěže, bodově se dnes dařilo i Jakubovi (3,5), který jediný porazil Voldána, přičemž za zmínku jistě stojí vyhraný 3. set, který skončil 24:22 ve prospěch našeho hráče, výborně se dařilo i Jardovi (3) a v pěti setech nestačil pouze na Voldána také Mirďa Virag (3).

Nyní nás čeká příjemná vánoční přestávka, kterou jsme si osladili dalším vítězstvím s jedním z nejsilnějších týmů soutěže.

Jakub Oravec

16.12.2012

Déčko dle očekávání v Lánech bez šance

Po nadšení z nedělní vysoké výhry nad silným Bělohradem nám hned 2 dny poté sebral vítr z plachet „B“ tým z Lán, který je na domácí půdě prozatím neporazitelný a drží si po půli soutěže 1. příčku. Do blízké herny jsme dorazili bez Mirdi Viraga, který byl dnes pracovně indisponován, a tak zaskočil šikovný Tomáš Vydra. To hosté neponechali nic náhodě a do utkání nastoupili v plné síle: Vokrouhlecký Jiří, Zahradník, Stuchlík a Čeřovský Jiří.

obr obr Úvodní čtyřhry dopadly nerozhodně, když dvojice Hanuš-Vydra podlehla v koncovce 4. setu Zahradníkovi s Vokrouhleckým, zatímco Stuchlík-Oravec potvrdili svou sehranost a jako lídři žebříčku čtyřhry zarovnali svou úspěšnost na 80%. Tento bod byl však bohužel z naší strany na delší dobu vše, když naši proherní „formu“ prolomil až Jakub proti Stuchlíkovi, se kterým při stavu 2:1 a 3:10, ač překvapivě, neztratil hlavu a 9 vyhranými míčky v řadě zařídil „Déčku“ bod druhý. Poté však následovala další „šňůra“ bodů pro domácí, kdy jsme bojovali relativně bez šance, akorát Jirka Stuchlík se se svým jmenovcem Petrem dostal do pětisetové bitvy, ze které však vzešel jako vítěz hráč domácích. V posledním kole se ke své hře, i přes více než nevyhovující podmínky, dostal Tomáš Vydra a za pomoci kvalitní boční rotace ve svém servisu a poctivé přípravy topspinových útoků doslova přetlačil překvapeného Stuchlíka. Když si v následujícím zápase poradil Jirka se Zahradníkem, měli jsme zajištěný alespoň odjezd s lepším výsledkem, než se kterým od nás odjížděl v neděli značně znechucený soupeř. K předposlednímu zápasu nastoupil proti domácímu Čeřovskému Jakub, který v utkání plném zvratů ve skóre, měnícím se jako kurzy akcií na burze, nakonec nešťastně prohrál v koncovce (9) pátého setu. Zakončit utkání šel standardně Jarda, který se proti Vokrouhleckému ještě postaral o divácké drama, avšak od tamějších přihlížejících si krom výsměchu za výslednou prohru vyslechl následně i naše rozhořčení ze zdržování týmu před kýženým odjezdem do Nové Paky, kam jsme se těšili jako důchodci na výplatu. Utkání tak skončilo 14:4 pro domácí a my se mohli jít převléknout do vedlejší šatny, kam byl místo přímotopu nejspíš umístěn mrazící box.

Bodově bohatý dnes nebyl ani Jirka Stuchlík (1,5), který při utkání gentlemansky upozornil domácí hráče: „Jednou vám ty síťky někdo napne“, překvapivě klidně, bez nadávání a větších výtek dnes zahrál Jakub Oravec (1,5), kterému to však stejně nestačilo na potřebný bodový příděl týmu, své si odehrál Tomáš Vydra (1), který byl domácími hráči psychicky „ukecáván“, což v těchto soutěžích ze strany starších hráčů není nic neobvyklého, odevzdal za stolem vše a bojoval do posledního míčku. Své čtvrté letošní vajíčko přidal Jarda Hanuš (0), který si, jako každoročně, přislíbil, že už do Lán hrát nepřijede.

Prohra s Lány „B“ se dala očekávat, neboť známá věta „domácí prostředí“ zde platí dvojnásob. Opět jsme doplatili na svou rozmazlenost ze špičkových stolů, které jsou proti tamějším Artisům se stářím zaoblenými hranami jako nebe a dudy. V posledním kole letošní části soutěže doma přivítáme silné Popovice, které po Bělohradu „B“ převzali 2. místo.

Jakub Oravec

5.12.2012

Déčko deklasovalo druhý Bělohrad

V neděli ráno přivítalo naše „Déčko“ na domácích palubovkách TJ Lázně Bělohrad B, tedy ten silnější ze dvou týmů, které v této soutěži lázeňské město má. Na favorita utkání jsme si připravili standardní sestavu (Virag, Stuchlík, Oravec, Hanuš), stejně tak hosté přijeli v nejsilnějším možném složení (Zívr, Žáček, Vaníček, Kordík).

Po čtyřhrách byl stav utkání 2:0, což tu ještě nebylo, neboť dvojice Virag-Hanuš vyhrála svou první čtyřhru v sezóně, a to rovnou obr s 2. čtyřhrou v dosavadní úspěšnosti, Zívr-Kordík. Stuchlík-Oravec rychle prohrávali 0:2 na sety, ale po soustředěném výkonu nakonec dokázali tento nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch. Poté vyšlo na výbornou i první kolo dvouher, když Jakub potvrdil, že na Zívra zahrát umí, Jirka Stuchlík si poradil s mladým Kordíkem, Jarda překvapivě lehce přehrál ve třech setech Vaníčka a Miřda Virag vyzrál na nepříjemný servis Žáčka, 6:0. Poté Jirka po kvalitním výkonu, i kvůli jednoduchým chybám, nestačil na Zívra a hosté získali 1. bod. Následující 3 zápasy však vyhráli opět naši borci, a tak z našeho rychlého vedení 9:1 šla nejednomu „Bělohraďákovi“ hlava kolem. Po napínavé bitvě mezi Jardou a Zívrem, kdy rozhodovalo štěstí v koncovce 5. setu, získal Zívr pro svůj tým i bod druhý, poté však Mirďa nedal šanci Kordíkovi a stylem „mně tam prostě spadne všechno“ vybojoval důležitý 10. bod. Při vědomí, že již nemůžeme prohrát, jsme odehráli i zbylé zápasy velmi dobře a po těsné prohře Jakuba s Vaníčkem v 5. setu, jsme již soupeři nedarovali ani bod.

Bez ztráty bodu a s pouhými 3 prohranými sety, dnes Mirďa Virag (4,5) opět ukázal, jaký je kabrňák, s citem pro umístění míčku a s bloky okoukanými od samotného Waldnera nezklamal ani Jirka Stuchlík (3,5), velice dobře a bojovně dnes zahrál Jarda Hanuš (3,5) a asi po roce se utkání povedlo i Jakubovi (3,5).

S Bělohradem „B“ jsme tedy zvítězili 15:3 (50:23 na sety) a našimi výsledky se prozatímně prezentujeme jako nevyzpytatelný soupeř. V příštím kole si jedeme zkazit náladu do Lán, kde jsme naposledy vyhráli jednu dvouhru.

Jakub Oravec

2.12.2012

Déčko v Jičíně jednobodové

Ve středu večer předehrávalo „Déčko“ v našem okresním městě, od kterého nevědělo co čekat, neboť Jičín je vždy nevyzpytatelný zejména svým širokým kádrem. Naše sestava zůstala stejná (Stuchlík, Virag, Oravec, Hanuš), hosté si na nás připravili čtveřici: Kříž st., Rejha, Kunášek, Zikmund a ve čtyřhře se objevil pro nás neznámý junior Havel.

po čtyřhrách vedli domácí 2:0, což se nám již delší dobu nestalo a po prvním kole dvouher jsme prohrávali už 5:1 a mohli jsme měnit dresy, protože tamější klimatické podmínky připomínaly spíše dovolenou v Africe. Po následující prohře Jakuba se zkušeným Křížem jsme začali nadějně stahovat hluboký náskok domácích a zastavil nás až Rejha, který proti Jardovi odvrátil mečbol a připomínajíc psa, oklepávajícího se po příchodu z deštivého počasí, vyhrál 12 v 5. setu. Po tomto 7. bodu domácích jsme tušili, že to byl bod klíčový. Poté ještě Jirka Stuchlík prohrál s obranářem Kunáškem, Jarda nestačil ani po dobrém výkonu na Kříže, Jakub po dlouhé době prohrál s Kunáškem také a vítězství domácích bylo stvrzeno ještě vítězstvím Kříže v pětisetové bitvě nad Mirďou Viragem a na kolena dnes Jardu Hanuše dostal i doktor Zikmund.

Oproti minulému týdnu s „Céčkem“ si dnes proti Jičínu spravil chuť Mirďa Virag (3), kterému nechybělo mnoho ani ke 4 bodům, bodově nezklamal ani Jirka Stuchlík (2), který bodoval jako vždy alespoň tam, kde to je povinnost, avšak to se již velmi dlouhou dobu nedaří Jakubovi (1), který měl sice silnější chvilky, avšak psychická nevyrovnanost v koncovkách setů, kdy například proti Rejhovi za stavu 1:2 a 1:9 dotáhl na 8:9 a následující servis poslal do síťky, což vedlo k prohře 9:11 a málem také k infarktu pana Rejhy, si vybrala svou daň. Nejvíce si dnes za stolem odběhal opět Jarda Hanuš (0), který měl přinejmenším s Rejhou notnou dávku smůly a i po celkem pohledném výkonu, odcházel od stolu vždy poražen.

Jičín tedy vyhrál na domácích palubovkách 12:6 a oproti minulému kolu, kdy jsme brali vítězství s Kopidlnem jako body navíc, jsme teď naopak body ztratili a do poloviny soutěže už nás čekají jen velmi těžká utkání. V příštím kole doma hostíme TJ Lázně Bělohrad B.

Jakub Oravec

22.11.2012

Déčko pokořilo doposud třetí Kopidlno

Jako poslední z našich okresních týmů nastoupilo k domácímu utkání naše „Déčko“, které ve své standardní sestavě (Stuchlík, Virag, Oravec, Hanuš) hostilo jednoho z favoritů soutěže, a to tým Kopidlna B. Hosté nás zřejmě trochu podcenili a přivezli si sestavu následující: Procházka, Kohut, Novák a Machula, z nichž poslední dva jmenovaní nedělali ani bod.

Před utkáním, po příjezdu hostů, jsme si řekli, že klíčovým prvkem k vítězství bude nezaváhat proti slabší části soupeřova týmu, neboť Procházka je nejen v naší soutěži často čtyřbodovým hráčem a po patrném zlepšení levorukého Kohuta, který již pravidelně nastupuje i o soutěž výše, jsme si bodovým ziskem u těchto dvou hráčů nemohli být ničím jistí, což se nakonec také ukázalo, když tito 2 dohromady vybojovali 6,5 bodů.

Po čtyřhrách byl stav utkání 1:1, když dvojice Stuchlík-Oravec celkem pohodlně zvítězila 3:0 nad Kohutem s Machulou, zatímco Virag-Hanuš na zbylé soupeře nestačili a podlehli po smolné koncovce posledního setu 1:3. Po prvním kole jsme se soupeři vzdálili, když úspěšnost našich byla 75%, poté následovala dvě vyrovnaná kola a v závěru opět převaha našich, takže konečný výsledek 11:7 nám zajistil 3 body, se kterými jsme při pohledu na tabulku rozhodně nepočítali.

Svou bodově bohatou výkonnost si udržuje Jirka Stuchlík (3,5), který dnes podruhé v řadě bez nervů vybojoval důležitý 10. bod, s body se počítalo také u Mirdi Viraga (3), který rozhodně nezklamal a v předposledním utkání ztvrdil naše vítězství v koncovce (9) pátého setu s Kohutem, bodový průměr přidal Jakub Oravec (2,5), který by při zanechání chladné hlavy mohl přidat i bod třetí a že do našeho týmu neodmyslitelně patří i Jarda Hanuš (2), dnes opět potvrdil svým bojovným výkonem, když v posledním zápase utkání dokonce vedl se čtyřbodovým Procházkou 2:0 a 10:9, avšak po nezvládnuté koncovce 3. setu již v následujících dvou setech nedostal příliš šanci. To už však bylo vítězství doma, a tak jsme se nad tím mohli všichni jen s dobrou náladou pousmát a radovat se z nečekaných bodů.

Jakub Oravec

19.11.2012

Déčko konečně opět tříbodové

Po sérii tří proher v řadě se náš „D“ tým s trochou nervozity a sníženého sebevědomí vypravil do Butovse, aby se utkal s tradičním rivalem v podobě tamějšího „B“ týmu. Z naší základní sestavy chyběl Mirďa Virag, kterého nahradil náš nadějný žák Tomáš Vydra, zatímco domácí nastoupili v sestavě: Hlawatschke, Frýba, Zhouf V. a Stoklasa. Oba týmy měly před tímto utkáním stejnou bilanci, tudíž i shodný bodový příděl v tabulce a očekával se velmi vyrovnaný boj o zbylé 2 body pro vítěze.

Po čtyřhrách byl stav utkání 1:1, když dvojice Hanuš-Vydra podlehla celkem jednoznačně 0:3 Frýbovi se Zhoufem, zatímco Stuchlík-Oravec vybojovali v koncovce 5. setu důležitý bod proti Hlawatschkemu se Stoklasou a jen potvrdili svou sehranost a dosavadní 2. místo v úspěšnosti deblů naší soutěže. Do prvního kola dvouher jsme vstoupili úspěšně, když všichni krom Jakuba odcházeli od stolu spokojeni se ziskem 3 setů. Další kolo již skončilo bodově shodně, avšak poté jsme body převážili opět na naši stranu, a tak Jirka Stuchlík 10. výhrou týmu zajistil, že 3 body vezeme do Nové Paky a získal tím od nás pomyslného Zlatého Bludišťáka, neboť další 2 zápasy jsme prohráli, takže konečný stav utkání byl nakonec 8:10 z pohledu domácích.

Bodově se dnes opět dařilo Jiřímu Stuchlíkovi (3,5), který nám po utkání sdělil, abychom si na jeho jméno v novinových článcích rychle zvykali, příjemně překvapil Jarda Hanuš (3), který nestačil pouze na Hlawatshkeho a to až v koncovce 5. setu, po předchozím příspěvku do polévky od Maggi se dnes relativně dařilo Jakubovi (2,5), který proti Frýbovi odvrátil 3 mečboly a velmi cenný bod ubojoval v koncovce 5. setu také Tomáš Vydra (1).

Po dlouhé době předvedl tým kolektivní výkon, kdy k vítězství přispěli všichni a vybojované 3 body se nám po konečném zúčtování rozhodně budou hodit o to více, když vezmeme fakt, že z následujících 4 soupeřů jsou pro nás minimálně 3 velmi těžké k poražení.

Jakub Oravec

7.11.2012

Déčko doma s lázeňskými materialisty neúspěšné

V neděli ráno k nám dorazil „C“ tým z Lázní Bělohrad, aby nás, jak jsme brzy zjistili, připravil o 3 body. Hosté nastoupili v sestavě: Šulc Jiří, Václavík, Hoza, Rybalo, zatímco naše skvadra nastoupila v nejčastějším složení, a to: Virag, Stuchlík, Oravec, Hanuš.

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, když dvojice Virag-Hanuš celkem jednoznačně podlehla kvalitní deblové dvojici Šulc-Rybalo, avšak čím dál tím lépe sehraná dvojice Stuchlík-Oravec dokázala v pěti setech porazit dva „travaře“ Hozu s Václavíkem. O síle soupeře napovědělo hned první kolo, ve kterém si z našich poradil vítězně pouze ostřílený Míra Virag, který Rybalovi, i přes občasné nadávky na jeho sendvič, nedal šanci. Ostatní členové týmu se dnes dost trápili, a když například Jirka Stuchlík nezvládl koncovku 5. setu s Hozou a Jakub byl doslova znemožněn Šulcem, dostali se hosté do rychlého vedení 6:2. V průběhu celého utkání nás hosté k žádné větší šanci na obrat skóre nepustili, a tak konečné skóre 7:11 musíme brát za spravedlivé.

Bodově se dnes, stejně jako i v předešlých utkáních, nejlépe prosadil Mirďa Virag (3), který si nedokázal poradit pouze s vychytralou hrou Hozy, nervy ze železa a výbornou tréninkovou morálku dnes prokázal Jirka Stuchlík (2,5), psychická nevyrovnanost a zbrklý herní projev, na to je zde Jakub Oravec (1,5) a pokud po součtu hledáte nějaký ten bodík i pro Jardu Hanuše (0), hledáte ho marně.

V příštím kole nás čeká venku silný tým Chomutic, který se může „opírat“ o takřka jisté 4 body od krajského Břeského.

Jakub Oravec

28.10.2012

Déčko po tvrdé lekci od Žlunic zpět v realitě

V pátek večer se naše „Déčko“ vydalo na strastiplnou cestu do Kozojídek, které se nám nakonec, po sebepřesvědčování, zda vůbec existují, podařilo najít. V naší sestavě se jubilejně představil mladý Tomáš Vydra, který zaskakoval za Mirďu Viraga a zbytek sestavy Stuchlík-Oravec-Hanuš zůstal. Domácí nastoupili v sestavě: Haken, Smutný, Němeček, Libánský a střídající Mokošín. Je třeba pochválit snahu domácích o zlepšení herních podmínek, kdy při změně rozestavení přibylo místo a ubyl počet pivních podtácků pod nohami stolů.

Ale teď už ke hře. Obě naše čtyřhry dopadly katastrofálně a když Jakub v prvním kole porazil Libánského, bylo to na dlouhou dobu vše. Za zmínku stojí prohra Vydry 9 v 5. setu proti Smutnému, kdy další bod pro naše dělal poté až právě jmenovaný Tomáš Vydra proti Němečkovi, když si tentokrát v koncovce 5. setu dokázal poradit vítězně. Poté však opět následovala „šňůra“ šesti bodů domácího celku a za náš tým pak bodoval pro změnu, skórem znechucený, Jirka Stuchlík. Našemu „Déčku“ prohrávajícímu 3:14 před posledním zápasem ještě přidal bod Jarda Hanuš, když porazil rozdílem třídy 10 v 5. Smutného, a tak jsme si mohli říct, že jsme k výsledku „přispěli“ všichni rovným dílem.

Jirka Stuchlík (1) se dnes trápil a ke dvěma bodům mu chyběla koncovka 5. setu s Němečkem, Jakub Oravec (1) vedl s Němečkem 2:0, následující 3 sety však bohužel „odehrál“ s mozkem v režimu offline (stejně jako většinu celého utkání), Jarda Hanuš (1) se po celé utkání trápil i setově, natož bodově a Tomáš Vydra (1) si po bojovném výkonu ve své premiéře odehrál (jako jediný) to, co měl.

Prohru 14:4 s týmem, který v loňské sezóně brázdil spodní vody tabulky, neseme těžce, ale soutěž je teprve na začátku a je třeba odehrát další utkání s bojovností a naplno. V příštím kole nás doma čeká „C“ tým z Bělohradu.

Jakub Oravec

20.10.2012

Déčko i na podruhé vítězně

V pátek večer se ve druhém kole představilo naše „Dé“ v nepozměněné sestavě oproti kolu prvnímu, zato soupeř ze Staré Paky sestavou řádně zamíchal po úvodní prohře 1:17 s nováčkem soutěže z Chomutic, když dorazil v sestavě: Vávra, Krutský ml., Hruška, Havelka. Jedno bylo jisté, pokud utkání neskončí remízou, 3 body do tabulky připadnou Pačákům.

Již čtyřhry ukázaly sílu soupeře, když naše dvojice Hanuš-Virag nedokázala porazit Vávru s Krutským, zato Stuchlík-Oravec si s dvojicí Havelka-Hruška naštěstí poradili na výbornou.

I po prvních kolech dvouher zůstal stav vyrovnaný, Mirďa Virag v pěti setech podlehl Vávrovi (ale ve slovní kopané se sprostými slovy by soupeři nedal žádnou šanci), Jirka Stuchlík si nedokázal poradit s rychlou hrou Krutského na jeden úder, avšak Jarda Hanuš a Jakub Oravec v úvodních dvouhrách protivníkům vzdorovali úspěšně. Dalším kolem jsme soupeři poodskočili na rozdíl 4 bodů a dostali se tak již do příjemného vedení 7:4, když například Jirka Stuchlík ve vítězných setech nepustil jedničku hostů Vávru přes 5 míčků a Jarda Hanuš svými mílovými kroky a taktikou „smiř se s tím, že míček zůstane na tvé půlce stolu“ zastavil rozstříleného Krutského. Další kola již byla bodově vyrovnaná, což samozřejmě vyhovovalo za příznivého stavu nám, a tak když počítadlo ukazovalo stav 12:6, rozhodně jsme si nemohli stěžovat.

Parádním výkonem si spravil chuť Jirka Stuchlík (3,5), jehož jméno v tomto týdnu proslaví regionální noviny, bojovnost opět ukázal ve formě hrající Jarda Hanuš (3), zkušenosti z vyšší soutěže užil Mirďa Virag (3) a dobře rozjeté utkání si bohužel ke konci pokazil Jakub (2,5).

Zapomenout nesmíme ani na pochvalu fanynek, které jsme měli, na provizorní tribuně ze schodů do tělocvičny, hned 2 (!) a jejich podpora nám samozřejmě velmi pomohla.

Jakub Oravec

7.10.2012

Déčko vkročilo do sezóny pravou nohou

Ve čtvrtek večer se vydal náš D-tým do Veliše v sestavě: Stuchlík, Virag, Oravec a Hanuš, aby se zde utkal s nepřízní osudu v podobě nejen (herně) nepříjemných hráčů, ale také zanesené smekající se podlahy a pro nás rozmazlené Pačáky také starých zelených stolů, u kterých bílé postranní lajny připomínaly spíše podélnou přerušovanou čáru značení silnic.

Po úvodních čtyřhrách byl stav utkání vyrovnaný, když si naše nově složená dvojice Hanuš-Virag nedokázala poradit s domácími Pažout V.-Pour, zatímco Stuchlík-Oravec udolali v pětisetové bitvě dvojici Malý-Pažout J. Následující zápasy byli na koni zejména domácí hráči, když se dostali do nepříjemného vedení 7:5 a my se již začali obávat, že se nám odveta z předešlé sezóny (10:8 pro Veliš) nejspíš nevydaří. Pak ale nastal obrat, když jsme vyhráli 5 zápasů v řadě a dostali se do vedení 7:9. K posledním dvěma dvouhrám pak nastoupili Jaroslav Pažout proti Jakubovi a David Malý proti Cardovi. Jarda se snažil seč mu síly stačily, ale v zápase, po kterém připomínal chrta čerstvě po odeběhnutém závodě, bohužel v 5. setu podlehl 6:11. Jakub koncovku 5. setu překvapivě psychicky zvládl a po výhře 11:8 se mohlo naše „Déčko“ těšit ze 3 bodů do tabulky.

Nejvíce bodů za naše vybojoval Mirďa Virag (4), který napjatou atmosféru uvolňoval zejména nepublikovatelnými nadávkami, velice mizerný výkon podal především v prvních dvou zápasech Jakub (2,5), bojovného ducha a potenciál běžce maratonských závodů ukázal Jarda Hanuš (2), notnou dávku smůly si vybral Jirka Stuchlík (1,5), avšak kolektivním výkonem to vše nakonec stačilo na 10 bodů a výhra týmu je hlavní, takže naše „Dé“ má za sebou úspěšný start do nové sezóny 2012/13.

Jakub Oravec

28.9.2012

Vytvořil Jakub Oravec © Copyright